PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזקים לרכב עומד

shmil
27-09-22, 16:41
בעקבות השרשור של נדב מהשבוע,ונזק אצלי עצמי בעניין אחר, עלה לרעיום לפתוח שרשור, ואולי יגם לנעוץ אותו בהמשך.

מהם הנזקים המתפתחים בעקבות עמידה של רכב, שאיננו יומיומי, ואולי גם - כיצד למנוע.

אתחיל מהברור מאליו -

צמיגים "מרובעים". עמידה ארוכה מקבעת את הצמיגים ללחץ במקום מסויים, עד כדי פגיה בעיגוליותם. בדוק, מנסיון. הדך למנוע - להעמיד עם גלגלים באויר.

משאבת בלם מרכזית ומשאבות אופן. נוזל בלמים סופח לחות, והלחות הזו מאיצה קורוזיות במקומות שאין בהם תנועה קבועה של נוזל. אם ברכב שנוסע באופן יויומי אין הכרח להחליף נוזל בלמים, כי תנועת הנוזל היא זו שמונעת ת נקודות קורוזיה, בכב עומד, הקורוזיה תמתפתחת בהעדר תנועת הנזול, עד למצב של תפיסת משאבה, מלאה או חלקית. כיצד למנוע - להחליף נוזל בלמים כל שנתיים.

מיסבים - טריביאלי והמניעה גם כן, לא להפעיל עליהם לחץ קבוע.

מצבר - טריביאלי. ניתוק אחד הקטביים ו/או שמירה על טעינה ללא ירידה באחוזי הטעינה.

opl
27-09-22, 16:52
זכור לי משהו על פטריה בסולר שיכולה להתפתח בדלק שעומד ללא שימוש תקופה ארוכה.

erezgur
27-09-22, 17:25
זכור לי שרשור של דרור על הסופה שעמדה בחניון והתחילה לנקום בו...

** עריכה ** - דרור הוסיף למטה קישור לכתבה שחיפשתי, אז אני עורך את התגובה שלי כאן כי אולי בעתיד אחפש שוב את הקישור הזה... https://www.jeepolog.com/forums/content.php/2733-%D7%93%D7%A2%D7%94-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%91%D7%9C%D7%91%D7%93-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%90%D7%95-%D7%A8%D7%A2

ד ו ר ו ן
27-09-22, 17:31
מחזירי שמן שמתייבשים, ומשקל המכלולים זמן ממושך בנקודה אחת גורם להם להיות אובליים ולנזול.

גומיות תותבים כנ״ל.

חיות שמתנחלות ברכב.

משקעים במיכלי נוזלים.

הדסופה
27-09-22, 17:41
המפתח הולך לאיבוד

Sent from my iPhone using Tapatalk

אבי ביטר
27-09-22, 18:26
מהו לדעתכם משך הזמן שמתחיל להחשב כבעייתי?

חצי שנה?

ishc
27-09-22, 18:58
וכל כמה זמן כדאי לעשות סיבוב ומה זה סיבוב?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

nirs
27-09-22, 19:06
לדעתי, פעם בשבועים.
יש להגיע לטמפרטורת העבודה ואז לתת למערכות לעבוד לפחות עוד 15ד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אבי ביטר
27-09-22, 19:15
אני השארתי פעם רכב עם מצבר מנותק ל 3 חודשים.

לא היו שום תקלות או תופעות כשחזרתי.

ד ו ר ו ן
27-09-22, 19:21
אני השארתי פעם רכב עם מצבר מנותק ל 3 חודשים.

לא היו שום תקלות או תופעות כשחזרתי.

לא מדובר על פעם אחת המתנה.
אלא רכב שהשגרה שלו היא עמידה, ומידי פעם נסיעה.

ehudzeelim
27-09-22, 19:37
באופן כללי הבלאי ברכב עומד הוא יותר פונקציה של התנאים בהם הוא עומד, מאשר של הזמן שהוא עומד.
בגדול כפי שהזכירו, כל מה שקשור לגומי, מתבלה ראשון.
מכניקה - מנועים, גירים, סרנים וכו' - אם המנוע לא נתפס (קצת שמן לצילינדר לפני האחסון), הבלאי קטן מאד, למעט מחזירי שמן, צנרות, מערכת קירור מים וחלקי גומי שונים
העמדתי רכבים לשנים עם בלאי מועט ביותר. רכבים של פעם.
מנועים - הנעתי גם אחרי 40 שנה ללא תזוזה ועובדים ללא נזילות וללא בעיות (לומברדיני, פטר, לא מנועים מתוחכמים של מכוניות מודרניות).
בגדול הרכבים שהכי מתאימים להעמדה הם רכבי קירור אוויר..
ברכבים מודרניים - אין לי מושג

ishc
27-09-22, 19:47
אני יותר בכיוון של נסיעה אחת לשבוע אבל ימים יגידו אם אתמיד בזה

