PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשמים מפורד ברונקו ווילדטראק אחרי שלושה חודשים

AsafGanot
17-11-22, 16:29
ככל שפורד ברונקו ממשיך לחדור לשוק ומערער את השליטה הדי מוחלטת של ג׳יפ בתחום רכבי השטח הקשוחים, מצאתי לנכון לחלוק את הרשמים שלי מהרכב אחרי שלושה חודשים שאני נוהג עליו - גם בכביש וגם בשטח.קודם כל, מילה עלי ומה הוביל אותי לקנות ברונקו - אני נוסע על ג׳יפים פחות או יותר מאז שהיה לי רישיון (קצת יותר מ-20 שנה). היו ברשותי בעבר רכבי שטח קשוחים יחסית - לאנד-קרוזר טרופ-קרייר שחרשתי איתו את אוסטרליה במשך ארבעה חודשים, לאנד קרוזר פראדו 2002, FJ Cruiser האגדי, כולם משודרגים. בערך לפני עשר שנים נדבקתי קשות בחיידק ה- Side-by-Side ונסעתי המון על פולריס רייזר של פעם, שבסופו של דבר החלפתי בקאן-אם מאבריק איקס 3 שאני מחזיק עד היום ואוהב אותו כמו ילד. את הברונקו קניתי משתי סיבות - (א) התגעגעתי קצת לג׳יפים, שאפשר לטייל יותר משני אנשים, ו-(ב) חיפשתי רכב שיכול לנסוע אחרי המאבריק בלי שיצטרכו לחכות לו שעות כדי שנוכל לטייל כל המשפחה עם שני הרכבים ולהגיע לאן שבא לנו בלי להתחשב בתוואי הדרך.עוד מילה אחרונה על סגנון הנהיגה שלי, שהוא עשוי להיות שונה מרוב בעלי הג׳יפים - אני אוהב נהיגה מהירה, טכנית, בסגנון ראלי, ואני אוהב לתכנן מסלולים שמשלבים שבילים מהירים בתוך נחלים, סכינים ואוכפים, ומעלות טכניים מאתגרים ברמת קושי גבוהה. בכביש, אני אוהב שהרכב מגיב כשאני לוחץ על הגז, ולכן אני פחות מתחבר לרכבי הדיזל שמאיצים ב-8-10 שניות. זה פחות או יותר כל הרקע הרלוונטי לדברים שחשובים לי ברכב ואיך ברונקו ווילדטראק נותן מענה.

הדברים הטובים

מראה

בואו נתחיל מהמראה. אני מת על המראה של הברונקו. נראה כמו חיה רעה ואימתנית. לטעמי הוא קצת יותר מדי מושך מבטים, אבל זה רק בגלל שעדיין אין הרבה כאלה על הכביש. מאמין שתוך שנה-שנתיים אנשים יתרגלו לראות אותו ופחות ינעצו.

התנהגות כביש

אני שם רגע את נושא הרעש בתא הנוסעים בצד, כי אני אתייחס אליו בפירוט כשאכתוב על הדברים הרעים. אבל למעט נושא הרעש, הברונקו ממש כיפי לנהיגה. הוא מאיץ כמו שצריך. יודע לעבוד גם בהנעה אחורית שמספק חווית נהיגה ספורטיבית וכיפית, וגם מאפשר לעבוד בתצורת AWD שבו הכח עובר לארבעת הגלגלים כאשר הדיפרנציאל המרכזי פתוח, בדומה לכל רכבי ה- SUV בעלי הנעה כפולה. בשורה התחתונה אני מאוד נהנה לנהוג עליו גם בכביש ובטח ובטח שבשטח.

מושבים

הכסא סופר-נוח לי. לא כואב לי הגב גם אחרי נסיעות ארוכות מאוד (נהגתי לפני על גראנד צ׳ירוקי ושם היה מתחיל להציק לי הגב אחרי כמה שעות). המושב האחורי נשען מעט אחורה, והילדים המפונקים שלי מדווחים שנוח להם אפילו יותר מהגראנד צ׳ירוקי. הרכב כולל גם חימום מושבים קדמיים וחימום הגה. אני פשוט מת על הפיצ׳ר הזה. מי שאוהב יודע להעריך. אין, ד״א, קירור מושבים אבל אותי זה לא מעניין כי גם כשהיה לי ברכבים קודמים לא השתמשתי בזה.
תצוגה

המסך של הרכב גדול וברור. למעט כמה באגים שאפרט לגביהם בהמשך, סך הכל מערכת ההפעלה SYNC היא מערכת נוחה וטובה. לא מבין למה עדיין יש תוכנת Navigation מובנית, אבל הי, מה אכפת לי שזה שם. אני פשוט לא משתמש בזה.גם הדיספליי של הדאשבורד הוא נחמד וטוב. כן הייתי שמח אם היו מציעים (כמובן כחלק מחבילה שעולה כסף) דיספליי על השמשה כמו שיש בחבילות טכנולוגיה של אאודי, אבל אין ות׳כלס זה לא נורא.

טכנולוגיה

מבחינת כל הפיצ׳רים של הבטיחות ו- Driver Assistance יש לרכב כל מה שמעניין וטוב - התראת שטח מת, התראה + תיקון של שמירה על נתיב, עצירה במקרי חרום, זיהוי רכבים / הולכי רגל. פה לא חסר לי כלום.יש לרכב גם Cruise-Control אדאפטיבי, שהוא סופר שימושי לדעתי, אבל פורד פשוט דפקו את הפיצ׳ר הזה כי הוא נכבה ב-25 קמ״ש ומטה, כך שדווקא בפקקים האיטיים כשאתה הכי צריך אותו הוא לא עובד. זה לא מגניב, אבל גם לא נורא.
מזגן

כשהלכתי להתרשם מהרכב, התבאסתי מאוד שאין ונטה מאחורה כי ידעתי שהילדים יקטרו על זה. בפועל, המזגן ברכב הוא סופר חזק ומקרר את כל הרכב בשנייה כך שהתלונה היחידה שאני שומע זה להחליש את המזגן והחוסר של הוונטות מאחורה לא מפריע לאף אחד

סאונד

מערכת השמע היא סך הכל בסדר, למרות שציפיתי ליותר. הדבר הבעייתי איתה זה שהבאס מרעיד כל מני פלסטיקים במסגרת של הרכב וגורם לרשרוש כל פעם שיש באס בעוצמה גבוהה. שוב, לא מגניב אבל לא על זה נלך לרב.

אחסון

מבחינת אחסון, יש הרבה מקום אבל הוא פשוט מחולק גרוע. התא שבין המושבים הוא פשוט תא עמוק וריק בלי שום מחיצות/חלוקות. במקום מקום למשקפי שמש, פורד בחרה לשים סדרת כפתורי AUX שרלוונטים רק אם אתה מוסיף כל מני מערכות חשמליות לרכב (לדים לדוגמה). במקום תאים בדלתות של הנהג ושל הנוסע הם שמו רשת כזאת שאתה יכול לשים איזה מפה. אקיצר, יכלו לעשות יותר בכל הנוגע לאחסון. החדשות הטובות הן שאתה קונה באמאזון בכמה ג׳ובות תאי פלסטיק שמותאמים לברונקו ופותרים את הבעייה לגמרי.הבגאז׳, שעל הנייר יותר קטן מהבגאז של הגראנד צ׳ירוקי, גם היה אחד הדברים שהטריד אותי לפני שקניתי, אבל העובדה שהוא מרובע וגבוה הופכת אותו לממש נוח ובפועלי אני יכול לדחוף בו יותר דברים מאשר הייתי דוחף בבגאז של הגראנד. מכיוון שאני סופר ביקורתי, אני חייב להעיר דבר אחד על הבגאז׳ - יש אפשרות לפתוח לחוד את החצי-דלת של הבגאז׳ (שנפתחת הצידה), ואת השמשה האחורית (שעולה למעלה), אבל בגלל שהגלגל ספייר מפריע, חייבים קודם לפתוח את הדלת ורק אז לפתוח את השמשה. מרגיש לי שאם המהנדסים של פורד היו נותנים על זה עוד קצת מחשבה, היו יכולים לפתור את זה… זה קצת מרגיז :)

מודולריות

אחד הפיצ׳רים המיוחדים של הברונקו זה העובדה שאפשר לפרק לו את כל הגג, לרבות הגג של תא המטען, ואת ארבעת הדלתות, כך שאתה מקבל חוויית נהיגה בשטח עם מינימום מחיצות בינך לבין הטבע. כדי לאפשר את הדבר הזה, פורד לקחה הרבה פשרות כי זה דורש הנדסה שונה מאוד למסגרת הרכב שיש לה כל מני מינוסים כגון הרעש והבידוד של תא הנוסעים.בכל ההקשר של היכולת הזאת לפרק את הגג והדלתות, אני קצת חצוי ויכול להיות שבדעת מיעוט, אבל אני אגיד מה דעתי בפירוט -

פירוק הגג שמעל המושב הקדמי - יכולת מגניבה למדי. לוקח דקה לפרק ואפשר לאחסן את החלקים בתא המטען. סביר להניח שתמצא לזה מקום גם אם תא המטען לא ריק. נסעתי ככה עם חברי הטוב אלי ליאור יום שלם. חזרנו מבסוטים ושרופים לגמרי מהשמש. עד היום אני מתקלף…
פירוק הגג שמעל המושב האחורי - יכולת נחמדה. גם - לוקח דקה-שתיים לפרק. את זה קצת יותר קשה לאחסן, אלא אם כן המושבים האחוריים שכובים, או לחילופין יש רק נוסע אחד מאחורה ואז אפשר להעמיד את זה כשזה קצת בולט מהגג.
פירוק הגג שמעל תא המטען ופירוק הדלתות - דבר ראשון, אודה ואומר שלא עשיתי את זה עדיין, אז אני לא יודע להעיד על חוויית הנהיגה ללא החלקים האלו. הסיבה שלא עשיתי את זה זה מכיוון שאתה לא יכול לפרק את זה באמצע הטיול כי זה ענק ואין לך איפה לאחסן את זה. כלומר, האופצייה היחידה לעשות את זה, זה בבית לפני שאתה יוצא לטיול, וקשה לי לדמיין את עצמי נוסע במהירות גבוהה בכביש מהיר בלי הגג עם מלא רוח ואי אפשר לשמוע אף אחד. מה גם שאני לא בטוח שזה בכלל חוקי לנסוע בכביש ללא הדלתות. בקיצור, נראה לי שזה אופצייה מגניבה עבור אלו שגרים ביוטה ובאריזונה שיוצאים מהבית ישר לשטח, וקצת פחות שימושי בארץ.

