PDA

צפייה בגרסה מלאה : (נערך) טסט כאשר דולקת נורית אזהרה

יאצ39
17-01-23, 12:19
שלום , מחפש כיוון לעזרה .
יש לי לקסוס היברידית is300h מודל 2017.
לצערי הסוללה היברידית נגמרה , כמובן חודש לאחר שחתמה האחריות וטרם חדשני אותה . בספטמבר קפצו הודעות שצריך להגיע למוסך ונדלקה נורת מנוע צהובה . הלכנו למוסך אמרו לנו צריך להחליף סוללה . בינתיים החלטנו להמשיך להשתמש ברכב ללא המערכת היברידית . עושה אחד לעשר במקום אחד לחמש עשרה .
בכל אופן לאחר היציאה מהמוסך ההודעה והנורה נשארו דולקות . מאז נוסע באוטו הכל תקין ואין שום בעיה .
בשבוע שעבר הלכתי לעשות טסט ואמרו לי שלא ניתן להעביר את הרכב טסט בצורה כזו כי הנורה דולקת . כאשר אני מדבר עם המוסך הם אומרים שאין אפשרות לבטל את הנורה ...
האם מישהו נתקל במצב דומה ? האם אפשר לעבור טסט של הרכב כאשר המערכת היברידית לא עובדת ? אודה מאד להתייחסות או עזרה .
תודה

sgill
17-01-23, 12:35
לך לחשמלאי שיודע לפרק את הדשבורד ולנתק פיזית את הנורה

ד ו ר ו ן
17-01-23, 12:55
טוש שחור מעל לנורה.

erezgur
17-01-23, 13:44
ערכתי את הכותרת, זה לא באמת קשור לרכב חשמלי או היברידי, אלא לטסט עם רכב שנורת האזהרה דולקת קבוע...

נשלח מהנייד

Pageup
17-01-23, 15:35
אני אשאל את זה ככה:
יש לך ברירה ? אתה חייב לעבור טסט או להפסיק את השימוש ברכב (או לנסוע ללא טסט).
אז לך תעשה טסט, אם אתה יכול שיהיה לך בכיס אישור מהמוסך שזה סוללה.
אם יציקו לך תאלץ לתקן או להשבית את הרכב.
אם אתה מכיר מכון יותר ליברלי זה הזמן לבחור בו. אל תשכח שתמיד אתה יכול לבקש
לדבר עם הבוחן הראשי ולא להסתפק בבוחן במסלול.

בהצלחה

נדב42
17-01-23, 16:04
תן למוסך להעביר לך את הטסט, מקסימום יקחו איתם את מחשב הדיאגנוסטיקה, וסביר להניח שלא יציקו להם בכלל...

לגבי הנורית - אני לא מרגיש בנוח לנסוע קבוע עם הנורית דולקת גם אם אני יודע מה התקלה והיא לא קריטית, כי אז אם יש תקלה נוספת, אתה לא תדע מזה, וכמובן שהיא תתקע אותך בזמן הכי פחות מתאים ...

מאיר אלוני
17-01-23, 16:13
האם סקנר לא מוחק תקלה כזו ?

MashberNafshi
17-01-23, 18:14
למיטב ידיעתי(אצטרך לחפש את האסמכתה), ניתן להצטייד באישור ממוסך(בין אם אישור מוסך או מכתב רשמי) שמצויין בו כי התקלה אינה קשורה לזיהום אויר.
כשיש אישור כזה, המכון יכול לקבל את הרכב ולבצע בד׳ זיהום אויר.

איל מ
17-01-23, 18:15
אבל!
האם רכב היברידי ללא המערכת ההיברידית עוצד התו זיהום האוויר איתו יצא מהמפעל?

MashberNafshi
17-01-23, 18:28
בד׳ זיהום אויר לרכב היברידי מתבצע כשהרכב משולב בהילוך חניה(P).
הנהג לוחץ קלות על דוושת האוץ ומנוע הבנזין מתעורר לחיים.
במצב זה מתבצעת הבדיקה.
במקרה של הרכב הנ״ל, מנוע הבנזין עובד כל הזמן והבדיקה יכולה להתבצע.
אך אם יצויין כי הסוללה ההיברידית תקולה ואינה פעילה, הבוחן יכול לפסול על שינוי מבנה.

מוטי ג.
17-01-23, 20:11
אך אם יצויין כי הסוללה ההיברידית תקולה ואינה פעילה, הבוחן יכול לפסול על שינוי מבנה.

[emoji1787][emoji33]

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

-->