PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב חשמלי? לא מכיר, מה לבחור?

ש01
17-01-23, 11:18
כשחברים שואלים על איזה רכב לבחור, שטח או לא, תמיד יש לי בסיס של ידע מהתנסות, שמיעה מאחרים וקריאה.
עכשיו אנחנו מטלבטים על חשמלי ואוי לי - לא מכיר, לא יודע, לא מבין...

טסלה "לא באה לנו בטוב" - יקרה ולדעתנו מיושנת ומכוערת.
נכנסו מלא סינים לשוק, חלקם גם נראים נחמד - אל שווים משהו?
BYD, ג'ילי ועוד..
קראתי על WAY שמביאה סמלת - המבחנים נראים מאכזבים.
אלפא טונאלה החדשה - רק היברידית וחוץ מעיצוב - כנראה חזרו לדינמיות של רכבי אלפא מתחילת שנות ה-90 (רוצא לומר - לא אלפא..).
וולוו - הרחק מעל התקציב.

אז מישהו כאן (עיתונאים?) התנסה/הרגיש כמה רכבים חשמליים ויודע להמליץ על משהו מהן?
מה חשוב - עיצוב, איכות גימור פנימי, נוחות, דינמיות ואחיזת כביש (לא רק למרוצי רמזורים, החשמל כאן טוב לכולן) וכמובן סוללה מספיק גדולה ל300 ק"מ לפחות.

אני מאמין שאני לא היחיד שנבוך משלל המותגים החדשים

תודה,

Asaf-a
17-01-23, 12:22
דווקא מכל החשמליות הטסלה יותר קרובה למה שאתם אוהבים באלפא, עדיפה על קרוסאוברים סינים.
וכעת כשהמחיר נפל אז עוד יותר מעניינת

Asaf-a
אסף.א

raanan
17-01-23, 14:13
מתעלק על השרשור,
יש איזה מספר לערך של קמ' לשנה שאז יש עדיפות לחשמלי ?
(כמו שהיה פעם לדיזל )

נמרוד
17-01-23, 14:44
מתעלק על השרשור,
יש איזה מספר לערך של קמ' לשנה שאז יש עדיפות לחשמלי ?
(כמו שהיה פעם לדיזל )

מכל מספר זה משתלם.

הנחה גדולה במיסוי (גם עכשיו שזה עלה מ10 ל20 אחוז, לעומת 83% על רכב רגיל)
הנחה ברישוי
ועלות האנרגיה סדר גודל של 10 שקלים ל100 קילומטר, שזה רבע או חמישית מעלות הבנזין ברכב היברידי חסכוני מאד.

ד.א. הצטרפנו גם... האיוניק5 הגיע השבוע סוף סוף לחנייה. זה עונה גם לפות"ש, לגבי הבחירה שלי.
142276

Asaf-a
17-01-23, 14:47
בוודאי שהקילומטרז משנה:
נראה שצריך להכין צ׳ק ליסט של שאלות למלא מראש…כדי שיהיה ניתן לעזור.

ממה שאני מבין צריך לחשוב על:
בהנחה שעמדת טעינה ביתית אפשרית -זו דרישת מינימום
מה התקציב
מה הקילומטרז השנתי
מול איזה רכב בעירה פנימית מתלבטים

בגדול רכב בעירה פנימית חדש מקטגוריה מקבילה לחשמלי עולה כ30,000-50,000₪ פחות.
לפי הקילומטרז וצריכת הדלק תחשב תוך כמה שנים העלות הנוספת מתקזזת.

עלות האחזקה הנמוכה בחשמלית די מתקזזת מול עלות החשמל

Asaf-a
אסף.א

מיכה100
17-01-23, 15:02
ד.א. הצטרפנו גם... האיוניק5 הגיע השבוע סוף סוף לחנייה. זה עונה גם לפות"ש, לגבי הבחירה שלי.
142276
הופה מברוכ!!
אם יש לך שאלות תפגיז חופשי, גם בפרטי.
"השאלה הטיפשית היחידה היא השאלה שלא נשאלה".

מיכה100
17-01-23, 15:14
וכמובן סוללה מספיק גדולה ל300 ק"מ לפחות.

