PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר למוסו

גיאגיא
20-12-22, 19:09
יש לי טנדר מוסו שנת 2006
בזמן האחרון הרכב לא מעלה למהלך 4 בזמן (מושך מהלך שלישי המון זמן) , לפעמים מוריד הילוך מרביעי לשלישי במהירות גבוהה
החלפתי שמן גיר, פילטר שמן גיר
השמן בגיר נהפך מאדום לכהה אחרי זמן מועט
להבנתי הגיר הלך
פרט לכך יש לי בחצר נבלה של גיפ מוסו משנת 1998
האם הגיר זהה בשני הרכבים??
איך אפשר לדעת איזה גיר מותקן ברכב
גיא רוזנס

ehudzeelim
20-12-22, 20:48
אם הנבלה היא מוסו טורבו אז זה אותו גיר.
ובקשר לתקלה, איזה שמן שמת בגיר? עשית החלפה חלקית או מלאה?
הספידומטר אצלך לא "קופץ" ועובד חלק?
מצבר טוב?
כל אלה יכולים לגרום לתקלות גיר דומות לתיאור שלך.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

גיאגיא
21-12-22, 10:03
שמתי שמן valvoline maxlife, גריקן אדום
לפי כמות השמן שנכנסה זו הייתה החלפה מלאה (כ 9 ליטר)
הספידומטר לא קופץ
המצבר היה חלש עכשיו יש מצבר חדש ואין שינוי בהתנהגות הגיר

תודה רבה

ehudzeelim
21-12-22, 13:16
רוקנת מהקרטר גיר ללא ריקון הטורק והוספת במילוי 9 ליטר? אם כן זה אומר שהיה חסר לך כ-4-5 ליטר בגיר לפני הריקון, או שמילאת יותר מדי.
בריקון של הקרטר בלבד יוצא כ-4 ליטר.
בכל מקרה התקלה היא לא בהכרח גיר, הייתי עובר על כל הקונקטורים של הגיר, מנתק מצבר ומאפס מחשב על ידי מגע של כבל הפלוס והמינוס של הרכב (כשהמצבר מנותק כמובן), ורואה אם יש שינוי.
בהצלחה

asypeer
21-12-22, 16:37
יש לי זיכרון עמום שבאקטיון השמן של הגיר בתקן שונה ממה ששמת - תבדוק אם השמן ששמת מתאים לדרישות היצרן.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
21-12-22, 17:55
יש לי טנדר מוסו שנת 2006
בזמן האחרון הרכב לא מעלה למהלך 4 בזמן (מושך מהלך שלישי המון זמן) , לפעמים מוריד הילוך מרביעי לשלישי במהירות גבוהה
החלפתי שמן גיר, פילטר שמן גיר
השמן בגיר נהפך מאדום לכהה אחרי זמן מועט
להבנתי הגיר הלך
גיא רוזנס

על אותה תקלה ברכב אחר, הוחלף ממיר מומנט.
אם השמן ניגזר והופך לכהה מהר מאוד זה כנראה בגללו.
שלב ראשון תפרק קרטר ותבדוק אם יש שבבים.

ehudzeelim
21-12-22, 18:23
המקסלייף של וולווליין מתאים לגיר מוסו.
לגבי השבבים בקרטר, בהחלפת שמן גיר מפרקים קרטר בכל מקרה (אין בורג ריקון בקרטר) אז אם היו, בהחלפה הראשונה כבר היה אפשר לראות

ehudzeelim
21-12-22, 18:37
לגבי השבבים בקרטר, בהחלפת שמן גיר מפרקים קרטר בכל מקרה (אין בורג ריקון בקרטר) אז אם היו, בהחלפה הראשונה כבר היה אפשר לראות.
התקלות האלה של הורדת הילוך מאפיינות מצב שהמחשב מקבל אינדיקציה לא נכונה, בגלל זה שאלתי על הספידומטר.

דבר נוסף שאתה יכול לנסות הוא לנקות את חיישן מצב המצערת, הוא מחובר עם שני ברגים למשאבת סולר, פרק אותו, נקה אותו טוב ותחזיר.

מצרף תמונה שלו

141920

נדב ש.
21-12-22, 18:46
עדיין זה לא מסביר למה השמן ניגזר מהר.
הדבר הנכון לעשות זה נסיעה עם סורק מחובר ולראות לאיזה טמפ' מגיע השמן כשהתקלה מופיעה.

גיאגיא
21-12-22, 18:54
הדבר הנכון לעשות זה נסיעה עם סורק מחובר ולראות לאיזה טמפ' מגיע השמן כשהתקלה מופיעה.

