PDA

צפייה בגרסה מלאה : ועוד שמן נחשים - "ממיר דלק"

נמרוד
18-01-23, 00:20
נתקלתי בכתבה בדה מרקר. לקח לי כמה שניות לקלוט שזה כתבה פרסומית אבל בכל זאת קראתי. זו תמונה מהכתבה - הממיר זה צינור הנחושת שמחובר עם צינורות ובנדים במעגל הלחץ הנמוך של הסולר. זה מנוע של האמר, בניסוי שלכאורה התבצע בצה"ל. הוא-הא! צה"ל.
142279

אז מה בדקו? תוצאות בלי יחידות מדידה. בלי תנאי ניסוי. ובלי שום משמעות סטטיסטית. מלבד זה שכנראה זה חונק קצת את ספיקת הדלק.
142280

זה מהשבועות האחרונים, אז שימו לב - יתכן שינסו לדחוף לכם "ממיר סולר" , "שנבדק על ידי צה"ל", בזמן הקרוב. ראו הוזהרתם. מי שבכל זאת רוצה ליפול בפח, שם החברה המשווקת מופיעה בתמונה.

omri_t
18-01-23, 13:29
תן קישור להזמנה

חייב כזה

אבי ביטר
18-01-23, 18:18
תזמין לי 2…

asafk
19-01-23, 17:04
מנוע פלא.
כשההספק עולה פי 3 צריכת הדלק יורדת פי 3.
וואוו. אני חושב ששהאמריקאים שהמציאו את המנוע הזה ראויים לכבוד שאני רוחש להם.
מנוע שב44 כ"ס 2000 סל"ד צורך מעל ל5 גרם סולר לשעה, וכשמעלים טורים ומעמיסים הספק עד שב125 כ"ס 3500 סל"ד צורך רק 1.68 גרם סולר לשעה - מנוע מדהים. עוד לפני הוספת הקטליזטור הפלאי.
אני רק יכול לדמיין כמה הוא חסכוני בהספק מירבי.
כל רגע שלא לוחצים פול גז - ביזבוז. צריך להעביר את המסר לכל נהגי ההאמר בצבא.

אסף.

ehudzeelim
19-01-23, 18:11
אסף אם הבנתי אותך,
חילקת את הצריכה בכ"ס, אבל נדמה לי שהצריכה (היחידות מופיעות בכותרת הגרף) כבר מנורמלת ל-כ"ס במקור.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

asafk
19-01-23, 18:51
כתבתי תגובה ארוכה אבל מחקתי כדי לכתוב פשוט יותר.
ב44 כס ו 2000 סלד המנוע צורך 228 גרם לכס לשעה.
ב125 כס ו3400 סלד המנוע צורך 211 גרם לכס לשעה.
זה אומר שכדי לחסוך צריך להעמיס את ההאמר ולתת גז.

אסף.

נמרוד
19-01-23, 18:51
האם זה בכלל ניסוי שבאמת נעשה על ידי צה"ל? או שסתם משתמשים בשם?
זכור לי שהיה פה לפני הרבה שנים איזה סיפור דומה, משווק ישראלי של פרופלור או משהו שנפנף בבדיקות באוניברסיטת בן גוריון ובסוף הסתבר שלא בן גוריון ולא ז'בוטינסקי.

asafk
19-01-23, 18:56
אני מנסה 'לבטל' את הנירמול כדי להראות שמדובר ב'דיג' של נתונים. מצאו את הנקודה האחת שבה לכאורה יש חיסכון אבל התעלמו מכל נקודה אחרת.
מה לגבי תנאי הניסוי? מנוע חם? טמפ' שמן? טרמוסטט פתוח או סגור? כל הדברים האלו גונבים די הרבה כוחות סוס.
מה לגבי ההטיה הסטטיסטית שלא לומר רמת סמך אפסית? מובהקות של כלום? שתי ריצות בתנאים לא ידועים זה לא ניסוי.

אסף.

asafk
19-01-23, 18:58
זכור לי שהיה פה לפני הרבה שנים איזה סיפור דומה, משווק ישראלי של פרופלור או משהו שנפנף בבדיקות באוניברסיטת בן גוריון ובסוף הסתבר שלא בן גוריון ולא ז'בוטינסקי.

