PDA

צפייה בגרסה מלאה : (נערך) מבחינת אמינות - לנדקרוזר 3 ליטר (2015) או 2.8 (2017)?

Big Guy
06-12-22, 19:48
אהלן!

אני מחפש רכב בתקציב של כ 250-270K - לנד קרוזר ספציפית, כי התלבטתי עם פאג'רו אולם עקב גובה של 1.97 הפאג'רו קטן לי והראש נתקע בגג.
ההתלבטות שלי היא בין הדגמים של עד 2015 עם מנוע 3 ליטר - ה 1KD- הבנתי שהוא ללא אוריאה, ויותר אמין מהמנוע שבא אחריו ה 2KD מ 2015 ואילך.

מנסיון האנשים פה בפורום - אשמח לשמוע מה דעתכם.
כי בתקציב של 2015 עם מנוע 3 ניתן לקחת 2016-2017 עם מנוע 2.8.
השאלה שלי היא רק בנושא אמינות לטווח ארוך - מעוניין לקנות ולהחזיק את הרכב למשך 10 שנים לפחות. פחות מעניין אותי עניין של ביצועים/צריכת דלק.

תודה

נציין כי השאלה נשאלה גם בפורום של טויוטה - אולם שם ללא מענה לכן מנסה את מזלי פה.
תודה!

erezgur
06-12-22, 20:08
כדי לקבל תשובות טובות, כדאי שתנסה לתת כותרת שממנה ניתן יהיה להבין במה מדובר בשרשור ואז יש סיכוי שיותר אנשים רלוונטיים לדיון יבינו במה מדובר וייכנסו להשתתף בו.

אנחנו בפורום של רכבי שטח. "ג'יפ" הינו יצרן כלי רכב, בדיוק כמו "טויוטה". אתה מנסה לברר לגבי לנדקרוזר
ברור שהתכוונת שהכותרת תכיל "לנדקרוזר" וליתר דיוק תהיה משהו כמו "מבחינת אמינות - האם עדיף לנדקרוזר מנוע 3 ליטר (2015) או מנוע 2.8 (2017)?"

אני עורך בהתאם את הכותרת, אולי זה יעזור לך לקבל תשובות.

Big Guy
06-12-22, 20:27
כדי לקבל תשובות טובות, כדאי שתנסה לתת כותרת שממנה ניתן יהיה להבין במה מדובר בשרשור ואז יש סיכוי שיותר אנשים רלוונטיים לדיון יבינו במה מדובר וייכנסו להשתתף בו.

אנחנו בפורום של רכבי שטח. "ג'יפ" הינו יצרן כלי רכב, בדיוק כמו "טויוטה". אתה מנסה לברר לגבי לנדקרוזר
ברור שהתכוונת שהכותרת תכיל "לנדקרוזר" וליתר דיוק תהיה משהו כמו "מבחינת אמינות - האם עדיף לנדקרוזר מנוע 3 ליטר (2015) או מנוע 2.8 (2017)?"

אני עורך בהתאם את הכותרת, אולי זה יעזור לך לקבל תשובות.
תודה רבה על העריכה - אכן אתה צודק.

נמרוד
06-12-22, 20:39
אני לא חושב שניתן להצביע על הבדל סטיטיסטי מובהק באמינות בין מנועי ה1KD (עד 2015) למנועי ה1GD החדשים יותר.

אני נוסע על היילקס מנוע 2GD והיה לי לפני זה היילקס ישן יותר עם מנוע 2KD וזה בטח לא היה שיקול נגד החדש יותר, ואם אני הייתי מתלבט כמוך ויכול להרשות לעצמי את הלנדקרוזר החדש יותר זה מה שהייתי קונה.

נדב ש.
06-12-22, 20:47
לא מבין את ההתלבטות...
הסמל אמין. טויוטה לא מתקלקל, נקודה.

Big Guy
06-12-22, 21:40
אני לא חושב שניתן להצביע על הבדל סטיטיסטי מובהק באמינות בין מנועי ה1KD (עד 2015) למנועי ה1GD החדשים יותר.

