PDA

צפייה בגרסה מלאה : לכל בעלי החשמליות, תתכוננו לחלוק את העמדות הציבוריות עם עוד 3100 ישראלים.

אבי ביטר
28-09-22, 12:14
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=hyuzl8wzi

וזאת רק ההתחלה…

דרור ברלי
28-09-22, 12:32
יהיו עוד עמדות טעינה.
מתקיני עמדות הטעינה מפרפרים עכשיו יותר מטכנאי מזגנים בקיץ.

זה כמובן לא פותר את בעיית הטעינה למי שמתגורר בשיכונים ישנים ללא חנייה.... אבל כשחשמליות יהפכו למסה בכבישים, כנראה שלא יהיה מנוס ממתחמי טעינה ייעודיים - סוג של "תחנת דלק" חשמלית, עם עשרות עמדות וכמובן חנות נוחות ובית קפה להעביר בו את הזמן....

בעתיד הקצת יותר רחוק כשרוב המכוניות יהיו חשמליות, תחנות הדלק הרגילות יהפכו בעצמן למתחמי טעינה כאלה.

אבי ביטר
28-09-22, 12:44
הולך להיות מעניין בקרוב

דרור ברלי
28-09-22, 12:56
זהו, ששום דבר בתחום הזה של קפסולות סינתטיות מפלסטיק סיני לשינוע אנשים כבר לא באמת מעניין. לפחות לא אותי.
אני "מתעניין" כדי לדעת יותר בתחום הזה ולא כי הוא מגרה ומדליק אותי כמו מכוניות רגילות ואמיתיות אלא כי אין ברירה.
לקרוא לזה "מעניין"?.... אלה לא באמת מכוניות. אותי זה לא מעניין.

בכל מקרה, למי שתנאי היסוד שלו מתאימים לשימוש בחשמלית, כלומר יש עמדת טעינה בחצר/חניה הפרטית שלו, כל זה לא אמור לשנות משהו.
אז יהיו יותר חשמליות, יוקמו עבורן עוד עמדות טעינה ציבוריות. בסוף יהיו רק חשמליות וכל תחנות הדלק יהפכו למתחמי טעינה.
זה מתבקש, לא אמונה ולא ניחוש. זה מה שיהיה כי אי אפשר יהיה בשום צורה אחרת. אני מתנחם שכנראה לא אחיה מספיק כדי לראות את זה.

אבי ביטר
28-09-22, 13:12
גם אותי זה לא מעניין, ואפילו דוחה.

זה היה בהומור.

הולך להיות מעניין = בוא נראה אם ההיצע של העמדות הציבוריות ידביק את הביקוש.

בוא נראה מה קורה בבניין משותף כאשר כבר יותר מ 2-3 נכנסים למשחק.

בוא נראה מה קורה כשצריך שירות, חלפים כשהרכבים מתיישנים קצת או לאחר תאונת דרכים.

אם נלך קצת רחוק יותר, חברת החשמל תצטרך תחנות ייצור חדשות.

הולך להיות מעניין.
ובינתיים אני עוד יכול להיות צופה מהצד.

nir.samo
28-09-22, 13:27
אין שמחה כמו שמחה לאיד..
כל המדינה הקטנה שלנו מתמלאת רכבים חשמליים ולא חשמליים אנחנו מבלים בפקקים יותר מאשר עם הילדים אז מה זה עוד 3100?

חנן-ג'יפולוג
28-09-22, 13:39
אני מקווה, אולי מניח, שאחרי שבעלי רכבים שנטענים ב100kw ומטה יחוו "טעינה מהירה" הם ישתדלו להישאר באיזור הקרוב לבית.

בטווח הקרוב, הגל הקודם שהיה, של הג'ילי, והגל הבא, הרכבים האלה הם מקור לאי נוחות, עד שיהיו מספיק עמדות טעינה.

https://imageshack.com/i/pnvQSbLYj

דיווח של בעל Aiways.
נשמע כיף.

בינתיים, זה עוד לא תקע אותי. תמיד ידעתי מראש אם העמדה תפוסה, וכשזה היה המצב המשכתי לעמדה אחרת, פנויה, או שהמשכתי הביתה ללא טעינה, כשזה היה אפשרי.

אבי ביטר
28-09-22, 13:50
אין שמחה כמו שמחה לאיד..
כל המדינה הקטנה שלנו מתמלאת רכבים חשמליים ולא חשמליים אנחנו מבלים בפקקים יותר מאשר עם הילדים אז מה זה עוד 3100?

אל תיקח את זה לכיוון של שמחה לאיד.

כל אחד עם הצרכים שלו, הדרישות שלו, וההחלטות שלו.

מותר להביע דעה, ומותר לצחוק, זה בריא.

אני דרך אגב לא מבלה בפקקים בכלל, רק פעם במיליון שנה כשאני נאלץ להגיע למרכז בשעות העומס, או כשטעיתי בתכנון באיזה חג עם כל עם ישראל (למדתי).

- - - Updated - - -

דרך אגב

3100 באונייה אחת כן?

🤣

עוד לא נגמרה השנה, והמגמה ברורה, כפי שכתוב - הכפלה מידי שנה.

יהיה מעניין בטוח.

הדסופה
28-09-22, 13:55
זה לא משנה את העובדה שיום אחד תרצה למכור את המשפחתומטית בנזין שלך וכבר לא יהיה מי שייקנה אותה . יכול להיות שזה כבר הרכב שאתה מחזיק היום .

כן , יכול להיות שבדרך תהיה תקופת ביניים שלהחזיק חשמלית יהיה פחות נוח

הד

Sent from my iPhone using Tapatalk

אבי ביטר
28-09-22, 14:05
אני דווקא חושב שלא יהיה תרחיש כזה עם המשומשות, אלא חדשות.

אבל נניח שכן, זה בטוח לא יקרה עם הרכבים הנוכחיים.

אני מהמר על 15 שנה בכיף.

כולם שוכחים מהתשתית, ומחברת החשמל.

גם בחלומות הכי ורודים, לא ניתן בקרוב להסב את כולם לחשמלי.

- - - Updated - - -

תכף יתחיל הבלאגן והצחוקים.

Asaf-a
28-09-22, 14:16
אם נתעלם מתקופת הבייניים לגבי יכולת להטעין בזמינות טובה.

לגבי הנאה מנהיגה, אני לא מבין את האנטי של חלק מהחברים כאן.

חשמלית טובה (כנראה לא סינית מהזן הנחות) מהנה לנהיגה לא פחות וכנראה אף יותר מרכב שריפה פנימית בתמחור דומה, מנגישה ביצועים שבעבר רק חלמנו עליהם כחובבי הגה, יש כאלו עם נימוסי כביש נחותים אבל יש כאלו שאין להן במה להתבייש.

Asaf-a
אסף.א

דרור ברלי
28-09-22, 14:27
גם אותי זה לא מעניין, ואפילו דוחה.

זה היה בהומור.

הולך להיות מעניין = בוא נראה אם ההיצע של העמדות הציבוריות ידביק את הביקוש.

בוא נראה מה קורה בבניין משותף כאשר כבר יותר מ 2-3 נכנסים למשחק.

בוא נראה מה קורה כשצריך שירות, חלפים כשהרכבים מתיישנים קצת או לאחר תאונת דרכים.

אם נלך קצת רחוק יותר, חברת החשמל תצטרך תחנות ייצור חדשות.

הולך להיות מעניין.
ובינתיים אני עוד יכול להיות צופה מהצד.

כאשר יש ביקוש, יהיה מי שיספק אותו. אלה חוקי שוק פשוטים מאוד. בנושא הזה אין מקום לדאגה.

בבניינים משותפים חדשים יחסית עם חניות רשומות בטאבו, לא תהיה ברירה. שכנים שאין להם מכוניות חשמליות או מכוניות בכלל, יתנגדו להשתתף במימון שדרוג התשתית. אבל אלה יהיו אי-הסכמות רגילות בין שכנים. בסוף יצטרכו למצוא לזה פתרון ולהתקין עמדות טעינה, כי לא תהיה להם ברירה - כי לנסוע במיוחד כדי לטעון כמה שעות בעמדה ציבורית איטית זה ניג'וס אמיתי, בעמדה ציבורית מהירה/אולטרא-מהירה זה נוח, אבל יקר מדי. לא מממש את פוטנציאל החיסכון המשמעותי של רכב חשמלי.

בבניינים משותפים ישנים מאוד ללא חניה בכלל כמו במרכזי הערים, או כאלה עם חניון "של הבניין" שמספר מקומות החניה בו נמוך ממספר הדירות ואף מקום חניה לא שייך לאף אחד מהדיירים, אכן תהיה בעיה רצינית. השימוש בחניון הופך לעילה המרכזית לריבים בין השכנים שלא יפסיקו להתקוטט ביניהם על מקום/מקום טוב יותר (מקומות מוצלים, מתחת לבניין. כל השאר בחלק הפתוח, בשמש ובגשם) אז בוא ונדמיין מה יקרה בבניין כזה כשתהיה בו גם עמדת טעינה..... מי ישתמש וכמה ומי העיז להתעכב שם כמה דקות אחרי שסיים טעינה... כשהייתי צעיר והתגוררתי בבניין מטורלל כזה שנבנה בתקופה שבה רכב פרטי אחד לפחות בכל משפחה לא היה משהו נפוץ, זה היה האישו המרכזי.... אז תתכונן לכיף גדול.

שירות? חלפים? יש חוקים מאוד ברורים בנושא הזה. אבל בהתאם למציאות בתקופת הפרוגרס שבו האג'נדה מקדשת כל אמצעי, אל תתפלא אם למען המטרה הזו - החדרת רכב חשמלי - יכופפו את החוקים, כמו שעשו עם טסלה.

ייצור החשמל - זה הנושא המעניין באמת. אבן הנגף העיקרית, למרות שזה עניין שיציק בעתיד, לא כרגע, ולכאורה יש זמן להיערך לזה. אבל אם החל מ-2030/2035 כבר לא ימכרו רכב חדש שאינו חשמלי, אם צפוי צורך בעוד תחנות כוח, מין הראוי להתחיל לתכנן ולבנות אותן כבר עכשיו או בקרוב מאוד....
גם כאן, חסידי החשמליות טוענים שלא היה ולא נברא, מביאים כל מיני נתונים שלא מסתדרים בהגיון וגם אם יסכימו שזו בעיה, יתחילו עם תיאוריות מעולם המדע הבדיוני על אנרגיות מתחדשות - שמש, רוח, גשם, אנרגיה קוסמית, דיווש המוני משותף בכיכר רבין, איסוף גז מנודים, מה לא... הם מתנבאים בבטחון ש"יפתחו", "ימציאו", "הטכנולוגיה תתקדם". נו שויין. נגיד שזה נכון.

רק תיזהר מלהסתייג מרכב חשמלי כי זה לא פוליטיקלי-קורקט ותתכונן שישתיקו אותך. שיסתמו לך את הפה בבוטות, אולי גם בכמעט אלימות. זה כן יהיה אישי ופוגעני ואתה תצטרך לבחור ממה וממי ומתי להיעלב וממה/ממי לא, כי ככה נראה העידן שאנו חיים בו. עידן הפרוגרס המטורלל. גם זה יעבור מתישהו, אולי. כך אני מקווה.

גם על התגובה הזו אני עומד לחטוף. אישית, מתחת לחגורה. בוא ונספור: 10... 9... 8... 7... 6...

דרור ברלי
28-09-22, 14:39
זה לא משנה את העובדה שיום אחד תרצה למכור את המשפחתומטית בנזין שלך וכבר לא יהיה מי שייקנה אותה . יכול להיות שזה כבר הרכב שאתה מחזיק היום .

זה בדיוק למה אני מקפיד להחזיק משפחתומטית בנזין פשוטה שאמנם ישנה למדי אבל סה"כ אמינה וטובה ומאוד נוחה לי ומשרתת אותי היטב, אבל נרכשה בסכום די מצחיק וערכה הכספי מינורי ולמעשה כבר לא קיים. לעומת המציאות היומיומית שלפניה (נסיעה בג'יפ ביומיום), את ההשקעה ברכישתה היא החזירה תוך 3-4 חודשים מיום רכישתה לפני שנתיים ולמעשה מאז אני ברווח נקי שבכל יום רק הולך וגדל.
כשיגיע הרגע להיפרד, במקרה הטוב כנראה עדיין ארויח עליה משהו. במקרה הרע, הפסד הערך יהיה מינורי עד אפסי לחלוטין וחלילה גם מקרה של השבתה מאונס, תקלה משמעותית שלא שווה לתקן או גריטה, יהיה זניח מבחינת הערך הכספי. אני מניח בבטחון רב שהשיטה הזו תמשיך לעבוד לי לא רע גם בהמשך עם המשפחתית היומיומית הבאה שתהיה באותו סגנון בעוד לא מעט שנים. ומכיוון שכבר היום אני לא ילד וגם לא בחור צעיר או "בחור" בכלל, יותר בכיוון של תרח מזדקן, ביום שבו האקט הפשוט של לתדלק בבנזין יהפוך לחתיכת מבצע כי תחנות הדלק ייסגרו/ייעלמו, סביר להניח שכבר לא אהיה כאן כדי לסבול מזה....

נדב42
28-09-22, 15:02
רק תיזהר מלהסתייג מרכב חשמלי כי זה לא פוליטיקלי-קורקט ותתכונן שישתיקו אותך.

האמת שאני לא מצליח להבין את ההסתייגות המכלילה מרכבים חשמליים (להבדיל מרכבים אוטונומיים בלי קשר לסוג המנוע).

זה נקי יותר באזור שמשתמשים ברכב (ובייצור חשמל מרוכז בתחנות כוח פוסיליות, סינון החלקיקים מבוצע ומנוטר בצורה טובה יותר)

זה שקט

זה נותן מומנט גבוה מסל"ד אפס
מה רע לנו בחיים ?

דרור, למה זה לא נחשב רכב אמיתי בעיניך ?
הניהוג שלו פחות טוב מקורולה או סופה ?

אם רכב הוא ברמת ניהוג או גימור נמוכות, זה לא קשור לסוג המנוע ...

דרור ברלי
28-09-22, 15:38
לגבי הנאה מנהיגה, אני לא מבין את האנטי של חלק מהחברים כאן.

חשמלית טובה (כנראה לא סינית מהזן הנחות) מהנה לנהיגה לא פחות וכנראה אף יותר מרכב שריפה פנימית בתמחור דומה, מנגישה ביצועים שבעבר רק חלמנו עליהם כחובבי הגה, יש כאלו עם נימוסי כביש נחותים אבל יש כאלו שאין להן במה להתבייש.

Asaf-a
אסף.א

אתה התחלת, אז בוא ונדבר על הנאה וביצועים.

גם רוב הסיניות ה"נחותות" מאיצות מעמידה ל-100 ב-7-8 שניות.
אלה זמני תאוצה שנחשבו פעם לספורטיביים לגמרי. לפני 30 שנה רק הוט-האצ'ים טובים ודגמי GT וספורט-סאלון לא זולים האיצו ככה. ביצועים שחובבי הגה רק חלמו עליהם - מדויק. החשמליות פרימיום היותר יקרות, כולל סיניות, מאיצות היום ב-5 שניות ופחות. אלה היו פעם זמני תאוצה של מכוניות שרירים ומכוניות על. כדי להאיץ ככה נדרשו מנועים מנופחים, מוגדשים, מסובכים, זללני דלק ויקרים לתחזוקה. גם היום, מכוניות ICE שמאיצות ב-5 שניות או פחות, הן יקרות ביותר. יחס התאוצות לשקל בחשמליות טוב יותר.

משמע -החשמליות נותנות בראש?.... מסתבר שלא בדיוק.

