PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד דיון צידנית מול מקרר

boaz avrahami
16-10-22, 22:38
חכה שיהיה לך מקרר. אז תתרגש על אמת. אחרי שבוע עוד יהיו לך ארטיקים

asafk
16-10-22, 22:41
יש לי מקרר.
בבית.
ובקמפר.
זה דיון על צידניות ורשמים של מי שמשתמש בצידניות.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

boaz avrahami
17-10-22, 07:26
ברור. ולכן חשוב להזכיר למי שקורא שצידנית זה אולי תוספת ליד המקרר אבל כמוצר עצמאי בשטח, ברוב התרחישים זו טעות שלא כדאי לזרוק עליה כסף.
אני יודע שאתה מחזיק בדיעה שונה אבל במיעוט.

איל מ
17-10-22, 12:35
בועז, זאת פניה אישית, מכיוון שבחרת להסיט את נושא השרשור.
תסתכל כמה אנרגיה (תרתי משמע) אתם מבזבזים פה על שרשורי מצבר צרכנים, ומערכות חשמל נוספות ברכב.
אחר כך, שב עם עצמך בשקט חמש דקות, תן לצעקות בראש להרגע, ונסה להכנס לראש של מי שמחזיק רכב שטח בשביל לטייל ולא בשביל לחנות. אחר כך בשיא הכנות, שאל את עצמך אם אין המווון אנשים להם מתאימה צידנית מהסיבה הפשוטה שהיא בדיוק מה שנדרש להם, ולא מילימטר יותר. אנשים כמוני, שיוצאים לטיול של יותר מיומיים אולי פעם בשנה. וגם לא כל שנה.
כאלו שאוהבים גם לחנות במרחק של כמה עשרות מטרים מהאוטו (מפנה אותך לשרשור ג'ריקן עם ברז, לעומת מיכל מים מובנה עם משאבה).
הרוב המוחלט של הגולשים כאן לא יצליח לדלג מעל המשוכה המחשבתית הזאת. אבל אני מאמין בך.

אני מכרתי צידנית מעולה, אולי הטובה ביותר שניתן להשיג בארץ, מהסיבה שהיא התחילה להיות דומה מדי למקרר, וזה לא התאים לי.

ד ו ר ו ן
17-10-22, 13:11
בועז, זאת פניה אישית, מכיוון שבחרת להסיט את נושא השרשור.
תסתכל כמה אנרגיה (תרתי משמע) אתם מבזבזים פה על שרשורי מצבר צרכנים, ומערכות חשמל נוספות ברכב.
רוב אם לא כל שרשורים המצברים לצרכנים ובעיות תפעול מקרר ברכב הם כפילויות של דברים קיימים שאנשים לא קראו לפני שהתקינו ומבקשים שוב מאותו הדבר.

חיווט למקרר זה משהו די פשוט שאפשר לבצע פעם אחת.
כנל בחירת מקור האנרגיה.
זה מפוזיציה של מי ששילם שכר לימוד לא קטן בדרך, בין השאר כי לא היה כאן מידע כזה, שכעת קיים בשפע. אולי יותר מידי.

נסה להכנס לראש של מי שמחזיק רכב שטח בשביל לטייל ולא בשביל לחנות. אחר כך בשיא הכנות, שאל את עצמך אם אין המווון אנשים להם מתאימה צידנית מהסיבה הפשוטה שהיא בדיוק מה שנדרש להם, ולא מילימטר יותר. אנשים כמוני, שיוצאים לטיול של יותר מיומיים אולי פעם בשנה. וגם לא כל שנה.
כאלו שאוהבים גם לחנות במרחק של כמה עשרות מטרים מהאוטו (מפנה אותך לשרשור ג'ריקן עם ברז, לעומת מיכל מים מובנה עם משאבה).

אתה מתאר את רוב הטיולים שלנו, ואני מתקשה לראות חזרה לצידנית בלבד.
כך שבסוף אין כאן נכון ולא נכון, זה עניין של העדפה אישית.

