PDA

צפייה בגרסה מלאה : (נערך) רכב שטח לזוג, עד 100 אש"ח.

Zim3
28-12-22, 10:40
היי, החלטתי להיכנס לתחום סוף סוף.
עברתי על הפוסט ייעוץ ולא הגעתי להחלטה.
אני סטודנט בן 24 עם שנה וחצי לתואר. (נישאר עם 4-5 אלף לביזבוזים + רכב אחרי הכסף לחסכון)
קמ חודשי 1960
קמ שנתי 23520 - 24000
מתכנן מסלולים רמה בינונית (מידי פעם מסלול קשה גם) בתקווה כול סופש שני
צריך גיפ בגודל בינוני אני אטייל בזוג ואני אדם גדול יחסית (ניסיתי לשבת בגימני וגראנד ויטרה, קטן לי מידי)
למדתי ועדיין לומד לטפל לבד.
חשבתי על לנד קרוזר קצר 2008, אשמח לחוכמת המונים!
תודה מראש לעוזרים!

k9.amit
28-12-22, 12:44
איזה גרנד ויטרה?

גרנד ויטרה דור שני (מ2006 אאל"ט) זה רכב גדול, אולי לא בליגה של לנד קרוזר, ובלי המון מקום בבאגז' אבל הוא מרווח מאוד.
לדעתי, אם אתה לא רוצה ג'ימני זה הבא בתור.
עם מיגון והגבהה אפשר לטייל ברוב המקומות בכיף, יש מקום לזוג להתרווח ולהעמסי מה שרוצים.
תקבל גם אמינות טובה יחסית וחלפים זולים כי סוזוקי.
החיסרון העיקרי הוא צריכת דלק (1:7-8). לא רשמת תקציב, אבל הייתי ממליץ לך להתמקד בדגמי עם מנוע בנפח 2.4 ליטר, לטעמי ה2.0 קצת קטן לו מדי ובשנתונים 2011 ומעלה (לפני היתה נטייה לסדק בבלוק מנוע, רובם כבר עברו את זה, אבל בכל זאת מחשיש)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

erezgur
28-12-22, 12:47
ברוך הבא לפורום,

לא ציינת מה התקציב ואם יש דרישות סף או וטו כלשהוא, אם טיילת במסלוליים מסוימים שתרצה להגדיר כמייצגים או אם אתה מטייל עם רכבים אחרים (כדי שנוכל אובייקטיבית להבין למה אתה קורא מסלולים ברמה בינונית).

עקרונית אם יש לך תקציב לרכב שציינת, אז זו בהחלט בחירה ראויה.
תוכל למצוא באותו מחיר שנתון חדש יותר בדגמים אחרים.

Zim3
28-12-22, 13:27
יצא ג’יבריש*

Zim3
28-12-22, 13:35
איזה גרנד ויטרה?

גרנד ויטרה דור שני (מ2006 אאל"ט) זה רכב גדול, אולי לא בליגה של לנד קרוזר, ובלי המון מקום בבאגז' אבל הוא מרווח מאוד.
לדעתי, אם אתה לא רוצה ג'ימני זה הבא בתור.
עם מיגון והגבהה אפשר לטייל ברוב המקומות בכיף, יש מקום לזוג להתרווח ולהעמסי מה שרוצים.
תקבל גם אמינות טובה יחסית וחלפים זולים כי סוזוקי.
החיסרון העיקרי הוא צריכת דלק (1:7-8). לא רשמת תקציב, אבל הייתי ממליץ לך להתמקד בדגמי עם מנוע בנפח 2.4 ליטר, לטעמי ה2.0 קצת קטן לו מדי ובשנתונים 2011 ומעלה (לפני היתה נטייה לסדק בבלוק מנוע, רובם כבר עברו את זה, אבל בכל זאת מחשיש)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
ישבתי בגרנד ויטרה קצרה לא זוכר איזה שנה במדויק.
איזה גרנד ויטרה הייתה ממליץ לבדוק ספציפית?

ברוך הבא לפורום,

לא ציינת מה התקציב ואם יש דרישות סף או וטו כלשהוא, אם טיילת במסלוליים מסוימים שתרצה להגדיר כמייצגים או אם אתה מטייל עם רכבים אחרים (כדי שנוכל אובייקטיבית להבין למה אתה קורא מסלולים ברמה בינונית).