כמה חשמליות שאנחנו פוגשים בכביש ביומיום, יוצאות סתם ככה ברמזור?... הרי נהיגה כזו מכלה את הסוללות בקצב מדהים. נכון, זו צורת נהיגה שמכלה גם בנזין בקצב רצחני, אבל אנחנו עדיין רואים כל מיני חבר'ה במכוניות ICE ספורטיביות שלא מתביישים ללחוץ, לעומת זאת בחשמליות עוד לא יצא לי לראות מישהו שמתחרע. בפעמים שהיו אצלי מכוניות חשמליות ולחצתי כדי להרגיש את התאוצות (כיף גדול ללא ספק), הבנתי גם למה. פשוט מאוד - הטווח פשוט נעלם לך מול העיניים. יצאתי מהחניון עם סוללה מלאה ו-420 ק"מ טווח. אחרי כמה דקות הם כבר צנחו לכיוון ה-300 והמשיכו ליפול בקצב מפחיד. אז בתיאוריה הרכב מאוד מהיר ומאיץ, אבל בפועל אתה מאוד נזהר לא לנהוג בו כך, כי עוד יש לך תוכניות להיום ותצטרך לחפש מהר עמדת טעינה. יכול להיות שזה עניין אישי והזמינות ההולכת ומשתפרת של עמדות טעינה ישנו את זה. ותיכף גם חנן יצהיר שהוא לא מתבייש ללחוץ ככה כל הזמן. באמת?... נגיד.

אבל הנאה מנהיגה זה לא רק תאוצות.
נפתח בעובדה - לאף מכונית חדשה אין נימוסי כביש נחותים ממש וגם לא "סתם", נחותים. אפילו לא לדגמי לואו-קוסט מובהקים כמו דאצ'יה וגם לא בחשמליות הסיניות הפחות טובות של היום.

אבל כשאתה רוצה להינות מנהיגה, זה לא רק 100-0 או זמנים מול סטופר מנקודה לנקודה אלא אנחנו מתכוונים לאיכויות כיול שילדה ומתלים והיגוי ובלמים ובעיקר לחדות של סכין ולתקשורת וחיבור. ואתה זה אין בחשמליות. פשוט אין. הנאת נהיגה "טהורה" שתספק לך כל מכונית קטנה חדה וקלילה של פעם כמו נגיד, פיז'ו 205/106 גם עם מנוע 1.4 צנוע שהשילדה וההיגוי שלה ממש מפטפטים איתך ומעבירים לך תחושות וזרמים, או חדות מטורללת של קארט כמו במיני-מיינור הקלאסית, לא תמצא גם בחשמליות הטובות ביותר שהן מכוניות כבדות מאוד (מה שלא הולך עם התנהגות חדה ומהנה כי זה כבר עניין פיזיקלי. למרות שמרכז הכובד הנמוך בהחלט מסייע להתנהגות להיות בטוחה) והן מנותקות לחלוטין. לטוב ולרע. אין צליל, אין תחושה, אין מעורבות, אתה לא "מפעיל מכונה" ולא מנגן עליה והיא לא מתגמלת אותך בחיוכים דביליים אם עשית את זה וירטואוזי וזורם. פשוט אין שם כלום. הכל מנותק, מפולטר עד מוות, פלסטי, סינתטי, מלאכותי. רק אם תלחץ, החשמלית כן תדביק אותך למשענת חזק בקו ישר. בשקט מוחלט. אם בזה מתמצה הכיף שלך מנהיגה - זכותך. אני מפרגן.

אני מסכים שעבור הרוב מוחלט של משתמשי הרכב אין בזה כל רע כי הוא לא מחפש במכונית שום דבר דינמי והמושגים שלו על "הנאה" אחרים לגמרי. אבל אתה רצית לדבר על הנאות מנהיגה - אז בבקשה. וזה לא מדומיין, זה אמיתי - יש מותגים ודגמים שעשו על זה קריירה.

דרור ברלי
28-09-22, 15:48
האמת שאני לא מצליח להבין את ההסתייגות המכלילה מרכבים חשמליים (להבדיל מרכבים אוטונומיים בלי קשר לסוג המנוע).

זה נקי יותר באזור שמשתמשים ברכב (ובייצור חשמל מרוכז בתחנות כוח פוסיליות, סינון החלקיקים מבוצע ומנוטר בצורה טובה יותר)

זה שקט

זה נותן מומנט גבוה מסל"ד אפס
מה רע לנו בחיים ?

דרור, למה זה לא נחשב רכב אמיתי בעיניך ?
הניהוג שלו פחות טוב מקורולה או סופה ?

אם רכב הוא ברמת ניהוג או גימור נמוכות, זה לא קשור לסוג המנוע ...

אל תטעה - זה בהחלט רכב. זה רק "לא אוטו".
יש הבדל. אוהו, כמה הוא גדול. והוא כן חשוב - אבל רק למי שזה חשוב לו. תקרא את התגובה הקודמת.

אני מסכים שלרוב המוחלט זה ממש לא חשוב ואפילו לא למטה מזה. אבל הם גם לא קוראים לעצמם "חובבי נהיגה".
גדולתו של רכב חשמלי בהיבט הזה שהוא מנגיש לקהל כזה ביצועים (לפחות בקו ישר) שלא הורגל בהם בעבר. אישית אני רואה בזה גם יתרון בטיחותי ביכולת עקיפה משופרת - נגיד תאוצה ברול-און מ-80 ל-120, שחשובה בעיני הרבה יותר מהזינוק מעמידה שלא מהווה אינדיקציה לכלום בעצם.

erezgur
28-09-22, 16:30
כנראה שלא יהיה מנוס ממתחמי טעינה ייעודיים - סוג של "תחנת דלק" חשמלית, עם עשרות עמדות וכמובן חנות נוחות ובית קפה להעביר בו את הזמן....
זה נקרא היום "קניון" וכנראה שבהחלט בכל מקום שהיום עוצרים כדי לשתות קפה / לאכול ארוחה קלה יותר או פחות / לעשדות קניות בסופר וכו' - תהיינה עמדות טעינה (אחרת חלק פוטנציאלי מהקונים הטובים יעדיפו לעצור להצטיידות אצל המתחרים.

ariel-ro
28-09-22, 16:30
דרור,
פיג'ו 106/205 ומיני-מיינור הם רכבים עתיקים.
איזה רכב מה20 שנים האחרונות שעלה עד 150אש"ח נתן לך את אותן התחושות?

asafk
28-09-22, 16:41
אני מציע למי שיש לו אדמה קרובה לקוי מתח גבוה, להחזיק אותה חזק. שלא לומר להגיש כבר עכשיו בקשה לשינוי ייעוד למתחם טעינה.
במדינות אחרות במצב דומה זה בערך היה השלב שבו המדינה איפשרה לכל מי שרצה לפתוח מתחם כזה, וזה ביזנס מצויין.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

דרור ברלי
28-09-22, 16:50
דרור,
פיג'ו 106/205 ומיני-מיינור הם רכבים עתיקים.
איזה רכב מה20 שנים האחרונות שעלה עד 150אש"ח נתן לך את אותן התחושות?

הו, יש הרבה מאוד.
אולי לא קארט חוקי לכביש כמו המיני או חדוות נהיגה כוללת כמו בפיז'ו הקטנות, אבל מכוניות מאוד שימושיות שהיו מאוד מהנות לנהיגה מתי שממש רצית, ובכביש לא ישר.

דוגמאות מ-20 השנים האחרונות?
פוקוס ומזדה 3 עם מנועי 2 ליטר?...
סובארו אימפרזה AWD מדורות קודמים, לפני שהשמינו?
אבארט סקורפיון? כבר היום חדשה כזו עולה פחות מ-140 אש"ח ואפשר לקבל אותה עם גיר ידני. זה כבר ממש אוטו ספורטיבי של פעם וזו גם גדולתו - ובעוד זמן לא רב הוא יהיה קלאסי ומבוקש והמחירים שלו יטפסו - פשוט כי לא יהיה שום דבר דומה לזה.
ויש עוד אם ממש רוצים.

אני מסכים שאלה לא מכונות נהיגה טהורות כמו פעם. אבל הן הרבה יותר קרובות לזה מאשר למכוניות של היום שהשמינו, התחזקו והתייקרו מאוד ובטח לא לחשמליות המודרניות שמייצגות עידן חדש לחלוטין שבו עצם פעולת ה"נהיגה" לא רק שלא חשובה, היא כבר על הסף של להיחשב כאקט אנטי-חברתי, מתריס ואפילו מסוכן.

זו תזכורת לעובדה שמכונית חשמלית סינית כפי שאנחנו חווים כרגע, גם היא רק שלב ביניים שעוד נתגעגע אליו בערגה, ולו רק מפני שעוד היה לה הגה..... כי המטרה של המופרעים והצדקנים - חיסולה הסופי של המכונית, גם ובעיקר כסמל לחופש ולאינדיבידואליות, תושג עם הרכב החשמלי-אוטונומי-שיתופי המלא. קפסולה משמימה בצורת סוכרית טיק-טק, לבנה עם חופה שקופה, ללא נהג, ללא הגה, מי יודע? אולי גם ללא גלגלים - שמשנעת אנשים ממקום למקום.
אתם לא תנהגו בה, מחשב ינהג בה. מרחוק.
היא בכלל לא תהיה שלכם.
חסל. נגמר. סוף.
גם לא תצטרכו לחבר אותה לעמדת טעינה. היא תעשה את זה לבד, בעצמה, כשהמחשב יחליט.
כל החיים שלנו ייראו ככה. נשלטים מרחוק בכפוף להחלטתו של מחשב כלשהו בשירותו של שלטון מופרע פחות או יותר או הרבה יותר.

תודה וברכה למופרעי הטכנולוגיה. אתם עוד תחסלו את המין האנושי כולו מתישהו.
אני מתנחם שזו כבר לא תהיה הבעיה שלי.

asafk
28-09-22, 17:32
אני חוזר וממליץ למי שחושב שדרור הוזה, לקרוא על ה
Great reset
תכנית ההון- שלטון האולטימטיבית שמטרתה היא שלא יהיה לנו כלום ונהיה מאושרים.
(כלומר הכל יהיה שלהם והם יתנו לנו כל מה שנרצה באופן חופשי ושיתופי. כלומר רק אם נתנהג יפה ונרוויח קרדיט חברתי חיובי. מדובר בטוויסט מעניין על הקומוניזם, רק שהכל יישלט לא על ידי מדינה או נבחרי ציבור אלא על ידי מועדון מצומצם של בעלי הון שנקרא WEF.)

אני כותב את זה כי לא המכוניות החשמליות הן הסכנה לחופש שלנו..... יש דברים הרבה יותר מפחידים בדרך אז בינתיים שיתנו לנהוג ולא משנה במה....

אסף.

erezgur
28-09-22, 17:38
אלקטרופוקליפסה

Asaf-a
28-09-22, 17:48
לדעתי דרור עושה סלט בין המעבר לקרוסאובר שדפוק מבחינת מרכז כובד ואחיזה ביחס לרכב רגיל, בלי קשר לסוג ההנעה.

השוק לצערנו בחר בקרוסאוברים אופנתיים ועל זה אנו משלמים בהתנהגות.

אני לא מכיר תלונות מהותיות על התנהגות טסלה3 ביחס לרכבי מנהלים מקבילים בתקציב

Asaf-a
אסף.א

נדב42
28-09-22, 18:10
אל תטעה - זה בהחלט רכב. זה רק "לא אוטו".

אלה לא באמת מכוניות. אותי זה לא מעניין.

הצלחת לבלבל אותי ...

אשמח להבין את ההבדלים בין:

א. רכב
ב. מכונית
ג. אוטו

וגם אם כרגע יש מקבץ של רכבים חשמליים, סיניים או אחרים, שהתנהגות הכביש שלהם מזכירה, נניח, קורולה - האם זה אומר שכך יהיו כל החשמליות שייצאו גם בעתיד ? האם יש קשר בין טכנולוגיית ההנעה לבין התנהגות הכביש וההנאה מנהיגה ?

איל מ
28-09-22, 18:20
אם לדרור מותר להתקרבן,
לי מותר לשמוח לאיד.
אני מברך אותך על הצטרפותך למועדון שלי ושל רוב המדינה, בו לנסוע במכונית על הכביש זה משהו שעושים כי חייבים, ומחכים בעיקר שזה יגמר. לנו זה ככה כבר עשרות שנים. אתה עוד טירון. בטוח שתתישר.

אבי ביטר
28-09-22, 18:35
חברים

1. לכל הפרנואידים, ורואי החשבון,שחושבים שאוטוטו כולם עם חשמליות, ומה יהיה עם הבנזין שלי - תנוחו.
ייקח הרבה יותר זמן ממה שאתם חושבים, ויש אפילו סיכוי שיגבילו את זה. כן כן.

תחשבו על סנריו שכולם חוזרים הביתה באוגוסט באיזור 17-19 מטעינים את הרכב, מדליקים מזגן, מכונת כביסה, 3 מחשבים עם פורטנייט ומיינקראפט….
תוסיפו לזה בניינים ישנים ועוד 100 בעיות תשתית.
לא כולכך מהר, תנוחו.
חברת החשמל לא כאלה יעילים 🤣

2. ברור לי שהסלידה שלי מהמוצר הזה נובעת מקיבעון מחשבתי, ו 90% פסיכולוגיה ו 10% סיבות אמיתיות,ומהעובדה שאני נוסע ממש מעט בסהכ, ואם הייתי חוסך 2000 שח בחודש דלק, כנראה שהייתה לי כבר טסלה בחנייה, וכוס אמק התפלספויות.
זה שלי, מותר לי לצפות מהצד, לא חייב להיות מהראשונים לאמץ טכנולוגיות חדשות כשמדובר במשהו כולכך חשוב, יומיומי, בטיחותי, ואהוב.

מה שכן, ההסתערות מדהימה, מותגים לא מוכרים, לאף אחד לא איכפת מנתונים טכניים.
כנראה כשמדובר בחסכון כספי, הישראלים מאוד גמישים.

נמרוד
28-09-22, 19:25
שיט, עוד לא יבש הריר הברליסטי על המקלדת וכבר הגיע לארץ מכונית חשמלית עם התנהגות כביש מעולה? לא יכול להיות. מי זה הברנש הזה בסרטון שרוקד ככה?

https://www.calcalist.co.il/local_news/car/article/hjqqzixfs

נדב42
28-09-22, 19:40
אפשר לחשוב שהוא קורא פה ...

חנן-ג'יפולוג
28-09-22, 19:47
רק תיזהר מלהסתייג מרכב חשמלי כי זה לא פוליטיקלי-קורקט ותתכונן שישתיקו אותך.

הדעות שלך לא מעניינות, וגם אף אחד אחר לא יושתק על הדעות שלו.

לגבי פייק עובדות שאתה טורח לערום כאן, סיפור אחר.
אם צריך תזכורת, אתה בג'יפולוג, אתר שהוקם כדי לתת מידע מהימן לגולשים.

asafk
28-09-22, 21:04
אני רוצה רגע לחזור למידע אמיתי.
ומשהו שלא קל, אבל חשוב להבין. אני אכתוב בקצרה - ההסבר המלא טיפה מורכב.
השורה התחתונה היא שכל זמן שטכנולוגיית הסוללות היא כפי שהיא - הנעה חשמלית יעילה באמת ככל שהרכב קטן יותר. הגבול שבו זה הופך לא יעיל הוא קצת יותר ממכוניות הפרימיום שאנחנו רואים.
זה הופך להיות יעיל שוב במשאיות בינוניות (משאיות חלוקה) שם האנרגיה צבורה הן בבטריות והן במימן. אחרי כן ככל שהמשאית תהיה גדולה יותר כך היעילות שוב הולכת ופוחתת.
כיוון שמשאיות פחות מעניינות אותנו כאן - מספיק להבין שאפילו טנדר קטן כמו היילקס לא יוכל להיות חשמלי ולעשות את העבודה שלו בטכנולוגיה הנוכחית של בטריות.
כדי לתת לכם מושג, מספיק לראות שהטווח של האמר חשמלי חדש על בטריה של טון וחצי הוא סביר בשביל טנדר רק כשהוא ריק ולא גורר. כנ"ל פורד חשמלי. ושניהם במשקל כולל גדול מדי לעומת המשקל המועיל, כלומר המשקל העצמי שלהם עצום. זה אומר ברכב שתכליתו להעמיס ולגרור כל היום - לא רק לקחת נוסעים לעבודה וחזרה - זה אומר חוסר יעילות.
אני לא נכנס לחישובים כאן, אבל עשיתי אותם. אם תרצו אני אוכל להעלות אותם באופן מסודר בכתבה - אבל האמינו לי - המספרים ברורים מאוד. הטכנולוגיה הנוכחית זה פשוט לא יכול לקרות.