איזה נסיעות האוטו יעשה ביום יום, ואיזה נסיעות הכי ארוכות בסופ"ש?
קח בחשבון שטווח רישמי (WLTP) ניתן להשגה רק בנסיעה עירונית או פקקים (כן, הטווח עולה ככל שהמהירות יורדת) או בנסיעה בין עירונית מאוד איטית (עד 100 קמ"ש).
ברגע שעלית על כביש 6 למהירות 125 פלוס הטווח יורד בתלילות.
ובנוסף בשיא החורף ושיא הקייץ הטווח יורד בעוד כמה עשרות ק"מ.
אז בשביל 300ק"מ אמיתיים אתה רוצה טווח WLTP של 450 לפחות - זו דעתי.
לגבי המלצה, אין לי מה לתרום חוץ מהעובדה שאני עדיין מאוהב באיוניק 5 שלי, אחרי שנה וקרוב ל30 אלף ק"מ.

Asaf-a
17-01-23, 15:40
אגב אם נדרש וו גרירה (נניח לטובת מתקן אופניים) אז הרשימה מצטמצמת מאוד…

Asaf-a
אסף.א

ariel-ro
17-01-23, 16:58
ש01
אנחנו בדיוק באותו העניין.
הסינים מאכזבים - נסיעה ב-BYD וישיבה ב-2 מותגים נוספים שאני אפילו לא זוכר את שמם, הבהירה לנו שצריך משהו אחר.
טסלה גם לא יפה וגם לא נוחה בעיני, אבל היא מתומחרת נהדר.
פולסטאר/EV6 יקרות מידי.
זה משאיר אותי עם הרכבים שאין במלאי:
איוניק 5, סקודה אניאק, VW ID4.

ולכן כרגע פשוט לא רוכשים. ברגע שאיוניק תחזור למלאי, כנראה שזו תהיה הבחירה.

הדסופה
17-01-23, 17:59
ממידע יד שנייה מאנשים שקשורים לציי רכב ומשתמשים , ל סיניות יש גם בעיית תקלות בטעינה, יום אחד הרכב לא מסכים לטעון , וגם לא מצליח לטעון כמו שצריך בקייץ

בנושא העלות של חשמלי , חוץ מהמחיר היקר יש גם את נושא הביטוח + ביטוח סוללה לטעמי. חשמלי יש כרגע רק רכבים חדשים ולכן למי שלא מחפש דווקא רכב בן 3 או פחות , ולא בהכרח צריך לבטל צריך , זו תוספת גדולה יחסית לעלות השוטפת

ממה שהסתכלתי פולסטאר כמו גם כמה אחרים , חסרי יתרון ממשי מול טסלה, נחותים טכנולוגית ובטווח נסיעה, אבל יותר יקרים, לא ברורה ההצדקה ללכת עליהם

כך שאם חשמלי אז טסלה / יונדאי הכי הגיוניים . למה למשל איוניק5 יד2 זה לא יכול להתאים ?

נמרוד
17-01-23, 19:14
בגדול רכב בעירה פנימית חדש מקטגוריה מקבילה לחשמלי עולה כ30,000-50,000₪ פחות.
לפי הקילומטרז וצריכת הדלק תחשב תוך כמה שנים העלות הנוספת מתקזזת.

בדיוק להיפך. איזה רכב בעירה פנימית מקביל לאיוניק 5 הייתי יכול לקנות באותו סכום?

עלות האחזקה הנמוכה בחשמלית די מתקזזת מול עלות החשמל

זה לא הגיוני מה שכתבת... בחשמלית גם עלות האחזקה נמוכה יותר במידת מה, ועלות האנרגיה נמוכה יותר משמעותית, כאמור פי 4-5 פחות.

הקילומטראז' לא משנה - מה שמשנה זה בעצם רק האם יש לך אפשרות לעמדת טעינה ביתית. אם לא, אז רכב חשמלי לא משתלם.

איל מ
17-01-23, 19:29
ש01
אנחנו בדיוק באותו העניין.
הסינים מאכזבים - נסיעה ב-BYD וישיבה ב-2 מותגים נוספים שאני אפילו לא זוכר את שמם, הבהירה לנו שצריך משהו אחר.
טסלה גם לא יפה וגם לא נוחה בעיני, אבל היא מתומחרת נהדר.
פולסטאר/EV6 יקרות מידי.
זה משאיר אותי עם הרכבים שאין במלאי:
איוניק 5, סקודה אניאק, VW ID4.

ולכן כרגע פשוט לא רוכשים. ברגע שאיוניק תחזור למלאי, כנראה שזו תהיה הבחירה.