יש מי שנלחמים על הצידניות לפני שניסו מקרר.
אני בהחלט מבין מי שבוחר בצידנית בגלל שלא רוצה להכנס להתקנה, אבל פחות מתחבר לטיעוני כנגד ממי שמייחסים ניסים ונפלאות לצידנית בשטח או בכלל לא ניסו מקרר.

boaz avrahami
17-10-22, 13:34
איל, מקרר הוא הפתרון הנכון הראשון בכל תרחיש שרק תוכל לחשוב עליו כשיש לך אנרגיה לספק ( ברכב).
אפשר לפתוח על זה שרשור נפרד בכדי לא לקלקל את זה.
חדוב רק להגיד את זה ליד הדיון על צידניות על מנת שמי שקורא את השרשור הזה יבין שכבר יש פתרון הרבה יותר נכון ושגם לא עולה הרבה יותר וגם חוסך המון מקום ברכב

assafy
17-10-22, 13:34
יש לי מקרר ואני משתמש בו לטיולים של מספר ימים. לא מחזיק אותו קבוע ברכב.
אך לטיול חד יומי ואף לטיול שכולל לינה בערב קודם אני משתמש בצידנית רכה טובה מדקטלון. מספיקה לי בהחלט ליום ונוחה לי בהרבה מאשר ההתעסקות עם המקרר שבמקרה הפרטי שלי פחות נוחה.

ד ו ר ו ן
17-10-22, 13:45
נוחה לי בהרבה מאשר ההתעסקות עם המקרר שבמקרה הפרטי שלי פחות נוחה.
המקרר שלי לא שוכן קבוע ברכב.
״ההתעסקות״ לפני הטיול היא להניח במגש ולחבר לחשמל.
ההבדל ביחס לצידנית הוא נטו ה״קליק״ של החיבור לחשמל.

מה ההתעסקות הנוספת שיש לך כדי להחזיר לרכב?

הדסופה
17-10-22, 13:48
יש לי מקרר ומשתמש רק בצידנית ולא סתם צידנית אלא של הבזול
עוד לא פגשתי טיול שזה לא הספיק , גם בטיול של 5 ימים יש פעם ביומיים תחנת דלק , קרח וארטיק.

( ולא , אני לא מוכר אותו . שוקל לרשום אותו בצוואה )

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
17-10-22, 14:06
גם בטיול של 5 ימים יש פעם ביומיים תחנת דלק , קרח וארטיק.

זה מהות ההעדפה האישית..
בטיול שטח ארוך אני לא רוצה לראות כביש באמצע.

asafk
17-10-22, 14:46
מצויין. זה דיון על צידניות. ליתר דיוק חוות דעת על מותג ספציפי. הדיון 'מקרר או צידנית' קיים כאן באתר בהמון וריאציות.

אסף.

assafy
17-10-22, 15:14
המקרר שלי לא שוכן קבוע ברכב.
״ההתעסקות״ לפני הטיול היא להניח במגש ולחבר לחשמל.
ההבדל ביחס לצידנית הוא נטו ה״קליק״ של החיבור לחשמל.

מה ההתעסקות הנוספת שיש לך כדי להחזיר לרכב?במקרה הפרטי שלי, הרכב חונה במרחק מה מהבית כשיש לי גם 25 מדרגות. המשקל העצמי של המקרר לא מבוטל לעומת משקל נמוך בהרבה של צידנית רכה בתלה כתף גם בתוספת של שני קרחונים ובקבוק ליטר וחצי קפוא שאני שם לצורך הקירור (ונשאר קפוא גם בסוף היום).

זו הצידנית שאני משתמש בה: https://www.decathlon.co.il/iw/%D7%A6%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99%D7%95%D7% AA/175492-29095-camping-or-hiking-cooler-compact-30-l.html#/demodelsize-254%D7%9C%D7%9C%D7%90_%D7%9E%D7%99%D7%93 %D7%94/demodelcolor-8493844?queryID=960caaef642d0077e19f0f4a 28f71beb&objectID=2567135

כאמור לטיולים יומיים ולא גדולים, מספיק לארוחת בוקר וצהריים, בקבוקי שתיה ובירות.

asafk
17-10-22, 15:53
אני מטייל בטנדר. טיול ארוך אופייני שלי הוא של 4-5 ימים בלי לצאת מהשטח.
אני משקיע הרבה מחשבה בלשמור על משקל מינימלי של הטנדר.
משקיע עוד הרבה מחשבה בלשמור על פשטות.
מה שאין לך - לא יתקלקל.
זו הסיבה שאין לי 'מערכת מים' משוכללת אלא ג'ריקן עם צינור וברז.
וזו הסיבה שבטנדר אין לי מצבר צרכנים ומערכת חשמל כפולה.
וזו אחת הסיבות בגינן אני נשאר כרגע עם צידנית טובה ולא עובר למקרר.

