PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגיפ מושך ימינה כשעוזבים את הגז

ציקס
28-09-22, 10:33
היי חברים,אני מנסה לפתור את הבעיה,הגיפ מושך חזק ימינה ברגע שעוזבים את הגז,כמובן שמורגש ככול שהמהירות גבוה יותר
בדקתי מירכוז של הסרן על הבורג סנטר של הקפיצים,אך הם יושבים היטב...
יש רעיונות?

איל מ
28-09-22, 11:32
בושינגים של הקפיצים.
גם מאחורה.
תושבות מנוע.

ציקס
28-09-22, 11:49
בושינגים של הקפיצים.
גם מאחורה.
תושבות מנוע.

בשיניים הוחלפו לפני מס חודשים,אלו בושינגים של רוביקון אקספרס,מתגרשים,אין משם חופש,
ותושבות מנוע החלפתי לאדומות מפוליאורטן לפני שנה,אז הם גם תקינות.

דרור ברלי
28-09-22, 11:59
כשמתגרשים, דווקא יש הרבה חופש. החופש הזה יקר..... אבל אין לו מחיר.
ומשהו אחר לגמרי, הדבר הראשון שעולה זו הבדיחה הישנה על ג'יפים: זה קורה בעיקר 200 מטר לפני תחנת דלק, נכון?............;)

תושבות של הנדנדות בשילדה? ( "6") הוחלפו? וידאת שה-6ים תקינים ולא שבורים?....

ציקס
28-09-22, 12:31
כן כשהחלפתי את הבושיניגים בקפיצים,הכנתי ששת חדשים מקפיץ ככה שכרגע הם באותו גודל כמו הבושיניג של הקפיץ
)2.5") והם מחוזקים היטב.

- - - Updated - - -

חחחהכוונה מתגרזים,לא מתגרשים...
כשמתגרזים יש סיכוך טוב.ואז גם לא מתגרשים.:)

ehudzeelim
28-09-22, 15:57
לא מכיר ג'יפים אבל
אולי לוקר (נועל טבור) אחד תפוס/נעול והשני משוחרר?

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

ש01
28-09-22, 16:00
ניסית לגעת בג'אנט אחרי נסיעה?
הוא חם?
יכול להיות שהברקס מעט תפוס ואז כשלא מועבר כוח, הוא מושך הצידה?
(קדמי ימין או אחורי שמאל)

asafk
28-09-22, 16:47
נשמע לי כמו בעיית מתלים.
אבל אם כבר בדקת הכל כולל לחץ אויר בגלגלים, אז הבלמים זה הבאים בתור כמו שנכתב.
אבל תבדוק שוב את כל חיבורי הקפיץ.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ציקס
28-09-22, 16:55
בלמים לא תפוסים ,בדקתי.
לוקר תפוס זה רעיון,תכף אבדוק.
עשיתי בדיקה על מכונת כיוון פרונט,היו מגלים עם משהו עקום במתלים?
אי מקבילות של הסרן?

ציקס
28-09-22, 17:13
וואו!עכשיו מדדתי הפרש של 25 מ"מ בין הגלגלים!ואני גם רואה שהנדנדה נוטה הצידה!

boaz avrahami
28-09-22, 17:28
מנוע אורכי, זה בגלל ציר התנועה של המנוע.
מהמר על תושבות מנוע

ציקס
28-09-22, 19:29
טוב,לאחר בדיקה של המרווחים של הסרנים,הם מקבילים(כמעט) ,סטייה של 2 מ"מ.
קודם בדקתי בין גנט לגנט,אז הייתה סטייה של 25 מ"מ כניראה שלא מדדתי כראוי

התושבות מנוע נראות נהדר.
הדבר היחידי שאני חושד זה שהנדנדה יושבת על הצד.
החורים בקפיץ לא אובלים.
אובד עצות...