לקיה אין איזו איזונירו ev מקבילה לאיוניק?

erezgur
17-01-23, 19:39
EV6
תומר הדר תלהב, אבל מחיר גבוה
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=s1iejeuqj

נשלח מהנייד

ariel-ro
17-01-23, 19:48
לקיה אין איזו איזונירו ev מקבילה לאיוניק?

קיה EV6 הוא רכב מעולה לפי הביקורות.
נכנסתי לרשימת המתנה שלו, התקשרו אליי ביום ההשקה להזמין ולקבל במיידי.
שמעתי שהמחיר הוא 250 אש"ח לרמת האבזור הבסיסית (שהיא מאוד, מאוד בסיסית בעיני), ואמרתי שיעברו הלאה

יש להם נירו EV, אבל אם הטסלה מכוערת, מה אגיד עליה...

Asaf-a
17-01-23, 19:52
בדיוק להיפך. איזה רכב בעירה פנימית מקביל לאיוניק 5 הייתי יכול לקנות באותו סכום?

זה לא הגיוני מה שכתבת... בחשמלית גם עלות האחזקה נמוכה יותר במידת מה, ועלות האנרגיה נמוכה יותר משמעותית, כאמור פי 4-5.

כבר כתבתי באחר השירשורים את החישוב כאשר המס על חשמליות היה 10%.
בדוק ברכבים שיש אותם בכל הגרסאות ואז הפערים קופצים לעין, לדוגמה:

קונה בנזין עם מנוע בריון לקונה חשמלית טווח ארוך כ 54000₪ לפני ההעלאות האחרונות, כלומר כל אחד תלוי כמה נוסע אבל בגדול רק לאחר כ85000 קמ עלות הדלק במחירים של היום מתקזזת עם תוספת המחיר.

מול קונה היברידית חלבית מבחינת ביצועים אך חסכונית ב150,000₪ הפער ברכישה 35000₪, וכאן לוקח כ 95000 קמ להתקזז עם מחיר הרכישה

2008 חשמלית, רק 136 כס וטווח קצר עולה 165000₪
2008 בנזין 1.2 עם הספק דומה עולה 137000₪
פער של 28000₪ לאותו הרכב בגרסה מאוד מוגבלת

קורסה חשמלית 150000₪
קורסה בנזין 1.2 100 כס 113000, 130 כס 119000₪
פער של 37000-31000₪

והפערים כנראה רק גדלו עם העלאת המס בקרוב, והרבה ליטרים של דלק מגולמים בהפרש

משהו בתמחור השתבש לגמרי ולא הגיוני להוסיף ככ הרבה לאותו הרכב כחשמלי.
היבואנים הסינים מנצלים המצב שהצרכן מבולבל ולא יודע לעשות ההשוואות מול הרכבים הנכונים, טוסון גדול משמעותי לעומת גילי שבמחיר דומה ועם כל הכבוד הסיני עדיין לא ברמה הבשלות של יפני / קוריאני והעולם המערבי

אין ספק שמי שרכש טסלה/איוניק/ג׳ילי במחירי ההשקה עשה דיל מוצלח, אז התמחור היה הגיוני.

ולשאלתך, איוניק5 מקביל בגדול לטוסון בנזין , אותה קטגוריה, למרות שבסיס הגלגלים ארוך יותר, כיום הפער בינהם כ40000₪?

ולגבי עלות האחזקה הנמוכה החשמלי, בחישובים מעלה התייחסתי לעלות הדלק מול הפער במחיר רכישה.

תשווה עלות החשמל ל100,000 קמ כ 10000₪? לא הרבה פחות מעלות האחזקה של רכב בנזין ב100,000 קמ ראשונים

Asaf-a
אסף.א

asafk
17-01-23, 20:00
אני לא מסכים שמכל קילומטרז' זה משתלם.

יש מי שצריך/ רוצה/ מתאים לו סופררמיני ב100 אלף פלוס קצת. יש כאלה אנשים. החשמלית הכי זולה שגם יש לה טווח סביר תעלה לו נגיד 50 אלף יותר. נכון שהיא יותר גדולה/ חכמה/ מתקדמת/ מרשימה - אבל זה לא מה שהבנאדם צריך.
אתה יודע כמה דלק אפשר למלא ב50000 ש"ח?
בקיצור - אין כאן תשובה אחת ובדגש על מכוניות בנזין זולות שמולן אין כרגע חלופה חשמלית.

