PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיפורה של כננת

אייל
04-02-23, 19:15
כשקניתי את הג'יפ הוא הגיע עם כננת Warn9000i שעבדה רק לכיוון אחד (גלילה החוצה). הבחור שמכר את הג'יפ הבהיר לי שאין לו מושג מה הבעיה והוא מעולם לא השתמש בכננת (ככה הוא קנה את הג'יפ).
החבר'ה שבדקו איתי את הג'יפ העריכו שמדובר בתקלת מתג בשלט או "משהו פשוט כזה".
אז התחלתי לבדוק, פתחתי את גשר הכננת כדי להבין שמישהו בוורן רצה לעשות משהו מתוחכם ומורכב רק כדי שיחשבו שהוא חכם. פניתי ליואב האחד והיחיד והוא שלח לי שרטוט של חיבור השלט. שרטוט מעולה ומדויק שרק סיבך אותי יותר.
אז גייסתי את ליאור, חבר מהמושב שהוא מהנדס אלקטרוניקה עם מלא תארים אבל בעיקר עם נחישות ומוטיבצייה לפתור תקלות מורכבות בהם זורם זרם שאינו מרטיב.
במקביל, עשיתי עסקת החלפה של כננת מעולה Warn9000xd על warn 8000i מעפנה כי הנוכל ששכנע אותי להחליף רצה כננת נסתרת לטויוטה שלו. אני הצעתי לליאור פשוט לקחת את כל הקרביים של הכננת שכוללים ארבעה סולונואידים ולהחליף ראש בראש על הכננת שמורכבת על הסופה. ליאור סרב בנחישות ואמר שאנחנו מתקנים וזהו.
אז מה גילינו בדרך?
הסולונואיד הראשון (השמאלי) בכלל הגיע מעולם הטרקטורים ואולי הוא מכיר את וורן באפט אבל כננת של וורן לא ממש באה לו טוב. מתברר שאת המינוס שלו הוא מקבל מהגוף ולא מהרגל של המינוס כמו שאר הסולונואידים בכננת. בנוסף, חיווט מתג ההפעלה של הכננת היה הפוך.
עכשיו הכננת עובדת בשני הכיוונים.

מסקנה: לכל עבודה שאין לכם מושג מה עושים בה או איך לכל הרוחות מסיימים אותה, תביאו חבר נחוש שמבין מה הוא עושה. או במילים אחרות, תחזיקו בזכרון של הטלפון מלאי של אנשים שמבינים במלא נושאים ואז אתם מסודרים.

ד ו ר ו ן
04-02-23, 19:39
בגי״ה.

-->