PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת מטען מצברים והחזירות החוגגת בישראל

ברוך בן יצחק
11-09-22, 12:38
רכשתי היום מטען מצברים של חברת :CTEK MXS 5.0 Battery Charger with Automatic Temperature Compensation, 12 V, 5.0 Amp

המחיר ששילמתי באמזון גרמניה 270₪ עד הבית כולל הכל
החזירות של כל האתרים הישראלים פשוט בלתי נתפסת, כן כן גם האתרים שהרבה חברים פה ממליצים לרכוש מ
אם היה אפשר גם את האוכל היתי מזמין מחול...

שחר גרינברג
11-09-22, 12:52
תצרף קישור בבקשה

Sent from my iPhone using Tapatalk

גילבו
11-09-22, 12:55
אכן...
ד’א יש את הנוקו 5אמפר מאמזון ארה’ב ב69 דולר עד הבית , נדמה לי שהוא לא פחות טוב
Check this out! https://a.co/d/atnK27w

nir.samo
11-09-22, 13:02
כן, עשו כבר את כל החישובים וארנונה ומכון התקנים והכל.
עדיין יש לך את האופציה לבחור, ותחשוב מה היה כאן אם היבוא האישי היה חסום.

ברוך בן יצחק
11-09-22, 13:04
זה הקישור למוצר באמזון דויטצ׳לאנד: https://www.amazon.de/gp/product/B00DEID79G/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UT F8&psc=1 בארהב עולה מעל 100$+משלוחה , בבדיקה שעשיתי מול אמזון ארהב זה הכי משתלם ...

לגבי הנוקו, לפי הרשמים (תעיף מבט באילו שנתנו כוכב 1...) רכשתי וביטלתי לאחר שעברתי על הביקורות...

אם הקישור לא עובד אז תעשה copy&paste

קשה לי מאוד להבין פער של יותר מ400₪

הדסופה
11-09-22, 13:44
לא התנסיתי עם הנוקו אבל העולם לא שחור ולבן
סיטק דווקא יש לי והוא אחרי שנתיים שלוש לא בדיוק תפקד … כפתורים לא נלחצים, לא משנה מצבים , אינדיקציות לא ברורות . לא מצטיין באמינות ועמידות במיוחד
כך שדווקא הנוקו נראה היה לי כאפשרות לפעם הבאה

הד

גילבו
11-09-22, 13:53
הנוקו כבר כמה שנים בשימוש , הדגם הקודם ה3500 וגם כמה מהסדרה החדשה אצלי בשימוש שוטף , כולל אחד שמחובר כבר כמה שנים ברציפות על גנרטור גדול, עד עכשיו רק מילים טובות.
ודא אם מתוך 12 אלף דירוגים באמזון הוא קיבל מעל 80 אחוז 5 כוכבים, הייתי די מתעלם מרוב השטויות שכתבו אלו שנתנו כוכב אחד..

ברוך בן יצחק
11-09-22, 13:57
[QUOTE=הדסופה;1001769]לא התנסיתי עם הנוקו אבל העולם לא שחור ולבן
סיטק דווקא יש לי והוא אחרי שנתיים שלוש לא בדיוק תפקד … כפתורים לא נלחצים, לא משנה מצבים , אינדיקציות לא ברורות . לא מצטיין באמינות ועמידות במיוחד
כך שדווקא הנוקו נראה היה לי כאפשרות לפעם הבאה

אינני מבין גדול במטענים הפוסט הועלה לא כהמלצה למטען כזה או אחר אלה בעיקר להראות איך שוחטים פה את העדר....
מנסה ליישם את חוכמת ההמונים אף על פי שידוע שחוות דעת נרכשות בכסף או בהטבות מבעלי ענין, מוצר שמוצג באמזון עם 1% של מתלוננים (כוכב 1) ו 85% מרוצים מאוד... מתוך כ 25000 חוות דעת אומר לי לפחות דרשני.

boaz avrahami
11-09-22, 14:23
מעבר לזה שהסיטק מקבל יחסי ציבור הרבה מעבר למה שהוא באמת שווה ( ויש לי שניים) , הוא לא תומך גם 110 וגם 220.
מטען סיטק אמריקאי לא יפעל בארץ.

נדמה לי שראיתי שנוקו יתאים ל 100-240 וולט.

אני כבר כמה שנים עם מטענים סיניים בכ 20 דולר. אין תלונות.

גילבו
11-09-22, 14:24
הנוקואים תומכים גם וגם

ehudzeelim
11-09-22, 14:27
מתעלק עם שאלת הדיוט,
מה היתרון של מטען נוקו 5A על נוקו 2A או 1A? רק מהירות הטעינה? או שיש יתרונות נוספים?

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

kd2
11-09-22, 14:48
יצאת נגד האתרים הישראלים, אבל נראה לי שהם לא החזירים המרכזיים.

המדינה היא החזירה מספר אחת, ומיד אחריה היבואן.

יש מלא תלונות על זה אבל בפועל, כל מי שראיתי שעבר צד (הפך מלקוח לנותן השירות) לא ממש יכל/רצה/הצליח לשנות את זה.
אז כנראה שיש לזה סיבה מסויימת.
הרבה אנשים מעולם לא היו עצמאים ומעולם לא התחברו לקצה קצהו של החישוב איך לתמחר מוצר.

תודה לאל שיש את אמזון ואפשרות לייבא אישית, אני צרכן קבוע ומבסוט, שלא יובן אחרת.

erezgur
11-09-22, 15:43
יש לי מטען סיטק, אבל כמו בועז, משתמש בשנים האחרונות במטען סיני עם מספר תוכניות טעינה (לפי סוגי המצברים וגם תוכנית "ריענון" למצברים המתאימה לחיבור ממושך של מצבר לחשמל ביתי). קנייה מעולה במחיר של כעשרים דולר.

נשלח מהנייד

boaz avrahami
11-09-22, 16:21
אם יש יתרון מסויים של נוקו או סיטק על הסיניים זה בחיבורים המהירים.
אפשר לשחוט סיטק או נוקו ולחבר במקום התנינים המקוריים.

אפשר גם להחליף למחברי SAE ולהקפיד שהפלוס של המצבר נמצא בצד החבוי מוגן.

