PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"'ה -מצלמות אבטחה, אזעקה ביתית ומגביר קליטה סלולרית

אומי5
08-08-22, 11:10
עברתי לבית זמני, מקווים שלפחות משנתיים.
בשני מגרשים סמוכים בונים בתים והפועלים.... איך נאמר... נו הבנתם.

אני רוצה מצלמות שמזהות תנועת אדם, עם דגש לאדם כי יש מלא חתולים ותרנגול אחד שמטיילים בחצר ללא הפסקה (לא איתי, זה לא מצחיק, בחיי, אני יודע שאתה מתגלגל מצחוק, זה לא מצחיק!).
חובה עבודה על WIFI כי אין לי שום כוונה להשקיע זמן בחיווט.
חובה עמידות לגשם.

בנוסף אני רוצה אזעקת נפח.

אשמח מאוד להמלצות מנסיון :)

בלי קשר, יש בעיית קליטה סלולרית בבית, זה מעצבן אבל אפשר לחיות עם זה, חוץ מהקטע הזה של התראות צבע אדום...שמגיעות באיחור של 2-3 דקות.
יש התקן שאפשר לשים בבית כדי להגביר קליטה?

תודה רבה :)

boaz avrahami
08-08-22, 13:35
היי אומי

נתחיל מכך שאלחוטי זה נחמד אבל מפעל לפעם מפספס פריימים ותשתית לחשמל בכל מקרה תצטרך כך שלטעמי עדיף לך למרות הכול לרכוש גליל כבל רשת ולהכין תשתית POE.
אם בכל זאת תתעקש על אלחוטי, תקנה מצלמות רק עם אפשרות לתוספת כרטיס זיכרון. שמה שלא הגיע הביתה למקליט יגובה שם.

לגבי זיהוי אדם או כל זיהוי אחר.
מדובר בעיקרון על טכנולוגיית AI אם אתה רוצה אבחנה אמיתית ולא לפי קריטריונים של גודל האובייקט.
ה AI זו עדיין טכנולוגיה לא מבושלת מספיק.
בתחום המצלמות שידך משגת, יש ל Hikvision מצלמות AI לא רעות אבל הן למיטב ידיעתי לא אלחוטיות.

לגבי מצלמות עם זיהוי לפי הגדרת גודל אובייקט, אלחוטיות ועם כרטיס זיכרון אני ממליץ לך על Reolink שכדאי להזמין מעלי.
ממליץ ללכת על רזולוציית 4K, ללא זום ועם תמיכה ב onvif.

בקשר לסלולרי, יש מגבירי קליטה. תתיעץ עם איל גונן

לביא
08-08-22, 13:46
אני משתמש בכאלה.

https://www.amazon.com/YI-Waterproof-Surveillance-Detection-Deterrent/dp/B01CW49AGG

יש כרטיס פנימי ותמורת דמי מנוי שנתיים יש גם שמירה על הענן של החברה.
יש גם פונקציה של זיהוי והתראה על אנשים במיקום וגודל פריים שאתה בוחר.
אלחוטי אבל עדיין צריך חיבור ל usb לטובת החשמל.

אומי5
08-08-22, 13:47
תודה
בועז - אני בהחלט אחשוב שוב על עיניין החוטייאדה.
לביא, זה מגיע עם מכשיר הקלטה או רק ענן/מחשב? יודע לעבוד עם כמה מצלמות ביחד?

תודה

אייל
08-08-22, 14:28
מגבר סלולארי שתקנה באמזון, אליהו המהיר או כל דבר דומה עשוי לעבוד טוב אבל לעיתים (די קרובות) הם נדפקים, מתחילים לשדר דברים שהם לא אמורים ומלכלכים את הסביבה. לא אחת אנחנו מאתרים כאלו ומבקשים לכבות אותם. לרוב אנשים מסכימים ואם לא זה עובר למשרד התקשורת ומשם זה פחות נעים.
מגבר סלולארי שתקנה אצל ספק הרשת שלך יעלה מעבר למה שקיבוצניק יסכים להוציא על קליטה.
מה לגבי פתרון של Wi Fi Calling? זה שימוש בווי פיי הביתי שלך לטובת סלולאר. זה קצת מעצבן כי זה מתנתק כאשר אתה נכנס ויוצא אבל זה עובד בסדר בתוך המבנה.

boaz avrahami
08-08-22, 14:39
אגב, העניין של הענן משותף להרבה יצרנים. גם לראולינק.
לא התנסיתי אבל נראה לי שזה לא יהיה אותו דבר כמו NVR.
זה גם מאוד תלוי על איזה פרופיל הקלטה תילך.
הקלטה 24/7 או רק ארועים או רק בשעות מסוימות.

לביא
08-08-22, 15:03
תודה
בועז - אני בהחלט אחשוב שוב על עיניין החוטייאדה.
לביא, זה מגיע עם מכשיר הקלטה או רק ענן/מחשב? יודע לעבוד עם כמה מצלמות ביחד?

תודה

כל מצלמה מקליטה על כרטיס sd. בנוסף, ניתן לעשות מנוי וזה עולה לענן.
נדמה לי ששילמתי 80 דולר לשנה עבור גיבוי בענן ל 5 מצלמות.