אני נוסע על היילקס מנוע 2GD והיה לי לפני זה היילקס ישן יותר עם מנוע 2KD וזה בטח לא היה שיקול נגד החדש יותר, ואם אני הייתי מתלבט כמוך ויכול להרשות לעצמי את הלנדקרוזר החדש יותר זה מה שהייתי קונה.

הבנתי שיש להם יותר בעיות אמינות עם האוריאה, וכן העובדה שהמנוע משמעותית חלש יותר לפי אנשים שנהגו גם וגם.
לכן מתלבט

- - - Updated - - -

לא מבין את ההתלבטות...
הסמל אמין. טויוטה לא מתקלקל, נקודה.

לא כל כך מבין אם אתה ציני או לא - אני לא קונה את זה מתוך עניין של טויוטה לא מתקלקל.
הייתה התלבטות עם פאג'רו - פשוט עקב העובדה כי אני גבוה 197 ס"מ - בפאג'רו אני לא מצליח לשבת בצורה נכונה, ואילו בלנד קרוזר כן.

geva dover
07-12-22, 08:23
אני לא מכיר בעיות מיוחדות בין 2 הדגמים.
מבחינת פאגרו/לנד קרוזר זה פקטור שתלוי בכמה שטח אתה עושה.
הלנד קרוזר עבירה יותר אבל הפאגרו נוח יותר משמעותית, אני 1.90 ולא מתקרב לגג בפאגרו.
בתקציב הזה, האופי שימוש היה השיקול הגדול ביותר מבחינתי

Big Guy
07-12-22, 08:43
אני לא מכיר בעיות מיוחדות בין 2 הדגמים.
מבחינת פאגרו/לנד קרוזר זה פקטור שתלוי בכמה שטח אתה עושה.
הלנד קרוזר עבירה יותר אבל הפאגרו נוח יותר משמעותית, אני 1.90 ולא מתקרב לגג בפאגרו.
בתקציב הזה, האופי שימוש היה השיקול הגדול ביותר מבחינתי
איתך לגמרי באותו קו.
אצלי כשאני מתיישב בפאג'רו וכסא הכי נמוך שיש - הראש משפשף את התקרה.
אז נגיד עוד בנסיעה מנהלתית אפשר להסתדר אבל בשטח אני רק אסבול.
לא מחפש חיית עבירות -אבל כן ג'יפ ארוך לטיולים סבירים וכן נוחות כמובן.

Asaf-a
07-12-22, 08:57
אולי כדאי לך לבדוק פאגרו דגם פשוט ללא סאן רוף שגוזל מקום במימד הגובה, יתכן שזה יעשה ההבדל.

Asaf-a
אסף.א

raanan
07-12-22, 09:01
אהלן!

אני מחפש רכב בתקציב של כ 250-270K - לנד קרוזר ספציפית, כי התלבטתי עם פאג'רו אולם עקב גובה של 1.97 הפאג'רו קטן לי והראש נתקע בגג.

לפני כמה שנים בסדום היו "מתקנים" בעיות כאלו ...

דרור ברלי
07-12-22, 11:12
1.97 ורוצה לנהוג בטויוטה?.... סחתיין עליך. גלגל הגה שמונח בין הברכיים ובכלל הנדסת אנוש של יפנים זה הכי, אחי.

Big Guy
07-12-22, 12:47
1.97 ורוצה לנהוג בטויוטה?.... סחתיין עליך. גלגל הגה שמונח בין הברכיים ובכלל הנדסת אנוש של יפנים זה הכי, אחי.

היי דרור.
קודם כל אשמח לשמוע את דעתך לגבי השאלה ששאלתי בהודעה הראשונית.

שנית כל - עם הנסיון שלך אם יש לך המלצה אחרת לרכבב שהוא ג'יפ אמיתי עם הילוך כח שיידע לעשות גם פעם בחודש שטח ברמה בינונית ויהיה אמין יחסית - כמובן שאשמח לשמוע.

