PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיסוי לפילטר אוויר K&N

barak11047
16-01-23, 16:08
יש לי פילטר אוויר K&N שאני לא אוהב. ניסיתי להתאים תחת מכסה המנוע בית פילטר של CJ אך ללא הועיל.
לאחרונה נתקלתי ברשת במוצר שמכסה את הפילטר הפתוח האי המוצר מוכר פה ואם כן מה דעתכם עליו?

לדוגמא https://www.amazon.com/Intake-Universal-Protective-Dustproof-Filters/dp/B09PD9DJVH/ref=sr_1_2?crid=2I29RWSWK2US2&keywords=air+filter+sock&qid=1673878032&s=automotive&sprefix=%2Cautomotive%2C281&sr=1-2

LIRON5721
16-01-23, 16:56
יש ל k&n את המוצר הזה בצבעים שונים

Sent from my SM-A526B using Tapatalk

barak11047
16-01-23, 17:28
זה ידוע לי אבל אני שואל על היעילות של זה

איל מ
16-01-23, 19:26
קישרתי פה פעם סרטון השוואתי של פילטרים פתוחים, אאל"ט אפילו של k&n. כולל הגרב אוף-רואד שלהם. וגם אחת שנראית יותר אטומה מזאת שקישרת.
השורה התחתונה היא:
אין מקום לפילטר פתוח ברכב שטח נקודה! אלו משחקים למכוניות מסלול.
הנה, שם עוד נקודה, שיהיה ברור:
.

בכלל,
רוצים להגדיל יכולת נשימה כדי להעלות הספק מסיבה לא ברורה כלשהי? קונים פילטר סגור של מנוע גדול יותר.
מבין שאתה מנסה למצוא פתרון למצב קיים, אבל אל תעשה קיצורי דרך. לא כאן.

barak11047
17-01-23, 07:43
יש לי בית פילטר של CJ אבל איני מצליח להכניס אותו תחת צכסה המנוע

נמרוד
17-01-23, 13:31
יש לי בית פילטר של CJ אבל איני מצליח להכניס אותו תחת צכסה המנוע

אמת, בית המסנן המקורי של סיקס ישראלי גדול יותר ממה שהיה בסופה, אבל אני לא רואה סיבה עקרונית שלא יהיה לו מקום. אם אתה רוצה התיעצות טכנית בנושא זה, מציע לך להעלות תמונות של בית הפילטר שיש לך, ושל תא המנוע פתוח, נראה אולי יש שם כל מיני דברים שמפריעים.

לגבי השקית בקישור שלך, תשאיר אותה שם.

barak11047
17-01-23, 13:50
142274142275142273142272 ובגששית "זה יכנס בתוך זה?"

דרור ברלי
18-01-23, 11:17
קודם כל, תעיף את המסנן הפתוח. נזקו גדול מתועלתו ואתה יכול רק לקוות שעד כה לא גרם למנוע שלך לנזק גדול מדי.
זה נחמד למכוניות ספורט ומסלול, כחלק ממכלול של שיפורים ושינויים שבאמת מעלה את הספק המנוע.
אבל - וזה אבל גדול - אסור שהדבר הזה אפילו יתקרב לרכבי שטח!

לגבי בית מסנן מדברי של CJ ישראלי.
הוא ארוך יותר מזה של סופה אבל בקוטר קטן יותר.

בית מסנן מדברי מקורי (ומצוין) של סופה הפך להיות פריט נדיר, אבל אתה יכול לנסות בית מסנן של צמ"ה/טרקטורים מתוצרת דונלדסון.
בכל מקרה צריך גם את ה"ברך" המקורית (צינור האוויר, עשוי גומי/פלסטיק גמיש) שיושבת על בית המצערת ומתחברת לבית המסנן. מה שיש בתמונות זו ברך פלסטיק אפטרמרקט של K&N שלא מתאימה (ארוכה מדי).

barak11047
18-01-23, 13:18
קודם כל, תעיף את המסנן הפתוח. נזקו גדול מתועלתו ואתה יכול רק לקוות שעד כה לא גרם למנוע שלך לנזק גדול מדי.
זה נחמד למכוניות ספורט ומסלול, כחלק ממכלול של שיפורים ושינויים שבאמת מעלה את הספק המנוע.
אבל - וזה אבל גדול - אסור שהדבר הזה אפילו יתקרב לרכבי שטח!

