PDA

צפייה בגרסה מלאה : טסלה מורידה מחירים בחדות

אבי ביטר
13-01-23, 11:42
כנראה שבעלי הטסלות הולכים לחטוף במכירה ליד 2.

גם סוג של טרנד כנראה, וגם החברה מודיעה על הורדת מחיר משמעותית.

לפי התנהגות המנייה, זה בכלל נראה שטסלה נלחמת על חייה.

מקווה שכל רוכש לקח בחשבון כל מיני תרחישים, בעיקר מחברה חדשה שפרצה בסערה, וטכנולוגיה חדשה לגמרי.

אולי זאת סנונית ראשונה לכל החשמליות המגעילות האלה? ימים יגידו.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001435445

(לא להתייחס לדברי אף פעם ברצינות)

asafk
13-01-23, 12:53
אני מניח שהחורף הקר המתקרב, בעצם כבר התחיל - מפחית את השימוש בחשמליות באירופה וזה חלק חשוב מהשוק של טסלה.
קחו למשל את שוויץ, המדינה הראשונה שאוסרת שימוש 'לא חיוני' במכוניות חשמליות בימי החורף - ומתווה כיוון למדינות אירופיות נוספות, והצרכנים מבינים את האיתות. תוסיפו לזה את היעילות האנרגטית המופחתת בטמפ' קרות- והנה ירידה בביקוש.
מצד שני יש הרבה יותר היצע של מתחרים זולים יחסית,
ומצד שלישי לרוב המשתמשים עדיין לא באמת משתלם לקנות חשמלית במחיר של מכונית מנהלים פלוס. אם היו מוכרים חשמליות זולות וקטנות הם היו הרבה יותר רלוונטיים.
אז טסלה בבעיה וזה היה באויר כבר הרבה זמן. אני מנחש שעד הקיץ ייגמרו מהמשבר במכירות והם צריכים לקנות זמן ולא להיתקע עם סחורה בשער המפעל בסין.

אסף.

נדב ש.
13-01-23, 14:12
כולם בדרך לשם, גם חדשות ובטח משומשות. כמעט בכל תחום הכל ב hold.
נגמרה החגיגה.

אבי ביטר
13-01-23, 14:19
להבדיל מהטירוף שהיה בהתחלה, הבנתי שכעת בארץ, אתה מסיים את הזמנת הטסלה, ולמחרת אתה מביא את הרכב…קיצוני.

- - - Updated - - -

כולם בדרך לשם, גם חדשות ובטח משומשות. כמעט בכל תחום הכל ב hold.
נגמרה החגיגה.

אתה כבר רומז על משבר, אני ממש לא בטוח.

אם אני צריך להמר, לא יהיה מיתון בארץ. למרות הכל.

אבי ביטר
13-01-23, 14:36
מה הכוונה שוויץ אוסרת שימוש לא חיוני בחשמליות?

מה זה חיוני? לעבודה, למכולת, לחוג של הילד, למסעדה, זה חיוני?

asafk
13-01-23, 14:45
יש פירוט... אבל בגדול זה לעבודה ולאוכל כן, לבילוי לא.
כמו בקורונה אבל המגבלה היא לא על עצם התנועה שלך אלא על כלי הרכב.

אסף.

nirs
13-01-23, 17:06
דוגמא ללא חיוני: בגרמניה המזגנים מכוונים ל 19 מעלות, והעובדים מקבלים פליז ע״ח החברה…

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
13-01-23, 17:37
דוגמא ללא חיוני: בגרמניה המזגנים מכוונים ל 19 מעלות, והעובדים מקבלים פליז ע״ח החברה…

העובדות....
ואגב,
זה ככה גם בסופרים בישראל. בסופר עוד יש תירוץ של שמירה על המזון.

ש01
13-01-23, 18:55
יש פירוט... אבל בגדול זה לעבודה ולאוכל כן, לבילוי לא.
כמו בקורונה אבל המגבלה היא לא על עצם התנועה שלך אלא על כלי הרכב.

אסף.

הונגריה:
אוניברסיטאות עצרו פעילות לחודש - לחסוך בגז.
תצוגות קריסמס שבשנה שעברה דלקו בהן התאורה כל הלילה, השנה בחצות כובו האורות.
בטח יש עוד..