דרור ברלי
07-12-22, 13:59
לצערנו הדור הולך ופוחת.

באופן כללי כלי רכב יפניים לוקים קשות בכל נושא תנוחת נהיגה לאנשים גבוהים. יוצאי הדופן הם דגמים "אמריקאיים" של יצרנים יפניים, שיוצרו בארה"ב או עבור השוק האמריקאי (אמריקאים, נו. הם שמנים). במקרה של טויוטה אלה 4ראנר וסקוויה והטנדרים טונדרה וטאקומה - מיוצרים באמריקה עבור השוק האמריקאי ותענוג לנהגים גבוהים לשבת ולנהוג בהם.

הנדסת אנוש הטובה והנוחה ביותר לגבוהים תמצא בכלי רכב גרמניים ושוודיים, בלנדרובר וברוב כלי הרכב אמריקאים - כל שוק שבו הרבה מאוד אנשים גבוהים מהממוצע.
הדעה המקובלת היא שכלי הרכב האירופיים והאמריקאיים פחות אמינים מהיפנים והקוריאנים. לא אכנס כאן לויכוחים על זה, זה ויכוח עקר שנדון ונדוש כאן לאורך עשרים ואחת שנות קיומו של ג'יפולוג. באופן אישי אני רחוק מלהתפעל מה"אמינות" היפנית בכלל ושל טויוטה בפרט (שלא לדבר על הקוריאנים...). מכיוון שכל אחד כאן לויאלי למותג של הרכב שלו, ברור שתיכף יחלקו עלי.... כאמור, ויכוח נפרד. הנתונים המדידים היחידים הם של חברות שירותי הדרך שמאששים את הטענה ליתרון אמינות של היפנים (וגם הנתון הזה הוא לא ממש מדעי, כי "אמינות" היא מושג די אמורפי ותלויה בעוד הרבה גורמים), ומנגד - סקר עלויות אחזקה ישראלי שקבע שללא קשר למוניטין אמינותו המרשים, לנדקרוזר הוא הרכב היקר ביותר לאחזקה בישראל.

לסקרי שביעות הרצון/אמינות מחו"ל אני מתייחס כמו לסקרים שלפני הבחירות. מי שסומך על זה, שיהיה לו לבריאות.

אישית - אני 1.90 ומאוד לא נוח לי לנהוג בלנדקרוזר ובעוד כלים יפנים כמו פאג'רו, טרופר, טנדרים למיניהם וכמובן ג'ימני (הגרוע מכולם...) בגלל מושב נהג גבוה מדי וגלגל הגה נמוך מדי עם טווחי כוונון גובה ומרחק מגוחכים לצרכים ולהעדפות שלי. התוצאה הצפויה מראש היא כאבי שכמות קשים לאחר 20-30 דקות נהיגה. אבל זה עניין אישי וה-1.90 שלי לא בהכרח מתפזר זהה ל-1.90 של גבע למשל. לכן חשוב כל כך שהרכב יהיה מתוכנן כהלכה, עם טווחי כוונון נדיבים לגובה המושב, לגובה גלגל ההגה ולמרחק שלו. היפנים בד"כ מאוד חלשים בזה. מה לעשות - כשהמהנדסים שמתכננים את האוטו הם 1.60, אז זו התוצאה. בפרייבטים המצב הרבה יותר טוב במכוניות של סובארו ומאזדה, ופחות טוב בטויוטה, וגם כאן, דגמים שונים, ישיבה שונה - בפורסטר למשל, היחס בין גובה מושב לגובה ההגה הרבה פחות נוח לי מאשר ב-XV. שניהם בתכל'ס אותה מכונית! אבל המרכבים שונים ותנוחת הנהיגה שונה לחלוטין.