אסף.

Asaf-a
17-01-23, 20:15
אגב, בעלויות שפירטתי לא הכנסתי את העלות החד פעמית של עמדת הטעינה בבית, היום זו עלות שאינה עלולה ברכישת הרכב להבדיל מתקופת ההשקה.

Asaf-a
אסף.א

eliyho66
17-01-23, 20:36
אני עם גיליי חודש וחצי עם 4500ק"מ, נסיעה במהירות בנעירוני 110-115 = 15 ק"ואט/100ק"מ ממוצע
נסיעה 400 ק"מ בעלות 46 ש"ח - עלות בקריאת מונה 0.6 לקואט
במקום נסיעה בפגרו בעלות 1ש"ח/ק"מ.
מבחינתי חשבון פשוט

נמרוד
17-01-23, 20:42
אגב, בעלויות שפירטתי לא הכנסתי את העלות החד פעמית של עמדת הטעינה בבית, היום זו עלות שאינה עלולה ברכישת הרכב להבדיל מתקופת ההשקה.

Asaf-a
אסף.א

עמדת טעינה ניידת תלת פאזית, כמו שחנן המליץ, 200$ בעלי אקספרס.

ולגבי המכוניות - שילמתי, עכשיו, 177 אלף שקל על איוניק5. גם ברמת הגימור הבסיסית זה הרבה יותר מכונית מכל טוסון. ההשוואה הנכונה היא למכונית מנהלים שעולות 250 אלף וצפונה.

ואיזה מכונית בנזין נותנת תמורה יותר טובה מטסלה במחיר החדש?
142278

המכוניות שאתה ציינת, גרסאות חשמליות של מכוניות בנזין - אתה צודק, ואין סיבה לקנות אותן. גם מחיר וגם נחיתות טכנולוגית.

Asaf-a
17-01-23, 20:57
אז הפער ביננו קטן
איוניק5 ב177000 זו קניה פ33ה
וטסלה3 אחרי שהמחירים ירדו או בהשקה בזמנו זו כבר קנייה לא רעה.

יצאתי נגד הסיניות / במזין מוסבות החשמליות והנחותות במחיר מופקע.
(ולצערי עקב הנסיבות, כנראה אנהג בכזו בקרוב, סיפור ארוך…)

Asaf-a
אסף.א

חנן-ג'יפולוג
18-01-23, 07:30
האיוניק5 הוא רכב אדיר. גם בפני עצמו וגם מול החלופות הקיימות. הן מונעות הבנזין והן מונעות החשמל. אל תתבלבלו מהדמיון בשם לאיוניק. אין כל קשר.
זה רכב שבכל פרמטר אפשרי, בלי קשר לסוג ההנעה שלו, צריך להיות מתומחר גבוה מרכבי מנהלים, והוא לא, אז הוא אמנם עולה המון כסף, אבל הוא לא יקר.

כן, אני משוחד. האמאמא של המשוחד.

נכון, הוא התייקר ובכלל לא ניתן להזמין אותו, לפי הבדיקה האחרונה שעשיתי, אבל ניתן למצוא רכבי יד שניה עם מעט מאוד קילומטרים, ותודות למהלך האחרון של טסלה, זה רק בכמה אלפי שקלים מעל 200000 לדגם הבסיסי.

וכשזה המצב, אז שווה לקנות אותו עבור כל קילומטראז' שנתי. החסכון הוא מהקילומטר הראשון.

כשלעצמי, בזמן שהרכב אצלי חסכתי בעלויות תחזוקה כ50000ש"ח בזמן שהרכב אצלי, ביחס לחלופה הבנזינית הקודמת שהיתה לי.

KOOKE
18-01-23, 09:12
לא מבין בחשמליות.

אבל, מבחינת רכב מדליק כרגע בתמחור החדש ובאספקה הדי מיידית הטסלה 3 נראית כקנייה סבבה. רק אם אפשר לא בלבן.

amir_shai
18-01-23, 10:55
גם בעיניי האיוניק 5 היא האופציה הטובה ביותר כרגע. אבל זה בגלל היתרונות שאני החלטתי שהם חשובים: טווח מספק, מהירות טעינת DC גבוהה שמאפרת מילוי חלקי כמעט באותו הזמן של תדלוק, מהירות טעינת AC שמאפשרת למלא מ 0 בפחות מלילה, כושר גרירה מהגבוהים שיש ברכבים האלו (1600) שמאפשר את גרירת הקרוואן שלנו, V2L שאפשר באמצעותו להפעיל את הקרוואן ללא גנרטור.

