PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוק יד 2 של הרנגלרים נרגע?

KOOKE
23-03-23, 07:58
אין לי כוונה להחליף את הרנגלר שלי אבל אוהב לעקוב אחר שוק יד 2 של הרנגלר גם בלוח יד 2 וגם בספר הפנים.

לתחושתי ולהערכתי השוק במגמת ירידה בעיקר בדגמים החדשים יותר שנת 2019 ומעלה - רכבים אפילו משופרים קלות או כמעט חדשים נמכרים במחיר מחירון ואפילו מתחת למחיר מחירון - ימות המשיח או סתם חלק מהטרללת שהמדינה נתונה בו

גם רנגלרים ישנים יותר דגמי JK משופרים מאד נמכרים כעת במחירים שפויים יותר.

אז מי שמחפש ורוצה כעת זה הזמן - זה שוק של קונים כעת

נא לא להפוך השירשור לדיון פוליטי יש מספיק מזה בחדשות ובמדיה החברתית.

Galaye
23-03-23, 08:06
בוקר אור
כן זה בהחלט נראה ככה
מעניין בכמה נמכרים בפועל .
ויש גם כמה במגרש של סמלת כמו חדש למי שרוצה(לי אין אישור משרת האוצר) ...
אני הולך לשם כל כמה זמן ונראה שהרוביקון שמופיעים שם עפים תוך כמה ימים .

דניאל מאירי
23-03-23, 09:14
גם בלנד קרוזר אותו הדבר.
דניאל

shachar
23-03-23, 09:38
ראשית
כסף פתאום עולה כסף

וגם התחושה שיהיה פחות ממנו נותן אותותיו על מוצרי צריכה שאינם בסיסיים
(הלכתי מסביב לפוליטיקה)

שגיא S
23-03-23, 09:38
בוקר טוב :)
המצב דומה עד זהה בכל השוק, חברים חווים את זה עם רכבים למכירה, וזה זמן טוב לקונים.
תוצאה של אינפלציה, עליה בריבית ועליה ביוקר המחיה בעקבות זה.
שוק הרכב הוא השוק השני בגודלו בארץ ברמת המינוף שלו (אחרי המשכנתאות) - הריבית שאנשים משלמים על העסקאות מימון (נדלן או רכב) עלו, וכבר יותר קשה לעמוד בתשלומים הללו בשוטף.

סתם אנקדוטה, בחיפושיי אחרי דיסקברי, הציעו לי רכב -80 אלף שקל (לפני שנה), השבוע הוא נמכר ב-25.

asafk
23-03-23, 10:12
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2 Ecom%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D1 25809&share_tid=125809&share_fid=22239&share_type=t&link_source=app

כן.

אסף.

sgill
23-03-23, 10:42
גם לדעתי שוק הרנגלרים נרגע קצת.
אבל אין כמעט רנגלר אחד דומה למשנהו, כל אחד עם שדרוגים שונים באיכויות שונות ובעלויות משתנות.
לכן, למחירון לעולם לא תהיה משמעות אמיתית למעט נקודת התחלה בסיסית.
אם מדובר ברנגלרים יחסית חדשים ולא משודרגים, כן, הם קרובים למחירון. (כי החדשים חוסמים אותם מלמעלה).

ומהצד השני של הקשת המוטורית, טסלה שהיו נמכרות כמשומשות במחיר יותר גבוה מחדשות, צנחו ונמכרות במחירים הגיוניים עם ירידה של 10%-15% מערך הרכב על כל שנת שימוש. הרבה מזה כי טסלות נקנו במינוף והיום קשה לשלם את הריביות וגם כי הצטבר מלאי אצל טסלה ישראל ולא צריך לחכות חודשים לרכב חדש. בנוסף, קיצוץ המחיר של החדשות פגע במשומשות.

בקרוב לכל אחד מאיתנו - ג'יפ לשטח, לנדקרוזר ליום יום וטסלה להרגשה הירוקה.. :-)

אבי ביטר
23-03-23, 11:10
אהבתי את התגובה הקודמת, בעיקר הפיסקה הראשונה, זה כולכך נכון.

כשחיפשתי רוביקון משומש בטווח שנים די מצומצם, השונות הייתה מבחינת השיפורים או אופי השימוש - מטורפת.