לטעמי המכוניות הכי נוחות לנהיגה לגבוהים הם היצירות של עידו כהן - כי ככה זה, הבחור בגובה 2 מטר פחות או יותר, ומתכנן את הרכבים שלו על עצמו. אבל מכיוון שהם לא בדיוק זמינים/נגישים לרכישה, הנטייה שלי (אם התקציב היה מאפשר) היא לאמריקאים - רנגלר וברונקו. בשניהם נוח לי בהרבה לנהוג מאשר בלנדקרוזר. שניהם גם יקרים מעבר לתקציב שלך ובטח שלי.... וכמובן שיש עוד פרמטרים בהם הם לועסים ויורקים אותו, וכאלה בהם הם נופלים ממנו, אבל דיברנו על ישיבה מול ההגה.

עצתי - אל תמהר להוציא כסף מהכיס ולשלם עבור רכב-שטח כלשהו, חדש או משומש, יפני או אמריקאי/בריטי, לפני שנהגת בו. ואני מתכוון לנהיגה רצופה של חצי שעה לפחות, במגוון תנאי דרך, לא של דקה-שתיים. לא כל מה שנדמה שמאוד נוח במצב סטטי בחנייה, יהיה נוח גם אחרי שעה רצופה.

erezgur
07-12-22, 14:06
אין צורך לצטט את התגובה הקודמת כל פעם, אפשר גם להוסיף תגובה ללא ציטוט - זה גורם לשרשור כולו להיות שוטף ונח לקריאה.

מכיון שזהו שרשור ממוקד בשאלה ספציפית, עם כותרת מתאימה (שגם מצליחה כנראה לגרום לקבלת תשובות רלוונטיות), אז עדיף להשאיר אותו כזה. אם אני מבין נכון את התשובות שקיבלת, לא ראיתי שמישהו מסכים עמך שכדאי להימנע מהרכב החדש יותר רק בגלל הנושא שאתה חושש שהוא בעייתי.

אם אתה רוצה לפתוח שרשור התייעצות כללי לגבי סוג הרכב המתאים לך, כנראה נכון יהיה לפתוח שרשור (נוסף :( ) בפורום זה, עם תשובות לכל השאלות שבשרשור הנעוץ בראש הפורום, אבל קיבלנו את הרושם שכבר ננעלת על לנדקרוזר אז אולי שווה למצות את הדיון בנושא?

asafk
07-12-22, 15:52
אחרי הבריחה לכיוונים שונים נחזור לשאלה המקורית.
אז כן - יש עניין עם ה dpf (לא עם האוריאה).
מצד שני ב3.0 יש עניין עם המזרקים.
כמו כל רכב וכל יחידת הנעה יש יתרונות וחסרונות אבל להכריז שדגם 2.8 לא אמין ודגם 3.0 שיא האמינות לידו - זה חוטא לאמת. המקור לשמועות האלו הוא בעיקר מכונאים, בעיקר ממגזרים מסויימים, שמתקשים לאמץ טכנולוגיות חדשות ותמיד יעדיפו את הישן, המוכר, זה שהם מחזיקים כמוהו עוד חמישה בחצר אחרי תאונה לחלפים..
עבורך - שניהם טובים אמינים ולא מהירים באותה מידה. מכאן שבתקציב נתון כדאי לך להעדיף את החדש/ במצב טוב/ מטופל יותר. אני לא מכיר מישהו שקנה את ה 2.8 ואומר שזו היתה טעות נוראה וחבל שלא קנה כבר דיסקברי.
(תוך כדי שאני כותב אני נזכר שממש לפני כמה שבועות היה כאן דיון באותו נושא ממש)

אסף.

Big Guy
08-12-22, 20:52
חברים תודה רבה על המענה.
עזרתם לי מאוד.
מבחינת השאלות שלכם - זה לא עניין שאני נעול על טויוטה כי זה רכב מושלם ובגלל האמינות המדהימה שלו.
בתור אחד שנוהג ב DAILY על פג'ו 208 דיזל ידנית שכולם אמרו לי להתרחק ממנה עקב בעיות אמינות והנה היא כבר על 200K ללא כל בעיה - אני פחות הולך עם אמונות טפלות.