נדב42
28-09-22, 20:00
פטנט שלמדתי ממכונאי, מצריך 2 אנשים:

אחד יושב בכסא הנהג, לוחץ חזק על הבלמים ובמקביל משתמש במנוע לנסות להניע את הרכב קדימה (הבלמים צריכים לנצח), כך מספר פעמים בעוד האדם הנוסף עובר חיבור אחרי חיבור לחפש חופשים.

בהצלחה [emoji846]

יונימוג אדום
28-09-22, 20:52
אצלי - קיט חדש רוביקון אקספרס , בושינגים חדשים - באוזן הקבועה כאלו עם שרוול מתכת פנים וחוץ , מוכנס עם פרס .
בנדנדות פוליאוריטן עם שרוול פנימי .
לאחר מספר חודשי נסיעה - אותה התופעה בדיוק - עזיבת גז - הסיקס מושך ימינה .
האמת - לא חשדתי בבושינגים ( חדשים , בקושי 2000 ק"מ ) .
בקיצור - שני הבושינגים הקדמיים הקבועים היו מפוררים בייחוד הימני .
גם אצלי סחורה "איכותית" .

אילן

asafk
28-09-22, 21:10
פטנט שלמדתי ממכונאי, מצריך 2 אנשים:

אחד יושב בכסא הנהג, לוחץ חזק על הבלמים ובמקביל משתמש במנוע לנסות להניע את הרכב קדימה (הבלמים צריכים לנצח), כך מספר פעמים בעוד האדם הנוסף עובר חיבור אחרי חיבור לחפש חופשים.

בהצלחה [emoji846]לא צריך תקלה כדי לעשות ברנאאוט......
זה מותר, לגיטימי, ואפשר להנות מזה גם בלי תירוצים (נכתב על ידי מי שאף אחת משלוש המכוניות שלו, שתיים מהן הנעה אחורית, לא מסוגלות לברנאאוט וזה מבאס)

אסף.

ציקס
28-09-22, 21:17
אצלי - קיט חדש רוביקון אקספרס , בושינגים חדשים - באוזן הקבועה כאלו עם שרוול מתכת פנים וחוץ , מוכנס עם פרס .
בנדנדות פוליאוריטן עם שרוול פנימי .
לאחר מספר חודשי נסיעה - אותה התופעה בדיוק - עזיבת גז - הסיקס מושך ימינה .
האמת - לא חשדתי בבושינגים ( חדשים , בקושי 2000 ק"מ ) .
בקיצור - שני הבושינגים הקדמיים הקבועים היו מפוררים בייחוד הימני .
גם אצלי סחורה "איכותית" .

אילן

אתה מתכוון לבושינגים הקדמיים בסרן האחורי?
אני חושד משום מה בנדנדות,אחת מהן נוטה החוצה..
אבל אתה שכנעת אותי לבדוק שוב את הבושינגים.

- - - Updated - - -

ושוב בדקתי עם מטר את המרחקים בין הגנטים,ולא בין הסרנים,עם הגה ישר כמה שניתן,ועדיין יש הבדל של 20 מ"מ...
אני שוקל לפרק שוב את הקפיצים מהרכב ולבדוק את הבושינגים כמו שצריך...

נדב42
28-09-22, 21:23
לא צריך תקלה כדי לעשות ברנאאוט......

לא צריך ברנאאוט, אפשר קצת פחות [emoji1751]

yoni_0000
28-09-22, 21:41
ולמה דווקא ימינה? זה מעניין... כיוון הסיבוב של שרשרת ההינע הוא נגד כיוון השעון במבט כלפיי כיוון הנסיעה (מאחורה כלפי הקדימה). כשאתה תחת תנועה קבועה או תאוצה הדרייבשאפט מנסה "לסובב" את הסרן סביב צירו של הדרייבשאפט.. כאילו דורך קפיץ. מה שקורה הוא שהסרן האחורי זז בכמה מ"מ ימינה תחת תנועה (קפיץ ימני נסגר קלות, קפיץ שמאלי נפתח קלות). כשאתה מוריד את הרגל מהגז ה"קפיץ" משתחרר, הסרן האחורי חוזר למרכז ובעצם זז שמאלה, ולכן הרכב פונה ימינה. אני מתערב שתחת תאוצה חזקה אתה ממש יכול להרגיש את החלק הקדמי שמאלי מתרומם.

