PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיט שדרוג תגובת מצערת גז - מי מכיר?

GodsFather
13-08-22, 21:07
יש לי אפשרות להביא את הדבר הזה

https://stage1customs.com/collections/idrive/products/subaru-legacy-outback-5th-gen-bm-br-2009-2014-ultimate9-evc-throttle-controller

על פניו, במקרה כמו האאוטבק, זה יכול להיות שדרוג אידיאלי לתפקוד הרכב בשטח, במיוחד כשצריך לזחול ומבלי לאבד כוח זמין.
הדוושה במצבה הרגיל לא נוחה לתפעול עדין. לכאורה זה אמור להיפתר עם התוספת הזו.

מי מכיר?

תודה

Sent from my HD1903 using Tapatalk

GodsFather
02-09-22, 01:30
אז...אני מכיר וכנראה היחיד/הראשון בארץ. לפחות על אאוטבק.

של ultimate9 מאוסטרליה.

במילה אחת - וואו(!!!)

קצת יותר -
התקנה פשוטה של plug and play

המכשיר מגיע עם כמה תכנותים קבועים מראש בדרגות שונות ועם אופציה לאוטומט.

מצב ultimate9 והרכב מאיץ באופן מעורר השתאות. גם זינוק מהמקום השתפר פלאים וגם זינוק לעקיפה השתפר זמן תגובה באופן קיצוני. ליטוף קל שבקלים של הדוושה והטורים עולים במהירות ומכאן תגובת הרכב באופן מתפרץ. יש 9 דרגות, צריך ללמוד אותן.

מצב eco9 והרכב הופך עצלן. מיועד לזחילה בפקק כדי למנוע קפיצות מיותרות והאצות+בלימות מיותרות וכמובן היכן שמעניין אותנו - זחלנות בשטח טרשי. זה לא low ולא הפחתה של 1:4 אבל העובדה שאין כוח מתפרץ ולא מתפוצצים על הסלעים, הופכת את הנסיעה לרגועה יותר לכל הסובבים. יש 9 דרגות, צריך ללמוד אותן.

מצב אוטומטי, לכאורה אמור להגיב בהתאם לכובד הלחיצה. כרגע מצאתי רק הקבלה לכוח מתפרץ אבל נשלט יותר. לא תרגלתי זחלנות במצב אוטומטי.

בכל מקרה, זה אחד השיפורים הכי טובים שחוויתי ברכב, בטח ובטח כשלא מצפים לכזה שינוי. זה ממש כאילו המנוע התעורר לחיים, הלך למכון כושר או כל הקבלה אחרת לא פרופורציונלית. (ולא, זה לא כמו טורבו/סופר צארגר/ניטרו).

raanan
02-09-22, 13:08
ואם תלחץ בחדות ומהירות על הדוושה ללא הבקר,
הרכב לא יאיץ באופן "מעורר השתאות" ?
אגב,
יש מצב שירדת מ 3 שניות מאפס למאה קמ"ש עם הבקר ?

shachar
02-09-22, 13:29
אולי אשים בדיפנדר.... :-)

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

asafk
02-09-22, 13:36
אני חושב שהתמונה העיקרית היא בזחילה בשטח.
אני למשל עם מנוע חלש יחסית, המעבר בין אין מספיק כוח הרכב נחנק, לבין יותר מדי כוח הגלגלים מסתחררים - צפוף לי מדי.

ולך, שחר, שתדע - יש כזה במקור ב td5 במעבר להילוך כח צריך ללחוץ יותר על הדוושה כדי להגיע לאותו סלד שבשבילו לוחצים פחות בהילוך גבוה. האגדות מספרות שבכל הדיפנדרים td5 שנמסרו בשנים הראשונות בישראל ביטלו את התכונה הזו עקב תלונות של לקוחות מסויימים.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

סולי
02-09-22, 13:39
זה נפוץ בקרב בעלי הגימיני האחרון.
המון בחול מדווחים על שליטה טובה יותר בזחילות ובסלעים.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