אם מישהו מאתר רק חיבורים סטייל סיטק אשמח לדעת.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220911/9b5c2b262722bf492cb0e9281dbe0770.png
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220911/3aba8d0bb5f72b230c266c178487efa2.png

המשוטט
11-09-22, 16:32
הנוקו החדשים עם חיבורים שנקראים x-connect140088

asafk
11-09-22, 20:28
אני גם מייבא לבד מאתרים בינ"ל ונהנה מחיסכון גדול במחיר.
אבל תשאל את עצמך מה העלויות של היבואן? אם הוא מקבל מהיצרן הנחה משמעותית על כמות, אבל מה לעשות וכל השוק הישראלי הוא כמו דילר קטנטן במדינה קטנה בארה"ב.... פחות מהדילר שמוכר באמזון... אז אולי הוא לא מקבל הנחה כל כך גדולה.
ואז צריך לשלם על המשלוח. מכולה עולה 20000 דולר. אתה יודע כמה מטענים נכנסים במכולה? וצריך לשלם עליהם עם האספקה, האמריקאי לא יודע מה זה שוטף פלוס .... וכמה זמן ייקח למכור את כל המטענים האלו כשכולם כאן בארץ קונים באמזון?
אבל לפני שמכרת את המטען הראשון אתה צריך אישור של מכון התקנים. ולא, זה שיש תקן אירופאי או אמריקאי לא אומר שבישראל זה חוקי. מכון התקנים יודע יותר טוב. אור לגויים.
אז תיקח את המטען למכון התקנים, תפקיד אותו במעבדה לחשמל ותחכה. יקח שבוע שבועיים שלושה, לא נורא העיקר הבטיחות.
בזמן הזה כבר הוצאת את הכסף. אשראי עולה לא מעט וכל הזמן בין התשלום למכירת כל המטענים - אתה משלם על הכסף.
ולא לשכוח שכדי לעבור את מכון התקנים צריך מדבקה בעברית, שצריכה להיות מודבקת כבר לפני המשלוח, ולא זה לא מעניין אף אחד שהאמריקאים לא יודעים עברית. והמדבקה צריכה להיות מתקן מיוחד. יצרני המדבקות קוראים לזה 'מדבקה בתקן מכון התקנים' ואפילו האמריקאים לא מבינים מה אתה רוצה מהם אז כדאי שתשלח להם מדבקות ותשלם כמה דולרים לאיזה דודה באמריקה שתדביק אותן על כל מטען ומטען. ומה עם הוראות שימוש בעברית? הלו, לא כולם כאן יודעים אנגלית. אז בכל אריזה ואריזה צריך לשים הוראות שימוש בעברית. וזה עוד כמה דולרים לדודה של המדבקות שתהיה בריאה.
ועברו כמה שבועות, שילמת כמה אלפי שח למכון התקנים עבור בדיקה. ואם יש לך מזל אז הם מוכנים לבדוק לא כל משלוח אלא רק כל משלוח שני או שלישי ואז אתה משלם קצת פחות אבל מחכה קצת יותר ל'זיהוי ונטילה' שזה אומר שמישהו ממכון התקנים בודק שמה שאתה מוציא מהמכולה זה בדיוק מה שהם בדקו בפעם הקודמת ושאין טעות במדבקה.
ואחרי כל זה צריך גם לשלם מס קניה, מכס, מע''מ. תזכיר לי.... כמה שילמת מיסים על המטען באמזון? אה, זה מתחת לסף המס? יופי. ליבואן אין כזה דבר. הוא משלם מיסים מהסנט הראשון.
ואחרי כל זה הוא צריך לשלם משכורות, שכר דירה, ארנונה...... ורק אז הוא מתחיל להרוויח.
מותר לו להרוויח. בעיניך להרוויח = חזירות. הבנתי. אבל אני מחשב באצבעות ונראה לי שהרווח לא כזה גבוה.
אז פעם הבאה שצועקים 'חזירות' תחשבו על ההפרש בעלויות ביניכם לבין היבואנים. וכמה הנחה הם באמת מקבלים על הכמויות האלוהות שאפשר למכור בארץ. וכמה רווח נשאר להם בסוף.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ברוך בן יצחק
11-09-22, 20:56
תגובה ל
asafk
לפי מה שכתבת, ציוד צילום, מערכות סטריאו וכו׳׳ צריכים לעלות הון תועפות, אבל מה, המדינה גובה עליהם רק מעמ, אין מס קניה וכו כך שהמחירים די דומים לחו׳׳ל ולפעמים גם זולים יותר, איך יכול להיות? כנראה ישנם תחומים עם חזירות בלתי נתנת לתיאור, של היבואן או המוכר או שניהם.
בכל העולם המוצר עולה בין 70-90 יורו בארץ הקודש כ 200 יורו ו״רק בגלל מכון התקנים, שינוע וכו״

אגב אני רוכש גם מוצרים שיותר יקרים מה75$ ועדין יוצא לי יותר זול, (יש לי נסיון לא קטן, סיימתי לבנות בית פרטי ורכשתי כמעט כל מה שיכולתי מחו׳׳ל כלי עבודה לבניה , סניטריה, חשמל וכו׳׳. וחסכתי הון לא קטן)
נכנס קצת לטרחנות...:
לגבי כמה נכנס במכולה, נניח שרק משנעים מכשירים כאלה העלות לאחד דולרים בודדים ואפילו פחות, מידות האייטם לפי אמזון :
16.8 x 6.5 x 3.8 cm; 600 Grams

asafk
11-09-22, 21:02
...וזה אומר שאו שאתה ממלא מכולה ונתקע עם מלאי שייקח לך שנתיים למכור... או שהשינוע יקר מאוד.
ההבדל בינינו הוא שאני עסקתי בייבוא לפרנסתי במשך כמה שנים. אני יודע איך זה נראה 'משם'.
אני לא מנסה להגן על מי שכן נוהג בחזירות. אבל תחשוב טוב גם איך זה נראה מהצד של היבואנים.
ואז תחשוב שוב - אם מישהו מרשה לעצמו לנהוג בחזירות. איזו זכות קיום יש לו בעולם הזה שבו אפשר לייבא הכל לבד?

אסף.

ברוך בן יצחק
11-09-22, 21:07
הנפגעים העיקריים מהחזירות אלו המוחלשים בחברה שהם לא מעט , כמו עולים חדשים ואנשים שמאותגרים טכנולוגית או שיש מחסום שפה
נראה לי שמיצינו....
בתקווה שהחזירות תעלם מהעולם...(:

איל מ
11-09-22, 21:15
סליחה שאני מסרב לשחרר.
אתה לא יכול לצפות מיבואן שלא יהיה חזיר, כשהעם ממנו הוא צמח הוא חזיר.
ראה מחירי שכ"ד,
ראה מחירי רכבים משומשים.
זאת ביצה ותרנגולת כי "אני חייב לדרוש הרבה כסף, בגלל שיוקר המחיה גבוה, ובכסף שארויח אצטרך לקנות רכב אחר".
רוצה לעשות שינוי?
שכנע את כל מי שאתה מכיר למכור רכב במחיר מחירון (למשל).

ד ו ר ו ן
11-09-22, 21:24
הרכב שלי משמש בעיקרו לטיולים.
זה אומר עמידה ממושכת של מינימום שבוע ולפעמים יותר.
כדי לשמר את המצבר הוא מחובר קבוע לפאנל סולרי דרך בקר סולרי שיודע לעבוד עם המצבר הספציפי.

הסיבה לפאנל היא בעיקר כי אני לא רוצה חוטי חשמל 220 חי מהבית לרכב.
מסוכן מידי לדעתי עם ילדים וחיות.

האם יש אפשרות לנצל את ה"חוכמה" של המטעני מצברים האלו אבל עם חיבור למקור מתח סולרי?
הפאנל יכול לספק בשעות האור 2-4א"ש במתח משתנה 14-16V.