אבל, אין איוניק. והיד 2 לא נראה לי (רוצים מעבר ל 200). אז התפשרנו על הרכב היחידי שהיה להשיג אך עבר דרישות סף של: בטיחות (5 כוכבים - אפילו טוב מהאיוניק 5), טווח נסיעה, ומהירות טעינת DC סבירה. אנחנו כבר חודש וחצי עם BYD ATTO 3 והוא ממש סבבה.

מה שאין לו מבין הדרישות שציינתי למעלה: כושר גרירה ומהירות לא מספקת של טעינת DC שמצריך עצירה של 15-20 דקות (אבל זה עדיין כמעט הכי טוב שיש בסגמנט - אני חושב שרק לסקודה יש טוב יותר וכמובן ל טסלה).

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

מיכה100
18-01-23, 11:15
ולגבי המכוניות - שילמתי, עכשיו, 177 אלף שקל על איוניק5. גם ברמת הגימור הבסיסית זה הרבה יותר מכונית מכל טוסון.
בקיצור בניגוד מוחלט להררי המילים שנשפכו בנושא, המחירים ירדו מאז ההשקה?..
אני שילמתי 190 אלף לפני שנה על הדגם הבסיסי, אמנם כולל עמדת טעינה וטיפולים ל90 אלף ק"מ.
יאללה תהנה!

אבי ביטר
18-01-23, 11:16
יש עכשיו מבצע כסאח על הטסלה, שישקלו שנית.

לא זוכר מתי יבואן כלשהו הוריד ביום בהיר 40k שח.

amir_shai
18-01-23, 11:51
מכל מספר זה משתלם.

הנחה ברישוי
ועלות האנרגיה סדר גודל של 10 שקלים ל100 קילומטר, שזה רבע או חמישית מעלות הבנזין ברכב היברידי חסכוני מאד.

142276לא הבנתי, ניתן להזמין כרגע איוניק 5?

חנן-ג'יפולוג
18-01-23, 12:05
נמרוד נהנה מפרק זמן קצר מאוד שבו המס על יבוא קוריאני ירד והמס על חשמליות עוד לא עלה.

- - - Updated - - -

נכון ל20 בדצמבר לא היה ניתן להזמין איוניק5 ולפי מה שנאמר לי מבכיר בכלמוביל גם לא רואים אופציה כזו באופק.

wonderd
27-01-23, 15:35
לפות"ש - לדעתי האישית יש כמה פרמטרים בסיסיים שאותם מי שרוצה לרכוש רכב חשמלי צריך לבדוק;
1. מהירות טעינה DC - כי מבאס להיתקע בעמדת טעינה חצי שעה ויותר כשצריך להטעין מחוץ לבית.
2. מהירות טעינה AC - תלוי בכמות הנסיעות ובמספר הק"מ שלך - בכל מקרה לדעתי תעדיף תמיד תלת פאזי ולא חד פאזי.
3. טווח סוללה - אם אתה נוסע מחוץ לעיר אל תתפשר על פחות מ 400 ק"מ נטו (טווח מוצהר כ 20% יותר), בפועל תוכל להשתמש בכ 300 קמ כי עדיף לא לרדת מ 20% על בסיס קבוע..
4. העדפה אישית/טעם - גובה, צורה, נוחות, כח זמין, גאדג'טים וכו'..

העלות גבוהה יותר מרכב רגיל ויחד עם זאת יש חיסכון שמתגבר עם כמות הקמ שאתה נוסע. אני מצאתי את עצמי נוסע יותר מאז שיש לי את החשמלית שלי. עשיתי חישוב כללי ובינתיים קצת יותר משנה וצי עם הרכב, מעל 50K ק"מ וחסכתי מעל 20K שקל בדלק, 3 טיפולים גדולים, טסט בעלות 500 שקל בלבד, ומישהו פה העיר על הביטוח - אני משלם 3500 מקיף אחרי העלאות המחירים האחרונות ו 880 שקל חובה.

בהצלחה ומאחל לך שתהנה עם כל רכב שתבחר.

איל מ
27-01-23, 17:19
לפות"ש. אני מצאתי את עצמי נוסע יותר מאז שיש לי את החשמלית שלי.
מעניין מתי נתון הנסיעה המוגברת יכנס לנתוני השוואות הזיהום בין רכב רגיל לרכב חשמלי.

