PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפאי חדש - אשמח להמלצות

ricotero10
29-06-22, 10:37
שלום,
אני מרטין, נgים מאוד. אני מתכוון להצטרף לשבת :) ומתטלבת לאיזה כיוון כדאי...
האפשרויות הן:
1 - רכב יחד עם יכולות שטח. נוח לנסיעות יומיומית.
2 - להוסיף רכב שני, רק לשטח
וחשוב, עד כמה זה ריאלי לפי הפרמטרים שלי

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב? - אם רכב יחד כ120000, אם רכב שני כ50000
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? רכישה, אבל לא רוצה רכב שידרוש המון השקעה
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? אנחנו משפחה של 6 נפשות (הורים, 2 מתבגרים גדולים, 2 קטנים), אז רק רכבים ארוכים בלבד. לינת שטח בהחלט באה בחשבון, עד יומיים

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול?
שוטפת - כ8000 שנתי
טיולים - לא יודע לכמת. טיול שטח פעם/פעמיים בחודש.
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)?
האפשרויות הן:
1 - רכב יחד עם יכולות שטח. נוח לנסיעות יומיומית. אי-אפשר להשלים
2 - להוסיף רכב שני, רק לשטח (ישן יותר, תקציב דל יותר) - אפשר להשלים
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?
לפחות בהתחלה הכל במוסך, יש ידיים טובות, אבל אין ידע
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים?
איזור המרכז (נס ציונה)

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'?
בהתחלה קלים, בהמשך יותר מאתגר. המטרה העיקרית היא הטיול עצמו ופחות אתגר השטח, למרות שאם הביטחון והנסיון ארחיב יעדי טיול :). כנהג אני טוב ומאוד מנוסה, בלי יוהרה.
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה?
אין
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).
לא יודע, אבל התשובה הקודמת על אופי ומטרת הטיולים רלוואנטית גם פה.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני - לא משנה, עדיפות קלה לאוטומטי
ב. מנוע דיזל/בנזין - בלי העדפה, הוספת גז יכול להשפיע
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) ארוך, משפחה של 6 נפשות
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות?
כל עוד אמין אין בעיה עם הגיל, יש מגבלות תקציב...

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
הסתכלתי בעיקר על לנדקרוזרים, אבל לא נעול (בעיקר אם רכב שני)
לא אמריקאי

erezgur
29-06-22, 10:55
ברוך הבא לפורום,

מתוך התשובות שלך הנקודה המרכזית הינה רכב שיתאים ל-6 אנשים. זה מצמצם את אפשרויות הבחירה.

בהערת סוגריים - תביא בחשבון שבכל מקרה ציוד לשישה נוסעים לטיול של יומיים - זו תהיה אופרציה מורכבת. (תחשוב למשל על אוהל ענק או 2-3 אוהלים קטנים יותר, שקי שינה, מזרונים, מזון ושתייה, ציוד חילוץ וכו', כאשר אין מספיק מקום בתא המטען ועל גגון אתה לא רוצה לשים את הדברים הכבדים (בטיחות, מרכז כובד וכו')).

ובחזרה לדיון - אם הכיוון יהיה רכב יחיד, זה לוקח אותך בשנתון לרכבים ישנים יחסית (לנדקרוזר בוודאי, אבל גם פאג'רו לא יהיה חדש כל כך), או לדגמים פחות מבוקשים. הייתי בודק אם פאת'פיינדר אפשרי במגבלות התקציב, אולי גם רקסטון שיאפשר שנתון מתקדם קצת יותר אבל המשמעות הינה מעט פשרות בשטח.

פסלת מראש את האמריקאיות, אז לא נתעכב על האפשרויות הללו.

ייתכן שדווקא פיצול רשויות - רכב לטיולים בלבד יאפשר לרכוש SUV מבוגר שתוחזק באהבה, אבל אתה חייב להכין את עצמך להוצאות שנתיות משמעותיות על תחזוקה.