?

opl
11-09-22, 21:27
ונניח שהוא ישכנע אותם, את כולם... איזה שינוי זה בדיוק יגרום? כלום בפיתה.

אני כבר מזמן מזמין ביגוד, היגיינה, ועוד הרבה מוצרים בסיסיים מחול.

נדב42
11-09-22, 22:21
אז מה התובנות ?

המדינה חזירה.
היבואנים גובים פער מחיר גבוה, שרובו הולך למדינה החזירה. יש גם יבואנים חזירים אבל לא כולם.

ביבוא אישי המדינה חזירה פחות, במיוחד מתחת לרף המכס.

אז מה ההצדקה לקיומם של היבואנים המסחריים ?

boaz avrahami
12-09-22, 00:23
תרחיב את זה נדב…
אז מה ההצדקה לקיום המדינה שבה כולם חזירים ובוכים.

הגששים כבר מזמן שרו על זה שיר את בוכים לך מולדת. עדיין רלוונטי בדיוק כמו מזמן.
מה זה מזמן? כזה שחברה בני 20-30 לא שמעו על זה מעולם

https://youtu.be/yI6tOQchhlM

סולי
12-09-22, 08:35
בועז נהדר! תודה על השיר.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

YoavR
12-09-22, 08:39
מעבר לזה שהסיטק מקבל יחסי ציבור הרבה מעבר למה שהוא באמת שווה ( ויש לי שניים) , הוא לא תומך גם 110 וגם 220.
מטען סיטק אמריקאי לא יפעל בארץ.

נדמה לי שראיתי שנוקו יתאים ל 100-240 וולט.

אני כבר כמה שנים עם מטענים סיניים בכ 20 דולר. אין תלונות.

בועז
אשמח להמלצה/קישור למטען סיני שאתה מרוצה ממנו.
תודה

ד ו ר ו ן
12-09-22, 09:33
בועז
תודה

באזור שלך וחנייה כמו שלך, פאנל פשוט עם בקר פשוט.

boaz avrahami
12-09-22, 09:43
בועז
תודה

שלי צהוב אבל במגוון צבעים.
יש לי שניים כאלו שעובדים כמה שנים.
לא חושב שהם עמידים למים אז אצלי המטענים עם ה 220 וולט נמצאים בקופסת חשמל עם דלת וממנה יוצא רק החוט למטענים

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220912/afa41ea6d31f0d943cc28fe6d11f4f32.png

erezgur
12-09-22, 09:58
גם שלי נראה מאד דומה, משהו כזה - https://www.banggood.com/IMars-12-or-24V-8A-or-4A-Touch-Screen-Pulse-Repair-LCD-Battery-Charger-For-Car-Motorcycle-Lead-Acid-Battery-Agm-Gel-Wet-p-1525893.html?cur_warehouse=CN&ID=47184&rmmds=buy

(לפחות דומה מאד, נקנה באחד המבצעים במחיר של כ-18 דולר)

asafk
12-09-22, 09:58
אני פוחד מאוד ממיטב האלקטרוניקה הסינית.
הרכב אספנות שלי יקר לליבי. מעדיף להמר פחות על משהו שעלול לעלות באש ויותר על מוצר בעל שם.
(למרות שכידוע 'בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ וכל השאר מייד אין צ'יינה'. )
לג'יפ אספנות שלך, יואב, אני ממליץ לך על הנוקו בעל החיבור הקבוע. בקמפר יש לי שניים כאלה, אחד לכל מצבר.

אסף.

YoavR
12-09-22, 10:26
אני פוחד מאוד ממיטב האלקטרוניקה הסינית.
הרכב אספנות שלי יקר לליבי. מעדיף להמר פחות על משהו שעלול לעלות באש ויותר על מוצר בעל שם.
(למרות שכידוע 'בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ וכל השאר מייד אין צ'יינה'. )
לג'יפ אספנות שלך, יואב, אני ממליץ לך על הנוקו בעל החיבור הקבוע. בקמפר יש לי שניים כאלה, אחד לכל מצבר.

אסף.

אני מבין מה שאתה כותב.
אבל נוקו עולה פי 2.5.
https://a.co/d/9aKbta0

נשאלת השאלה (הפילוסופית?) כמה האלקטרוניקה שלו שונה מהמטען no-name

גילבו
12-09-22, 11:52
יואב בהטענה של כמה שעות / לילה למצבר רכב ( ז.א לא מצבר קטן מאוד כמו קטנוע / אופנוע) הסיכוי שיקרה משהו כמו התלקחות די זניח גם במטען סיני זול וחכם ככל שיהיה. אבל לחיבור קבוע לשמירה על המצבר טעון במצב אופטימלי לא היתי מתלבט לרגע. סיני לא היה מתחבר קבוע לשום מצבר אצלי ובטח שלא על משהו שיקר ...
ברמה הפילוסופית אם תרצה- כמה שווה השקט הנפשי שלך ? ( האם פחות מ100 ש'ח ? )

boaz avrahami
12-09-22, 12:27
תתגלח על זקני אחרים. הסיני, לפחות זה, עושה את העבודה מצויין.
אגב, גם הסיטק השוודי הוא בעצם… סיני!!
סיני יכול להיות גם מוצר ממש טוב. כל השאר זה סטיגמות מהעולם הישן.

אצלי הסיני מחובר לשני מצברים באופן קבוע. עד היום לא התקלקל.
הסיטק לעומת זאת, בעל האלקטרוניקה המערבית ה״איכותית״ לכאורה, כבר החליף בדגם הגדול פעמיים כבלים אצל טכנאי אלקטרוניקה והקטן כבר שבור והכפתורים לא הכי עובדים.
פאר היצירה שעליו אתם סומכים ואני הרבה פחות.
בס״כ מדובר במוצר הכי פשוט שיש כמעט.
לא הנדסת טילים

גיא
12-09-22, 12:31
יואב בהטענה של כמה שעות / לילה למצבר רכב ( ז.א לא מצבר קטן מאוד כמו קטנוע / אופנוע) הסיכוי שיקרה משהו כמו התלקחות די זניח גם במטען סיני זול וחכם ככל שיהיה. אבל לחיבור קבוע לשמירה על המצבר טעון במצב אופטימלי לא היתי מתלבט לרגע. סיני לא היה מתחבר קבוע לשום מצבר אצלי ובטח שלא על משהו שיקר ...
ברמה הפילוסופית אם תרצה- כמה שווה השקט הנפשי שלך ? ( האם פחות מ100 ש'ח ? )

תגיד, הטלויזיה השטוחה 200 אינצ' שלך .. איפה מיוצרת ?
אתה מנתק אותה מהחשמל כל ערב לפני השינה ?

סתם מסקרנות ... משעשעות אותי ההצהרות האלו .. רק ברזל אמריקאי ! כי כל מה שמגיע מהסינים זה דרעק ...

YoavR
12-09-22, 12:33
אנחנו כבר סוטים מכותרת השרשור
אבל

על סמך מה אתה כותב את זה?
יש לך סטטיסטיקה של התלקחויות מטענים סיניים no-name מול מטענים סיניים ממותגים?
יש לך הסבר טכני מלומד למה טעינה למשך פרק זמן קצר (בזרם גבוה) בטוחה יותר מחיבור קבוע בטעינת float (בזרם אפסי)?

