PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך בעתיד נמכור קרוזר מנוע בערה פנימית

idosit
19-10-22, 18:24
חבר הודיע לי שהזמין קרוזר חדש
כמובן , דיזל, בערה פנימית.

מגמת השוק ברורה
היברידי או חשמלי מחלט.

מתוך כך השאלה:
נניח 5 שנים מעכשיו
איך יימכר דיזל יד 2
כשעולם הרכב הופך חשמלי.

השאלה כמובן רלבנטית לא רק לטויוטה.

תודה

אבי ביטר
19-10-22, 18:32
הנה הפרנויה מגיעה גם לפה….
יש לי הרגשה שיש כאלה שקונים חשמלית רק מהפחד שלא יצליחו למכור בעתיד בנזין/דיזל.

עוד 5 שנים אין סיכוי שהתשתיות במדינה יוכלו לתת מענה לחשמליות בלבד, אולי לכיוון ה 10-15 שנה, ובדרך אנשים יתמודדו עם כל מיני חבלי לידה וקשיים.

תהיה רגוע.

נמרוד
19-10-22, 18:36
מתוך כך השאלה:
נניח 5 שנים מעכשיו
איך יימכר דיזל יד 2
כשעולם הרכב הופך חשמלי.

השאלה כמובן רלבנטית לא רק לטויוטה.

ימכר טוב...
טויוטה לפחות.

נדב ש.
19-10-22, 18:37
כשיהיו 4x4 חשמליים בייבוא סדיר וזמן אספקה נורמלי שיתנו מענה עם יכולות לא מבוטלות לטיולי שטח ולא שבילים עם טווח נסיעה מכובד תתחיל לדאוג, עד אז אללה כרים.

erezgur
19-10-22, 18:47
אתה מתכוון בכמה יימכר מעל ה"מחירון"?

נשלח מהנייד

איל מ
19-10-22, 23:40
באמת מרחם על אנשים שמה שמעניין אותם בקניה זה איך הרכב ישמור מחיר.
כשאני קונה אוטו אני מתכנן לנסוע בו עד שהוא ימות או עד שאני אמות. או לפחות עד שהמחירון שלו יהיה כל כך מגוחך, כדי שאחנה אותו עם מפתח בסוויץ.

אבי ביטר
20-10-22, 00:46
אל תגזים

יש כאלה שרוצים רכב חדש כל 3-5 שנים, מכל מיני סיבות לגיטימיות בעיניי.

יש גם כאלה (אני ביניהם) שאחרי תקופה מסויימת מתחילים להשתעמם ורוצים לחדש, ולהתרגש.

אבל אני תמיד בחרתי רכבים לפי הדרישות שלי, ולפי פרמטרים מדידים (אמינות היא לא פרמטר מדיד למשל) ואף פעם לא הייתה לי בעיה במכירה.

- - - Updated - - -

דרור ברלי
20-10-22, 09:06
עד 2035 ימשיכו למכור כאן מכוניות ICE חדשות
גם בעוד 20 שנה יהיה לכם דלק בכל תחנה. דלק משמש לא רק למכוניות הפרטיות שלנו.
כי המעבר לחשמל עדיין לא חלק וגורף - המכוניות יקרות מדי, לפרוס תשתיות מתאימות לוקח המון זמן ועולה המון כסף ומכוניות דלק שנוסעות ותקינות, ימשיכו לנסוע.
כשהן ייגמרו, יחליפו אותן בחשמליות, אבל עוד חזון לששון. באמת.

בקיצור - שיקנו לנדקרוזר. כשיגיע הזמן למכור, הוא יימכר. מהר. הרבה מעל מחירון. שלא ידאג.

Crabbing
20-10-22, 09:32
כשיפסיקו למכור דלק בתחנות אתרום את הרנגלר למוזיאון הג׳יפ שיוקם בעין ורד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
20-10-22, 10:37
לא בטוח שהתשובה לזה היא כזו חד משמעית. בעצם, בטוח שהיא לא.
כי השאלה היא לא על נושא שהוא מוחלט. שחור ולבן. השאלה היא לא אם יהיה דלק (יהיה) או אם ימכרו (כנראה שכן, אבל זה הימור), אם יהיה מותר לנסוע (כן, בוודאי ברוב הדרכים), אלא לגבי ערך עתידי שהוא תוצאה של היצע וביקוש.
ואין כאן אף אחד שיודע להעריך את שני הפרמטרים האלה, כי זה תלוי בהמון התפתחויות עתידיות, לגאליות, פוליטיות, מדיניות ברמה המקומית והבינלאומית, מלאי מחצבים, יצוריות, טכנולוגיות ועוד.

