PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה קיט הגבהה לקחת

Nivolog
12-12-22, 10:03
שלום חברים,

נשבר לי עלה עליון אחורי, מה שגרם לי לחשוב שאם הוא נשבר בלי נסיעה אגרסיבית או קפיצות כנראה שכל הקפיצים עייפים.
אז אני רוצה להחליף את כל סט הקפיצים האחוריים לחדשים, הבעיה היא שאני לא יודע איזה סט היה מותקן אצלי.
יש לי דרך לדעת מה המידות המקוריות של סופה, ולהשוות?
אני לא רוצה בקיט שאקנה להנמיך את האוטו או לפגוע במהלכי המתלה.

יש מידות מקוריות של האוטו שאני יכול לראות מה הן ולהשוות עם המצב הנוכחי?
יש למישהו אולי מדידות של מה התוצאה הסופית עם קיטים שונים של הגבהות בשוק?

אשמח לעזרה לפני שאני מזמין

geva dover
12-12-22, 10:13
אם ההגבהה גם לא ברישיון, אני ממליץ לך לנסוע לארנון בפרדס חנה.
גם יוכל להמיץ לך על הגבהה וגם ידאג שזה ירשם חוקית ברישיון

Udim
12-12-22, 11:08
שלום חברים,

נשבר לי עלה עליון אחורי, מה שגרם לי לחשוב שאם הוא נשבר בלי נסיעה אגרסיבית או קפיצות כנראה שכל הקפיצים עייפים.
אז אני רוצה להחליף את כל סט הקפיצים האחוריים לחדשים, הבעיה היא שאני לא יודע איזה סט היה מותקן אצלי.
יש לי דרך לדעת מה המידות המקוריות של סופה, ולהשוות?
אני לא רוצה בקיט שאקנה להנמיך את האוטו או לפגוע במהלכי המתלה.

יש מידות מקוריות של האוטו שאני יכול לראות מה הן ולהשוות עם המצב הנוכחי?
יש למישהו אולי מדידות של מה התוצאה הסופית עם קיטים שונים של הגבהות בשוק?

אשמח לעזרה לפני שאני מזמין

תעלה תמונות של הרכב מהצד מניח שאשפר יהיה לזהות אם הוא מוגבה או עם סט מקורי

אצלי יש רוביקון אקספרס, על העלה העליון ביותר רשום גם המקט של הגבהה הזו, תנסה לחפש אולי גם אצלך יש משהו דומה

דרור ברלי
12-12-22, 13:03
כן, קפיצים מתעייפים עם הזמן. ואז מגיעות השבירות.

לא בטוח שתמונות יעזרו.
גם בקפיץ סטנדרטי קצר אפשר לקבל הגבהה מאוד משמעותית ע"י עירגול פשוט. לא שזה נכון לעשות, עם נדנדה בזוית הפוכה ואיכות נסיעה בלתי נסבלת, אבל רבים היו נוסעים ככה.

אל תעבור לקפיץ סופה מקורי!
הוא קצר וקשה. נוחות הנסיעה מוגבלת, מהלך מתלה מוגבל.
אבל כן מאוד עמיד.....

אם אתה רוצה החלפת עלה ראשי (מיה) למידות שהיו לך, אני ממליץ על אדוארד לאון בנצרת. קפיצאי של פעם שעובד בשיטות של פעם ומייצר עלים בכל מידה ולכל צורך - ואני מאוד מרוצה מהעבודה שלו.
רק לקחת בחשבון שייתכן שגם הקונטרה ושאר העלים כבר התעייפו וייתכן שידרשו החלפה. תן לאדוארד לשפוט.

אייל
12-12-22, 13:25
ליה הייתה אותה דילמה כמוך ומצאתי כמה אופציות.
1. הלכתי לאדוארד, אחלה איש מקצוע, אבל הכל עייף, ישן וכבר הרבה אחרי השיא כך שהעירגול שלו החזיק חצי שנה והקפיץ חזר לפגוש את השלדה.
2. רוביקון אקספרס ביבוא אישי דרך כל מני מאכרים. קיט ל-YJ יחד עם עוד עלה נוסף מאחור כדי להתאים למשקל של הסופה וזה עובד. יש כל מני אנשים שמייבאים את זה או אם יש לך חבר שמביא מכולה (זו התוכנית שלי לעוד שנה וחצי...). אחר כך להתקין לבד או אצל מתקין, ללכת או לא ללכת לאשר את זה (זה כבר עניין שלך) וכל הפרצודורות מסביב.
3. לגשת לארנון בפרדס חנה, לקנות קיט מוכן, מאושר וכזה שארנון עשה עליו דוקטורט של התאמות והבנות איך זה צריך לעבוד, לשלם ולישון בשקט.

אגב, אני בסוף ערגלתי באמצעים ביתיים והוספתי עלה מסט ישן. האוטו נוח כמו משאית מק של שנות השישים.