אין לי שום דבר עם מותגים סיניים. לא בא לסנגר עליהם בשום צורה. הנסיון שלי מראה שיש מוצרים סיניים באיכות מזעזעת שלא שווים שקל ויש מוצרים סיניים שלא נופלים באיכות שלהם משלל מותגי יוקרה שכולם מיוצרים בסין.

הבעיה זה למצוא אותם.
אם יש חבר פורום עם נסיון חיובי למוצר מסויים זה נהדר (אבל עדיין לא מבטיח שמא שאני אקבל בדואר יהיה שווה באיכותו).

איל מ
12-09-22, 15:20
אני הזמנתי זה מכבר בוסטר סיני 2000a, 20,000mah(מסוכן בהרבה ממטען).
ובלב שקט.
קראתי כמה מאות חוות דעת, ראיתי סרטונים,
הניח את דעתי.
אגב אצלי גם יש מטען ctek נחשב כבר כמה שנים טובות, ואכן בשנתיים האחרונות יש בעיה עם הלחצן שלו. צריך הרבה שכנוע כדי לגרום לו לעבור בין מצב אופנוע למצב רכב למצב "הבראה". משתמש בו פעם בשנה שנתיים בערך. ובד"כ במתאר שפחות מריד אותי מבחינת שריפות.
אם מישהו מעוניין בו תמורת איזה סיני "noname" (חייב שיהיה בעל תכנית הבראה) לא אכפת לי.

גילבו
12-09-22, 15:39
יואב , בועז וגיא – כמו ש asafk כתב , גם אני לא סומך על הסינים במיוחד (כמו שניתן להבין ממה שכתבתי) , נכון אני קצת שמרן/פרימיטיבי/וכו' , וצריך להפריד בין made in china אחד למישנהו – הכוונה שלא כל מה שמיוצר בסין הוא זבל – ממש לא מה שאני אומר . כמו שנאמר רוב העולם (ובטח האלקטרוני/צרכני) מיוצר שם וכולל גם אלפי חברות ענק מרכב דרך אלקט' ועד לצעצועים שמיצרים שם להוזלת עלויות וגם לשוק הסיני – הגדול בפני עצמו. אבל החברות המערביות שמייצרות שם מבצעות הכל לפי תכנון , הנדסה , פיקוח וQC ברמה שמתאימה להם . לעומתם חברות NONAME למינהם, ויש מליונים כאלה שמעתיקות (אם לא לומר גונבות..) עיצובים ותכנון הנדסי , ומייצרות אותו באופן די רשלני בחלק מהמקרים , עם מינימום השקעה בבקרה על חומרי הגלם , התהליכים , ההרכבה , וQC בכללי – העיקר שיצא יותר זול בALI...- לא כולם גרועות ממש לא ! אבל יש ויש , ואם אני צריך להמר על משהו שישרת אותי ושאני יכול לסמוך עליו לאורך זמן – אני ממש מעדיף לשלם קצת יותר ולקנות משהו שהוא הימור הרבה יותר בטוח...
ולגבי המטען שעלה פה (הסיני) – יכול להיות שהוא מטען מעולה וקניה הרבה יותר טובה מנוקו (או סיטק שיש לי פחות נסיות איתם) ויכול להיות שלא... שכל אחד יעשה מה שמתאים לו..
*וגיא לגבי הטלוויזה – מרוב סלידתי ממוצרים סיניים אפילו הטלוויזיה שלי לא MADE IN CHINA ! J
טוב סטינו קצת מהנושא .. מתנצל מראש..

ehudzeelim
12-09-22, 17:21
רק לאחרונה הפנטגון עצר מסירת מטוסי F-35 ללקוחות בגלל תקלה ברכיב במנוע.
הרכיב -מייצור סיני..

boaz avrahami
12-09-22, 17:45
אם ה F35 בנוי עם חלקים מסין ואם מנועי הסילון מהמשובחים בעולם התעופה ( רולס רויס) מיוצרים בסין, קנה מטען מצברים בביטחון מלא.
אם בכלל יש קשר בין הנושאים.

בכל מקרה, מותר לכל אחד לקבל את החלטותיו לפי ראות עיניו.
אני יכול להעיד על סמך נסיון אישי שלי מה המסקנות האישיות שלי.
ומי שפוחד אז זכותו לשלם על מותג כזה או אחר ולהאמין שהוא מקבל ביטחון.

הדסופה
12-09-22, 17:53
אהוד לא נכון

ראשית ההסטוריה של ה F35 רצופה תקלות ואם אחת מהן היתה על רכיב סיני אז היו עוד עשרות/ מאות תקלות על רכיבים אמריקאיים
שנית האספקה של המטוסים עוכבה לזמן קצר לטובת בחינה מעמיקה האם הוא מכיל רכיבים סיניים . התוצאה של הבדיקה העלתה רכיב אחד שהשתמש בסגסוגת סינית … לא רכיב ולא נעליים . לא תקלה ולא גרביים . האספקה חודשה

הצד השני של המטבע - רכיבים מיתכנתים רבים אמריקאיים של חברות אמריקאיות שמיוצרים בארה״ב נשלחים לסין לטובת אריזה ( packaging ) כי אין כל כך אופציות אחרות . זה לא משנה את תווית ה made in USA שלהם .

חזור לנושא

ד ו ר ו ן
12-09-22, 18:06
רק לאחרונה הפנטגון עצר מסירת מטוסי F-35 ללקוחות בגלל תקלה ברכיב במנוע.
הרכיב -מייצור סיני..

הם עצרו מסירה כי גילו שמישהו הכניס רכיב סיני בניגוד לאיסור.
הממשל בארהב יצא בסדרה של איסורים לשימוש בטכנולוגיה סינית בתחום תקשורת וסלולר מחשש לריגול.
לא בגלל איכות.

omri_t
12-09-22, 18:21
יש לי מטען סיני מהפשוטים כבר כמה שנים.
ואני מרוצה.
מזמן הפסקתי להשתמש באחרים שהיו לי כולל נוקו.

קניתי גם להוריי כאלו שמחוברים קבוע לרכבים בהם נוסעים מעט.

אחלה תמורה לכסף.
אין סיבה להימנע.

איל מ
12-09-22, 18:54
בלי קישור, כאילו שלא רשמת...

KOOKE
12-09-22, 20:30
אם יש יתרון מסויים של נוקו או סיטק על הסיניים זה בחיבורים המהירים.
אפשר לשחוט סיטק או נוקו ולחבר במקום התנינים המקוריים.

אפשר גם להחליף למחברי SAE ולהקפיד שהפלוס של המצבר נמצא בצד החבוי מוגן.

