PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסנן שמן - מקורי מול תחליף 'טוב' - הנמכר כמקורי ב'סולו'

asafk
07-01-23, 18:15
עולה מדי פעם כאן בפורום האמירה שאם קונים מסנן מיצרן שנחשב טוב כמו מאן - זה שקול למקורי וממש כמוהו.
ובכן, בלי שהתכוונתי בדקתי עבורכם את הטענה.
הייתי זקוק למסננים לטיפול ונכנסתי לאתר של סולו - שם מופיע תחת מקט טויוטה של המסנן - מסנן מקורי. המחיר נמוך מהמחיר במוסך ב 20 שקלים כך שאיכשהו זה הגיוני, וכיוון שבאתר כתוב בצורה הכי ברורה שזה חלק מקורי (גם אם חדי העין ואני לא חד עין יבחינונבעובדה שבתמונה כתוב באופן דהוי שם יצרן שונה) - הזמנתי את המסנן.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230107/4f6b1361930f33b61320a64918a4e2d3.jpg

הגיע. זה לא מקורי. מדובר במסנן מיצרן מסננים מוכר ובכל מוניטין, אבל זה אינו מסנן מקורי.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230107/fc0687b9f923c723ef3c87436eb70aa8.jpg

מקובל כאן בפורום לטעון שממילא טויוטה לא מייצרת מסננים ולכן מסנן כמו זה הוא בדיוק כמו המקורי אבל באריזה שונה.
אז בדקתי.
מסנן mann שנמכר ב-סולו לרכב- כמסנן מקורי של טויוטה מול מסנן מקורי של טויוטה.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230107/6111c971cd36c5035779e7f473bb285d.jpg

המסנן המקורי עם אורינג - אטם בחתך עגול. המסנן שנמכר ב-סולו- בתור מסנן מקורי - עם אטם שטוח בחתך מלבני. אני לא אכנס אתכם למשמעות של זה אבל זה לא אותו הדבר. אם המשטח ממול מתוכנן לאטם עגול, צריך אטם עגול.
המסנן המקורי עם 8 פתחים לזרימת השמן. התחליפי עם 4 פתחים. זה לא רק משנה את לחץ השמן באופן תיאורטי זה גם משפיע על הספיקה. אולי באופן זניח, אולי לא. אני לא מהנדס פילטרים אבל אני יכול לסמוך על ההחלטות שהתקבלו בהנדסת טויוטה ופחות מזה על החלטות של יצרן חלקי חילוף מכובד ככל שיהיה.
הרכבתי את המסנן שאינו מקורי לרכב כדי לראות שהוא מתאים לפחות להברגה. מתאים. הידקתי בכוח יד כדי לראות שהאטם יושב במקום. יושב.
אבל אז גיליתי שהמפתח שמשמש לפתיחת מסננים של טויוטה לא מתאים למסנן שנמכר כמקורי אבל הוא לא מקורי. בעצם העובדה שצריך להשתמש בכלי עבודה שונה - הוא אפילו לא יכול להיחשב כתחליפי.
מיותר לציין שאת המסנן של mann החזרתי לקופסה שלו, קצת מצולק מהפתיחה, והרכבתי חזרה את המסנן המקורי באמת שהסרתי.
מ'סולו לרכב' עדיין לא התקבלה תגובה.

אסף.

ד ו ר ו ן
07-01-23, 21:17
מקובל כאן בפורום לטעון שממילא טויוטה לא מייצרת מסננים ולכן מסנן כמו זה הוא בדיוק כמו המקורי אבל באריזה שונה.
.
השוואה חשובה.
היה יותר מעניין אם גם היית פותח ומשווה את מדיית הסינון.

למיטב זכרוני, יצרן הפילטרים של טויוטה הוא DESNO.
יש חלפי רכב תחת המותג DENSO בארץ.
אז ניסינו (יותר מחבר אחד כאן באתר) להתחכם ולאתר פילטרים לטויוטה תחת המקטים של DENSO.
לא הצלחנו למצוא כאלו בארץ.. מקרי?