בשורה התחתונה, אני חושב שהיכולת הזאת נחמדה אבל ממש לא שווה את האתגרים שהיא יוצרת כגון הרעש והבידוד של תא הנוסעים. אם היתה גרסה עם גג רגיל, הייתי קונה אותה בלי לחשוב פעמיים.

גרירה

ממש הופתעתי לטובה מיכולת הגרירה של הברונקו. למעשה, הוא גורר הרבה יותר טוב מהגראנד צ׳ירוקי. יש לי עגלה של 1500 קילו והוא עולה איתה עליות בקלילות רבה. גם בכביש וגם בשטח. לא מבין איך יכול להיות שהיכולת גרירה ברישיון היא רק 1500 כשהגראנד צ׳ירוקי יכול עד 3000…יש לו גם יכולת מגניבה שמונעת Fishtail כשגוררים במהירויות גבוהות. למי שלא מכיר, Fishtail זה אפקט שגורם לכך שבמהירות גבוהה, העגלה מתחילה לזוז ימינה ושמאלה (כמו סנפיר של דג) ולהזיז את כל הרכב ימינה ושמאלה. ממש לא סימפטי כשזה קורה על כביש מהיר. בקיצור, יש לאוטו מערכת שמונעת את זה בצורה מאוד מרשימה.בנוסף, בעקבות מקרה מצער שקרה לי באמצע טיול עם המאבריק והג׳יפ, הייתי צריך לגרור את המאבריק (ששוקל כ-750 קילו) איזה 30 קילומטר בשטח קשה. תקשיבו, הברונקו החייתי הזה לא הרגיש בכלל את המשקל. גרר את הכלי בקלילות של איילת סלעים. באמת באמת מרשים! מסכן יוסי שנהג מאחורי על המאבריק עם מנוע כבוי ואכל אבק כל הדרך…

עבירות ונהיגה בשטח

השארתי את הנושא הזה אחרון בכוונה. לפני שאפרט, חשוב להזכיר שמעולם לא היה לי ולא נהגתי על רוביקון, כך שאני לא יכול להשוות. כאמור, נקודת ההשוואה שלי היא לפרדו של פעם (מוגבהת ונעולה קדימה-אחורה), FJ-Cruiser (מוגבהה ונעול קדימה אחורה), פולריס רייזר 800 וקאן-אם מאבריק איקס שלוש משודרג למשעי. (היו לי גם רכבים אחרים אבל לא משהו ששווה להזכיר בהקשר של השטח).בשורה התחתונה, חוויית הנהיגה עם הברונקו בשטח היא לא פחות ממדהימה. האוטו יכול לעבור ה-כ-ל. איפה שהקאן אם עובר, גם הברונקו יכול לעבור (אם הוא עובר ברוחב). לא רק שהוא לא סופר בכלל את העליות, הפודרה וההצלבות, הוא גם יודע ליסוע מהר ומדוייק בתוך הנחלים. בקיצור תענוג אמיתי.אחד הדברים שממש התלהבתי מהם זה היכולת לנעול את הדיפרנציאל האחורי תוך כדי נסיעה כשאתה ב- 4H. אתה פשוט יכול ליסוע רגיל על 4H בצורה ספורטיבית בתוך נחל או על שביל מהיר, ואז כשמגיע איזה מעלה אתה לא צריך לעצור ולא כלום. תוך כדי נסיעה אתה מדליק את הנעילה האחורית, עולה את המעלה ומכבה אותה חזרה אפילו בלי להאט. סופר שימושי.כמובן שאם הגעתי למעלה רציני אז אתה צריך לעצור כדי לשלב LOW, אבל גם אז, אם פתאום הגעת לקטע ממש רוצח, אתה יכול להפעיל את הנעילה הקדמית תוך כדי נסיעה מבלי לאבד את המומנט. אוטו חיה רעה, אמרתי כבר?עוד כמה פיצ׳רים נחמדים בהקשר של נסיעה בשטח -

יש באוטו כפתור שמאפשר פנייה במקום. מזכיר קצת נגמ״ש עם זחלים. האופן שבו זה עובד זה שככל שאתה מסובב את ההגה, המערכת משתמש ב- ABS כדי ללחוץ ברקס על הגלגלים בצד שאליו אתה פונה. זה מייצר מצב שאם יש לך פנייה ממש חדה בשטח, במקום לעשות קדימה-רוורס אתה פשוט לוחץ על הכפתור הזה ופונה רגיל.
יש עוד כפתור באוטו, ממש נחמד, שמאפשר נהיגה עם רגל אחת. כלומר, כשזוחלים על סלעים, מכירים שאתה כל הזמן עובד עם הגז והברקס? אז כשהכפתור הזה לחוץ, אתה פשוט עובד רק עם הדוושה של הגז. ככל שאתה מוריד את הרגל מהדוושה הברקסים מופעלים. זה מאפשר מצב זחילה על סלעים ושימושי מאוד גם בעלייה וגם בירידה.
לצערי, אין בווילדטראק ניתוק מוט מייצב. אני לא יודע אם זה חסר לי או לא כי למעשה אף פעם לא נהגתי עם מוט מייצב מנותק, אבל אין ספק שזה נראה לי שימושי. לצערי הגרסה שכוללת גם את הצמיגי 35׳׳ וגם את הניתוק מוט מייצב לא הגיעה עדיין לארץ. יש לאן לשאוף…
דבר נוסף שקצת חסר לי זה היכולת לשלוט ברמת ההתנגדות של הבולם (או מתוך הרכב או אפילו מבחוץ). אם היה לי את זה הייתי מקשיח את הבולמים בנהיגה מהירה בשטח ומרכך אותם חזרה כשיוצא לכביש. אולי בגרסה הבאה…

שורה תחתונה, הנסיעה של הברונקו בשטח היא מעל לכל ביקורת. אין מילים.

הדברים הרעים

אז עכשיו אחרי כל המחמאות שחלקתי לרכב (וגם כדי שפורד לא יעופו על עצמם יותר מדי), הנה רשימה של הדברים שחסרים או שלא עובדים טוב. סידרתי את הרשימה לפי סדר יורד - מהמבאס ביותר ומטה.

בידוד בתא הנוסעים

הדבר הכי מבאס ברכב זה רמת הבידוד של תא הנוסעים. זו גם התלונה הכי נפוצה שתקרא עליה באינטרנט. כשקניתי את הרכב, הוספתי Roof Rails ו- Cross Bars (זה המסילות ששמים על הגג בשביל להעמיס דברים על הגג או לשים גגון). בחודשיים הראשונים שנסעתי עם האוטו ממש סבלתי מהרעש בתא הנוסעים. זה נשמע כאילו אחד החלונות פתוחים, וזה חזק בקטע שאין סיכוי לשמוע אותך בדיבורית כשאתה נוסע 100-110 קמ״ש. בסופו של דבר החלטתי להסיר את המסילות והרעש השתפר פלאים. זה לא שתא הנוסעים עכשיו שקט ונחמד, אבל הרעש הפך להיות הרבה יותר נסבל. פעם הבאה שאסע לטיול, אני ארכיב חזרה את המסילות וזה ייקח עוד 20 דקות, אבל זה עדיף על לנסוע עם הרעש הזה ביום-יום.
צמיגים

הצמיגים שמגיעים עם הברונקו זה צמיגי Goodyear Territory MT. קודם כל, חשוב לציין שהשם של הצמיג מבלבל. אנחנו יודעים ומכירים ש- MT זה Mud Terrain (היינו, צמיגי בוץ), אבל בהקשר הזה, המשמעות של MT זה Maximum Traction. למרות שכולם חושבים שמדובר בצמיגי 100% שטח, זה לא נכון. מדובר בצמיג שנועד לכל Terrain. לא מאמינים לי? תקראו על הצמיג באתר של Goodyear (https://www.goodyearautoservice.com/en-US/tires/wrangler-territory-mt/reviews).לדעתי, הצמיגים האלה פשוט אינם מתאימים לרכב וליעוד שלו, ובטח שלא בארץ, מכמה סיבות, ואני אפרט:

הצמיגים נורא נורא חלשים. קיבלתי מספר הזוי של 6 פנצ׳רים במהלך שלושה טיולים שונים. כולם בסולייה של הצמיגים האחוריים. מסתבר שמדובר בצמיגים של 2Ply והאבני צור של המדבר חודרים את הצמיג וקורעים אותו כאילו זה היה ניילון. גם פה - יש המון תלונות באינטרנט. בגדול, אם את/ה מתכננים לנסוע רק על דיונות, בוץ ושבילים מהודקים, אז אין בעיה, אבל בואו - זה רכב שנועד למדבר והמדבר מחייב צמיג משמעותית יותר קשוח.
הצמיגים לוכדים אבנים ומעיפים אותן חזרה על הרכב בצורה שגורמת לדנטים בצבע. זה ממש מרגיז כי היו יכולים לפתור את זה עם מגן בוץ פשוט. אפילו אם היו אומרים לי שיש בעיה כזאת וכדאי לקנות מגן בוץ - הייתי קונה בלי בעייה, אבל אף אחד לא אמר כלום ועכשיו יש לי דנט על הדלת ברכב שנסע פחות מ-5000 ק״מ. מבאס ביותר. אתם מוזמנים לקרוא Reviews על הצמיג הזה ולראות שאני לא היחיד שסובל מהבעיה…
מסתבר שהצמיגים האלה מרעישים לא מעט - תחברו את זה לבידוד הבעייתי של תא הנוסעים, ותקבלו חור בראש.