אם הייתי במקומו, הייתי שמח בקנייה ומפסיק לדאוג, בינתיים.

https://imageshack.com/i/pofYbEYmj

https://imageshack.com/i/pomlK6Cbj

דרור ברלי
20-10-22, 10:41
הוא מדבר על צפי לעוד 5 שנים לכל היותר.
זה דגם הרכב עם מוניטין, סחירות ושמירת ערך וכתוצאה מזה ביקוש ונכונות לשלם הרבה מעל למחירון, מהטובים בשוק, אם לא הטוב שבהם. רכב ממותג שנהנה מסגידה עיוורת של ההמון המטומטם ברמת דת/כת. לא נכנס להאם מוצדק או לא, אלא לעובדה קיימת. במציאות המטורללת של ישראל בסוף 2022-תחילת 2023, טויוטה הוא המותג הכי חזק והכי יציב ולנדקרוזר הוא השקעה מניבה שנייה בטיבה רק לנדל"ן.

לדעתי אין מקום לדאגה.

רק לזכור שאם מזמינים היום, מקבלים את האוטו רק בעוד שנה.......

סולי
20-10-22, 11:37
"שנהנה מסגידה עיוורת של ההמון המטומטם ברמת דת/כת."
כותב ככה.. מכנה את כולם מטומטמים ואז "לא נכנס אם מוצדק או לא"..
תאמין לי אתה...

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

דרור ברלי
23-10-22, 09:10
תדבר עם רוב מעריצי המותג ותשמע את רמת הטיעונים ותבין כבר לבד.
אין לזה שום קשר ולו קלוש לאיכות האמיתית של האוטו. גם אם תנסה בכוח להראות להם כמה טוב הוא בנוי, זה לא יאמר להם כלום ולא כלום. אבל לשלם כל כך הרבה מעל למחירון? מישהו פה ממש מטומטם - או ההמון, או המחירון, או זה שכתב אותו. לנוכח מה שקורה בשוק המכוניות החדשות והמשומשות וההמון הנבער הזה שמשלם כל מחיר, גם הרבה יותר ממחיר של חדש - זה כנראה ההמון. והוא ממש-ממש מטומטם.

וככל שאנחנו מדברים על רוכשי טויוטה חדשה - השיקול העיקרי אם לא היחיד הוא שמירת ערך וסחירות. הם בעצמם אומרים את זה.
מכיוון שזה ממש לגיטימי, אני יכול להרגיע אותם - אפשר לרכוש לנדקרוזר ללא שום פחד. בעוד חמש שנים הוא עדיין יהיה להיט בשוק המשומשות. יימכר מהר ובהרבה מעל מחירון.

נמרוד
23-10-22, 11:17
מישהו פה ממש מטומטם - או ההמון, או המחירון, או זה שכתב אותו. לנוכח מה שקורה בשוק המכוניות החדשות והמשומשות וההמון הנבער הזה שמשלם כל מחיר, גם הרבה יותר ממחיר של חדש - זה כנראה ההמון. והוא ממש-ממש מטומטם.

אז אתה אומר שכל מי שקונה טויוטה הוא ממש-ממש מטומטם?

oferc
23-10-22, 11:27
השאלה איך ימכר רכב חשמלי בין 5 שהטווח כבר לא טווח והאחריות על הסוללות כמעט נגמרות.
איך יתמודדו עם האיכות של הסיניות אחרי 5 שנים והאם בכלל יהיה להם ביקוש כמשומשות וותיקות.

הבעיה האמיתית עם רכבים חשמלים היא הטכנולוגיה , המסכים והגדגטים שיקפצו מדרגה כל שנה ופתאום רכב חשמלי בין 5 יראה כמו דינוזאור ישן.

לדעתי המחסור ב4X4 קשוח דיזל או בנזין ייצור ביקוש חזק במיוחד ללנד קרוזרים , אבל אף אחד לא יודע באמת מה יהיה עוד 5 שנים הכל ספקולציות.

דרור ברלי
23-10-22, 11:38
אז אתה אומר שכל מי שקונה טויוטה הוא ממש-ממש מטומטם?

אני נגד תופעות של הערצה ומאפיינים של דת ו/או כת.
אני גם אומר שחלק גדול מרוכשי טויוטה בכל מחיר (וגם כל רכב אחר בכל מחיר, ובטח לשלם על רכב משומש יותר מאשר על חדש, ובכלל לשלם כל מחיר כנגד כל כללי צרכנות נבונה) הם ממש מטומטמים. ולא רק אני אומר את זה.