בשביל 20ש"ח הבדל לא הייתי בכלל מתאמץ לתחליפי.
וזה גם מחדד את סוגיית המזוייפים, והאם גם "מקורי" באריזה האדומה, אבל מחנות חלפי רכב הוא אכן מקורי.

asafk
07-01-23, 21:33
חשבתי שאני קונה מקורי מקורי...
כשבאתר כתוב המקט של טויוטה, והמילה 'מקורי', אני מצפה לחלק מקורי.
לא ל MANN ואני מדגיש שהוא אפילו לא תחליפי.

אסף.

נדב ש.
07-01-23, 21:52
https://youtu.be/TMKSZOKcwF4

asafk
07-01-23, 22:51
מזוייפים זה כבר סיפור אחר.

אני כאן במטרה להראות שהאמירה הנפוצה כאן בפורום שלקנות מסנן של mann למשל שמשווק כמסנן באיכות oem או משהו - זה ממש כמו המקורי - פשוט לא נכון.
לא רק שזה לא כמו המקורי, זה אפילו לא תחליף.
ומי שמוכר אותו בתור מקורי - מטעה את הלקוחות שלו.

אסף.

נדב ש.
07-01-23, 22:56
בסרטון הוא פתח את המסננים, בפנים רואים את ההבדלים בשסתום, במבנה המסנן ועוד.

איל מ
08-01-23, 08:19
מזוייפים זה כבר סיפור אחר.

אני כאן במטרה להראות שהאמירה הנפוצה כאן בפורום שלקנות מסנן של mann למשל שמשווק כמסנן באיכות oem או משהו - זה ממש כמו המקורי - פשוט לא נכון.
לא רק שזה לא כמו המקורי, זה אפילו לא תחליף.
ומי שמוכר אותו בתור מקורי - מטעה את הלקוחות שלו.

אסף.

השאלה היא לא האם הוא מקורי,
או תחליף.
השאלה היא האם הוא טוב.
מבחינתי שיהיה כתוב עליו לינגלונג ושיהיה מרובע ולא עגול. אם הוא מסנן כמו שצריך, מאפשר זרימה של שמן כמו שצריך, והבייפאס שלו נפתח בלחץ הנכון, מה אכפת לי מהשאר?
("...אין באמור משום הצהרה שמאןן הוא פילטר המתאים או לא למתאים לטויוטה, ובהתאם לתקנון המבצע. חנויות עודפים ואילת לא משתתפות...").

אבי ביטר
08-01-23, 09:16
לא ברור למה הם רשמו מקורי, על פילטר של מאן.
אני מבין שבמקרה הזה הוא אפילו לא תחליפי.

בכל מקרה, אני חושב שמאן וקניכט הם יצרני oem עבור רכבי vag, שם נתקלתי בפילטר שנראה ממש זהה למקורי, רק במקום VW רשום MANN.
כתחליפי חשבתי שמדובר באיכות זהה למקור, במקרים של VAG.

ביפניות, אף פעם לא קניתי מאן, רק מקורי.

באמריקאיות פילטר שמן מקורי זול באופן מגוחך בארהב, ואין מה להתלבט בכלל.

דרור ברלי
08-01-23, 09:17
הזיופים דווקא בעיה גדולה מאוד.

כי אנשים מודעים לבעייתיות של חלקים תחליפיים ולכן הם מתעקשים (בצדק) ומשלמים על "מקורי" - ומקבלים משהו באריזה זהה שנראה מאוד דומה אבל הוא חיקוי עלוב באיכות נמוכה. הונאה לשמה.

במקרה של הסרטון של רון אוחנה - המוסך הטוב והמקצועי בישראל ככל הנראה, מכיר אותו עשרות שנים. מקצוען מהסוג שכבר קשה למצוא כאלה וגם ישר כמו סרגל. מה שהוא יגיד - דבר אלוהים חיים בעיני. מגיעים אליו רכבים שטופלו קודם בצ'מפיון ושם מרכיבים להם משהו ש"מיוצר עבור צ'מפיון" באיכות זבל. הוא משתמש במקורי או בתחליפי איכותי (מאן או דומה) שמסתבר שבמקרה שלך לא תמיד תואם ב-100% למקורי.

איפה תמצא מסנן מקורי של טויוטה? 100% מקורי ואמיתי? רק ביוניון?
כמה זה יעלה והאם חסכון של כמה עשרות שקלים שווה את הדאגה לשלום המנוע?