הסיבה ללנדקרוזר היא עקב חיפוש של רכב שיהיה יחסית אמין, מנוע דיזל ושאפשר לעשות איתו טיולים בראש שקט.
אם למישהו יש פה הצעות אחרות - כמובן שתמיד אשמח ללמוד מבעלי הנסיון

erezgur
08-12-22, 21:19
אז אם אתה לא נעול ומעוניין בהצעות אחרות, ענה על השאלון הנעוץ שנבין מהם הצרכים...

נשלח מהנייד

נדב ש.
08-12-22, 22:18
חברים תודה רבה על המענה.
עזרתם לי מאוד.
מבחינת השאלות שלכם - זה לא עניין שאני נעול על טויוטה כי זה רכב מושלם ובגלל האמינות המדהימה שלו.
בתור אחד שנוהג ב DAILY על פג'ו 208 דיזל ידנית שכולם אמרו לי להתרחק ממנה עקב בעיות אמינות והנה היא כבר על 200K ללא כל בעיה - אני פחות הולך עם אמונות טפלות.

הסיבה ללנדקרוזר היא עקב חיפוש של רכב שיהיה יחסית אמין, מנוע דיזל ושאפשר לעשות איתו טיולים בראש שקט.
אם למישהו יש פה הצעות אחרות - כמובן שתמיד אשמח ללמוד מבעלי הנסיון

אתה טוען שבפג'רו אין לך מקום לראש ובטויוטה יש, אז איך ניכנסת בפיג'ו 208?

Big Guy
08-12-22, 22:30
אתה טוען שבפג'רו אין לך מקום לראש ובטויוטה יש, אז איך ניכנסת בפיג'ו 208?

הכסא יורד מאוד נמוך. תתפלא אבל מרווח הראש גדול יותר

Big Guy
08-12-22, 22:39
ננסה את מזלי עם השאלון הנעוץ

1. תקציב - 250-270K. אפשר כמובן גם פחוץ

2. גודל - 5 מקומות. לא חייב 7

3. נסועה שנתית - 15-20K, טיולים בערך אחת לחודש, תחזוקה במוסכים

4. אופי השימוש - רוב הנסיעה בעיר/מחוץ לעיר, אחת לחודש טיולים. חשובה יכולת שטח

חשוב מנוע דיזל. האספקט הכי חשוב הוא אמינות לאורך שנים - קונה רכב ומחזיק אותו המון שנים.

עד כה נענלית על לנד קרוזר - אמנם לא מושלם אבל עונה על רוב הקריטריונים. פאג'רו פחות מתאים כי אני גבוה ובישיבה בפאג'רו הראש נוגע בתקרה.

erezgur
09-12-22, 08:05
התעלמת מכל השאלות שמטרתן לעזור להבין מה יכולת השטח הנדרשת.
איזה רכבים אחרים בקבוצה שעימם תטייל, אילו מסלולים תרצה לעשות (אם אתה יודע לציין שמות שלהם).
האם תסתפק בנסיעה על שבילים ודרכי עפר?

האם טנדר מודרני בא בחשבון?
מדוע אתה תעקש על רכב עם מנוע דיזל?

נשלח מהנייד

Big Guy
09-12-22, 12:38
טנדר לא בא בחשבון
לא יודע לציין שמות של מסלולים - אני מתחיל בתחום אבל רוצה שתהיה לי היכולת לעשות מסלולים ברמת עבירות בינונית ללא בעיה ממשית עם שיפורים בסיסיים של הגבהה ומיגון.
לא אסתפק בשבילי עפר.
מעוניין בדיזל הן עקב העובדה כי עושה כ 20K בשנה ואולי אף יותר, וכן מבחינת אורך חיים של מנוע - מעוניין להחזיק לטווח ארוך.

נמרוד
09-12-22, 13:50
לנדקרוזר עונה על הדרישות שלך ונכנס בתקציב, אין מה להתפלסף יותר מזה. תתחדש!

-->