מקרר - צריך חשמל. הרבה חשמל טוענים כאן סופרי האמפרים למיניהם. כל כך הרבה שכדי שהוא יהיה יעיל צריך מצבר צרכנים. כלומר מערכת חשמל כפולה.
יש הטוענים (אני ביניהם) שברכב טיולים שמטייל יותר מאשר חונה (שלא כמו קרוואן או קמפר) לא צריך מצבר צרכנים ואפשר פשוט לנתק את החשמל מהמקרר כשמדוממים את המנוע כך שהוא יעבוד רוב היום ולא יעבוד רק בשעות הלילה.
ועדיין מקרר לא בא לבד. הוא מביא איתו סיבוך. עוד תת-מערכת שיש בה גם סיכונים.
יותר גרוע - מקרר מביא איתו תלות. מרגע שאני אטייל עם מקרר חלק ניכר מהתפריט שלי יתבסס על מזון שצריך קירור. כרגע אני יכול לצאת תמיד עם ארגז אוכל בלי צידנית אפילו ולחיות טוב בסטנדרטים הצנועים שלי. גם כשאני אורז צידנית היא לפינוקים - בשר (ונקניקיות) לשלושת הלילות הראשונים, בירה, אולי איזה גבינה טובה. רוב האוכל שלי בכלל לא בצידנית אלא בארגז פלסטיק.
אני גם משתמש במינימום כלים. וככה גם חוסך במשקל הכלים וגם בכמות המים כי יש פחות לשטוף. יש כאן אנשים שגומרים בשלושה ימי טיול 50 ליטר מים רק על שטיפה. אני יוצא לחמישה ימים עם 20 ליטר ומחזיר בדרך כלל בין 10 ל 15. המזון המקורר זה יותר להכין ויותר כלים שצריך לשטוף.
ככה שהמקרר הוא קצה קרחון (כן, כן... מחיאות כפיים על משחק המילים הנפלא) של ביזבוז, סיבוכיות וצריכה - כולם מיותרים בעיני.
כאשר אני סה״כ רוצה שהקבב שעולה 73 ש"ח לקילו לא יתקלקל גם בלילה השלישי כי חבל עליו, ושהבירה ביום הרביעי תהיה צוננת מספיק - צידנית טובה מספקת בדיוק את זה. חבל לי להשקיע חשמל ומצבר ועוד מים ובסוף משקל וסיבוך - בשביל מה שהקופסה המבודדת הזו עושה מספיק טוב.
נכון. עם מקרר יהיו לי ארטיקים גם ביום השביעי של הטיול. אז מה? אין לי צורך בזה.
וכאמור. יש לי מקרר. אני יודע איך זה. בקמפר זה חובה לדעתי ושם הוא נמצא. עם מערכת חשמל כפולה והכל. בחרתי לא לשים אותו בטנדר.

אסף.

ד ו ר ו ן
17-10-22, 16:10
מרגע שאני אטייל עם מקרר חלק ניכר מהתפריט שלי יתבסס על מזון שצריך קירור.
זה לא קורה לך הרבה אבל כאן זה פשוט קשקוש לצורך הצדקת הבחירה בלי טיעון לוגי.

אם אתה צורך אוכל מסויים שלא צריך קרור אז אתה לא צריך קרור.. זה עומד בפני עצמו.
לא משהו שיכריח אותך לשנות תפריט.

עד שנה מסויימת, אכלנו בטיולים הרכובים מה שאכלנו בטיולים הרגליים.
עם צידנית שמחיר שלה היה כשקל לליטר אחסנה.
זה בקודי נחשב ארגז מבודד.

asafk
17-10-22, 16:14
אני עדיין אוכל בטיולים רכובים כמעט מה שאכלתי בטיולים רגליים.
בקמפר לעומת זאת עם המקרר אנחנו מתבססים הרבה יותר על אוכל שדורש קירור. כך שזו טענה מבוססת.
שים לב לא טענתי שזה הכלל טענתי שכך זה אצלי.

אסף.

boaz avrahami
17-10-22, 17:22
הנחת העבודה היא שרוצים בשטח לאכול אוכל שדורש קירור כמו בשר ומוצרי חלב.
רוצים שתיה קרה. יש שיפריסו וירצו גם גלידה.

אני מת על כל המתחכמים ש״מסתפקים״ בצידנית בגלל הםשטות התפעולים.
אין קשקוש גדול מכך!

במקרר של 45 ליטר כל מה שיש פה ניתן לאכילה ושתיה.
אין בזבוז עצום על קרחונים.
לא צריך להחזיק צידנית נפרדת לכל יום טיול.
לא צריך לחשוב אם לפתוח או לסגור.
האוכל לא מתקלקל בגלל ששחה במי הפשרה.