אבי ביטר
08-01-23, 09:27
מסנן מקורי של טויטה ניתן גם לרכוש ב amayama

הוא בטח מכיר את זה.

מלאי ביפן או באמירויות.

נמרוד
08-01-23, 09:29
או תחליף.
השאלה היא האם הוא טוב.

זו שאלה שאין שום דרך לקבל עליה תשובה. גם בדיקות מעבדה וניתוחי לפרוסקופיה לקרבי המסנן לא יעזרו, מהסיבה הפשוטה, שהם בודקים רק את מה שהם בודקים, ושוק התחליפים גדול ומשתנה כל הזמן.

מסננים - שמן, סולר ואויר - רק מקורי בשבילי.

מסנן שמן מקורי להיילקס במחסן היבואן, עודף משטר של מאה.

zivo
08-01-23, 09:48
בסרטון הוא פתח את המסננים, בפנים רואים את ההבדלים בשסתום, במבנה המסנן ועוד.

סרטון מרשים.
מעניין מה צ'מפיון אומרים על זה, ולא פחות מעניין, מה פולקסוואגן אומרים על זה.
בסוף שאתה קונה רכב, המוכר מתגאה שהרכב טופל רק במוסך של היבואן......

אבי ביטר
08-01-23, 11:39
סרטון מרשים.
מעניין מה צ'מפיון אומרים על זה, ולא פחות מעניין, מה פולקסוואגן אומרים על זה.
בסוף שאתה קונה רכב, המוכר מתגאה שהרכב טופל רק במוסך של היבואן......

חברים
אני מכיר את הפוסטים והסרטונים של מוסך רון. וגם טיפלתי אצלו מידי פעם.
אין לנו שום דרך לדעת שאכן הפילטר הזה הותקן באחד ממוסכי רשת צ׳מפיון, שום דרך.
לא רוצה להכנס לזה יותר מידי, אבל לא לשכוח, מוסך רון הוא ״בעל עניין״ כאן, וזה עוד לפני התבססות על דברי הלקוח - טיפלתי במורשה…

ehudzeelim
08-01-23, 11:52
אסף אל תשכח שגם ה-MANN יכול להיות מזויף..
ואולי MANN מקורי הוא כן תחליפי+
העלילה מסתבכת..

asafk
08-01-23, 12:32
ולכן תמיד קניתי רק מקורי ישירות מטויוטה או מגהזיפ.
הפעם רק רציתי לחסוך נסיעה לפתח תקווה.

אסף.

ehudzeelim
08-01-23, 13:28
או תחליף.
השאלה היא האם הוא טוב.
מבחינתי שיהיה כתוב עליו לינגלונג ושיהיה מרובע ולא עגול. אם הוא מסנן כמו שצריך, מאפשר זרימה של שמן כמו שצריך, והבייפאס שלו נפתח בלחץ הנכון, מה אכפת לי מהשאר?

עוד יתרון לפילטרים של מרצדס (וסאנגיונג בעקבותיהם כמובן),
הפילטר ללא שסתום, או חלקים נעים כלשהם, כי אין צורך לשמור את השמן בתוכו בזמן דימום מנוע, זה לא חלק מתפקידו. הקרביים שלו בחוץ ולא קופסה שחורה שאי אפשר לדעת מה קורה בפנים, רואים הכל, אפשר להשוות פילטרים בקלות (נייר הסינון בחוץ כמו בפילטר אוויר). אפשר לראות מה הוא צבר לאחר השימוש, בקלות. אין חורים או מעברי שמן שדורשים התייחסות מיוחדת..
בדיוק מה שצריך בעולם השלישי (ובשוליו הקרובים [emoji16])
ודאגה אחת פחות (בשבילי)

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

hadtomer
08-01-23, 14:36
אסף - אתה מעלה נקודה מאוד מעניינת . אני קונה מ"סולו" לא מעט חלקים של בוש ושל מופאר. אני לא בורכתי בידע הטכני שלך ואני אשמח להקפיץ לך מסננים מקוריים של ג'יפ וגם "בוש" וגם "צ'מפיון" לבדיקה לטובת הפורום

ד ו ר ו ן
08-01-23, 16:19
הזיופים דוו

איפה תמצא מסנן מקורי של טויוטה? 100% מקורי ואמיתי? רק ביוניון?
כמה זה יעלה והאם חסכון של כמה עשרות שקלים שווה את הדאגה לשלום המנוע?
במחסן חלפים של מוסכי היבואן+חנויות שמושכות מהמחסן..
140שח.
לא סכום שמצדיק לדעתי בכלל לחפש קומבינות לא באורות.