אסף.

נמרוד
28-09-22, 21:24
אני רוצה רגע לחזור למידע אמיתי.
ומשהו שלא קל, אבל חשוב להבין. אני אכתוב בקצרה - ההסבר המלא טיפה מורכב.
השורה התחתונה היא שכל זמן שטכנולוגיית הסוללות היא כפי שהיא - הנעה חשמלית יעילה באמת ככל שהרכב קטן יותר. הגבול שבו זה הופך לא יעיל הוא קצת יותר ממכוניות הפרימיום שאנחנו רואים.
זה הופך להיות יעיל שוב במשאיות בינוניות (משאיות חלוקה) שם האנרגיה צבורה הן בבטריות והן במימן. אחרי כן ככל שהמשאית תהיה גדולה יותר כך היעילות שוב הולכת ופוחתת.
כיוון שמשאיות פחות מעניינות אותנו כאן - מספיק להבין שאפילו טנדר קטן כמו היילקס לא יוכל להיות חשמלי ולעשות את העבודה שלו בטכנולוגיה הנוכחית של בטריות.
כדי לתת לכם מושג, מספיק לראות שהטווח של האמר חשמלי חדש על בטריה של טון וחצי הוא סביר בשביל טנדר רק כשהוא ריק ולא גורר. כנ"ל פורד חשמלי. ושניהם במשקל כולל גדול מדי לעומת המשקל המועיל, כלומר המשקל העצמי שלהם עצום. זה אומר ברכב שתכליתו להעמיס ולגרור כל היום - לא רק לקחת נוסעים לעבודה וחזרה - זה אומר חוסר יעילות.
אני לא נכנס לחישובים כאן, אבל עשיתי אותם. אם תרצו אני אוכל להעלות אותם באופן מסודר בכתבה - אבל האמינו לי - המספרים ברורים מאוד. הטכנולוגיה הנוכחית זה פשוט לא יכול לקרות.

אסף.

אתה צודק. גם אני עשיתי כמה חישובים גסים כאלו. לרכב טיולים/מסעות, רכב עבודה, רכב למשימות צבאיות - זה עדיין לא זה.

אבל שלא יבינו אותך את לא נכון: הצד השני של מה שכתבת זה שלמכונית נוסעים הטכנולוגיה הנוכחית מאד פרקטית ויעילה כבר היום. ולכן בדיוק הביקוש למכוניות חשמליות עולה על ההיצע. "הציבור" לא רק שלא מטומטם, הוא הרבה יותר חכם מ"כתבי הרכב".

kd2
29-09-22, 00:17
1. איך לברלי אין עדיין Q&A ייעודי בתת פורום משלו ?
ככה אנחנו חובבי הז'אנר נקבל את הכל מזוקק, ומצידכם הוא יפסיק להתווכח אתכם פה בכל דיון על חשמליות.

2. טכנית לנושא בוננזת הרכב החשמלי :
אם את מבחן אורך חיי הסוללה טוענים שפתרו....
ונניח ונשים בצד את בעיית הטעינה הביתית או משק האנרגיה בכלל...

אני מעריך שההפתעה לרעה (בסיניות האלו במיוחד אבל גם בשאר) בכלל יהיו המערכות סביב המנוע - בקרים, מודולים, דרייברים ,חיישנים.
זאת הבעיה בכל המערכות האלו בתעשייה (המנוע לא מת בקלות, רק כל מה שסביבו) אז למה שזה לא יזלוג לרכב ? איך ירוויחו כסף ?
ואלו רכיבים שתמיד מתומחרים ה-ז-ו-י.

ייקח זמן להבין את זה.

אבי ביטר
29-09-22, 07:13
אתה צודק. גם אני עשיתי כמה חישובים גסים כאלו. לרכב טיולים/מסעות, רכב עבודה, רכב למשימות צבאיות - זה עדיין לא זה.

אבל שלא יבינו אותך את לא נכון: הצד השני של מה שכתבת זה שלמכונית נוסעים הטכנולוגיה הנוכחית מאד פרקטית ויעילה כבר היום. ולכן בדיוק הביקוש למכוניות חשמליות עולה על ההיצע. "הציבור" לא רק שלא מטומטם, הוא הרבה יותר חכם מ"כתבי הרכב".

מרגיש קצת לא נעים עם התגובה הזאת נמרוד.
גם אם אתה לא מסכים איתו, זה קצת חורק.

אבי ביטר
29-09-22, 07:35

ודרך אגב, הציבור כן מטומטם, במגוון תחומים, ובעיקר בתחום הרכב.

איל מ
29-09-22, 08:53
הציבור לפעמים מטומטם ולפעמים לא.
כשאת הציבור הדבר היחיד שמעניין הוא שהאוטו יניע בבוקר ויקח אותם באמינות למחוז חפצם, אם אפשר עם בקרת שיוט אדפטיבית, הוא הרבה יותר חכם מאותו אחד שמתעניין ברכינה בפניות. כתב רכב או לא.
רוצה לומר,
מי שמעדיפ יונדאי על פני אלפא, הוא בד"כ פחות מטומטם. נכון, חייו אפרוריים יותר, אבל אני בטוח שיש לו תחביבים מטומטמים אחרים.

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 09:01

להערכתי, נמרוד לא התכוון לדרור, אלא לכתבי רכב אחרים. משהו בסגנון של הערה שהועלתה בדיונים פנימיים בפורום המערכת, לאחר שהועלתה עוד כתבה מטופשת באחד ממגזיני הרכב:

"
איזה חוסר הבנה של המצב. חוסר הבנה שנובע מזה שxxxx עצמו לא מבין את התחום במובנים הטכניים.

עם ישראל הוכיח שברובו הוא לא מטומטם:

מוצרים נחותים טכנולוגית, חד פאזיים, או כאלה ללא אביזרי בטיחות, לא נמכרים בכמויות. רק מעט ולפראיירים.

זה נכון לseres, gac, skywell ואייווייז.
"

או, באופן כללי יותר, שכתבי רכב מספרים לציבור איזה רכב הוא אמור לרצות, והציבור מבין מעולה בדרך כלל איזה רכב הוא צריך.

Juv
29-09-22, 09:35
כל הדיונים האלה חסרי טעם, הרבה יותר מהר ממה שנראה לרובנו רכב שמטרתו להביא אנשים ממקום למקום יהיה חשמלי. כנראה תוך חמש שנים או פחות. יש כאן "הטיית תחביב" - מי שכותב על רכבים גם נהנה מהם, אבל רוב הציבור מחפש פתרון יעיל להגיע ממקום למקום.
שאר סוגי המנועים יישארו לשימושי נישה (משאיות, שטח, ספורט וכו') וכנראה יהיו תעשייה לא קטנה בפני עצמה עוד הרבה שנים, אבל בשביל להעביר עד שבעה אנשים ממקום למקום? חשמלי.
שיקולי תשתית, הנאה וכו' ? יפתרו "מעצמם".
מהפכות מהירות קרו בככ הרבה תעשיות אחרות ואין שום סיבה שזה לא ייקרה כאן. כבר הייתי בסרטים האלה. ב 2004 עוד התווכחו מתי סנסור דיגיטלי יהיה איכותי כמו פילם.... ב 2007 לא היית יכול למצוא פילם בחנויות.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 09:57
יש אנשים שצריכים לקנות רכב, עכשיו. הנושא בכותרת הוא פרמטר די משמעותי להחלטה כזו, בעיקר למי שמתכוון לטעון הרבה מחוץ לבית.
אז זה לא מיותר.

הדיון בכללי על כן/לא חשמלי הוא באמת חסר תוחלת, והוא בוודאי לא משפיע על התהליך בכללי. אבל הוא מהנה, לעתים, מתסכל, בעתים אחרות.
אם זה מהנה מישהו אז זה לא מיותר.

אבי ביטר
29-09-22, 10:01
הציבור לפעמים מטומטם ולפעמים לא.
כשאת הציבור הדבר היחיד שמעניין הוא שהאוטו יניע בבוקר ויקח אותם באמינות למחוז חפצם, אם אפשר עם בקרת שיוט אדפטיבית, הוא הרבה יותר חכם מאותו אחד שמתעניין ברכינה בפניות. כתב רכב או לא.
רוצה לומר,
מי שמעדיפ יונדאי על פני אלפא, הוא בד"כ פחות מטומטם. נכון, חייו אפרוריים יותר, אבל אני בטוח שיש לו תחביבים מטומטמים אחרים.
G

עזוב הנאה מנהיגה, כרגע חלק מהציבור קונה כי ״זה מה שהולך היום״, וכי אפשר לחסוך כסף.
שאר הפרמטרים, אפילו השוואה נכונה בין החשמליות - לא מעניין.

ראה את הדוגמא עם הקרוסאוברים בשנים האחרונות, למה קונים? כי קל להכנס ולצאת? לא, בדכ לא, הם קונים כי זה הטרנד, זה מה שהולך היום.
לכל רכב כזה אני יכול לתת אלטרנטיבה יותר נוחה, חסכונית, חזקה, פשוט חבילה טובה יותר, אבל זה לא מספיק. זה פחות אופנתי מרכב מנהלים.

דרור ברלי
29-09-22, 10:24

בוא וארגיע אותך: נמרוד צודק. וגם חנן לא טועה כשציין שהכוונה לא היתה אלי. רוב מוחלט של כתבי הרכב באמת עדיין לא מבין את הנושא הזה.
לא אכביר במילים והרמז ברור, אם כי מדי פעם אני מרגיש צורך להגן על הברנז'ה במידה מסויימת (אני כבר מזמן לא עוסק בעיתונות רכב, אבל נשאר לי שריד של קולגיאליות לחברים?...)

אבל אולי תרגיש חורק עם זה:

הדעות שלך לא מעניינות, וגם אף אחד אחר לא יושתק על הדעות שלו.

לגבי פייק עובדות שאתה טורח לערום כאן, סיפור אחר.
אם צריך תזכורת, אתה בג'יפולוג, אתר שהוקם כדי לתת מידע מהימן לגולשים.

"את לא מעניינת" - ב. נתניהו לאחת מחסידותיו השוטות, אי שם בק.שמונה לפני אחת ממערכות הבחירות, שנייה לפני שהושתקה.

אז למי שלא מכיר, אני מאוד מחבב את חנן אישית ואנחנו מכירים שנים רבות, אני מחזיק ממנו כאחד המומחים הגדולים לנושא הזה בישראל אם לא מומחה מס' 1, לא פחות. אבל אני והוא גם נמצאים בקצוות ההפוכים מבחינת דעותינו על הנושא הזה ממש. פשוט כי אני מסתכל על זה מהצד שלא מקבל אוטומטית בברכה כל טכנולוגיה חדשה רק כי היא חדשה ומגניבה. מכיוון שזה משהו שהופך כל מוסכמה, משנה את כל תעשיית הרכב מהיסוד ומטרלל עולם שלם, אני מאמין שצריך לבחון את זה מכל הפרספקטיבות, כולל זו שחושדת שכל העניין הזה של מכוניות חשמליות שהוא רק תשובה לרגולציה, רגולציה שמגיעה כתוצאה משקר אחד גדול. הרבה יותר גדול, שנוגע לסיבות שבעטין החלה כל הסחרחרת הזו, כולל כפיית המהלך הזה באופן מדורג - "רך" ו"בטוב" בהתחלה. אבל הכפייה האמיתית, זו שלא תשאיר לנו ברירה, נמצאת בדרך וקרובה ממה שאנחנו חושבים.

כן, זה משהו עקרוני וגדול, זה משהו שמעלה חשש שכל העיסוק הזה ברכב חשמלי לא באמת רלוונטי לצורך הצלת כדור הארץ מתחלואיו וגם הגמילה המיוחלת מהנפט של הרעים, אולי בסה"כ דוחפת את אותו עולם בדיוק לתלות דומה במקור אנרגיה אחר, שלפי כל חוקי מרפי, יימצא איך לא, בעיקר בידיהם של רעים אחרים.... כמובן שמכיוון שגם זו דיעה שמנוגדת לקונצנזוס המזמרר, זה הופך גם אותה ללא מעניינת... ואז כנראה ישתיקו אותי. הפרוגרס במיטבו.

"אף אחד אחר לא יושתק על הדעות שלו".
כלומר סביר להניח שאני דווקא כן. רק אני. כי לא רק שדעתי לא מעניינת, אני גם מעז להביע אותה ולא בעדינות. אבל אחרים, כל עוד מתיישרים עם הקו הרשמי ולא חורגים ממנו יותר מדי או בכלל, יוכלו להמשיך להנהן. אז הושתקתי כאן כבר לא מעט פעמים והשמיים לא נפלו וכנראה אמשיך להיות מושתק מדי פעם ולא אתרגש מזה. אולי יש מי שמקווה שכן אתרגש מזה, אחליט שנמאס לי ואוותר מרצוני על התענוג?....

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 10:29
באלו אותיות לכתוב את זה כדי שתבין?

אין קשר לדעות שלך, או שלי.

מה שאסור לכתוב כאן זה עובדות פייק.

כל כך פשוט.

נמרוד
29-09-22, 10:39
וואו דרור זה נשמע שאתה ממש נעלב שלא משתיקים אותך... [emoji16]

דרור ברלי
29-09-22, 10:53
מה פייק במה שכתבתי?

"פייק" זה לכתוב שקר במצח נחושה ובכוונה, גם כשכולם יודעים בוודאות שזה קישקוש ושקר.
כדור הארץ שטוח, למשל. קישקוש מוחלט, שלא מונע מ-6 מיליון אמריקאים להאמין בו, כולל (כך השמועות) אחד שגם היה נשיא....

"פייק" זה כשלפני כמה ימים, רצה ברשתות ציטטה של אחד מבכירי מפלגת השלטון הקודמת, שלכאורה הכריז ש"כשאני אהיה שר משפטים, אעביר חוקים נגד אשכנזים. אתם תסבלו כמו שההורים שלנו סבלו". חינטרוש מוחלט, הפייק במיטבו. אני מקווה שהוא ימצא מי כתב והפיץ את זה עליו, ויזמבר לו את הצורה באותו בית משפט שכל כך שנוא עליו-עצמו....

אבל דברים שלא אני וגם לא אתה יכולים להוכיח חד משמעית שהם נכונים או באותה מידה בדיוק לא נכונים - זה לא הופך אותם ל"פייק" וללא ראויים לדיון.

דעה ברמה של "רכב X הוא "לא אוטו" כי כך וכך וכך בלהבלהבלה" זה לא פייק. זו רק דעה אישית של חובב מכוניות. אולי לא רלוונטית לדעתך, אבל עדיין דעה. מותר, אפשר, אולי רצוי להתדיין גם על זה. לא מעניין אותך? אז אל תשתתף בדיון.

דעה בנוסח "עד כמה הרשת ערוכה לספק חשמל לכל כך הרבה כלי רכב והאם יהיה צורך בבניית תחנות כוח נוספות, 1, 2, או אולי 30" זה גם לא פייק. גדולים מאיתנו מתדיינים על זה ומזהירים ומתריעים. ראוי לדיון?

דעתי האישית שזה משהו שרוצח לנו תחביב, דרך חיים וסיבה לקום בבוקר עם חיוך ומסמל עידן חדש ולטעמי גם חשוך. שוב, רק דעתי. לא פייק.
גם הדעה שבלי כפייה אין תוחלת לדבר הזה, היא רק דעתי שחורגת למחוזות שמעבר למכונית עצמה והיא יותר בעניין של חופש אישי וחופש בחירה שמקודש בעיני יותר מכל דבר אחר. אבל איפה כאן הפייק לעזאזל?...

