PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על מטען מצברים לא תקין

ehudzeelim
13-09-22, 18:56
בהמשך לדיון הער על מטענים,

יש לי מטען בוש ישן שהתחיל להתנהג מוזר, פירקתי אותו וניקיתי, בדקתי שאין קצרים והכל נראה תקין, לא עזר. הפיוז תקין. הוא מתנהג ככה גם כשהוא מחובר למצבר וגם לא, ובכל מצב טעינה (low/high). אולי מישהו מבין מה יש לו?
מצורף סרטון:

https://youtu.be/h4B_qcTsAn4

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

רן כ.
15-09-22, 22:26
יש לך צילום שלו פתוח?
אתה יכול (בזהירות כמובן) להפעיל אותו כשהוא פתוח ולראות אם משהו קופץ לעין?

רן

ehudzeelim
16-09-22, 08:07
אין משהו נראה לעין, ככה הוא נראה בפנים140117140118

רן כ.
16-09-22, 09:59
תודה

נראה שהתקתוק מגיע ממד הזרם (?) מה שיכול להעיד על הפסקות / קפיצות במתח

האם יש פיוז טרמי שצמוד לשנאי?

האם אתה יכול לנתק את המיישר (גשר הדיודות - הרכיב הריבועי שמורכב על לוח המתכת ) ולמדוד שהדיודות תקינות? (יש לבדוק כל דיודה בשני הכיוונים - לוודא שהיא מוליכה בכיוון הנכון ומנותקת בכיוון ההפוך.)

ככה הוא בנוי:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220916/dbd0ca53981fd23b6e59f27dcd698099.jpg

שים לב לחיבורים כך שתוכל להחזיר אותם נכון.

רן כ.
16-09-22, 10:37
(אם אתה לא מכיר, דיודות בודקים במצב דיודה ברב המודד, המודד יציג עבור דיודה תקינה בכיוון ההולכה את מפל המתח עליה (בדכ בתחום של 0.2 עד 1 וולט ), ובכיוון ההפוך נתק / OVERLOAD וכו)

ehudzeelim
16-09-22, 14:26
תודה רבה על ההסבר המפורט,
יש פיוז תרמי, בדקתי רציפות דרכו והוא תקין.
בדיודות מתקבלת בשתיים מהן תופעה שלפעמים המתח קיים בכיוון אחד ובשני לא (כלומר דיודה תקינה) ואז בבדיקה נוספת אין מתח בשני הכיוונים. האם יכול להיות שהדיודות לפעמים עובדות ולפעמים לא?

רן כ.
16-09-22, 15:40
השאלה האם הפיוז נכנס לפעולה - מנתק ואז מחבר בזמן עבודה ?
אם אתה רוצה , אפשר למדוד בעבודה מתחים, בכניסה למיישר (AC) וביציאה ממנו (DC, סוג של). אבל!!! אתה צריך להזהר מכיוון שנראה שצד המתח הגבוה חשוף לגמרי, הייתי מכסה אותו בקופסת פלסטיק / מכסה מבודד כלשהוא אם ניתן.

קצת מוזר לי מה שאתה מתאר במדידת הדיודות, תנקה טוב את המגעים (וגם את הפרובים של המודד אם צריך) ותראה אם זה חוזר על עצמו. אם כן אז כמובן לא תקין (אולי יש בעית מגעים בתוך המארז של המיישר? - לא באמת משנה) ויהיה צריך להחליף אותו

חיפוש קצר העלה את זה:

https://www.belshop.co.il/items/4349539-גשר-דיודות-1000V-35A

אני מניח שהזרם מספיק גבוה למטען שלך (?)

ehudzeelim
16-09-22, 16:03
את המתחים על השנאי, בכניסה וביציאה בדקתי ונראה שהוא מתפקד בסדר.
בדקתי שוב את הדיודות, אחת לפחות לא תקינה (אין מתח בשני הכיוונים), ועוד אחת פעם ככה ופעם ככה. בקיצור אחליף את הגשר ונראה.

בקישור ששלחת הגשר מתאים מבחינת אמפר, אבל המתח עד 1000v, ואצלי עד 400v.
(דגם 3510 ושלי 3504). לא יודע עד כמה זה קריטי (?), אבל אמצא אחד זהה ואעדכן.
תודה!

רן כ.
16-09-22, 16:06
זה אומר שהגשר בקישור מסוגל לעמוד ב עד 1000 וולט מתח אחורי לעומת 400 וולט במקורי, זה ״יותר טוב״ אם צריך את זה אבל חסר משמעות במקרה הזה.