נמתין לעוד רעיונות של חברי הפורום ....

ricotero10
29-06-22, 11:33
ייתכן שדווקא פיצול רשויות - רכב לטיולים בלבד יאפשר לרכוש SUV מבוגר שתוחזק באהבה, אבל אתה חייב להכין את עצמך להוצאות שנתיות משמעותיות על תחזוקה.

מה סדר גודל של תחזוקה שנתית ברכב כזה (+- 15-20 שנה?)
רקסטון הוא בעייתי מבחינת בטיחות ביחס לאחרים בשנתונים מקבילים?
אשמח לשמוע עוד על אופציה של פת'פיינדר

תודה!

raanan
29-06-22, 12:23
לא מכיר רכב ארוך (עם 7 מקומות) שיוביל 6 נפשות + ציוד קמפינג , מזון ושתייה ליותר מיום טיול אחד.
גם פטרול תצטרך גגון (אישית לא אוהב בגלל העלאת מרכז הכובד)

תצטרך להתפשר על משהו (כמות נוסעים, גגון, טיול חד יומי)

בהצלחה
רענן

ricotero10
29-06-22, 14:26
אז אצטרך להתפשר, מקבל את זה. (תודה על המידע)

מה בנוגע למידת האמינות או עד כמה זה פתח לצרון ג'יפ בפרמטרים שציינתי?

עד כמה מוגבל הפת'פינד בשטח (עד קושי בינוני) איזה אופציות עדיפות (ולמה) במגבלות האלא?

תודה 🙂

erezgur
29-06-22, 14:40
ג'יפ הוא אמריקאי, אתה ביקשת לא אמריקאי.
מבחינת העבירות - לא תהיה לך בעייה עם פאת'פיינדר בעבירות שהגדרת.
אחזקת רכב שטח בין 20 שנה בטיפול במוסכים - אתה עלול בקלות להגיע לעשרת אלפים שח בשנה ואל תתפלא אם מדי פעם גם יותר. מאד תלוי איך הרכב תוחזק בשנים האחרונות על ידי בעליו הקודמים.

raanan
29-06-22, 14:56
זה כבר מצוין

מה בנוגע למידת האמינות או עד כמה זה פתח לצרון ג'יפ בפרמטרים שציינתי?
שאלה קצרה עם תשובה ארוכה ...
אמינות נגזרת של הרבה פרמטרים.
כשהולכים לרכוש רכב חדש אז בוחנים,
תכנון היצרן עם יתירות
ייצור חלקים מחומרים איכותיים
פשטות (חלק מהתכנון)

כשהולכים לרכוש רכב ישן אז,
הפרמטרים של רכב חדש נלקחים בחשבון בד"כ במחירון "והעדר". אבל,
צריך גם להוסיף בחשבון את העבר של הרכב כגון
טיפולים בזמן וחלקים מקוריים או תחליפיים איכותיים,
כיצד נהגו ברכב ונתונים של קמ' שעבר , גיל הרכב וכדומה.

והכי חשוב, מזל !

עד כמה מוגבל הפת'פינד בשטח (עד קושי בינוני) איזה אופציות עדיפות (ולמה) במגבלות האלא?

תודה 🙂
אין לי מושג !
נדמה לי שיש שרשורים בנושא שיעזרו לך.

בהצלחה
רענן

ש01
30-06-22, 09:13

6 נפשות (מתוכם 4 לא קומפקטיים) + ציוד ללילה, משאיר רק 2 אופציות, שתיהן מהיבשת שהודעת שאתה לא רוצה (ועוד אופצייה, נגיע אליה בסוף).
(אישית, כשקראתי את זה היה לי ברור שאראה מתישהו שאתה רוצה לנדקרוזר)
גם אני חושב שאתה פונה לכוון של 2 רכבים (ואוטוטו המתבגרים יגיעו לגיל 16+9 חודשים ואז אתה מסודר עם רכב עבורם...)