דרור ברלי
12-12-22, 16:28
לא צריך מאכערים.

אפשר להשיג קפיצי רוביקון אקספרס אצל יריב ב"סופרג'יפ" (הזמנה, הוא לא מחזיק במלאי דברים כאלה לסופה, רק לרנגלרים JK ו-JL), או אצל איתי סולל ("מתלם" לשעבר, נמצא ב"יעיל-נוע") או דרך TOP-RPM, או לייבא לבד. בכל מקרה - מאז ש"מתלם" נסגר, אין לרוביקון יבואן שגם מתקין. אני מניח שבסופרג'יפ יתקינו לך בשמחה תמורת תשלום - או שתתקין לבד. עבודה פיזית ומלוכלכת, אבל לא בעייתית לכל מי שיודע להחזיק כלים.

לטעמי מומלץ לרכוש את ארבעת הקפיצים בלבד. יש קיט קומפלט שכולל בולמים ויובולטים ושאר אבזרים ופיצ'פקעס - אבל הוא יקר רצח וכל האבזרים הנלווים האלה יקרים ולא ברמת האיכות של הקפיצים (שגם הם מוצרי מדבקה - אבל לפחות מיוצרים ע"י יצרן איכותי בארה"ב - National Spring והיתרון הגדול שלהם על כל קפיצי העלים האחרים בשוק הוא סוג הפלדה.

קיט 4.5 של רוביקון אקספרס הוא לטעמי By-far הקפיצים הכי טובים לסופה.
שום דבר אחר לא מתקרב לאיכות שלהם מבחינת נוחות, מהלכי מתלה ועמידות כללית.
אבל... אין להם תקינה בישראל ויהיה קשה עד בלתי אפשרי לרשום הגבהה ברשיון באופן חוקי לפי הספר, למעט דרך קומבינות למיניהן עם מתקינים מורשים.
בכל מקרה זה קיט לרנגלר YJ שהוא רכב קטן וקליל. הקפיצים האחוריים מתקשים לתמוך את תוספת המשקל של סופה לעומת YJ והם ישקעו די מהר - צריך להוסיף עלה בכל צד מאחור. אם הרכב כבד ועמוס מאוד באופן קבוע ועובד קשה - תוסיף שני עלים. יש עלים מוכנים להוספה של רוביקון (המוצר הזה נקרא "Add a leaf") אבל העלה הזה מגיע ישר וצריך לערגל אותו.

אצל ארנון תוכל להזמין ולהתקין את הקיט 2.5 של BDS. לטעמי זה קיט פחות מצטיין מרוביקון אקספרס, אבל גם עולה פחות והיתרון הגדול - ארנון הוא פדנט חולני ומתקין הגבהות מוסמך, והקיט חוקי ונרשם ברשיונות ללא קומבינה.

אל תתפתה לקיט של פרוקומפ. מאוד גבוה ומרשים אבל גם קשה כמו בטון ולא נוח.

תוצרת מקומית:

בחולון יש את חמילבסקי. יש לו קיטים 2.5 ו-4.5 מתוצרת שלו שנמכר כבר לא מעט שנים ומותקן בהרבה סופות וארז הבעלים הוא אחלה. הדעות על הקפיצים האלה חלוקות - יש שאוהבים ויש כאלה שלא..

בנצרת - אדוארד המדובר יכול לייצר לך ארבעה קפיצים חדשים מאפס. איש מבוגר, מאוד מקצועי. אבל עובד כמו פעם ולאט-לאט. אין לו ליפט, הוא מרים את האוטו על ג'קים ובוקים ושוכב מתחתיו, החיפזון מהשטן והקפה טעים.... אני לקוח מרוצה ומאוד אוהב את העבודה שלו, אבל מוטב להתייעץ איתו קודם.

באשדוד - קפיצי הר-טוב. לא מכיר יותר מדי. יש הרבה חוות דעת טובות.

בדרום - קפיצי מאיה בבאר שבע. לא מכיר אותו בכלל, אבל מספרים שהוא עושה קפיצים לפי דרישה ספציפית ורבים מרוצים מהעבודה שלו.

geva dover
12-12-22, 18:48
באשדוד - קפיצי הר-טוב. לא מכיר יותר מדי. יש הרבה חוות דעת טובות.

בדרום - קפיצי מאיה בבאר שבע. לא מכיר אותו בכלל, אבל מספרים שהוא עושה קפיצים לפי דרישה ספציפית ורבים מרוצים מהעבודה שלו.

עם קפיצי הר טוב יש לי ניסיון מצויין בתקופה של ההיילקס הקשישה שלי, הכין לי 4 קפיצים מ4, כייל אותם והקשיב לכל השגעונות שלי גם שבועות אחר וכל פעם סידר עד שהיו פיקס

לגבי קפיצי מאיה בבאר שבע הדעה שלי היא פחות טובה, הוא מתנגד לעשות לכל רכב שהוא לטעמו גבוה מדי, כלומר גם אם הרכב מגיע גבוה במקור הוא אינו מעוניין להתעסק בזה. היום מעניין אותו יותר משאיות וטנדרים של קבלנים שהעמיסו יותר מדי..