בשורה התחתונה, אחרי הטיול האחרון בוא חטפתי שלושה פנצ׳רים וגמרתי חבילת תולעים, החלטתי להחליף את כל הצמיגים לצמיגי BF Goodrich KO2. עדיין לא נסעתי איתם בשטח, אבל (א) זה צמיג 10Ply שנועד למשקל גבוה (LT - Light Track), ו-(ב) כבר בנסיעה הראשונה אתה קולט שזה הוריד קצת את רמת הרעש.שורה תחתונה, ממליץ לקחת בחשבון או החלפה של כל הצמיגים לצמיג BF (עלות: 7500 ש״ח בערך), או במינימום להתקין מגן בוץ ולקוות חזק שהאבנים לא יעופו לאזורים אחרים באוטו.
איכות הדיבורית

אני לא יודע להגיד במאה אחוז שהדיבורית היא באיכות נמוכה, או שפשוט היא לא מצליחה לבודד את רעשי הרגע, אבל בפועל, כשאני נוסע על כביש מהיר ומדבר עם אנשים, המילה ׳מה אמרת?׳ חוזרת על עצמה יותר מדי פעמים. זה דבר די מציק שחשבתי שעבר כבר מהעולם, אבל מסתבר שעדיין לא…

זכרון למושבים

פעם חבר טוב שלי טבע את הביטוי ׳לחרבן בדבק׳. המשמעות של לחרבן בדבק זה, לדוגמה, שממש השקעת במשהו, ויצא על הכיפק, אבל בסוף החסרת איזה פרט אחרון ודפקת את התוצר הסופי. לדוגמה, ארזת את כל הציוד, הבאת עצים, גרילר, תאורה, כל מה שצריך. הגעת לשטח ואז ראית ששכחת את הבשר. זה לחרבן בדבק. למה אני מספר לכם את כל זה? כי פורד עשו אחלה עבודה בכל מה שקשור לנוחות של סביבת הנהג. הכסא נוח, יש כיוונון חשמלי גם לכסא וגם למראות, סך הכל עשו עבודה טובה, אבל מה? שכחו להוסיף את הזיכרון לתנוחת המושבים. ואז, ברגע שמישהו אחר נוהג לך ברכב, הוא משנה את התנוחה ואחר כך אתה שבוע שלם מחפש בדיוק את התנוחה הטובה והמוכרת שלך. אקיצר - הם חרבנו בדבק… יכול להוסיף פונקצייה פשוטה של זיכרון למושב ואז התוצאה היתה באמת מושלמת…

צריכת דלק

יש כאלו שישימו את זה ראשון. ׳תשמעו, הרכב שותה דלק בקטע מטורף. תצפו לתצרוכת דלק של בערך 5.5 ק״מ לליטר. לא, אני לא מגזים - זה מה שמראה לי הצג וזה גם תואם את הבדיקה שלי.כשקניתי את הרכב, לא ציפיתי לטסלה, וברור שיש מחיר לרכב בנזין עם מנוע 2.7 טורבו, אבל 5.5 זה ממש הרבה…

גרירה

כתבתי כבר שהרכב גורר על הכיפק מבחינת כח ואיכות הנהיגה - בקושי מרגישים את העגלה. אבל יחד עם זאת, יש גם כמה מינוסים בהקשר הזה:

אין יכולת לכוון את הפנסים, וברגע ששמים משקל על הוו מאחורה, האוטו נוטה טיפה למעלה וגורם לכך שכל רכב שעובר מולך בטוח שאתה מסנוור אותו עם אורות גבוהים. אין הרבה מה לעשות עם זה, אבל טוב היה אם היו מוסיפים אופציה להעלות ולהוריד את האלומה של הפנס. היה לי את זה פעם באיזה רכב… לא זוכר איזה…
יכולת גרירה ברישיון היא עד 1500. זה נורא מוזר כי מרגיש שהרכב יכול הרבה יותר. המשמעות היא שאי אפשר לגרור למשל רייזר ארבע מקומות. לא אישית זה לא כזה מציק, אבל אם יש מישהו עם סירה קטנה או רייזר ארבע מקומות אז כנראה הרכב לא בשבילו. אני בטוח שעם קצת עבודת רגליים, פורד יכולים לעבוד עם מכון הרישוי ולהגיע למספר יותר הגיוני.
עוד דבר מציק בהקשר של הגרירה זה שמכיוון שהדלת של הבגאז׳ נפתחת אחורה, אז כשהעגלה רתומה, אי אפשר לפתוח את הבגאז׳. תוסיפו לזה את העובדה שהשמש האחורית לא יכולה לעלות אם הדלת לא פתוחה ותקבלו מצב מרגיז שמרגע ששמת את העגלה, אין יותר להכניס / להוציא דברים מהבגאז׳. בהקשר הזה, אני חייב לציין שאריאל מחב׳ א.ג נגררים בכפר סבא, מצא לי פתרון על ידי כך שהלחים לי מחדש את הגלגל הקדמי של העגלה טיפה יותר אחורה ועכשיו הסיפור מנגן.

אי-יכולת לכוונן את רמת ההתנגדות של הבולמים

זה פיצ׳ר שלדעתי ממש חסר. רכב כמו ברונקו זה רכב שנועד לנהיגה מאוד מגוונת - פעם בכביש, פעם נהיגה מהירה בשטח, פעם מעלה קשוח, פעם דיונה… ברכב כזה, חייבים לדעתי לתת אפשרות לכוון את רמת ההתנגדות של הבולמים. כשאני נוסע עם המאבריק בדיונות, או בנהיגה אגרסיבית בשבילים מהירים, אני שם את ההתנגדות של הבולמים על מקסימום. זה מאפשר לי נהיגה הרבה יותר מדויקת בשבילים המהירים, ומאפשר לי לקפוץ יחסית גבוה בלי לטרוק בולמים. יחד עם זאת, כשאני נוסע עם אשתי לטיול זוגות רגוע, אני שם את ההתנגדות על מינימום כדי שיספגו את המהמורות ויספקו נסיעה יותר חלקה. אמנם היכולת של הברונקו ״לגהץ״ היא מרשימה מאוד, וסך הכל הוא גם ממש נוח בכביש, אבל עדיין, הייתי רוצה להקשיח אותו קצת יותר כשאני מפרק אנדרנלין בשבילים מהירים.

ונטות למזגן עבור הספסל האחורי

כבר כתבתי שזה לא כזה קריטי כי המזגן באמת חזק ומקרר יפה את כל האוטו, אבל בכל זאת, ברכב שנושק לחצי מיליון שקל - הייתי מצפה…

באגים ובעיות אחרות

כשקונים רכב שיצא במהדורה הראשונה שלו, זה ברור שצריך לצפות לבאגים ובעיות שככל הנראה ייפתרו בדגמים הבאים. חייב לציין שסך הכל, רמת האיכות של הרכב היא מאוד גבוהה ביחס לכך שמדובר במהדורה הראשונה ששוחררה לשוק, אבל יש עדיין קצת בעיות -

התקלה הכי מרגיזה זה כל מני באגים ב- CarPlay שגורמים לסיפור להתקע או להתנתק לגמרי בצורה שממש קשה לגרום לזה לחזור לעבוד. זה דבר ממש מרגיז, וכשזה קורה על הכביש המהיר ואתה לא יודע לאן לנסוע, זה יכול להיות אפילו מסוכן…
המשטח טעינה אלחוטי לא ממש עובד. הוא מטעין ממש ממש לאט וגורם לטלפון להתחמם כאילו שמו אותו במדורה. בפועל - לא כל כך שימושי ואני טוען עם כבל רגיל. לא נעים, לא נורא
התראת ׳ידיים על ההגה׳ - כל כמה זמן, הרכב מתריע משום מקום על כך שאתה צריך לשים ידיים על ההגה. למה? הידיים שלי מעולם לא עזבו את ההגה… לא ברור. יאמר לזכותם של פורד, שכנראה זה בעייה שממש קשה לפתור מכיוון שזה כבר הרכב השלישי שיש לי שסובל מהבעיה הזאת (אאודי Q7, גראנד צ׳ירוקי, ועכשיו זה)

שורה תחתונה

השורה התחתונה נראית לי די ברורה מכל מה שכתבתי. למרות הביקורת והטענות, אחרי שלושה חודשים שאני נוהג באוטו אני ממש אוהב אותו ואין לי שום כוונה להחליף. אולי אולי כשיגיע הברונקו רפטור, אבל אל תספרו לאשתי :)

מוטי ג.
17-11-22, 16:38
אתה עובד בשיווק של ברונקו ?

AsafGanot
17-11-22, 16:42
אתה עובד בשיווק של ברונקו ?

חחחח ממש לא. אני עובד בהייטקס.

sgill
17-11-22, 17:17
כל הכבוד על ההשקעה בכתיבה...
הייטקס... אתם אלו שהשקיעו בהם לפני כשנה סכום של 9 ספרות :-)

asafk
17-11-22, 17:57
תודה על הסקירה המקיפה. תמיד מעניין לדעת האם הרושם הראשוני נכון. במקרה הזה, ההתרשמות הראשונה מהברונקו מתבררת כדי מדוייקת.
הדבר הכי מטריד הוא הצמיגים כמובן. מעניין כי בכל חבילה יש סוג צמיגים שונה (לא רק המידה) ואני מבין למה כאן שמו צמיגים יותר עדינים (כדי שיהיה כאילו ספורטיבי) אבל לא עד כדי כך..

(אגב.. בשביל הקוריוז.. מי שגר היום בבית שגרתם בו כשהיית ילד גם יש לו ברונקו והוא חבר בג'יפולוג...)

אסף.

assafy
17-11-22, 18:02
מעניין מאוד. יהיה מעניין גם לקבל רשמים אחרי שנה לגבי אמינות והוצאות אחזקה.

Galaye
17-11-22, 21:43
מעניין מאוד ...
ממש תואמת לכל הסרטונים בחול .
חלוץ אמיתי ,להיות ראשון זה מחייב ואתה לוקח את זה בקלות.
תהנה
מחכה לסקירה הבאה שתכלול אולי אמינות ועלות חלקים ותחזוקה .

מיכה100
18-11-22, 07:23
אחלה סקירה, נשמע כיף גדול.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

mrivel
18-11-22, 08:34
אחלה סקירה. תודה

Snir
18-11-22, 08:50
מעניין מאוד, תודה.
אני חייב לציין שחלק מהפיצ'רים שהתאכזבת שהם לא קיימים - לא ידעתי על קיומם בעולם הרכב... חוץ מכיוון אלומת הפנסים, זה היה לי בכל רכב שנהגתי עליו פרט לסמוראי ולסופה

Micha
18-11-22, 12:13
אחרי כמעט שנה עם הרכב, 16000 ק"מ וטיפול אחד (שכלל ריקול לנעילת ילדים בדלת אחורית) אוסיף עוד כמה חסרונות שוליים ושני יתרונות ענקיים:
בחסרונות (מעבר לרעש הרוח המשמעותי מעל 120 קמש) -
1. לוח שעונים נוראי. ממש. מד מהירות אנלוגי תקוע בצד שמאל (איפה ששמו שעון טורים כשהיה כזה) ולכן אין סיכוי שנסתכל עליו. לעומת זאת, שעון טורים דיגיטלי מימין, במין סולם כזה שלא מעביר כמעט שום מסר בזמן נהיגה. ובאמצע מד מהירות נוסף דיגיטלי שמושך את העין והופך להיות ספק המידע העיקרי.
141079

חצי נחמה- בברונקו ראפטור כבר שינו את זה לסידור סביר יותר ורוב הסיכויים שזה יירד גם לגירסאות הבאות של הברונקו.