עקרונית אם יש לך תקציב לרכב שציינת, אז זו בהחלט בחירה ראויה.
תוכל למצוא באותו מחיר שנתון חדש יותר בדגמים אחרים.
אתה צודק.
יש לי נסיון מועט יחסית, בעיקר טרקטורונים ואופנועי שטח באפריקה.
התקציב נע בין 60-100 אלף שקל
מסלול קשה: מדרגות סלע, עליות עם בולדרים וכדומה
מסלול בינוני: בוץ, מסלולי עפר, חצץ, חול

asypeer
28-12-22, 13:45
גרנד ויטרה בשנים האלה לא רכב לשטח קשה, אתה תשבור לו את האמא.
שקול ג׳ימני שוב, בפראדו דיזל ישן בתקלה הראשונה אתה תשאיר ערימה במוסך

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
28-12-22, 13:46
עלויות של קרוזר גבוהות יותר כי זה רכב גדול, משקל כמעט כפול מג'ימני. מצבר גדול יותר. צמיגים גדולים ולכן יקרים יותר. יותר שמן בכל מכלול. צריכת דלק גרועה יותר, למרות שלא בהרבה כי זה דיזל לעומת בנזין. וכן הלאה. ובסופו של דבר אתה צריך רכב לזוג, לא למשפחה. אבל אם ניסית ג'ימני ולא מתאים לך - אז לא. ואם אתה יכול להרשות לעצמך לנדקרוזר - לא תטעה, זה רכב נהדר.

erezgur
28-12-22, 14:26
ערכתי מעט את הכותרת (לפי חוקי הפורום - הכותרת צריכה להיות עניינית).

בתור סטודנט עם תקציב צנוע לתחזוקה, אני קצת חושש שלנדקרוזר ישן יגרום לך להתייאש מהתחביב בשל עלויות תחזוקה גבוהות. זו הסיבה שהתשובה הכמעט אוטומטית שמקבלים כאן אנשים עם דרישות דומות היא גימני - רכב שטח אמיתי עם עלויות תחזוקה סבירות יחסית. אבל אם בדקת והוא לא מתאים לך - אז תישאר עם החלום ולך עם הלב.

Zim3
28-12-22, 15:19
עלויות של קרוזר גבוהות יותר כי זה רכב גדול, משקל כמעט כפול מג'ימני. מצבר גדול יותר. צמיגים גדולים ולכן יקרים יותר. יותר שמן בכל מכלול. צריכת דלק גרועה יותר, למרות שלא בהרבה כי זה דיזל לעומת בנזין. וכן הלאה. ובסופו של דבר אתה צריך רכב לזוג, לא למשפחה. אבל אם ניסית ג'ימני ולא מתאים לך - אז לא. ואם אתה יכול להרשות לעצמך לנדקרוזר - לא תטעה, זה רכב נהדר.
במה מורגש גודל המצבר וצמיגים? הרכב רוב השבוע יהיה על הכביש, יהיה זמן בתחלופה בין צמיגים/מצבר?
מבחינת טיפולים את רוב הטיפולים עשיתי לבד גם ברכב הקודם שלי וגם פה אני מתכנן. צריכת הדלק היא דיי זהה בין רוב רכבי ה4X4 לפי מה ששמתי לב. הלוואי והגימני היה מתאים לי בגדלים, אבל לצערי ולשמחתי אני אדם גבוהה ורחב ומאוד צפוף לי.

ערכתי מעט את הכותרת (לפי חוקי הפורום - הכותרת צריכה להיות עניינית).

בתור סטודנט עם תקציב צנוע לתחזוקה, אני קצת חושש שלנדקרוזר ישן יגרום לך להתייאש מהתחביב בשל עלויות תחזוקה גבוהות. זו הסיבה שהתשובה הכמעט אוטומטית שמקבלים כאן אנשים עם דרישות דומות היא גימני - רכב שטח אמיתי עם עלויות תחזוקה סבירות יחסית. אבל אם בדקת והוא לא מתאים לך - אז תישאר עם החלום ולך עם הלב.
התקציב לתחזוקה שלי נע בין 2-5 אלף בחודש.
חשוב לציין שיש לי ביטוח מוזל (בזכות מועדון צרכנות עם הטבות)
ומבחינת טיפולים אני גם יודע את הרוב ומעדיף ללמוד לטפל לבד.
עד כמה אני מנותק מהציאות בעיינך
*כמובן שהרכב לא יהיה במימון או הלוואה או כול דבר אחר.