ד ו ר ו ן
08-01-23, 17:27
הפילטר ללא שסתום, או חלקים נעים כלשהם, כי אין צורך לשמור את השמן בתוכו בזמן דימום מנוע, זה לא חלק מתפקידו. הקרביים שלו בחוץ ולא קופסה שחורה שאי אפשר לדעת מה קורה בפנים, רואים הכל, אפשר להשוות פילטרים בקלות (נייר הסינון בחוץ כמו בפילטר אוויר

מתי ראית במדינות עולם שלישי/מתפתחות סאניונג/מרצדס?

השסתום בא לשמר שמן כדי לקצר את זמן העבודה על יבש בהנעה.
זה יתרון, לא חסרון.

ומתי בפעם האחרונה פרסת את הנייר להשוואה?

איציק - 4X6ZH
08-01-23, 18:43
יש כמה חלקים שאסור אסור להשתמש בחליפי / בתואם מקורי / ביבוא מקביל ( מגביל ...)
השוק העולמי מוצף בזבל
הזבל מגיעה לכל מקום בכל מיני אריזות בכל מיני שמות
המקצוענים מזייפים את הזיוף והנה פילטר מזויף עם אריזה מזויפת משווק על ידי ספק שלא בטוח שהוא יודע מה הוא משווק .

זה מסנני שמן
זה פלגים שנשברים בהברגה
זה דיסקיות ברקס
זה מסנני אויר ( פתאום הרכב אוכל שמן ודלק המסנן בכלל פקק )

ועוד ועוד
ומה עושים כשזה מגיעה מהיבואן הרשמי קיבל סחורה מהיצרן העולמי ??!!

איציק

יונימוג אדום
08-01-23, 19:21
חברים , חבר יקר הכניס את הקטנוע לטיפול ( פיאג'ו 250 ) החליפו לו מסנן שמן תחליפי - תואם מקורי .
לאחר כמה מאות קילומטרים החלו קירקושים במנוע - הגיע לשיפוץ כמעט מלא של מנוע עם 40000 ק"מ .
גלי זיזים ושסתומים נדפקו , רינגים הוחלפו .
אני עם קטנוע זהה עם כמעט 90000 ק"מ , טיפול בחלפים מקוריים בלבד ( כל 10000 ק"מ ) הקטנוע נוסע כחדש , מנוע לא אוכל שמן .
ראיתי במו עיניי גם תרגיל של מוסך המפרסם טיפול 10000 במחיר של 350 ש"ח .
הבחור פירק את מסנן השמן ( המקורי ) והלך למחסן להביא חדש , במחסן העביר ניגוב והכניס בחזרה את המסנן הישן לאריזה חדשה שהמתינה בצד .

אילן

יניב עמית
08-01-23, 19:24
מסנן מקורי טויוטה היילקס, בטיפול, 80 ש"ח(מוסך מורשה)

ehudzeelim
08-01-23, 19:34
מתי ראית במדינות עולם שלישי/מתפתחות סאניונג/מרצדס?

השסתום בא לשמר שמן כדי לקצר את זמן העבודה על יבש בהנעה.
זה יתרון, לא חסרון.

ומתי בפעם האחרונה פרסת את הנייר להשוואה?

ראיתי לא מעט (אפילו הרבה) טאטות ו-Force, בהודו, כולן היו מבוססות על מרצדס, חלקן העתק מדויק.
באזורים נרחבים באפריקה, חצי האי ערב, איראן, ועוד מדינות באסיה, ועוד, מרצדס שלטו במשך שנים בשוק הרכבים הכבדים.
את סאנגיונג הזכרתי כי התכנון זהה למרצדס.
ולגבי השסתום- לא הבנת אותי. לא אמרתי שהשסתום הוא חיסרון באופן כללי, אמרתי שבמרצדס אין שסתום בפילטר. (הוא נמצא בבית הפילטר עצמו. כך שאין צורך לדאוג לאיכות השסתום (שלא קיים) בפילטר..)
לגבי הנייר - אין צורך לפרוס, הוא נמצא מול העיניים באופן שמספיק להתרשם מחסרונות כמו כמות הדבק שיש בפילטר (כמו מה שרואים בסרטון של מוסך רון), או לראות מה יש או אין בפילטר המשומש.
זאת תמונה מהרשת, אפשר לראות איך זה בנוי בדיוק.