זה יכול לקרות גם כשהמנוע קר לגמרי

ehudzeelim
21-12-22, 19:19
הדבר הנכון לעשות זה נסיעה עם סורק מחובר ולראות לאיזה טמפ' מגיע השמן כשהתקלה מופיעה.לא יודע איך אתה קובע שהשמן נגזר.
מספיק שנשאר חצי ליטר שמן ישן במערכת וכל השמן יהפוך כהה כשיתערבב.
לגבי הסורק - לא יודע, לא מכיר. ב-13 שנים שאני עם מוסוים לא חיברתי אותם למכשירים מעולם,
ובינתיים הסתדרתי בלעדיהם (בלי המכשירים) [emoji16]

נדב ש.
21-12-22, 19:51
לא יודע איך אתה קובע שהשמן נגזר.
מספיק שנשאר חצי ליטר שמן ישן במערכת וכל השמן יהפוך כהה כשיתערבב.
לגבי הסורק - לא יודע, לא מכיר. ב-13 שנים שאני עם מוסוים לא חיברתי אותם למכשירים מעולם,
ובינתיים הסתדרתי בלעדיהם (בלי המכשירים) [emoji16]

לא קבעתי כלום. להבנתי השמן הוחלף יותר מפעם אחת, ולפי פות"ש כנראה במלואו, אולי לא הבנתי.
אתה מנסה לעזור לבחור או לקטול אותי? אתה אולי עם מוסו 13 שנה, אני סה"כ כמה שנים בתחביב ופירקתי קצת(לא הרבה) גירים ומנועים.

- - - Updated - - -

זה יכול לקרות גם כשהמנוע קר לגמרי

מנוע קר, הכוונה כבר בתחילת נסיעה ראשונה התופעה ישר מופיעה?

ehudzeelim
21-12-22, 20:23
לא קבעתי כלום. להבנתי השמן הוחלף יותר מפעם אחת, ולפי פות"ש כנראה במלואו, אולי לא הבנתי.
אתה מנסה לעזור לבחור או לקטול אותי? אתה אולי עם מוסו 13 שנה, אני סה"כ כמה שנים בתחביב ופירקתי קצת(לא הרבה) גירים ומנועים.

חלילה לקטול, איך הגעת לזה?
אני פה בשביל לעזור ולהעזר
ובטח לא פוסל ידע וניסיון של אחרים, בטוח שאני יכול ללמוד ממך. למשל לגבי הסורק, לא יודע ולא מכיר, זה לא נאמר בזלזול אלא כעובדה, אולי אתה צודק וזו דרך טובה להבין את התקלה.
הניסיון שלי עם הרכבים האלה לימד אותי שתקלות קטנות מאד עלולות לגרום לאבחנות מוטעות ושיפוצים כבדים שלא לצורך. סה"כ מנסה לגעת בנקודות שיכולות לדעתי לגרום לתופעה.

חג שמח

נדב ש.
21-12-22, 21:25
כנ"ל.
וכל העיניין פה זה חבל שהבחור סתם ייכנס לשיפוץ גיר מלא שלא בטוח שבכלל צריך....
בשביל זה צריך לבחון את כל המידע עד כמה שאפשר כאן על גבי הפורום.
חג שמח.

גיאגיא
25-12-22, 11:48

- - - Updated - - -

מנוע קר, הכוונה כבר בתחילת נסיעה ראשונה התופעה ישר מופיעה?

כן, כבר בנסיעה ראשונה, יוצא מהבית - ממדרשת בן גוריון, נוסע פחות מקילומטר לפני הכביש הראשי הגיר אמור להחליף להילוך רביעי ולא עושה את זה. ואז כל פעם משהו שונה, לפעמים מעביר בסדר לפעמים לא מעביר, זה קורה לכל אורך הנסיעה גם כשהמנוע חם גם כשקר.

נדב ש.
25-12-22, 13:30
אז התקלה רנדומלית.
יש גירים שלא עובדים טוב אם הטמפ' שמן שלהם נמוכה מידי או לחלופין גבוהה מידי, אבל גם זה לא שולל תקלה חשמלית כלשהי.
אני הייתי מחפש מישהו עם סורק מתאים ומבצע נסיעה וקורא את הנתונים/תקלות מהגיר/מנוע, זה יכול לכוון אותך למקור התקלה וזה עדיף על ניחושים, לדעתי...

גיאגיא
25-12-22, 16:43
לגבי השבבים בקרטר, בהחלפת שמן גיר מפרקים קרטר בכל מקרה (אין בורג ריקון בקרטר) אז אם היו, בהחלפה הראשונה כבר היה אפשר לראות.
התקלות האלה של הורדת הילוך מאפיינות מצב שהמחשב מקבל אינדיקציה לא נכונה, בגלל זה שאלתי על הספידומטר.

דבר נוסף שאתה יכול לנסות הוא לנקות את חיישן מצב המצערת, הוא מחובר עם שני ברגים למשאבת סולר, פרק אותו, נקה אותו טוב ותחזיר.

מצרף תמונה שלו

141920

תודה רבה רבה
ניקיתי חיישן מצב מצערת ושיניתי את הכיוון שלו
עשיתי נסיעת מבחן של כ 20 דקות, הבעיה לא חזרה , הרכב מעולם לא הגיב ככה,
תודה רבה
חסכת לי גיר.....