Nivolog
26-12-22, 22:49
ליה הייתה אותה דילמה כמוך ומצאתי כמה אופציות.
1. הלכתי לאדוארד, אחלה איש מקצוע, אבל הכל עייף, ישן וכבר הרבה אחרי השיא כך שהעירגול שלו החזיק חצי שנה והקפיץ חזר לפגוש את השלדה.
2. רוביקון אקספרס ביבוא אישי דרך כל מני מאכרים. קיט ל-YJ יחד עם עוד עלה נוסף מאחור כדי להתאים למשקל של הסופה וזה עובד. יש כל מני אנשים שמייבאים את זה או אם יש לך חבר שמביא מכולה (זו התוכנית שלי לעוד שנה וחצי...). אחר כך להתקין לבד או אצל מתקין, ללכת או לא ללכת לאשר את זה (זה כבר עניין שלך) וכל הפרצודורות מסביב.
3. לגשת לארנון בפרדס חנה, לקנות קיט מוכן, מאושר וכזה שארנון עשה עליו דוקטורט של התאמות והבנות איך זה צריך לעבוד, לשלם ולישון בשקט.

אגב, אני בסוף ערגלתי באמצעים ביתיים והוספתי עלה מסט ישן. האוטו נוח כמו משאית מק של שנות השישים.

כן, קפיצים מתעייפים עם הזמן. ואז מגיעות השבירות.

לא בטוח שתמונות יעזרו.
גם בקפיץ סטנדרטי קצר אפשר לקבל הגבהה מאוד משמעותית ע"י עירגול פשוט. לא שזה נכון לעשות, עם נדנדה בזוית הפוכה ואיכות נסיעה בלתי נסבלת, אבל רבים היו נוסעים ככה.

אל תעבור לקפיץ סופה מקורי!
הוא קצר וקשה. נוחות הנסיעה מוגבלת, מהלך מתלה מוגבל.
אבל כן מאוד עמיד.....

אם אתה רוצה החלפת עלה ראשי (מיה) למידות שהיו לך, אני ממליץ על אדוארד לאון בנצרת. קפיצאי של פעם שעובד בשיטות של פעם ומייצר עלים בכל מידה ולכל צורך - ואני מאוד מרוצה מהעבודה שלו.
רק לקחת בחשבון שייתכן שגם הקונטרה ושאר העלים כבר התעייפו וייתכן שידרשו החלפה. תן לאדוארד לשפוט.

אהלן,
התקנתי בסוף רוביקון אקספרס.
האוטו מרגיש מעט נוקשה אך יש מצב שזה מתאזן עם הזמן.
הסופה היא קצרה, ברזנט ובלי הרבה משקל נוסף לרוב, יש צורך בהתקנת עלה נוסף? הבנתי שלסופות ארוכות יש צורך בעלה נוסף, אך האם בקצרות (ששוקלות פחות) יש גם צורך או שהעלים לא אמורים לשקוע בגלל הבדל משקל נמוך יותר.

דרור ברלי
27-12-22, 11:05
סופה קצרה פתוחה ללא משקל באמת קלה מהארוכה אבל עדיין יותר כבדה מ-YJ. אם תחפש תמונות של YJ מוגבהים תגלה שרבים מהם עומדים בפוזיציה קלה של המראה, כלומר נראים גבוהים יותר מלפנים. בסופות על אותו סט קפיצים זה רק מחריף.

אל תשכח גם משקל בלתי מוקפץ גדול משמעותית מאחור (סרן דנה 60 מפלצתי לעומת הדנה 35 הצעצועי ברוב ה-YJ) שחובט ללא רחם בקפיצים.
כשתצא לטיול תעמיס משהו? ואז הג'יפ יעלה במשקל

תעקוב אחרי הגובה, מירכוז הגלגלים האחוריים לבתי הגלגלים במרכב וסימני שיפשוף של מכסה הדיפ' הגדול (דנה 60) בעריסת הפח של מיכל הדלק.
לעניות דעתי הלא מבינה כלום, זה ישקע קצת, רק לאט יותר.

זה קורה בגלל שהקפיץ החדש ארוך יותר ומוציא את הגלגל ממירכוז (מזיז אותו מעט אחורה) ביחס לבית הגלגל - יש כאלה שמפצים על זה באמצעות קדיחת חור חדש בתושבות הסטטיות האחוריות, מעט קדימה יותר מהחור המקורי והעברת עיגון הקפיץ אליו.

תוספת עלה תמנע בוודאות את השקיעה. בוודאי בסופה קצרה פתוחה לא עמוסה. אבל האוטו יהיה קצת יותר נוקשה.

-->