asypeer
28-12-22, 15:40
אין מה להשוות עלויות בין רכב בנזין אטמוספרי דל הספק לבין דיזל מוגדש, המערכות הרבה יותר מורכבות ויקרות (משאבת סולר, טורבו, מזרקים..)
כשמשהו מתקלקל זה ערימה, ורוב הרכבים יהיו עם 300 אלף ק״מ במקרה הטוב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
28-12-22, 15:58
טיפול רגיל שתעשה פעמיים שלוש בשנה -
בג'ימני מיכל שמן אחד, פילטר וזהו. כל 3 שנים פלאגים. כל שנתיים 5 ליטר שמן סה״כ לגיר ידני, תיבת העברה וסרנים.
לקרוזר- 7 ליטר שמן מנוע ופילטר. פילטר סולר. כל שנתיים כמעט 10 ליטר שמנים למכללים האחרים.
סט צמיגים 2000 לעומת 4000 שח. ואם אתה עושה שטח אתה תיסע על צמיגי שטח ותחליף כל שנתיים מקסימום שלוש.
וכן הלאה וכן הלאה ...

ההבדל הוא בין סדר גודל של 3000-4000 שקל ממוצע שנתי לבין 7000-8000 . מתאים לך? אתה מוכן לזה? יאללה, לך על זה.

אסף.

Asaf-a
28-12-22, 16:06
בדקת שלנדקרוזר אכן יותר מרווח במושב הנהג?
היה לי פראדו קצר ואני 186, המושב היה על המקס אחורה או כמעט.

להבדיל להפתעתי בפיקנטו של הבן מאוד מרווח במושב הנהג.

שקול גם פאגרו קצר, מושב מרווח והרכב פחות יקר מלנדקרוזר מאותם השנים

Asaf-a
אסף.א

Zim3
28-12-22, 17:17
טיפול רגיל שתעשה פעמיים שלוש בשנה -
בג'ימני מיכל שמן אחד, פילטר וזהו. כל 3 שנים פלאגים. כל שנתיים 5 ליטר שמן סה״כ לגיר ידני, תיבת העברה וסרנים.
לקרוזר- 7 ליטר שמן מנוע ופילטר. פילטר סולר. כל שנתיים כמעט 10 ליטר שמנים למכללים האחרים.
סט צמיגים 2000 לעומת 4000 שח. ואם אתה עושה שטח אתה תיסע על צמיגי שטח ותחליף כל שנתיים מקסימום שלוש.
וכן הלאה וכן הלאה ...

ההבדל הוא בין סדר גודל של 3000-4000 שקל ממוצע שנתי לבין 7000-8000 . מתאים לך? אתה מוכן לזה? יאללה, לך על זה.

אסף.
ראיתי סטים של BF/קונטיננטל/MAXXIS וכדומה סטים של 50/50 שנעים בין 2500-3000. פילטרים ושמן אני באמת לא יודע מה המחיר לחלקים (את הטיפול אני עושה לבד), אתה יודע אולי מה הטווח מחירים והאם היית ממליץ קרוזר 08 עם 235 אלף קמ?

בדקת שלנדקרוזר אכן יותר מרווח במושב הנהג?
היה לי פראדו קצר ואני 186, המושב היה על המקס אחורה או כמעט.

להבדיל להפתעתי בפיקנטו של הבן מאוד מרווח במושב הנהג.

שקול גם פאגרו קצר, מושב מרווח והרכב פחות יקר מלנדקרוזר מאותם השנים

Asaf-a
אסף.א
כן בדקתי, אני נוהג בעבודה על קרוזר עבודה (2017) וזאת אחת הסיבות שחשבתי על לנד קרוזר בגלל הנוחות,העוצמה והאמינות בייחס לכמות עבודה שהיא נותנת לי וכמה שהיא סובלת (נגרר, נסיעה בחולות עם משקלים והרכב עובד מהבוקר עד שעה מאוחרת בלילה).

assafy
28-12-22, 21:05
נראה שעשית מחקר ושאתה מודע לדברים אז קנה, סע ותהנה.
אבל תיקח בחשבון שיכולה להיות תקלה גדולה שעלולה לעלות בסכום נכבד. למשל יכול להיות במשמרת שלך צורך להחליף מזרקים שזה בעלות שמתקרבת ל10k (אם כי אפשר לשפץ בעלויות נמוכות יותר אך יחזיק גם פחות זמן) או שבירות של דיפרנציאל אחורי או פעמונים (אך אין רכב שבאמת מובטח שחסין בפני שבירות).

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

-->