מוטי ג.
13-01-23, 19:46
אני לא בטוח שחסכון האנרגיה באירופה מקורה במיתון, ממה שאני הבנתי זה בעיקר העלות הגבוהה של הגז והחשמל מאז הפלישה לאוקראינה

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

ד ו ר ו ן
13-01-23, 20:53
אני לא בטוח שחסכון האנרגיה באירופה מקורה במיתון, ממה שאני הבנתי זה בעיקר העלות הגבוהה של הגז והחשמל מאז הפלישה לאוקראינה

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

זה מיתון..
עלויות אנרגיה גבוהות שמורידות את רמת הפעילות היצרנית לרמה שמכתיבה צמצום משאבים בסיסיים.

אבי ביטר
13-01-23, 20:57
ההגדרה הכלכלית המדויקת למיתון - 2 רבעונים עם צמיחה שלילית.

אבי ביטר
13-01-23, 22:19
כתבה מהערב (תומר הדר) :

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=s147gfkjo

דור אריאל
15-01-23, 17:59
לא מכיר את הנתונים בעולם אבל אם בישראל ב 2021 הסיניות החשמליות מכרו אולי 200 רכבים ב 2022 הם מכרו 12,000 רכבים
ש BYD מכרו רק בחודשייםהאחרונים

142263

אבי ביטר
17-01-23, 07:29
קטונתי מהבנת המהלך של טסלה לעומק.

אפשר להגיד שלפני הקורונה, היצרנים המסורתיים, התאימו את יכולת הייצור לביקוש.

לא ראינו ביקושים גדולים ללא מענה, ובטח שלא התמודדות עם מלאים ענקיים שלא נמכרים, אשר יכולים להביא לפשיטת רגל של היצרן.

הכל היה די צפוי.

היום הכל השתנה, הכל סוער.

לדעתי, הורדת מחיר כזאת, תרחיק עוד יותר קונים פוטנציאליים מתנדנדים, ששקלו אולי לקנות טסלה.

זה לא עסק ככה, מרגיש כמו הימורים בבורסה.

amir_shai
17-01-23, 09:34
הורדת מחיר תרחיק קונים??
רק בארץ רכב נתפס כהשקעה. אז אולי יש הגיון בדבריך לארץ. אבל גם כאן אני חושב שזה בעיקר ירחיק סוחרים/ספסרים שמנסים לנצל את מחסור המכוניות כדי להרוויח.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

אבי ביטר
17-01-23, 09:39
הורדה דראסטית, משדרת לחץ, חוסר רצינות.
משהו שהם יודעים ואנחנו לא.
לך תדע לאן זה יכול להגיע, זאת לא חברה רגילה.
והבעלים גם לא תורם למוניטין.

Asaf-a
17-01-23, 12:20
לא ככ מסובך.
יש מלאים, מניה נפלה, צריך הכנסות מיידיות = הורדת מחירים ושיפור ההכנסות.
דווקא במחיר נכון הטסלה אטרקטיבית מול הסיניות.

וכאשר המנכ״ל זחוח ומאוהב בעצמו, פחות חושש מכעס הלקוחות.

Asaf-a
אסף.א

מיכה100
17-01-23, 12:21
התחרותיות של טסלה נשחקה, זה הכל.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

איל מ
17-01-23, 12:41
מי שקונה רכב ולא עסוק בספקולציות וקונספירציות קונה מה שזול.
סיפור משיחת מסדרון אתמול בבוקר עם חבר שקונה עכשיו רכב חשמלי.
הוא ועוד מספר חברים סגרו עסקה עם אחת הסיניות. פתאום יום בהיר אחד, העלו להם את המחיר בכ20 אש"ח בגלל "צפי עתידי להעלאת המס", או שקרכלשהו (וזאת אחרי שכבר סגרו מחיר ושמו מקדמה). לא צללתי לפרטים למה בדיוק.
במקביל טסלה הורידה מחירים.
הלכו,
בדקו,
ועל אף שהמושב האחורי מעט צפוף יותר, ביטלו את הסינית והזמינו טסלה, שפתאום יותר זולה.
מספרים שהם חברים במספר קבוצות של רוכשים, ובהן זאת המגמה. (בנוסף לכך שמישהו פתאום גילה שלסינית יש רק כוכב בטיחות אחד, אבל זה לא קשור לעניינינו)

אבי ביטר
17-01-23, 12:54
ימים יגידו, אם זה רק ביקוש והיצע, ותחרות, או משהו אחר.

בקרוב נדע, הכל מהיר בתחום.

