PDA

צפייה בגרסה מלאה : לקראת החורף - ראש מומלץ לשנורקל

יוסי56
09-11-22, 06:42
אהלן,
דנו לא פעם בפורמים בעבר על שנורקל האם כדאי או לא.. המקרה הוא שכבר קיים ברכב שנורקל (ג'ימני)
פתח הכניסה המותקן כיום "סטנדרטי"

קיימים מגוון ראשים לשנורקל אך אני מתמקד בשניים:

1.ראש ציקלוני
2.ראש פיטריה

אשמח לדעת אם יש חשיבות או זה רק פריט "אופנה" לא ככ אהבתי את הציקלוני כי הוא מזכיר מלגזה.

1. מישהו מכיר את אופן העבודה של "הפטריה"? מצורפות תמונות, מה זה הפתח המסומן?יכנסו מים?
2. בשנורקל בעל פתח סטנדרטי יש חשש כי יכנסו מי גשם בנסיעה? ראיתי שיש כאלה שמסובבים אותו נגד כיון הנסיעה אך זה נראה די מוזר.
תודה

141019141020

ד ו ר ו ן
09-11-22, 07:45
פיטריה זו עיצוב.
צקלוני זה מה שקורה בפנים.

מה יש היום ומה סיבת ההחלפה?

יוסי56
09-11-22, 08:16
מבחינת גשם
יש לי כיום את הימני
ציקלוני זה השמאלי, הפטריה זה לא בידיוק ציקלוני זה בין לבין (אין תא תפסית אבק)

141021

ד ו ר ו ן
09-11-22, 09:25
גשם לא אמור להיות רלוונטי (סיכון) לראש הרגיל.
מיקום השאיבה הרגיל יותר רגיש לגשם והשפרצות בכביש.

זה כן יכול להיות בעייה אם אתה נכנס מהר לשלוליות עמוקות שמרימות גל גבוה שמכסה גם את השנורקל..

בראשי שנורקל הטובים יותר יש תעלה בחלק האחורי שמנקז גם את מעט מי הגשם שנכנס.

שים לב שבתחתית בית פילטר האויר אמור להיות חור עם שסתום חד-כיווני החוצה לניקוז מים.

ציקלוני זה שיטה לסינון, אין קשר בהכרח למיכל איסוף.
יש דגמים שזה נזרק ישירות החוצה.

geva dover
09-11-22, 09:39
לדעתי הפיטריה היא סתמית.
אם יש לך רגיל ואתה לא מרוצה או מפחד ממנו אז תחליף לציקלוני, מקסימום תרוויח גם סינון אבק על הדרך וזה יעשה רק טוב למנוע.

opl
09-11-22, 09:51
אני עם ראש רגיל שסובבתי נגד כיוון הנסיעה, זה נעשה לאחר שמישהו כנראה נהג דרך הרבה שלוליות בוציות בהתלהבות ייתר. פילטר האוויר היה ספוג בוץ בצד של כניסת האוויר.

erezgur
09-11-22, 10:37
אצלי יש ראש שנורקל כמו שלך, "הרגיל".
קניתי ראש ציקלוני כדי לנסות לסנן טוב יותר חלק מהאבק המגיע לפילטר.

בשלב כלשהו התעוררו אצלי ספיקות לגבי התאמת הראש החדש לשנורקל הקיים (נדמה היה לי שהרגשתי ירידה בביצועים והחשש היה שהראש הציקלוני לא מאפשר לכמות מספקת של אוויר להגיע למנוע) וחרתי לראש המקורי. לא בטוח שאני מרגיש הבדל ביניהם.

בהזדמנות זו, אם מישהו יוכל להנחות אותי כיצד אוכל באמצעים ביתיים (ובשימוש מאד לא טכני :( ) לדעת האם הראש הציקלוני מתאים לשנורקל הקיים, אשמח לבדוק זאת ...

ד ו ר ו ן
09-11-22, 11:11
בהזדמנות זו, אם מישהו יוכל להנחות אותי כיצד אוכל באמצעים ביתיים (ובשימוש מאד לא טכני :( ) לדעת האם הראש הציקלוני מתאים לשנורקל הקיים, אשמח לבדוק זאת ...
מספר מקט מול ספרות היצרן (או המקור לחיקוי..), יש נתוני ספיקה ומנועים.

erezgur
09-11-22, 14:10
מנסה להבין את התשובה, תקן אותי אם טעיתי:
לבדוק בספרות הטכנית של הרכב מהי ספיקת האוויר ואז להשוות לנתונים שאמורים להיות לראש השנורקל?

ד ו ר ו ן
09-11-22, 14:25
לחפש את נתוני השנורקל.
את נתוני המנוע תחשב לפי נפח וסלד.

-->