2. טיפטרוניק- סידור טיפשי, לא יעיל וכמעט בלתי שמיש של שני לחצנים בדופן ידית ההילוכים שאותם מפעילים עם אגודל. לא נוח בעליל. אני, שמוריד הילוכים בכל בלימה (זה עוד לפני שטח), ממש מאוכזב מזה.
חצי נחמה - בברונקו ראפטור יש כבר שיפטרים מאחורי ההגה להעלאת והורדת הילוכים ויש לקוות שירד לגירסאות הבאות של הברונקו.

ביתרונות-
1. ה-יתרון - נהיגת כביש. כמו ברכב פרטי. ממש. לא צריך לתקן כל הזמן סטיות של הרכב. נהיגה בשתי אצבעות על ההגה (דבר שמעלה את ההתראה עליה דיבר אסף של "שים ידך על ההגה") גם במהירויות בלתי חוקיות בעליל. אגב, "סיפרו לי" שממש אין שום בעייה לשייט קרוב למהירות הסופית המוגבלת אלקטרונית ל-170 קמש (למעט רעש הרוח). פשוט מדהים איך המשאית הזאת מתנהגת על הכביש.
2. בורר ממצבי שטח - זה לא הרכב הראשון שבו היה לי את זה (גרנד צ'רוקי, דיסקוברי 4) אבל כאן הוא ממש משנה את אופי הרכב. ממש פועל יפה.

יתרון/חיסרון - בשטח - הרכב נותן תחושת ביטחון כמעט אינסופית. תבוא למדרגה ועד שזה שמכוון אותך יתחיל להגיד ימינה שמאלה, פשוט תנעל, תנתק מוט מייצב, ותעלה לאט קדימה. אוכל הכל. צריך להיזהר עם תחושת הביטחון הזו.

ודבר אחרון - הכנסתי אותו ב-16000 ק"מ לטיפול שכלל ריקול לתיקון במנגנון נעילת ילדים בדלת אחורית (נבדק ונמצא תקין). קיבלתי עודף מ-1000 ש"ח וחזרתי הביתה שמח וטוב לב.

איל מ
18-11-22, 13:50
בטלו. לא קראתי נכון.

nir.samo
18-11-22, 14:56
מעניין מאוד. תודה רבה!
יש פה מידע רק בעל ערך בטח לקונה פוטנציאלי וגם ל 99.9% הנוספים שלא מהסוג שזמין במבחני דרכים גם בגלל הזמן הארוך יחסית שלכם עם הרכב וגם מעצם הבעלות.

erezgur
18-11-22, 15:26
מעניין מאד לקרוא, אפילו שכנראה לא יהיה רלוונטי עבורי.
מקווה שלפחות אחד מבעלי הברונקו בארץ יגיע למפגש גיפולוג בחודש הבא. מסקרן מאד לשמוע ולראות.

נשלח מהנייד

KOOKE
18-11-22, 15:53
תתחדש. לא ראיתי בזמנו את תחילה השרשור.

הברונקו תפור עליך בול לפי מתווה הנסועה שלך בשטח סטייל ראלי.

להחליף הבולמים לכאלו מתכווננים לא אמור להיות מסובך אולי יקר אבל לא מוגזם יקר.

אם היית סוקר/ משווה לרנגלר רוביקון ברמת הפרטים והדקדקנות שלך הרוביקון היה יוצאה גרוטאה מתנייעת לעומת הברונקו למעט בעניין רעש הרוח. בכל יתר הדברים הרנגלר נחות מהברונקו.
רק בעבירות ממש ממש קשה יש לרוביקון יתרות על הברונקו. מה שממילא לא חשוב לך למתווה הנסועה שלך.

הבאס שמרעיד חלקי פלסטיקה בפנים - זה לא קשור לאיכות מערכת הסאונד (שהיא אכן גרועה יותר מהרוביקון אבל לא בגלל זה אלא בגלל מיקום הרמקולים) אלא מעיד על רמת ואיכות ההרכבה והגימור של הברונקו שהיא לא בשיא וזוכה ללא מעט ביקורות ברשת (מי אמר ידיות אחיזה במיקומים לא שימושיים ומתנדנות ביד)

boaz avrahami
18-11-22, 21:23
אתה כותב נהדר, תענוג לקרוא.

דרור ברלי
18-11-22, 22:43
בג'יפולוג לא התפרסם מבחן השוואתי מול הרוביקון.
כן ביצעתי אותו עבור מגזין אוטו.

כל מי שיבצע מבחן כזה בלי הנחות יגיע לאותן תובנות חד משמעיות לטובת הברונקו שאין מה להתווכח עליהן, למרות שגם הוא לא לגמרי מושלם ויש הערות לדברים קטנים שהוזכרו. ושלא תבינו לא נכון - הרוביקון מדהים ומרשים כמו תמיד, "אבל זו לא בושה להפסיד לסלבדור"... הברונקו לכל הפחות משתווה בסעיף אחד או שניים ובכל היתר הוא מגלה עדיפות שנעה בין קלה למוחצת. צריך פשוט לבלות עם שניהם יומיים רצופים במדבר, לתקל את אותם מכשולים ולהיווכח שיש מעולה ויש מעולה קצת יותר.
הברונקו הוא משב רוח מרענן, לא פחות. אני אשכרה רוצה אחד כזה.
אפשר לקוות שיקבל את הליטושים הקלים בכמה דברים קטנים, שיהפכו אותו לבאמת מושלם, וכמובן שיוכיח אמינות שזה משהו שרק הזמן יגיד. ואמינות היא משהו שגם הג'יפ JL עד כה לא בדיוק מצטיין בו...

בקרוב מבחן נוסף, הפעם הבדלנדס יצטרך להתמודד מול רוביקון 3.6.... משום מה אני מנחש שהפעם הכוחות יהיו שקולים קצת יותר ואני יכול להבטיח שגם הפעם צוות הבוחנים יבלה לפחות יומיים במדבר ושיהיה סופר מעניין.

boaz avrahami
18-11-22, 22:52
בהשוואה אתה משווה סטוק מול סטוק או מישר קו עם גודל הגלגלים?

asafk
18-11-22, 23:42
אני פותח כאן קצת את התמונה הגדולה בהיבטי אמינות.
פורד אלופים בלעשות עבודה כמעט מושלמת ואז לדפוק את זה. גם כאן הם נופלים בקטנות. אבל דווקא בדברים ה'גדולים' הם הלכו על מה שעובד. המנוע שנמצא בהרבה רכבי פורד - בכל פינה בגלובוס. נכון שזו גירסה קצת מיוחדת אבל עדיין. הממסרת 10 הילוכים - שעברה שיפור מאסיבי לאחר צרות חוזרות ומביכות במשך שנים ומכונה 'פאואר-שיט' בפי רבים - הגיעה סוף סוף למקום יציב וגם היא נמצאת במליוני פורדים שונים בעולם. הפרונט לקוח כמעט במלואו מה 150 ובקיצור.... הבנתם. לכן אני חושב שהדברים ה'גדולים' צפויים להראות אמינות טובה. ובטוח - כי פורד לא יכולים אחרת - עוד נשמע רבות על שטויות שימררו את החיים למי שיתעקש לשמור על הברונקו שלו במצב מושלם. התחלנו עם רעשי רוח וגג מתרומם מעצמו וזה לא ייגמר שם. אבל זה בנזונה של רכב שטח אז כדאי לסלוח לו על השטויות.

אסף.

sgill
19-11-22, 13:23
עוד פרמטרים חשובים בארצנו שלא קשורים בכלל לאיכות הרכב ולעבירות שלו שלו הם - מי היבואן, כמה טוב השרות שמקבלים, עלות החלפים, ואם יש מספיק מוסכים שמכירים את הרכב. כי רכב שעובד באמת בשטח, מה לעשות, יש תקלות.
אה... וגם שוק שידרוגים אפטרמרקט, שיקח הרבה זמן לברונקו להשתוות לג'יפ, ואולי גם ירידת ערך במכירה, שגם פה הרנגלר מראה יציבות וירידת ערך נמוכה.

מוטי ג.
19-11-22, 18:17
*** נא לעבור להודעה פרטית (תודה, המערכת) ***

דרור ברלי
20-11-22, 10:19
בהשוואה אתה משווה סטוק מול סטוק או מישר קו עם גודל הגלגלים?

משווים סטוק מול סטוק. מה שנמכר בארץ. שזה די מכובד בסה"כ.
בדלנדס (33) מול רוביקון אמריקאי (33)

בהשוואה של ווילדטראק מול הג'יפ ריקון-אקסטרים, שניהם על 35, יש בעיה - לווילדטראק אמנם יש שתי נעילות ויחסי העברה מקוצרים (לטובת קוטר הגלגלים) אבל הוא לפחות מוצהר כבנוי לטובת נהיגת באחה מהירה*, והג'יפ ריקון-אקסטרים משודרג לכיוון השטח הטכני.

היריבות בין שני הכוכבים האלה רק מתחזקת עם השוואה אפשרית גם בין רוביקון 392 (ובקרוב רוביקון עם מנוע הטורבו-6 בטור החדש) לברונקו רפטור, שמגיע סטוק על 37'.... שמחה רבה באמת.

במבחן סולו לווילדטראק, למרות שהמוט המייצב הקדמי לא מתנתק, הוא לא התקשה בשום מעבר טכני שניסיתי לאתגר אותו, כולל קשים בעליל. אבל זה כאמור היה סולו והייתי לבד עם עצמי במדבר ולא לקחתי אותו לאקסטרים ממש בתנאים האלה.

ההשוואה הנכונה לג'יפ רוביקון עם חבילת ריקון אקסטרים, היא ברונקו בדלנדס עם חבילת ססקוואץ', שזה משהו שאפשר לקבל באמריקה, לא בישראל (למעט ביבוא מקביל/אישי) בגלל אפיון שגוי של היבואן שעדיין בור ועם-הספר בכל מה שקשור לרכבי שטח. מצד שני, כנראה שבשיווק הוא כן מבין - עד כה, מהתרשמות לא מחייבת ולא מדעית שלי, נראה שרוב הקהל של הברונקו בישראל קצת שונה מזה של הרוביקונים. הג'יפ ביסס את מעמדו לא רק בקרב הערסיאדה העשירה, אלא גם ובעיקר בקרב חובבי שטח פרופר, הברונקו כרגע מדבר להרבה לקוחות שמחפשים יותר נימוסי כביש וכמובן שמקומם של חובבי השופוני לא נפקד. עבורנו, שמחפשים את התכל'ס, יש לברונקו מהדגמים הנכונים (בדלנדס, ווילדטראק)הרבה מה להציע, בעיקר שילוב מנצח של שטח רציני עם נימוסי כביש מפתיעים.