לגבי בית מסנן מדברי של CJ ישראלי.
הוא ארוך יותר מזה של סופה אבל בקוטר קטן יותר.

בית מסנן מדברי מקורי (ומצוין) של סופה הפך להיות פריט נדיר, אבל אתה יכול לנסות בית מסנן של צמ"ה/טרקטורים מתוצרת דונלדסון.
בכל מקרה צריך גם את ה"ברך" המקורית (צינור האוויר, עשוי גומי/פלסטיק גמיש) שיושבת על בית המצערת ומתחברת לבית המסנן. מה שיש בתמונות זו ברך פלסטיק אפטרמרקט של K&N שלא מתאימה (ארוכה מדי).

אני מנסה להעיף את הפילטר הקיים אבל אין לי מה לשים במקום אם יש לך דגם מסויים של דונלדסון אשמח לשמוע

geva dover
19-01-23, 20:43
דרור, חושב שכדאי שתעלה תמונה של הפילטר המקורי כדי שבעלי סופות אחרים יוכחו לבדוק מה קיים אצלהם

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

ishc
19-01-23, 21:21
לא יודע מה המידות הפיזיות אבל בית פילטר אויר של פאג'רו 2.8 נראה שיכול להתאים לך גם

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

סולי
19-01-23, 21:55
מעבר להתאמה פיזית, כדאי לוודא שמתאים למנוע.
דיזל 2.8 4ציל שנחנק ב3.5kסלד..
לעומת בנזין 4.0ליטר 6ציל' שממשיך לנשום עוד 2kסלד ... כנראה יצטרך להכניס יותר אוויר לתא הבעירה.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

ishc
19-01-23, 22:44
זה עניין של גודל פיזי של בית הפילטר. אם נכנס שם פילטר של סופה קוטר הצנרת זהה לא אמור להיות בעיה.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

דרור ברלי
20-01-23, 09:07
יש בעלי סופות שנשבעים שקרב הסינון המקורי של מנועי מיצובישי 4D56 (טורבו דיזל 2.5 ליטר המוכר מפאג'רו Q, טנדר מגנום וכו') מתאים לבית המסנן בסופה ואמור להיות איכותי יותר מהמסנן הטורקי ה"מקורי" שנמכר בארץ אצל ספקי החלפים לג'יפים.

אני לא זוכר/מכיר את בית המסנן של מיצובישי אבל צריך לראות ולבדוק אם נכנס לתא המנוע בסופה.

בתמונה: ככה נראה בית המסנן המקורי של סופות. קצר יותר מזה של CJ ישראלי, אבל הקוטר גדול יותר.
זה בית מסנן ציקלוני ("מדברי") והוא מעולה. אני הוספתי לו מיכל של MANN שלוכד חול ושאר ג'יפה ונמצא על צינור היניקה בחיבור שלו למסכה הקדמית (בתמונה, זה הצינור השחור שמתחת לבית המסנן וקצת לפניו. אחד השדרוגים הקלים והשווים ביותר לטעמי).

142300

Snir
20-01-23, 09:23
דרור אתה יכול לפרט על הלוכד חול הזה?
אגב אצלי בסופה הבית פילטר יושב בצד שני, משמאל למנוע. פות"ש אולי זה הכיוון שאתה צריך לבדוק

barak11047
20-01-23, 09:32
תודה שניר אבל גם בצד השני הוא לא נכנס

ד ו ר ו ן
20-01-23, 09:36
מעבר להתאמה פיזית, כדאי לוודא שמתאים למנוע.
דיזל 2.8 4ציל שנחנק ב3.5kסלד..
לעומת בנזין 4.0ליטר 6ציל' שממשיך לנשום עוד 2kסלד ... כנראה יצטרך להכניס יותר אוויר לתא הבעירה.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

מנוע טורבו-דיזל מוגדש.. שצריך ספיקת אויר מתאימה ונפח האויר גדול.
זה תרגיל חשבוני..

דרור ברלי
20-01-23, 09:45
יש סופות, בעיקר מהשנים הראשונות (92-93) שהגיעו עם בית מסנן בצד ימין של תא המנוע, ליד המצבר (מבחינתכם זה "שמאל" כשאתם פותחים מכסה מנוע). זה אותו בית מסנן בדיוק.
תכל'ס יש הרבה אוויר והרבה מקום בתא המנוע הזה, צריך רק לארגן אותו נכון.