אופציה 1 - סברבן/יוקון XL - הרכב הכי חזק, מרווח ונוח שתמצא (אם כי נדיר). יש סולר ויש בנזין ויש גם בנזין מוסב.
נכון, ארוך מאוד, חייב הגבהה ויכולות השטח לא כמו של לנדקרוזר - אבל אתה עוד תופתע. ותא המטען ע נ ק.
אופציה 2 - יש רשיון ג'? אם כן, טנדר גדול מיד אין יו אס אי בתצורת 6 נוסעים. אני מכיר כמה כאלו שמשמשים כרכב ראשון בבית, מהם גגם מוגבהים ומשופרים שלטח. תופתע מהנוחות ויכולות הרכב.

אופציה 3 - הארדקור - סופה ארוכה פתוחה (או ה"ילד" - סמוראי ארוך)

*** עכשיו נזכרתי שהיו כאן כמה שרשורים מהללים לרכב שנראה הכי "אנטי גיבור" - שברולט/GMC ואן 4X4

ehudzeelim
30-06-22, 09:22
אופציה נוספת, נגרר שטח לציוד ורכב יחסית קומפקטי (במגבלת ה-6 מקומות)
במעטפת הדרישות שציינת נגרר ייתן פתרון ברוב המקרים. אצלי זה עובד לא רע גם עם נגרר פשוט שלא מיועד באמת לשטח

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
139091

איל מ
30-06-22, 10:30
אם זוכרים שלא כולם מטיילים עם כמות ציוד שאופיינית לגולשי ג'יפולוג, ניתן להגיע לפשרה בה רוכשים רכב 7 מקומות, עם שורה שלישית בה ניתן לקפל מושב אחד, וגגון, ולטייל בכיף, גם בטיולים עם לינה בשטח.
לגבי פאת'פיינדר,
אני מטייל מדי פעם עם חבר בעל פאת'פיינדר שסובל מעודף ילדים (כל פעם שנפגשים בתחילת טיול, כמות האנשים שיורדת מהאוטו שלו מזכירה לי מעצר של מסיעי שב"חים). והוא מסתדר מצוין עם טיולי אובר נייט (כל עוד הם לא בשבת).
העבירות היא לא של לנדקרוזר, והאוטו ממוגן ומוגבה (כחוק), אבל בכל הטיולים שלנו הוא לא מהווה גורם מעכב.
לא יודע מה סידור הכסאות בלנדקרוזר, אבל לא רואה סיבה שאי אפשר יהיה לטייל.
אם היום היו לי שישה אנשים להכניס לרכב שגם מטייל עם לינה, כנראה שהייתי קונה ראם. אבל זאת לא אופציה שפויה למקרה של פותש. ואני משוחד כי זאת אופציה שבמילא מקננת לי על הכתף בצד של השטן (למזלי, ההגיון עדיין מנצח, אבל אני לא יודע למשך כמה זמן, כי הפיתוי גדול).

נמרוד
30-06-22, 11:33
בשביל נסועה יומיומית של 8000 ק"מ בשנה בלבד, לא שווה לך להחזיק שתי מכוניות.

אתה חייב רכב ארוך עם 6 מושבים.

אתה לא רוצה אמריקאי. החלטה נבונה. וכאדם שקול אתה בטח לא רוצה משהו אנגלי, ואני אוסיף שגם לא קוריאני.

נשארת עם לנדקרוזר, פאג'רו ופאת'פיינדר. לשלושתם גרסאות 7 מושבים. מהשניים הראשונים יש הרבה יותר, אבל יש גם פאת'פיינדר עד 2012 והוא רכב טוב.

תתחיל לחרוש את יד2 על שלושת הדגמים האלו בלבד, לך לראות רכבים, תראה מה נכנס בתקציב - השוק עדיין משוגע - ותחזור לפה עם שאלות ותובנות.