לגבי אפטרמרקט - באמריקה יש הכל לברונקו. זה עדיין לא ברמת הצפה מטורפת כמו עם הרנגלר, אבל עניין של לא הרבה זמן.

* כל נושא נהיגה מהירה בשטח - אל תקלו ראש, זה מהנה בטירוף!!! אנחנו מניפים יד בביטול, פשוט כי התרגלנו למכוניות שלנו שלא מסוגלות לזה אלא אם נשקיע כסף גדול באמת במערכות מתלה משודרגות מאוד וגם אז אני מבטיח לכם - אחרי לא הרבה זמן הרכבים יתחילו להתפרק. כי גם עם כל מיני בולמים אקזוטיים, רכבי השטח הסטנדרטיים שלנו פשוט לא בנויים לזה.

כאן הברונקו, שכן מהונדס ובנוי לזה, ממש נותן בראש גם כמו שהוא מהחנות. וגם הבדלנדס ה"טכני" לכאורה, הוא כוכב בסוג השימוש הזה. ברונקו בדלנדס/ווילדטראק הוא ה-SUV היחיד שכמו שבא מהחנות, יכול לתת קצב ממוצע שקרוב לזה שמקובל ב-SBSים, שהוא יותר מכפול מזה שמקובל בכל הג'יפים האחרים.

AsafGanot
20-11-22, 16:58
* כל נושא נהיגה מהירה בשטח - אל תקלו ראש, זה מהנה בטירוף!!! אנחנו מניפים יד בביטול, פשוט כי התרגלנו למכוניות שלנו שלא מסוגלות לזה אלא אם נשקיע כסף גדול באמת במערכות מתלה משודרגות מאוד וגם אז אני מבטיח לכם - אחרי לא הרבה זמן הרכבים יתחילו להתפרק. כי גם עם כל מיני בולמים אקזוטיים, רכבי השטח הסטנדרטיים שלנו פשוט לא בנויים לזה.

כאן הברונקו, שכן מהונדס ובנוי לזה, ממש נותן בראש גם כמו שהוא מהחנות. וגם הבדלנדס ה"טכני" לכאורה, הוא כוכב בסוג השימוש הזה. ברונקו בדלנדס/ווילדטראק הוא ה-SUV היחיד שכמו שבא מהחנות, יכול לתת קצב ממוצע שקרוב לזה שמקובל ב-SBSים, שהוא יותר מכפול מזה שמקובל בכל הג'יפים האחרים.

דרור - מסכים אתך מילה במילה - בדיוק בשביל זה קניתי אותו. אנחנו משפחה שאוהבת לטייל והיינו נוסעים הרבה עם הג׳יפ והמאבריק. מי שנהג במאבריק פשוט היה צריך לעצור כל עשר דקות- רבע שעה ולחכות איזה חצי שעה לג׳יפ. זה לא שעכשיו הם נוסעים באותה מהירות, אבל כשלוחצים על הגז, צריך לחכות כמה דקות כל חצי שעה בערך מה שהופך את הטיול לממש כיפי.

דרך אגב, אם מתארגן איזה טיול בסגנון ראלי - אשמח להצטרף / לעזור לארגן - אתה מוזמן לתקשר איתי בפרטי.

תודה!
אסף

KOOKE
20-11-22, 18:07
אומנם ברונקו כסטוק ערוך ומתאים יותר לנסיעת שבילים מהירה לעומת הרנגלר - אבל הרנגלר לא פראייר גם כסטוק בתחום זה ובהחלט מסוגל לנסוע גם מהר בשבילים.

אם ממש רוצים אז כחלק מהגבהה ושינוי המתלים ברנגלר (וכמעט כולם מגביהים ולא משאירים רנגלר סטוק) אפשר להתקין מערכת מתלים שמכויילת יותר לנסיעת שבילים מהירה מאשר לזחילת סלעים (מי אמר BP1 של אולדמן..)

אני גם מסכים שנסיעת שבילים מהירה זה פאן כשלעצמו ות'אמת גם אני חוטא בכך לפעמים עם הרנגלר שלי ובגדול צולח גם את זה אם כי לא במהירויות תלת ספרתיות...

באותו עניין - הברונקו רפטור בכלל מכונת טיסה מהירה בשבילים מטורפת וכמות שהוא ויכול חופשי אשקרה לטוס (ארבעת הצמיגים מנתקים מגע מהשטח) בלי להתאמץ ובלי נזק

sgill
20-11-22, 19:31
גם אני מסכים שהברונקו מכונת שבילים משומנת ומסכים גם שהרנגלר עם כיול מתלים מתאים יכול לנוע מהר מאוד בשבילים.
אבל:
1. הרנגלר יותר טוב בשבילים מאשר הברונקו בשטח טכני (זו דעתי) ויש הרבה יותר שטח טכני בארץ משבילים מהירים
2. קשה מאוד למצוא שבילים ארוכים שאפשר "להרביץ" בהם. הכל מחורץ כל כמה מאות מטרים וחייבים להאט כדי לא לגרום נזקים.
בשביל נחל אמציהו ועוד כמה שבילים מלאי :הדורים" /"קורדרוי", היכולת העדיפה של הברונקו לא באה לידי מיצוי ברוב הטיולים.
3. ומי שהכי חשוב לו "ריצות שבילים מהירים", צריך לבדוק גם את הדיפנדר החדש מול הברונקו. כי לדעתי, לפחות בכביש הוא יותר נוח, שקט ומפואר. אני יודע שהוא לא בא עם 33 ולא 35 ולא גג מתפרק, אבל בשביל שבילים מהירים ונוחות כביש הוא שווה בדיקה.

איל מ
20-11-22, 19:45
2. קשה מאוד למצוא שבילים ארוכים שאפשר "להרביץ" בהם. הכל מחורץ כל כמה מאות מטרים וחייבים להאט כדי לא לגרום נזקים.
בשביל נחל אמציהו ועוד כמה שבילים מלאי :הדורים" /"קורדרוי", היכולת העדיפה של הברונקו לא באה לידי מיצוי ברוב הטיולים
אני חושב שעצם מה שרשמת כאן מעיד על אחד משניים,
או שניסית את הברונקו והוא לא באמת מכונת שבילים כמו שעשו ממנו,
או שלא בדקת את הברונקו.
(ובאמת שאין לי מושג, כי לא נסעתי עליו).

כי מה שעושה רכב למכונת שבילים הוא בדיוק היכולת לגהץ את החריצים האלו, או את ההדורים.

לצורך העניין,
ההדורים בנחל אמציהו הם משהו שכל suv שמכויל טוב יודע לגהץ.
ההדורים בדרך להר ברך, למשל, לא.
לגבי שבילים מהירים,
ואלאק, לא חסר. לא חסר בכלל. גם אם אלו לא שבילים של מאה קמ"ש. הרעיון הוא שהרכב ידע לשמור על קצב בלי להתפרק. כי לטוס בנחל נקרות/פארן/ציחור וכו... במהירויות לא חוקיות, גם הדיסקברי הקשיש שלי יודע. ואני די בטוח שגם הדאסטר של גיא. השאלה היא מה יקרה לרכבים האלו לאורך זמן של שימוש כזה.

sgill
20-11-22, 19:51
ההפך! ברור שאת ההדורים הוא יכול לגהץ, גם הרנגלר במהירות 60+ מגהץ אותם. הבעיה היא בחריצים שהם יותר מהדורים ונוצרים ומרימות של מים... מופיעים כל כמה מאות מטרים ולא כל 20ס"מ. הכוונה בהדורים היתה לשבילים שניתם לגהץ אותם.

מיכה100
20-11-22, 20:24
בנחל נקרות ודומיו המניעה העיקרית להעלות מהירות היא הצמיגים ולא המתלים, דהיינו האבנים הקטלניות שמתחבאות בחצץ ולא בורות או חריצים.
ואגב מי שיש לו צורך במהירות ובריחוף מעל חריצים שישקול אופנוע שטח.. שם כל העסק הופך להיות ריקוד דינאמי עם הרמות גלגל וקפיצות יזומות - נסו ותהנו.

סולי
20-11-22, 20:51
דוגמא מאתמול, מחיר של הפאן בנקרות...

נ.ב מוקדש לחובבי המגנזיום.141116

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

GodsFather
20-11-22, 21:38
וכשדוהרים שם עם 35-37 ומעלה? האבנים מקבלות משמעות אחרת?

איל מ
20-11-22, 21:40
כן.

סולי
20-11-22, 21:50
גם עם 32"... זה בתמונה "29 ...

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

דרור ברלי
20-11-22, 23:54
מבלי לזלזל ברוביקון כאמת מידה עד פרוץ הברונקו, וכמי שמכיר טוב את שניהם, משום מה אני מנחש (במידה רבה של בטחון) שכל הרנגלריסטים שטוענים שהברונקו לא מספיק טוב לטעמם בשטח טכני, בכלל לא נהגו בו.

הם מכירים אותו מסרטוני היוטיוב. שבויים ומקובעים במוסכמות של פעם.
אז להסתמך על סרטוני היוטיוב של הבלונדה והגמד זה אחלה, אני לא מזלזל בגמד - בכל זאת יש לו גם רוביקון עם מנוע דימון (392 סופרצ'ארג' עם 840 כ"ס) וגם ברונקו רפטור והוא גם עושה את הבלונדה.... ועדיין.....

לפות"ש - חן חן על ההזמנה לטיולים בסגנון ראלי... אבל רמזתי לך - הרכבים של כמעט כולם כאן, כולל משופרים וחזקים מאוד בטכני, לא מיועדים ולא בנויים לתפקד בקצב ממוצע שברונקו בדלנדס/ווילדטראק מייצר בשבילי המדבר והם לא יעמדו בזה. אני אומר את זה בבטחון מלא, כמי שמכיר טוב את כל דגמי הברונקו.

כל נסיון נואל להדביק ברונקו בנהיגת שבילים מהירה ייגמר במרק-ברזלים ובהרבה בכי. שום רכב סטוק שנמכר בארץ שאינו מאווריק X3 או RZR טורבו וכו', לא קרוב אפילו לדגדג את הליגה הזו. צריך להשקיע עשרות אלפים רבים בשדרוגי מתלים כדי לשאוף לצמצם פערים.

דיפנדר? שאני אצחק או אבכה?.... כן, המתלים שלו אחלה, אבל הסיפור שלו בנהיגת שבילי מדבר מהירה עלול להסתיים אחרי כמה מאות מטרים עם צמיג משוסע. או שניים, או כולם.... לא יעזור לאף אחד. גם הרכב הכי גיבור בעולם, ברגע שנועל צמיגים בחתך פחות מ-65, הוא כבר לא רכב שטח. מקסימום קוקסינל-שטח.