נמרוד
23-10-22, 11:43
לא ענית לשאלה.

מיכה100
23-10-22, 11:43
יש ביטוי מעולה באנגלית, שלא מצאתי לו עדיין מקבילה עברית: We violently agree
כולם פה אומרים את אותו דבר: לנדקרוזר זה הSUV האחרון בערך במחיר שלו שנותן שילוב "נכון" של פינוק בכביש ויכולות/שרידות בשטח.
כמובן אחרי הגבהה, מיגונים וצמיגים.
פלוס שמירת ערך מצויינת.
אז מי שקונה אותו, טיפש הוא לא. עשיר אולי כן.

דרור ברלי
23-10-22, 11:54
היית משלם הרבה יותר ממחיר של חדש על רכב שכבר נסע, רק כדי לקבל אותו עכשיו?

לא קשור לאיכות המוכחת של הדגם. לאחרונה זה משהו שחוצה מותגים ודגמים. גם טסלה משומשת נסחרת במחיר גבוה יותר מחדשה.
אני אישית חושב שאם מחיר של כל דבר (מעגבניה ועד אוטו) יצא מפרופורציות, אני פשוט לא קונה אותו. שרודפי הבצע יתייבשו עם המציאה שלהם - זו הדרך הבדוקה "לחנך" את השוק. אבל כנראה שאני יוצא הדופן.

סולי
23-10-22, 12:33
תדבר עם רוב מעריצי המותג ותשמע את רמת הטיעונים ותבין כבר לבד.
אין לזה שום קשר ולו קלוש לאיכות האמיתית של האוטו.
.

מצטער להרוס לך,
לא מעריץ וגם לא לקוח של טויוטה... אבל בכל זאת נוסע מדי יום בשנה וחצי האחרונות על היילקס חדש, לפני כן טריטון, די מקס, ווינר. אתה משלם (:

בהחלט הטויוטה מרגיש איכותי וחסון יותר מהאחרים.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

נמרוד
23-10-22, 12:42

לא קשור לאיכות המוכחת של הדגם. לאחרונה זה משהו שחוצה מותגים ודגמים. גם טסלה משומשת נסחרת במחיר גבוה יותר מחדשה.
אני אישית חושב שאם מחיר של כל דבר (מעגבניה ועד אוטו) יצא מפרופורציות, אני פשוט לא קונה אותו. שרודפי הבצע יתייבשו עם המציאה שלהם - זו הדרך הבדוקה "לחנך" את השוק. אבל כנראה שאני יוצא הדופן.

אתה מתחמק. מי שקונה טויוטה ממש-ממש מטומטם, או שאתה חוזר בך ומתנצל?
(לא בפני, אני כנראה באמת מטומטם. אבל אני לא מייצג)

נדב42
23-10-22, 12:51
האמירה היתה על מי שקונה רכב משומש במחיר יותר גבוה ממחירו של חדש.

אני לא מסכים באופן גורף עם האמירה הזו, לפעמים הסיטואציה מצדיקה ושכל אחד יעשה את השיקולים שלו, גם אם הם מטומטמים.

שנה אחרי שקניתי את הויטארה הראשונה שלי, הציעו לי עליה יותר מהמחיר ששילמתי עליה כחדשה. למה ? תנאי השוק דאז והמחליף של הדגם שהיה פחות פופולרי ...

איל מ
23-10-22, 13:21
אמרתי את זה בפירוש באיזה שרשור לפני כמה זמן.
השוק היום נשלט על ידי מטומטמים וחזירים בלי קשר לדת מין וסוג רכב.
מי שממש מעניין אותו לעשות מזה אישיו מוזמן לחפש את השרשור.

נמרוד
23-10-22, 13:27
"מטומטמים" ו"חזירים" אני מניח שאלו המילים המודרניות ל"קונים" ו"מוכרים"?

כן, היה יותר טוב בברית המועצות.
אמנם לא הייתה הרבה בחירה (לאדה ניבה או וואז) והיה צריך לעמוד שנים ברשימת המתנה, אבל המחיר היה ידוע וקבוע.

דרור ברלי
23-10-22, 13:30
אתה מתחמק. מי שקונה טויוטה ממש-ממש מטומטם, או שאתה חוזר בך ומתנצל?
(לא בפני, אני כנראה באמת מטומטם. אבל אני לא מייצג)

מה יש לי להתנצל על ההתעקשות שלך לא להבין למה התכוונתי למרות שכתבתי את זה במפורש?