ביררתי. המשווק הצליח לקבל גישה למתקן ההרצה במש"א וביצע שם בעצמו את הניסוי עם מכשור שלו ומערכת דגימה שלו. גם התוצאות שלו.

אסף.

asafk
19-01-23, 19:01
אסף אם הבנתי אותך,
חילקת את הצריכה בכ"ס, אבל נדמה לי שהצריכה (היחידות מופיעות בכותרת הגרף) כבר מנורמלת ל-כ"ס במקור.

Sent from my SM-J710F using Tapatalkאתה צודק וזו טעות שלי.
התגובות האחרונות שלי מדוייקות יותר.

אסף.

ehudzeelim
19-01-23, 19:45
הפעם אני אהיה סנגור
דווקא מנתוני המנוע (או מנוע דטרויט דיזל דומה מאד?) נראה שצריכת הדלק למעשה לא משתנה בטווח בין 50 כ"ס ל-130 כ"ס (הגרף התחתון זה צריכת דלק, האמצעי זה כ"ס).
הצריכה גם דומה מאד בערכים (0.4 lb/bhp*h) למה שנמדד בפרסום הזה.
זה כמובן לא מעלה או מוריד כלום לגבי יעילות המוצר, או רמת ההצגה המדעית.
אני מדבר על נתוני המנוע בלבד.

142299

דרור ברלי
20-01-23, 10:41

היה פעם, לא כל כך מזמן, איזה תוסף קסמים מתוצרת ישראל שמיועד להוספה למנועים בלויים עם ק"מ גבוה והיה אמור לבנות מתכת חסרה יש מאין, שמשווקיו השוויצו ש"פותח במכון ויצמן".

לא טרחתי לבדוק את נכונות הטענה וגם לא לקנות את המוצר.

יש עוד פירמה של תוספים, לא זוכר את השם, כן זוכר שזה מוצר רוסי, די ותיק, שמישהו ניסה לדחוף לי לפני חודשיים. טוען לכל מיני לקוחות ותיקים שלו - רשויות וגופים גדולים שמשתמשים בזה קבוע ומאוד מרוצים. שמחתי לתרומתו לכלכלת רוסיה ואיחלתי לו הצלחה.

ד ו ר ו ן
20-01-23, 11:12
היה פעם, לא כל כך מזמן, איזה תוסף קסמים מתוצרת ישראל שמיועד להוספה למנועים בלויים עם ק"מ גבוה והיה אמור לבנות מתכת חסרה יש מאין, שמשווקיו השוויצו ש"פותח במכון ויצמן".
.
יש מצב שאתה עושה סלט.
היה NanoLube שפותח עם ויצמן עם פרופסור אמיתי מאחוריו.
אבל זה לא התיימר לגדל מתכת.
הם דווקא היו די מדוייקים בתאור, זה חומר מפחית חיכוך.

דרור ברלי
20-01-23, 11:15
יש מצב שזה המוצר שהתכוונתי.

אם היה כל כך מוצלח, למה זה נעלם?

כמה עשרות שנים אחורה, תחילת האייטיז. היה גם משהו בשם NRG שעשה את אותה עבודה. הפחית חיכוך ואפשר למנועים להמשיך לעבוד ללא שמן לכאורה. מה עלה בגורלו?

ד ו ר ו ן
20-01-23, 11:32
יש מצב שזה המוצר שהתכוונתי.
אם היה כל כך מוצלח, למה זה נעלם?

לא סנגור שלו אבל לא נעלם, ולהבנתי מיושם במוצרים נוספים.
ויש כמה וכמה מותגים גדולים שמשלבים את הטכנולוגיה במוצרים שלהם.
יכול להיות שהם עושים את הרווח במקום אחר?

ehudzeelim
20-01-23, 12:32
מי אמר NRG

142311

נמרוד
24-07-23, 10:46
החברה הנדונה פה, "טראקנט" שוב בכותרות - אמנם בכותרות האחוריות של המדור הפרסומי שמודבק לשולי מדור הכלכלה שפעם היו זורקים ישר לפח אבל היום זה אינטרנט.
https://www.ynet.co.il/capital/article/r1che3cqn

מה המילה העברית לscam? לא יודע, אבל טראקנט דוגמא מצויינת!

opl
24-07-23, 11:37
התגובות המזוייפות זה הדובדבן...

