PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות - רדיאטור חימום

Sadbuytrue
27-10-22, 15:37
אהלן חברים בראש ובראשונה אני מבקש רק ממי שיודע על מה הוא מדבר לענות - מנסיון עשיר וידע מעמיק.

יש ברשותי איסוזו דימקס שנת 2004 הדגם המוצלח והטוב , נסע 400 אלף ועדיין נוסע כמו חדש - לא רוצה למכור ולא להחליף בחיים.

לאחרונה התחילה נזילה מצד הנוסע של נוזר קירור על הרצפה... מה שמצביע על רדיאטור חימום שדולף , הנזילה לא הייתה חמורה ולא חזקה , טיפות שמטפטפות להם...
עצרתי בצד נתתי לרכב להתקרר ולאחר שהרכב היה קר בדקתי מפלס נוזל קירור , היה חסר מעט הוספתי כמובן.

לא רציתי להמשיך לסוע ככה אז הוצאתי את הארגז כלים מאחורה ועשיתי מעקף לרדיאטור חימום ובעצם הוצאתי אותו משימוש ( לקח חצי שעה)

הכל בסדר לא מאבד מים ועברו חודשיים , רק מה... החורף כאן ולא יהיה לי חימום...

עכשיו נכנסים היצירתיים שבנינו .

כדי להחליף רדיאטור חימום ברכב הזה נדרש פירוק מלא של הדשבורד - הרפתקאה שאני לא בטוח שכדאי להכנס אליה ברכב ישן כזה כי אין לדעת אם הכל יחזור למקום וזה סיפור לא פשוט , מחירים במוסכים נוגעים ב 3-4 אלף שקל...

ראיתי שיש מוצרים שאוטמים נזילות קטנות שמוסיפים למערכת הקירור ברכב , אבל קראתי באותה נשימה אנשים שאומרים שזה הרס להם עוד דברים ובמקרים קיצוניים גם הרס את המנוע , וכפי שציינתי הרכב שלי עובד מצויין ואני לא רוצה לפגוע בו...

השאלה שלי למומחים ביותר ולמכונאים הוותקיים כאן היא כזאת :

האם אני יכול לבצע את חומר האיטום נזילות באופן ממוקד רק על הרדיאטור חימום ולראות אם זה עוזר ומסיים לי את הנזילה בלי לסכן את כל מערכת הקירור של הרכב ?

האם יש דרך בעצם להזרים את הנוזל לרדיאטור חימום וליצור ״ סירקולציה״ ולדמות מערכת סגורה ולתת לחומר לעבוד עליו ורק עליו ?

ואז במידה ובאמת החומר עזר ואין נזילה יותר אני יכול לשטוף אותו טוב ורק אז לחבר חזרה את המעקף אליו ולהצטרף למערכת הקירור הכללית ברכב...

מישהו איי פעם ניסה את זה ?

מישהו יכול להגיד לי אם אני חולם חלומות או חושב נכון ?

מפחיד אותי לנסות חומר אוטם נזילות דרך כל המערכת , אני רוצה לבודד את התיקון הזה פרופר לרדיאטור...

עצות ורעיונות יתקבלו בברכה.

erezgur
27-10-22, 15:50
נא להמשיך את הדיון בשרשור המקביל
https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/125559

שרשור זה ננעל

-->