אם מישהו מאתר רק חיבורים סטייל סיטק אשמח לדעת.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220911/9b5c2b262722bf492cb0e9281dbe0770.png
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220911/3aba8d0bb5f72b230c266c178487efa2.png

למוגבלי מיחשוב שכמותי - אפשר לקבל קישור (לינק) למטען הסיני שאתה מרוצה ממנו ולא תמונת מסך? תודה מראש

erby
12-09-22, 22:33
יש לי את זה בערך שנה. טוב גם לליפו.
https://m.banggood.com/HTRC-12V-or-24V-10A-or-5A-7-Stage-Touch-Screen-Pulse-Repair-LCD-Battery-Charger-For-Lithium-LiFePO4-Lead-Acid-AGM-GEL-p-1794276.html?rmmds=orderdetail

וגם את זה כבר כמה שנים.

https://m.banggood.com/IMars-12-or-24V-8A-or-4A-Touch-Screen-Pulse-Repair-LCD-Battery-Charger-For-Car-Motorcycle-Lead-Acid-Battery-Agm-Gel-Wet-p-1525893.html?rmmds=orderdetail

עובדים בסדר גמור.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

boaz avrahami
12-09-22, 22:35
זה בדיוק המטען שיש לי.
שים לב שיש שם שני דגמים. תבחרנאת הארופאי.

US $26.89 20% Off | 12V/24V 8A Intelligent Car Motorcycle Battery Charger for Auto Moto Lead Acid AGM Gel VRLA Smart Charging Digital LCD Display
https://a.aliexpress.com/_EI6h8gF

לגבי המתאמים אתן כמה דוגמאות:

לצד של המצבר:

US $1.06 30% Off | Quick Release SAE Cable With Fuse Ring Terminal O Ring Connector Battery Charger Extension Adapter Wire 16AWG Ring Terminal
https://a.aliexpress.com/_EzYHEjv

US $3.44 25% Off | 12V Ring Terminal SAE to O Ring Connecter Extension Cord Cable 4FT Battery Charger Car Motorcycle Quick Connection Wire
https://a.aliexpress.com/_EuenmQf

לצד של המטען:

US $0.62 5% Off | 1pcs 30CM DIY SAE 10A Power Automotive Extension Cable 18AWG 2 Pin with SAE Connector Cable Quick Disconnect High Quality
https://a.aliexpress.com/_EIPfqQR

רק טעימה.
יש עוד המון אפשרויות

ariel-ro
13-09-22, 00:31
כדי לשמר את המצבר הוא מחובר קבוע לפאנל סולרי דרך בקר סולרי שיודע לעבוד עם המצבר הספציפי.

קישור?

ד ו ר ו ן
13-09-22, 09:33
קישור?

פאנל 40w סיני (בפועל פחות.. זה מספיק- זה מיועד לשמור מצבר מלא, לא לפצות על צרכנים אמיתיים).
חוטים מהטמבוריה ליד הבית.
מחברי אנדרסן מעלי.

יש לי נסיון טוב עם הבקר הזה:
בכוונה רק 10A קודם על כי לא צריך יותר, והגדולים יותר בולעים הספר ע״ח התנגדות פנימית.

https://www.ebay.com/itm/353795677155?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=hdwqebmrscu&sssrc=2349624&ssuid=KMU3Irf1Qqq&var=623165985921&widget_ver=artemis&media=COPY

אני רואה שהמחירים עלו קצת מאז שרכשתי.

erezgur
13-09-22, 09:59
י
וגם את זה כבר כמה שנים.

https://m.banggood.com/IMars-12-or-24V-8A-or-4A-Touch-Screen-Pulse-Repair-LCD-Battery-Charger-For-Car-Motorcycle-Lead-Acid-Battery-Agm-Gel-Wet-p-1525893.html

עובדים בסדר גמור.

גם אני מרוצה ממנו (רשמתי למעלה, בתגובה שלי, עם קישור למוצר)

ehudzeelim
13-09-22, 10:51
אהוד לא נכון

ראשית ההסטוריה של ה F35 רצופה תקלות ואם אחת מהן היתה על רכיב סיני אז היו עוד עשרות/ מאות תקלות על רכיבים אמריקאיים
שנית האספקה של המטוסים עוכבה לזמן קצר לטובת בחינה מעמיקה האם הוא מכיל רכיבים סיניים . התוצאה של הבדיקה העלתה רכיב אחד שהשתמש בסגסוגת סינית … לא רכיב ולא נעליים . לא תקלה ולא גרביים . האספקה חודשה

הצד השני של המטבע - רכיבים מיתכנתים רבים אמריקאיים של חברות אמריקאיות שמיוצרים בארה״ב נשלחים לסין לטובת אריזה ( packaging ) כי אין כל כך אופציות אחרות . זה לא משנה את תווית ה made in USA שלהם .

חזור לנושא

אכן לא התעמקתי, הכותרת שראיתי הטעתה אותי (כמה מפתיע..)
תודה על התיקון

gradar
13-09-22, 14:35
2 הסנט שלי, ראיתי שריפת בית שנגרמה ממטען סיני שהיה מחובר לאופנוע. לי זה הספיק בייחוד כשמדובר ברכיב שיכול להיות מחובר שעות/ימים/שבועות באופן רציף וכשאין איש לידו. אני עם CTEK כבר מס' שנים שיודע גם לרענן מצבר וגם לטעון מצברים שונים (אופנוע/רכב) בהתאם לדרישה והחללית מחוברת אליו 24/7.
סה"כ עולה בארץ סביב 500-700 ש"ח תלוי דגם (ואולי פחות באמזון) אבל לא הייתי מתפשר על מטען סיני.

Pageup
13-09-22, 15:37
You get what you pay for
זה לא משנה אם זה סיני. תאילנדי, בנגלדשי או אמריקאי. אם המחיר לא משקף את עלות החומרים/ייצור (וסביר שמוצר סיני באותה איכות יהיה זול יותר) סביר להניח שזה זבל סיני/עבודה ערבית או בקיצור כמו שעירא אוהב להגיד זבל עופות.
אני מכיר יצרנים סיניים שמייצרים מוצרים סופר איכותיים ואפילו לא מוכנים לעשות שינויים במוצר שלא עברו בדיקת איכות. אני מכיר יצרנים סיניים שמייצרים זבל עופות. אני מכיר גם לא מעט יצרנים ישראלים שלהגדיר את מה שהם מספקים בתור זבל עופות זה לתת להם קרדיט לא להם.

מוצר איכותי הוא מוצר איכותי, אם הוא זול משמעותית תחשוד, אם הנתונים לא הגיוניים תחשוד.

boaz avrahami
13-09-22, 16:13
אז זהו שלא.
לפעמים אתה משלם הרבה ומקבל איכות אבל לפעמים המחיר בא לבד.

boaz avrahami
13-09-22, 16:45
אגב, אחת הבעיות בארץ בנוגע ליוקר המחיה היא התפיסה השגויה שהמחיר משקף איכות באופן ליניארי.

אבסורדי ולדעתי כדאי לכולנו להפסיק לשפוט מוצרים לפי קבעון.
תבדקו, תחשבו, תשתחררו מהעדר והקבעון.