ehudzeelim
30-06-22, 12:10
לדעתי דווקא קוריאני או אם לקרוא לו בשמו- רקסטון, מתאים לך.
נסועה נמוכה
תקציב שמאפשר רכב חדש בחמש עד 10 שנים בהשוואה ליפניות, מגדיל בהרבה את הסיכוי למצוא רכב במצב טוב,
דרישות שטח לא גבוהות, אבל עם פוטנציאל שיפור למקרה ו..
בכביש כנראה יותר נעים לפחות מהלנדקרוזר
ופחות גניב כנראה.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

assafy
30-06-22, 13:33
לפאת'פיינדר יש ייתרון כאן שהוא גדול (יותר מהלנדקרוזר) ושהשורה השלישית מתפצלת (אאל"ט ברקסטון זה שורה מלאה).
הבעיה רק לא ליפול על לימון ושהמצאי, בעיקר של השנתונים החדשים יותר, מוגבל.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

ricotero10
30-06-22, 14:40
תודה לכל המגיבים עד עכשיו
לגבי רכב אנגלי... ברור וגם לגבי הקוריאני.
בהקשר הזה שמח שהתגובות מאשרות את התחושות שלי :)

מה יודעים להגיד על מחלות/בעיות מוכרות של השלישיה המובילה? (לנדקרוזר, פאג'רו ופאת'פיינדר)
(למרות שפחות מתלהב מפג'רו... וכמו שאמרו לי פעם בחנות של כלי נגינה... חשוב שתיהיה יפה הכלי כי אז יזמין אותך לנגן...
ומכיוון שיופי בעיניי המתבונן נמצא,,, אז פג'רו פחות יפה בעיניי (בלי שום שיפוטיות)

erezgur
30-06-22, 15:21
במקביל לדיון כאן, פתח את אתר יד2 ותתחיל לבדוק מה נמצא בשוק ומתכנס בתקציב שלך.
אני מניח שתבין מהר שלנדקרוזר מחייב אותך לרדת בשנתון בצורה משמעותית (אם לא - תחשוד בעסקה שמופיעה בלוח, אין הזדמנויות "לא הגיוניות" ברכבים המבוקשים הללו), פאת'פיינדר נדיר יותר ופאג'רו אולי בכל זאת יתברר כעסקה ריאלית.

אני לא מכיר מאישית אף אחד משלושת המועמדים שציינת אבל בכל מקרה - יש מחלות ידועות לכל הדגמים וכפי שנכתב מספר פעמים בעבר - חשוב למצוא רכב שתוחזק באבהבה וטופל בתחזוקה מונעת, לא תחזוקת שבר. למד לחפש כאן בפורום (לדעתי הפשוט ביותר זה לחפש עם גוגל ולהוסיף לחיפוש site:www.jeepolog.com כדי שהחיפוש יתבצע בפורום שלנו) ותמצא שרשורים רלוונטיים עם בעיות ו"מחלות" לדגמים הללו. לגבי הפא'פיינדר, למשל, תמצא התייחסות ל"חליל" - נסה לחפש וללמוד.

raanan
30-06-22, 15:53
לפאת'פיינדר יש ייתרון כאן שהוא גדול ...
הבעיה רק לא ליפול על לימון ...
כגון הלימון שהיה תקוע הבוקר עם מכסה מנוע פתוח בכביש 4 (מצפון לדרום) ממש לפניה לנתניה בצומת בית ליד

assafy
30-06-22, 16:56
כל רכב שטח מתבגר חשוף לתקלות שונות ומשונות. בכל אחת מהאופציות יכולות להיות תקלות במנוע, במערכת הקירור, בגיר, במערכת ההגה, במיכלולי הנעה אחרים, במערכת חשמל וחיישנים וכדומה.
הדעה הרווחת בשוק שהלנדקרוזר יותר אמין. זה בהחלט לא אומר שהלנדקרוזר לא יכול להתקלקל ושלא צריך להשקיע בהחזקה שתמיד תהיה יקרה בהרבה משל רכב פרטי רגיל.
בלנדקרוזר הדברים הידועים אלה מזרקי סולר יקרים בעלי אורך חיים מוגבל (אך שניתן להארכה אם מקפידים לתדלק סולר נקי ולהחליף מסנן בצורה סדירה), חולשה בדיפרנציאל האחורי, אפשרות להצטברות בוצה בשמן בשנתונים מסויימים, מסרק הגה חלש ודברים רגילים שתלויי שימוש כמו משולשים וכדומה.
בפאת'פיינדר יש את עניין ה"עכביש" שהוא בעצם סעפת נוזל קירור שעלול להשבר ולגרום לאיבוד מנוע, מנגנון שרשרת טיימינג בעייתי שעלול לגרום לאיבוד מנוע גם הוא, מיתלים נפרדים מורכבים שדורשים המון תחזוקה, דיפרנציאל קדמי חלש ופריך, מנוע רגיש לחום ועוד שלל בעיות.
מניסיון מוגבל של רכב אחד מכל סוג, הלנדקרוזר מזדקן הרבה יותר טוב מהפאת'פיינדר, התחזוקה יותר פשוטה וקלה וחוויתי הרבה פחות בעיות שלא לדבר על יכולת השטח (וגם הכביש) הטובה יותר.
מצד שני הפאת'פיינדר זול משמעותית, גדול יותר (יש תא מטען גם כשהשורה השלישית מורמת) ויותר מאובזר.