אס נכון, צריך לסלול כבל פשוט לתא המטען/ארגז.
אפשר להשתכלל ולשים מצבר לגיבוי עם או בלי לטעון אותו. זה הכול כבר אקסטרות למי שאוהב לשחק אבל אפשר גם סתם להחזיק סוללות כמו פאוור בנק לטלפון ולחבר אליהן את המקרר בלילה. מי שלא רוצה לא חייב להסתבך.
אהה, אפשר גם לתת לו ככה בלי חשמל ואז המקרר נהיה סתם צידנית.
כן, כמו זו המשוכללת אבל ביום השני שלה כי למקרר בידוד פחות גבוהה.

נסו לחשוב למשל מה יקרה אם תרצו לצנן בקבוק מים שלא היה בצידנית וקורר מראש בבית.
זה ימיס מהר מהצפוי את הקרח.
במקרר אני כל הזמן מכניס משקאות מהמלאי החמים שבאוטו.

זה לגיטימי לאהוב את הספרטנות והמסורת של הצידנית ולהרגיש איך זה לצאת לטבע ולהתמודד עם האתגרים כמו פעם. אני בהחלט מכבד מי שזה עושה לו את זה וככה אוהב.
אבל דחילק, אל תספרו שזה גם יותר נכון ונח כי זה לא.
אפשר לעשות טבלה מסודרת שתוציא את הצידנית מגוכחת כאביזר ראשי מול מקרר שטח אבל אני מקווה שהרעיון ברור.

בשורה התחתונה הבקשה שלי היא שאל תטעו אנשים. ספרו מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה ותבחרו מה שאתם אוהבים.
לא תשמעו ממני ציוץ של מחאה.

נ.ב-
למנהל שבחר את הכותרת הזו:
יש בה משהו מזלזל על עצם הדיון. הייתי מוחק ממנו את הכינוי ״חסר תוכלת״.
בסופו של יום 90 אחוז מהדיונים באתר הם לכאורה חסרי תוכלת גם בלי התיאור הזה. לא מכבד את המשתתפים בדיון שחלקם הגיב בכלל לדיון עם כותרת שונה ועכשיו יצא מהקשרו

or_t
17-10-22, 17:23
חושב שיש הרבה הבדל בין טיול לבד לטיול עם ילדים.
צריך הרבה יותר אוכל כשמטיילים במשפחה, ולילדים יש העדפות קולינריות מאד ספציפיות (בדר״כ צ’יפס ושניצל שדורשים הקפאה).

טיילתי הרבה עם צידנית אבל בשלב מסוים נמאס לנזוף בילדים על ״משמעת פתיחות״.

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
17-10-22, 17:37
בועז. הדיון חסר תוחלת כי אף אחד לא ישתכנע.
אבל הוא דיון לגיטימי.
בעיני אוכל שצריך להכין ולטרוח סביבו הוא לא 'כשר לשטח'. אתה חושב שזה מגוחך להסתפק במה שאני מסתפק בו וזה גם בסדר. תגחך. אבל אני מסביר מה טוב בשבילי לא מה טוב בשבילך.
אז גם אם דעתי לא פופולרית היא בכל זאת דעה. אל תהפוך אותה ללא לגיטימית בזה שאת ההעדפות שלי תציג כבלתי סבירות.
אני לא בוחר בצידנית מקמצנות (יש לי מקרר) או מחוסר היכרות (יש לי מקרר). אלא מבחירה כי ככה טוב לי.

אסף.

boaz avrahami
17-10-22, 19:05
אסף,

לא מבין מה אתה רוצה.
תבחר מה שבא לך כי ככה אתה אוהב וזה מה שמתאים לך. לא תשמע ממני מילת ביקורת.

מה שטענתי הוא משהו שכנראה גם אתה יודע והוא שמקרר הוא פתרון יעיל יותר מצידנית.
אחרת גם בבית ובקמפר היו לך צודניות כנראה…

בחרת מסיבות אמוציונליות בצידנית או שלא מתאים לך קו חשמל. הכול טוב אבל אל תמכור סיבות לא נכונות כמו עדיפות טכנית לצידנית בשביל להצדיק את הבחירה.

איל מ
17-10-22, 19:13
אני מת על כל המתחכמים ש״מסתפקים״ בצידנית בגלל הםשטות התפעולים.
אין קשקוש גדול מכך!