לעניינו של דבר, זה קשור ישירות למתלים וכמראה מאחורה.. נדנדות גבוהות, בושינגים גמורים, ברגים לא מחוזקים, יובולטים עייפים, קפיץ עקום, קלינים שבורים.. משהו באזור הזה.

Assa
28-09-22, 23:12
תגובה שמצאתי ברחבי האינטרנט:

Wow, all those posts and no one posted the correct answer.

It is due to the drag link geometry, not frame flex..

When you accelerate, the front end rises up. This means that the angle of the drag link gets steeper, which pulls the steering to the left.

When you decelerate, the front end dives, and pushes the steering to the right.

The more steeply angled your drag link, the worse the problem.

asafk
28-09-22, 23:23
זו תופעה שנקראת באמפ-סטיר.
זה לא משהו שמתחיל יום אחד. מדובר בתופעה שנובעת מחוסר התאמה בין גאומטריות ההיגוי והמתלים למשל אחרי הגבהה.

אסף.

yoni_0000
29-09-22, 00:03
תגובה שמצאתי ברחבי האינטרנט:

Wow, all those posts and no one posted the correct answer.

It is due to the drag link geometry, not frame flex..

When you accelerate, the front end rises up. This means that the angle of the drag link gets steeper, which pulls the steering to the left.

When you decelerate, the front end dives, and pushes the steering to the right.

The more steeply angled your drag link, the worse the problem.

בתיאוריה זה נכון. בפועל זה יהיה רלוונטי רק בהאצה או בלימה, לא כשעוזבים את הרגל מהגז.

ד ו ר ו ן
29-09-22, 00:19
המשיכה היא בהגה, או שהרכב כולו נסחף ימינה?

ציקס
29-09-22, 07:30
המשיכה היא בהגה, או שהרכב כולו נסחף ימינה?

כול האוטו מושך ימינה,ברמה של ירידה ממחלף..

ד ו ר ו ן
29-09-22, 09:29
התקדמנו, זה לא מורגש בהגה אלא כל הרכב סוחף.

בגלל שאתה אומר שלא קיים בזמן שיוט, נראה לי פחות עניין של בלם תפוס, שמשפיע כל הזמן.

זה נשמע כמו היגוי פאסיבי בגלל הסטה של הסרן.
בגלל שאתה אומר שלא מרגיש בהגה, הייתי מחפש מאחור.
מפרק ועובר על כל החיבורים והתותבים מחוץ לבתים שלהם.

דרור ברלי
29-09-22, 12:36
חחחהכוונה מתגרזים,לא מתגרשים...
כשמתגרזים יש סיכוך טוב.ואז גם לא מתגרשים.:)

מה שאתה באמת רוצה זה חיכוך טוב.... לא פחות מסיכוך.
זה כמובן לא מבטיח שלא תתגרש.... במיוחד אם בדקת בחוץ וגילית שהחיכוך שם עדיף...:):):)

איזה נדנדות יש לך?
ככל שהן ארוכות יותר, כך גדל המומנט שמופעל עליהן והן יתעקמו יותר לצדדים ויעמיסו יותר על הבושינגים.
האוטו ישייט וירגיש שיכור ודיוק ההיגוי שגם ככה בסיקס הוא דרעק רציני, יהפוך כבר למסוכן על אמת.

נמרוד
29-09-22, 15:16
אתה מתכוון לבושינגים הקדמיים בסרן האחורי?
אני חושד משום מה בנדנדות,אחת מהן נוטה החוצה..
אבל אתה שכנעת אותי לבדוק שוב את הבושינגים.

חוסר סימטריה בין הצדדים שאפשר לראות בעין, זה בהחלט כיוון מחשיד. צילומים יעזרו.