את הפאג'רו לא החזקתי. (אגב משלושתם הוא הנאה יותר בעיני).

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

נדב ש.
30-06-22, 19:26
הפג'רו יורד מהפרק כי השורה השלישית היא ספסל...

נישארת לדעתי רק עם לנדקרוזר....

בהצלחה למצוא אחד שמור ומטופל ב 100k...

om2
30-06-22, 21:02
כבעל פאג'רו 2008 ארוך + חבר בקבוצות של המועדון
אני יכול להגיד שהBK מגלה אמינות טובה יחסית

המחלה העיקרית שנתקלים בה זה הDPF וביטול מוחלט שלו עולה כ1000-2000 ש"ח
וסביר להניח שברכב שתקנה הוא כבר מבוטל

אם תחליט לקחת רכב כזה, חשוב שזה יהיה רכב שלא התעללו בו.
כדאי לבדוק אותו אצל מישהו שמתמחה ברכבים האלה ולא סתם במכון רישוי (כמו כל רכב שטח)

5 מקומות הראשונים מרווחים מאוד
ה2 הנוספים הם לא בגודל מלא, אבל אדם בוגר יכול לשבת שם, במיוחד אם אין לו "חבר" לידו.

יתרון שלו שבמקרה ויש רק 5 נוסעים (אם אחד לא בא) 2 הכסאות נכנסים באופן מלא לתוך תא יעודי (ומתי שהם נפתחים, יש לך חלל אכסון שלהם לאכסן ציוד)ויש לך באגז' עצום. לדעתי הוא הכי ארוך בקטגוריה.( מהרקסטון ופנת' בוודאות)
הוא גם הבטוח מכולם
והבנתי מחברים שהוא גם הנוח מכולם על הכביש.

לפני שנה הייתי בהתלבטות דומה לשלך
לקחתי בסוף את הפג'רו כי הבנתי שלרקסטון לפנת' אין זמינות חלקים גבוהה

החיסרון שלו שהמחירים של הBK גבוהים משמעותית מהרקסטון ומהפנת'
כך שב120 תוכל לקנות גג 2010-2011

erezgur
30-06-22, 21:52
פנת'? אתה מתכוון לפאת'פיינדר?

נשלח מהנייד

נדב ש.
30-06-22, 22:07
החיסרון שלו שהמחירים של הBK גבוהים משמעותית
כך שב120 תוכל לקנות גג 2010-2011

התכוונת היתרון, כי המתחרה הישיר שלו באותו שנתון יעלה כפול.

om2
30-06-22, 23:43
פנת'? אתה מתכוון לפאת'פיינדר?

נשלח מהנייד

כן. אני מתכוון אליו.
אני אפעם לא מצליח לכתוב את השם נכון :rolleyes:

ונדב,
התכוונתי שהחסרון שלו מול הרקסטון ופאת'פיינדר
שהוא יקר מהם משמעותית (כך היה לפני שנה+ שאני חיפשתי )

דרך אגב,
המחיר שאני קניתי את הפאג'רו 2008,
יכלתי לקנות לנדקרוזר 2003
כך היו המחירים לפני שנה.

