PDA

צפייה בגרסה מלאה : בודי ג'יפ CJ8\סופה ארוך - עזרה

דורי cj8
29-01-23, 07:54
אהלן חברים יקרים, מאוד אשמח לעזרתכם.
לפני שנה בערך רכשתי CJ8 ארוך שנת 89. כפי הנראה, הבודי הוא של סופה גם מכיוון שלוח המחוונים עם הסמל של סופה וגם כי יש עוד כמה סממנים פה ושם. סה"כ די דומה.

מכנית הכל במצב טוב מאוד. נוסע, סוחב ומגיע לאן שצריך.
לעומת זאת מצב הגוף לא הכי טוב, הרבה חלודה, פה ושם חלקים רופפים ובכללי הייתי שמח שיהיה יותר "שלם" וחזק.
השסי יחסית בסדר, לא יזיק ניקוי חול וצביעה. את החשמל חשבתי לסדר אחרי הכל, כשהכל נקי, נוח ומזמין לעבודה.

לשאלתי - הייתי רוצה כיוון לבודי שלם חדש\במצב מעולה.
ביררתי על שיפוץ פחחות וצבע וההצעות שקיבלתי הן בין 30,000 (מינימום, על פחחות וצבע בלבד) עד ל 70,000 (כולל החשמל, ללא מכניקה).
כמובן שכל בעל מקצוע זכותו לבקש מה שלדעתו נכון, פשוט לי אישית זה פחות מתאים. מה גם שראיתי לא מעט עבודת, חלקן טובות וחלקן יותר טובות, אבל עדיין זה לא עומד במבחן הזמן.

אופציה 1: ביררתי ב MD JUAN, חברה מהפיליפינים שקבלה רישיון לייצר בודי שלם של CJ וג'יפ כולל הלוגו בצד. בודי שלם ל CJ8 ארוך כולל גריל ומכסה מנוע, צבוע בפריימר עולה $3050.
זה דורש רישיון יבוא ותקנים ממשרד התחבורה. בזמנו כשנתנו לי הצעת מחיר זה הגיע ל 25,000 בערך, סה"כ הבודי כולל היבוא והמכס, אצלי בחצר.
אני עדיין מחפש יבואן שיכול לטפל בזה.

אופציה 2: מחפש בודי משומש. עד כה לא מצאתי משהו שלא מלא בחומר פחחים במקום חלקי מתכת כמו שצריך להיות. זה מתכון לצרות תוך זמן קצר.

אופציה 3: האם מישהו יודע אם למפעל תע"ר בנצרת נשארו גופים שלמים איפשהו? ואם כן איך אפשר ליצור קשר?

אופציה 4: שיפוץ עצמי. זה משהו שמאוד הייתי רוצה לעשות אבל אני לא חושב שזה יהיה טוב מספיק ובסופו של דבר יכול לעלות יותר.

אשמח לרעיונות נוספים אם יש למישהו.

רוב תודות לכולכם.
דורי

snirjeepdreamer
29-01-23, 08:19
אהלן חברים יקרים, מאוד אשמח לעזרתכם.
לפני שנה בערך רכשתי CJ8 ארוך שנת 89. כפי הנראה, הבודי הוא של סופה גם מכיוון שלוח המחוונים עם הסמל של סופה וגם כי יש עוד כמה סממנים פה ושם. סה"כ די דומה.

מכנית הכל במצב טוב מאוד. נוסע, סוחב ומגיע לאן שצריך.
לעומת זאת מצב הגוף לא הכי טוב, הרבה חלודה, פה ושם חלקים רופפים ובכללי הייתי שמח שיהיה יותר "שלם" וחזק.
השסי יחסית בסדר, לא יזיק ניקוי חול וצביעה. את החשמל חשבתי לסדר אחרי הכל, כשהכל נקי, נוח ומזמין לעבודה.

לשאלתי - הייתי רוצה כיוון לבודי שלם חדש\במצב מעולה.
ביררתי על שיפוץ פחחות וצבע וההצעות שקיבלתי הן בין 30,000 (מינימום, על פחחות וצבע בלבד) עד ל 70,000 (כולל החשמל, ללא מכניקה).
כמובן שכל בעל מקצוע זכותו לבקש מה שלדעתו נכון, פשוט לי אישית זה פחות מתאים. מה גם שראיתי לא מעט עבודת, חלקן טובות וחלקן יותר טובות, אבל עדיין זה לא עומד במבחן הזמן.

אופציה 1: ביררתי ב MD JUAN, חברה מהפיליפינים שקבלה רישיון לייצר בודי שלם של CJ וג'יפ כולל הלוגו בצד. בודי שלם ל CJ8 ארוך כולל גריל ומכסה מנוע, צבוע בפריימר עולה $3050.
זה דורש רישיון יבוא ותקנים ממשרד התחבורה. בזמנו כשנתנו לי הצעת מחיר זה הגיע ל 25,000 בערך, סה"כ הבודי כולל היבוא והמכס, אצלי בחצר.
אני עדיין מחפש יבואן שיכול לטפל בזה.