נ.ב-
למנהל שבחר את הכותרת הזו:
יש בה משהו מזלזל על עצם הדיון. הייתי מוחק ממנו את הכינוי ״חסר תוכלת״.

הסטת דיון ענייני אינפורמטיבי.
נכשלת בתרגיל המחשבתי שקיבלת.
הגבת בזלזול על כל צורך שהוא שונה משלך.
ואתה נעלב מהכותרת.

אני אומר לך קבל עם ועולם. מקרר מתעלה על צידנית בכל פרמטר טכני.

ועדיין.
מי שמטייל יומיים, אולי גם שלושהפעם באף פעם;
לא מעוניין לתפוס נפח גדול בבגאז (רוב המקרריסטים גם מוסיפים מגירה, ומקום מסביב לאוורור);
אוהב לקחת את הארוחה וגם את המחנה קצת רחוק מהאוטו;
לא מעוניין לחבר שום דבר חוץ ממטען לפלאפון לאוטו.
אוהב לנסוע עם רכב שלא שוקל הרבה;
הפעמים היחידות בהן קנה קרח בתחנת דלק, היו כדי למלא תרמוקן מים לילדים לטובת ימי הולדת בחצר;
ולא אוכל ארטיקים (גם בבית).

יכול בהחלט להגיע למסקנה שהוא מעדיף צידנית, וזה לא יהיה קשקוש.
ועוד משהו,
אצלנו בסוף כל טיול ולפני הנסיעה הארוכה הביתה, יש טקס של עצירה בתחנת דלק לקפה או מסעדה. שם הילדים גם מקבלים חטיף או גלידה של סוף טיול.
גם אם היה מקרר עם ארטיקים, הטקס הזה היה קורה. כיזה טקס של סוף טיול.

עכשיו,
שים לב להבדל בינינו.
אני בהחלט מבין ומכבד את העובדה שלך ולרבים טובים אחרים, מקרר הוא הפתרון האולטימטיבי. מוזר מאוד שקשה לך לעשות את אותו הדבר.

ולמען הגיולוי הנאות,
היה פעם מקרר. אחרי שבמשך שנתיים גיליתי שהוא לא יוצא מהמחסן, הוא עבר הלאה לידיים שכן היו צריכות אותו.

נ.ב.
כתבתי את זה כבר,
אין סיבה שבפעם הזאת אתה תבין,
כל התגובה הזאת נובעת מאגו דפוק שלי שלא מאפשר לי לעשות את המעשה הנבון ולסתום.

- - - Updated - - -

.

אתה מתאר את רוב הטיולים שלנו, ואני מתקשה לראות חזרה לצידנית בלבד.
כך שבסוף אין כאן נכון ולא נכון, זה עניין של העדפה אישית.

אני מסכים עם מה שכתבת במאת האחוזים.

asafk
17-10-22, 19:25
בועז. בשבילך זה פתרון יעיל יותר. בשבילי לא.
וזה בדיוק מה שאני רוצה. לומר שאין אמת אחת.

אסף.

boaz avrahami
17-10-22, 19:26
אייל

1. לא נעלבתי. הערתי שהכניסו את דברי תחת כותרת שלא הייתי מגיב תחתיה מלכתחילה ולכן חשבתי שראוי לתת כותרת ניטרלית ולא מפוזיציה של מפצל השרשור שכבר שם את דברי הביקורת באור דימדומים.

2. בבקשה תקרא את כל מה שכתבתי ולא שניים שלושה משפטים. אני מכבד (וכך אף כתבתי)ֶ כל בחירה ובלבד שלא יספרו סיפורי מעשיות. להיצמד לעובדות בסך הכול. לא פחות ולא יותר.

3.ֶ הדבר החשוב ביותר,ֶצידנית תופסת הרבה יותר נפח מאשר מקרר.
אם אתה לא מבין את זה אז אפשר לחשב יחד.
נתחיל מכך ששליש מנפח המקרר שלי אסף שם כקרחונים שהם נפח קבוע בחלל הצידנית וכל השאר מזון קבוע שממנו רק תגרעו. לא ניתן להוסיף לצידנית אפילו שני בקבוקים חדשים לקירור כי אז הקרח יפשיר ממש מהר והצידנית תהיה סתם אקווריום לא שקוף.
אתה מתחיל להבין את הרעיון?

גיא
17-10-22, 19:46
קח עוד רעיון .. אייל.