נדב ש.
17-01-23, 17:04
השמועה אומרת שמאסק רמז כאשר משבר השבבים יגמר ויהיו רכבים במלאי המחיר יירד. כנראה שהמשבר ניגמר והמחיר לא ירד אלא צנח.
אפרופו מלאי, גם השיטה החדשה להובלת רכבים בתוך מכולות במקום אניה יעודית תורם לזה. שימו לב לפרסומות של יבואנים וסוחרים, המחאי התחדש.
אממה גם מספר המסירות יורד לפי הפרסומים.

הדסופה
17-01-23, 17:50
משבר השבבים לא יסתיים בחמש שנים הקרובות
לפי הפרסומים יש להם מלאים גדולים במפעל הסיני , שהם צריכים למכור לפני מתיחת פנים / הדור הבא של טסלה שמופיע , ולאור התחרות שפתאום יש להם בצד הזה של העולם בגלל היצרניות הסיניות

ymandel
17-01-23, 18:38
כל חברה אחרת חוץ מטסלה שהיתה חותכת מחירים בצורה כזו, היתה מגיעה לפשיטת רגל...זו פשוט הודאה בבעיה קשה של ניהול ומכירות יורדות.
אממה, טסלה זה העתיד! אילון מאסק גאון! הובלה במכולות זו גאונות(ממש לא!) וכו וכו.
המעריצים ימשיכו לקנות, אבל גם הם פוחתים והולכים.
אנחנו נחכה לסייבר טראק LOL.

asafk
17-01-23, 20:04
טסלה זו לא מכונית. זה גאדג'ט
וככה מתמחרים בשוק הגאדג'טים. הזמן עובר, עלויות הייצור יורדות, גמרנו להחזיר את עלויות הפיתוח, מורידים מחיר ומכינים את הליין של הדור הבא.

אסף.

איל מ
17-01-23, 20:54
כל חברה אחרת חוץ מטסלה שהיתה חותכת מחירים בצורה כזו, היתה מגיעה לפשיטת רגל...זו פשוט הודאה בבעיה קשה של ניהול ומכירות יורדות.
אממה, טסלה זה העתיד! אילון מאסק גאון! הובלה במכולות זו גאונות(ממש לא!) וכו וכו.
המעריצים ימשיכו לקנות, אבל גם הם פוחתים והולכים.
אנחנו נחכה לסייבר טראק LOL.

אוקיי,
מה אכפת לי אם הניהול לא טוב, והמכירות יורדות?
אני (בניגוד לאחרים) קונה רכב כדי להשתמש בו, ולא בתור מניה.
אם המוצר טוב (ואינני מבין בתחום, אבל אני מתרשם שהוא טוב), מה אכפת לי מערך המניה של החברה, או כמות המכירות שלה?
מסתובבות בעולם מספיק טסלות כדי שלא אמצא עצמי במצב בו אין לי אפשרות לתחזק את האוטו. אני לא חושב שהם יגיעו לפשיטת רגל יותר מהר מכל חברה סינית אחרת.

אבי ביטר
17-01-23, 21:47
אני מבין שכל הרכבים החדשים שאתה קונה, אתה מחזיק אותם עד סוף ימיהם? או קרוב לכך?

אין סיכוי קטן קטן שתרצה למכור אחרי נגיד 3-5 שנים?

אהה אההה!

assafy
17-01-23, 22:10
לא הבנתי את ההגיון שלא לקנות רכב אחרי הוזלה.
אתה מפחד שיהיו עוד הוזלות מסיביות כאלו? לא כל כך סביר.
אתה מפחד שהחברה תיקלע לכאלו קשיים שתפשוט רגל ולא תתקיים בעוד שנים ספורות? ייתכן אך גם נראה לי סיכוי נמוך.
זה שמי שקנה במחיר הגבוה הפסיד, זה נכון אך כבר בעיה של מישהו אחר.

(אישית עבורי כל העסק לא רלוונטי כלל)

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

oferc
18-01-23, 00:24
זה מצחיק.

סוף כל סוף יש הוזלות אחרי שנתיים של טירוף ומה אנחנו עושים ? בוכים .

במקום לברך את טסלה , וללחוץ שכל הסיניות שנמכרות פה במחירים מטורפים יורידו את המחירים , במקום לתקוף את יונדאי שהגיע עם רכב משפחתי סטנדרטי למחיר של 270 אלף ש (מחיר של במוו X3 , קאדילק XT4 מפוארת ) אנחנו תוקפים את טסלה.