אופציה 2: מחפש בודי משומש. עד כה לא מצאתי משהו שלא מלא בחומר פחחים במקום חלקי מתכת כמו שצריך להיות. זה מתכון לצרות תוך זמן קצר.

אופציה 3: האם מישהו יודע אם למפעל תע"ר בנצרת נשארו גופים שלמים איפשהו? ואם כן איך אפשר ליצור קשר?

אופציה 4: שיפוץ עצמי. זה משהו שמאוד הייתי רוצה לעשות אבל אני לא חושב שזה יהיה טוב מספיק ובסופו של דבר יכול לעלות יותר.

אשמח לרעיונות נוספים אם יש למישהו.

רוב תודות לכולכם.
דוריהיי דורי,
ראשית יבוא הבודי בסכום שציינת נשמע עסקה במחיר סביר. כל מוסך בעל רישיון יבוא יוכל לעשות את היבוא עבורך. להתחבר עם משלח ועמיל מכס זה פשוט.

תעשיות רכב- אין עוד בודים. את האחרון אני רכשתי לפני כ 8 שנים.

בודי בארץ- לארנון מלאכי ממוסך אנדורו בפרדס חנה יש בודי ארוך במצב מצויין.
ארנון גם יכול לעשות לך את הצבע וההתקנה. ארנון מקצוען לכל הדעות ותוכל לסגור את כל הנושא אצלו במרכז

בהצלחה

Sent from my KB2003 using Tapatalk

de fox
29-01-23, 08:34
1. בודי קומפלט חדש אצלך ב 25,000 שקל נשמע כמו אחלה דיל אם הוא אכן אמיתי.
2. אין בעלי מקצוע אמיתיים בארץ שישפצו לך את הבודי ברמה טובה. אין להם למה, הם יכולים יחסית בקלות לצפות את הבודי במרק פחחים וצבע כך שמבחוץ זה ייראה מליון דולר ולגבות בהתאם.
3. לא תמצא בודי משומש במצב של פשוט להחליף ולסוע, כל בודי משומש דורש שיפוץ ברמה כזו או אחרת.
4. השיפוץ הכי יסודי והכי מקצועי יעשה על ידך במידה וזה מעניין אותך ובא לך לרכוש את הידע והכלים לעשות את זה. פה בפורום יש מספיק ידע שתוכל לשאוב ממנו לתהליך. בניגוד למה שאתה מדמיין דוקא האפשרות הזו תהיה הכי זולה (בודאות) מבחינת עלות אך הכי דורשת מבחינת משאבי זמן שלך. יש גם אופציה "היברידית" שבה אתה עושה את השיפוץ ברמת הפח ואתה מעביר לאיש מקצוע לעשות את עבודת הצבע.

בהצלחה

אגב - הסמל של תע"ר על לוח השעונים הגיע גם ב CJ (לא אופייני דוקא לסופה)

מוני אורבך
29-01-23, 08:41
שיפוץ עצמי של הבודי הוא בהחלט אפשרי.
דורש ניסיון ומומחיות אבל לא משהו שאי אפשר ללמוד.
הרשת מלאה במידע בנושא זה, וגם הרבה חברים פה, כולל עבדך הנאמן, עברנו את התהליך בהצלחה.
צריך להביא בחשבון כלים (חתכת מיג, דיסק פלפים וכו..) שעולים לא מעט.
אם אין לך אותם, עלותם כ 5K פלוס מינוס. אבל אז יש לך אותם לעוד עבודות.
אתה צריך גם מקום לעבוד עליו, והכי חשוב זמן, כי זה לוקח לא מעט זמן..
אם אתה גר במושב או יש לך אפשרות להשכיר מקום במושב או קיבוץ, אתה מסודר.
זה פתרון מצוין וזול אבל רק אם אתה אוהב לעשות שיפוץ כזה.
במידה ולא, עדיף לשלם את ה 30 אלף.

Udim
29-01-23, 09:10
אני הייתי אומר לך לחכות עם כניסה לפרויקט יקר וארוך כ״כ, לפי מה שאתה מתאר נשמע שאפשר עם קצת פלסטרים להגיע למצב סביר בבודי לתקופה הקרובה ואז להבין שאתה משוכנע שאתה רוצה להשאיר אצלך את הרכב ולהיכנס להשקעה כזאת של כסף וזמן
האופציה הזו פותחת לך עוד אפשרות והיא לקנות בודי בנוסף למה שיש לך היום ולעבוד עליו במקביל ואז לא תצטרך להשבית את הרכב, זה כנראה יקח לך יותר זמן (תואר באוני׳ הפתוחה) מהאופציה של לעבוד על הרכב שלך אבל תקבל יתרון גדול של רכב שאתה עדיין יכול להיות ממנו
וזמן ללמוד להעמיק בפרויקט
לא התנסיתי בפרויקט כזה אבל ממה שאני קורא כאן ומניסיון שלי בפרויקט קטנים יותר, זה תמיד לוקח יותר ממה שאנחנו מתכננים
אודי

Sent from my iPhone using Tapatalk

אומי5
29-01-23, 16:57
לפי פתח הדלק ובתי גלגל אחוריים זה בודי של CJ .
אם אני זוכר נכון היה איזה דיבור על זה שהסדנה הזו זה נוכלות, הייתי מזמין משהו סמלי לפני שהייתי מזמין בודי.

