PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ בעניין תאונת דרכים

חנן-ג'יפולוג
23-02-23, 22:39
היי.

בתי פנתה בצומת פניית פרסה.
מולה הגיע רכב שנסע לאט ואותת ימינה.
בפועל הוא לא פנה ימינה, המשיך ישר, ובתי נכנסה בו במהלך הפרסה כי הבינה שהוא הולך לפנות ימינה.
אין פצועים. נזקי פח לא מבוטלים. הייתי רוצה להימנע מהפעלת הביטוח שלי והשאלה היא אם העובדה שהוא אותת ולא פנה יכולה להעביר את האחריות אליו.

הבחור עם רשיון חמישה חודשים. אמו שהיתה לידו טענה לאחר התאונה שהיא נהגה וגם מסרה את צילום רשיון הנהיגה שלה. יותר מאוחר כשביקשתי בוואטסאפ מבעלה את צילום רשיון הנהיגה של הילד, הוא כתב לי שאשתו נהגה. לאחר שכתבתי לו שאני רואה בסרטון אחרת הוא שלח את הרשיון של הילד.
בסרטון ממצלמת הדרך שלנו רואים את כל האירוע, כולל האיתות ומי באמת נהג ומי ישב בכסא הנוסע.

מה אומרים?

shmil
23-02-23, 22:55
אני הייתי ממליץ לו לקחת אחריות, ולא שאפנה לחברת הביטוח שלו ולמשטרה.
לטעמי - העובדה שאותת ימינה אך לא פנה לא מעבירה הנטל באופן מוחלט.
קונים/מוכרים.

חנן-ג'יפולוג
23-02-23, 23:09
תודה. לשתף אתו את הסרטון?

באיזו עילה אני יכול לפנות למשטרה? אי מסירת פרטים?

מוטי ג.
23-02-23, 23:16
בהמשך למה ששמיל כתב, אני הייתי מעורב בתאונה דומה עם "פצועים של ממש", השופט פסק שאני נכנסתי לנתיב של רכב שנוסע ישר ולכן הוא בעל זכות קדימה ואני אשם.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

shmil
24-02-23, 09:55
תודה. לשתף אתו את הסרטון?

באיזו עילה אני יכול לפנות למשטרה? אי מסירת פרטים?

בעילה של מסירת פרטים כוזבים והטעייה/הדחה לעשות שקר.
המשטרה לא באמת תעשה עם זה משהו, וגם חברת הביטוח לא , להיפך, היא עשוייה להתכחש לאחריותה בנימוק של הטעיה או מסירת מידע כוזב על ידי המבוטח.
אבל אולי האיום יעשה משהו.

נמרוד
24-02-23, 10:10
לנהג מהצד השני שאותת בטעות אבל המשיך ישר אולי יש אשמה תורמת, אבל האשמה העיקרית היא הנהגת שעשתה את הפרסה. זכות הקדימה לא הייתה שלה בשום מצב.

למה האמא לקחה אחריות במקום הבן? קצת היסטריה כנראה, אבל לא רלוונטי, כי הוא לא האשם הישיר בתאונה.

חנן-ג'יפולוג
24-02-23, 10:18
תודה. החלטתי לוותר על כל עימות, לבלוע את הגלולה ולתקן הכול על הביטוח שלי. הלכה הנחת היעדר התביעות. לפחות יש לי ביטול השתתפות עצמית.

חנן-ג'יפולוג
24-02-23, 10:25
דבר נוסף, אף פעם לא עפתי על הטרנד של מצלמות דרך, אבל לאיוניק הרכבתי כאלה מלפנים ומאחור שמצלמות 24/7 , הרכב יקר, והפגושים עם שלושה ראדארים ותריסים אלקטרוניים וזה יקר בטירוף. עשרות אלפי שקלים.

אז הפעם זה לא עזר לי חומרית, אבל התחושה הקשה של הילדה השתפרה בזכות הוידאו כשהיא הצליחה להבין למה בכלל היא נכנסה לצומת.
ברור היא אשמה, והיא לא אמורה לסמוך על איתותים, אבל זה באמת הקל עליה, כי עד שראינו את הסרטון היא לא הבינה איך היא עשתה את זה.