מתחיל מיתון , יש רכבים במלאי , האירופאים עם משבר אנרגיה, בסין כל יום צצה חברה חדשה שמייצרת צעצועים חשמליים לכביש , מה ציפיתם שטסלה תעשה , תעלה שוב מחירים כדי שהרוכשים שלה יהיו מאושרים?

איל מ
18-01-23, 05:50
אני מבין שכל הרכבים החדשים שאתה קונה, אתה מחזיק אותם עד סוף ימיהם? או קרוב לכך?

אין סיכוי קטן קטן שתרצה למכור אחרי נגיד 3-5 שנים?

אהה אההה!

א.
רוב הרכבים שאני קונה נשארים הרבה שנים.
ב.
לא רואה את הבעייתיות למכור אחרי 5 שנים. אתה זוכר שקניתי אותה יותר בזול מאשר את הסינית?
ג.
רכב הוא לא מניה אצלי.
ד.
אני לעולם לא אהיה איש עשיר. מעולם לא הייתי.
ה.
אתה מדבר על ספקולציות לא על איכות. ואם בספקולציות עסקינן, טסלה עוד 5 שנים עדיין תמכור יןתר טוב מליוקסינג. נכון להיום היא (כנראה) גם רכב יותר בשל.
ו.
לעולם לא אהיה עשיר.

איל מ
18-01-23, 06:10
אדם שאני מכיר נמנע מלקנות אופנועים מצוינים מיבואן מסוים רק כי הם עשו מבצע סוף שנה על אופנוע שהוא קנה כמה חודשים לפני כן וחתכו לו במחירון.
בגלל זה הוא סבל על אופנועים שלא מתאימים לו במשך תקופה ארוכה.
בסוף הוא הבין שהוא סתם מעניש את עצמו.
הורדת מחירים היא דבר טוב.
נקודה.
אחת הרעות החולות של החברה שלנו היא ספקולציות ולופטגשיין.

nir.samo
18-01-23, 07:29
זה מצחיק.

סוף כל סוף יש הוזלות אחרי שנתיים של טירוף ומה אנחנו עושים ? בוכים .

במקום לברך את טסלה , וללחוץ שכל הסיניות שנמכרות פה במחירים מטורפים יורידו את המחירים , במקום לתקוף את יונדאי שהגיע עם רכב משפחתי סטנדרטי למחיר של 270 אלף ש (מחיר של במוו X3 , קאדילק XT4 מפוארת ) אנחנו תוקפים את טסלה.

מתחיל מיתון , יש רכבים במלאי , האירופאים עם משבר אנרגיה, בסין כל יום צצה חברה חדשה שמייצרת צעצועים חשמליים לכביש , מה ציפיתם שטסלה תעשה , תעלה שוב מחירים כדי שהרוכשים שלה יהיו מאושרים?

+1
כתבי הרכב, לאורך כל העלאות המחיר של טסלה, השמיצו אותה וזאת אחרי שנכנסה במחירים הרבה מתחת להערכות. ומה עושים אחרי שהמחיר יורד? ממשיכים להתכיין.

אבי ביטר
18-01-23, 08:00
רכב חדש בישראל הוא ההוצאה הכי גדולה בדכ אחרי דירה.

הישראלי הממוצע (אני בפנים פלוס מינוס) במעמד הרכישה חושב גם על המכירה בעתיד

עוברות בו מחשבות, גם אם לא תמיד מכריעות, אבל הם שם, ובצדק, מדובר בהרבה כסף, על המכירה בעתיד.

אף אחד לא מתבכיין על הנחה כזאת, אבל זה בהחלט מעלה תהיות, ומחשבות על חברה שמלכתחילה פרצה בסערה.

יש לקוחות שיעדיפו (אני ביניהם פלוס מינוס) פשוט לא להכנס לזה.

זה הכל, לא קיצוני, לא שחור לבן, הרבה אפור, כמו החיים.