במה שונה להעריץ מותג מלהעריץ להקה או מנהיג דגול?

או שאתה מנסה בכוח להתקוטט. גם זה משהו כדי להפיג שעמום.

נמרוד
23-10-22, 13:46
רבים מחברי בעלי טויוטה 4×4. רובם ככולם רציונליים ופרקטיים, סאחים על גבול המשעממים - בדיוק הסיבה שהם נוסעים בטויוטה.

למה אתה מכנה אותם "מעריצים" ו"מטומטמים"? אם לא אז תגיד שלא.

דרור ברלי
23-10-22, 13:55
אולי הם לא הרוב?...
יש מספיק סיבות מצויינות לרכוש טויוטה בכלל או לנדקרוזר בפרט.
אבל תתעניין קצת מעבר למעגל הקרוב שלך ותבין מה זה "כת" או "דת" ותתענג על רמת הטיעונים. כנראה שאתה יודע על מה מדובר, בכל פעם שאצלך מגיע הזמן להחליף רכב ואתה מתחיל לטייל בין מוכרים ולהביא סיפורים שפעם הרהרת לכרוך לספר...

והדיון על לשלם מחירים מופקעים עבור מכוניות משומשות, לאחרונה הרבה מעל למחיר רכב חדש, הוא כבר נטו על התנהגות צרכנים, דחיית סיפוקים וכו'. נושא לפסיכולוגים, לא לחובבי רכב. זה לא רק בטויוטה - תראה מה מתרחש בשוק הרנגלרים..... שם תוסיף לזה גם טיפוסים מהסוג שלא היית יושב איתם מסביב למדורה בטיול....

אייל קורא למוכרים כאלה "חזירים" ולקונים כאלה "מטומטמים" - אלה וגם אלה זקוקים אלה לאלה כמו זבובים לגוש חרא. ואני מסכים איתו בכל מילה.

assafy
23-10-22, 14:06
יש לי לנדקרוזר ומפנטז על לקנות רוביקון. איפה זה שם אותי?

נמרוד
25-10-22, 13:32
אייל קורא למוכרים כאלה "חזירים" ולקונים כאלה "מטומטמים" - אלה וגם אלה זקוקים אלה לאלה כמו זבובים לגוש חרא. ואני מסכים איתו בכל מילה.

נגיד שאני רוצה להחליף את ההיילקס שלי. אם אמכור אותו במחיר השוק - אני משער ש20-30 אלף מעל המחירון - אני "חזיר", והקונה "מטומטם". ואם איזה קוסם יהפנט אותי למכור במחיר מחירון, אז אני "מטומטם" והקונה המתוחכם "חזיר". ואולי בכלל אני צריך להציע לך למכור לי את הסופה שלך במחיר מחירון. אתה הרי בטח לא חזיר?

אפשר (רק בשביל האווירה הנעימה בפורום) לוותר על הכינויים "מטומטם" ו"חזיר", להניח שכולם די דומים וממוצעים ברמת המשכל והמוסריות שלהם, ולקרוא לזה שוק משוכלל.

Yaron.nahum
25-10-22, 13:50

לגבי טסלה זה כבר כנראה לא נכון
התחילו למכור מלאי קיים

https://www.tesla.com/he_IL/inventory/new/m3?redirect=no

opl
25-10-22, 15:13
יש לי לנדקרוזר ומפנטז על לקנות רוביקון. איפה זה שם אותי?

סאחים על גבול המשעממים

...

דרור ברלי
27-10-22, 09:29
איך תגדיר את מי שקונה עגבניות ב-35 שקל לקילו?... כי אם דבר כזה יקרה בחו"ל - אנשים פשוט לא יקנו. ולא יאכלו עגבניות תקופה מסויימת עד שהמחיר יורד. זו צרכנות נבונה.
רק לא בישראל. כי כאן החזירים מפמפמים את המחירים והמטומטמים רצים וקונים. מעגבניה דרך נעליים ועד אוטו ודירה - ואז "מחיר שוק" שגבוה ב-30% מהמחירון, הופך לנורמה שעליה מוסיפים 30%..... עד שיבוא חזיר חדש שיפמפם את זה עוד. אם יצליח לו, החזירים האחרים ימהרו ליישר קו איתו והנה יהיה לנו "מחיר שוק" חדש עליו שוב יוסיפו 30%.... הנסיון מלמד שזה מצליח והמטומטמים משלמים - והנה לך יוקר מחיה.