גיתאי נוה
25-07-23, 16:45
אם בענייני נחשים עסקינן.
אחד הבוגרים שלנו, רב חובל וותיק, נתן לי המלצה על תוסף השמן הבא של פוליטרון.
אומר שחיל הים משתמש, וגם בספנות אזרחית.
מעבר לזה, הוא מכיר אישית אירוע שבו אשתו של חבר נסעה ללא שמן מנוע (דפיקה למטה) במשך כ-45 דקות - והגיעה ללא נזק.

https://www.polytronisrael.com/%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%A8%D7% 95%D7%9F-%D7%AA%D7%95%D7%A1%D7%A3-%D7%9C%D7%93%D7%9C%D7%A7/

מישו פה מכיר?

ד ו ר ו ן
25-07-23, 17:06
אם בענייני נחשים עסקינן.
מעבר לזה, הוא מכיר אישית אירוע שבו אשתו של חבר נסעה ללא שמן מנוע (דפיקה למטה) במשך כ-45 דקות - והגיעה ללא נזק.

https://www.polytronisrael.com/%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%A8%D7% 95%D7%9F-%D7%AA%D7%95%D7%A1%D7%A3-%D7%9C%D7%93%D7%9C%D7%A7/

מישו פה מכיר?

כן.
השתמשתי בתיבת הילוכים ידנית חורקת של סובארו ישנה, שהייתה אצלי למשמרת של חבר שנסע לכמה שנים לחול.
בחזקת מה כבר יכול להיות?..

מרמה של קושי בהחלפת הילוכים, זה העלים את הבעיה. לא חזרה ב-3 שנים שהרכב היה אצלי.
הוכנס בהמשך גם למנוע.
בזמנו, גם נדב42 הכניס לגיר ידני חורק ודיווח על תוצאה טובה.

אחרי זה התחלתי לצרף גם לגיר טרנס ודיפ בגמל.

במנוע ישן נוסף, העבודה הפכה חלקה יותר בצורה בולטת.
זה נוזלי, לא דבש.

נמרוד
25-07-23, 17:46
אם בענייני נחשים עסקינן.

מישו פה מכיר?

אני לא מכיר.
מקריאה של הקישור שלך, גיתאי, וכן מחיפוש זריז בגוגל של polytron ultra perfromance, אכן עושה רושם שפוליטרון זה סוג של שמן נחשים.

asafk
25-07-23, 17:51
יכול להיות שזה פשוט..... שמן?

אסף.

גיתאי נוה
25-07-23, 19:22
אני לא מכיר.
מקריאה של הקישור שלך, גיתאי, וכן מחיפוש זריז בגוגל של polytron ultra perfromance, אכן עושה רושם שפוליטרון זה סוג של שמן נחשים.
מעניין, מה הממצאים שקיבלת?

דורון מדווח פה על שרשרת של תוצאות חיוביות מורגשות. מעניין הסיפור.
האם העובדה שחיל הים ובספינות אזרחיות משתמשים בו אינה מהווה שום פקטור? (אני לא מכיר את תהליכי קבלת ההחלטות במקומות האלה)

נמרוד
25-07-23, 19:38
מעניין, מה הממצאים שקיבלת?

דורון מדווח פה על שרשרת של תוצאות חיוביות מורגשות. מעניין הסיפור.
האם העובדה שחיל הים ובספינות אזרחיות משתמשים בו אינה מהווה שום פקטור? (אני לא מכיר את תהליכי קבלת ההחלטות במקומות האלה)

גיתאי, לקחת שמועה והפכת אותה ל"עובדה שחיל הים...", הוספת עוד חוות דעת אנקדוטלית של חבר פורום, ואתה מצפה ממני לעשות מחקר אינטרנט רציני, על עוד מותג אחד מני רבים שצצים כל הזמן? זה הבעיה עם שמני נחשים - במקום שהמותג יתאמץ להוכיח מה הוא כן, אני נדרש להוכיח שאין לו אחות.