המטען הוא אינדיקציה נהדרת.
יש כאן אנשים, אפילו מהנדסים, שמשוכנעים שהאלקטרוניקה הסינית נחותה לעומת האלקטרוניקה שמתחזה להיות מערבית בו בזמן שהכול מיוצר בסין ובזמן שמדובר במעגל אלקטרוני מהפשוטים שיש ושכל אלקטרונאי מתחיל יודע להנדס.
החלקים המרכזיים בו הם איכות הקבלים והכפתורים ( מזעזעת בסיטק).

מישהו מכם מאמין ששווי החלקים שמרכיבים את הסיטק עולה ליצור יותר מ 5, 7 דולר?
הסיני המקביל עולה אותו הדבר ליצור , פלוס מינוס כמה סנטים.
משם הוא מגיע בישראל ל 500 שח ואתם מעיזים לומר לחברים שהוא איכותי?
אפילו בזמן שיש כאן עדויות הפוכות מבעלי נסיון?
הכי מגוכח שאחד מהמצדדים בסיטק כבר חווה על בשרו את האיכות הנמוכה.

זהו חברים כוחו של מיתוג.
שוטפים לנו את המוח בכדי שנשתכנע לפתוח את הארנק ולהרגיש עם זה נפלא. עם העדר…
העיקר שאנחנו מרגישים שהחלטנו בדיעה חוםשית.

קטעים איתכם.

asafk
13-09-22, 17:17
יש לי 3 מטעני סיטק עם כפתורים דםוקים. מדובר במספר מסוג dome באיכות נמוכה. ובכל זאת ת אחד מהם עבד רצוף בקמפר כמעט עשור.
אני מבין היטב שהכל מיוצר בסין. אבל מכיר מקרוב מה זה הלחמות גרועות ואיך מגעים גרועים מתחממים עד שעןלים באש.
ראיתי מטעמים שבגלל רכיב מזוייף מרוקנים את המצבר במקום להטעין אותו.

כשאני קונה 'מותג' אני יודע שיש מאחוריו בקרת איכות מסויימת. כשאני קונה מוצר סיני אקראי אני לא יודע שהוא לא מיוצר באיכות נמוכה, או מרכיבים מזוייפים. פשוט אין לי דרך לדעת. ולכן כשזה חשוב לי - אני לא מהמר על הסיני האקראי אלא על המותג. אני קונה את הסיכון בכסף. וכשהמטען הממוצע עולה 65$ והסיני 20.... זה לא הרבה כסף.

אסף.

boaz avrahami
13-09-22, 17:49
אתה יודע כי יש לך אלפי ביקורות במשך אי אלו שנים שמדרגות את המוצר.
ויש לך חברים כאן באתר שכבר מנוסים איתם כמה שנים ולחלקם אף היה סיטק להשוואה ושאומרים שהסיטק הוא מוצר יקר עם יחסי ציבור אבל באיכות נמוכה ( לא רק הכפתורים אלא גם הקבלים מתים טרם זמנם).
הטכנאי שלי שעובד איתי ממש לא התרשם מאיכות הבניה או המעט הלחמות אלקטרוניקה שיש בו. כשסיפרתי לו שזה נחשב מוצר פרימיום הוא הסתכל אלי במבט מוזר מעט.
הדבר היחיד שיש בו טוב מעבר לסינים זה החיבור המהיר.

ובוא לא נשכח שהמטענים האלו חיים רוב חייהם כמטעני ציפה וכמעט שלא מתחממים.

ובוא לא נשכח שלסיטק אין אפילו פיוז פנימי על מעגל ה 220 וולט ואם לא רכשת כבל טעינה עם פיוז אז גם המעגל הזה מוגן חלקית בלבד.

בקיצור, לטעמי טיעוני סרק להמשיך להצדיק מוצר יקר מדי ובינוני מדי.
אם הוא היה עולה בסביבות המחיר של הסיני היה מקום לשקול לרכוש סיטק.

ויש לי ארבעה מטענים שעובדים נון סטופ.
2 למכוניות, אחד לגנרטור ואחד לטרקטורון.
99 אחוז מהזמן בציפה.

2 סיטק מתוקנים ושניים סינים שפשוט עושים עבודה בלי להתקלקל.

אגב, לסיני יש כמה יתרונות נחמדים.
הוא יכול לשמש כוולט מטר.
יש לו מד טמםרטורה שמשמש אותו לחישוב קצב הטעינה.
כמובן תצוגה דיגיטלית.

asafk
13-09-22, 17:57
בועז. אני לא מנסה להצדיק. המחיר לא יקר לטעמי הוא סביר. והמוצר (נוקו) מצויין.
אני לא צריך להצדיק כי את הכסף שלי כבר החלטתי להוציא כך ולא אחרת.
אבל זה כן המקום לנסות ולראות למה דווקא כאן אני לא מחפש לחסוך 40 דולר.

אסף.

boaz avrahami
13-09-22, 18:07
חסר נסיון עם נוקו ולכן הוא מבחינתי לא במשוואה.
אני מסתפק במוצר מוכח עם כמה אלפי חוות דעת וציון גבוהה במיוחד ובמחיר סביר פלוס.

אני יותר חושש ממכשירים עם סוללות ליתיום או מטעני פלאפונים עלומים ושלא נזכיר סוללות אופניים שכל שנה גורמות להרוגים.
טרם שמעתי או קראתי ביקורת ולא על מטען מצברים סיני יחיד מהדגם שעליו המלצתי שעלה באש או גרם נזק ויש איתו נסיון של שנים.

חשוב לי לתת קונטרה מפני שאני חושב שגישה כמו שאתה מיצג תורמת לרווחת היבואנים החזירים ולפגיעה ביוקר המחיה.
וגם במבה אני אקנה חליפית בכדי לדפוק את המונופולים.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220913/2a916af1445b926d1d8a3c0e8ec42e06.png
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220913/4e160ae4962889d8f2fa96867065a5d6.png

נדב42
13-09-22, 19:28
אני רק אניח את זה פה:

https://youtu.be/0y6KX3QslSQ

ורק לשם האיזון, גם לי היה סיטק, התפגר מהר מאוד - פחות משנה ...

סולי
13-09-22, 20:02
אני לא רוצה לקחת צד כי אני לא מהנדס ולא כלכלן ומודע לגמרי שעם כמה שאני משתדל אינני מבין את כל הרכיבים והפרמטרים במוצר אוטומטיבי ובשוק.

אבל. אני כן יודע שכמשתמש אני מתעלל סדרתי, משתמש תובעני.
אם הייתי משתמש במטען שכזה.. הוא היה מתחת לברזנט עם רוח וגשם משני צדדים.. מחובר לכבל מאריך 30מטר מהבית .. כי אני בשכירות והרכב לא חונה בחנייה פרטית.
אז כן הייתי מחפש כזה מטען אטום למים ועמיד בטמפ גבוהות ומפירמה מוכרת וכו וכו... וגם הייתי משלם את האקסטרא עליו.

ואם אקח לדוגמא אחרת .. שאנו נוטים להתקין בלי סוף ברכבים שלנו.. נורות לד.