בקיצור - שחרר. די לסתום פיות. גם על זה התרעתי פעם, ממש מזמן, אם אתה זוכר, כשעוד היו לנו "ישיבות מערכת" במרפסת אצל סביון במודיעין.

oferc
29-09-22, 11:00
לגבי הציבור מטומטם , לצערי כך נראה , במקרה נקלעתי להפנינג פתיחת היבוא של הBYD , אנשים נלחמו בתור להזמין רכבים , לא מכירים , אין נסיון עם המותג, לא קראו את דף הנתונים , העיקר לתפוס רכב חשמלי בלי שום בדיקה מראש. מחירי הדגמים מ165 אלף עד ל300+ , ב300K אני מזמין קאדילק XT4 פרימיום 4X4 נחמדה :-) או מרצדס 200 חשמלית.

לגבי החסכון , הBYD הזולה ביותר עולה 165K כ30K מעל המזדה CX3 , בהפרש שהזה נוכל לתדלק את הרכב כשנתיים רצופות אז אם אנחנו לא מתכוונים להחזיק את הרכב המון שנים איפה בדיוק החסכון פה ? ובעוד כמה שנים יהיה מס על החשמליות כי המדינה לא תוותר על המס שיורד מהבלו , לדעתי לטווח הארוך אין שום חסכון ברכב חשמלי שעולה עשרות אלפים יותר ולפעמים גם 100K יותר.

דרך אגב לBYD נצטרך להתקין גם טעינה בחניה בעלות של 8000-20000 אלף (לקחתי בחשבון גם את הרחבת החשמל בבית בעלות לא מבוטלת) תלוי בתשתיות החשמל בבית\בניין אבל כמובן שזה לטווח הארוך אז לא ניקח את זה בחשבון.

בקיצור לא מבין מאיפה ההיסטריה סביב הרכבים החשמליים .

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 11:10
דרור, כשכתבת כאן 15000 מילים של דעות, לא הגבתי. זה באמת לא מעניין אותי. זה לא שלא הגבתי כי התעייפתי או משהו כזה. זה פשוט לא מעניין. בן אדם מביע דעה. הכול בסדר.

כששאלת בשרשור אחר איך יספיקו לבנות 10-30 תחנות כח (ושאלה כזו לוקחת כעובדה שצריך תחנות כנ"ל) כדי לענות על הצורך של שני מיליון מכוניות, הראיתי בחישוב מאוד מאוד פשוט שזה פייק. אתה המצאת או הבאת כותרת מומצאת, ואני הראיתי את המספרים האמיתיים.

הדעות שלך בנושא באמת לא מעניינות אותי. אני כותב את זה לא כהתרסה ולא כהעלבה. אני מתעניין במספרים, מתעניין בעובדות. אני איש טכני בכל רמ"ח איבריי.

ומהיכן בכלל העוז להניח מה הדעות שלי? אני לא רושם אותן, ואני בכלל לא בטוח שיש לי כאלו בנושא הזה.
אני מאוד אוהב את האיוניק5. גם את ההיילקס, ומפנטז על רכישת אפריקה טווין. אני לא עובר בכל צי הרכב שלי לחשמלי, כי אני עושה את החישוב ויוצא שזה לא משתלם לי. בדיוק החישוב שאתה עושה, וכל אחד אחר כאן עושה.

דרור ברלי
29-09-22, 11:13
במקרה, בכירי משק החשמל בקליפורניה מתריעים על נושא תחנות הכוח בהקשר של מעבר גורף לרכב חשמלי. אפשר להניח שגם הם מפיצים פייק.

איל מ
29-09-22, 11:18
G

עזוב הנאה מנהיגה, כרגע חלק מהציבור קונה כי ״זה מה שהולך היום״,

.

עם זה אי אפשר להתווכח. וכן. כאן אכן מדובר במטומטמים.

*לדעתי כמובן.

oferc
29-09-22, 11:20
דרך אגב אני זוכר דיונים רבים על תשתית האינטרנט בעבר הרחוק, איך בדיוק היא תעמוד בכל הסטרימינג שמציף את האינטרנט , עשו חשובים שתוך זמן קצר האינטרנט יתקע :-) , מסתבר שהטכנולוגיה מתפתחת הרבה יותר מהר שיש צורך וכסף לעניין :-) , אין מה לעשות יש צורך לחשמל , יש כסף בחשמל , כל השאר יסתדר. כלכלה פשוטה.

בקליפורניה יש בלאגן אחר , החברות עצמאיות והחשמל שוק חופשי , יש מספר חברות שפשטו את הרגל וגרמו למחסור רציני בחשמל הרבה לפני הרכב החשמלי , גם שם הכל יסתדר אם מחירי החשמל יעלו. בקיצור קליפורניה לא דוגמא.

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 11:27
במקרה, בכירי משק החשמל בקליפורניה מתריעים על נושא תחנות הכוח בהקשר של מעבר גורף לרכב חשמלי. אפשר להניח שגם הם מפיצים פייק.

וזה בדיוק מה שאני מדבר עליו.

אתה קורא כותרת, לוקח אותה כעובדה וכבר מכניס שאלה קנטרנית על בסיס ה"עובדה" הזו, כדי להצדיק את האג'נדה שלך, שנקבעה כבר זמן רב מראש.

ואילו אני, רשמתי על נושא אגירת האנרגיה המתפתח בארץ ובעולם, שנועד לענות על הפיקים שבכירי משק החשמל חוששים מהם.

אגירת האנרגיה הזו מיועדת דווקא לצמצום בניית תחנות הכח, וכנראה שחלק ממנה יבוצע על ידי רכבים חשמליים.

דרור ברלי
29-09-22, 11:29
בקיצור לא מבין מאיפה ההיסטריה סביב הרכבים החשמליים .

קל מאוד להבין.

אלה מחירי הדלקים שגם אחרי הוזלות זמניות עדיין שיעור המס עליהם נשאר מטורלל והם מהווים הוצאה שקשה לרוב הציבור לעמוד בה. צרכן הרכב החדש הישראלי הוא בגדול די מטומטם ותמיד היה כזה, אבל בדבר אחד הוא לכאורה כן אמור להבין - בכסף. והנה, הבאת השוואה שמעלה תהיות גם על הקביעה הזו.

מה שמשאיר את עניין הטרנד. כמו קרוסאוברים. זה מה שכולם רוצים עכשיו, אז כנראה שזה טוב ואז גם אני מוכרח. כי השכן שלך כבר קנה כזה ואתה מוכרח להיות מעודכן וליישר קו. אסור להיות שונה והכי חשוב - לא לצאת פראייר. לרכוש עכשיו רכב בנזין חדש במחיר של חשמלית ולהמשיך לשלם תועפות על דלק זה אשכרה להיחשב לפראייר. וזה היה ככה בכל פעם שנכנס טרנד חדש.

האם זה באמת מתאים לצרכים הספציפיים שלך?.... ואולי זה לא מתאים?.... ואיזה רכב באמת מתאים למאן דהוא אבל לא מתאים לי?... זה חישוב שלא כל אחד עושה עד הסוף כי מבחינתם העיקר שזה "חשמלי" ומבחינתו בעצם אותו דבר.
גם הדעה השולטת עכשיו, שמפומפמת ע"י השלטון והתקשורת וגם על ידי חלק מעיתונות הרכב שממש מגויס על סף המיסיונרי לטובת הנושא הזה, (לדוגמה - "TheCar"), היא שהמעבר לרכב חשמלי "זה מה שנכון לעשות".

חלק מהם גם אשכרה מאמינים שככה הם מצילים את כדור הארץ - עוד נושא גדול ונפיץ שאם יפתחו אותו, יהיה זירה להתכתשות גדולה שתגלוש למחוזות אחרים שחלקם מכוערים.

אבל העיקר - כל מי שחושב ואומר אחרת מהקונצנזוס, עלול למצוא את עצמו תחת הכוונת של חיצי ההשתקה ורוב האנשים מאוד לא אוהבים להיות חריגים ומוקעים כאויבי האנושות.

בקיצור - הרבה פסיכולוגיה, פחות שיקולים הגיוניים.

דרור ברלי
29-09-22, 11:53
וזה בדיוק מה שאני מדבר עליו.

אתה קורא כותרת, לוקח אותה כעובדה וכבר מכניס שאלה קנטרנית על בסיס ה"עובדה" הזו, כדי להצדיק את האג'נדה שלך, שנקבעה כבר זמן רב מראש.

ואילו אני, רשמתי על נושא אגירת האנרגיה המתפתח בארץ ובעולם, שנועד לענות על הפיקים שבכירי משק החשמל חוששים מהם.

אגירת האנרגיה הזו מיועדת דווקא לצמצום בניית תחנות הכח, וכנראה שחלק ממנה יבוצע על ידי רכבים חשמליים.

אנחנו לא מתחרים מי צודק יותר פעמים.

כן, אני קורא כותרת וגם את שאר הכתבה. נתקלתי לראשונה בנושא הזה בהשקה של ניסאן ליף דור 2 בטנריף לפני אי אילו שנים כשעוד כתבתי על מכוניות. רכב עלוב שנוסע רע וחלש ובעיקר מעט מדי קילומטרים לפני שהוא מתייבש - כנראה בגלל זה דיברו שם כל כך מעט על הרכב וכל כך הרבה על יכולת לאגירת אנרגיה ועל המצב בו המכונית תספק חשמל לבית ולא להיפך... אבל היי - אנחנו מדברים כאן על מיליוני כלי רכב, על צריכת חשמל מטורפת בהשוואה להיום. לא פלא שבמשק החשמל חוששים כל כך מהאפשרות שיתברר שכן יידרשו לבנות המון תחנות כוח נוספות - עניין לא פשוט, לא זול, מזהם, לוקח זמן, מה לא.... הלוואי שהחששות יתבדו ויתברר שאתה צודק.

גם נושא האנרגיה המתחדשת - רוח, שמש וכו', מתפתח ונדון בהרחבה, כולל על ידי קובעי מדיניות שאשכרה מאמינים בו ובונים עליו. עד שמגיע מומחה לנושא ובראיון פומבי מול שרת האקלים הפרוגרסיבית שלנו, מפריך את טענותיה ואמונותיה הירוקות אחת לאחת ומעלה תהיות קשות עד כמה אפשר לבנות על הכיוון הזה שלטענתו לא כלכלי בעליל והוא מביא מספרים.

רבאק, מדובר במהפכות. דברים על גבול הפנטזיה שנשמעים טוב מכדי להיות אמיתיים. מי אמר מסע בזמן?....... מצטער שאני עדיין מטיל ספקות ולא ממהר להצטרף למקהלה המזמררת. אם יתברר שהחששות מוגזמים ושטעיתי, לא אהסס להודות בטעות.

דרור ברלי
29-09-22, 12:08
בקליפורניה יש בלאגן אחר , החברות עצמאיות והחשמל שוק חופשי , יש מספר חברות שפשטו את הרגל וגרמו למחסור רציני בחשמל הרבה לפני הרכב החשמלי , גם שם הכל יסתדר אם מחירי החשמל יעלו. בקיצור קליפורניה לא דוגמא.

מחרי החשמל יעלו = אי יציבות פוליטית.
ראה מחירי דלק.

בעולם השפוי, זה שבו עמים לא משוסעים ביניהם על רקע של "שמאל-ימין", "אשכנזים-מזרחים" ו"כן ביבי/לא ביבי" ובחירתם בקלפי מונעת ע"י דבר אחד - מצב כלכלי - אלה בדיוק הדברים שמפילים ממשלות ומחליפים אותן.

הגרמנים עברו מאנרגיה גרעינית לאנרגיה מתחדשת. ראה איפה הם נמצאים היום - מחירי חשמל שהכפילו את עצמם ולא עוצרים. ההסתמכות על אספקת גז מרוסיה גם הוכיחה שהכל נזיל, לא צפוי. עכשיו הם נקראים לא להפעיל מיזוג, להמעיט במקלחות או להימנע מהן... תיכף מתחיל החורף, יהיה להם קר ולא יוכלו לחמם....

אז שום דבר לא פשוט כמו שנראה.

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 12:12
צדק זה מונח לא רלוונטי לעניין הזה. יש מספרים.
12kwh ליום שרכב בנסועה ממוצעת צורך.
כפול שני מיליון רכבים כפול מספר הימים בשנה, זה כ8 גיגהוואט שעה.
התפוקה השנתית בישראל, נכון ל2017 עומדת על 68גיגהוואט-שעה.

מדובר בתוספת של 13 אחוזים בתסריט הפסימי ביותר. בלי להכניס אנרגיה מתחדשת, בלי להכניס ישור פיקים בעזרת אגירה.

אם מישהו רוצה לתקן לי את המספרים, אהלן וסהלן. חרטוטים בנפנופי ידיים? בשביל זה יש פייסבוק.

אבי ביטר
29-09-22, 12:51
יש בסביבות ה 3 מיליון רכבים בישראל ולא 2.

לא הבנתי איך הצלחת לכמת את גודל הצריכה ב 18:00 בערב.

- - - Updated - - -

ועזוב רגע תפוקה שנתית.
בוא נדבר על יכולת התפוקה בשעה מסויימת, בשיא הצריכה.

גיא
29-09-22, 12:54
G

עזוב הנאה מנהיגה, כרגע חלק מהציבור קונה כי ״זה מה שהולך היום״, וכי אפשר לחסוך כסף.
שאר הפרמטרים, אפילו השוואה נכונה בין החשמליות - לא מעניין.

ראה את הדוגמא עם הקרוסאוברים בשנים האחרונות, למה קונים? כי קל להכנס ולצאת? לא, בדכ לא, הם קונים כי זה הטרנד, זה מה שהולך היום.
לכל רכב כזה אני יכול לתת אלטרנטיבה יותר נוחה, חסכונית, חזקה, פשוט חבילה טובה יותר, אבל זה לא מספיק. זה פחות אופנתי מרכב מנהלים.אז תרשה לי ...

במקרה יש לי פה רכב חרא שכור .. חתיכת אשפה רצינית .. בלי צחוק.

כל כך קשה לי להכנס אליו. אני צריך ליפול פנימה .. ועוד יותר קשה לי לצאת ממנו.

זה באמת לא רציני ..

ולמה אשפה ? ... כי הכבישים פה חרא מלא חורים ובורים .. ונתנו לי אוטו של מליונרים ..עם קומפרסור במקום גלגל ספייר. והקומפרסור מסכן מחפש 12 וולט. שקע מצית בשביל לעבוד .. אבל החללית הזאת יש לה רק מסכים ועשרות שקעי usb-C .. תסכול על גבי תסכול .. צריך לבקש עזרה מפיאט חולף בשביל ה 12 וולט ... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220929/f8d4093ca0bc322fad9f401b716ac37b.jpg

Sent from my DN2103 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 13:03

- - - Updated - - -

ועזוב רגע תפוקה שנתית.

אני אוהב את סגנון השאלה הזה, אבי, באמת.
שואל, מתעניין, לא קובע שטויות.

אענה על זה בהמשך היום. כרגע עסוק בהנאה מהנוף :)

https://imageshack.com/i/pmnSkDvmj

https://imageshack.com/i/pnrK4fMVj

https://imageshack.com/i/pojo419wj

https://imageshack.com/i/poHDDM4Mj

אבי ביטר
29-09-22, 13:03
בלי קשר לכלום
זה לא רכב שהייתי ממליץ עליו.

דרור ברלי
29-09-22, 13:05

- - - Updated - - -

ועזוב רגע תפוקה שנתית.

בישראל מספר כלי הרכב כל הזמן עולה וכולנו מרגישים את זה בפקקים - מספר כלי הרכב החדשים שעלים על הכביש מדי שנה גדול בהרבה מאלה שיורדים ממנו בנסיבות טבעיות ולא טבעיות. נכון להיום עלו על הכביש תוך שנתיים כ-10,000 או 15,000 חשמליות. לפי קצב הגידו להנוכחי, המספר יוכפל מדי שנה.