אם הם מגלים את השרשור הזה כי הדבר היחיד שהם כנראה עושים זה SEO - שהמשווק שלהם יכנס ויסביר. עד אז - אני טוען - בשביל מנועי החיפוש - פוליטרון זה שמן נחשים.

גיתאי נוה
25-07-23, 19:52
גיתאי, לקחת שמועה והפכת אותה ל"עובדה שחיל הים...", הוספת עוד חוות דעת אנקדוטלית של חבר פורום, ואתה מצפה ממני לעשות מחקר אינטרנט רציני, על עוד מותג אחד מני רבים שצצים כל הזמן? זה הבעיה עם שמני נחשים - במקום שהמותג יתאמץ להוכיח מה הוא כן, אני נדרש להוכיח שאין לו אחות.

אם הם מגלים את השרשור הזה כי הדבר היחיד שהם כנראה עושים זה SEO - שהמשווק שלהם יכנס ויסביר. עד אז - אני טוען - בשביל מנועי החיפוש - פוליטרון זה שמן נחשים.

תשובה לגיטימית. אם כי לגבי חיל הים והספנות האזרחית לא מדובר בשמועה.

נמרוד
25-07-23, 20:03
תחזור לראש השרשור, גם שם זה התחיל מ"עובדה" לכאורה על ניסוי של צה"ל במוצר הקיקיוני של חברת טראקנט. אם יש לנו חבר בפורום עם קשרים בחיל הים כמו שיש בחיל החימוש, שיבדוק את העניין.

גיתאי נוה
25-07-23, 20:04
תחזור לראש השרשור, גם שם זה התחיל מ"עובדה" לכאורה על ניסוי של צה"ל במוצר הקיקיוני של חברת טראקנט. אם יש לנו חבר בפורום עם קשרים בחיל הים כמו שיש בחיל החימוש, שיבדוק את העניין.
מעביר לתגובתו

ד ו ר ו ן
25-07-23, 20:10
קיבלו בחינם ולא עשה נזק עד כה?

ד ו ר ו ן
25-07-23, 20:19
יכול להיות שזה פשוט..... שמן?

אסף.

זה עשה לגיר משהו אחר מעבר למצב עם שמן טרי, תקין ואיכותי.

לא בדקתי כימייה, כי זה היה פלסטר לרכב שהוגדר מראש שמשקיעים בו את המינימום להשאירו בחיים עד שהחבר חוזר מחו״ל.
יאללה צחוקים, מה כבר יקרה?

ניסיתי אחרי המלצה של חבר אחר ששיחק עם זה.
השינוי היה מאד ברור ומתמשך.

זה לא בחזקת תחושות פסבדו של ״מרגיש שהוסיף כוח/דלק/נהיה רכב ספורט בלבלבלה״. לא קרה.

בעיה מוגדרת- גיר ידני פשוט, מאד קל להרגיש הבדל בין חורק לעובד.

הדסופה
25-07-23, 20:24
המוסכניק פה בקיבוץ שהוא בחור טוב עם דיווחים דומים לגבי השימוש בפוליטרון ברכבים שכבר לא משהו
הוא תמיד מציע ואני תמיד אומר לא כי בעיקר אני לא מזהה בעייה אמיתית אז פחות נוטה לשחק

Sent from my iPhone using Tapatalk

ehudzeelim
25-07-23, 22:42
בזמנו היה מוצר שנקרא פולודיין (אולי עדיין קיים לא בדקתי), לדעתי הפוליטרון מגיע מאותו בית, לא יודע אם מדובר באותה כימיה, אבל אולי מישהו פה כן יודע.
בחיפוש זריז נמצאו השרשורים האלה:

https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/25926-%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%93%D7%99%D7% 99%D7%9F

https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/85583-%D7%9E%D7%99%D7%A9%D7%94%D7%95-%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8-%D7%AA%D7%95%D7%A1%D7%A3-%D7%93%D7%9C%D7%A7-%D7%91%D7%A9%D7%9D-%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%99%D7% 9F

שדי תואמים את מה שנכתב פה בשרשור.