הקדם-מסנן/לוכד החול/לכלוך הזה הוא מתוצרת MANN, יצרן מסננים גרמני ידוע. התגלגל לידי לפני שנים ושמרתי במחסן, ואז באה לי ההארה.
כדי להגיע אליו ולצלם את המק"ט שלו צריך כבר לפרק דברים ואין לי כרגע זמן לזה. אולי בהמשך.

----------------------

עוד חסרון של המסננים ה"פתוחים" - כדי להעלות הספק מנוע, אנחנו רוצים שהאויר שהמנוע נושם יהיה קריר ככל האפשר. אבל המסננים ה"פתוחים" האלה נושמים אויר חם מתוך אחת הסביבות הכי לוהטות שאפשר - תא המנוע....

אם המסנן היה INBOX כלומר יושב בתוך בית סגור ומבודד היטב שנושם אויר ממקור חיצוני קריר יותר אז ניחא.... אמנם מכניס אבק אבל לפחות תורם, תיאורטית, להספק המנוע.... אבל אז לא היו רואים אותו - וזה עצם העניין במסנן "פתוח" - שיראו אותו. מה שה"פילטרים" האלה מיועדים לעשות ולתת זה מראה מגניב - קטע ויזואלי-פסיכולוגי-שיווקי נטו. אהה, והם גם מייצרים שריקה/רעש/צליל שאיבה שחלק מהמשתמשים חושבים שהוא מגניב - אני לא מתווכח עם אלה שהקטע הויזואלי/אקוסטי כל כך חשוב להם, רק שיקחו בחשבון את ההשלכות השליליות של זה.

חשוב לדעת שגם אם הכל היה בנוי לפי הספר, רק הפילטר הפתוח לכשעצמו לא היה נותן עליה בהספק שגם תוכלו להרגיש ולאמת - זה יהיה אפקטיבי רק כחלק ממכלול שינויים שלם ויקר. כמו שזה, על מנוע סטוק לחלוטין - התקנת פילטר חשוף בתא המנוע, לא מעניקה שום עליה בהספק אפילו לא בתיאוריה, אבל האבק והלכלוך דווקא כן נשאבים פנימה בשמחה ובששון ומחסלים את המנוע.

udical
20-01-23, 10:20
ברק, זה נראה שאם תשנה את המיקום של הצופר ומשאבת הדלק (או שזה פילטר?), אז יהיה לך מקום להכניס את הפילטר דוד, בתצורה כמו שמותקן אצל דרור.
רק תעיף את צינור הפלסטיק הקשיח בצינור שרשורי 3".

דרור ברלי
20-01-23, 10:30
מה שרואים אצל ברק זה מסנן דלק חליפי כלשהו.

אצלי רואים את בית מסנן הדלק המקורי (מיועד למנועים ימיים, מפריד מים) שיושב על הקונסטרוקציה המקורית שגוזלת לא מעט מקום אבל עליה מחוברים גם מסנן הדלק וגם בית מסנן האויר וגם הצופר וגם.... וגם....

barak11047
20-01-23, 12:17
142310חבר בפורום שלח לי שיש לו פילטר אממה אני לא יודע אם מבחינת הספקים הוא מתאים כניסה ויציאת אוויר בקוטר 2"

דרור ברלי
20-01-23, 13:09
מדדתי לך בבית המסנן המקורי שלי

מידות חיצוניות של הדוד בס"מ:
אורך 27
קוטר 21
קוטר כניסות/יציאות 3' = זה הנתון החשוב מבחינת ספיקה = בית המסנן הזה עם כניסות/יציאות בקוטר 2' לא מתאים לסופה. אלא אם בא לך להתעסק בייצור כניסות/יציאות חדשות וגדולות יותר בקוטר 3'.

barak11047
21-01-23, 18:22
תודה

barak11047
29-01-23, 10:04
איך זה? https://shop.donaldson.com/store/en-il/product/G070019/12034?_requestid=5154726

נמרוד
29-01-23, 10:34
איך זה? https://shop.donaldson.com/store/en-il/product/G070019/12034?_requestid=5154726

מתאים מבחינת קוטר הצנרת, צריך לבדוק את שאר הנתונים. אני מצרף קישור לדיון ארוך באותו נושא, מוזכר שם המק"ט של פילטר דונלדסון שנמצא בשימוש על ידי יואב ואחרים, מאותה סדרה. ממליץ לך לקרוא:
https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/106603

-->