PDA

צפייה בגרסה מלאה : חומר לסתימת דליפות במזגן

asafk
15-09-22, 18:03
אחת לשנתיים בערך צריך למלא גז במזגן של הטנדר.
אני מניח ומריח שיש דליפה מהמאייד. מאיידי אלומיניום לא אוהבים נסיעה בשטח ולא אוהבים להיות מכוסים אבק.
המליץ לי מזגניסט אחד לקנות חומר לסתימת דליפות מאמזון וליישם אותו עכשיו כשהמערכת מלאה. הוא אומר שב9 מקרים מ 10 זה עובד ואין יותר דליפות.

מכירים?
טוב?
לא טוב?
יכול להזיק?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

boaz avrahami
15-09-22, 18:40
ניסיתי כזה פעם עם גז 134 והאמת היא שבגלל אבחנה לא נכונה של הבן דוד אצל עמוס מזגנים שקבע נחרצות שיש דליפה מהמאדה וחייבים לפרק דש בורד פלוס עבודה איזה כמה אלפים. הוא העביר סניפר ליד הפתחים וזה צפצף מהר יותר.
אז המשכתי ככה אחרי שהכנסתי חומר כאמור וזה עבד עוד שנתיים ונדמה לי שגם הדליפה לא נפסקה עד שיום אחד המדחס הלך. מה זה הלך… נתפס וקרע את הרצועה על כביש שש.
למזלי בדיוק הגיע לי מדחס חלופי שהיה איתי באוטו ותור רבע שעה החלפתי מדחס ורצועה ונסעתי בלי מזגן. ערב יום כיפור בדרך לצום יום כיפויקה.
בהמשך נכנסתי למזגניסטים בחדרה עם עוד צינור אלומיניום ומיבש חדד ונתתי להם לעבוד.
מאז כבר בטח 4-5 שנים המזגן עובד מעולה ( טפו טפו) ואין שום דליפה מהמאדה כפי שקבעה האבחנה.

החומר נגד סתימות מגיע כפחית לחץ עם צינור מתאם לוונטיל. ההוראות אומרות שכדאי אחריו להכניס גם גז בשביל שהוויטיל לא יסתם.

המלצה אישית, תעשה הכול בשביל לא להשתמש בזה ותקבל אבחנה ממקור נוסף על התקלה.
גם הגורואים טועים

asafk
15-09-22, 19:00
דליפה בטוח יש.
האבחנה/ ניחוש של המאייד היא שלי לא של המזגניסט.

אסף.

מאיר אלוני
15-09-22, 19:02
יש חומר זרחני שמוסיפים לגז והוא מגלה מהיכן הנזילה

גילבו
15-09-22, 19:03
מצטרף לדברי בועז - לפי אנשי מזגנים וותיקים בתחום ששאלתי (כששקלתי אם לקנות כזה לאחד הרכבים) - כולם טענו שהנזק ברוב המקרים גדול מהתועלת . עדיף תמיד למצוא את מקור הבעיה ולהחליף , גם אם זה עולה יותר (או הרבה יותר..) מהחומר הנ"ל.
כמובן במבט לשנים קדימה , אם אתה מוכר אותו בקרוב זה אולי שיקול אחר..

boaz avrahami
15-09-22, 19:04
לא יודע על מה אתה מתבסס.
כדאי לבדוק יסודית ולא לנחש ולתקן ובמיוחד תיקון כזה סתם. למיטב זכרוני זו אינה תקלה נפוצה בסוג הרכב שלך.

גם המדחס עצמו יכול לדלוף וגם צינורות או אפילו המעבה.
יש חומר זיהוי דליפות שנראה עם מנורה אולטרה סגולית.
חוכמת הבדיעבד הייתי צריך כנראה להשתמש בו לפני החומר לסתימות

asafk
15-09-22, 19:09
בינתיים טוב לי למלא גז אחת לשנתיים. מתישהו נחקור את הדליפה.... מתישהו...

אסף.

boaz avrahami
15-09-22, 19:25
מובן בהחלט ולא בטוח שזו לא האופציה הטובה ביותר כרגע.