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

גילבו
27-09-22, 19:54
פעם בשבוע סיבוב , עד לחום עבודה ונסיעה עוד קצת..
מעבר לשבוע שבועיים מתחילים נזקים. אפשר למזער אותם על ידי תנאי אחסון טובים , כמו צל , לטווח ארוך להעלות על סטנדים, להקפיד גירוז ושימון תקופתי גם אם לא נוסעים הגריז יכול להתייבש ולכן כדאי לגרז מדי פעם, החלפת שמנים לפי תקופה ולא לפי ק"מ.. תלוי בשמן , מינרלי אמור להיות מוחלף כל שנה סינתטי נחשב יותר עמיד בפגעי הזמן.
כמובן לדאוג למצבר , הכי טוב לדעתי מטען חכם במצב שמירה.
רצוי מיכל מלא דלק, זה מונע היוצרות לחות וקורוזיה..
באופן כללי חלקי גומי למינהם , מתושבות ועד צנרת וכו נוטים להיסדק ולהיפגע כשהם לא בשימוש, יהיה נזק מעמידה ממושכת , יש גם חומרים לשמירה על הדברים האלה, אין לי ניסיון אותם, אצלי בשימוש wd 40 או משהו דומה , לא בטוח כמה זה באמת עוזר או סתם לפסיכולוגיה..
בטח יש עוד ששכחתי
..

מוטי ג.
27-09-22, 19:56
קורה הרבה בקיץ שהדיסקו שלי מניע רק בימי חמישי בערב, פעם בשבועיים לנסיעה של 15 דקות למפגש בברוש וחזרה מחובר למטען מצברים כל זמן שהוא לא נוסע, הריינג'ר עומד לפרקים ארוכים מזה.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

סולי
27-09-22, 20:31
מכרסמים מכרסמים מכרסמים.
נוראי.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

boaz avrahami
27-09-22, 20:53
נגד מכרסמים שימו קופסאות הרעלה ומלכודות. זה מזיק לכל דבר ולא רק למכוניות.

מה הפטנט בימחים?
חוץ מהעטיפה המנופחת וטעינת המצבר

omri_t
27-09-22, 23:17
סוגיית סולר/בנזין שעומד לאורך זמן.
קרה לי בסופה אחרי תקופה הצנרת התמלאה בגיפה והלכה המשאבה.
לאחרונה נתקלתי ( בגלל הגנרטור חירום) שיש תוספים לבנזין וסולר שאמורים לתת להם שנתיים אורך חיים במקום 3 חודשים.

לחות בחלל הרכב או אזור האחסנה
או מתחת לכיסוי רכב-
תגרום לפטריות עובש וחלודה מואצת.
צריך מקום מאוורר / כיסוי ייעודי ולוודא שלא חודרים מים.

צינורות גומי נגמרים-
איכשהו היתה לי תחושה שבגלל שהנוזל קירור עומד ולא זורם הגומי מתייבש ונקרע מהר יותר.

אחסנה בשמש- הכי גרוע. גומר את כל מה שעשוי פלסטיק.

חתולים בני זו%*@ בגיפים פתוחים.....

סולי
28-09-22, 00:07
חתולים בני זו%*@ בגיפים פתוחים.....

אחרי שהעכברים בקרו אצלי... מעדיף את החתולים.

דרור ברלי
28-09-22, 09:55
אחרי שהעכברים בקרו אצלי... מעדיף את החתולים.

עניין החתולים רלוונטי רק לבעלי ג'יפים פתוחים.
גם אם ברזנט החורף מותקן וסגור ואפילו אם יש מעליו כיסוי, חתולים שמחפשים להם פינה יבשה ונעימה ורצוי גם מרופדת להעביר בה את הלילות, ימצאו דרכים מופלאות משלהם להיכנס פנימה לתוך הג'יפ.

חתולים משירים טונות של שערות.
כל מקום ברכב בו הם רובצים יהיה מכוסה בשטיחים של שיער ויש להם תכונה לפשתן במקומות שמפתיעים ביותר, וזה תמיד, כאילו להכעיס, על חפצים ומכשירים שאתם נוגעים בהם בידיים כמו גלגל הגה, ומבחינתם רצוי גם כאלה שייהרסו מהשתן - כמו מקלדות, מכשירי רדיו וקשר ברכב, וכו'. אתם תגלו שמעבר לריח הנורא, השתן שלהם גם מאוד שמנוני למגע. אז אם אין לכם לנדרובר אבל פתאום הרדיו שלכם לא תקין ו"נוזל שמן" - זה לא שמן. זה פיפי של חתול.