אז אל תיעלב אם לא יהיו קופצים על ההצעה הנדיבה.
אם וכאשר הברונקו-הדגמות יהיה אצלי שוב, אז בשמחה.

מוטי ג.
21-11-22, 00:14
אני דווקא חושב שג'ימני יכול לעמוד בקצב של הברונקו,
שים אותו על העגלה של המאבריק / קאן אם ותראה איך הוא כל הזמן צמוד לתחת של הברונקו [emoji1787]

AsafGanot
21-11-22, 10:31
לא נסעתי על רנגלר אז אני לא יודע להשוות, אבל יש בארץ אלפי קילומטרים של שבילים מהירים. ברור שרובם מחורצים וזה בדיוק חלק מהאתגר של נסיעה מהירה.
מניסיון של הרבה שנים בנהיגה מהירה בכאלה שבילים (מהירה = בין 50 ל-120 קמ״ש, תלוי בתוואי וברכב), מה שחשוב ברכב זה:

א - גובה, כדי להעביר מתחתיך את האבנים הגדולות
ב - בולמים קשיחים כדי לגהץ, לשכח קפיצות ובשביל דיוק בסיבובים מהירים
ג - ברקסים חזקים כדי לבלום לפני החריץ
ד - מנוע חזק (לדעתי חובה בנזין ועדיף מאוד טורבו), כדי שהאוטו ירים אף מיידית כשאתה לוחץ על הגז - וזאת משתי סיבות - על מנת לבלוע יותר טוב את החריצים, וגם כדי שהאוטו יתיישר אחרי ׳זריקות תחת׳ בסיבובים מהירים
ה- צמיגים חזקים מאוד שלא אוכלים פנצר׳ים גם ב- PSI גבוה.

KOOKE
21-11-22, 11:43
אסף

מניח שהתכוונת לצמיגים שלא אוכלים פאנצ'רים ב-PSI נמוך

למיטב ידיעתי בנסיעת שבילים מהירה מומלץ לנסוע עם PSI נמוך (אבל לא נמוך מדיי כמו בזחילת סלעים) כדי להגדיל שטח המגע והאחיזה של הצמיגים בשביל וכדי לתרום לשיכוך..תקנו אותי אם אני טועה.

מוני אורבך
21-11-22, 12:36
בזמנו (לפני 15 שנה אבל מי סופר)היתה לי סופה פתוחה ארוכה.
כל השיפוריםשהיו בה מבחינת מתלים היו צמיגי 33 ברוחב 12.5 15 שטח מלא

זה עשה את כל ההבדל שבעולם. באזור של הדורים או אפילו חלוקי נחל היתי מוריד אוויר לכ 15 PSI
ופשוט טס בכל המישורים.
תעלה קטנה היתה נבלעת בקלות.
לא חושב שהגעתי למהירויות תלת ספרתיות, אבל לא היתי רחוק משם.
הצמגים הרחבים פשוט שמשו בתור קפצי אוויר.
והקפצים הקשוחים של הסופה היו מאוד יעילים בספיגת המכות החזקות.
להוסיף על זה משקל נמוך ומנוע בנזין חזק, וזה היה מוצו מוצו כיף.

מובן שלא מתקרב מברונקו, אבל גם המחיר רחוק מאוד משל ברונקו

Udim
21-11-22, 13:10
לא נסעתי על רנגלר אז אני לא יודע להשוות, אבל יש בארץ אלפי קילומטרים של שבילים מהירים. ברור שרובם מחורצים וזה בדיוק חלק מהאתגר של נסיעה מהירה.
מניסיון של הרבה שנים בנהיגה מהירה בכאלה שבילים (מהירה = בין 50 ל-120 קמ״ש, תלוי בתוואי וברכב), מה שחשוב ברכב זה:

א - גובה, כדי להעביר מתחתיך את האבנים הגדולות
ב - בולמים קשיחים כדי לגהץ, לשכח קפיצות ובשביל דיוק בסיבובים מהירים
ג - ברקסים חזקים כדי לבלום לפני החריץ
ד - מנוע חזק (לדעתי חובה בנזין ועדיף מאוד טורבו), כדי שהאוטו ירים אף מיידית כשאתה לוחץ על הגז - וזאת משתי סיבות - על מנת לבלוע יותר טוב את החריצים, וגם כדי שהאוטו יתיישר אחרי ׳זריקות תחת׳ בסיבובים מהירים
ה- צמיגים חזקים מאוד שלא אוכלים פנצר׳ים גם ב- PSI גבוה.

חסרה התייחסות לתיבת הילוכים, באופן אישי - הרבה יותר כיף עם רכב ידני, אין כמו לזהות סיבוב/מכשול להוריד הילוך עם גז ביינים (שישתלב חלק) ולהרגיש את הגלגלים ננעצים בקרקע

Galaye
21-11-22, 13:23
יש לברונקו - לבחור תיבת הילוכים ידנית ...
רק לא מביאים לפה ,ואין גם אפשרות לדעתי לשלב אותה עם חבילת ססקוואצ
אבל יש שהילוכים

דרור ברלי
21-11-22, 14:31
יש ברונקו ידני, אבל רק עם מנוע 2.3 טורבו.
לא שהוא מסכן, אבל ה-V6 טורבו 2.7 הוא תענוג צרוף.
רוב הנהגים פחות מיומנים בגיר ידני ויהיו מהירים יותר עם אוטומטי.

צמיגים בלחץ נמוך אכן משככים מצוין, אבל לדעתי במהירות גבוהה זה ממש לא מומלץ. הדופן תתקפל בפניות.
לחץ נמוך דווקא מגדיל את הרגישות לתקרים.
אפשר להפחית לחץ, נגיד מ-35 בכביש לכ-25-27, יעשה רק טוב. אבל 15 זה כבר מתאים לטיול, לא לדהרה בסגנון באחה.

AsafGanot
21-11-22, 15:25
אסף

מניח שהתכוונת לצמיגים שלא אוכלים פאנצ'רים ב-PSI נמוך

למיטב ידיעתי בנסיעת שבילים מהירה מומלץ לנסוע עם PSI נמוך (אבל לא נמוך מדיי כמו בזחילת סלעים) כדי להגדיל שטח המגע והאחיזה של הצמיגים בשביל וכדי לתרום לשיכוך..תקנו אותי אם אני טועה.

אני יודע שהרבה חושבים ככה, אבל אני בא מאסכולה קצת שונה. אני אסביר:

PSI נמוך מפחית את הסיכוי לפנצ׳ר בסוליות, אבל מגביר את הסיכוי לקרע בדופן הצמיג. PSI גבוה, זה הפוך - יותר סיכוי לחטוף פנצ׳ר בסולייה, אבל פחות סיכוי לקרוע את דופן הצמיג.

אבל יחד עם זאת, הסיבה לנסוע עם PSI גבוה בנסיעת ראלי היא יותר בגלל הדיוק של הרכב בסיבובים. הצמיג הקשה יותר ׳חותך׳ את הקרקע הרכב (נניח, החצץ של הנחלים), ואז כשנותנים גז הרכב זורק טיפה תחת, מתיישר ומוציא אותך מהסיבוב.

כשנוסעים ב- PSI נמוך, הרכב פשוט מרגיש לי פחות מדוייק בסיבובים מהירים.

לגבי השיכוך - אין ספק שצמיגים קשים יותר מייצרים נסיעה יותר קופצנית, אבל לי, אישית, זה לא מפריע. אני גם נוסע עם הבולמים במקסימום קשיחות שלהם מאותה סיבה.

רק כדי לסבר את האוזן - אני נוסע בעיקר עם מאבריק X3. ה- PSI ה-״רגיל״ שלהם זה באזור ה-12, ואני נוסע עם 18 (הרכב הוא בערך 750 קילו). כשאני נוסע עם הברונקו, עד עכשיו נסעתי עם PSI גבוה (כנראה גבוה מדי) של 37-38 (רכב של קצת מעל 2 טון), עם הצמיגים המקוריים שלו שהם מאוד מאוד חלשים, ואכלתי מלא פנצ׳רים בסוליות של הצמיגים האחוריים - לכן זה לא מומלץ!. לאחרונה החלפתי צמיגים, ופעם הבאה אני אנסה לנסוע עם PSI נמוך יותר ואעדכן איך היה.

- - - Updated - - -

חסרה התייחסות לתיבת הילוכים, באופן אישי - הרבה יותר כיף עם רכב ידני, אין כמו לזהות סיבוב/מכשול להוריד הילוך עם גז ביינים (שישתלב חלק) ולהרגיש את הגלגלים ננעצים בקרקע

הבעייה עם תיבת הילוכים ידנית היא שרגל אחת ״עסוקה״ כל הזמן בקלאטצ׳ ולכן אי אפשר לנהוג עם שתי רגליים (אחת על הגז ואחת על הברקס).

היכולת בקטעים מסויימים לעבוד גם עם הגז וגם עם הברקס ביחד היא חשובה מאוד ביציאה מסיבובים

YDF
21-11-22, 18:56
כמה התרשמויות של השכן של השכן של השכן לשעבר....
מצטרף ומסכים למה שכתבו ASAF GANOT ו-MICHA

אני כחצי שנה עם בדלנדס 4ד', לאחר פרידה מרוביקון משופר במתינות שהוחזק כ-8 שנים. שניהם נרכשו חדשים.
רכבים שתוקפים בעיה דומה עם עם אופי שונה לחלוטין.
אני חושב שעבור נהיגה בעבירות קיצונית(נניח כמריר. לא הייתי) בהם נדרשים(בד"כ) רכבים מוגבהים מאד ומחוזקים מאד, לרנגלר יתרון מובנה מעצם זה שכל הפתרונות כבר קיימים. לברונקו עוד אין ממש מבחר הולם של אפטרמרקט אם כי SEMA האחרונה הדגימה התקדמות יפה בכיוון. במצב סטוק(33" מול 33") אני מעריך שההבדלים זניחים.
לא תהיה לשני הרכבים בעיה לעבור (כמעט)בכל מקום. עם הברונקו זה יהיה נח יותר(ולפחות בשלב הזה עם הרנגלר יש תחושת ביטחון טובה יותר, אני מעריך שלאופי הנהיגה השונה ולנסיון העבר קשר לכך ). מנוע חזק וגמיש(ובעל צליל נהדר), ניתוק מוט מייצב קדמי(מיידי)נעילות בלתי תלויות ובקרת זחילה שזמינה גם בH ןבהילוך אחורי(מאד מקל במצב של נסיגה אחורה בעליה שנכשלה) ועוד הרבה. בקבינה מרווח ונח בשורה הקדמית, לא משהו באחורית(אבל נח), רעשי רוח איומים במהירויות של כביש 6 וטעינת מכשירים מחפירה באיטייותה. אני כחצי שנה עם הברונקו ולהערכתי ברגע שיהיה קיט הגבהה ראוי וחוקי- אתקין. בברונקו יש בכל מקום הרבה יותר טכנולוגיה/אלקטרוניקה ממה שהורגלתי אבל גם ג'יפ הולכים למחוזות הללו.
ברמה היומיומית הברונקו נח מהרנגלר ומתורבת יותר, נעים הרבה יותר לנהיגה בכלל ומהירה בפרט. האם יש לי מסקנה סופית מי עדיף בעיני? האמת שלא, אין לי תשובה, את שניהם אני אוהב ומרגיש בר מזל שבכלל יכול לחיות את הדילמה הזו