2 מיליון זה מספר שאני זרקתי שרירותית בשרשור אחר ככמות החשמליות שתיסע על הכבישים שלנו בעתיד הלא רחוק, ואליו חנן התייחס.
יותר מאוחר זה יכול להיות גם 3 מיליון או יותר. מה שיגדיל את הצריכה הממוצעת של מכוניות בלבד בלפחות-50%....
וזה במשק שכבר היום, גם ככה בכל קיץ כשחם וכולם נצמדים למזגנים, מגיע למצב שצרכי הרשת הנוכחיים מוצצים ממנו את כל יכולת הייצור שלו. עד כדי הפסקות חשמל לעיתים. ברור שיצטרכו עוד חשמל. עוד 13-20 אחוזים מעל מה שמיוצר היום. לא נשמע הרבה כל כך, אבל זה כן די הרבה. יצטרכו עוד תחנות כוח, או כמו שחנן קובע - שיאגרו את האנרגיה. שים לב - "יאגרו". בלשון עתיד. יפתחו/ימציאו/יגלו וכו' וכו'. כלומר - אמונה שהטכנולוגיה תתקדם והכל יהיה בסדר.

לי אישית זה אולי לא ישנה הרבה או בכלל, אבל אני באמת מקווה שהוא צודק וזה מה שיהיה.

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 13:08
אמונה?

יש כאלה בכל הארץ. שלוש חברות מתחרות כרגע במכרז כדי לספק לקיבוץ שלנו מאגר כנ"ל. לא עבור השימוש שלנו. זה ביזנס.

שאל, חביבי, שאל.

אבי ביטר
29-09-22, 13:10
יותר מיוכפל, מסתבר שקצב הגידול יותר מכפול :

https://www.cbs.gov.il/he/mediarelease/pages/2022/%D7%9B%D7%9C%D7%99-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%99%D7% 9D-%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%91%D7%A9%D7%A0%D7%AA-2021.aspx

איל מ
29-09-22, 13:47
מתי בדיוק השתיקו אותך דרור?

Asaf-a
29-09-22, 16:17
מה פייק במה שכתבתי?

דעה בנוסח "עד כמה הרשת ערוכה לספק חשמל לכל כך הרבה כלי רכב והאם יהיה צורך בבניית תחנות כוח נוספות, 1, 2, או אולי 30" זה גם לא פייק. גדולים מאיתנו מתדיינים על זה ומזהירים ומתריעים. ראוי לדיון?

בקיצור - שחרר. די לסתום פיות. גם על זה התרעתי פעם, ממש מזמן, אם אתה זוכר, כשעוד היו לנו "ישיבות מערכת" במרפסת אצל סביון במודיעין.

ממה שקראתי (ואם אני מטעה אשמח לתיקון) הרי שגם אם כל צי הרכב הפרטי חהיה חשמלית, מדובר רק על 13% תוספת כך שלא נדרש לכמות לא סבירה של תחנות כח, כן נצטרך לשפר את קשת החלוקה בקצוות

Asaf-a
אסף.א

sportage
29-09-22, 16:32
חברים, לקראת יום הכפורים אני מתנצל בשם כל אלו שהעליבו אחד את השני ובשם עצמי אם אני הולך להעליב אחרים...

אז אכן מדובר בכתבות מטעם או סתם חוסר ידע ואז הצבור מהדהד בחרדה כמקובל במחוזות אחרים.

אז למען הסדר הטוב - בעיות העומס של כל יצרן אנרגיה הן בשעות השיא.

בשעות השפל יש אתגר אחר, להעמיס את הגנרטורים שלא ירוצו על ריק. חברת החשמל יותר מתשמח שהטעינות יבוצעו בלילה על מנת לאזן או לשטח את עקומת הצריכה.

כל אחד מאיתנו המפעיל בשעות השיא כמה מזגנים, תנור, מייבש תאורה וכו', יש לו בשעות השפל די אנרגיה כדאי לטעון את הרכב.

ובאשר למשק האנרגיה בקליפורניה שבמקרה נחשפתי אליו בעבר.

אז הקשיבו טוב על המהדהדים: לפני למעלה מעשור, יש חקיקה בקליפורניה האוסרת על יצרני החשמל להרחיב את תשתיות הייצור.

לחברות החשמל העיקריות, 3 במספר, יש ברירה - לרכוש חשמל יקר בשעות השיא מנבדה למשל, או לגרום להתייעלות אנרגטית.

הם במשך שנים סבסדו תוכניות להתייעלות אנרגטית על ידי החלפת מזגנים, תאורה, וצרכנים נוספים לציוד יעיל יותר. הכל מתוך מטרה אחת - הפחתת הצריכה בשעות השיא על ידי חיסכון או הזזה לשעות השפל.

בשעות השפל, הם ישמחו להעמיס את הרשת.

גם בארץ יש תעריפי תעוז - שפל, גאות ושיא על מנת לעודד שימוש בשעות השפל.

קיצר - לא רק לא מדובר בבעיה קיומית לכאורה, אלא שחברות החשמל יעודדו שמוש ברכב חשמלי, כמובן עם נהול אנרגטי נכון.

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 19:22
אבל שעות הפסגה בחורף הן 16-22, ואחריהן רוב החשמליות כבר יהיו טעונות, אם לא יהיה ניהול.

אז אחת התשובות לזה היא באמת עמדות מנוהלות.
תשובה שנייה שקשורה גם לראשונה: תמרוץ כלכלי לטעינה בשעות שנוחות ליצרני החשמל. זה צעד פשוט שניתן ליישום בתוך ימים ספורים. אתה מציע תמריץ וכל מי שמעוניין בו עובר למנייה חכמה.
תשובה שלישית לשאלה של אבי היא אגירה.
אני מניח שיש עוד אבל זה חורג מתחום הידע שלי.

ומשניתנו שלוש התשובות הראשונות, ומכיוון שכבר "פתרנו" את עניין שיאי ההספק הרגעי, מה שנשאר זה סה"כ ייצור יומי מול צריכת החשמל יומית, ביחידות אנרגיה, לא יחידות הספק, וזה מה שעשיתי קודם.

למה שני מיליון? זה המספר שדרור הציף לאוויר. גם ככה זה נשמע מספר סופר שאפתני. לגבי שלושה מיליון, עוד חזון למועד וכו'.

ehudzeelim
29-09-22, 20:51
צדק זה מונח לא רלוונטי לעניין הזה. יש מספרים.
12kwh ליום שרכב בנסועה ממוצעת צורך.
כפול שני מיליון רכבים כפול מספר הימים בשנה, זה כ8 גיגהוואט שעה.
התפוקה השנתית בישראל, נכון ל2017 עומדת על 68גיגהוואט-שעה.

מדובר בתוספת של 13 אחוזים בתסריט הפסימי ביותר. בלי להכניס אנרגיה מתחדשת, בלי להכניס ישור פיקים בעזרת אגירה.

אם מישהו רוצה לתקן לי את המספרים, אהלן וסהלן. חרטוטים בנפנופי ידיים? בשביל זה יש פייסבוק.

מהמספרים שאני מכיר
ותקנו אותי אם אני טועה
אם מדובר על הכפלה במספר הרכבים החשמליים כל שנה אז תוך 6-8 שנים מגיעים למליון עד שני מליון רכבים חשמליים, בשבע שנים האלה יש גידול שנתי של צריכת חשמל בממוצע של 2.5-3% שנתי, בלי קשר לרכבים החשמליים (תעשיה, משקי בית, מטרו, רכבת..) כלומר ייצור החשמל יצטרך לגדול בהרבה יותר מ-13%. אמנם זה אומר שהחלק היחסי של הצריכה של רכבים חשמליים קטן יותר, אבל האתגר הלאומי הכולל גדול יותר.
אני מבין שהתכוונת להמחיש משהו אחר בחישוב שעשית, אבל חשוב להבין מה האתגר.
אני לא חושב שיישור פיקים רלוונטי לחישוב הזה כי אין לו משמעות כשמדובר על סכום האנרגיה.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 20:55
בוודאי שיש לו רלוונטיות, כי ככל שאתה משתפר בזה, אתה מאפשר לתחנות הקיימות להגיע לתפוקה שנתית גבוהה יותר, בלי להגדיל את מספרן.

אתה מחזיק היום יותר תחנות משצריך עבור הממוצע, כדי לעמוד בפיקים.

אבי ביטר
29-09-22, 21:59
יותר מהכפלה כל שנה.

ב 2021 עלו לכביש פי 3.6 רכבים חשמליים מ 2020.

למרות האופטימיות שלכם, אני מנחש שמתישהו המדינה תגביל את החגיגה בגלל הבעיות בתשתית ובייצור החשמל.

או לפחות תאט את החגיגה באמצעות כל מיני מיסים.

אבי ביטר
29-09-22, 22:06
ועוד מילה על חברת החשמל לישראל

מדובר בחבורה של עבריינים.

אתם בונים עליהם הרים וגבעות.

מה זה צריכה מנוהלת?
זה אומר שסיימתי עם הילדים, וב 22:00 בא לי לקפוץ לבירה עם חברים, אבל אוי ואבוי, הרכב בדיוק מתחיל להיטען?
זה מה שזה אומר?
או שב 4 בבוקר יש מקרה חירום, חייב את הרכב אבל אוי ואבוי, הרכב רק מתחיל להיטען?

פיספסתי משהו?

נדב42
29-09-22, 22:33
כן, פספסת את התיאוריה שסוללות המכוניות יהיו מאגר האנרגיה הלאומי, ואז למרות שדאגת לסוללה מלאה מספיק זמן מראש, הטכנולוגיה החכמה דאגה לצרוך ממנה כי עכשיו בדיוק שעות השיא ...

נדב42
29-09-22, 22:36
ושוב, הבעייה היא לא עם עצם טכנולוגיית ההנעה החשמלית, אלא עד כמה גורמים חיצוניים משתלטים לנו על החיים.

אבי ביטר
29-09-22, 22:46
הסוללה שלי תהיה חלק מהמאגר הלאומי????

תשמע זה ענק, מזל שאתם מסבירים הכל סוף סוף.

אז אתה אומר שהרכבים שלנו יעזרו למשק החשמל?

מעניין ומצחיק מאוד כשחושבים על כל מיני טיפוסים.

אוקי, יש לכם פתרונות להכל, והכל מאוד פשוט.

נשאר לנו להתרווח על הספה לצפות במתרחש

חוזר לתחילת השרשור - הולך להיות מעניין, אפילו מאוד מעניין.

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 22:49
נדב, זה ביזנס. תרגיש מספיק נוח כדי למכור 20 אחוז מתכולת הסוללה שלך בשעות השיא? תמכור. תרצה למכור עשרה אחוז, או 50? תמכור.
אם לא, אז לא.

אבי, בלי ציון הקילומטראז' היומי והקילומטראז' בדרך לחברים שלך, כל תשובה תהיה חסרת משמעות. בכל מקרה, כרגע תחת מגבלות יחס הרכבים/עמדות טעינה ובהמשך כשתשתית הטעינה תגיע לישורת, אם תצטרך תוכל למלא בחוץ, כמו ברכב הדלקי שלך. הטעינה הכמעט חינמית בבית היא בונוס שאין לרכב הדלקי שלך, כמו גם הפריבילגיה להיות מלא באנרגיה כמעט בכל רגע נתון.

אפרופו, זה קרה לי ביום השלישי לבעלות על חשמלי. הילדה חזרה אתו מאילת ורבע שעה אח"כ הכלבה שלנו נעקצה ע"י עקרב מסוכן. נסעתי לבית החולים וכששחררו אותי טענתי בעמדה מהירה לפני שחזרתי הביתה.

לענייננו, אם אתה בתל אביב והבירה בערב עם החברים היא באילת, תצטרך לטעון בדרך. כמו ברכב הנוכחי שלך.

זה לא חח"י, זה נגה.

אבי ביטר
29-09-22, 22:57
הכל טוב ויפה, אתה כרגע מהראשונים יחסית.

אני מסתכל קדימה ושואל האם התשתיות והייצור יעמדו בביקוש ?

לא נראה לי. זה העניין, פשוט.

בוא נראה איך מסיימים את שנה, כמה מחושמלות עלו לכביש, ונכפיל ב 3.6 ל 2024.

אני צופה תקופת ביניים מלאה הפתעות ובעיות, חלקם מצחיקות חלקם פחות.

חנן-ג'יפולוג
29-09-22, 23:00
אני יכול לענות ברצינות כשקוראים את מה שאני כותב, ושואלים ברצינות. "לא נראה לי" זו לא רמת הטיעונים שאני מסוגל לתקשר מולה. האמת שציפיתי שיקום מישהו שיאתגר את המספרים שהעליתי.

אם לא, אז לא. הכול בסדר.

אמשיך בדיון עם מי שבאמת שוחר ידע.

אבי ביטר
29-09-22, 23:12
זה לא טיעון, ואני לא מתווכח איתך.

זה ניחוש, דעה, ואני מתדיין איתך 🤣.

אין לי את הידע והכלים להכנס לזה.

יש לי הגיון, יכול להיות שאני טועה.

נחיה ונראה…

boaz avrahami
29-09-22, 23:12
אני חוזר וממליץ למי שחושב שדרור הוזה, לקרוא על ה
Great reset
תכנית ההון- שלטון האולטימטיבית שמטרתה היא שלא יהיה לנו כלום ונהיה מאושרים.
(כלומר הכל יהיה שלהם והם יתנו לנו כל מה שנרצה באופן חופשי ושיתופי. כלומר רק אם נתנהג יפה ונרוויח קרדיט חברתי חיובי. מדובר בטוויסט מעניין על הקומוניזם, רק שהכל יישלט לא על ידי מדינה או נבחרי ציבור אלא על ידי מועדון מצומצם של בעלי הון שנקרא WEF.)

אני כותב את זה כי לא המכוניות החשמליות הן הסכנה לחופש שלנו..... יש דברים הרבה יותר מפחידים בדרך אז בינתיים שיתנו לנהוג ולא משנה במה....

אסף.

זה כבר כמה צעדים לפנינו בסין. כבר היום עובד כמו שעון קוקיה.
שם צריך לנהל בסינכרון מופלא רק פי 150 יותר אנשים מאשר בישראל ובשטח עצום…

אבי ביטר
29-09-22, 23:13
הסוללה שלי תעזור למשק החשמל…..

יפה…יפה.

kd2
29-09-22, 23:32
חנן,
תסביר בבקשה את הנתון של 12 KWH ממוצע יומי.
והאם כולל גם הובלה והיסעים ?

erezgur
29-09-22, 23:55
הסוללה שלי תעזור למשק החשמל…..

יפה…יפה.
אתה פשוט לא מצליח להבין מה שחנן כותב. חבל, הוא משקיע, מנמק, כותב דברים שמסתדרים עם ההגיון שלי למרות שלפעמים נראה שמדובר עדיין בחזון עתידי.

מי שהתקין על גגו הפרטי מערכת ליצירת חשמל (פאנלים סולרים) במסלול של חיבור לרשת החשמל - הוא מקבל תעריף כלכלי עבור החשמל שהוא מייצר ותורם למשק החשמל. בדיוק כפי שחנן מתאר במקרה של שימוש ביכולת לצבור אנרגיה (מצברי הרכבים החשמליים).

ואם זה לא מספיק ברור - החזון הוא שאתה תמכור קיבולת מסויימת מתוך מה שיש לך ברכב שלך תמורת תשלום כלכלי מחברת החשמל (תקבל יותר ממה שעולה לך לטעון את אותה קיבולת מהרשת הארצית בביתך).

אבי ביטר
30-09-22, 00:24
מבין טוב מאוד.

עוד נחזור לשרשור הזה מתישהו בעוד שנתיים שלוש.

חנן-ג'יפולוג
30-09-22, 00:32
חנן,
תסביר בבקשה את הנתון של 12 KWH ממוצע יומי.
והאם כולל גם הובלה והיסעים ?

19000ק"מ ממוצע נסועה, חלקי 365 ימים, כפול צריכת החשמל האופיינית, כ180wh/km, פלוס קצת ספייר, שאבי יוכל לשתות בירה בערב בלי לחרב לנו את הסטטיסטיקה.

זה לא כולל רכבים כבדים יותר. העסק שם הופך למורכב יותר.
טיפה אחורה בזמן: בתחילת המאה ה20 הרכבים החשמליים הגיעו לתקרה שנבעה מהניצולת הנפחית של טכנולוגיית החומצה עופרת, וגם מהמחיר הסגולי. הן היו יקרות יותר ובעלות טווח קטן יותר ממכוניות הבנזין, ולא היה להן מענה לזה.