ושוב בדקתי עם מטר את המרחקים בין הגנטים,ולא בין הסרנים,עם הגה ישר כמה שניתן,ועדיין יש הבדל של 20 מ"מ...
אני שוקל לפרק שוב את הקפיצים מהרכב ולבדוק את הבושינגים כמו שצריך...

20 מ"מ בין מה למה? לא ברור בכלל מה מדדת. אבל שוב, כל חוסר סימטריה בין שני הצדדים של הג'יפ יכול לגרום למה שאתה מרגיש.

ציקס
29-09-22, 17:09
מדדתי מרחק בין הסרנים,בין צינור לצינור,ההבדל הוא 15 מ"מ.עכשיו שאני בודק עם מטר.קודם מדדתי עם מד לייזר.
גם ניראה כאילו הסרן בורח ימינה...
אני לא מצליח להעלות תמונה.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

erezgur
29-09-22, 17:19
אני לא מצליח להעלות תמונה.
אתה כותב מטאפאטו(ל)ק, אז יש לך אפשרות לצרף תמונה בצורה פשוטה כמו בכל יישום אחר מהטלפון...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220929/9f7dd983d070e4a6b9f99a0ef037d564.jpg

ציקס
29-09-22, 17:24
את הכפתור ראיתי,כניראה הייתי צריך להקטין את התמונה
צרפתי עכשיו.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220929/0f3102f36ccf4b81b15fae16919a5492.jpg

asafk
29-09-22, 19:13
זה יותר מכפול ממה שמותר / מקובל.
כיוון שהתופעה היא רק בהאטה - תמדוד שוב, אחרי שנסעת קצת קדימה ואחורה, ושוב אחרי שנסעת אחורה וקדימה.
זה יצביע על מקור הבעיה (או לפחות יעזור).

אסף.

shmil
29-09-22, 19:46
אתה מדבר על עזיבה רגועה, או עזיבה מהירה מגז משמעותי?

מכיר את התופעה, ברכב נעול.
יש נעילות?

ציקס
29-09-22, 19:51
כיוון שהתופעה היא רק בהאטה - תמדוד שוב, אחרי שנסעת קצת קדימה ואחורה, ושוב אחרי שנסעת אחורה וקדימה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkייתכן שהמידה משתנה,(?)כי אני חושב שאני יודע למדוד(מסגר במקצועי) ואני כול פעם מוציא מידות אחרות...
מדדתי גם הפרש של 20 מ"מ...

ציקס
29-09-22, 19:53
אתה מדבר על עזיבה רגועה, או עזיבה מהירה מגז משמעותי?

מכיר את התופעה, ברכב נעול.
יש נעילות?עזיבה לחלוטין של הגז,אם אני מוריד את הרגל לאט זה לא קורה,או לא שאני מרגיש.
ואין נעילות.

shmil
29-09-22, 20:02
עזיבה לחלוטין של הגז,אם אני מוריד את הרגל לאט זה לא קורה,או לא שאני מרגיש.
ואין נעילות.

כמו שאמרתי מכיר היטב.
למיטב ידיעתי זה פיצ'ר, לא באג, ואני ממש לא בטוח שתמצא סיבה.

אצלי, ככל שאני יודע, הכל מהודק, במקום, לא גבוה, ואפילו עם פאנהארד.

ועדיין.

ציקס
29-09-22, 20:59
כמו שאמרתי מכיר היטב.
למיטב ידיעתי זה פיצ'ר, לא באג, ואני ממש לא בטוח שתמצא סיבה.

אצלי, ככל שאני יודע, הכל מהודק, במקום, לא גבוה, ואפילו עם פאנהארד.

ועדיין.לא לא שמיל,אני עם הגיפ הזה 22 שנה...
זה לא מה שהיה בכלל,זו החמרה במצב,בזמנו כשלא הייתי עמוס הגיפ היה ישר ומהודק,כשהייתי מועמס ממש אז היה היגוי שדרש תשומת לב,היום כשאני עמוס,אני חושש מאוד,ברמה שלא בא לי על הנסיעה.
זו ללא ספק החמרה,אני מניח שהמתלים הישנים גם לא עוזרים למצב,אבל אין סיבה שהוא ימשוך כל כך חזק.