בכל מקרה,
יש רגיעה בנדלן
יש רגיעה בתיירות פנים
מסעדנות
איפה לא?

הריבית הגבוהה (אתמול העלו שוב בארהב) עוצרת הכל, גם את שוק הרכבים שמבוסס בחלקו הגדול על הלוואות.

זאת המטרה של בנק ישראל, לחנוק אותנו קצת, ולעצור את השתוללות המחירים.

אבל
כלים מבוקשים, עם נתונים טובים ומראה טוב, יימכרו טוב.
כלים ״ככה ככה״, הראשונים לחטוף במכירה.

ויש עוד פרמטרים לדעתי, לקלות המכירה ולביקוש, במיוחד לרנגלרים
אנשים משפרים את הרכב בטירוף, מלחמת חימוש למלחמה באוקריאנה, ובמכירה נתקלים בקשיים רציניים, וחוסר התעניינות.
הרי מה הסיכוי שהשיפורים המטורפים האלה ייקלעו לטעם של הקונה ? לא לכל אחד זה מתאים.
מה הסיכוי שהקונה לא יגלגל מחשבות עם עצמו על אופי השימוש של כלי כזה עם השיפורים האלה?
מה עדיף לי, כלי שכל סופש בילה בעדשה, או כלי הגיוני יותר, או בעיקר פוזה ?
ואם עדשה זה משהו שמעניין אותי, אז אני רוצה לבנות לבד, ולא לסמוך על אחרים.
עוד משהו שמשפיע לדעתי.

יוני5
23-03-23, 15:48
אנשים משפרים את הרכב בטירוף, מלחמת חימוש למלחמה באוקריאנה, ובמכירה נתקלים בקשיים רציניים, וחוסר התעניינות.
הרי מה הסיכוי שהשיפורים המטורפים האלה ייקלעו לטעם של הקונה ? לא לכל אחד זה מתאים.
מה הסיכוי שהקונה לא יגלגל מחשבות עם עצמו על אופי השימוש של כלי כזה עם השיפורים האלה?

++1

Galaye
23-03-23, 17:52

כשחיפשתי רוביקון משומש בטווח שנים די מצומצם, השונות הייתה מבחינת השיפורים או אופי השימוש - מטורפת.

בכל מקרה,
יש רגיעה בנדלן
יש רגיעה בתיירות פנים
מסעדנות
איפה לא?

הריבית הגבוהה (אתמול העלו שוב בארהב) עוצרת הכל, גם את שוק הרכבים שמבוסס בחלקו הגדול על הלוואות.

אבל

עוד משהו שמשפיע לדעתי.

צודק
מחזק++

Sent from my iPhone using Tapatalk

KOOKE
23-03-23, 18:54
בעניין השיפורים ברנגלר כגורם המקשה על המכירה אני מסכים רק חלקית עם אבי ביטר.

נהוג לכתוב במודעות המכירה "למבינים"...תכלס זה נכון, המבינים האלו צודקים כשהם מחפשים רכב שכבר משופר להפליא גם אם לא כל השיפורים בדיוק לטעמם או כפי שהם היו עושים.

מבחינה כלכלית לקנות רכב שטח שכבר שופר על ידי הבעלים הקודם זו העיסקה הכי נכונה ומשתלמת.

לרוב מחיר מכירת הרכב כיד שנייה לא מכסה אפילו בחצי את ההשקעה ברכב מבחינת עלות השיפורים.

זו גם הדעה הרווחת כאן בפורום ולרוב ממליצים לרכוש רכב שכבר שופר (אם יש כוונה לשפר את הרכב מלכתחילה).

נניח ומצאתם רנגלר משופר להפליא במחיר ממש פצצה וגם אם השיפורים שבו לא ממש לטעמכם או לא בדיוק מתאימים לצרכים שלכם עדיין הרבה יותר קל וזול לשנות חלק מהשיפורים שיש ברכב ולהתאימו לצרכים שלכם מאשר לבנות ולשפר מאפס בעצמכם.

חוץ מזה כמעט כל רכב שטח יד 2 שגם בפועל טייל בשטח שופר במידה זו או אחרת.

