PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני קניה

gadi_rosenfeld
13-11-22, 10:34
שמי גדי ואני מחפש רכב לטיולי סוף שבוע/חגים
תקציב עד 50-60 אלף שקל
גודל הרבה לבד, לפעמים זוג. לא חייב 7 מקומות
נסועה שנתית ותחזוקה הרכב ישמש בעיקר לצרכי טיול, לא ישמש כרכב יום יומי, ולכן אין בעיה להכניס לטיפול באמצע שבוע. מתגורר באיזור המרכז, בעל ידע טכני, אבל אעדיף לא לטפל בעצמי אלא במוסכים. אני מעריך שהרכב יעשה בין 5000-10000 קילומטר בשנה, בוודאי לא יותר מזה.
אופי השימוש אתחיל משבילים ואתקדם משם, ארצה רכב עם יכולת שטח טובה, אצטרף לקבוצה מן הסתם בשלב כלשהו. נסיון צבאי בשטח, גם בסדיר וגם מילואים, אך הרבה שנים לא פעיל.
תנאי סף הילוך כח חובה, בתקציב אני מניח שמשומשים מסוף שנות ה-90 תחילת המילניום.
סוגי רכב שחשבתי עליה חשבתי על דיסקו 1-2 (שריטה ישנה, חלום שהיה בגיל 21) וכאלה יש בתקציב, אך מצד שני פוחד מבעיות אמינות (אין בעיה שהרכב יבלה במוסך כל השבוע, רוצה שבטיול יתפקד היטב). חושב לעשות את הקווץ׳ ולעלות לדיסקו 3 שנחשב אמין יותר. אם דיסקו 1, רק בנזין.
רכב נוסף שחשבתי עליו הוא הפראדו, שגם בתקציב. במקרה הזה לא את הדגם של ה-125 כח סוס

אשמח לשמוע מכם, רעיונות עצות וכו׳

Galaye
13-11-22, 11:25
שמי גדי ואני מחפש רכב לטיולי סוף שבוע/חגים
תקציב עד 50-60 אלף שקל
גודל הרבה לבד, לפעמים זוג. לא חייב 7 מקומות
נסועה שנתית ותחזוקה הרכב ישמש בעיקר לצרכי טיול, לא ישמש כרכב יום יומי, ולכן אין בעיה להכניס לטיפול באמצע שבוע. מתגורר באיזור המרכז, בעל ידע טכני, אבל אעדיף לא לטפל בעצמי אלא במוסכים. אני מעריך שהרכב יעשה בין 5000-10000 קילומטר בשנה, בוודאי לא יותר מזה.
אופי השימוש אתחיל משבילים ואתקדם משם, ארצה רכב עם יכולת שטח טובה, אצטרף לקבוצה מן הסתם בשלב כלשהו. נסיון צבאי בשטח, גם בסדיר וגם מילואים, אך הרבה שנים לא פעיל.
תנאי סף הילוך כח חובה, בתקציב אני מניח שמשומשים מסוף שנות ה-90 תחילת המילניום.
סוגי רכב שחשבתי עליה חשבתי על דיסקו 1-2 (שריטה ישנה, חלום שהיה בגיל 21) וכאלה יש בתקציב, אך מצד שני פוחד מבעיות אמינות (אין בעיה שהרכב יבלה במוסך כל השבוע, רוצה שבטיול יתפקד היטב). חושב לעשות את הקווץ׳ ולעלות לדיסקו 3 שנחשב אמין יותר. אם דיסקו 1, רק בנזין.
רכב נוסף שחשבתי עליו הוא הפראדו, שגם בתקציב. במקרה הזה לא את הדגם של ה-125 כח סוס

אשמח לשמוע מכם, רעיונות עצות וכו׳

למה לא גימיני ?...

gadi_rosenfeld
13-11-22, 12:40
למה לא גימיני ?...
ג׳ימיני הוא גם אופציה, אשמח לשמוע רשמים והמלצות

Galaye
13-11-22, 14:02
ג׳ימיני הוא גם אופציה, אשמח לשמוע רשמים והמלצות

בתקציב הזה לבנאדם 1 ...זה הרכב
זה למעשה טרקטורון עם מזגן ...כל דבר בשטח עושה , ועם שיפורים עושה גם קשוח ביותר והשיפורים לרכב הזה הכי זולים בישראל!

לישראל זה הגיפ ....שמתאים לעלויות ולהכל וממנו מתחילים וחוזרים לשטח ולמעשה ההמלצה מס 1 ...במיוחד למי שמטייל ללא שותפים ברכב

erezgur
13-11-22, 14:03
רכב לשני אנשים, יכולות שטח גבוהות, עלויות אחזקה נמוכות יחסית, נסועה מעטה - התשובה הקבועה והטובה היא ג'ימני.

אם הפנטסיה היא דיסקו או פראדו זה כבר משהו אחר בהחלט ואז ייתכן שדימני לא מתאים לאותו חלום.

gadi_rosenfeld
13-11-22, 14:36
האמת שג׳ימיני נשמע אחלה.
הוא נראה יותר קטן ושברירי מצד אחד, אבל גם יותר קל משקל מצד שני. האם רמת העבירות שלו דומה לפראדו למשל?

erezgur
13-11-22, 14:45
הג'ימני מסוגל לעשות את כל מסלולי השטח הרגילים בארצנו, ינם הרבה כלים כאלו משודרגים ומשופרים שעושים גם את אתגרי השטח הגדולים כמו כמריר ועדשה.

Galaye
13-11-22, 15:16
האמת שג׳ימיני נשמע אחלה.
הוא נראה יותר קטן ושברירי מצד אחד, אבל גם יותר קל משקל מצד שני. האם רמת העבירות שלו דומה לפראדו למשל?
תראה בסרטון הזה ..

רואים אחלה השוואה בן רנגלר לגימני באחד השבילים הקשים ביותר בישראל :
https://youtu.be/t5gB0MVdwt0

Pageup
13-11-22, 16:47
כנראה וג'מיני זה הרכב הכי מתאים לאדם אחד או זוג.
אבל, אם אתה מתכנן לישון ברכב (יש כאלה כמו KOOKE) אז אתה צריך רכב אחר וכנראה הוא צריך להיות ארוך.
פה אתה יורד משמעותית בשנתונים ועולה במחיר התחזוקה, ביטוחים, דלק וכו'.

gadi_rosenfeld
13-11-22, 18:31
פתחתם לי את הראש לאופציה מעניינת, בהחלט אבדוק את העניין. הג׳ימיני אופציה מעניינת מאוד מרגע לרגע

-->