אותם אלו שמטיילים פעם באפעם .. אולי דווקא המקרר ואיכות המזון המשופרת יחד עם כל הטקס של הבישול ווההכנה .. זה מה שיעשה את הטיול פחות קשה ופחות מוזר ויהיה להם יותר קל לקבל את ה'שטח'. ..?

תכלס. אני לא מתערב בדיון חסר התכלית .. כי הוא חסר תכלית. אבל אני אכתוב כדי לאזן וכדי לתת את הצד השני למי שעשוי להתקל בזה בעתיד לא ברור ..

אצלי לא רכב גיבור. יש קו חשמל ויש מקרר שבלעדיו כנראה היינו נוסעים פחות .. הרבה פחות ..

לצורך העניין .. יוצאים לבראשית ולצימר. לוקחים מקרר עם בשר וסלט שיחכה באוטו בימים של בראשית ויהיה בשימוש בימים של הצימר. כי זה שבת ובערד אין כלום.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

asafk
17-10-22, 19:50
א. ערכתי את הכותרת.
ב. כן. אני משקיע נפח של מצבר בינוני בקרח. קרח שבחלק ממנו.אשתמש לשתיה.
ג. ועדיין אין לי מוטיבציה לסלול קו מתח לארגז של הטנדר כדי שהקבב יהיה חצי קפוא בליל הטיול השלישי.
ד. וגם אין לי עניין לקרר שתיה. אני שותה מים בטמפרטורת הסביבה.
ה.. הבירה נשארת גם היא קרה עד ליל הטיול הרביעי.
ו. ואתה צודק שאני מבזבז אנרגיה על הקפאת קרחונים ובקבוקים בבית. אבל בבית יש לי אנרגיה בלי סוף. אפשר להסתכל על זה כמו על 'מצבר קור' שאני מטעין בבית. גם אם היה לי מקרר ומצבר צרכנים נייד הם שניהם היו עולים הביתה בין טיולים והייתי משקיע אנרגיה כדי להטעין את המצבר.
ז. הבעיה המשמעותית היא המקום שזה תופס במקפיא. באמת בעיה.
ח. ואני יוצא לטיול כדי לטייל. אני לא אוהב לבשל. לא יודע לבשל. אין לי בזה שום עניין. ביוטיוב בסרטונים של הטיולים בקטע שמכינים אוכל אני מריץ קדימה. אני אוהב לאכול אוכל טוב אבל הבנתי מזמן שזה יקרה רק אם מישהו אחר יכין אותו. אז גם לסחוב פרודוקטים טריים לשטח פחות מדבר אלי.

סיכום - אני לא מנסה לשכנע אף אחד להעדיף צידנית על מקרר. ככה טוב לי ואני לא נגד מקררים. אתה, בועז - מנסה לשכנע את כולם שבחירה בצידנית זו בחירה שגויה. שאנחנו לא מבינים משהו.
אז אני כן מבין ובגלל זה בבית ובקמפר יש לי מקרר. ובטנדר לא.
מה שהכי יפה בזה - אני יכול לשנות את הבחירה שלי. אולי כשאני אהיה זקן ושמן, אני אסע כמו מורי ורבי השמשוני י. עם שלושה מקררים אחד לבשר אחד לבירה ואחד לעגבניות וביצים לשקשוקה.
בשביל כמה מהכותבים כאן עם ההצהרות הגדולות שכבר לא יחזרו לצידנית אין באמת דרך חזרה.

אסף.

סולי
17-10-22, 20:07
מצאתי תמונה מלפני עשור בדיוק,
גם איזו אקסטרים 66ליטר שנרכשה מאיש שטח כשהיה סניף בתא... סביב ה700שח בזמנו.
היא החזיקה 3 שנים.. ועברתי למקרר מגירה 35ליטר משומש.. שמחזיק עד היום לדעתי אצל חבר אחר.

אני נהנה מחוויית הבישול בשטח, גם בבית, אבל בשטח הרבה הרבה יותר..
פינוק או לא... צידנית מבחינתי זה היה כלבת, תפעולית, נפחית, כספית.

בסופו של יום צריך לזכור, יש שמעדיפים לאכול נקניקיות זוגלובק אז הכל לגיטימי בימינו.