GodsFather
02-09-22, 13:52
ואם תלחץ בחדות ומהירות על הדוושה ללא הבקר,
הרכב לא יאיץ באופן "מעורר השתאות" ?
אגב,
יש מצב שירדת מ 3 שניות מאפס למאה קמ"ש עם הבקר ?לא רענן, הוא מאיץ באיטיות. זה אחד הדברים שהכי קל היה לבדוק. ממש כך ולמזלי עם עד ברכב [emoji16]

הפעלתי ברמה של ultimate9, והאצתי. הסלד עלה הרבה יותר מהר ובשימוש של פחות מהלך דוושה מאשר כשכיביתי את המערכת ולמעשה החזרתי אותה למצב מקורי.

וכן, כמו שאסף אמר - היתרון הנוסף ולמעשה הסיבה לשמה רכשתי במקור, היכולת לזחול. במיוחד כי זה רכב רגיש יותר ופחות סלחן. לא שאני הולך לטפס מעלות בבן שמן רבתי, אבל לפחות יש לי יכולת לשלוט טוב יותר ברכב בשטח מועד להתנפצות.

GodsFather
02-09-22, 13:55
https://youtu.be/q-mmxEGMAEQ

שיווקי ומשכנע

דרור ברלי
04-09-22, 17:54
זה אוניברסלי?... הפוקוס לא תתנגד לבעיטה באחוריים.

אני מניח שמתאים רק למצערות אלקטרוניות?....

נדב ש.
04-09-22, 18:15
מקביל לצ'יפ ניהול מנוע.

ללנדרובר(דיפנדר ודיסקברי td5 בעיקר) יש של psi, חפש psi tuning box, מתחבר במקביל לecu.

שחר גרינברג
04-09-22, 18:19
מכיר את הקיט הזה מאוסטרליה
שם מהללים אותו

ניתן לבדוק כאן התאמה פר רכב

https://www.ultimate9.co

Sent from my iPhone using Tapatalk

זמיר
19-09-22, 11:53
הי,
אפשר מעט לפרט על ההתקנה? להיכן בדיוק, ועם איזה מחבר? האם לנתק מצבר? וכו
מתאים לפורסטר 2013?

תודה מראש

GodsFather
19-09-22, 17:15
יש באתר היצרן דגם מתאים לפי סוג הרכב. תכנס, תכניס, תראה.

לגבי ההתקנה - תתכופף ותראה איך הדוושה בנויה. מעליה יש מחבר חשמלי קטן. שולפים אותו, מחברים את התוספת, מחברים את המחבר המקורי לתוספת. הכל נשאר יציב.

החיווט ללוח הפיקוד רץ לאן שנוח לך, יש חוט ארוך מספיק. במקרה שלי, התקנתי ליד שקע מצת.

wood
18-10-22, 01:19
אז...אני מכיר וכנראה היחיד/הראשון בארץ. לפחות על אאוטבק.

במילה אחת - וואו(!!!)

כמה שאלות (אם תוכל לענות עליהם):
התקנת את זה על אאוטבק? אם כן, איזו שנה? ועם כמה ק"מ? האם עשית פעולות כגון ניקוי מצערת קודם לכן (ב-b4 שיש לי הניקוי הוסיף עוד לפחות 10% כוח אם לא 20)
אפשר להניח שזה מבטל אחריות? (למי שיש עדיין)
האם מצב auto מעלה את צריכת הדלק משמעותית?
האם כשרכשת לא היתה עלות נוספת במכס? אם כן, מה הגובה שלה אם תוכל לשתף?

ושאלה כללית - איזו סיבה (מלבד עלות), יש לכל בעל רכב חובב ביצועים משופרים (אפילו בקצת), לא לקנות את הקיט הזה?

תודה!!

GodsFather
18-10-22, 07:09
אאוטבק 2011 עם 180 אל"ק. יש שרשור בRR על הרכב, מוזמן.

לא יודע לגבי אחריות, אין לי. אבל כאמור מדובר בהתקן plug n play, שגם מבטל עצמו בלחיצת כפתור. עד כה לא שרף לי שום דבר במחשבי הרכב...