142152

איל מ
08-01-23, 19:49
חברים , חבר יקר הכניס את הקטנוע לטיפול ( פיאג'ו 250 ) החליפו לו מסנן שמן תחליפי - תואם מקורי .
לאחר כמה מאות קילומטרים החלו קירקושים במנוע - הגיע לשיפוץ כמעט מלא של מנוע עם 40000 ק"מ .
גלי זיזים ושסתומים נדפקו , רינגים הוחלפו .
אני עם קטנוע זהה עם כמעט 90000 ק"מ , טיפול בחלפים מקוריים בלבד ( כל 10000 ק"מ ) הקטנוע נוסע כחדש , מנוע לא אוכל שמן .
ראיתי במו עיניי גם תרגיל של מוסך המפרסם טיפול 10000 במחיר של 350 ש"ח .
הבחור פירק את מסנן השמן ( המקורי ) והלך למחסן להביא חדש , במחסן העביר ניגוב והכניס בחזרה את המסנן הישן לאריזה חדשה שהמתינה בצד .

אילן

בפיאג'יו כל העולם משתמש בהילו פילטרו. זה מה שיש, ואני ממש מתרשם מהעובדה שאתה מצליח בכלל למצוא מקורי. שלי נסע על ההילו האלה עד כמעט 80,000 קמ כמו חדש (ואפילו ללא אכילת שמן), עד שנמכר (עם שריקה בהינע הסופי, אבל זה מכלול אחר לגמרי).
אבל,
אין לי פיאג'יו כבר 5 שנים, אז...

ד ו ר ו ן
08-01-23, 20:13
ראיתי לא מעט (אפילו הרבה) טאטות ו-Force, בהודו, כולן היו מבוססות על מרצדס, חלקן העתק מדויק.
באזורים נרחבים באפריקה, חצי האי ערב, איראן, ועוד מדינות באסיה, ועוד, מרצדס שלטו במשך שנים בשוק הרכבים הכבדים.
את סאנגיונג הזכרתי כי התכנון זהה למרצדס.
בחייאת.. אתה באמת חושב שטאטא זה מרצדס?
זבל עופות.

להגיד שבאפריקה יש משאיות מרצדס ישנות ומזה להקביל על איכות הסאניאנג שלך, והפילטרים..
מזכיר לי את העכבר והפיל שרצים יחד במדבר.
ואז העכבר מסתכל אחורה ואומר ״כמה אבק אנחנו מרימים״..

ehudzeelim
08-01-23, 20:35
בחייאת.. אתה באמת חושב שטאטא זה מרצדס?
זבל עופות.

להגיד שבאפריקה יש משאיות מרצדס ישנות ומזה להקביל על איכות הסאניאנג שלך, והפילטרים..
מזכיר לי את העכבר והפיל שרצים יחד במדבר.
ואז העכבר מסתכל אחורה ואומר ״כמה אבק אנחנו מרימים״..

תראה.. אתה אומר דברים שלא אמרתי, ואז מתווכח לגביהם.
מדבריך ברור שאתה מכיר היטב את הרכבים הכבדים של טאטא, אז אתה בטח יודע יותר טוב ממני. בכל מקרה לא אמרתי שטאטא זה מרצדס.
ולגבי סאנגיונג, לא הבנתי אותך. אתה אומר שסאנגיונג עם מנוע וגיר מרצדס מייצור גרמני מקורי, הם פחות טובים מאותם מנועים במרצדס?. במקרה המנוע המורכב במוסו דור ראשון נחשב לאחד המנועים הכי טובים בכל הזמנים (om602). לא רק של מרצדס, בכלל.
ולגבי הסאנגיונגים עם מנועים בייצור קוריאה, הם העתק של מנועי מרצדס, זכותך להתווכח אם הם טובים או לא, מניסיוני הדל בנישה הקטנה הזו, אני יודע את התשובה.
בכל מקרה, זה לא הנושא. סה"כ נתתי דוגמה לתכנון מעולה בעיניי לפילטר שמן, שעוקף הרבה מהצרות שיכולות לצוץ בפילטרים ה"רגילים" באיכות נמוכה.