אז התחושה הזו שווה 300ש"ח. לחלוטין.

raanan
24-02-23, 12:53
חנן,
צריך לתת דגש על הראיה המרחבית.
נהגים צעירים בד"כ יש להם ראיית "מנהרה" וממוקדים במה שהם צריכים לבצע.
צריך לדחוף אותם להבין כל הזמן את הסביבה (מראות) ולנסות לצפות תנועה של נהגים אחרים בפרט לקראת צמתים.
לרוכבי דו גלגלי זה נרכש בד"כ מהר

GodsFather
24-02-23, 13:41
חנן,
צריך לתת דגש על הראיה המרחבית.
נהגים צעירים בד"כ יש להם ראיית "מנהרה" וממוקדים במה שהם צריכים לבצע.
צריך לדחוף אותם להבין כל הזמן את הסביבה (מראות) ולנסות לצפות תנועה של נהגים אחרים בפרט לקראת צמתים.
לרוכבי דו גלגלי זה נרכש בד"כ מהרצריך ללמוד את מה שאנחנו יודעים מנסיון רב שנים - אי אפשר לסמוך על הצד השני בכביש, שום איתות או פעולה גם אם חוקית, לא מחייבת את האחרים מלפעול כשורה.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

kd2
24-02-23, 17:10
בעילה של מסירת פרטים כוזבים והטעייה/הדחה לעשות שקר.
המשטרה לא באמת תעשה עם זה משהו

די מטורף בעיניי שזה לא משהו משמעותי.
ככה בדיוק מדרדרים מאחורי הקלעים את ההתנהגות במרחב הציבורי, שניסיון לשקר הוא משתלם, כי הוא לא בא עם מחירים אם נתפסת.
על הפנים.

OFF-RoaD
24-02-23, 17:23
ניחוש שלי - אין לרכב השני ביטוח לנהג חדש/צעיר, והם חששו שיתפס נוהג בו במקרה והאשמה כן שלהם.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

raanan
24-02-23, 17:31
והאשמה כן שלהם.

אתה טועה !
נכנסת לצומת בירוק , היה רכב שעבר באדום שלו ,
פגעת בו בצד, גם אתה אשם !
אם הוא פגע בך, אז אתה "נקי" לחלוטין מאשמה.

ד ו ר ו ן
24-02-23, 18:59
תודה. החלטתי לוותר על כל עימות, לבלוע את הגלולה ולתקן הכול על הביטוח שלי. הלכה הנחת היעדר התביעות. לפחות יש לי ביטול השתתפות עצמית.

בחרת נכון לדעתי.
השקרים שלהם זה בעיה שלהם עם הביטוח שלהם.
לך זה לא היה תורם כנראה כלום להפחתה של משהו, כי האשמה העיקרית היא שלכם.

OFF-RoaD
24-02-23, 19:06
אתה טועה !
נכנסת לצומת בירוק , היה רכב שעבר באדום שלו ,
פגעת בו בצד, גם אתה אשם !
אם הוא פגע בך, אז אתה "נקי" לחלוטין מאשמה.מה? מה זה הצ'רי פיקינג ההזוי הזה?
קראת מה כתבתי?
איך הצלחת להבין שאני כותב שהנהג המאותת אשם?

ניר ל
25-02-23, 00:19
2 הסנט שלי
קח בחשבון שאם אתה מעביר את הפרטים האלו לביטוח שלך ומן הסתם אתה תתבקש על ידם לעשות כן, הם ישלמו לך על התביעה העצמית אבל יתבעו את הנהג השני על חלקו בתאונה ויחזירו לעצמם חלק יחסי מהסכום. בתך תזומן לעדות בבית המשפט.

איל מ
25-02-23, 09:46
בתו תזומן לבית משפט רק אם היא תגיד שהיא לא אשמה.
אם היא תודה באשמה זה יסגר בין חברות הביטוח.

-->