לא ניקיתי מצערת. אנקה בהזדמנות. השיפורים הורגש היטב בלי הניקוי, אעדכן אם יש עוד שיפור בעקבותיו, מבטיח.

צריכת הדלק בהינה כי היא בהתאם להתנהגות שלי. כשאני לוחץ, החיוך עולה, הדלק נשרף מהר. כשאני רגוע, החיוך שם, הדלק נשרף ברגוע.

איזו סיבה לא לקנות? לא יודע... מי שמפחד משינויים? שחושש לרשיונו? שלא יודע לעמוד בפיתוי? שלא יכול להרשות לעצמו כלכלית את הרכישה? שאין לו ספה לישון עליה כי אישתו זרקה אותו מהמיטה כי הוא כל הזמן מקבל חבילות בדואר ואין כסף בשביל לשלם לילדים את האוניברסיטה של רייכמן והחתונה והטיול הגדול ודירה? תגיד לי מתי להפסיק

wood
18-10-22, 09:15
אהבתי מאוד את התשובה
עושה לי חשק

wood
18-10-22, 14:57
ועוד שאלות:
האם היה קל להביא או שפשוט הזמנת מהם Online (יכול לענות בפרטי אם מתבייש ;))
כמה זמן זה כבר על הרכב שלך?
האם יש רפרנס כלשהוא מחו"ל על שימוש של כמה שנים במערכת

תודה

GodsFather
18-10-22, 22:54
קל. הם יודעים לשלוח לישראל. הם גם יודעים לשלוח למישהו שמגיע לישראל ושהוא ישים את זה בתיק שלו.

זה על הרכב מאז שפרסמתי שזה על הרכב. לדעתי עוד רגע זה יהיה חודשיים.

שנים? רק בפורומים בחול וביוטיוב. לדעתי גם במקרה הזה, העליתי קישור לסרטון של אוסטרלי שבוחן את זה

wood
18-10-22, 23:08
תודה.
שוקל לחיוב

GodsFather
19-10-22, 12:47
חיוב אשראי

wood
19-10-22, 14:13
מעניין אם יש הבדל משמעותי בין השניים (evc/evcX)
על פניו נראה רק הגימיק של ה- Bluetooth + סכנה נוספת בגלל הפיצ'ר של כיבוי, כך שאם קיים באג, המצערת לא תגיב בכלל באמצע נסיעה אם נכנס בטעות למצב lock

GodsFather
19-10-22, 15:53
לא מכיר. אצלי זה של ultimate9 ומחובר עם כבל.

raanan
19-10-22, 16:10
לא מכיר. אצלי זה של ultimate9 ומחובר עם כבל.

לאן מתחבר הכבל ?
יש איזה סכימת חיבורים + הסבר ? (בסרטון השיווקי לא נמצא פרטים טכניים מעניינים)

תודה

GodsFather
19-10-22, 16:52
לגבי ההתקנה - תתכופף ותראה איך הדוושה בנויה. מעליה יש מחבר חשמלי קטן. שולפים אותו, מחברים את התוספת, מחברים את המחבר המקורי לתוספת. הכל נשאר יציב.

החיווט ללוח הפיקוד רץ לאן שנוח לך, יש חוט ארוך מספיק. במקרה שלי, התקנתי ליד שקע מצת.

ככה

wood
19-10-22, 16:53
וידאו עם הדגמה על רכב מסוים (אמור להיות דומה בכל רכב)
https://www.youtube.com/watch?v=0f0cdS8S0JU

GodsFather
19-10-22, 16:53
ככה זה מגיע140669

wood
19-10-22, 17:03
@godfather, אתה משאיר אותו קבוע מחובר ברכב, נכון?

GodsFather
19-10-22, 18:40
נכון...

wood
20-10-22, 11:54
אגב, תוך כמה זמן הגיע אליך המשלוח מאוסטרליה?

GodsFather
20-10-22, 12:27
יום בתוך אוסטרליה מהבוקר של ההזמנה ועד הבוקר למחרת, ויומיים עד שאחותי הגיעה לארץ איתו.

raanan
20-10-22, 14:44
להוריד 2 שניות בהאצה (כפי שהופיע בסרטון) אפשר לעשות ע"י הורדת משקל שינויי יחסי העברה או העלאת הספק.
מכיוון שלא ראינו שינוי מכני או הסרת משקולות, ההיגיון אומר שההספק עלה עם תוספת הרכיב.