מניח שהפער עדיין נשמר.

sgill
01-07-22, 22:42
לדעתי כרכב יחיד עדיף לך פאג'רו משנתון גבוה בכמה שנים על לנדקרוזר. בתקציב שלך יהיה לך קשה מאוד למצוא לנדקרוזר שלא עבר את ה 300 אלף ק"מ.
ואני רוצה להוסיף עוד רכב לרשימה, כן אמריקאי, לא טנדר, ולא YUKON ענק אלא JEEP COMMANDER. זה ג'יפ אמיתי עם יכולות שטח גבוהות. 7 מקומות מרווח והיתרון באמריקאי זה שאם אתה מסתדר באיביי ואמזון עם קניות, אפשר להוזיל תחזוקה. בנוסף, הוא בנזין כך שהאופציה של הסבה לגז קיימת.

erezgur
01-07-22, 22:55
תשובה טובה אם מתעלמים ממה שכותב פותח השרשור...

נשלח מהנייד

מוטי טויוטה
02-07-22, 00:13
מנסה להבין למה הרקסטון ירד מהפרק?
רק בגלל שמאחור הכסאות בשורה השלישית לא נפרדים?

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

sgill
02-07-22, 12:35
תשובה טובה אם מתעלמים ממה שכותב פותח השרשור...

נשלח מהנייד

כשפותח השרשור מבקש עצות, אם יש סיבה טובה לסתור אחד או כמה מתנאי הסף שלו, אז לדעתי זה יכול רק לעזור. אני די בטוח שהוא לא חשב מראש על קומנדר ופסל אותו, ולא הבנתי בדיוק למה לא אמריקאי. לכן הצעתי משהו שמתאים בכל התנאים למעט אחד שלא מצאתי סיבה טובה בפוסט הפתיחה לקיומו.

ואם פות"ש מתחבר/לא מתחבר לצורת הרכב (כמו שכתב על הפאג'רו) הנה תמונה של קומנדר:
ולמען הסר ספק, אני לא מוכר כזה ולא מכיר מישהו שמוכר.

https://images.customwheeloffset.com/web-compressed/782488-1-2007-commander-jeep-superlift-suspension-lift-4in-moto-metal-mo970-machined.jpg

sgill
02-07-22, 12:45
עלה לי עוד רעיון: יונדאי טראקן 7 מושבים.
יעזור לך לעלות בשנתון כמה שנים לעומת פאג'רו, עבירות טובה וצריכת דלק יחסית נמוכה (דיזל 2.9 לא בנזין)

כן, יודע, זה קוריאני והיה תנאי סף גם על זה...

הנה תמונה:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ6GOXNYVKsTSNH87Mimrj lnHTC3aHc9W9v8l47uLt8c3TJt4G1RtPLyVG8nkp _mvv_a6I&usqp=CAU

ehudzeelim
02-07-22, 13:53
https://images.customwheeloffset.com/web-compressed/782488-1-2007-commander-jeep-superlift-suspension-lift-4in-moto-metal-mo970-machined.jpg

זה קומנדר כמו שזה רקסטון ;)

139101

ricotero10
02-07-22, 17:29
עלה לי עוד רעיון: יונדאי טראקן 7 מושבים.
יעזור לך לעלות בשנתון כמה שנים לעומת פאג'רו, עבירות טובה וצריכת דלק יחסית נמוכה (דיזל 2.9 לא בנזין)

כן, יודע, זה קוריאני והיה תנאי סף גם על זה...

הנה תמונה:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ6GOXNYVKsTSNH87Mimrj lnHTC3aHc9W9v8l47uLt8c3TJt4G1RtPLyVG8nkp _mvv_a6I&usqp=CAU

לא היה תנאי סף שלא קוריאני, ל עשה עבר לי בראש בשלב מסויים הטראקן ואז שכחתי ממנו

ש01
03-07-22, 13:38
קומנדר לגמרי,
גם בארץ יש כמה כאלו, מוגבהים ומשופרים
אבל,
1. פות"ש משום מה לא רוצה אמריקאי
2. בקומנדר 2 כסאות אחוריים שמתקפלים לרצפה אך כמעט ולא נשאר תא מטען

ביננו,
אוטו נוח, חזק, מפנק ומקבל גז באהבה אבל אמריקאי (בעיני זה רק טוב).

-->