GodsFather
29-01-23, 17:58
אם אתה חושב להזמין מהפיליפינים משהו בסדר גודל כזה, מבלי שתבקר שם ותראה את המקום ואם אפשר גם לראות את התהליך /המוצר ושכל הסיפור יצליח במכה ראשונה וכמצופה, זו תמימות.

המקום נראה legit אבל צריך להכיר את התרבות והאנשים ואיך שאדם זר foreigner נתפס שם. גם בביקורות בגוגל הדעות חלוקות.

אתה יכול לנסות לבדוק עם הקהילה היהודית שם, אולי יכולים לחבר אותך ליהודי שיעזור לך בהתקשרות. אני מכיר לפחות אחד כזה שם.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

יונימוג אדום
29-01-23, 18:30
כמו שכבר אמרו קודמיי - השיפוץ הטוב ביותר תעשה אתה בעצמך !!!
חד משמעי , אל תפחד מכלום , בהתחלה זה נראה חור שחור - איפה בכלל מתחילים ולאן ממשיכים מכאן אולם ככל שנכנסים יותר לפרוייקט מתחילים להבין כיצד בנוי הבודי , היכן חיזוקי הפח , ואיך לעבוד עם הפחים והריתוכים .
אני שיפצתי כבר במו ידיי שלושה כלי רכב וטוסטוס , הכל כולל הכל ( לא כולל הכנה לצבע וצביעה - לזה יש לי בעל מקצוע ממש נדיר ) .
מוזמן לבקר בסדנה שלי בקריית אריה ולהבין כיצד מתחילים ואיך מסיימים פרוייקט .
הסיפוק בסיום הפרוייקט הוא בלתי נתפש - את כל זה עשיתי בעצמי וואווווווו .
צמת חשמל הבאתי משומשת מקורית מחו''ל , דשבורד תיכננתי ובניתי משהו שמתאים לי אישית ואת כל הסידור הפנימי וכלוב בטיחות תיכננתי לפי טעמי .
מוזמן ליצור קשר ואשמח לייעץ ולתמוך .

אילן - 050-5249686

דורי cj8
30-01-23, 05:23
חבר'ה תודה רבה לכולם על התשובות המקיפות.

בסוף אני מאמין שכדי לצאת מההלם ההתחלתי של "איך לעזאזל מתחילים" כשאתה מסתכל על הג'יפ שלך, צריך פשוט לעשות.
היו לי כמה התפרצויות כאלו. החלפתי הגה, סוויץ' הנעה, קרבורטור, רדיאטור, בושינגים, בולמי זעזועים ועוד כמה דברים. היה פלות נורא ממה ששיערתי ולכן אני מניח שבסופו של דבר, כל העבודה תהיה בסגנון. יש מלא אתגרים ורגעים שאתה פשוט עוזב את הכלים והולך מתסכול ואז יום למחרת פותר את הבעיה בשתי דקות, בלי להצליח להבין על מה נעצרתי אתמול :rolleyes:

מההתחלה הגעתי למסקנה שצריך להפריד בודי משסי ולהתחיל לעבוד - אבל גם בגלל שעוד לא סידרתי לעצמי מקום זה לא קורה, אז חשבתי על מיקור חוץ לדבר הזה.
מה שטוב כאן בערבה זה שיש חצי שנה שקשה לצאת לטיולים בקיץ וזה זמן מעולה להתקדם עם שיפוצים.
אני עדיין מתלבט אם להתחיל לבד או לקצר תהליכים.
בסוף יעבור לי ופשוט אתחיל. נראה לי כמו האפשרות הכי הגיונית וכיפית.

כמובן שאנסה לעדכן כאן, בתקווה שזה יעזור קצת למישהו אי שם.
תודה לכולם.

shmil
30-01-23, 21:34
כמה דורי כבר יש בערבה?
אם זה הדורי שאני חושב, יש לך הרבה את מי לשאול, ובראש ובראשונה את המורגן.
ואם הוא קשה להשגה, תקח את הטלפון שלי מהBEAR.

ishc
01-02-23, 17:08
דורי???? גם אתה פה????
ברוך הבא (בהנחה שאתה הדורי שאני חושב עליו)
[emoji869][emoji869][emoji869]

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

-->