מיכה100
29-01-23, 11:20
מניסיוני האישי הסיבה העיקרית לעליית הנסועה ברכב החשמלי במשפחה היא 'העברה' של נסיעות מהרכב השני של המשפחה שהוא עדיין עם מנוע בערה פנימית.
למשל את נסיעות הרכיבה על אופניים בשבתות העברתי מהדיסקו (רק הדלק זה שקל לקילומטר, ואז יש גם תחזוקה), לאיוניק (12 אגורות לקמ, אין כמעט תחזוקה).
מתישהו יגיע מס הנסועה ויקטין את הייתרון הזה, אבל לא יסגור אותו.
שורה תחתונה בטוטל המשפחתי העליה בנסועה מינורית.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

נמרוד
01-02-23, 10:22
מניסיוני האישי הסיבה העיקרית לעליית הנסועה ברכב החשמלי במשפחה היא 'העברה' של נסיעות מהרכב השני של המשפחה שהוא עדיין עם מנוע בערה פנימית.
למשל את נסיעות הרכיבה על אופניים בשבתות העברתי מהדיסקו (רק הדלק זה שקל לקילומטר, ואז יש גם תחזוקה), לאיוניק (12 אגורות לקמ, אין כמעט תחזוקה).

אכן.
כשיש לך כבר שני כלי רכב בחנייה, אחד חשמלי ואחד לא. כל ההוצאות הקבועות כבר משולמות. העלות השוטפת של האנרגיה נמוכה יותר פי 4-6 (!). אז מעמיסים את כל הנסועה שאפשר על החשמלי, בלי לחשוב יותר מדי.

shmil
01-02-23, 17:16
נכון מאד, לכם גם אני עברתי עכשיו, פרט לויליס גם לרקסטון 2018 בזבזני, ו-MG חשמלי חסכני. גם אני מעריך שאיפה שאפשר, הנסועה תהיה בעיקר בחשמלי....

חנן-ג'יפולוג
06-02-23, 12:04
אולי יעניין מישהו:

https://imageshack.com/i/pnJOl4MMj

נמרוד
06-02-23, 12:23
טסלה מיישרת את המחירים כמו מגרפה.

polar bear
07-02-23, 19:33
לא מספיק ולא בכלל מצד היבואנים האחרים.

Asaf-a
25-02-23, 11:48

הזדמנות לתאר ההתרשמות שלי בפרופיל דומה של שימוש:
לפני 3 שבועות קיבלתי מהעבודה ג׳ילי 460 ולפני חצי שבוע הותקנה לי עמדה בבית, יש גם בעבודה עמדה ויש 4 ציפים מכסים את החברות טעינה ציבורית הגדולות:
1. ליום יום הג׳ילי אחלה , ביצועים יפים (החליפה פוקוס סטיישן עם 180 כס) ומאוד מאובזרת, ציפיתי שתהיה שקטה יותר בכביש המהיר, רוח וצמיגים בהחלט שומעים
2. לחיות עם חשמלית ללא עמדה ביתית - לא לעניין, במיוחד בסופ״ש.
3. כרכב לנסיעת אופנים (2 זוגות אופנים הרים, אחד חשמלי) בסופ״ש זו פשרה גדולה, לא ניתן להתקין תפוח למנשא או גגון (עקב גג הזכוכית), אני נאלץ לפרק. זוג אחד גלגל קדמי ובזוג החשמלי לפרק 2 גלגלים ולהנדס הכול, מאוד צפוף, גם את הסאפ בקייץ אאלץ לסחוב בפורסטר הפרטי
4. נסיעות אופנים בסו״פ מטבען מאתגרות, יוצאים מאוחר מדי מהבית, נוסעים רחוק ומהר בכבישים מהירים 125-130 קמ״ש, הטווח האפקטיבי ברכב עם 2 זוגות בפנים, תיקים ושני רוכבים הוא רק 300 ק״מ, מחייב התארגנות וחובה לצאת מהבית עם 100% סוללה
5. לאור סעיף 4 החיסרון של חוסר בתפוח למנשא / גגון לא רלוונטי כי ירצח את הטווח עוד יותר
6. מנשא רצועות על הדלת האחורית , עקב זווית הדלת כקופה, פלסטיקים בחלק העליון , זה מגביל מאוד את המנשאים המתאימים, ובפועל לא מצאתי מנשא מסיבי מתאים גם לחשמליות שיושב טוב על הג׳ילי ולאור סעיף 4 חדלתי לחפש
7. האידיאלי זה בבית גם חשמלי וגם רכב רגיל, ולשלב
8. מפתיע שעדיין לא מופיע בוייז סימון לעמדות טעינה והאם פנויות