ד ו ר ו ן
25-07-23, 23:42
בזמנו היה מוצר שנקרא פולודיין (

אותו מותג להבנתי.
(יש לשמן ויש לדלק)

יונתןמצפה
26-07-23, 00:41
פוליטרון (בעבר פולידיין) זה מוצר ותיק.
אני אישית מכיר אותו כ- 15 שנה.
זה לא חברה מזדמנת.
לא יכול לדווח מנסיון אישי תופעות כמו שדורון מתאר, אבל כן מכיר סיפורים דומים ממקור ראשון.
למשל-
1. חבר מכונאי שעבד במוסך עשה ניסוי על רכב לפני גריטה. הוסיף פוליטרון לשמן, נתן לרכב לעבוד קצת ורוקן שמן.
ואז הניע ונתן לו לעבוד... סיפר שאחרי מספר שעות עבודה המנוע לא הראה סימנתי התפרקות חד משמעיים (התחממות/דפיקות).
2. חבר אחר (זל) עבד כמנהל מוסך טרקטורים ותיאר בזמנו שני מוצרים:
א. גריז פוליטרון- שטען בתוקף שגירוז איתו מאריך בסדרי גודל חיי צירים ומיסבים בטרקטורים שעובדים בתחמיץ. מנסיון ארוך עם גריזים אחרים לעומת פוליטרון.
ב. ספריי שימון פוליטרון- היה הדבר היחיד שהצליח לשחרר לו שני חלקים תפוסים ששום דרך אחרת לא עבדה (כולל חימום וכד').

יש גם לא מעט חברים בעלי מקצוע ומוכרים שראו הדגמות שיווקיות של המוצר ומאוד מאוד התרשמו.

האם הכל צירוף מקרים של שמן נחשים? אני לא חושב.
האם אלו הוכחות מדעיות ליעילותו של המוצר? לא יודע.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

נמרוד
27-07-23, 18:09
האם הכל צירוף מקרים של שמן נחשים? אני לא חושב.
לא צירוף מקרים אלא אנקדוטות חסרות משמעות, והדגמות שרלטניות. באותה מידה אתה יכול לתת לחולה סופני בודד לשתות משהו, לשאוב לו את הדם, ולבדוק כמה דקות המוח שלו ממשיך לשדר אותות חשמליים. מה זה אומר לגבי המשהו שנתת לו לשתות? האם זו סיבה לשתות את המשהו הזה באופן קבוע בתור בן אדם בריא?

האם אלו הוכחות מדעיות ליעילותו של המוצר? לא יודע.
השאלה שלך היא עלבון למדע :rolleyes:

יונתןמצפה
27-07-23, 18:20
אני לא חושב שנסיון ארוך שנים ומרובה כלים של מכונאי, ושבהן יצא לו להשוות בין הרבה סוגי חומרים הוא משהו זניח.
אם בטרקטורים מסויימים הוא השתמש בחומרים מסויימים ויצא לו להחליף כך וכך מיסבים במכלולים, לעומת רכבים אחרים עם חומרים אחרים שבהם אותם מיסבים נדרשו להחלפות פחותות בסדרי גודל, קשה להתעלם מזה.
ולא מדובר על חוויה חד פעמית אלא על משהו שנבחן לאורך זמן.

כאמור, החבר זל (סיפור עצוב ממש) אז אין מי לשאול, אבל הוא לא הנושא פה...

ושוב, זה יצרן מוכר שאני אישית מכיר מעל 15 שנה. זה לא דומה ליצרן איזוטרי שנעלם אחרי התגלות התרמית.

אבל תכלס, מה אני מבין.

ד ו ר ו ן
27-07-23, 20:51
השאלה שלך היא עלבון למדע :rolleyes:
נמרוד,
גישה מקובלת במדע היא ביקורת על נתונים, שיטת הדגימה, וניתוח התוצאות.
חיפשת נתונים?
עשית ביקורת?