בהצלחה

PW
15-09-22, 20:01
אחת לשנתיים בערך צריך למלא גז במזגן של הטנדר.
אני מניח ומריח שיש דליפה מהמאייד. מאיידי אלומיניום לא אוהבים נסיעה בשטח ולא אוהבים להיות מכוסים אבק.
המליץ לי מזגניסט אחד לקנות חומר לסתימת דליפות מאמזון וליישם אותו עכשיו כשהמערכת מלאה. הוא אומר שב9 מקרים מ 10 זה עובד ואין יותר דליפות.

מכירים?
טוב?
לא טוב?
יכול להזיק?

אסף.

עבד לי פעמיים במכוניות ישנות.
בפרייבט עתיק שלא כדאי להתעסק אצלו עם היח' הפנימית
ולנדקרוזר ישן שטופל כנ"ל לפני שנתיים ומאד נותן עבודה ושקט.
למה לא לנסות?

asafpeleg
15-09-22, 20:45
9 מקרים מתוך 10 זה עוזר? אפשר לחשוב כמה פעמים הוא ניסה את זה, המזגניסט הזה.
בכלל, יש עכשיו אופנה חדשה של למלא ״חומר נגד דליפות״, או ״למלא גז בעצמך!״ עם בלון קטן שקונים בחנות! הכל הם רוצים שתעשה בעצמך כדי שיהיה להם זמן להחליף כרטיסים של בקרות אקלים שמכניסות להם הרבה יותר כסף מאשר לחפש לך את הנזילה והיי, כמה כבר אפשר להשחיל אותך על זה?
ארבעים דקות מזגניסט עשה לי וואקום עם ברזים סגורים!! ארבעים דקות! עד שבמקרה מוחמד בא אליו ולחש לו משהו באוזן. ואני מציץ מדי פעם בשעונים שמסרבים לרדת ללחץ הוואקום ומתחיל לקלל את רוקאוטו ובטח האטמים שקניתי מהם הם זבל סיני, או אולי לא הידקתי את המופה של האוריפיס… וזה המזגניסט הכי נחשב בבאר שבע!

זהו, שיחררתי.

בכל אופן, התעסקתי בחודשיים האחרונים במזגן של ג׳י.אמ.סי ואנדורה מרופטת. אין רכיב שלא פירקתי והחלפתי. היחידה הפנימית (בעצם בוואנדורה זו יחידה חיצונית, שמחוברת בצד של המנוע לקיר האש) נחה לה בתוך קופסת פלסטיק לחוצה בין שני צדדים מרופדים בספוג סופג זעזועים. ואם זה ככה בג׳י.אמ, בטוח שבטויוטה זה הרבה יותר אמין, יעיל בטוח ומסודר.

אמיר מ
15-09-22, 22:36
מהניסיון שלי אישית, עם סיטרואן c4, עם דליפה במאדה, הכנסתי חומר כזה. אחרי כמה ימים, לא רק שהדליפה לא הפסיקה, המדחס ניתפס. ממש נידבק. בקיצור, מדחס, יחידה פנימית ומעבה חדשים. מעבר לזה, שאם ישאבו למכשיר מחזור גז עם תוסף כזה, עלול להיגרם נזק למכשיר. אני לא מנסה את זה יותר. אין קיצורי דרך.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

asypeer
15-09-22, 22:37
אצלי חומר של וירט שהוכנס למזגן (הייתי ממלא גז אחת לשנה בג׳וק) לא גרם לכל נזק, הרכב נמכר עם מזגן מקפיא.
אשר מזגנים המליץ לי עליו, תככנית בהתחלה לקנות את החומר של מירקל אבל הרגיש לי קצת פישי..

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
16-09-22, 08:43
דליפה בטוח יש.
האבחנה/ ניחוש של המאייד היא שלי לא של המזגניסט.

אסף.

תבדוק שצינורות האלומיניום לא משתפשפים במשהו בדרך.
זה מתחיל כחור זעיר שמפיץ ריח אבל לא רואים את הצבע בגלל הגודל והמיקום.
אצלי גיליתי חור כזה כשנהיה משמעותי.

הצינור השתפשף בעדינות ובאיטיות על משהו, בגלל לחץ כנראה מהרכבת הרדיאטור.

הצינור הולחם בהצלחה.

-->