רק להמחשת המצב - הנה מציאה אם היה לי הממון זמין עכשיו הייתי חוטף - רנגלר רוביקון מנוע 3.6 שנת 2022, משופר (הגבהה מופר 2" כולל בולמי פוקס, פגושי ברזל מהדורת 10 שנים קדימה ואחורה, כננת וורן, מערכת סאונד משופרת) עם 600 ק"מ בלבד !!! זו לא טעות הבן אדם קנה את הרכב בסוף השנה שעברה שיפר אותו כאמור הכל חדש ובשל נסיבות לא ברורות לא ממש נסע בו וכעת מוכר אותו ב- 400,000 ש"ח בלבד.
להערכתי רק עלות השיפורים ברכב מינימום 30,000 ש"ח. לקנות כזה רכב חדש מהיבואן ולשפר אותו לבד היה עולה כ- 470,000 ש"ח !!

אכן יש כאלו שעדיין מתעקשים לבנות ולשפר בעצמם ולטעמם בדיוק ותכלס גם אני נהגתי כך עם הרנגלר הנוכחי שלי (וגם הקודם). הרנגלר הנוכחי שלי נרכש יחסית במחיר נוח לשוק דאז לפני חמש שנים (קצת פחות ממחיר מחירון) והשיפור היחידי בו הייתה הגבה של 2" של אולדמן, אני השקעתי בו בשיפורים סכום העולה על מחיר רכישת הרכב- בשוק הנוכחי אם אמכור זה יהיה הפסד כספי כואב וניכר.

נדב ש.
23-03-23, 20:27

בכל מקרה,
יש רגיעה בנדלן
יש רגיעה בתיירות פנים
מסעדנות
איפה לא?

אבל

עוד משהו שמשפיע לדעתי.

מה שלומך?? אז אני רואה שדעתך על השוק השתנתה מהפעם הקודמת...

השוק די בקיפאון, בהחלט זה זמן לקונים.

ולגבי השיפורים... יש ויש...

- - - Updated - - -

בוקר טוב :)
המצב דומה עד זהה בכל השוק, חברים חווים את זה עם רכבים למכירה, וזה זמן טוב לקונים.
תוצאה של אינפלציה, עליה בריבית ועליה ביוקר המחיה בעקבות זה.
שוק הרכב הוא השוק השני בגודלו בארץ ברמת המינוף שלו (אחרי המשכנתאות) - הריבית שאנשים משלמים על העסקאות מימון (נדלן או רכב) עלו, וכבר יותר קשה לעמוד בתשלומים הללו בשוטף.

סתם אנקדוטה, בחיפושיי אחרי דיסקברי, הציעו לי רכב -80 אלף שקל (לפני שנה), השבוע הוא נמכר ב-25.

לגבי דיסקו 2, כל כלי ומה שיש בו, ויש הרבה מה לעשות(וצריך) בדיסקו 2 באפטרמרקט.

ובינתיים רק המחירים של דיסקו 4 לא נירגעו.

אבי ביטר
24-03-23, 08:44
Kooke (שלמה)

הדוגמא שנתת לרכב ״משופר״ לא לזה התכוונתי, זה מבחינתי כמעט סטוק (הגבהה חוקית, ופגושים).
אתה יודע על מה אני מדבר, צמיגים 35 או 37, על הגבהה, שדורשת כבר כל מיני שינויים להבדיל מהגבהה חוקית, בולם הגה, צמיגי שטח מלא, בידלוקים, כנפיים אחרות, עוד ועוד.
ראיתי אחד בלי הגלגל רזרבה מאחור. לא הבנתי את הקטע הזה, פחות משקל?

רכבים כאלה, מצמצמים את קהל הלקוחות הפוטנציאלי, באופן טבעי.

בסוף צריך קונה אחד, זה נכון, אבל לא להתפלא שזה לוקח יותר זמן, ולפעמים המון זמן.

nirs
25-03-23, 17:13
ראיתי אחד בלי הגלגל רזרבה מאחור. לא הבנתי את הקטע הזה, פחות משקל?