כמה הערות לגבי נק' שעלו בשרשור:
- מנוע 2.3/ גיר ידני(בעל הילוך זחילה מופרע) עדיין לא זמין בישראל.
- כנ"ל לא זמין, ערכת סאסקוואץ' על דגמים שאינם ווילדטראק. לפי מה שנאמר כרגע ע"י היבואן, גם לא ניתן יהיה להתקין(באופן חוקי כמובן) בהמשך כאפטרמרקט.
- לפחות כרגע כשיש איחור באספקות בארה"ב ומחסור, אני מעריך שהיבוא המקביל יהיה בטפטוף דליל. המחירים שאתם בודקים באתר של פורד לא רלוונטים ואצל הדילרים למיטב ידיעתי זה נמכר עם תג מחיר גבוה בהרבה.
- נסיעת שבילים, מע' המתלים של הברונקו לוקחת אותו רחוק(ומהר) מכל מה שרנגלר אי פעם יחלום
- טיפול ראשון(שמנים/פילטרים) התריע כבר ב-10K. לפי הספר צ"ל יותר לכיוון 16K. ממילא מנסיון העבר מהרוביקון החלטתי ביני ובין עצמי שזו תהיה התדירות השוטפת. חלון נוסע כוון באחריות וכן בוצעו 2 ריקולים באופן שוטף
- שידרוגים, אפטרמרקט ושירות. יתרון ברור לג'יפ מעצם הותק והמסורת. יקח זמן להגיע למשהו דומה עם הברונקו.
- שמירת ערך, על פניו פוטנציאל להיות באיזור החיוג של הרנגלר
- תצרוכת הדלק דומה וטווח הנסיעה דומה. בטיול מדברי מרובה ימים אדרש גם כאן לקחת ג'ריקנים
- לחץ אוויר: בנסיעה מהירה לימדו אותי שמורידים מעט אם בכלל. במסלולי הנגב מוריד בד"כ כ-25%-30%, במעלות קשים יותר- 50%. בדיונות ל-10PSI.
- בסה"כ טוב שיש תחרות בשוק הזה. כבר רואים כל מיני דברים טובים קורים ולא רק בגזרת המחיר. אני מאחל הצלחה לכל היבואנים הנוגעים בדבר ושנמשיך לטייל כמה שיותר

nirs
21-11-22, 23:11
כמו דרור, גם לי יש כמה עשרות שעות עם ברונקו. YDF מסכם יפה את מה שגם אני חושב.
הגנים של ה F150 רפטור מורגשים היטב בברונקו, ולא פלא שבשבילים (ובכביש) הוא מנצח את הרנגלר באופן חד משמעי.
שלמה, שום מתלים או כיול מתלים, לא יביא את הרנגלר לביצועי השבילים של הברונקו.
ועם זאת, השילוב בברונקו של מתלים נפרדים קדימה וסרן חי מאחור הוא פשרה. אסף הסביר זאת טוב ובפרוטרוט בשרשור אחר.
לתחושתי, הרנגלר עביר יותר בגלל מהלך מתלה קידמי עדיף וגם משדר יותר חוסן (בכל זאת סרן חי קדימה).
מודה לכשיגיע הזמן, תהיה התלבטות רצינית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
22-11-22, 11:02
אגב מנוע - מנוע 2.3 כבר זמין בדלק מוטורס, בדגם BIG-BEND שהוא רמת גימור קצת יותר צנועה מה-OUTER BANKS. עדיין רק אוטומטי, כאילו דא, בכל זאת דלק מוטורס... וכמו ברנגלרים, אני לא רואה ידניים מגיעים לישראל שלא דרך ערוצי היבוא האישי/מקביל.

אני לא מסתיר שאני מאוד מתלהב מהברונקו בדלנדס/ווילדטראק, אבל הייתי מציע לפות"ש לחזור לפרופורציות עם "נהיגת הראלי".

שום רכב סטוק אינו מכונית ראלי-רייד. וכנראה צריך לבדוק לעומק איך בנויים רכבי ראלי-רייד כדי להבין. חלק גדול מהמרכב/שילדה שלהם מחוזקים מאוד ואני לא מדבר רק על תוספת הקשיחות של הכלוב, אלא על חלקי מרכב שלמים כפולים, תפורים לכל האורך ולא מחוברים בפונקטים כמו רכב סדרתי. וכל זה כדי לשרוד שלוש-ארבע עונות לפני שהם פורשים בגלל התעייפות החומר.

נכון שהיכולות של ברונקו בדלנדס/ווילדטראק במצב סטוק גבוהות יותר מכל מה שאפשר לחלום בכל מתחרה אחר, כולל אחרי סאגת שיפורים לא קטנה, אבל בשורה התחתונה זה רכב סדרתי מהחנות ועם כל מצויינות מערכת המתלים שלו, שימוש כזה לאורך זמן יפרק גם אותו (לתשומת לב כל מי שמשקיע במערכות מתלה של הביוקר כמו BP51 וכו' וחושב שזה מה שהופך את ה-SUV/טנדר שלו לרכב ראלי)

כל עוד נשארים במוד של טיול רק בקצב קצת יותר מהיר כנראה שאין ולא תהיה בעיה. מעבר לזה? עזבו לרגע שטיסה ב-90-120 קמ"ש זה כבר ממש לא "טיול".... אבל יש לזה תוצאה אחת: תתכוננו להשקיע בתיקונים. וגם אוי לבעלים הבאים של הרכב הזה.

עכשיו תעצרו לרגע ותגדירו את "מוד הטיול" שלכם. בסופו של דבר, בטיול אתם לא לבד, ואת קצב הנסיעה קובע הרכב האיטי ביותר בשיירה. במקטעים קצת יותר ארוכים ברונקו יצטרך להמתין ללנדקרוזר למשל, בין 15 דקות לחצי שעה... להמתין זה לא כיף, ובסוף גם הוא ייסע רגוע בקצב של הרכב האיטי. והיי - זה טיול, לא מירוץ!

מי שה"טיולים" שלו הם ברמת כמריר, כנראה שצריך לעשות חישוב מסלול מחדש. אתם הרי לא תקחו רכב חדש בחצי מיליון שקל ותנפצו אותו בכמריר. אני בטח לא אעשה את זה.

אישית אני חושב שרכב שנוסע ביומיום לעבודה ובסופ"ש מסמן עוד "V" על כמריר (בנסיעה רציפה ובלי לפתוח כננת) ולמחרת צריך לנסוע שוב תקין לעבודה?... זה לא עובד ביחד. לא לאורך זמן. אני גם לא מכיר רכב שעושה את זה שהוא גם באמת חוקי לכביש. לתשומת לב אלה שעיסוקם גם מחייב אותם לשמור על כל החוקים, קטנה כחמורה....

שימו לב שכל החבר'ה הרציניים בתחום, שה"טיולים" שלהם זה רק כמריר ושאר מסלולים בסגנון, עברו כבר מזמן מרוביקונים, היילקסים וסופות משופרים בכבדות, לרוק-באגים ייעודיים שנגררים בכביש ע"י פולסייז כלשהו.

נדב42
22-11-22, 12:00
בסופו של דבר, בטיול אתם לא לבד, ואת קצב הנסיעה קובע הרכב האיטי ביותר בשיירה. במקטעים קצת יותר ארוכים ברונקו יצטרך להמתין ללנדקרוזר למשל, בין 15 דקות לחצי שעה... להמתין זה לא כיף, ובסוף גם הוא ייסע רגוע בקצב של הרכב האיטי.

בתור מי שלרוב מוביל את הטיולים שהוא משתתף בהם, ובתור מי שהקצב הטבעי שלו לרוב מהיר מזה של החבורה, תרשה לי לחלוק עליך. זה כיף לתת גז ולנסוע בקצב שנכון ומתאים לך, גם אם זה אומר לעצור ולחכות מדי פעם. מבחינתי זה עדיף מאשר להשתרך בקצב של השיירה.

וכן, נסיעה מהירה מפרקת את הרכב, מי כמוני יודע. אצלי בויטארה זה נגמר בהחלפת בודי, אז שכל אחד יעשה את החשבון שלו. אישית אני לא מצטער, קיבלתי המון כיף ושילמתי בהחלפת בודי (בערך 20k כולל הכל ונשאר לי רכב שלם לחלפים), לי זה היה שווה גם בראייה לאחור. החלפת בודי לברונקו תהייה קצת יותר כואבת אני משער ...

דרור ברלי
22-11-22, 12:18
"להשתרך" זה עניין סובייקטיבי.

דהרה בנוסח ראלי או בנוסח עדות ה-SBS זה כיף גדול, אבל אני לא רואה בזה טיול. וראה את "טיולי" קבוצות המאווריק/RZR למיניהם. עבורם זה "טיול", אבל מבחינתנו, איפה בדיוק הם נהנים מנוף, מאווירה, מריח של מדבר?... בעיניים שלנו הם רק נותנים בגז. רעש אימים, קפיצות, ענני אבק, סילוני חצץ, תיקוני פנצ'רים....

כמובן שאם השימוש המיועד הוא לא "טיול" אלא לדהור בעקבות המאווריק X3 פשוט כי זה הכיף של פות"ש, אז אני בעד. מאוד. גם אם המחיר המיידי מתבטא בעובדה שהוא מתקשה למצוא פרטנרים לסוג כזה של "טיול" ומזמין כאן להצטרף... משהו שאשמח מאוד לעשות, ברגע שאארגן לעצמי לסופ"ש כלי שיודע לעשות את זה.

את עניין התפרקות הרכב בהמשך צריך לקחת בחשבון ואם זה "שווה" או "לא שווה", גם זה עניין סובייקטיבי לחלוטין. אני מרשה לעצמי לנחש שבעלי ברונקו יחזיקו אותו שלוש-ארבע שנים ואז ימכרו הלאה לטובת אחד חדש. הבעלים הבא של הכלי המשומש כבר ישלם בגדול את מחיר נהיגת הראלי הזו.