אבל,
הרכיב סה"כ מתאם בין מתח המוצא מנגד הדוושה למחשב.
אני מניח שהוא מבצע מניפולציה כגון ,
א. נגיעה קלות בדוושה והוא מעביר מתח של לחיצה "בריאה".
ב. אפשרות להכהות את רגישות הדוושה ללחיצות מהירות ותנודתיות
(טוב לשטח בטיפוס מעלה מג'עג'ע ...)

שורה סופית,
אני כמעט בטוח שבתחושה אתה מרגיש שהרכב מגיב יותר מהר.
אבל בפועל במדידת 0-100 לא קיים שינוי עם הרכיב או בלעדיו.

בכל מקרה,
אם רוכשים עבור מניפולציה א' , אזי זה "שמן נחשים" ...
עבור מניפולציה ב' , אזי זה תחליף מצוין למצערת ידנית שהוסיפו בעבר.

רענן

סולי
20-10-22, 15:15
השיפור מ0 ל100 לטעמי הכי פחות מעניין.

מעניין יותר אם השליטה משתפרת בזחילה או במעבר טכני.
אלו הדיווחים שאני ראיתי מבעלי גימיני שעלו במידת הגלגל עם גיר אוט שציינו שהשליטה ברכב השתפרה פלאים.

אישית לא התנסתי אבל נראה לי שזה השיפור הקריטי שמוצע מהתקנת התוספת.
שיפור התגובה כש"ממהרים" זה בונוס נחמד.

wood
20-10-22, 15:23
יום בתוך אוסטרליה מהבוקר של ההזמנה ועד הבוקר למחרת, ויומיים עד שאחותי הגיעה לארץ איתו.

חשבתי שהזמנת עד לארץ :D

raanan
20-10-22, 15:34
מעניין יותר אם השליטה משתפרת בזחילה או במעבר טכני.
אלו הדיווחים שאני ראיתי מבעלי גימיני שעלו במידת הגלגל עם גיר אוט שציינו שהשליטה ברכב השתפרה פלאים.
דווקא ככל שעולים במידת הצמיג ועם גיר אוטומט, השליטה במצערת צריכה להיות רגועה יותר
(כשמחליפים בטרנספר LOW של 1:4 אז צריכים עדינות)

שיפור התגובה כש"ממהרים" זה בונוס נחמד.

זהו שאני טוען שהרכב לא הופך להיות מהיר ו/או מאיץ טוב יותר.
סה"כ הצ'יפ מחקה נהג אגריסיבי יותר ואם אתה תנהג כך תגיע לאותם תוצאות.

רענן

סולי
20-10-22, 15:52
לא יודע.. לא מומחה לנושא.
הבאתי התרשמות כללית מקבוצה שאני משתתף בה של עשרות משתמשים אוסטרלים בגימיני אוט שממליצים על כך, במיוחד בהעלאת מידת צמיג.

הבחירות שלי לרכב שלי מתבססות לא מעט מקריאת חוות דעות של משתמשים מאוסטרליה.
השוק והשימוש בחלק מהדרישות הפרמטרים מרגיש לי תואם לשלנו והציוד מתוצרת היבשות .. לרוב באיכות גבוהה.

בכל אופן בהיילקס 2021 למדתי להכירזוג כפתורים ליד הגיר האוט pwr וeco.
כל אחד להגדרתו משנה את אופן פעולת הגיר וההעברת ההילוכים, אני מרגיש גם שינוי בתגובת מצערת .. אבל לא יודע בוודאות.
הנל משנים לחלוטין את אופי הניהוג ברכב והיכולת שלי כנהג לייצר קצב נסיעה.
לפני הנל הייתי רגיל לגיר אוט שעושה מה שהוא רוצה לא משנה כמה אגרסיבי אני מולו. אין לי ספק שבמקטעים מסויימים אני הרבה יותר מהיר בזכות זוג הכפתורים האלו... גם אם בפועל אין שינוי בזמנים מ0 ל100.
אני מנחש שהפעולה דומה למה שאמיר המליץ עליו...