אבי ביטר
18-01-23, 08:10
א.
רוב הרכבים שאני קונה נשארים הרבה שנים.
ב.
לא רואה את הבעייתיות למכור אחרי 5 שנים. אתה זוכר שקניתי אותה יותר בזול מאשר את הסינית?
ג.
רכב הוא לא מניה אצלי.
ד.
אני לעולם לא אהיה איש עשיר. מעולם לא הייתי.
ה.
אתה מדבר על ספקולציות לא על איכות. ואם בספקולציות עסקינן, טסלה עוד 5 שנים עדיין תמכור יןתר טוב מליוקסינג. נכון להיום היא (כנראה) גם רכב יותר בשל.
ו.
לעולם לא אהיה עשיר.

מה הקשר בכל השרשור הזה למילה ״עשיר״ ?
ממש לא הבנתי

לקנות רכב חדש ולהחליף אותו כל 3-5 שנים צריך להיות עשיר לדעתך?

או שאתה מדבר על הספקולציה בקנייה/מכירה?
גם פה, לא מבין את הקשר למילה הזאת שהחלטת להשתמש בה פעמיים.

נדב42
18-01-23, 08:31
לקנות רכב חדש ולהחליף אותו כל 3-5 שנים צריך להיות עשיר לדעתך?

כן.
יש את הדבר הקטן הזה שנקרא "ירידת ערך" ...

אבי ביטר
18-01-23, 09:05
אם כך, אני מכיר המון עשירים.
משפחות, פנסיונרים, שכנים חביבים.
כולם עשירים כי סופגים ירידת ערך.

עשית פעם חישוב שנתי כמה עולה לך התחביב? שיפורים, דלק, תיקונים, ביטוחים, זמן מוסכים?

אולי תגלה שאתה הוא העשיר.

יש כאלה שמחזיקים רכב חדש בדיוק 6 שנים, בהתאמה מלאה לנזילות קרן ההשתלמות שלהם.
הם עשירים?
זאת הבחירה שלהם, ליסוע ולהסיע ברכב חדש, בטיחותי ונוח.

שכן שלי לאחרונה החליף מצבר פעם ראשונה ברכב, הרכב בן 6. עם צמיגים מקוריים.
קאיה הקטנות האלה, שעלו פעם 60.
הוא עשיר?

נדב42
18-01-23, 13:06
עשית פעם חישוב שנתי כמה עולה לך התחביב? שיפורים, דלק, תיקונים, ביטוחים, זמן מוסכים?

לא העליתי על גליון נתונים, זה לא בריא לנפש, ועדיין אני מבטיח לך שזה הרבה פחות מירידת ערך שנתית של היילקס או ל"ק בטווח 3 השנים הראשונות שלהם. וזה לפני שמוסיפים את הפער העצום בעלות הביטוח.

סתם לקחתי דוגמא אקראית מאמצע טווח השנים, הפער במחיר מחירון יד2 בין היילקס סהרה 22 ל- 21 הוא קרוב ל- 40 אלף ש"ח.

אני לא חושב שהוצאתי על הויטארה במצטבר סכום כזה גם בכל 13 השנים שהיא אצלי ועברה התעללות קשה שאילצה אותי להחליף בודי. וזה כולל גם אוברול מנוע ואת החידוש היזום שאני עורך לה בתקופה הנוכחית בחלפים מקוריים וכולל שיפוץ גיר וטראנספר, החלפת ציריות ונאבות קדמיות, החלפת מיסבים בסרנים (יזום ללא סיבה נראית לעין, כי אני רוצה לבדוק מרווחים לפני שנגרם נזק או בלאי מואץ).

אני חושב שתהייה הסכמה רחבה שההשקעה שלי בויטארה היא חריגה, לא רציונלית, לא משתלמת בהתחשב במחיר הרכב, ועדיין זה פחות מירידת ערך של שנתון אחד עבור אותו היילקס חדיש.

איל מ
18-01-23, 17:31
אני בכלל רשמתי שלעולם לא אהיה עשיר מהסיבה שאני לא מחשב מליון חישובים לפני כל שקל שאני מוציא, ולכן יתכן שיש החלטות כלכליות שאני עושה שאינן נכונות (יעני, אל תלמדו ממני).
אבל כבר העליתם את נושא ירידת הערך, אז אם יש משהו שאני יודע,
זה שלקנות אוטו חדש זה משהו או לאנשים שלא חסר להם כסף,
או לאנשים שהתרוממות הרוח שמגיעה עם רכב חדש שווה להם את הנזק הכלכלי (ותכלס, מכוניות כביש לא עושות לי את זה, אז אני לא ביניהם).
אבל אני מברך ושמח על כל "העשירים" האלו בלעדיהם לא אוכל אף פעם לקנות אוטו בן 3-5.