להגיד שלא ראית נתונים לא תופס, כי למיטב הבנתי נמרוד אינו סמכות תקנים שחייבים לעבור דרכה, נכון?

שיהיה ברור- לא מגן על המוצר(פוליטרון), לגמרי לא, אבל התשובה שלך (אם לא בדקת, והוכחת אחרת), היא באותה הרמה שהצהרת..

נמרוד
28-07-23, 00:19
חיפשת נתונים?

חיפשתי. לא מצאתי באתר האינטרנט של פוליטרון שום נתונים.

ד ו ר ו ן
28-07-23, 08:30
חיפשתי. לא מצאתי באתר האינטרנט של פוליטרון שום נתונים.

״אם״ יש לך פטנט כלשהו, אתה מעלה את המפרט שלו לכל העולם?
לא ממש.
זה שאתה לא מצאת, אומר רק שלא מצאת.

גם יצרני שמנים גדולים ומוכרים שגם מייצרים תוספים, ומכניסים אותם לשמנים שלהם לא מפרסמים פרוט, כימיה או כמויות.
זה נכון לכימיה, מטלורגיה וגם חטיפים.. ועוד ועוד.

אמר לי לפני כמה שנים מומחה בתחום כלשהו אחר, גם אם אפרסם את הנוסחא הכימית, לא תוכל להעתיק, כי יש תהליך.

לי, לך ולהרבה כאן ברור שיש בחוץ הונאות ו״שמני-נחשים״, אבל לא כל דבר שאתה לא מבין/מכיר הוא באמת משהו כזה ופסילה מיידית.

כל האמור כגישה לנושא, *אין לי שמץ היכרות עם המוצר הספציפי שפתח את השרשור*

נמרוד
28-07-23, 08:40
כל האמור כגישה לנושא, *אין לי שמץ היכרות עם המוצר הספציפי שפתח את השרשור*

אז אולי תתעניין, תקרא קצת, תפתח איזשהי היכרות, ואז תביע את דעתך?

ד ו ר ו ן
28-07-23, 09:05
אז אולי תתעניין, תקרא קצת, תפתח איזשהי היכרות, ואז תביע את דעתך?

התייחסתי לגישה המבטלת אוטומטית למה שנכתב כאן לגבי הפוליטרון.

לגבי המוצר בפתיח, קראתי את הקישורים וקישורי המשך.
התוכן כ״כ אמורפי, וחסרת תוכן שאין אפילו עם מה להתחיל.

נמרוד
28-07-23, 09:34
התייחסתי לגישה המבטלת אוטומטית למה שנכתב כאן לגבי הפוליטרון.

לגבי המוצר בפתיח, קראתי את הקישורים וקישורי המשך.
התוכן כ״כ אמורפי, וחסרת תוכן שאין אפילו עם מה להתחיל.

אם אתה לא יודע מאיפה להתחיל, אז מה אתה רוצה ממני?
מ.ש.ל

תודה רבה, שבת שלום [emoji3]

asafk
28-07-23, 10:58
נתחיל בעדותו של אותו מכונאי.
על גריז.
על תרסיס שמן חטדר.
על שמן גיר.
ובעדויות אחרות על תוסף לסולר.

כל אחד מהם מוצר אחר. שונה לחלוטין. אין מה ללמוד מביצועיו של תוסף משפר חיכוך (כלורין או ZDDP למשל) שרלוונטי לחומצה של שמן חודר (אנחנו מדברים על שלב שיחרור הבורג התפוס ולא על שלב הסיכה) וזה לא קשור לחוזק הקשר בין השמן לנושא (סבון) שבגריז שמעידים כאן על חוזקו. ויש גם תוסף דלק שאני חושב שכולנו מבינים שהוא לא אמור להיות שמן אלא אם כן זה התרגיל הידוע של להוסיף שתי כפיות שמן שתי פעימות לסולר (יש לי סיבה מסויימת לחשוד שזה כך..... )
אז .... נראה שמדובר במותג עם כמה מוצרים איכותיים בפני עצמם - כלומר שהלקוחות מרוצים מהם והם לא תוסף דלק או שמן. ועוד כמה מוצרים שהם 'קסם'
במילים אחרות מיתוג מצויין שמתבסס על מוצרים טובים ועוד כמה מוצרים שאין דרך למכור אותם אלא בעזרת השם.