אומי5
08-08-22, 15:15
מגבר סלולארי שתקנה באמזון, אליהו המהיר או כל דבר דומה עשוי לעבוד טוב אבל לעיתים (די קרובות) הם נדפקים, מתחילים לשדר דברים שהם לא אמורים ומלכלכים את הסביבה. לא אחת אנחנו מאתרים כאלו ומבקשים לכבות אותם. לרוב אנשים מסכימים ואם לא זה עובר למשרד התקשורת ומשם זה פחות נעים.
מגבר סלולארי שתקנה אצל ספק הרשת שלך יעלה מעבר למה שקיבוצניק יסכים להוציא על קליטה.
מה לגבי פתרון של Wi Fi Calling? זה שימוש בווי פיי הביתי שלך לטובת סלולאר. זה קצת מעצבן כי זה מתנתק כאשר אתה נכנס ויוצא אבל זה עובד בסדר בתוך המבנה.

1. הטיית ההשרדות, אם תגיד לי איזה דגמים מצאת, אדע איזה דגם לקנות.
2. כרגע מושבניק, מקווה שלא להרבה זמן, אני כבר מתחיל ללקק חלודה, לזרוק זבל בואדי ולקלל את השכנים. (לכל המושבניקים, לא להפגע, זה הומור ירוד ביני לבין אייל)
3. לא מכיר Wi Fi Calling, על פניו נראה מעניין, אבל לא באמת פתרון, אני בעיקר רוצה שהטלפון ידע שיש פאקניג טיל בדרך גם כשהוויפיי לא עובד.

Pageup
08-08-22, 18:46
לגבי קליטה בבית, יש אופציה של שיחות על רשת ה WIFI, ברגש שאתה נכנס הביתה הספק מנתב לך את השיחות (הרגילות) לטלפון לא דרך רשת הסלולאר. בפרטנר זה חינמי נקרא Partner Wi-Fi Calling ואני מניח שזה קיים גם אצל אחרים.
לגבי AI במצלמות, יש נטיה לקרוא להכל היום AI, זה ממש לא AI זה יותר עיבוד תמונה. זה דברים שהרבה מאוד חברות מתקדמות עשו לפני 15 שנים והיום ניתן לעשות כבר על המעבד של המצלמה וקיים בכל חברה סינית עם מצלמה ב 1.90. כמובן שחלקן יתנו false alarm יותר מהאחרות. אם foscam מתגאים בזה, אני מניח שיש את זה גם ל Dahua ו HikVision - כולן סיניות. אני מניח שחברות כמו AXIS עושות את זה גם, אבל פה המחירים יהיו גבוהים משמעותית.
מצטער שאין לי דגמים ספציפיים, אני קצת מחוץ לסקופ בתחום הזה בשנתיים האחרונות, אם אמצא זמן אחפש.

boaz avrahami
09-08-22, 17:25
כשאמרתי AI התכוונתי למה שאמרתי.

יש כאלו שמתיימרות לזהות רכב או אדם ויש להן המון שגיאות כי עיקר הניתוח הוא על פי גודל ומהירות האובייקט.
יש היום גם AI במצלמות הקצה.
עובד לא רע במודל הזהאבל עדיין לא מבושל סופית לעוד ישומים.
בעיקרון יש גם אפשרות טכנולוגית לבצע זיהוי פנים על המצלמה כבר אבל חוץ מהסינים ותעשיות ביטחוניות זה לא ממש מתקדם בעולם המערבי.
היה על זה הייפ גדול בגלל חברה ישראלית בשם Snyvision שהתלננו נגדה שהטכנולוגיה שלה מיושמת נגד הפלשתינאים והיו חקירות שגרמו למיקרוסופט להקפיא השקעות בה ולשאר הכוכבים דהיו עמוק בפיתוח לעצור עד שלא תהיה רגולציה.
Anyvision בנתיים עברה טלטלה רצינית כולל הצתמצמות דרסטית והחלפת השם. למזלה רפאל עשתה איתה שוטפות על הטכנולוגיה שהם פיתחו.

היכולות היום הם מעבר לדמיון של מי שלא מכיר את זה מבפנים.

Pageup
10-08-22, 11:05
היכולות של AI בהמון דברים כבר עוברת יכולות אנושיות, בעיקר בנושא זיהוי תמונה.
המעבר לעיבוד בציוד הקצה הוא מאוד הגיוני, זה חוסך רוחבי סרט, זה מבזר את העיבוד
כך שצריך פחות כח עיבוד בנקודה אחת ואז זה יותר קל למימוש (מבחינת חומרה).
זה שיש AI במצלמות ובציוד קצה זה דבר מוגמר, אבל במצלמות הסיניות או בכלל בציוד
הזול, זה לא באמת AI למרות שכולם קוראים לזה ככה.
זה בדיוק כמו רחפנים אוטונומיים למי שמכיר את התחום, כולם קוראים לזה אוטונומי
אבל בפועל זה אוטומטי וזה הבדל מאוד גדול.

-->