נדב42
18-01-23, 17:38
לקנות אוטו חדש זה משהו או לאנשים שלא חסר להם כסף,
או לאנשים שהתרוממות הרוח שמגיעה עם רכב חדש שווה להם את הנזק הכלכלי

רק אם לדייק: לקנות אוטו חדש כל 3 שנים ...

אימי קונה רק מכוניות חדשות. פעם בעשרים שנה בערך ...

אבי ביטר
18-01-23, 17:50
נדב

טוב שיש לך למה להשוות כדי להצדיק את עלויות התחביב שלך…🤣

היילקס חדשה…נו באמת

דיברנו על משפחות שמחליפות משפחטומטית אחת באחרת (היום קרוסאובר) כל 3-5 שנים,

כן כן, בשביל זה לא צריך להיות עשיר, אבל אולי סוג של מסודר נקרא לזה.

זאת הבחירה שלהם, גם אם כלכלית יותר משתלם להחזיק רכב בן 10 ל 20 שנה.

זאת הבחירה שלהם, והם לא צריכים להיות עשירים, הם צריכים להיות בדיוק כמוך רק בלי התחביב הזה של השטח…..

אבי ביטר
18-01-23, 17:57
אני בכלל רשמתי שלעולם לא אהיה עשיר מהסיבה שאני לא מחשב מליון חישובים לפני כל שקל שאני מוציא, ולכן יתכן שיש החלטות כלכליות שאני עושה שאינן נכונות (יעני, אל תלמדו ממני).
אבל כבר העליתם את נושא ירידת הערך, אז אם יש משהו שאני יודע,
זה שלקנות אוטו חדש זה משהו או לאנשים שלא חסר להם כסף,
או לאנשים שהתרוממות הרוח שמגיעה עם רכב חדש שווה להם את הנזק הכלכלי (ותכלס, מכוניות כביש לא עושות לי את זה, אז אני לא ביניהם).
אבל אני מברך ושמח על כל "העשירים" האלו בלעדיהם לא אוכל אף פעם לקנות אוטו בן 3-5.

עוד פעם עשירים….

יש כאלה שטסים המון לחול, יש כאלה שמהמרים בקזינו, יש כאלה ילדותיים שמחזיקים מפלצות שטח בשביל לטייל במדבר עם חבורה של גברים כרסתניים ולעשות על האש לשתות בירות ולדבר על הגבהה של הביצה באמצעות הגדלת הצמיג, בדכ הדלק לטיול וכל העליות השנתיות נשכחות להם

ויש כאלה שבמודע, מעדיפים לבזבז את הכסף שלהם (ירידת ערך, בערך 10 לשנה, אחכ קצת פחות, כלל אצבע במשפחטומטיות) על נהיגה ברכב חדש, בטיחותי, נוצץ ומריח טוב בפנים. כן כן, יש כאלה. על כל המשמעויות שברכב חדש.

עשירים?
התרוממות רוח?

בחייכם

Live and let die

במקום לחשוב על אחרים, ועל ההתנהלות הכלכלית שלהם, תחשבו יותר על עצמכם.
אלא אם כן זה עושה לכם טוב, לחשוב על אחרים, והבחירות שלהם, וכמה זה טיפשי ולא כלכלי, אם זה עושה לכם טוב אז בסדר. תמשיכו.

נדב ש.
18-01-23, 17:59
השאלה זה לקנות קרוסאובר ב 150-200k כשהכסף כבר נזיל בכיס?
או כהלוואת מימון, אם ככה כמעט כל אחד יכול ללכת להוציא רכב חדש.
ואז כשיש מיתון והריבית עולה ולא עומדים בזה לנסות למכור אותו.

יחי ההבדל הקטן.

אבי ביטר
18-01-23, 18:02
א. היו הרבה עליות ריבית ב 15 שנה האחרונות הא?

ב. אתה חייב לקנות רכב ב 200 אלף אם הפרוטה אינה בכיסך? אין דברים אחרים?

לא חייבים לקחת לקיצון

משפחתית רגילה מול התחביב שלכם = אותו כסף. עשירים.

נדב ש.
18-01-23, 18:09
ביטר, פעם אחרונה שבדקתי מותר לרשום כאן ולהביע דיעה אחרת משלך... אתה לא חייב לקבל אותה.
מיתון או לא מיתון אינפלציה או לא, אתה אומר לא אני אומר כן. יופי טופי.
כן עשירים לא עשירים מה הקשר? אולי נשנה את זה לכדאי או לא כדאי זה יהיה יותר טוב?

