PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישה ראשונה לרוכב שטח מתחיל

alexriv
15-07-22, 11:50
1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב? התקציב הוא בין 130-140 אלף
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה?מעדיף לרכוש כמה שיותר חדש ולוותר על עלויות תיקונים
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים?כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח?
בעיקרון אנחנו כרגע זוג פלוס כלב (שלא תמיד אצטרף לטיולים) בהמשך מאמין שתא המשפחתי הולך להתרחב ובשנה שנתיים הקרובות נביא גם ילד לעולם :D

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול?בעיקרון זה הולך להיות רכב שני במשפחה אני יסע איתו 8 ק"מ ביום בית עבודה
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה) כמו שציינתי מעל הרכב הולך לשמש אותי לנסיעה של 8 קמ ביום רק בית עבודה
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?מוסך
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים?
מתגורר בחיפה

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'?
בהתחלה אני מאמין שהטיולים היו דרכי עפר וכו בהמשך ארצה כמובן לעלות ברמה
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה?
לא, לצערי לא יצא לי להתנסות בעולם השטח
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).
אין לפחות כרגע

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני אוטומטי
ב. מנוע דיזל/בנזין לא משנה לי
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) אין
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? מעדיף כמה שיותר חדש

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
כרגע אני ראיתי את הסוזוקי גימני החדש שהוא די קרץ לי הפחד הוא שהרכב יהיה קטן בעוד מספר שנים שנביא ילד לעולם,
כמו כן ראיתי ששנה הבאה אולי יצא גימני 5 דלתות, אז אולי שווה לחכות לו

asafk
15-07-22, 12:39
נסעת בג'ימני? מתאים לך?
אז תקנה ג'ימני.

כשהתינוק יהיה בדרך - תמכור ותקנה משהו גדול יותר. נצא כולנו מנקודת הנחה שג'ימני שתקנה עכשיו חדש או כמעט חדש שומר היטב על ערכו, ועוד שנתיים כשתחליטו להביא ילד לעולם מצבכם הכספי יהיה טוב יותר ושהמכוניות המשומשות יהיו זולות יותר מהיום.

בטווח המחירים הזה, רכב אחר עם יכולות שטח אמיתיות, יהיה ישן משמעותית. אני מעדיף בשבילך רכב חדש או כמעט חדש שיבטיח לך כניסה רגועה לתחביב.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

erezgur
15-07-22, 14:00
ג'ימני - זוהי כמעט ההמלצה האוטומטית כאן כאשר מדובר בזוג / רווק. זהו רכב שנותן יכולות שטח "אמיתיות", עלות תחזוקה נמוכה יחסית, הכי הרבה רכב שטח כאשר מביאים בחשבון את יכולות השטח, את גיל הרכב שניתן לרכוש בתקציב נתון, את העלויות השונות, את השמירה על המחיר וכו'.

החסרונות הן כמובן כאשר יש צורך ביותר מ-2 נוסעים לטיול, כאשר מדובר בנסיעות כביש ארוכות בצורה שוטפת, כאשר יש צורך בהרבה ציוד ומקום אחזון. אתה נמצא בדיוק בשלב שכל אלו פחות רלוונטיים עבורך ויכול להרשות לעצמך שנתיים שלוש לפחות של רכב שטח מעולה וחדש יחסית.

אתה עדיין לא מכיר מספיק את עולם נסיעת השטח ולכן לא יודע (ובטח שלא להגדיר) עדיין את הדרישות שלך מבחינת נסיעת השטח. אם אכן מדובר רק בדרכי עפר, שבילים מסודרים יחסית ואם האנשים עימם תיסע בשטח גם הם עם אותה דישה ורכבים דומים - תוכל לשקול גם כיוון של ג'יפון רך כמו למשל ממשפחת הסובארו (XV, פורסטר) שיהיה נח יותר בכביש ויאפשר טיולים רגועים בשבילי עפר.

alexriv
15-07-22, 23:40
נסעת בג'ימני? מתאים לך?
אז תקנה ג'ימני.

כשהתינוק יהיה בדרך - תמכור ותקנה משהו גדול יותר. נצא כולנו מנקודת הנחה שג'ימני שתקנה עכשיו חדש או כמעט חדש שומר היטב על ערכו, ועוד שנתיים כשתחליטו להביא ילד לעולם מצבכם הכספי יהיה טוב יותר ושהמכוניות המשומשות יהיו זולות יותר מהיום.

בטווח המחירים הזה, רכב אחר עם יכולות שטח אמיתיות, יהיה ישן משמעותית. אני מעדיף בשבילך רכב חדש או כמעט חדש שיבטיח לך כניסה רגועה לתחביב.

אסף.

אז עכשיו יש יותר ויותר שמועות לגבי הגימני הגדול 5 דלתות אולי שווה לחכות לו
כמו כן ראיתי שגם בתקציב שלי נכנס JEEP WRENGELR אולי טיפה יותר ישן אבל גם יכול להיות אפשרות

- - - Updated - - -

ג'ימני - זוהי כמעט ההמלצה האוטומטית כאן כאשר מדובר בזוג / רווק. זהו רכב שנותן יכולות שטח "אמיתיות", עלות תחזוקה נמוכה יחסית, הכי הרבה רכב שטח כאשר מביאים בחשבון את יכולות השטח, את גיל הרכב שניתן לרכוש בתקציב נתון, את העלויות השונות, את השמירה על המחיר וכו'.