ציקס
29-09-22, 21:06

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkהמלצה לשיטת מדידה?אני גם רוצה למדוד דיאגונלים,ואני לא מוצא נקודות ייחוס,כאלו שיש קו "ראייה"
תודה.

shmil
29-09-22, 21:07
אין בעייה, אם תמצא - שמח לבדוק גם אצלי.
אצלי זה לא ברמה של מפחיד, וכן - האוטו שלי כבד במשקלו.

asafk
29-09-22, 21:20
תבדוק דיאגונלים גם מבורג של הסקידפלייט. וגם בין בולג'וינט מקדימה לסקידפלייט מאחורה.
אין קו ראיה? לא בעיה. מורידים אנך (חוט וחרוט) לריצפה.

אסף.

ציקס
29-09-22, 21:33
תבדוק דיאגונלים גם מבורג של הסקידפלייט. וגם בין בולג'וינט מקדימה לסקידפלייט מאחורה.
אין קו ראיה? לא בעיה. מורידים אנך (חוט וחרוט) לריצפה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkבין הסקידפייטים אין בעיית ראייה,אבל מהבולגווינט,אין לאן להוריד אנך,אני גם מניח שהמידה תהייה זהה למידה שאמדוד מהסקידפלייט,הרי זה חלק קשיח לא?כול הסרן אמור להיות קשיח

asafk
29-09-22, 21:58
לפעמים יש חופש בין הסקידפלייט לסרן.
המדידה אחרי נסיעה קדימה ואחרי נסיעה אחורה יכולה להראות את זה.

אסף.

ציקס
30-09-22, 18:30
לפעמים יש חופש בין הסקידפלייט לסרן.
המדידה אחרי נסיעה קדימה ואחרי נסיעה אחורה יכולה להראות את זה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkוואו!
תודה אסף!
בעזרת העצה של נדב,הושבתי את הבן שלי על ההגה,מול מדרגה וכשהוא לחץ את הגלגלים הקדמיים,ראיתי איך הסרן מסתובב כנגד עצמו,אמנם קצת,אבל זה הביאה אותי לבדוק את הu bolt שהחלפתי לפני מספר חודשים....הם היו משוחררים!
עכשיו אני ממש סקרן אם נפתרה הבעיה של המשיכה ימינה
מחכה לנסיעת מבחן יותר מאוחר

ציקס
01-10-22, 08:51
אז ככה...מרגיש לי שהוא פחות מושך ,אבל עדיין מושך,יש הבדל בין זה שאני עוזב גז לאט ולבין שבמהירות.
כרגע אם אני מחזיק את ההגה מרגיש שאני פחות צריך "לתקן",לעומת קודם.אך כשאני לא מחזיק אותו הוא עדיין מושך.
כרגע אני חושב להתמקד בנדנדה העקומה...

ציקס
02-10-22, 08:18
אוקיי,אז שחררתי את הסקידפלייט,ומשכתי עם ראצט את הקפיץ לכיוון הקפיץ השני,הנדנדה דיי התיישרה,החלפתי את הנדנדות שהגיעו בזמנו עם הקיט של רוביקון באורך 12 או 13 ס"מ לנדנדות שהכנתי באורך 10 ס"מ חור לחור,כנירא שהקפיצים עייפים,אז הוא מרגיש מאוד מתנדנד....
כרגע אני נישאר איתם.מרגיש לי הרבה יותר יציב וחד.
מקווה שהסאגה הזו מאחורי...
תודה לכול העוזרים!

דרור ברלי
02-10-22, 09:38
החלפתי את הנדנדות שהגיעו בזמנו עם הקיט של רוביקון באורך 12 או 13 ס"מ לנדנדות שהכנתי באורך 10 ס"מ חור לחור,כנירא שהקפיצים עייפים,אז הוא מרגיש מאוד מתנדנד....
כרגע אני נישאר איתם.מרגיש לי הרבה יותר יציב וחד.