אסף.

יונתןמצפה
28-07-23, 11:09
לאחר בירור עם חברים, להלן שני שיתופים/עדויות נוספות:
1. החבר שבדק מנוע ללא שמן- הסיפור המדויק: מנוע שעבד כחצי שעה עם התוסף בשמן. פורק הקרטר לגמרי. המנוע הופעל, הרכב עבד כ- 8 שעות ללא התחממות. רק לאחר כ- 8 שעות התחיל לשמוע נקישות עדינות מכוון השסתומים. זה ממקור ראשון.
2. החבר (זל) במוסך טרקטורים שך הגדש- מסתבר שגם היה מוסיף את התוסף דלק לצובר סולר הראשי (משמש את כל הטרקטורים והרכבים של הגדש). סיפר בזמנו שמאותו רגע הפסיק לחלוטין להתעסק עם מערכות הדלק ברכבים (לפני זה היה לו לא מעט התעסקות).

אני לא מנסה לדחוף פה כלום. ולא לטעון שהמוצרים עושים קסמים. אבל מכיוון שעלו פה טענות שזה לא עושה כלום חוץ מלכיס, מוצא לנכון לשתף.

ehudzeelim
28-07-23, 12:10
עדויות כאלה הן לא הוכחה מדעית, אבל אותי הן משכנעות שהמוצר טוב. כי מדובר בניסיון אמיתי בתנאים משתנים ברכבים שונים.
לי יש ניסיון אמיתי ארוך שנים עם המוצר NRG1, ואני יודע להגיד שבלפחות 10 רכבים, החל ממשאית מק f700 בשנות ה-80 שעשתה 700k קמ בשמונה שנים על מנוע קמינס שנחשב מנוע עם תוחלת חיים קצרה יחסית, ונמכרה תקינה, ועד לבערך שנת 2015, השתמשנו בתוסף שלהם לכל המנועים, דיזל ובנזין, והמנועים החזיקו והחזיקו ולא אכלו שמן.
דוגמה נוספת היתה לי חיפושית שקיבלה את התוסף, לאחר כמה שנים שחרשתי איתה את הארץ הלכה בתאונת טוטאל לוס, מכרתי את המנוע למישהו שהתקין אותו בחיפושית אחרת, שנסעה ונסעה, בערך 20 שנה סה"כ. המנהל של מוסך צ'מפיון רכב הנגב שטיפל ברכב ההוא (היה בזמנו המומחה לחיפושיות באזור) היה מזכיר לי בהתלהבות כל פעם שפגשתי אותו שהרכב ההוא עוד נוסע והמנוע שלו פיקס, ושהוא לא ראה דבר כזה.
הפסקתי להשתמש בתוספים האלה כי השמנים המודרניים מכילים כבר הרבה תוספים והאיכות שלהם השתפרה ולכן אני פחות רואה צורך להוסיף.

asafk
28-07-23, 12:17
אין קסמים. תוספים מסויימים נמצאים היום כבר בתוך השמן - כמו מוליבדן דיסולפיד או zddp. אלו באמת תוספים טובים והם לא טוענים להיות 'פלא'.
העניין הוא שמנוע מודרני - נגיד יורו 4 ומעלה - כבר מאוד רגיש למפרט המאוד מדוייק של השמן. תוסף שאתה לא יודע בוודאות שמתאים - יכול להועיל אבל יכול גם להזיק.
לכן כשכן משתמשים בתוסף נקודתית למקרה ספציפי - כדאי לדעת מה שמים.

אסף.

אלכס ב
30-07-23, 12:25

היי,

לא מרבה לכתוב אבל כן מרבה לקרוא, מבדיקה עם הגורם המוסמך ביותר, חיל הים לא משתמש בשום תוסף.

במידה וכן היה משתמש, על המציע היה להוכיח חסכון כלכלי כלשהו שיצדיק זאת. לדוגמא הארכת זמן בין טיפולים או שיפור בTBO.

בברכה,
אלכס.

-->