אם תמצא תחליף מדוייק, מצויין.
בכל מקרה תוודא שהמידות דומות

ehudzeelim
10-11-22, 11:26
גשר הדיודות הגיע מאליאקספרס, הוחלף והתקתוק אכן הפסיק.
אבל, המטען עדיין לא תקין- נותן 40 מיליוולט בהדקים. ניסיתי לבטל (זמנית) את הפיוז התרמי, את המפסק שבורר בין טעינה חזקה לחלשה, וגם להחליף לגשר דיודות נוסף חדש. ללא הצלחה.

בכל מקרה תודה רבה רן כ. [emoji106]

רן כ.
11-11-22, 12:29
באסה

רק בשביל לוודא )מנסיון העבר של שטויות שאני עשיתי…)
לפני גשר הדיודות אתה מודד המצב AC של המודד ואחריו במצב DC , נכון?

ולפני הגשר יש מתח (חילופין) תקין/ הגיוני?

ehudzeelim
11-11-22, 13:46
לא בדקתי לפני הגשר, רק אחריו בדקתי DC כמובן. לפני הגשר אמור להיות מתח דומה למתח אחרי, רק ב-AC?

רן כ.
11-11-22, 15:39
כן, בערך,

(קצת יותר נמוך)

(כתבת למעלה שמדדת את מתח השנאי( AC?), והיה בסדר, זה היה ביציאה מהשנאי? אולי משהו בדרך מנותק?)

ehudzeelim
11-11-22, 16:49
עברתי שוב על כל החיבורים
מתברר שהכל תקין, אבל התנינים שדווקא מולחמים היטב, לא מעבירים את הזרם.
ניתקתי אותם ואחליף לאחרים.

בינתיים מדדתי:
במצב טעינה high, הזרם הוא 1.5 אמפר והמתח 16 וולט (גבוה מדי??)
במצב טעינה low, הזרם 0.8 אמפר והמתח 14.5 וולט.
המטען אמור לתת 8 אמפר.
בדקתי את זה על בטריה 12v קטנה של 4.5 אמפר*שעה, אולי זאת הסיבה לערכים האלה?
אבדוק בהמשך על מצבר רכב ואעדכן.
תודה ושבת שלום

חנן-ג'יפולוג
11-11-22, 17:18
הערך שמונה אמפר הוא ערך מקסימום. לא ערך מחייב.

הזרם נקבע בפועל לפי פער המתח בין המצבר למטען חלקי ההתנגדות במעגל.

14.5 וולט זה ערך סביר לטעינה. לגבי ה16v במצב טעינה מהירה אני לא יודע לחוות דעה. יתכן שזה נורמלי להרכב כזה של מטען מיושן ומצבר קטנטן, אבל זה בוודאי לא מוסיף למצבר תוחלת חיים.
הזרמים שציינת נשמעים סבירים עד גבוהים מדי למצבר קטן כל כך. אתה בוודאי לא רוצה לראות שמונה אמפר מגיעים למצבר כזה, ולכן עבור מצבר כזה אתה לעולם לא תקבע את הבורר על טעינה מהירה.

חנן-ג'יפולוג
11-11-22, 17:23
נדמה לי שאף אחד לא רשם, אבל מלבד ערך נוסטלגי, לא ברור למה אתה מתעסק עם ענתיקה כזו, שגם כשהיא היתה חדשה היא לא היתה באמת טובה למצברים.

אתה רוכש מטענים אוטומטיים סבירים בפחות ממאה ש"ח.

ehudzeelim
11-11-22, 18:32
תודה חנן,
אז אני מניח שהמטען בסדר.
לגבי הענתיקות, אני אוהב לעבוד איתן, במיוחד אלה שכבר אצלי מעל 20 שנה, ולא אכזבו בינתיים.יש לי עוד מטען כמעט זהה של בוש, 4 אמפר, ועוד מטען מקצועי גדול (בתמונה) , כולם עובדים היטב. במצברים הרגילים לא רואה צורך לשדרג.
בכל מקרה הכוונה היא גם להכיר ולהבין איפה שניתן.
משתדל על הדרך לא להיכנע לזרם תרבות הצריכה אם לא מוכרח.. [emoji16]141046

איל מ
11-11-22, 19:30
בכל מקרה הכוונה היא גם להכיר ולהבין איפה שניתן.
משתדל על הדרך לא להיכנע לזרם תרבות הצריכה אם לא מוכרח..

ראוי להערכה

yehuda-k
25-12-22, 22:10
אתה רוכש מטענים אוטומטיים סבירים בפחות ממאה ש"ח.

האם אתה יכול להמליץ על מטען סביר כזה לרכב ?