איל מ
22-11-22, 13:01
אני עושה בדיוק הפוך מנדב.
אני נוסע אחרון, נותן להם להתרחק "ומדביק".
(לא תמיד, אבל במקומות המתבקשים).

לגבי צמיגים, אז אתה (דרור) אומר את זה כל הזמן. אבל לדעתי הצנועה, 255/70/18 היא מידה מכובדת בהחלט. גם אם המבחר בה לא גדול.
ובוא לא נשכח שגם סופה יוצאת(ה) מהמפעל עם צמיגי 29 וקצת.

לגבי האם רכב שטח או לא (דיפנדר)
עדיין יקר מדי ולא מספיק מוכר כדי שיהיו לי איזשהן דעות, או אפילו פנטזיות בנושא. אישית מפחיד אותי. ועדיין הוא הרבה יותר רכב שטח מהדיסקברי (2) שיש לי היום. על שני סרניו החיים.
אבל בטח ובטח שלא הייתי מאתגר אותו בטיסות שבילים.

KOOKE
22-11-22, 16:06
[QUOTE=דרור ברלי;1009840

שום רכב סטוק אינו מכונית ראלי-רייד. וכנראה צריך לבדוק לעומק איך בנויים רכבי ראלי-רייד כדי להבין. חלק גדול מהמרכב/שילדה שלהם מחוזקים מאוד ואני לא מדבר רק על תוספת הקשיחות של הכלוב, אלא על חלקי מרכב שלמים כפולים, תפורים לכל האורך ולא מחוברים בפונקטים כמו רכב סדרתי. וכל זה כדי לשרוד שלוש-ארבע עונות לפני שהם פורשים בגלל התעייפות החומר.

נכון שהיכולות של ברונקו בדלנדס/ווילדטראק במצב סטוק גבוהות יותר מכל מה שאפשר לחלום בכל מתחרה אחר, כולל אחרי סאגת שיפורים לא קטנה, אבל בשורה התחתונה זה רכב סדרתי מהחנות ועם כל מצויינות מערכת המתלים שלו, שימוש כזה לאורך זמן יפרק גם אותו (לתשומת לב כל מי שמשקיע במערכות מתלה של הביוקר כמו BP51 וכו' וחושב שזה מה שהופך את ה-SUV/טנדר שלו לרכב ראלי)

[/QUOTE]

הברונקו רפטור אולי אינו מכונת ראלי רייד מקצועית שנבנתה אך ורק למירוצים אבל הוא בהחלט מאש קרוב לזה וראה רשימת השיפורים חיזוקי השלדה שיש בו מראש אז כן להערכתי זה רכב סטוק שישרוד לאורך זמן נסיעת שבילים במהירות תלת ספרתית.

נמרוד
22-11-22, 17:04
... כשאני נוסע עם הברונקו, עד עכשיו נסעתי עם PSI גבוה (כנראה גבוה מדי) של 37-38 (רכב של קצת מעל 2 טון), עם הצמיגים המקוריים שלו שהם מאוד מאוד חלשים, ואכלתי מלא פנצ׳רים בסוליות של הצמיגים האחוריים - לכן זה לא מומלץ!. לאחרונה החלפתי צמיגים, ופעם הבאה אני אנסה לנסוע עם PSI נמוך יותר ואעדכן איך היה.

לדעתי תמצא שהתחום הנכון בברונקו עם צמיגים 35 יהיה באזור 20-25PSI. אולי קצת יותר אם אתה באמת אוהב אותם מנופחים.

בטרופי טראק שנסע על 35 ו37, ומשקל דומה לשל ברונקו מודרני אבל הרבה יותר מהלך מתלה, אם אני זוכר נכון הלחץ האופטימלי היה 18-20. אבל זה היה מזמן.

אישית אני גם נהנה מאד מנסיעת שבילים מהירה. מי שכתב שאין שבילים מהירים בארץ...איך נגיד בעדינות?... טועה :rolleyes:

sgill
22-11-22, 17:37
טיול ונהיגת שבילים מהירה הם 2 דברים שונים נקודה.
אפשר לשלב בטיול גם חלק שהוא נהיגת שבילים מהירה, אם יש שביל מתאים, אבל בטיול להבנתי רואים נוף, נהנים מהמרחבים, עוצרים לראות דברים שלא רואים מתוך הרכב, מרגישים את השטח ומתקשרים עם שאר האנשים בטיול פנים אל פנים בחלק מהזמן.

נמרוד
22-11-22, 17:43
טיול ונהיגת שבילים מהירה הם 2 דברים שונים נקודה.
נקודה. וואו.

אפשר לשלב בטיול גם חלק שהוא נהיגת שבילים מהירה, אם יש שביל מתאים, אבל בטיול להבנתי רואים נוף, נהנים מהמרחבים, עוצרים לראות דברים שלא רואים מתוך הרכב, מרגישים את השטח ומתקשרים עם שאר האנשים בטיול פנים אל פנים בחלק מהזמן.

אה. אז בעצם "אפשר לשלב", "להבנתי". אז אתה קצת פחות נחרץ :rolleyes:

ehudzeelim
22-11-22, 19:06
כשנוסעים מספיק מהר הזמן מאט,
ואז גם אורך השבילים משתנה
כמו שאומרים, הכל יחסי

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
22-11-22, 19:14
דאסטר.

איל מ
22-11-22, 19:32
חוק גודווין

AsafGanot
22-11-22, 22:16
דהרה בנוסח ראלי או בנוסח עדות ה-SBS זה כיף גדול, אבל אני לא רואה בזה טיול.

בשבילי, הפעולה של לנסוע בשבילים מהירים, לעצור מדי פעם על 'מרפסת' לנוף ולשתות בירה, לעשות על האש, לעשות קמפנג, לשיר מסביב למדורה, להסתכל על הכוכבים לגמרי נופל תחת ההגדרה 'טיול', גם כשאני עם הג'יפ, גם כשאני עם ה- SBS וגם כשאני מטייל ברגל עם תרמיל.

כמובן שאם השימוש המיועד הוא לא "טיול" אלא לדהור בעקבות המאווריק X3 פשוט כי זה הכיף של פות"ש

סתם דרך אגב - קוראים לי אסף

גם אם המחיר המיידי מתבטא בעובדה שהוא מתקשה למצוא פרטנרים לסוג כזה של "טיול" ומזמין כאן להצטרף...

'תשמע, אני מגיע יותר מעולמות של SBS ובאמת לא מכיר הרבה ג'יפאים שאוהבים טיולים מהירים. חשבתי שזה בדיוק הרעיון של קהילת ג'יפולוג... מקווה שאתה טועה וזה לא 'מחיר שאני צריך לשלם' כי אז באמת סתם קניתי את הברונקו

את עניין התפרקות הרכב בהמשך צריך לקחת בחשבון ואם זה "שווה" או "לא שווה", גם זה עניין סובייקטיבי לחלוטין. אני מרשה לעצמי לנחש שבעלי ברונקו יחזיקו אותו שלוש-ארבע שנים ואז ימכרו הלאה לטובת אחד חדש. הבעלים הבא של הכלי המשומש כבר ישלם בגדול את מחיר נהיגת הראלי הזו.

אחי אני לא מתחרה עם הרכב ולא עושה איתו את הבאחה-קליפורניה, סך הכל נוסע בצורה קצת ספורטיבית בשבילים בדרום. אני בטח לא מעביר את הרכב דברים שהוא לא תוכנן לעבור - סך הכל המכלולים עובדים קצת יותר קשה. קשה לי להאמין שזה מייצר נזק לברונקו...

נדב42
22-11-22, 23:27
אני עושה בדיוק הפוך מנדב.
אני נוסע אחרון, נותן להם להתרחק "ומדביק".
(לא תמיד, אבל במקומות המתבקשים).

אז אתה אוכל יותר אבק ופחות גמיש במרווחים ממני ...

נדב42
22-11-22, 23:29
אחי אני לא מתחרה עם הרכב ולא עושה איתו את הבאחה-קליפורניה, סך הכל נוסע בצורה קצת ספורטיבית בשבילים בדרום.

אם אתה מגיע לאזור צאלים, אתה מוזמן ליצור קשר [emoji846]

AsafGanot
23-11-22, 10:53

סגור!

דרור ברלי
23-11-22, 10:57
שום רכב שאינו SBS לא יוכל "לטייל" במהירויות האלה של ברונקו ווילדטראק, זולת פורד F150רפטור/דודג' TRX/אולי שברולט קולורדו ZR.... או סתם ברונקו בדלנדס/ווילדטראק אחר....

בהצלחה.

sgill
23-11-22, 11:28
שום רכב שאינו SBS לא יוכל "לטייל" במהירויות האלה של ברונקו ווילדטראק, זולת פורד F150רפטור/דודג' TRX/אולי שברולט קולורדו ZR.... או סתם ברונקו בדלנדס/ווילדטראק אחר....

בהצלחה.

זיבאר ??

דרור ברלי
24-11-22, 16:43
זיבאר ??

איך שכחתי...
מחילה מעידו.
במקום 2 ברונקו, אני רץ לקנות אחד זיבאר.

raanan
26-11-22, 13:15
נו, באמת ?
עוד לא סיימת להדביק את הצ'ירוקי וכבר אתה מתכנן לשבור ?
או שיש כבר בודי ספייר לויטרה ?

- - - Updated - - -

בתור מי שלרוב מוביל את הטיולים שהוא משתתף בהם, ובתור מי שהקצב הטבעי שלו לרוב מהיר מזה של החבורה,
עכשיו מובן למה החוליות שלי היו נדרשות למנוחה שבועיים כל פעם ...

נדב42
26-11-22, 14:38
מסקרן אותי לראות מה הקצב הטבעי של הברונקו (לא שיהיה לי כזה אי פעם)

ד ו ר ו ן
26-11-22, 17:48
השבוע הסתכלתי מקרוב על ברונקו אספנות.
אחד די חבוט, ואחד משומר למדי.

הם רחוקים מאד מהצאצא.
לזכות הצאצא, ייאמר שבניגוד לציר האבולוציוני של ההמתחרה(?) מהאי הבריטי, הנין של הברונקו לא נראה שמבייש את אבותיו.

avikkllk
06-12-22, 17:09
תראה אני מדפדף ומדפדפף
איפה לעזאזל תמונה של הברונקו???

Sent from my SM-A325F using Tapatalk

Micha
16-12-22, 01:05
תראה אני מדפדף ומדפדפף
איפה לעזאזל תמונה של הברונקו???

בבקשה
141882

avikkllk
24-12-22, 14:57
הקנאה גמרה אותי במחשבה שניה אתה יכול למחוק.

-->