כנראה שאני לא טועה וטויוטה קונים כדי למכור - אבל ג'יפ שאוהבים נשאר. לכן הסופה שלי לא למכירה ותישאר איתי עד הקבר אבל אתה יכול לנסות לשכנע אותי... ג'יפ לא ייצא לך מזה (כוס ויסקי או שתיים ואיזה סטייק - אולי כן). ולכן גם התפרעות המחירים לכאורה בשוק ה-4X4 לא אמורה לעניין אותי. אבל בלי קשר, בשבוע שעבר עיני צדה איזו סופה שמוצעת למכירה. עומדת ונרקבת כבר שנים ואמנם מניעה ונוסעת ועם טסט שאין לי מושג איך עוברת אותו (תכל'ס יש לי מושג...), אבל בהגדרה הכי אופטימית וגם אחרי שמעשנים כמות רצינית של משהו שמרחיב את התודעה, זו גרוטאה לשיפוץ כללי מפגוש קדמי לוו-גרירה. אין חלק באוטו הזה שלא זקוק לדייט דחוף עם דיסק ורתכת ואין דרך אחרת להגדיר את האוטו הזה שכנראה רק אני רואה בו את הפוטנציאל החבוי.

הצעתי לבחור 10K על הרכב במצבו כמו שהוא וגם זה בפרץ של נדיבות, כי לנוכח ההשקעה המינימלית הנדרשת כדי להביא את זה למצב ראוי למאכל אדם, זה כנראה לא שווה יותר מ-5... אבל הוא מתעקש על 60!... לא התווכחתי בכלל, שישמור את המציאה לעצמו. ואין לי ספק שבסוף יגיע המטומטם שישלם לו 25-30 תמורת הזכות לפנות את ערימת החלודה מהחצר שלו. ובאמת טוב שזה לא טויוטה..... כי אז בטח היה מתווסף "1" בתחילת הסכום.....

מה שאני אומר זה שאם משהו יקר לכם? אל תקנו. פשוט אל תקנו!
זכותו של כל אחד לבקש כמה שהוא רוצה. אבל זכותנו גם לחשוב שזו חזירות ולא לשלם את המחירים האלה, ולחשוב שמי שכן משלם אותם הוא פשוט מטומטם.
לנדקרוזר אוטו טוב, סופה ג'יפ מדליק - אבל אף אחד לא "צריך לנדקרוזר" ואף אחד בטח לא "צריך סופה". אנחנו רק רוצים. וגם בלי סטייקים ואפילו בלי עגבניות אפשר להסתדר לא מעט זמן - עד שהשפיות תחזור.

אין דרך אחרת כדי לחנך את המערכת ולהילחם בתופעה הזו.

נמרוד
27-10-22, 10:19
... אבל עגבניה עולה 5 שקל לקילו.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20221027/c158945348beb4d3c51b5823561a6d71.jpg

erezgur
27-10-22, 11:59
כי היבואן עוד לא מביא ארצה עגבניית-טויוטה

נדב42
27-10-22, 14:23
... אבל עגבניה עולה 5 שקל לקילו.לא בתל-אביב [emoji1751]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20221027/73dc8150ffeb86fed26d7fa3d6798bf6.jpg

ehudzeelim
27-10-22, 14:37
לא בתל-אביב [emoji1751]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20221027/73dc8150ffeb86fed26d7fa3d6798bf6.jpgנמרו ד התכוון לעגבניה אחת [emoji4]

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

נדב ש.
27-10-22, 15:06
[QUOTE=נדב42;1007171]לא בתל אביב

כי זה מדינה אחרת.

דרור ברלי
27-10-22, 15:23
מחיר העגבניה רק רק לצורך דוגמה.
היום 5, בעוד שבוע יכול להיות 20 או אפילו 30.

אננס עולה 20-35 שקל ליחידה? אז לא קונים (או שאני מביא ארגז שלם ב-100, אבל זה רק אם אני עובר ליד המשק שמוכר אותם). אננס או לנדקרוזר או רנגלר זה כיף, זה פינוק, אבל זה לא הכרח. אם זה נראה לי יקר, או גרוע מזה, סוג של חזירות - אני פשוט לא קונה. זה הכל.

הבעיה מתחילה עם דברים שבאמת צריך. כי כבר ראית מה קורה כאן לפעמים, במדינת הטרללת. פתאום נייר טואלט או מסכות או אלכוג'ל עלול להפוך למצרך מבוקש שיספסרו בו.... ולהבדיל מלנדקרוזר, נייר טואלט זה משהו שצריך. במה תנגב אם לא יהיה?... קרעי עיתונים?...

שוק משוכלל עאלק. דיר חזירים, זה מה שזה.

-->