לפני כ30 שנה פרצה לחיינו טכנולוגיית הליתיום-קובלט. ניצולת נפחית ומשקלית טובה בהרבה אפשרה את המכוניות שאנחנו נוסעים בהן, עם טווח סביר, ומחיר... גם כן.
אבל שוב יש כמה תקרות שמפריעות לזה לפרוץ לכיוונים נוספים. כ6-7ק"ג לכל kwh, נפח 3.3 ליטר לkwh, ומחיר של כ250 דולר לkwh סוללה בנויה, מחיר ליצרן. באיוניק5 יש 73kwh. בהאמר 212. זה המון כסף, נפח ומשקל.

לאיוניק5 בסיס גלגלים של 3 מטרים, מרווח גחון מעפן ורצפה גבוהה מאוד. זו הסוללה שתופסת את המקום הזה, לאורך, לרוחב ולגובה. חשבתם שזה שרוב החשמליות הן פסאוודו ג'יפונים זה נטו אופנה? תחשבו שוב.

לגבי המחיר, gm ששמה את כל הז'יטונים שלה על פלטפורמת האלטיום טוענת שהמחיר ירד ל100 דולר לkwh עד 2026. אינשאללה.
התקרות האחרות לא הולכות להשתנות עבור ליתיום קובלט. טכנולוגיה עדיפה וישימה אחרת בטווח הקרוב? עוד לא.

ועכשיו קח את הפרמטרים האלה ותנסה לשלב אותם לרכבים כבדים, ותכניס לתוך זה גרירות ומשקלים כבדים... לא פשוט. אסף כבר העלה את זה כאן.
אז מה יהיה איתם? אין לי מושג. מדברים על שילוב עם מימן. תאי דלק. נחיה ונראה.

kd2
30-09-22, 01:57
אוקיי.
ותודה על הנתונים הטכניים המעניינים.

האם ברמת הברלינגו/היילקס המועמס עם כלי עבודה, יש פיתרון חשמלי ?

אחרת המספרים של כמות כלי הרכב שונה לגמרי לצרכי חישוב התפוקות.
וגם כמות הזיהום וההשפעה על המרחב.

מיכה100
30-09-22, 07:29
אוקיי.
ותודה על הנתונים הטכניים המעניינים.

האם ברמת הברלינגו/היילקס המועמס עם כלי עבודה, יש פיתרון חשמלי ?

אחרת המספרים של כמות כלי הרכב שונה לגמרי לצרכי חישוב התפוקות.
וגם כמות הזיהום וההשפעה על המרחב.יש לי קרוב משפחה בעל נגריה, שקנה לאישתו יונדאי קונה חשמלית.
אחרי חודשיים הוא החליט להחליף את הפול סייז המזדקן וזולל הסולר שלו באיוניק 5 עם וו גרירה. האוטו בהזמנה למתישהו בשנה הבאה.
מתאר השימוש יהיה נסיעות להתקנות באיזור המרכז המורחב, לפעמים עם נגרר (החומר הכבד מגיע בהובלה מסתבר כבר היום, סתם היה לו קשה להיפרד מהטנדר).
כמובן לסייג, באיוניק עם מושבים מקופלים יש לא מעט מקום, אבל זה מן הסתם רחוק מאוד מלהיות ברלינגו.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

asafk
30-09-22, 08:27
כדי לסחוב טון ולגרור עוד טון וחצי, ל'רק' 400 קילומטר, תצטרך פחות או יותר 2.5 טון סוללות.
כמו שכתבתי קודם, היחס בין משקל הרכב והמטען שלו ללא סוללות למשקל הסוללות הופך גרוע ככל שהמספרים הולכים ועולים. איוניק 5 היא במידות (בסיס גלגלים) ומשקל של היילקס. ויש לה בערך 700 קילו סוללות (לא סגור על המספר אז תתקנו אותי אם טעיתי, באות בל זה הסדר גודל). אבל את הטווח המירבי הוא משיג ללא מטען רב. תוסיפו לו טון מטען וטון וחצי נגרר, המשקל שלו הפך כפול זה אומר שהטווח ירד לפחות מחצי בהנחה (מבוססת טוב) שצריכת ההספק לקילומטר לכל טון נשארת דומה. כדי להכפיל את הטווח שלו בחזרה לא מספיק עוד 700 קילו סוללות כי הסוללות הן גם משקל. אז צריך עוד כמעט טון ורבע של סוללות. ואז אתה מגיע לקצת יותר מהאמר חשמלי ועדיין הטווח לא מדהים - כי רכב כזה לא יכול לעמוד בשעות העבודה. הוא יהיה כל כך יקר שאתה לא תוכל להרשות לעצמך, כבעל עסק, שהוא יעמוד אפילו לרגע. אבל כמות האנרגיה שלו תחייב אותך לטעון לפחות פעם ביום - ובנפח כזה של סוללות טעינה לוקחת הרבה מאוד זמן.
אז לא. אין פתרון טוב להיילקס שבא לעבוד.

אסף.

asafk
30-09-22, 08:33
ועוד מילה. כידוע לכם חזרתי לא מזמן מנורבגיה. שם אח ז החדירה של לשמליות ברכב פרטי הוא מעל 70 אחוז. מכירת רכב פרטי חדש - כמעט 100 אחוז חשמלי.
ותשתית החשמל שלהם לא התמוטטה.
אז נכון שמדובר במדינה מאוד עשירה אבל פריסת האוכלוסיה והטופוגרפיה היא כזו שרשת חשמל ארצית היא אתגר שלא קל בכלל להגדיל בשיעור ה'מפחיד' שאתם זורקים לאוויר. והם באמת לא נדרשו לזה. מי שבאמת רוצה להבין את האימפקט של עליה בשיעור החשמליות למדינה תוך עשור מאפס לכמעט הכל - הנה. יש לכם יופי של מעבדה.
מציע ללמוד את הנתונים של מקרה המבחן לפני שזורקים לדיון מספרים.

אסף.

איל מ
30-09-22, 09:06
אני רק שאלה, בקטע של בורות מוחלטת.
האם המחסום לא יהיה כמות הליתיום (ושאר המתכות הדרושות לייצור סוללות) שניתן לחצוב/להפיק/למחזר?
לא מבין בזה בשיט, אבל זה לא נשמע כמו חומר שקיים בשפע בטבע.
?

talw
30-09-22, 09:08
אז לא. אין פתרון טוב להיילקס שבא לעבוד.

אסף.

במידה ולא תהיה פריצת דרך משמעותית בקילוואט/שעה/ק"ג ,בנוגע לרכבי עבודה/משא ,הדמיון שלי רואה אפשרות לייצור אוניברסלי של רכבי משא שבנויים בצורה כזו שבנק הסוללות נשלף במהירות החוצה ובמקומו מושחל בנק אוניברסלי טעון ,אני רואה בדמיוני תחנות החלפה,כמו תחנות דלק של היום ,אשר רק דואגות להחליף את המשקולות ולטעון את המוחלפות בהתאם ליכולות וביזור אספקת החשמל במדינה,זה יעבוד טוב ליישור פיקים בשעות צריכה, השיטה לא אמורה לקחת הרבה יותר זמן מתדלוק "של פעם".
דמיון

asafk
30-09-22, 09:13
מדברים על טכנולוגיות אחרות. כולם חוקרים ןמנסים לפתח.
הבאזז כרגע הוא סביב מצברי יהלום גרעיניים NDB שהגיעו כבר לבשלות מסחרית אבל אני חושב שהדרך למצברים כאלה בעלי קיבולת גדולה עוד ארוכה בגלל מגבלה אינהרנטית לטכנולוגיית הייצור.
מדברים גם כבר המון שנים על שיפורים שיהפכו תאי דלק למוצרים נוחים לשימוש. אני לא רואה קפיצת מדרגה משמעותית אבל המון חברות עובדות על זה.
בקיצור, כן. ליתיום הוא מחצב יקר ונדיר ומוגבל.
ומי שיפתח את הסוללות הבאות ירוויח.

אסף.

asafk
30-09-22, 09:14
דמיון

חזון.

אסף.

איל מ
30-09-22, 09:45
במידה ולא תהיה פריצת דרך משמעותית בקילוואט/שעה/ק"ג ,בנוגע לרכבי עבודה/משא ,הדמיון שלי רואה אפשרות לייצור אוניברסלי של רכבי משא שבנויים בצורה כזו שבנק הסוללות נשלף במהירות החוצה ובמקומו מושחל בנק אוניברסלי טעון ,אני רואה בדמיוני תחנות החלפה,כמו תחנות דלק של היום ,אשר רק דואגות להחליף את המשקולות ולטעון את המוחלפות בהתאם ליכולות וביזור אספקת החשמל במדינה,זה יעבוד טוב ליישור פיקים בשעות צריכה, השיטה לא אמורה לקחת הרבה יותר זמן מתדלוק "של פעם".
דמיון

על החתום,
שי אגסי.

erezgur
30-09-22, 09:53
הדמיון והחזון של אחד הם לפעמים עברו של אחר...

נשלח מהנייד

חנן-ג'יפולוג
30-09-22, 09:58
הסוללה של האיוניק שוקלת 485ק"ג. מתאים לניצולת המשקלית שרשמתי, כ6-7ק"ג לkwh.

ehudzeelim
30-09-22, 10:02
ועוד מילה. כידוע לכם חזרתי לא מזמן מנורבגיה. שם אחוז החדירה של לחשמליות ברכב פרטי הוא מעל 70 אחוז.
אסף.

מה זה אחוז חדירה? האם זה אומר ש-70% מהרכבים הפרטיים חשמליים?

asafk
30-09-22, 10:03
כן.

אסף.

ehudzeelim
30-09-22, 10:06
אתה בטוח?
באפריל המספר היה 17%, לפחות כך קראתי.
זאת נשמעת קפיצה קצת גדולה בחצי שנה. לאן הלכו כל ה-53% של רכבי בעירה פנימית?

הדסופה
30-09-22, 10:08
ליתיום מחצב נדיר יחסית , אבל הופה , מה יש מתחתיו בטבלה המחזורית? אה רגע … נתרן. כזה לא חסר על הכדור. הוא לא יעיל כמו ליתיום , אבל זה אומר שלא תהיה בעיה להמשיך לייצר סוללות ( אפילו בהנחה שלא תתבצע קפיצה טכנולוגית לשיטות אחרות )

ד ו ר ו ן
30-09-22, 10:14
,אני רואה בדמיוני תחנות החלפה,כמו תחנות דלק של היום ,אשר רק דואגות להחליף את המשקולות ולטעון את המוחלפות בהתאם ליכולות וביזור אספקת החשמל במדינה
קראו לזה בטרפלייס פעם, פחות תפס.
וזה עוד בלי שיקולים כלכליים של רכב עבודה.

ואז מה?
בגלל הטווח הקצר יחסית תצטרך כמות גדולה מאד של חניוני משאיות (נדלן יקר) כדי להכיל עמדות בגודל מתאים, עמדות המתנה, ותשתית חשמל מאסיבית להטעין בו״ז כמות גדולה?

ובסוף נשארת עם מה שאסף תאר, של יחס זמן עבודה/עמידה גרוע לכלי עבודה.

גיא
30-09-22, 10:24
יש בנורבגיה כבר לפחות עסק אחד שעובד ככה. תחנת החלפת סוללות אוטומטית לחלוטין. יש סרטונים שצרפתי פה.

יש גם ברלינגו חשמלית ... גם בארץ הקודש. גם פה ראיתי כאלו.

יש גם טרנספורטרים ( או מיקרובוס .. אני מתכוון לגודל ) נדמה לי של ניסאן. חשמליים לחלוטין.

אבל מעבר לרכב המשפחתי.
כשצריך אוטו אמיתי ... יש דיזל.

ואגב ...
את החללית החלפנו בגולף היבריד.
מתברר שאין גלגל מתאים בכל נורבגיה:( וייקח כמה ימים להביא גלגל.

אז שירות הדרכים 'ויקינג' השתמש בתולעים כדי לתקן .. הזייה ..

הגולף כך מתברר .. פי מליון נוחה לנהיגה. שקטה. וצפופה ...

יש שקע טעינה. אבל לא מצאתי את הכבל. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220930/25637b9b78fdfe89f5e89ab329b4135a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20220930/b0ed42ed30b8e5ac2269a9e4a3f5b8ce.jpg

אבי ביטר
30-09-22, 11:00
אתה הולך להתאהב בגולף.

רק נסיעה של כמה שעות, או בעלות על הרכב הזה, לאט לאט מבליטה את היתרונות.

נוחות, שקט, כח (יחסית), ויכולת תמרון בעיר. מושלם בקטגוריה - משפחתית קומפקטית.

גיא
30-09-22, 11:30
את הצילום הזה ניסיתי להעלות קודם. טפאטוק מתעלם ...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220930/f237d80a6d9a0e94cfe9e5d6e4eff9ef.jpg

גיא
30-09-22, 11:31
משום מה אני לא יכול לערוך הודעות ..

אבי, יש לי היום בערך 300 ק'מ על הגולף.

ד ו ר ו ן
30-09-22, 12:28
את הצילום הזה ניסיתי להעלות קודם. טפאטוק מתעלם ...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220930/f237d80a6d9a0e94cfe9e5d6e4eff9ef.jpg

משעשע..
ים חשמליות שמתאזנות סביבתית עם לנדקרוזר דיזל עתיק..

talw
30-09-22, 16:24
לא מכיר שי אגסי, מכיר את השם , לא מכיר את החזיונות שלו כי אולי אף פעם זה לא עיניין אותי. אני משתדל להיות מנותק מתשקורת ומאוד משתדל להזין את הדמיון שלי מההגיון העצמי שלי ללא כל השפעה חיצונית שאני לא מכיר אישית, טובה עד כמה שיכולה להיות- החיצונית.
במקום להגיד מה לא , אפשר לדבר על מה שכן ,מה יקרה כשענף התחבורה יאלץ להיות תחת חוק חשמלי? אילו פתרונות אחרים אפשר לדמיין עם המגבלות הנוכחיות?
הנה, ראינו שחנן עובד בחברה שמייצרת גם פלטפורמות משאיות חשמליות קטנות ובינוניות, איזה פתרון לטעינה וחיסכון בזמן טעינה ובכלל אפשר לספק להן? שואל באמת.

boaz avrahami
30-09-22, 16:45
בטח ראית כאלו פה ושם בצמוד לתחנות דלק.
כבר לפני שנים בטר פלייס ביחד עם רנו הכינו פלואנס ( המכונה ״אגסית)ֶ שישתמש בתשתית תינת החלפת הסוללות הזו כי לפלואנס היה טווח של מכונית צעצוע לילדים , כ מאה קמ בלי מזגן ועליות ועם סוללה חדשה.

בקיצור, התחנות האלו פנויות לחזון שלך.
תן הצעה

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220930/942ce7ce38b24b3c5e602aa3c9a2f52c.jpg

talw
30-09-22, 16:53
נראה כמו בטר פלייס לשטיפת רכבים
זרקת רעיון תן לחשוב

דרור ברלי
30-09-22, 22:35
מה זה אחוז חדירה? האם זה אומר ש-70% מהרכבים הפרטיים חשמליים?

אבל "רק" לא מספרים לך איך השיגו את אחוז החדירה המדהים הזה.

הגבלות דרקוניות על רכבי דלק לצד הטבות לרכב חשמלי.
חנייה בתשלום לשורפות הדלק מול חנייה חינם לחשמליות.
דילול/סגירת תחנות דלק "רגילות".
ועוד לא חפרתי ממש לעומק, אבל יש שם עוד הרבה הגבלות על רכבי בנזין/סולר מצד אחד והטבות לחשמליות מצד שני.
זה עובד טוב מאוד דרך הכיס.

ל"שכנוע" כזה אני קורא "כפייה רכה". לא, הם לא מכריחים אותך בכוח. הם לא מחרימים לך את רכב הבנזין וגורטים אותו. עדיין. אבל הם מקשים עליך וממררים את חייך בהדרגה דרך רגולציה ומנגד מצ'פרים את מי ש"עבר למדרכה שממול", עד שאתה מבין בעצמך מהר מאוד לאן נושבת הרוח. הכפייה הרכה הזו תלך ותתקשח עם הזמן מין הסתם, אבל עד אז כבר לא יישארו רבים שייפגעו ממנה.