מיכה100
26-02-23, 15:06
וואלה, דווקא החזקתי מהג'ילי יותר.
לאיוניק שלי יש וו גרירה, והיא שקטה מאוד גם במהירויות אוטוסטרדה.
הטווח השמיש עם מנשא ומהירויות כביש 6 (חוקיות) הוא אכן כ-300 ק"מ.
אז טוענים ל100%, מה הביג דיל? מקסימום מתכננים טעינה בדרך.
מה שכן אני מודה ומתוודה שהמהירות הממוצעת שלי על כבישים מהירים ירדה במעבר מהאוקטביה לאיוניק, ככה זה כשהטווח המשוער מוצג לך כל הזמן בספרות ענקיות על הצג.
142735

raanan
26-02-23, 16:17
מה שכן אני מודה ומתוודה שהמהירות הממוצעת שלי על כבישים מהירים ירדה במעבר מהאוקטביה לאיוניק, ככה זה כשהטווח המשוער מוצג לך כל הזמן בספרות ענקיות על הצג.
גם אצלנו בחברה (הכניסו צי של BYD ) יש דיווח מהנהגים עצמם שהם נוסעים לאט ורגוע יותר.
מצד שני, חלקם טוענים שהם דיי בסטרס בעיקר כשהם מוקפצים עקב שינוי פגישות במקומות מרוחקים.

Asaf-a
26-02-23, 20:53
לא התנסחתי טוב:
זה לא שהג׳ילי רועשת בכביש המהיר, פשוט ציפיתי שתהיה עוד יותר שקטה…

לגבי byd:
בסופי השבוע שעוד לא הייתה לי עמדה ביתית, הייתי טוען בציבוריות, והיו מספר מפגשים עם בעלי byd שמאוד התלוננו על הטווח, כנראה שם הבעיה חמורה יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

galezer
26-02-23, 21:32
אחרי חודש עם האיוניק אסכם את זה כך . ( 5000 קילומטר )

גם בל״ק שלי השתפרה צריכת הדלק פלאים . המכונית חינכה אותי .

אחרי שהתרגלתי , אני נוסע יומיומית כ250 קילומטר מתוכם כ 80 בכביש שש . כאשר אני חורג מעט את הלג האחרון משש לחיפה אני עושה בכביש
4.

מטעין מדי ערב ל80 אחוז , מגיע הביתה ב21 אחוז ועוד עושה סיבוב אחד בחיפה .

בפעמים שפיספסתי קצת טענתי בעתלית בטעינה מהירה , 20 אחוז ( קפה בקושי , עשר דקות ) והמשכתי .

חרדת הטווח הולכת ופוחתת . חוויה אחרת .

הדבר היחיד שהיה נורא באיוניק הבסיסית זאת מערכת השמע הנוראית והמרעישה , החלפתי את הרמקולים ועכשיו אפשר לשמוע את השקט ...

עוד צרה יש עם הusb שמתנתק כל 50 דקות , אבל זה בערך הכל . מכונית מדהימה . מכור .

sportage
26-02-23, 22:26
במידה ועדיין רלוונטי:
1. חובה - עמדת טעינה בבית או בעבודה. אם אין - שומר נפשו ירחק ולא משנה מה יספרו לך.

2. מורידים מטווח היצרן 20% או 100 ק"מ, ובונים ביום יום על הנמוך מבין השניים - לטובת בריאות הסוללה והנפש.

בעידן הרכב החשמלי דווקא לסינים יש יתרון על התעשיה המסורתית בגלל השקעות העתק.

מכאן ואילך תעשה נסיעת מבחן ותפעיל את כל שאר השיקולים כמו ברכב רגיל.

כל מחשמלת שתקנה, תהנה ממנה, שקט, העדר זהום וסרחון, תאוצות מעולם אחר וחיסכון דרמטי - כמעט כמו רכב חברה...