140635140636

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

zivo
17-10-22, 20:20
אסף,
דורון כבר כתב לך, היו פה שירשורים שהיית יותר משכנע.
זכותך להמשיך לאכול נקניקיות זולות ואוכל בסיסי, לא מעניין אותי.
אבל לדבר על אמינות במערכת פשוטה שכזו?
להגיד שאתה מעדיף מים בטמפ' הסביבה? סיימתי עכשיו 4 ימים בדרום, טמפ' סביבתית של 27-30 מעלות.
אתה מדבר על טיול של 4-5 ימים.
אז מה הברירה? להחזיק מים ליום הרביעי, החמישי.. בקירור מהיום הראשון?
מה ההגיון? כמה צידניות אתה סוחב?
יש לי מקרר, אני מוציא בקבוק, ואז מכניס תחליפי.
בא לי יותר בירה, מוציא מים, שם בירה. לקראת הערב, מכניס בקבוק יין לצינון...במשך היום, עוזר למטילים אחרים שמטיילים איתי- מי שמביא בקבוק מים, מקבל בתמורה בקבוק קר.
מה יותר פשוט?

asafk
17-10-22, 20:27
מעולה. אז אתה צריך מקרר.
אני שם שתי שישיות מים מהתחנת דלק בארגז. זה מה ש*אני* שותה 5 ימים וגם הילדים שלי ואפילו אשתי הראשונה. ואם בטעות אין לי מספיק בקבוקים אני שותה מהג'ריקן. אני מבין שזה לא קביל בעיניך. אבל ככה טוב לי.

אסף.

איל מ
17-10-22, 21:01
הבה ננתח את זה בסגנון שאלה בפסיכומטרי.
כל האנשים שמנסים לשכנע את כולם שרק הדרך שלהם נכונה משתמשים במקרר.
חלק מהאנשים שמשתמשים במקרר מנסים לשכנע את כולם שרק הדרך שלהם היא נכונה.
חלק מהאנשים שמשתמשים במקרר נוקטים בגישת כל אחד ומה שמתאים לו.
כל האנשים שמשתמשים בצידנית נוקטים בגישת כל אחד ומה שמתאים לו.
ילדים,
עיזרו נא לי לפתור את החידה:
האם לשרשור הזה יש תכלית?

boaz avrahami
17-10-22, 21:53
א. ערכתי את הכותרת.
ב. כן. אני משקיע נפח של מצבר בינוני בקרח. קרח שבחלק ממנו.אשתמש לשתיה.
ג. ועדיין אין לי מוטיבציה לסלול קו מתח לארגז של הטנדר כדי שהקבב יהיה חצי קפוא בליל הטיול השלישי.
ד. וגם אין לי עניין לקרר שתיה. אני שותה מים בטמפרטורת הסביבה.
ה.. הבירה נשארת גם היא קרה עד ליל הטיול הרביעי.
ו. ואתה צודק שאני מבזבז אנרגיה על הקפאת קרחונים ובקבוקים בבית. אבל בבית יש לי אנרגיה בלי סוף. אפשר להסתכל על זה כמו על 'מצבר קור' שאני מטעין בבית. גם אם היה לי מקרר ומצבר צרכנים נייד הם שניהם היו עולים הביתה בין טיולים והייתי משקיע אנרגיה כדי להטעין את המצבר.
ז. הבעיה המשמעותית היא המקום שזה תופס במקפיא. באמת בעיה.
ח. ואני יוצא לטיול כדי לטייל. אני לא אוהב לבשל. לא יודע לבשל. אין לי בזה שום עניין. ביוטיוב בסרטונים של הטיולים בקטע שמכינים אוכל אני מריץ קדימה. אני אוהב לאכול אוכל טוב אבל הבנתי מזמן שזה יקרה רק אם מישהו אחר יכין אותו. אז גם לסחוב פרודוקטים טריים לשטח פחות מדבר אלי.

סיכום - אני לא מנסה לשכנע אף אחד להעדיף צידנית על מקרר. ככה טוב לי ואני לא נגד מקררים. אתה, בועז - מנסה לשכנע את כולם שבחירה בצידנית זו בחירה שגויה. שאנחנו לא מבינים משהו.
אז אני כן מבין ובגלל זה בבית ובקמפר יש לי מקרר. ובטנדר לא.
מה שהכי יפה בזה - אני יכול לשנות את הבחירה שלי. אולי כשאני אהיה זקן ושמן, אני אסע כמו מורי ורבי השמשוני י. עם שלושה מקררים אחד לבשר אחד לבירה ואחד לעגבניות וביצים לשקשוקה.
בשביל כמה מהכותבים כאן עם ההצהרות הגדולות שכבר לא יחזרו לצידנית אין באמת דרך חזרה.

אסף.