מפנה אתכם בסרטון הבא
https://youtu.be/UVhHORBIQ_A

לדקה 5:21- טמפ עבודה מקסימלית .. 130 מעלות לזבל עופות .. 60 מעלות לפירמה מוכרת ויקרה.
130מעלות זה לא קצת.. בבדיקה מאומצת שניסתה לדמות קיץ חם וקבינה סגורה.. .
7נורות נבדקו ונמסו.. ולאחר מכן בדקה 11:48.. טוב תראו.

אני משתדל לעשות בחירות מושכלות .. ולעיתים מחמיר החיים חשובים לי וגם האוטו. ונשמרתם לנפשותיכם.

ובועז אתה יודע שאני לא בצד אוהב לפרנס חזירים.

ואם יש פה מהנדס חשמל.. סיטק/נוקו וואבר מקולקל וסיני זול שנתרם.. נראה לי שאפשר לפתוח ולהשוות ולתת קצת מידע מקצועי וענייני כמו שנהוג כאן, לטובת העדר הטיפש.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

opl
13-09-22, 20:17
לגבי ביקורות באתרים ואמינותן

אישית אני עובר על הביקורות אבל מחפש דווקא את הרעות, אלה שמישהו ממש ישב וכתב דעתו על המוצר שאכזב אותו. זה לא אומר שאני לא אקנה אבל אלה לדעתי הביקורות האמתיות. דוגמא לביקורת פשוט מיותרת לדעתי יש בצילום מסך של בועז. הבחור שם נתן 5 כוכבים, מספר שהוא שוקל מעט ואז מספר שהוא הוא לא בדק אותו בעבודה אבל חושב שהמוצר מגניב... וואללה תודה, אחלה ביקורת. יש כאלה שנותנים 5 כוכבים ורק כותבים שהמוצר הגיע מהר.

הביקורות באמזון הרבה פעמים מרגישות מזוייפות, לדעתי הן אכן מזוייפות בעיקר במוצרי "בחירת AMAZON"

boaz avrahami
13-09-22, 20:29
זו אחת מאלפי ביקורות שחלקן אכן חסרות ערך אבל אלו שנכוו לא יפספסו הזדמנות לקטול את המוצר.
לפיכך אני עובר על הביקורות של ה 1-3 כוכבים בעיקר ובודק מה התלונות. חלקן בגלל מוצר שלא הגיע או שטויות כגון אלו אבל חלקן כאלו שגורמות לי לרדת מהמוצר.

לא פעם אני גם עודה גוגל ומחפש סקירות או יוטיוב. לא על כל מוצר כמובן אבל אלו שיש להם ערך כספי או כאלו שעשויים לגרום נזק.

מופסה
13-09-22, 20:36
בועז
פספסתי את הקישור למוצר ובו 5000 הביקורות. אם אפשר לשלוח שוב
תודה

boaz avrahami
13-09-22, 20:44
במקרה כזה אתה פשוט מחפש לפי התאור שמופיע בתמונה.
הלינק לאחר זמן קצר לא פעם נשבר.

US $12.12 44% Off | 12V 6A Intelligent Car Motorcycle Battery Charger for Auto Moto Lead Acid AGM Gel VRLA Smart Charging 6A 12V Digital LCD Display
https://a.aliexpress.com/_EHiHJCX

erby
13-09-22, 20:51
קניתי לפני כמה שנים נוקו 3.5. בארץ. מקינן קמפינג. המחיר היה גבוה אבל החלטתי שמוצדק מאותם טיעונים שהעלה אסף.
אחרי 3 חודשים הנורה האחרונה שמציינת סיום טעינה מתה.
נתתי אותו לקינן. בדקו אותו שבועיים וקראו לי לבא לקחת חדש.
אחרי 4 חודשים שוב, המטען מת. חזרתי לקינן הוספתי עוד כמה שקלים (ששוים 2 מטענים סיניים צהובים מהקישור שהעלתי) ולקחתי מטען נוקו 7.
עד כה המצב תקין. אבל אני נוהג בו בכפפות משי...

המרגיז קצת שזה מתקלקל מהר.
המרגיז מאוד זה שאני דרומי ולהגיע בכל פעם לקינן, עם כל השירות הנחמד למדי שלהם עדיין, להגיע 4 פעמים כדי להגיע למטען שבמצטבר עלה מאות שקלים. לא לעניין.

מה שכן, המחברים מאוד איכותיים.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

asafk
13-09-22, 21:15
ספציפית לגבי נוקו - המוצרים שלהם היו בתקופה שהחל השיווק בארץ - ברמה נמוכה. בוסטר הנעה שלא עבד, פירקתי ומה שראיתי בפנים גרם לי לא להסתכל לכיוון שלהם הרבה שנים.
אבל זה השתנה. בדקתי מקרוב ומבםנים מוצרים שלהם מהשנתיים האחרונות והם מורכבים מעולה. זו הסיבה שקניתי את המטענים לקמפר.
וזה מתחיל באיכות של הפלסטיק ונגמר בטיב ההלחמות ובסוג ועובי החוטים.
ונכון... לא כל אחד אוסף גרוטאות מקולקלת כדי לפרק ולא כל אחד יכול לפרק מוצרים חדשים שנרכשו בכסף מלא.

אני לא מנסה לשכנע לא לקנות את הסיני האקראי. אני מסביר למה *אני* באופן ספציפי העדפתי את המותג.

אסף.

boaz avrahami
13-09-22, 21:37
ל Noco אין את אותו סוג כפתור ידוע לשימצה מהסיטק?
מהתמונות נראה שכן.

איל מ
13-09-22, 22:23
בסיניים זה נראה כמו אותו דרעק

Oren Kipnis
14-09-22, 00:36
יש עוד כמה יצרנים בשוק המטענים.
יש לי בוש C3 כבר 10 (!) שנים, עובד בלי הפסקה ונראה ומרגיש כמו ביום שפתחתי את האריזה. זה מטען משמר 3 אמפר שמתאים גם ל12 וגם ל 6 וולט, ומחירו כיום אצל המשווקים בארץ 350 שקלים.
לרגל העובדה שכרגע בחו"ל לארבעה חודשים וצריך לשמר 3 מצברים, צירפתי לאוסף את אחיו הגדול, C7. זה מטען משמר 7 אמפר ומתאים ל12 וולט וגם ל 24. שילמתי 550 שקלים ואני מרוצה עד הגג, בידיעה שרכשתי מוצר איכותי לשנים רבות. ה C3 קיבל חופש לשבועיים ואז יתחבר למצבר בסוזוקי ג'ימני של זוגתי היקרה שתצטרף אלי לאירופה בעוד שבוע.

גילוי נאות: הרכישות האלו מוכרות לי מלא במסגרת העסק.

boaz avrahami
14-09-22, 07:51
בסיניים זה נראה כמו אותו דרעק

הסיני שלי זה כפתור מגע(לא מכני ) ו לא יתקלקל מבלאי( דבר מאוד נפוץ בסיטק).

מצד שני הסיני עם מאוורר והוא לא מתימר להיות בתקן ip כלשהו ונראה שהנוקו והסיוק לכאורה כן.