ד ו ר ו ן
08-01-23, 21:06
לא סתם טאטא לא נפוצים בעולם כתחליף למרצדס.
בשומקום.

ehudzeelim
08-01-23, 21:41
הטאטא שאני מכיר הן לא מרצדס, אני חושב שזה בעיקר בגלל בקרת איכות ואיכות חומרי הגלם. לא הנדסה. אבל הן גם לא רעות ושורדות בתנאים קשים ביותר, בלשון המעטה.

ובשביל הפרופורציות, טאטא היא המשאית הנפוצה ביותר עבור אוכלוסיה המונה כ-1.4 מיליארד נפש, יותר מסכום האוכלוסיות של ארה"ב, כל אפריקה, וכל אירופה ביחד..
עבורם היא מספקת את הסחורה, תרתי משמע ובגדול

asafk
08-01-23, 23:18
זה לא דיון על טאטא מול מרצדס.
אלא על מסנן אפילו לא תחליפי שנמכר כמקורי

אסף.

asafk
08-01-23, 23:18
אסף - אתה מעלה נקודה מאוד מעניינת . אני קונה מ"סולו" לא מעט חלקים של בוש ושל מופאר. אני לא בורכתי בידע הטכני שלך ואני אשמח להקפיץ לך מסננים מקוריים של ג'יפ וגם "בוש" וגם "צ'מפיון" לבדיקה לטובת הפורוםבכיף

אסף.

ehudzeelim
09-01-23, 08:54
זה לא דיון על טאטא מול מרצדס.
אלא על מסנן אפילו לא תחליפי שנמכר כמקורי

אסף.צודק אפשר למחוק
רק לגבי המסנן שקנית,
לא הבנתי למה אתה אומר שהוא אפילו לא תחליפי? כי הרי פיזית הוא יכול להחליף את המקורי, זאת לא הגדרה של תחליפי?

מוטי טויוטה
09-01-23, 09:19
אסף לגבי העניין של תחליפי ששווק כמקורי. לדעתי זו רק טעות בהצגה.
ידוע שפילטר מקורי זה פילטר עם לוגו חברת הרכב. אפילו אם mann מייצרת לה והפילטר שנמכר או mann.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

אומי5
09-01-23, 10:31
אסף, לעניות דעתי, ההצמדות להגדרת התחליפי לא רלוונטית.

זה שבתקן מוגדר תחלפי ככזה שדורש את אותם כלים (בין השאר) לא באמת משנה לנו.
אם הפילטר הזה היה זהה לחלוטין להוציא את עניין המפתח, אתה הרי היית מתקין אותו בראש שקט.

raanan
09-01-23, 10:43
ידוע שפילטר מקורי זה פילטר עם לוגו חברת הרכב.
האם פילטר שרשום עליו fuji לא מקורי סובארו ?

asafk
09-01-23, 11:04
צודק אפשר למחוק
רק לגבי המסנן שקנית,
לא הבנתי למה אתה אומר שהוא אפילו לא תחליפי? כי הרי פיזית הוא יכול להחליף את המקורי, זאת לא הגדרה של תחליפי?

Sent from my SM-J710F using Tapatalkהוא לא תחליפי כי צריך עבורו כלי עבודה אחר.
וזה מעבר להבדלים בתכן שהצגתי בפירוט בהודעה הראשונה.
וגם אם הוא היה בול בכל היבט אחר אבל דורש כלי אחר - לא הייתי מתקין אותו כי זה אומר שהייתי תקוע עוד 10000 קמ עם מסנן שאי אפשר להסיר. (מי שלא מכיר - בתא המנוע הזה אין מקום לכלים אוניברסליים)

אסף.

ד ו ר ו ן
09-01-23, 11:48
האם פילטר שרשום עליו fuji לא מקורי סובארו ?

או דנסו באוטו המקט לטויוטה..