זה כמובן לא מפריע למדינה הצבועה הזו להמשיך להיות אחת מקודחות ומפיקות הנפט החשובות והעיקריות. כאילו כל הדיבורים על הזיהום והתחממות הכדור מתייחסים למאדים. סמל הצביעות.

והאמת היא שאי אפשר לצפות למשהו אחר ממדינה שמממנת ישירות את החמאס. גם זה אמיתי. למי שלא ידע, אז שיבדוק אותי.

asafk
30-09-22, 22:40
ה'גרין-ווש' החשמלי שלהם הוא תוצאה של חקיקה פרו חשמליות החל במיסוי מופחת וכלה בהנחות מפליגות על כבישי אגרה, אבל גם חקיקה שמחייבת התקנת עמדות טעינה וכו'. לא נפרט כרגע. אבל אין 'מקל' על מכוניות מונעות דלק נוזלי. זה סתם יקר כמו כל דבר אחר שם. כמו בישראל.
הזמר של אה-הה הלהקה מהניינטיז ייזכר כאחד מהאנשים הבודדים שהשפיעו שם הכי הרבה על דעת הקהל ועל החקיקה בנושא הספציפי הזה.

אסף.

דרור ברלי
30-09-22, 22:47
לאיוניק5 בסיס גלגלים של 3 מטרים, מרווח גחון מעפן ורצפה גבוהה מאוד. זו הסוללה שתופסת את המקום הזה, לאורך, לרוחב ולגובה. חשבתם שזה שרוב החשמליות הן פסאוודו ג'יפונים זה נטו אופנה? תחשבו שוב.

זה לא מחוייב.
אם נעזוב לרגע את מודל X ומודל Y, טסלה מציעה חשמליות מוצלחות עם טווח ראוי שנראות כמו מכונית אמיתית. נמוכה, ספורטיבית, יש שיאמרו גם סקסית, עם התנהגות טובה (נעזוב לרגע את הניתוק והאין-תחושות. ההתנהגות שלהן לכשעצמה מצויינת). וזה לא ג'יפון או פסאודו-ג'יפון וגם לא קרוב לזה.

אבל עיצוב של SUV זה מה שבאופנה וזה מוכר "מכוניות" כמו לחמניות.

boaz avrahami
30-09-22, 23:04
לפחות אצלם המדינה מחנכת את האזרחים באמצעות מיסים אבל גם מספקת תמורה עבורם.

אמלנו מאמצים את כל השיטות חינוך הדרקוניות האלו כאילו בשביל מטרות נעלות אבל תמורה המדינה לא נותנת.

הזוי.

תל אביב אחת הערים היקרות בעולם.
ישראל נכנסה לרשימה המפוקפקת של עשרת המדינות עם הדלק הכי יקר.

ואני שואל את עצמי באיזה שנה העלקת תהרוג את הצמח עליו היא רוכבת. הרי אין קסמים.

מיכה100
30-09-22, 23:12
מה זה אחוז חדירה? האם זה אומר ש-70% מהרכבים הפרטיים חשמליים?זהו אחוז הרכבים החשמליים מכלל הרכבים שנמכרו בשנה האחרונה, לא אחוז הרכבים החשמליים מכלל הרכבים על הכביש.
עדיין מדהים.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

גיא
30-09-22, 23:34
דרור. יש פה מכוניות דלק רגילות .. מלא.
והבנזין עולה 2.3 יורו לליטר. דיזל 2.3.

הכל סבבה. אף אחד לא עושה פרצופים כשהרכב בנזין שלך מונע ..

ואם אתה עוצר לצלם איזה פיורד מטורף. ישר עוצרים לידך 10 רכבים לשאול אם הכל בסדר ואם אתה צריך עזרה.

הכל בסדר.

דרור ברלי
30-09-22, 23:47
לפחות אצלם המדינה מחנכת את האזרחים באמצעות מיסים אבל גם מספקת תמורה עבורם.

אמלנו מאמצים את כל השיטות חינוך הדרקוניות האלו כאילו בשביל מטרות נעלות אבל תמורה המדינה לא נותנת.

הזוי.

תל אביב אחת הערים היקרות בעולם.
ישראל נכנסה לרשימה המפוקפקת של עשרת המדינות עם הדלק הכי יקר.

ואני שואל את עצמי באיזה שנה העלקת תהרוג את הצמח עליו היא רוכבת. הרי אין קסמים.

בועז, אתה לא מעודכן.
תל אביב הוכתרה זה מכבר לעיר היקרה בעולם. לפני כוכבות יוקר כמו פריז, טוקיו, ניו-יורק, ציריך, לונדון, מוסקבה, דובאי.... האמת? כבוד גדול. חלק ניכר מאזרחי המדינה כבר לא יכולים להרשות לעצמם אפילו לבקר בעיר העברית הראשונה שהפכה לאקס-טריטוריה שמיועדת למיליונרים בלבד. מי מדבר בכלל על לחיות בה.....

וזה לא רק דלק. גם אגרות הרישוי בצמרת המחירים העולמית.
וגם נוסחאות חישוב מחיר הדלק, שברגע שלא נוח לפקידונים, הם מתעלמים מהן בהפגנתיות כדי לא להוזיל אותו כמתבקש מירידת מחירי הנפט.....
מחירי מזון וכל מוצר אחר - היקרים בעולם.
ועוד ועוד.

לעניין העלקת והצמח:
המתנה השווה ביותר לרגל יומולדתי (שחל לפני שבועיים בדיוק, או לפני שלושה ימים אם חוגגים בתאריך העברי) הגיעה אתמול בדוא"ל.
אני עוד לא החלטתי מה לעשות עם זה, אבל החל מהבוקר, בתיאוריה יש לי אלטרנטיבה. אפשר לברך אותי לרגל קבלת האזרחות הזרה....

תכל'ס התחלתי בתהליך למען הילדים ומימון לימודיהם בחו"ל. הבן כבר החליט שהוא לא ימתין שהמחלה תהרוג את הפונדקאי ומבחינתו בסיום הלימודים הוא לא חוזר למדינה הרעה הזו. הבת עדיין מתלבטת. כן, הכל זה יוקר המחיה.
הם לא לבד. עוד עשרות אלפים כמוהם - ילדים שמשרתים בצבא שירות מלא, עובדים, לומדים, משלמים מיסים. עתיד המדינה על כתפיהם והיא עושה ככל יכולתה למעוך אותם ולא להותיר להם בדל של סיכוי. אז לא, הם לא יבזבזו את חייהם ובריאותם כדי לשלם כאן עוד ועוד מיסים. הם פשוט יקומו ויילכו מכאן.
ואז נראה מה ומי יישארו כאן בעוד 20 שנה - (חרדים ושוודים) ואיך ננצח עם זה.
תודה וברכה למדינת ישראל.

מצטער על הסטה רגעית של השרשור החשוב. תחזרו ללהג על בטריות.

גיא
30-09-22, 23:50
הנה אפילו יותר זול https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220930/e5e5238cd58298d54781efeace56072c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20220930/9af05dbf055a510256d6b7054fa9987e.jpg

חנן-ג'יפולוג
01-10-22, 00:02
זה לא מחוייב.
.

לכן רשמתי "רוב" ולא רשמתי "כל".

להכניס 70kwh ומעלה למרכב של רכב פרטי משפחתי עם בסיס גלגלים סטנדרטי בלי רצפה גבוהה זה כנראה בלתי אפשרי, או כמעט כזה.

בסיס הגלגלים של הטסלה מודל 3 ארוך בכ30ס"מ מרכב משפחתי ממוצע. הם גם עוברים לטכנולוגיה חדשנית שבה הסוללה היא הרצפה, ולא מחוברת מתחת לרצפה. הכסאות מחוברים לסוללה. זה חוסך כמה ס"מ בגובה.
עוד צעד בדרך להגדלת הסוללה בתוך השטח המצומצם הקיים הוא מעבר לתאים גבוהים ב15מ"מ, מה שהוסיף מעל 20 אחוז לקיבול. יש להם עוד כמה טריקים בנסיון לצמצם את הגובה, אבל זה בוודאי מאתגר.

דרור ברלי
01-10-22, 00:15
הטסלה 3 אינה רכב משפחתי ממוצע. היא גדולה יותר (לא נראית ככה, אבל בהחלט גדולה יותר ממשפחתומטית ממוצעת) וכמובן יקרה בהרבה.
בישראל היא ממוצבת כ"פרימיום" מובהק, למרות הפלוצים ואיכות כוללת שמזכירה פחית שימורים ממכולת ירדנית בואדי-רם.

ועדיין היא נמוכה. לא ג'יפון/קרוסאובר/"פנאי".
יושבים בה נמוך ו"דינמי", כראוי למכונית-כביש אמיתית. (לטעמי בלבד כמובן).
זה כמובן מתבטא באיך שהיא נוסעת - היא מכונית דינמית יותר מכל חשמלית אחרת.

רגע.
אם הסוללה היא-היא הריצפה, מה יקרה לרכב אם יצטרכו להחליף סוללה פגומה/פגועה למשל?

חנן-ג'יפולוג
01-10-22, 00:25
וזה חוזר למה שרשמתי מלכתחילה. יש תקרת קיבול שמוגבלת מהנצילות הנפחית. בשביל לנסות לעבור אותה צריך לפרוץ לאחד או יותר מהכיוונים. בסיס גלגלים ארוך זה כיוון אחד והגבהה של הרצפה זה כיוון אחר.

- - - Updated - - -

רגע.
אם הסוללה היא-היא הריצפה, מה יקרה לרכב אם יצטרכו להחליף סוללה פגומה/פגועה למשל?

בתחתית המרכב אין רצפה. הסוללה, שהיא גם הרצפה ועליה המושבים מוברגת מלמטה אל המרכב.

כן יש במבנה הזה בעייה אחרת. אולי בגלל שמדובר באלמנט שצריך להיות קשיח כי הוא חלק מבני במרכב, כל הסוללה מפוצצת בחומר ורוד כמעט קשיח. מן דבק, ואין דרך להחליף תא בודד, או מודול. רק סוללה קומפלט.

נדב42
01-10-22, 00:55
וזה חוזר למה שרשמתי מלכתחילה. יש תקרת קיבול שמוגבלת מהנצילות הנפחית. בשביל לנסות לעבור אותה צריך לפרוץ לאחד או יותר מהכיוונים. בסיס גלגלים ארוך זה כיוון אחד והגבהה של הרצפה זה כיוון אחר.

או טכנולוגיית סוללות חדשה שתעלה את הנצילות הנפחית (לא, זה לא קשור לנפיחות ברכבים מסויימים). אני בטוח שמחפשים/מפתחים כאלו במרץ, ואולי גם יצליחו [emoji846]

boaz avrahami
01-10-22, 02:40
טסלה זה לא הגרסה החשמלית למזדה 3?

Asaf-a
01-10-22, 06:53
אם כבר אז טסלה3 זו הגרסה למאזדה6, קאמרי ואקורד, משפחתיות בארהב

Asaf-a
אסף.א

avi1
01-10-22, 14:57
זהו, ששום דבר בתחום הזה של קפסולות סינתטיות מפלסטיק סיני לשינוע אנשים כבר לא באמת מעניין. לפחות לא אותי.
אני "מתעניין" כדי לדעת יותר בתחום הזה ולא כי הוא מגרה ומדליק אותי כמו מכוניות רגילות ואמיתיות אלא כי אין ברירה.
לקרוא לזה "מעניין"?.... אלה לא באמת מכוניות. אותי זה לא מעניין.

צודק.
אני למשל לא מתלהב מרופאים ותרופות מתקדמות. פעם גבר אמיתי היה כורת לעצמו את היד אם הייתה דלקת ואשה אמיתית מקסימום מפילה עובר או מתה בלידה סבוכה. אבל עם כבוד וזה מעניין.
באופן אישי גם מעדיף את הרכבים של פעם שבהן היית צריך גם לווסת ידנית את כמות הדלק ואז היית הופך לאחד עם המכונית! גם סתם כל החרטא של הכריות אויר והשלדות החכמות שמווסתות אנרגיה. גבר אמיתי פעם היה מת בכבוד בתאונה פשוטה ברכב מיושן תוך כדי הסנפת בנזין שנוטף מהמיכל!

אבי ביטר
01-10-22, 15:29
אתה טועה.

כרגע רוב החשמליות פשוט פחות איכותיות מהרכבים שלנו.

אם תשים בצד רגע את החשמול והחסכון וכו, שאר הפרמטרים פחות טובים.

אבל זה בטח ישתנה בעתיד.

שים לב, המון דגמים גם בלי מבחני ריסוק.

דרור ברלי
01-10-22, 20:42
צודק.
אני למשל לא מתלהב מרופאים ותרופות מתקדמות. פעם גבר אמיתי היה כורת לעצמו את היד אם הייתה דלקת ואשה אמיתית מקסימום מפילה עובר או מתה בלידה סבוכה. אבל עם כבוד וזה מעניין.
באופן אישי גם מעדיף את הרכבים של פעם שבהן היית צריך גם לווסת ידנית את כמות הדלק ואז היית הופך לאחד עם המכונית! גם סתם כל החרטא של הכריות אויר והשלדות החכמות שמווסתות אנרגיה. גבר אמיתי פעם היה מת בכבוד בתאונה פשוטה ברכב מיושן תוך כדי הסנפת בנזין שנוטף מהמיכל!

א. יש סטיקר כזה. משהו כמו: No ABS, No ESP, No Air bags. We die like real men

ב. נניח שלא בא לך לקחת תרופה מתקדמת, עניינך. אבל אני לא מכריח אותך.
אתה לעומת זאת, פריק של חדשנות וטכנולוגיה, רוצה להכריח אותי לנסוע רק באוטו שמתחבר לשטקר.

זה ההבדל ידידי, ומכאן הכל מתחיל ובזה הכל נגמר. זה לא האוטו עצמו (שהוא רק ערימת פחיות ופלסטיקים שעוטפים קופסה מלאה בליתיום) כמו שזה מה שמופרעי הפרוגרס והאג'נדות הכאילו-ליברליות/סביבתיות המזוייפות שלהם שמסתירות מתחתן אמונה יוקדת בתיקון העולם בנוסח כמעט ניאו-קומוניסטי, כזה שמקדש שליטה מרכזית לא מתפשרת בהמוני רובוטים צייתניים, רוצים לעשות לכל מי שלא חושב כמוהם - להכריח. לאלץ אותו להתיישר לפי האג'נדה שלהם.
והלוואי שזה היה מתמקד רק במכוניות. לצערנו זה מתבטא בעוד המון תחומים - הם רוצים להכתיב לך גם איך תדבר, איך תכתוב ואיך תחשוב. אבל למזלנו, כאן אנחנו מדברים רק על המכוניות.

אני כן יכול להבטיח לך שדעתי היה זהה לחלוטין גם במקרה ההפוך. אם אני הייתי רוצה לנסוע בחשמלית ואתה היית מנסה לגחך על זה ולמה אני לא עובר לרכב מונע בדלק, רק כי הוא הרבה יותר חדיש ומתקדם. כי שוב - האוטו הוא רק אוטו. מה שמפריע לי זה משהו יותר גדול ועמוק ועקרוני ממנו - זה שבטוח שהוא הכי חדשן ומתקדם - ומנסה לכפות את האג'נדות המתקדמות שלו על זולתו.

ג. ולסיום: אתה מוקסם מאוטו חשמלי שמפליץ? אני מפרגן לך באהבה. רכוש לך אחד ותהנה ממנו עד בלי די.
רק בבקשה אל תכריח גם אותי ואל תנסה לכפות עלי אג'נדות פרוגרסיביות שאני לא מאמין בהן.

תודה
ושתהיה גם לך שנה טובה וחתימה טובה וצום קל.

- - - Updated - - -

שים לב, המון דגמים גם בלי מבחני ריסוק.