אסף,
אוהב אותך גם אם אתה דוגל בצידנית. באמת שלא איכפת לי מי משתמש במה.
לא מנסה לשכנע איש, לא מוכר מקררים ואין לי מזה שום רווח. בחיי. ואם הייתי מוכר מקררים הייתי גם מוכר צידניות. לא לכולם אותם צרכים ואותם שיקולים.

אני רק יכול לספר למי שמעוניין להקשיב ואחרי כעשר שנות שימוש שמקרר זה שידרוג מהטובים שביצעתי.

בהן צדק שהגבתי רק מפני שלהבנתי הנימוקים של להעדיף צידנית על מקרר נומקה מסיבות שאינן נכונות עובדתית.
אל תיחסו לי טענות שלא טענתי.

asafk
17-10-22, 21:55
סבבה לגמרי.
אני - כמוך כנראה - רק רוצה לומר שלא חייבים כלום. העיקר לצאת לטייל.
ואם מישהו מרגיש שהוא לא ג'יפאי כי אין לו משהו שכתבו באינטרנט שצריך - אז לא. לא צריך כלום.

אסף.

omri_t
17-10-22, 22:33
מקרר
+ מצבר צרכנים

אחרת אתה לא גיפאי.

jacob72
21-10-22, 16:13
דיון מענין ,דעות שונות, לדעתי כולם צודקים מכיוון שלכל ג'יפאי יש צרכים שונים.

אם אתה יוצא לשטח עם כמות אנשים,ו ל 4-5 לילו ,צודק צריך מקרר,כי צריך להאכיל ולשמור על כל כמות המזון . אבל כמה אנשים נכנסים לך בג'יפ? וכמה פעמים בשנה אתה יוצא ל 5 לילות בשטח נטו,ללא מעבר בתחנת דלק(חנות נוחות) ולא חוצא ישובים (עם צרכנייה שניתן לקנות מזון או קרח) ?

מקרר זה לוקסוס, והשאלה האם באמת צריכים.

אנו יוצאים 5 נפשות ל 3 לילות ,לי באופן אישי אין שום תועלת של מקרר. יש לי קולמן אוסטרים 50 ליטר ,מחזיקה לי הכל ל 3 ימים .
ויש לי צידנית נוספת לגבינות ,חלב וכד.

כמו שכתבתי למעלה, אני חוצה ישובים,נכנס לצרכנייה,קונה שקית קרח וממשיך בסבבה.

ביום שהפתרון הנ"ל לא יספיק ,יש מקום לרכוש מקרר. היום הזה לדעתי לא יגיע, מכיוון שהילדים גדלים ולא בא להם לטייל עם ההורים.
וכך יוצא שאתה יוצא עם פחות אנשים ,פחות מזון לקרר.

מזווית אחרת ,מקרר זה אחלה ,ויש לי חבר שיש לו טנדר ראם, רכש מקרר ,מעמיס כל יום את הארוחת צהריים לשטח, שם במקרר,לרבות מים קרים,ובירה קרה. הוא ממש מרוצה מזה.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

נדב42
21-10-22, 16:37
הבה ננתח את זה בסגנון שאלה בפסיכומטרי.
כל האנשים שמנסים לשכנע את כולם שרק הדרך שלהם נכונה משתמשים במקרר.
חלק מהאנשים שמשתמשים במקרר מנסים לשכנע את כולם שרק הדרך שלהם היא נכונה.
חלק מהאנשים שמשתמשים במקרר נוקטים בגישת כל אחד ומה שמתאים לו.
כל האנשים שמשתמשים בצידנית נוקטים בגישת כל אחד ומה שמתאים לו.
ילדים,
עיזרו נא לי לפתור את החידה:
האם לשרשור הזה יש תכלית?יש לך נתונים לגבות את ההצהרות האלו ?

גיא
21-10-22, 16:48
דרך אגב. יש פה עוד שמעדיפים מים בטמפ' הסביבה ..

וכשטמפ' הסביבה חמה מידי בשביל לשתות את המים. זה סימן שלא צריך לטייל בזמן הזה.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

asafk
21-10-22, 22:09
או סימן להכין עוד קפה...

אסף.

Sent from my 2201117PG using Tapatalk

איל מ
21-10-22, 23:26
יש לך נתונים לגבות את ההצהרות האלו ?
נו באמת...
אם לא היה לי חוש הומור, פשוט הייתי נוסע לבית של זיו ובועז ותוקע נייר עטיפה של מסטיק בטרמינלים של הפיוז של המקרר.

-->