נדב ש.
25-12-22, 17:08
אם תוכל, כדאי שתעלה תמונה(לא תמונה מהרשת) שלו והסבר קצר על פירוק וניקוי, וגם הכיוון, לפי מה?
למען הדורות הבאים שיחפשו מענה לתקלה כזו בעתיד.

ehudzeelim
25-12-22, 20:10
תודה רבה רבה
תודה רבה
חסכת לי גיר.....בשמחה,
נסיעה טובה [emoji1417]

מוטי טויוטה
26-12-22, 01:26
תודה רבה רבה
תודה רבה
חסכת לי גיר.....מצטרף לנדב. אשמח לשמוע פירוט, תמונות וכו
בעל רכב עם רכבת כח זהה.

אהוד באמת נכס לקהילה . מסייע המון לבעלי יונגים.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

ehudzeelim
26-12-22, 18:30
תודה מוטי, למרות שקצת הגזמת.
לגבי החיישן, כנהוג במרצדס והאחים החורגים מקוריאה, מדובר בפעולה מאד פשוטה עד פשוטה מאד אם לא פשוטה ביותר. מפרקים את החיישן מהמשאבה, ומהקונקטור. מרססים טוב איפה שאפשר עם ספריי מגעים (אני אוהב לרסס ספריי קרבורטור בתור התחלה לניקוי ואחריו ספריי מגעים), פנימה לתוך החיישן ואת חיבורי הקונקטור. מנגבים עם סמרטוט כדי להרגיש שעשינו עבודה יסודית.
לגבי הכיוון, החורים האובליים שדרכם עוברים הברגים שסימנתי עם חצים אדומים בתמונה, מאפשרים סיבוב מוגבל של החיישן סביב צירו (בדומה לקידום או איחור הצתה במנועי בנזין). מכוונים אותו כך שברגע שמתחילים ללחוץ על הגז, ציר המצערת בדיוק יתחיל לסובב את ציר החיישן. אין צורך בכיוון מדויק במיוחד, המתח שהחיישן הזה מוציא בכל מצב שלו אינו מדויק בכל מקרה. הוא רק נותן לגיר שגם הוא די טיפש, אינדיקציה כללית. מחזקים את הברגים וזהו.
החיישן הוא נגד משתנה שמקבל מתח קבוע, ומוציא למחשב גיר מתח שמשתנה בהתאם לכמה שציר המצערת מסובב אותו - כלומר כמה גז נותנים.

142001

איל מ
26-12-22, 19:42
לגבי ספריי קרבורטור,
אני נטשתי אותו לטובת ספריי ניקוי בלמים. הרבה פחות תוקפני לחלקי פלסטיק וגומי.

נדב ש.
26-12-22, 20:41
תודה מוטי, למרות שקצת הגזמת.
לגבי החיישן, כנהוג במרצדס והאחים החורגים מקוריאה, מדובר בפעולה מאד פשוטה עד פשוטה מאד אם לא פשוטה ביותר. מפרקים את החיישן מהמשאבה, ומהקונקטור. מרססים טוב איפה שאפשר עם ספריי מגעים (אני אוהב לרסס ספריי קרבורטור בתור התחלה לניקוי ואחריו ספריי מגעים), פנימה לתוך החיישן ואת חיבורי הקונקטור. מנגבים עם סמרטוט כדי להרגיש שעשינו עבודה יסודית.
לגבי הכיוון, החורים האובליים שדרכם עוברים הברגים שסימנתי עם חצים אדומים בתמונה, מאפשרים סיבוב מוגבל של החיישן סביב צירו (בדומה לקידום או איחור הצתה במנועי בנזין). מכוונים אותו כך שברגע שמתחילים ללחוץ על הגז, ציר המצערת בדיוק יתחיל לסובב את ציר החיישן. אין צורך בכיוון מדויק במיוחד, המתח שהחיישן הזה מוציא בכל מצב שלו אינו מדויק בכל מקרה. הוא רק נותן לגיר שגם הוא די טיפש, אינדיקציה כללית. מחזקים את הברגים וזהו.
החיישן הוא נגד משתנה שמקבל מתח קבוע, ומוציא למחשב גיר מתח שמשתנה בהתאם לכמה שציר המצערת מסובב אותו - כלומר כמה גז נותנים.

142001

תודה רבה על ההסבר.

גיאגיא
27-12-22, 12:03
כמו שאהוד כתב, מוסיף תמונה,
פתיחת הברגים המסומנים סגול מפרקת את החיישן ממשאבת ההזרקה
פתיחת הברגים המסומנים אדום מאפשרת כיוון החיישן (הקו הדק בכדי להראות את האפשרות לכיוון)
אני לא יודע האם הבעיה נפתרה על ידי ניקוי המגעים, כיוון החיישן או שהורכב לא נכון (זכר לא נכנס לנקבה)

בכל מקרה הבעיה נפתרה ללא החלפת גיר !!!!!!

142013

-->