אז אני גם מחזיק suv חדש מודרני 7 מקומות ועד לא מזמן גם היה פג'רו bk, לפניו דודג' ראם ולפניו דיסקברי 2, ובמקביל לדיסקברי 2 היו גם טרופרים באותו זמן בדיוק, להמשיך עוד? כי זה ממשיך עד לשנות ה 90'. אז מה אני? סופר עשיר לא?
שחרר.

אבי ביטר
18-01-23, 18:13
אני כתבתי משהו על מה מותר או מה אסור לכתוב?

מבחינתי תשלשלו פה חופשי.

דוןקא חבל שהמנהלים מסננים לפעמים, מחקו לי כמה הודעות מצחיקות, עם פוליטיקה וכאלה.

כתבתי את דעתי כמו שאחרים כותבים את דעתם.

ואני בסהכ נהנה מהשיח, משתדל.

נדב ש.
18-01-23, 18:21
שכחתי את הפולריס ריינג'ר 😜

מחקו בצדק כנראה, פוליטיקה זה לא פה.

נדב42
18-01-23, 18:22
דוןקא חבל שהמנהלים מסננים לפעמים, מחקו לי כמה הודעות מצחיקות, עם פוליטיקה וכאלה.

כתבתי את דעתי כמו שאחרים כותבים את דעתם.

ואני בסהכ נהנה מהשיח, משתדל.

אני חושב שכל עוד השיח מכובד ומכבד, יש מקום לכל הדעות, גם אם הן שונות, ואתה אכן כותב בצורה מכובדת וראוייה.

לגבי פוליטיקה, גם ברצינות וגם כבדיחה, זה אסור ע"פ כללי האתר ולכן ככל הנראה מחקו את התגובות האלו, וטוב שכך, מבלי לדעת אפילו לאיזה צד של המפה הפוליטית אתה שייך. אל תיקח את זה אישית ...

נדב ש.
18-01-23, 18:36
נדב, אף אחד לא אמר שהשיח לא מכובד ולא מכבד.
הרמז היה שיש כאן הרבה דיעות, והרבה מחשבות, לא חייבים לקבל אותם, לא חייבים להסכים איתם. הם כאן. ומותר להם.
פשוט אם זה הופך להיות תגובות של התנצחות בין א' ל ב' זה כבר לא ידידותי ומאוס, לדעתי.

נדב42
18-01-23, 18:39
נדב, אף אחד לא אמר שהשיח לא מכובד ולא מכבד.

גם אני לא אמרתי, נהפוך הוא, פירגנתי לאבי על השיח המכובד למרות שדעתי שונה מדעתו.

KOOKE
18-01-23, 18:59
יש כאלה ילדותיים שמחזיקים מפלצות שטח בשביל לטייל במדבר עם חבורה של גברים כרסתניים ולעשות על האש לשתות בירות ולדבר על הגבהה של הביצה באמצעות הגדלת הצמיג, בדכ הדלק לטיול וכל העליות השנתיות נשכחות להם

.

התיאור הזה דיי מדוייק עבורי אבל מאד מעליב, מתנשא ופוגע במי שזה תחביבו וזו ההנאה שלו...

רק אוסיף שאישית בחבורה שלנו אנחנו לא רק מטיילים אלא גם משתדלים לעשות קטעי עבירות קשה (לכן המפלצות) ולקשקש סביב המדורה גם על מי עבר ומי עלה באיזו מדרגה...

רק מתוך סקרנות לשם מה קנית דווקא רנגלר לא מזמן? הרי בכסף הזה ועם הרבה עודף יכולת לרכוש קרוסאובר חדש/ משפחוטמטית יפנית אמינה וחדשה מהניילונים

איל מ
18-01-23, 19:26
אבי אני רואה שקשה לך נשימוש במונח עשירים.
ברור לך שברור לי שהשכן שלך, והילד בן 22 שעובד איתי ולקח הלוואה כדי לקנות אוטו חדש אינם באמת עשירים,
ולעתים אפילו תפרנים.
אני פשוט נמנע מלכתוב מה אני חושב על תרבות השפע מחד והבכי והנהי מאידך. וכן, בעיני לנסוע לשתי חופשות בחו"ל בשנה, ואחר כך להתבכיין שהמדינה חרא, זה חלק מאותה תרבות.
ומצד שלישי, ורשמתי זאת קודם,
אני תלוי בהם כדי שאוכל לקנות את המשומשת הבאה שלי.
(הדבר היחיד שטרף לי את הקלפים בשנים האחרונות, הוא שאשתי החליטה לקחת רכב חברה. גם חדש, גם לא משלמים דלק, גם אני לא צריך להתעסק עם טסטים וטיפולים, אני כבר לא יודע מה לעשות עם עצמי...).