בבקשה. היתה לי הרגשה שזה יגיע משם...:

איזה נדנדות יש לך?
ככל שהן ארוכות יותר, כך גדל המומנט שמופעל עליהן והן יתעקמו יותר לצדדים ויעמיסו יותר על הבושינגים.
האוטו ישייט וירגיש שיכור ודיוק ההיגוי שגם ככה בסיקס הוא דרעק רציני, יהפוך כבר למסוכן על אמת.

היתרונות שבנדנדות ארוכות מדי מתקזזים עם הצרות שהן גורמות.
רבים מתקינים אותן כדי "להגביה". גם הבוחנים במכוני הרישוי מתייחסים אליהם כ"הגבהה". ואין שטות גדולה מזו - כל ס"מ של תוספת בנדנדה, "מגביה" את הג'יפ בחצי ס"מ זניח בלבד. אבל הנזק לאיכות ההיגוי הוא מוחשי.

אחרי ש"שנמכת" את אורך הנדנדות, תבדוק מהלכי מתלה כדי לדעת אם השינוי באמת גם "משנמך" אותך מבחינת מהלכי מתלה ותחושת העבירות - ולא סתם אני כותב "תחושה" כי ההבדל האמיתי בפועל הוא קטן עד זניח ובסוף מה שקובע זה רק מה שאתה מרגיש ולא שום דבר מדעי או מדיד. התחושה המיידית היא שההיגוי חזר לעצמו והג'יפ הרבה יותר "נהיג" על הכביש והתחושה הזו לא משקרת. כי ככה זה עם הרבה מאוד "שיפורים" - נזקם רב מתועלתם.

אם הג'יפ על קפיצים מקוריים לא מעורגלים מדי, אין שום טעם בנדנדות ארוכות יותר. מוטב להישאר עם המקוריות. או לחילופין, לנסות משהו שמנסיוני עובד טוב - נדנדות מקוריות של סופה. מתאימות מאוד לסיקס עם קפיצים מקוריים מעורגלים קלות או תחליפיים מעט יותר ארוכים.

בכל מקרה, כל נדנדה ארוכה מהמקורית באה על חשבון איכות ההיגוי ולכל הפחות צריך לתקן את זוית קדם האופן (קאסטר) באמצעות טריזים (קלינים) בין הקפיץ לסרן, כדי לפצות על השינוי בגיאומטריית ההיגוי.

ציקס
03-10-22, 09:29
בבקשה. היתה לי הרגשה שזה יגיע משם...:

היתרונות שבנדנדות ארוכות מדי מתקזזים עם הצרות שהן גורמות.
רבים מתקינים אותן כדי "להגביה". גם הבוחנים במכוני הרישוי מתייחסים אליהם כ"הגבהה". ואין שטות גדולה מזו - כל ס"מ של תוספת בנדנדה, "מגביה" את הג'יפ בחצי ס"מ זניח בלבד. אבל הנזק לאיכות ההיגוי הוא מוחשי.

אחרי ש"שנמכת" את אורך הנדנדות, תבדוק מהלכי מתלה כדי לדעת אם השינוי באמת גם "משנמך" אותך מבחינת מהלכי מתלה ותחושת העבירות - ולא סתם אני כותב "תחושה" כי ההבדל האמיתי בפועל הוא קטן עד זניח ובסוף מה שקובע זה רק מה שאתה מרגיש ולא שום דבר מדעי או מדיד. התחושה המיידית היא שההיגוי חזר לעצמו והג'יפ הרבה יותר "נהיג" על הכביש והתחושה הזו לא משקרת. כי ככה זה עם הרבה מאוד "שיפורים" - נזקם רב מתועלתם.

אם הג'יפ על קפיצים מקוריים לא מעורגלים מדי, אין שום טעם בנדנדות ארוכות יותר. מוטב להישאר עם המקוריות. או לחילופין, לנסות משהו שמנסיוני עובד טוב - נדנדות מקוריות של סופה. מתאימות מאוד לסיקס עם קפיצים מקוריים מעורגלים קלות או תחליפיים מעט יותר ארוכים.