GodsFather
20-10-22, 16:32
רענן, זו לא תחושת תחת בסגנון שמן נחשים, זה כן שינוי בתגובת המצערת. כמו מפות ניהול מנוע שיש ברכבים/אופנועים. אתה רוצה לתרגם את זה למילים כגון נהיגה/לחיצה אגרסיבית, שיבושם אבל זה לא משתווה במבחן התוצאה ללחימה מהירה וחדה על הדוושה.

וכן, הסיבה העיקרית לרכישה היא ה"זחילה". כי מדובר ברכב עדין עם טמבונים גדולים.

אתה וסולי מוזמנים להתרשם מהביצוע, רק תגידו מתי ואיפה.

raanan
21-10-22, 14:28
רענן, זו לא תחושת תחת בסגנון שמן נחשים, זה כן שינוי בתגובת המצערת. כמו מפות ניהול מנוע שיש ברכבים/אופנועים. אתה רוצה לתרגם את זה למילים כגון נהיגה/לחיצה אגרסיבית, שיבושם אבל זה לא משתווה במבחן התוצאה ללחימה מהירה וחדה על הדוושה.
מצטער אמיר, אבל לא הבינותי מה שרשמת...
בכל מקרה, שינוי מפות ניהול מנוע (שאכן משנה את אופיו של מנוע) לא יכול להעשות כאן עם חיבור דרך חיישן מצערת (אולי אם היה דרך ה OBD בנוסף).

וכן, הסיבה העיקרית לרכישה היא ה"זחילה". כי מדובר ברכב עדין עם טמבונים גדולים.
אם זאת הסיבה העיקרית, אז זה אחלה מוצר עבור כפות רגליים עצבניות ...

אגב,
אם היה מוצר כזה לטרופר בנזין, היה חוסך הרבה ציריות (קדמיות) שנגזרו במעלות:rolleyes:

רענן

GodsFather
21-10-22, 15:42
תבוא, תראה, תרגיש, תבין.

asafk
21-10-22, 16:34
רענן אני אסביר לך מה זה עושה.
דוושת המצערת היא חיישן שמוציא (לצורך הדיון) מתח משתנה עם המהלך. בד"כ שני אותות לצורך יתירות.
ערך לדוגמה הוא 0.5 וולט כשהדוושה במצב 0 ו 4.5 וולט כשהדוושה במצב פול גז. הגרף בדרך כלל לינארי. ואנחנו מבינים שסה"כ 4 וולט מתחלק שווה ככה שכל תזוזה של 1/40 ממהלך הדוושה מעלה עשירית וולט.
אבל כשנוסעים בשטח רוצים יותר רגישות בצד התחתון של הדוושה. שכל תזוזה של הרגל תקפיץ פחות את הרכב. כלומר אם הזזתי את הדוושה טיפה ובמצב רגיל זה מעלה עשירית וולט, עכשיו זה יעלה רק 5 מאיות. ובנסיעה ספורטיבית תגובת דוושה מהירה יותר כך שאפילו עם מעט לחיצה ייצא ערך של מתח גדול יותר. אז ה'שקרניזטור' הזה במצב השטח הופך את הגרף ללא לינארי כך שהדוושה תהיה רגישה פחות (תנועה גדולה = שינוי קטן במתח) בשטח ורגישה יותר (תנועה קטנה = שינוי גדול במתח) במצב ספורטיבי.

אסף.

Sent from my 2201117PG using Tapatalk

GodsFather
21-10-22, 20:07
עד כאן נכון, אסף.
בנוסף, יש במקור תחושת lag כברירת מחדל, גם אחרי ניקוי מצערת ו"לימוד", ומכאן שגם בשטח וגם בתימרונים פשוטים כמו חניה או זחילה בפקק, יוצא שאתה קופץ ולא שולט כראוי ברכב. זה פתר את הבעיה.

-->