איל מ
14-09-22, 08:09
כאמור,
אני מוכן לנדב את הסיטק שלי לפתיחת קרביים אם מישהו רוצה לעשות השוואה אינפורמטיבית על איכות רכיבים.
או לחילופין להחליף על סיני.
הסיטק משמש אצלי רק להטענת מצברים שנפרקו, ולא לחיבור קבוע. לפי הסטטיסטיקה של באי האתר, השימוש בחיבור קבוע הוא זה שבעייתי לו לאורך זמן.
הייתי מוכן להרים כפפה ולעשות השוואתי בינו לבין נוקו (מודרני לטענת אסף) לבין סיני,
אבל הידע שלי ברכיבים אלקטרוניים מסתיים בלדעת להלחים.

opl
14-09-22, 08:28
סקרנות - מה זה מטענים שנפרקו? איזה מתח? יש לי סיטק קטנטן שהייתי מחבר אותו בשגרה לדיפנדר. אבל אחרי אירוע פריקה עמוקה מאוד הוא לא הטעין, ואז גיליתי שיש לו מתח סף מינימאלי. המצבר הוטען על ידי ספק אחר ואז חובר לסיטק.

חנן-ג'יפולוג
14-09-22, 10:42
אני רואה את השרשור הזה, ונזכר שמכרתי את המטען שהיה לי, סיטק, לפני כשנתיים, כשעברתי לליתיום.

ככה מתח מצבר אמור להראות בטכנולוגיה של 2022 ברכב שלרוב עומד, ללא שום התערבות חיצונית:

https://imageshack.com/i/pnBX1NI4j

https://imageshack.com/i/pnsp6NmLj

boaz avrahami
14-09-22, 11:30
הליתיום הסיניים שלך…
כי בסוללות הם טובים בניגוד למטענים [emoji849]

חנן-ג'יפולוג
14-09-22, 11:46
בסוללות הם מצוינים. אולי המובילים.

אני אמרתי משהו על מטענים סיניים?

asafk
14-09-22, 17:01
עוד הערת אגב.
הסיטק התקין שאצלי - לא הצליח להטעין מצבר שנפרק טיפה יותר מדי. ניסה יום שלם ולא הצליח להתקדם אפילו קצת. הנוקו עשה את זה בלי בעיה.

אסף.

מוטי ג.
14-09-22, 17:09
המצבר בריינג'ר שלי נגמר השבוע, מסתבר שהוא בן 6 מפתיע
ניסיתי להחיות אותו עם נוקו 5 ללא הצלחה.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

opl
14-09-22, 18:12
הסיטק לא מטעין לזכרוני מתחת ל6 וולט. אני יודע... 6 וולט זה סוס מת וקבור, אבל מצברי TROJAN שאני משתמש בהם אפשר להתאושש מ6 וולט ולהמשיך לחיות שנים.

גילבו
14-09-22, 18:39
המצבר בריינג'ר שלי נגמר השבוע, מסתבר שהוא בן 6 מפתיע
ניסיתי להחיות אותו עם נוקו 5 ללא הצלחה.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

ניסית עם האופציות של FORCE MOD ו REPAIR ?

Charge dead batteries - Charges dead batteries as low as 1-volt. Or use the all-new Force Mode that allows you to take control and manually begin charging dead batteries down to zero volts.

מהוראות המטען NOCO 5A :
Force Mode. (
[Press & Hold for 5 seconds]Force mode allow the charger to manually begin charging when the connected battery’s voltage is too low to be detected. If battery voltage is too low for the chargerto detect, press and hold the mode button for 5 seconds to activate Force Mode, then select the appropriate mode. All available modes will flash. Once a chargemode is selected, the Charge Mode LED and Charge LED will alternate between each other, indicating Force Mode is active. After five (5) minutes the charger willreturn to the normal charge operation and low voltage detection will be reactivated.CAUTION. USE THIS MODE WITH EXTREME CARE. FORCE MODE DISABLES SAFETY FEATURES AND LIVE POWER IS PRESENT AT THE CONNECTORS. ENSURE ALL CONNECTIONS ARE MADE PRIOR TO ENTERING FORCE MODE, AND DO NOT TOUCH CONNECTIONS TOGETHER. RISK OF SPARKS, FIRE, EXPLOSION, PROPERTYDAMAGE, INJURY, AND DEATH.
Using 12V Repair.
[From Standby Press and Hold 3 Seconds With Clamps Connected to the Battery]12V Repair is an advanced battery recovery mode for repairing and storing, old, idle, damaged, stratified or sulfated batteries. Not all batteries can be recovered.Batteries tend to become damaged if kept at a low charge and/or never given the opportunity to receive a full charge. The most common battery problems are batterysulfation and stratification. Both battery sulfation and stratification will artificially raise the open circuit voltage of the battery, causing the battery to appear fullycharged, while providing low capacity. Use 12V Repair in attempt to reverse these problems. For optimal results, take the 12-volt battery through a full charge cycle,bringing the battery to full charge, before using this mode. The level of sulfation found in the battery will determine the voltage driven into the battery (up to 16.5V).12V Repair can take up to four (4) hours to complete the recovery process and will return to Standby when completed.CAUTION. USE THIS MODE WITH CARE. THIS MODE IS FOR 12-VOLT LEAD-ACID BATTERIES ONLY. THIS MODE COULD RESULT IN HIGH CHARGING VOLTAGE AND MAY CAUSE SOME WATER LOSS IN WET (FLOODED) CELL BATTERIES. BE ADVISED, SOME BATTERIES AND ELECTRONICS MAY BE SENSITIVE TO HIGH CHARGINGVOLTAGES. TO MINIMIZE RISKS TO ELECTRONICS, DISCONNECT THE BATTERY BEFORE USING THIS MODE.

https://no.co/media/nocodownloads/format/g/e/genius5_user_guide_1.pdf

איל מ
14-09-22, 18:50
הforce mode הזה לבדו הוא שיקול מנצח להעדפת נוקו.

zivviz
17-09-22, 18:13
אם נחזור לכותרת פות"ש אני רק יכול לציין שעצם העובדה שיש לנו את האפשרות לקנות מוצרים מחו"ל דרך פלטפורמת מסחר כזו או אחרת כבר סוגרת את הפינה לשאלה איפה לקנות. והיבואנים יודעים זאת ולוקחים זאת בחשבון.
אנחנו צרכנים נבונים. קונים איפה שזול. בטח שבטח למותג ספציפי כזה או אחר.
ומה התירוץ של היבואנים? אחריות יצרן? יש אבא/אמא/דודה? שירות לקוחות?
הצרכן הנבון כבר לא קונה את זה. הצרכן הישראלי יעשה סקר מהיר וימצא את המוצר הזול ביותר בהתייחס למותג X.
איפה אנחנו עדיין בבעיה? כשעלות הבסיס גבוהה מ 75$ או כבדה/גדולה מהסטנדרט שניתן לייבא בלי לשלם משכנתא. הרי אף אחד לא יקנה סט 4 צמיגים מחו"ל נכון? למרות שנוזל ריר למבצעי הדילים לצמיגים וגאנטים בענקי המסחר האמריקאי.
קיצר, אין מה לקפוץ על היבואנים. זה בעיה שלהם לא שלנו..

-->