מיכה100
27-02-23, 08:51
עוד צרה יש עם הusb שמתנתק כל 50 דקות , אבל זה בערך הכל . מכונית מדהימה . מכור .
תקלה ידועה ונפוצה בשקע הUSB, או יותר נכון בצמה ובחיבורים שמאחוריו.
דבר עם הסוכנות שמכרה לך את הרכב ודרוש שיחליפו את החלק, זה חלק זול וההחלפה זריזה יחסית.
זה נעשה כבר עם הרבה מאוד מכוניות, והרוב המוחלט מדווחים על פיתרון מיידי של הבעיה.
מדבר מנסיון אישי כמובן והרבה שיוט ברשתות.
דבר איתי אם צריך עוד פרטים.

adiavisar
27-02-23, 13:58
מכל מספר זה משתלם.

הנחה ברישוי

142276

קח בחשבון שמשרד האוצר לא ייתן ייתן לזה להימשך לאורך זמן ובמוקדם או במאוחר יוטל מס נסועה על רכבים חשמליים. שיצמצם מאוד את הפער בעלות השולית של נסיעה בין רכב חשמלי לרכב מנוע בעירה.

נדב42
27-02-23, 14:27
זה כבר התחיל להתגלגל..

מיכה100
27-02-23, 14:29
לעת עתה הוציאו את מס הנסועה מחוק ההסדרים:
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=rksi048ao

adiavisar
27-02-23, 15:35
לעת עתה הוציאו את מס הנסועה מחוק ההסדרים:
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=rksi048ao

אז יותר מאוחר ממוקדם :)
המדינה מכורה למס מהרכב הפרטי. כשתהיה ירידה משמעותית בגבייה ממעבר לרכב חשמלי לא תהיה ברירה. (כאילו...כן תהיה, אבל כמו שיש לנרקומן ברירה להפסיק להשתמש)

חנן-ג'יפולוג
27-02-23, 18:06
מהפעם הראשונה שהפחידו אותי עם מס נסועה ועד עכשיו, חסכתי כבר כ40000ש"ח בפערי האנרגיה, לפני אגרה טיפולים ובלמים, אז עד שיהיה את המס הזה, מחיר הרכב כבר יוחזר כמעט במלואו. גם לאחר מכן, לפחות ע"פ הסכומים שנזרקים באוויר כרגע, פער העלויות לא יסגר בין שתי צורות ההנעה.
והכיף, אוי הכיף...

עקב תאונה שבתי עשתה ועד שיתקנו את האיוניק אני מתנייד במזדה3 שכור. להקיא.

amir_shai
27-02-23, 21:22
ממש כיף. תאוצות מדהימות, שקט, הטעינה בבית פוטרת אותך מהצורך ללכת לתדלק, חסכוני ונקי.

ההיילקס כבר כמעט לא זז מאז שיש רכב חשמלי.

מיכה100
28-02-23, 11:19
עקב תאונה שבתי עשתה ועד שיתקנו את האיוניק אני מתנייד במזדה3 שכור. להקיא.
אוי כמה אני חרד מהטלפון הנוראי הזה של ילדה בוכיה "אבא עשיתי תאונה".
לפחות האוטו בנוי כמו טנק.
מה הצפי לתיקון? זמני האספקה של חלקי חילוף עדיין נמדדים בחודשים, או שעברנו לשבועות?

חנן-ג'יפולוג
28-02-23, 11:26
שעות, לדברי הפחח. מה שמעכב אותו מלסיים כבר עכשיו זו הבירוקרטיה בין הסוכן לחברת הביטוח.

חנן-ג'יפולוג
28-02-23, 13:48
קיבלתי הודעה שהרכב מוכן.
התאונה היתה בחמישי בערב. ביום ו הכנסתי למוסך. ביום א הביאו שמאי, התחילו לעבוד ועכשיו סיימו.
נטו יומיים עבודה - סביר לגמרי.

ד ו ר ו ן
28-02-23, 14:40
מה הנזק מעבר לפחחות?

חנן-ג'יפולוג
28-02-23, 14:52
מכסה מנוע מקומט ופלסטיקה שבורה. זהו.

https://imageshack.com/i/poMqIHH8j

מיכה100
01-03-23, 09:25
קיבלתי הודעה שהרכב מוכן.
התאונה היתה בחמישי בערב. ביום ו הכנסתי למוסך. ביום א הביאו שמאי, התחילו לעבוד ועכשיו סיימו.
נטו יומיים עבודה - סביר לגמרי.
מרשים! שמח שנגמר טוב לכל המעורבים.

-->