חנן-ג'יפולוג
25-12-22, 22:42
מהתבוננות בנתונים ובמשובים המטען הזה נראה טוב:

https://imageshack.com/i/pnnOwKRPj

https://a.aliexpress.com/_Euo6jlz

boaz avrahami
25-12-22, 23:23
יש לי שניים כאלו מתוכם אחד בהמתנה ואחר בתחזוקה שוטפת של מצבר והוא מספק את העבודה מצורה מצויינת. מומלץ אישית

איל מ
26-12-22, 05:50
הוא טוב גם לagm?

boaz avrahami
26-12-22, 06:00
כן.
מצרף לינק הראשון שמצאתיי, לאו דווקא הזול ביותר או עם תנאי מכירה ושילוח שבדקתי. מתייחס כדוגמא למוצר המוכר.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20221226/c6a6e7383b834127673fac5b9fef4b2d.jpg

₪ 69.45 38% Off | FOXSUR 12V 24V 8A Automatic Battery Charger 3-stage Pulse Repair LCD Display Smart Car Battery Charger GEL Lead-Acid WETF
https://a.aliexpress.com/_EI7HnGF

erezgur
26-12-22, 11:48
גם לי יש מטען שנראה מאד דומה (חשוב לציין שהיצרנים הללו כנראה מנסים לחקות מוצרים מוצלחים, אבל מכיון שכנראה כל אחד מהם מייצר את הגרסה שלו קשה לדעת לפי התמונה מה איכות המוצר הספציפי. כמו שציין חנן - לעיין גם במפרט וגם בדירוג המוכר ובמשובים על המוצר הספציפי).
אני מאד מרוצה משלי (נרכש בזמנו בבנגגוד בכ-17 דולר) והוא גורם לסיטק הוותיק להישאר במחסן ללא שימוש...

הדגם שלי כולל תמיכה במצבר רכב, אופנוע, למיטס זכרוני גם מצבר AGM ויש לו גם מצב של "ריענון" - תוכנית שבה הוא נותן פולסים ואמורה להיות טובה "לחידוש" המצבר או משהו דומה.

מוטי טויוטה
26-12-22, 17:48
יש לי שניים כאלו מתוכם אחד בהמתנה ואחר בתחזוקה שוטפת של מצבר והוא מספק את העבודה מצורה מצויינת. מומלץ אישיתמתאים לחיבור קבוע למצבר כשהרכב בחניה?

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

erezgur
26-12-22, 18:10
אצלי מצב ה REFRESH (אם אני לא טועה בשם) מתאים לחיבור קבוע.

boaz avrahami
26-12-22, 18:19
מצב רגיל לחיבור קבוע.
הוא טוען טעינה צפה- רק כשצריך.

מצב Repair לחידוש מצבר שמתחיל לעשות בעיות.
באופן אישי מעולם , גם בסיטק, לא מצאתי שזה באמת הציל לי מצבר. אולי נתן לו עוד כמה נשימות קצרות.
החידוש נותן גם פולסים קטרים בקיטוב הפוך בעיקרון שנקרא נקרא למיטב ידיעתי דה סולפטיזציה.

לסיניים אין חיבורים מהירים וחבל.
הם גם לא מרגישים אטומים ורובסטיים כמו הסיטק וכנראה גם הנוקו אבל במציאות הסיניים כנראה מחזיקים מעמד יותר טוב מהסיטקים שלי.

zivo
26-12-22, 20:52
מצב רגיל לחיבור קבוע.
הוא טוען טעינה צפה- רק כשצריך.

מצב Repair לחידוש מצבר שמתחיל לעשות בעיות.
באופן אישי מעולם , גם בסיטק, לא מצאתי שזה באמת הציל לי מצבר. אולי נתן לו עוד כמה נשימות קצרות.
החידוש נותן גם פולסים קטרים בקיטוב הפוך בעיקרון שנקרא נקרא למיטב ידיעתי דה סולפטיזציה.

לסיניים אין חיבורים מהירים וחבל.
הם גם לא מרגישים אטומים ורובסטיים כמו הסיטק וכנראה גם הנוקו אבל במציאות הסיניים כנראה מחזיקים מעמד יותר טוב מהסיטקים שלי.
המטען הזה לא יכול להיות אטום, יש לו מאוורר.

boaz avrahami
26-12-22, 23:11
צודק

yehuda-k
02-01-23, 10:58
מהתבוננות בנתונים ובמשובים המטען הזה נראה טוב:
https://a.aliexpress.com/_Euo6jlz

יש לי שניים כאלו מתוכם אחד בהמתנה ואחר בתחזוקה שוטפת של מצבר והוא מספק את העבודה מצורה מצויינת. מומלץ אישית
תודה חנן
תודה בועז

-->