בכל מקרה, כל נדנדה ארוכה מהמקורית באה על חשבון איכות ההיגוי ולכל הפחות צריך לתקן את זוית קדם האופן (קאסטר) באמצעות טריזים (קלינים) בין הקפיץ לסרן, כדי לפצות על השינוי בגיאומטריית ההיגוי.האמת שלא חשדתי בנדנדות,כי הן באותו אורך כבר 20 שנה,הם הגיעו כחלק מהקיט 4.5 של רוביקון אקספרס שהתקנתי ב2002 כשבניתי את הגיפ,וכשהקפיצים היו מתוחים וגבוהים הגיפ דווקא נסע פיקס,לא שייט בכלל.
עם הזמן הקפיצים ירדו(מקווה שישארו כך והמצב לא יחמיר),וההיגוי נהיה יותר מעורפל...אז הוספתי כלינים בין הסרן לקפיץ,בדקתי במכון פרונטים,הזוית קאסטר עמדה על 6 מעלות,שזה נהדר.
יצאתי מהמכון עם ציפייה שההגה עכשיו יהיה פגז,אבל הוא לא היה מספק...
מאז החלפתי בולמים,מיסב הגה,כאמור u bolt של הסרן,ניסיתי להדק את ההגוי כמה שניתן.
אני גם חושב שההחלפה של הששת למידה הרבה יותר גדול עזרה,עכשיו כול האוקולונים שלי זהים בגודל, והכול יותר מסיבי.
חששתי לקצר את הנדנדות בגלל ההתאמה שלהן לאורך הקפיץ,אני עדיין לא יודע מה ההשלכות של זה.
אני לא מחפש מהלכי מתלה היום...אני חיפשתי היגוי טוב יותר,אחרי הקיצור של הנדנדות קבלתי היגוי נהדר!

המבחן יהיה כשהגיפ יהיה עמוס.
מה האורך של הנדנדות של הסופה?
אני הורדתי מ12 ס"מ ל10 סמ....

ציקס
03-10-22, 12:01
האמת שלא חשדתי בנדנדות,כי הן באותו אורך כבר 20 שנה,הם הגיעו כחלק מהקיט 4.5 של רוביקון אקספרס שהתקנתי ב2002 כשבניתי את הגיפ,וכשהקפיצים היו מתוחים וגבוהים הגיפ דווקא נסע פיקס,לא שייט בכלל.
עם הזמן הקפיצים ירדו(מקווה שישארו כך והמצב לא יחמיר),וההיגוי נהיה יותר מעורפל...אז הוספתי כלינים בין הסרן לקפיץ,בדקתי במכון פרונטים,הזוית קאסטר עמדה על 6 מעלות,שזה נהדר.
יצאתי מהמכון עם ציפייה שההגה עכשיו יהיה פגז,אבל הוא לא היה מספק...
מאז החלפתי בולמים,מיסב הגה,כאמור u bolt של הסרן,ניסיתי להדק את ההגוי כמה שניתן.
אני גם חושב שההחלפה של הששת למידה הרבה יותר גדול עזרה,עכשיו כול האוקולונים שלי זהים בגודל, והכול יותר מסיבי.
חששתי לקצר את הנדנדות בגלל ההתאמה שלהן לאורך הקפיץ,אני עדיין לא יודע מה ההשלכות של זה.
אני לא מחפש מהלכי מתלה היום...אני חיפשתי היגוי טוב יותר,אחרי הקיצור של הנדנדות קבלתי היגוי נהדר!

המבחן יהיה כשהגיפ יהיה עמוס.
מה האורך של הנדנדות של הסופה?
אני הורדתי מ14 ס"מ ל12 סמ....

ציקס
03-10-22, 12:02
Sent from my SM-A528B using Tapatalkהורדתי מ14 ל12 ס"מ....לא ל10 ס"מ

-->