מבחן ריסוק זה לחלשים.
עכשיו הכי חשוב שיהיה חשמלי וקרוסאובר ומסירה מיידית.
פאזה אחת, שלוש או שמונה, לא מעניין אותם.
גם לא משנה להם אם זה בא מסין. מצידם שירכיבו אותו בזימבבווה. רק שיהיה חשמלי וקרוסאובר ויימסר לידיהם היום. או גג בעוד שבוע.
מזכיר קצת את הבהלה לנייר טואלט בהתחלת הקורונה. יש כאלה שעד היום יש להם מרתף מלא בחבילות של נייר-תחת. יכולים לנגב לכל השכונה וזה לא ייגמר.

מעבר לזה - דיברת על מבחן ריסוק? האוטו שהכי-הכי נחשב בעיני רובנו כאן בפורום הזה, ויש לו הכי הרבה מעריצים וחולמים כאן, (והוא ממש לא חשמלי), משוויץ בכוכב אחד קטן בלבד מתוך חמישה אפשריים במבחן הריסוק... ועובדה - זה לא מפריע לנו להמשיך לחלום עליו. אז בביתו של התלוי מוטב לא לדבר על חבלים.....

נמרוד
01-10-22, 20:44
אתה לעומת זאת, פריק של חדשנות וטכנולוגיה, רוצה להכריח אותי לנסוע רק באוטו שמתחבר לשטקר.

אף גולש בפורום ג'יפולוג לא רוצה ולא ניסה להכריח אותך לשום דבר. לא הבחור שטרחת לצטט ולא אף אחד אחר.

זאת הוצאת דיבה.

אתה מתבקש לא להגיב בפורום רכב חשמלי אם אין לך משהו קונקרטי לתרום, ולפי עדותך שלך, אין לך.

תודה

avi1
01-10-22, 20:54
א. יש סטיקר כזה. משהו כמו: No ABS, No ESP, No Air bags. We die like real men

ג. ולסיום: אתה מוקסם מאוטו חשמלי שמפליץ? אני מפרגן לך באהבה. רכוש לך אחד ותהנה ממנו עד בלי די.
רק בבקשה אל תכריח גם אותי ואל תנסה לכפות עלי אג'נדות פרוגרסיביות שאני לא מאמין בהן.

אף אחד לא מכריח אותך, בטח לא אני. אני עדיין עם פורסטר חסכונית שעושה 1:7.
מסכים שהעדר הולך כעיוור אחרי כל חשמלית דרעק ללא מבחני ריסוק וללא שמץ איכות העיקר שיש חשמלית.
אבל, זאת הקידמה והרכבים ישתפרו ויהיו טובים יותר. סופות וג'פסים לא יהיו יותר ואנשי המרלבורו שצחצחו שיניים עם סולר ברובם מתים או ניזונים מדייסות.

שנה טובה וחג שמח ידידי

אבי ביטר
01-10-22, 22:13
יש הבדל בין רנגלר שכולנו יודעים שהוא לא רכב בטיחותי, עם ייעוד אחר, מקרוסאובר חשמלי שבדכ מדובר ברכב משפחתי יומיומי.

גיא
01-10-22, 23:02
עוד פרה קדושה נשחטה כרגע ...

במקום רכב חשמלי קבלנו סוזוקי אקרוס פלאגין. עם כבל ...

כי לחשמליים אין צמיגי חורף ובהרים כבר שלוגיות וזה .. נו .. לפחות יש 4 על 4 ויש לי אישור להחזיר רק את המפתח :)

בכל מקרה. מגיעים למלון. יש שלוש עמדות טעינה. אחת טסלה. אחת פולר סטאר ואחת סתם חסומה על ידי אופל לא חשמלית למהדרין ..

בלי בושה. בלי קנס ובלי להשאיר מקום לחשמליים .. מזל שקבלנו ככב בנזין ..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20221001/82e52ab21536fc385398dd24fa0730d1.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20221001/98b705418e37e0b2943ded8a1ea7c77a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20221001/430456132548b623f19977debb02d8cc.jpg

דרור ברלי
02-10-22, 00:38
אף אחד לא מכריח אותך, בטח לא אני. אני עדיין עם פורסטר חסכונית שעושה 1:7.
מסכים שהעדר הולך כעיוור אחרי כל חשמלית דרעק ללא מבחני ריסוק וללא שמץ איכות העיקר שיש חשמלית.
אבל, זאת הקידמה והרכבים ישתפרו ויהיו טובים יותר. סופות וג'פסים לא יהיו יותר ואנשי המרלבורו שצחצחו שיניים עם סולר ברובם מתים או ניזונים מדייסות.

שנה טובה וחג שמח ידידי

התבקשתי לא להגיב כאן יותר בנושא הזה.
אחרת ימחקו.
ומי יודע? אולי גם ישעו.

בעצם, מה אכפת לי שימחקו וישעו?.....
סה"כ זה יהיה צפוי. להשתיק את הביקורת, נו.

זו אמנם רק דעתי, אבל היא "לא מעניינת" ואם ישתיקו, זו לא תהיה פעם ראשונה או שלישית שסותמים כאן פיות בגלל הבעת דעה לא פופולרית. בטח לא פעם ראשונה שמשתיקים ברחבי הרשת בנושא הספציפי הזה. פשוט, החשמליות איתנו כבר מספיק זמן כדי לדעת שרוב מוחלט מבין תומכי השינוי הספציפי הכל כך קיצוני הזה, לחלוטין לא מסוגלים לסבול דעות שונות משלהם.
מבחינתי, וזו רק דעתי - כל מי שתומך בשינוי הזה, כנראה מתעלם מההשלכות הקשות שלו. הוא חלק מהמשחק ומהדרייב להכריח אותי ואת כל מי שלא בא לו על זה.

ואני אסביר. אני חושב שהרכב החשמלי אינו סתם אבולוציה טכנולוגית מקובלת ומתבקשת של המכונית, אלא הוא שינוי תפיסתי קיצוני ומהפכני שנולד מתוך אג'נדה מסוימת, סביבתית-אקטיביסטית-מיליטנטית, שלא נדון בה כאן. החדרת הרכב החשמלי כעובדה קיימת שהולכת וגדלה ותופסת את מקומה, הוא אחת ההצלחות הגדולות, המרשימות והמפתיעות של האג'נדה הזו. אני סבור שחלק גדול מעקרונות האג'נדה שמאחורי הצלחת השינוי הזה הוא פשוט לכפות אותו. להכריח. שוב, זו רק דעתי הלא מעניינת.
אבל גם גדולי הדיקטטורים כבר יודעים שאי אפשר לכפות שום דבר ב"זבנג וגמרנו" - כי אז תתעורר התנגדות גדולה והמטרה אולי תפוספס. צריך לעשות את זה בהדרגה, מה שנקרא, לכפות את זה ב"רכות". לחלק צ'ופרים והטבות. לתת לאנשים זמן להתרגל. כשזה בא בהדרגה, בהחלט אפשר להסוות את המטרה הסופית האמיתית ולהגיד (עם לא מעט צביעות) "אבל אף אחד לא מכריח" ועל הדרך גם לאיים עלי בדיבה.... נו, התקדמנו. "חבר" הוא קורא לעצמו...
הם רק לא מסתכלים מעבר לפינה - אולי כי הם יודעים טוב מאוד מה מתחבא שם ופשוט אין להם בעיה עם זה?....

כל זה במסגרת דעתי המאוד אישית. לא מעניינת, אבל לגיטימית, מותרת. עדיין.
האמנם?.... דעה לגיטימית? מסתבר שלא. יותר מפעם אחת לאורך השנים נרמז שכאן לא דמוקרטיה. לא כל דעה לגיטימית ומקובלת. כלומר הדעה אולי לגיטימית, מה שלא לגיטימי זה להביע אותה. לפחות לא כאן.

אני מניח ששיטת ה"זבנג וגמרנו" תופעל כאן תיכף ומיד - כל המלל הזה יימחק, יגיבו בזלזול ואולי גם יוציאו אותי לחל"ת מכאן, לתקופה קצרה, אולי ארוכה. או אולי לתמיד? וואלה, לא יודע.
לאלה שידם על מתג ההשתקה - תרגישו חופשי. זכותכם.

אני מבטיח כאן חגיגית, שממש לא איעלב מזה.
פשוט כי רק אני בוחר ממי להיעלב וממי לא.
וזה להבדיל מהזכות לבחור אוטו לטעמי בעוד כך וכך שנים..... לפחות בלבחור ממי להיעלב ובלבחור לנו חברים, תמיד יישאר לנו חופש הבחירה.

זהו.
לילה טוב, מועדים לשמחה ותהנו בטיולי החג.

נדב42
02-10-22, 01:24
ואני אסביר. אני חושב שהרכב החשמלי אינו סתם אבולוציה טכנולוגית מקובלת ומתבקשת של המכונית, אלא הוא שינוי תפיסתי קיצוני ומהפכני שנולד מתוך אג'נדה מסוימת, סביבתית-אקטיביסטית-מיליטנטית, שלא נדון בה כאן. החדרת הרכב החשמלי כעובדה קיימת שהולכת וגדלה ותופסת את מקומה, הוא אחת ההצלחות הגדולות, המרשימות והמפתיעות של האג'נדה הזו. אני סבור שחלק גדול מעקרונות האג'נדה שמאחורי הצלחת השינוי הזה הוא פשוט לכפות אותו. להכריח.

לדעתי אתה עושה כאן קישור שגוי בין טכנולוגיית ההנעה של הרכב לבין אפשרויות הממסד לשלוט ברכב ובאזרחים.

כפייה של חוקים ומגבלות תמיד היתה ותמיד תהייה, זו מהותו של ממסד ומשטר, מושחת יותר או פחות. ואתן לך כמה דוגמאות שכולן מאותו תחום רגולטורי של זיהום אוויר מכלי רכב:

חיוב בבדיקת פליטת co
מ- 1995 ממיר קטליטי ובדיקת 4 גזים לרכבי בנזין
יורו 1-2-3-4-5-6
הגבלת כניסה לערים מסויימות לרכבי דיזל "מזהמים"

רוצה לומר: גם אם יאפשרו לייבא ולייצר רק רכבים חשמליים, זה לגמרי שלב באבולוציה

ביום שלא יאפשרו לרכב מיושן שעומד בתקנים שהיו בעת ייצורו לעלות על הכביש, זה כבר יהיה שינוי מהותי.

התחום היותר בעייתי בעיני הוא הקלות למימוש יכולת מעקב ושליטה מרחוק ברכב חשמלי, אבל זה לא באמת ייחודי, ואפשרי, ואף היו סירטונים שהראו את זה על רכב עם מנוע בעירה פנימית.

ההשתקה לא היתה במקום בעיני, למרות מספר התבטאויות פחות הולמות מכל מיני כיוונים. מזכירה לי זמנים אחרים ...

דרור ברלי
02-10-22, 10:15
לדעתי אתה עושה כאן קישור שגוי בין טכנולוגיית ההנעה של הרכב לבין אפשרויות הממסד לשלוט ברכב ובאזרחים.

כפייה של חוקים ומגבלות תמיד היתה ותמיד תהייה, זו מהותו של ממסד ומשטר, מושחת יותר או פחות. ואתן לך כמה דוגמאות שכולן מאותו תחום רגולטורי של זיהום אוויר מכלי רכב:

חיוב בבדיקת פליטת co
מ- 1995 ממיר קטליטי ובדיקת 4 גזים לרכבי בנזין
יורו 1-2-3-4-5-6
הגבלת כניסה לערים מסויימות לרכבי דיזל "מזהמים"

רוצה לומר: גם אם יאפשרו לייבא ולייצר רק רכבים חשמליים, זה לגמרי שלב באבולוציה

ביום שלא יאפשרו לרכב מיושן שעומד בתקנים שהיו בעת ייצורו לעלות על הכביש, זה כבר יהיה שינוי מהותי.

לא, זה לא שלב באבולוציה. לדעתי זה מהלך פתיחה של אבולוציה חדשה. כנראה לא הבנת אותי טוב, או שאני לא הסברתי מספיק טוב.

אף אחד גם לא יוכל לטעון שיש בדברי השמצת/שלילת הטכנולוגיה של רכב חשמלי ברמה הטכנית - אלא רק התייחסות לדברים שמסביבו.

לעניין חוקים והגבלות - אני טוען שרוב מוחלט של הרגולציות בתחום הרכב בישראל מגיעות ממניע כלכלי נטו. כן, רק כסף.

אבל... נמרוד ביקש שלא אגיב יותר בפורום רכב חשמלי ואני מכבד את בקשתו למרות ש.... עזוב. לא משנה.

אני גם לא רוצה להיות מואשם ב"חירוב הדיון הזה", שלמרות שהכותרת והתוכן שפות"ש דיבר עליו אינם טכניים, יש בו כמה תגובות של חנן ברמה הטכנית (למשל, נושא גודל ונפח פיזי של הסוללות) שחשבתי עליהן קצת ואני חושב שהן מאירות את העיניים, "מסדרות את שקדי המרק בטורים ובשורות" ויש לי מהן כמה תובנות טכניות מעניינות ששוות דיון בפני עצמו אבל נמרוד דרש שלא, "כי אין לי מה לתרום בנושא הזה". אז לא. אשמור את התובנות שלי לעצמי ולא אפריע להמשך הלהג והזמררת.

אתה יכול לפתוח שרשור חדש בעניין הזה שציינת בפורום אחר, ולהמשיך שם את הדיון.

אבי ביטר
02-10-22, 15:05
עוד שחקן חדש :

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001425941

וולקם, בכיף אני אומר…

תגידו מה נסגר עם הסיניים האלה? כמה יצרני חשמליות יש שם?

זה כמו יצרני מגבונים אצלינו בארץ.

הבהלה לזהב.

ehudzeelim
02-10-22, 15:14
סהכ חברת נישה שייצרה 2.3 מיליון רכבים ב-2021, זניח לחלוטין.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

אבי ביטר
02-10-22, 15:47
כמה יצרניות יש שם???

אני באמת שואל.

הם מזמן החליטו להשתלט על העולם וזה אחד השלבים?

asafk
02-10-22, 15:55
כן. ממש ככה.

אסף.

המשוטט
02-10-22, 16:40
חבר שמתעסק בתחום התאורה למפעלים /בתים

הסתובב כחודש בין מפעלים בסין

היו כ 3,000 מפעלים ברמה בינונית ומעלה בתחום תאורת הלד.....

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

דור אריאל
02-10-22, 16:44
הבעיה שבינתיים אשתי חלוקת את עמדת הטעינה הציבוריות עם סתם רכבי בנזין שחונים שם כי שם היה פנוי,

אין כמעט אכיפה על כאלה שלא נכים וחונים בחניות של נכים אז מי יאכוף רכב בנזין שחונה בעמדת טעינה..

אבי ביטר
02-10-22, 16:49
הבעיה שבינתיים אשתי חלוקת את עמדת הטעינה הציבוריות עם סתם רכבי בנזין שחונים שם כי שם היה פנוי,

אין כמעט אכיפה על כאלה שלא נכים וחונים בחניות של נכים אז מי יאכוף רכב בנזין שחונה בעמדת טעינה..

תקופת ביניים החברה פה אומרים.
יהיה קצת לא נעים, אחכ הכל יסתדר.

Yaron.nahum
03-10-22, 19:20
משביתים את רידינג ל 4 שנים

התחזית אומרת שצריך עוד 7 תחנות כוח עד 2030
כלומר עוד 7 שנים.

כמה זמן לוקח לבנות תחנת כח בישראל ?

שיהיה לכולנו בהצלחה ,

https://www.calcalist.co.il/local_news/article/hjpapd00ms

אבי ביטר
03-10-22, 19:25
אולי הסיניים יבנו לנו תחנות כח ?

כמו שהם בונים לנו נמלים.

נדב42
03-10-22, 21:09
כמה זמן לוקח לבנות תחנת כח בישראל ?

שיהיה לכולנו בהצלחה ,

https://www.calcalist.co.il/local_news/article/hjpapd00ms

כנראה פחות ממה שלוקח ללמד עיתונאים יחידות בסיסיות בחשמל, או ללמד מערכות עיתונים לעשות הגהה מקצועית/טכנולוגית לפני שמשחררים קישקושים לאוןיר ...

-->