אבל בשורה התחתונה החתולים הם אולי החיה הכי מועילה. הם מרחיקים נחשים, מכרסמים וחרקים, ואני מעדיף אותם על כל חיה אחרת שמתנחלת בג'יפ. עד ש....

עד שחתולה בהריון מתקדם תחליט שהמושבים הספורטיביים המטופחים שלך הם המקום שהכי מתאים לה להמלטה....

- - - Updated - - -

באשר לכתבה ההיא על מה שקורה ל"ג'יפ לטיולים בלבד" שעומד תקופות ארוכות..... אז בבקשה. (https://www.jeepolog.com/forums/content.php/2733-%D7%93%D7%A2%D7%94-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%9C%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%91%D7%9C%D7%91%D7%93-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%90%D7%95-%D7%A8%D7%A2)
עברו עשר שנים מאז. (למי שזוכר - זו היתה התקופה בה מחיר הבנזין הרקיע לשיא כל הזמנים - 8.25 שקלים לליטר, שיא שממש לא מזמן איים להישבר ורצוי שכולנו נזכור שעוד חודש הבחירות ולאחריהן המדינה לא תשכח להעלות מחדש את הבלו על דלקים......) וחשוב לציין - כל מה שכתבתי שם לא מדעי, אבל זה בדיוק מה שקורה לרכב שעומד תקופות ארוכות. הוא מתנוון ונהרס.

כדי להישאר אמינות, המכוניות צריכות לחיות. לנסוע. להזרים נוזלים.

boaz avrahami
28-09-22, 09:58
לא יודע מה אתם מתלוננים על חתולים. הם גם אוהבים להיכנס לתא המנוע ולפעמים יוצאים משם רק בעזרת המניפה

נדב42
28-09-22, 19:02
משאבת בלם מרכזית ומשאבות אופן. נוזל בלמים סופח לחות, והלחות הזו מאיצה קורוזיות במקומות שאין בהם תנועה קבועה של נוזל. אם ברכב שנוסע באופן יויומי אין הכרח להחליף נוזל בלמים, כי תנועת הנוזל היא זו שמונעת ת נקודות קורוזיה, בכב עומד, הקורוזיה תמתפתחת בהעדר תנועת הנזול, עד למצב של תפיסת משאבה, מלאה או חלקית. כיצד למנוע - להחליף נוזל בלמים כל שנתיים.

כמה נוזל צריך לקנות כדי להחליף את כולו (בלמים ומצמד) ? לצורך העניין בצ׳רוקי ישן ..

boaz avrahami
28-09-22, 19:11
אצלך המון. אתה ממש גבוה.

שני ליטר אמורים להספיקֶ כנראה.
יש לך מכשיר וואקום?

נדב42
28-09-22, 19:43
שני ליטר ???

יש לי משאבה, נראה איך היא תתמודד ...)

מוטי ג.
28-09-22, 20:03
אני חושב שחצי ליטר עד ליטר יספיקו לך.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Snir
28-09-22, 20:42
מה לגבי משקל ברכב עומד?
לטרוח לפרוק את הציוד? כל הכיף זה לזרוק אוכל לצידנית ולצאת לדרך בלי לעסוק בשעות של פריקה והעמסה

ד ו ר ו ן
28-09-22, 21:01
בזמנו, יצרן קפיצים אמר לי שעומס קבוע גרוע לקפיצים.
עדיף לרוקן ולהעמיס.

guyo
28-09-22, 22:26
פוראנר אחרי עמידה ארוכה של שנתיים בחוץ:
חוטי חשמל שגם כך היו ישנים ועמדו בחום התפוררו... בעיקר באיזורים הלא נגישים של חיישני הטמפ' מאחורי הסעפת
משאבת בלמים הלכה, גם נסיון לשפץ לא צלח.
מנגנון lspv התמלא בג'יפה ולא תמיד ידע לווסת את לחץ נוזל הבלמים לסרן האחורי (לפעמים ללא בלימה כלל)
מכסה מפלג מקורי בן 20+ פשוט התפרק בהתנעה....
חוץ מזה נראה.....

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

raanan
28-09-22, 23:01
כמה סיפורים מסמרי שיער ...
אז אצלי (מכורח הנסיבות) סובארו B4 עמדה מעל שנה בשמש אבל עם כיסוי של פוגל.
לאחר שנה ומשהו,
מצבר הוחלף , אוויר נופח לצמיגים, הניעה תוך שניות.
סיבוב והכל תקין למעט מזגן חלש.

טיפול + דיסקיות (אפילו לא היה צריך להחליף את הצלחות), החלפת גז למזגן והרכב שירת נאמנה
את החיילת המשוחררת שחרשה את הארץ.

רענן

-->