החסרונות הן כמובן כאשר יש צורך ביותר מ-2 נוסעים לטיול, כאשר מדובר בנסיעות כביש ארוכות בצורה שוטפת, כאשר יש צורך בהרבה ציוד ומקום אחזון. אתה נמצא בדיוק בשלב שכל אלו פחות רלוונטיים עבורך ויכול להרשות לעצמך שנתיים שלוש לפחות של רכב שטח מעולה וחדש יחסית.

אתה עדיין לא מכיר מספיק את עולם נסיעת השטח ולכן לא יודע (ובטח שלא להגדיר) עדיין את הדרישות שלך מבחינת נסיעת השטח. אם אכן מדובר רק בדרכי עפר, שבילים מסודרים יחסית ואם האנשים עימם תיסע בשטח גם הם עם אותה דישה ורכבים דומים - תוכל לשקול גם כיוון של ג'יפון רך כמו למשל ממשפחת הסובארו (XV, פורסטר) שיהיה נח יותר בכביש ויאפשר טיולים רגועים בשבילי עפר.

כרגע אני רואה יותר ויותר פרסומים לגבי גימני 5 דלתות שיעני אמור להגיע ב2023 אולי שווה לחכות לו ולרכוש חדש מהחברה?
עוד אופציה שראיתי זה לרדת טיפה בשנתון ולרכוש JEEP WRANGLER שגם כן יכול להכנס לי בתקציב

asafk
15-07-22, 23:44
ג'ימני 5 דלתות:
א. שמועה.
ב. ציפור על העץ
ג. משמעותית פחות אטרקטיבי מבחינת יכולות שטח.
ד. וגם בשביל זה תצטרך לחכות הרבה הרבה הרבה זמן.

רנגלר 5 דלתות ב130000?
שנתונים סביב 2008-2010.
ונראה אותך מוצא אחד במצב טוב ובלי שטויות ממיטב האתרים הסיניים.

אסף.

GodsFather
16-07-22, 09:42
יש רנגלר מפורסם באתר בקצת יותר

Sent from my HD1903 using Tapatalk

grand
16-07-22, 10:35
הרנגלר הכסוף שמפורסם באתר אכן נראה סולידי עם נתונים טובים, אולי למעט הגג, לבדוק אם קיים למוכר גם את הגג הקשיח.
עבור מתחיל זה לקפוץ מייד למיים עמוקים, אבל לנסיעה של 8 קמ ליום, לזוג פלוס כלב הרנגלר תפור בול, קח בחשבון רכב ספרטני, לא הכי יציב, היגוי לא הכי הכי.. אבל מוכן ללא השקעות לכל אתגר.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

erezgur
16-07-22, 11:22
אל תעצור את הנשימה בהמתנה לגימני 5 דלתות.... זו חייה שעדיין לא נחשפה ולא נמכרה. אתה לא יודע מתי באמת ניתן יהיה לספק רכב כזה, כמה יעלה, עד כמה הוא יהיה מוצלח.
אם אכן הוא ישוחרר ויהיה מוצלח כמו שכולנו מקווים - לא תהיה לך היה בעייה לשדרג גימני 3 דלתות לגרסת ה-5 דלתות כאשר זה יהיה רלוונטי (בינתיים כנראה תהנה לפחות שנתיים עם רכב שטח ותוכל לבדוק האם אכן זה מתאים לכם).

נשלח מהנייד

baSS4
17-07-22, 11:30
חד משמעית תקנה ג'ימני, רכב כיפי בשטח ולא רע בכביש, בתקציב שלך תוכל לקנות 2019 ומעלה.
רנגלר בן 15 ידרוש ממך המון, ואולי ייתן יותר אבל לא נראה שאתה צריך.

אם בע"ה יהיה תינוק, תמכור ותשדרג... קל מאוד למכור ג'ימני.
כמו שאמרו אין לך מה לחכות לג'ימני 5 דלתות שאף אחד לא יודע מתי יגיע אם בכלל.

alexriv
18-07-22, 16:10
תודה רבה לכולם,
אתחיל לחפש לי גימני שנתונים 2019-2022,
חשבתי אולי לרכוש חדש אבל זמן אספקה נוראי של שנה+
בכל מקרה תודה לכולם,
בברכה,
אלכס.

Galaye
18-07-22, 18:27
תודה רבה לכולם,
אתחיל לחפש לי גימני שנתונים 2019-2022,
חשבתי אולי לרכוש חדש אבל זמן אספקה נוראי של שנה+
בכל מקרה תודה לכולם,
בברכה,
אלכס.

יפה שאפשר לקנות חדש ולוקחים הזמנות, אמרו שלא יביאו יותר בגלל תקינה אירופאית משהו בסגנון .
טוב לדעת

alexriv
22-07-22, 11:30
יפה שאפשר לקנות חדש ולוקחים הזמנות, אמרו שלא יביאו יותר בגלל תקינה אירופאית משהו בסגנון .
טוב לדעת
הייתי בסוזוקי סניף חיפה אמרו לי שאפשר להזמין, רק שזמן ההמתנה ארוך מהרגיל.

-->