מוטי טויוטה
09-01-23, 11:51
אני מדבר על שיווק הפילטר כפילטר מקורי.
בכל פילטר מקורי שקניתי, הקרטון היה מבית חברת הרכב, המקט, וסימן על הפילטר על עצמו.
לא אמרתי שפילטר של החברה שמייצרת, לא זהה לפילטר של אותה חבר שמייצרת שנמכר בתוך קרטון של חברת הרכב.
לדוגמא, כשקניתי מיסב קויו בעטיפת סוזוקי ומיסב קויו בעטיפת קויו.
אם הייתי חנות חלפים משווק את הקויו בעטיפת סוזוקי הייתי משווק כמקורי
אם הייתי משווק את הקויו בעטיפת קויו הייתי משווק כתחליפי איכותי או משהו כזה.

ובכלל, הפנייה הייתה לדגש של שווק כמקורי ואפילו לא תחליפי - שוב לדעתי פשוט טעות באתר.
תחליפי או אפילו לא תחליפי, סיפור אחר.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

omri_t
09-01-23, 12:02
לי מהצד
כאיש לא מקצועי בעליל
זה נראה כמו קומבינה מסריחה.

אי אפשר לכתוב על פילטר מאן שהוא מקורי של טויוטה.

אותה חנות הטעתה.

פילטר מקורי נושא את הלוגו של החברה.
פילטר תואם / בתקן זה כבר סיפור אחר.
אבל במקרה הזה להבנתי לא זה ולא זה.

asafk
09-01-23, 17:11
'תואם בקושי'.
הטעיה מצד סולו - בהחלט.
אבל כאן אני לא בעניין הצרכני (ברור שאני אמצא לי מקומות אחרים לקנות בהם חלפים) אלא בהשוואה בין מאן לבין המקור - והטענה שלי משנים שנימה - יצרן צד שלישי איכותי ככל שיהיה - לעולם לא יהיה זהה למקור.

אסף.

Yaron.nahum
09-01-23, 18:32
ומה יש לסולו להגיד בנושא ?

asafk
09-01-23, 18:47
עד עכשיו לא הגיבו.
(פניתי אליהם ביום שישי)

אסף.

asafk
09-01-23, 19:13
סיפרתי על האירוע למישהו בעבודה, התברר לי שסולו נותנים שירות שהם לוקחים את האוטו לטיפול, הם מספקים למוסך את החלקים שהזמנתם והמוסך עושה את העבודה.
אז אם חלק שהוזמן כמקורי באתר מגיע עד אלי במקומו תחליף מיצרן אמיתי... מה סולו מספקים למוסך כשאתם משלמים על מקורי ואפילו לא רואים את החלק....

אסף.

ehudzeelim
09-01-23, 19:25
עדיף לא לדעת [emoji16]

asafk
09-01-23, 19:27
ומה יש לסולו להגיד בנושא ?כדי להיות הוגן אולי הם לא קיבלו את ההודעה שלי מיום שישי, פניתי שוב והנה התגובה.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230109/a55967880a4ffee17f7f8be658963458.jpg

Saar
09-01-23, 19:52
בקבוצות הפייסבוק הרלוונטיות יש לא מעט תלונות על השירות של סולו והנטיה שלהם לקרוא לחלק "מקורי" ולשלוח משהו אחר.
דווקא שם היה נציג שענה גם בקבוצה...

asafk
09-01-23, 19:53
לא באמת מעניין אותי התשובה שלהם. (ומה כבר הם יכולים לומר...?)

חשוב היה לי יותר שנפלה ההזדמנות להשוות.

אסף.

elibaba
11-01-23, 11:56
הפילטר ללא שסתום, או חלקים נעים כלשהם, כי אין צורך לשמור את השמן בתוכו בזמן דימום מנוע, זה לא חלק מתפקידו. הקרביים שלו בחוץ ולא קופסה שחורה שאי אפשר לדעת מה קורה בפנים, רואים הכל, אפשר להשוות פילטרים בקלות (נייר הסינון בחוץ כמו בפילטר אוויר). אפשר לראות מה הוא צבר לאחר השימוש, בקלות. אין חורים או מעברי שמן שדורשים התייחסות מיוחדת..
בדיוק מה שצריך בעולם השלישי (ובשוליו הקרובים [emoji16])
ודאגה אחת פחות (בשבילי)

אותו דבר גם בכמה טויוטות ואצלי בלקסוס IS - מחליפים רק את קרב הנייר.

-->