אבי ביטר
18-01-23, 19:30
Kooke

אוי לא….🤣

כתבתי את זה בהומור עצמי, זה תיאור עלי, עלינו, בהומור…

חס ושלום להעליב מישהו, צוחקים קצת. תהיו קצת פחות רציניים, כתבתי לא פעם - אל תיקחו אותי ברצינות בכלל.

אני כותב מלא שטויות פה,ֶ במיוחד לאחרונה.

לא חייבים להסכים עם כלום, אני מנסה לצחוק ולהצחיק קצת.

אבי ביטר
18-01-23, 19:46
אבי אני רואה שקשה לך נשימוש במונח עשירים.
ברור לך שברור לי שהשכן שלך, והילד בן 22 שעובד איתי ולקח הלוואה כדי לקנות אוטו חדש אינם באמת עשירים,
ולעתים אפילו תפרנים.
אני פשוטנצנע מלכתוב מה אני חושב על תרבות השפע מחד והבכי והנהי מאידך. וכן, בעיני לנסוע לשתי חופשות בחו"ל בשנה, ואחר כך להתבכיין שהמדינה חרא, זה חלק מאותה תרבות.
ומצד שלישי, ורשמתי זאת קודם,
אני תלוי בהם כדי שאוכל לקנות את המשומשת הבאה שלי.
(הדבר היחיד שטרף לי את הקלפים בשנים האחרונות, הוא שאשתי החליטה לקחת רכב חברה. גם חדש, גם לא משלמים דלק, גם אני לא צריך להתעסק עם טסטים וטיפולים, אני כבר לא יודע מה לעשות עם עצמי...).

פגעת פחות או יותר בנקודה המקורית, של המסר שרציתי להעביר, בעקבותיו המון תגובות המון מילים, ונראה באמת כסוג של התנצחות.

לא עשירים ולא נעליים, החלטות כלכליות (לא הרות גורל) וכל מקרה לגופו. אין מה לחשוב על התנהלות של אחרים יותר מידי, כל אחד שיעשה מה שנכון לו.

״התלות״ שלך אגב באותם צרכנים לא קשורה לעניין, וזה בסהכ בחירה שלך, וכנראה שמבחינה כלכלית היא המועדפת, אבל זאת לא הנקודה.

Asaf-a
26-01-23, 23:17
לא ככ מסובך.
יש מלאים, מניה נפלה, צריך הכנסות מיידיות = הורדת מחירים ושיפור ההכנסות.
דווקא במחיר נכון הטסלה אטרקטיבית מול הסיניות.

וכאשר המנכ״ל זחוח ומאוהב בעצמו, פחות חושש מכעס הלקוחות.

Asaf-a
אסף.א

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=h12r3z1hj&utm_source=m.calcalist.co.il&utm_medium=Share&utm_term=h12r3z1hj&utm_campaign=whatsapp

מ.ש.ל

נמרוד
30-01-23, 18:24
פורד מגיבה ראשונה לטסלה, מורידה את המחיר המומלץ לצרכן של מוסטנג מאך-E באלפי דולרים:
142410

אבי ביטר
30-01-23, 21:42
שום מ.ש.ל, וזה לא סוף הסיפור, זו רק ההתחלה.

עוד מעט מפרסמים דוחות.

אבל מה יהיה בהמשך, תחרות, טרנדים, האם ימשיכו לתת בראש?

ימים יגידו.

- - - Updated - - -

פורד מגיבה ראשונה לטסלה, מורידה את המחיר המומלץ לצרכן של מוסטנג מאך-E באלפי דולרים:
142410

זה פשוט לא להאמין שפורד השתמשו בשם הזה בחשמלית קרוסאובר שלהם, לא להאמין!

בלי קשר, הבנתי שאנשים מאוד מרוצים מהרכב הזה. פה בארץ.

-->