כן, עם כל מה שמשתמע ב rock crawling וחלוקת משקל.
כמו כן, כמות הפנצ׳רים בגלגלי 35 ו 37 זניחה לחלוטין (לפחות לפי הסקר שאני עשיתי).

assafy
25-03-23, 18:45
גם לא אפשרי להתקין על הדלת האחורית צמיגים במידות הללו.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

nirs
25-03-23, 19:44
דווקא זו לא הבעיה.
יש מנשאים יעודיים ל 35 ו 37 ואין שום בעיה להתקין גלגל ספייר במידה כזו.

קוניסטון
06-06-23, 16:01
למה מחירון חודש 6.2023 ירד משמעותית מ 5.2023 (הדולר עלה דווקא)

נמרוד
06-06-23, 17:41
למה מחירון חודש 6.2023 ירד משמעותית מ 5.2023 (הדולר עלה דווקא)

אתה צודק, דולר חזק אמור היה לעזור ליצואני הרנגלרים מישראל.

geva dover
06-06-23, 18:18
לא יודע לגבי המחירון.
כן יןדע משיחה עם השכן שהוא בעל רוביקון 2022, שיש אינפלציה של רנגלרים בשוק ולא קל חמכור כמו פעם.
המון אנשים שהוא מכיר לקחו הלוואות/מימון על הרכבים האלה ומתקשים לעמוד בריבית ויש יחסית הרבה רכבים למכירה ביחס לשנים הללו.( אינפלציה?)
תוסיף את הסיפור של הגניבות רכב ואנשים רק רוצים להיפטר.
לכן יש ירידות מחיר והם נמכרים לאחרונה במחירון ומטה( גם משופרים)

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

KOOKE
06-06-23, 18:21
אין שום הגיון כלכלי או מסחרי במחירון לוי יצחק....הקשר בין המחירון לבין מה שקורה בפועל בשוק הרכב קלוש עד לא קיים והרלבנטיות היחידה של מחירון זה היא מול ועבור חברות הביטוח שבמקרה של אובדן הרכב או ירידת ערך הרכב נצמדות למחירון

דור אריאל
06-06-23, 18:40
עברו לבזבז את הכסף על הופעות בחו"ל,
טסתי לפני שבועיים לעבודה בברצלונה, אני חושב שהייתי כמעט היחיד במטוס שלא טס להופעה של ביונסה,
זרקו שם מחירים של אלפי יורו לכרטיסים
דיברתי עם חלק מהנוסעים והם טסים כמה פעמים בשנה להופעות בחו"ל

tom1105
06-06-23, 19:34
ההופעה של ביונסה היא בעוד יומיים...

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

איל מ
06-06-23, 20:12
אכן החיים במדינה קשים...

דור אריאל
07-06-23, 11:50
ההופעה של ביונסה היא בעוד יומיים...

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

אני חלש בשמות ..
קוראים להם קלודפליי..

M404
14-08-23, 15:02
השוק לא נרגע הוא מת.
אני רואה אנשים מנסים למכור כבר חודשים ללא הצלחה, תמיד מתחילים ב-20 אלף מעל המחירון ואז לאט לאט יורדים מתחת.
סמלת עם 55% פחות מסירות השנה ביחס לשנה שעברה תקופה מקבילה.
הם העלו מחירים בשנים האחרונות, "שכחו" להוריד, תוסיפו לזה את מחירי הסיטוח ההזויים בגלל הגניבות ותקבלו שוק מת.
מלא רשיונות אדומים, והנחות ענק בסניף ועדיין לא מוכרים.
זה לא רק אצלם, גם פורד לא מוסרים וניתן לראות את זה ביד 2 עם "0 קמ" פה ושם.
על דלק מוטורס אין מה לדבר, התמחור החזירי שלהם פגע בכל הקבוצה ובכל מותג יש ירידה של עשרות אחוזים, כמעט 10% במאזדה המהוללת.
השוק עובר לחשמלי, מעניין מה יהיה עתיד של ג'יפ.

grand
14-08-23, 15:09
לא רק שוק המכוניות, כל השוק מת לחלוטין, תראו מה קורה בשוק הנדלן, תקופה הזוייה של חוסר ודאות של העתיד, הציבור פוחד להוציא כספים, הריבית גבוהה, הדולר בשמיים, מצב רוח רע, אנשים חיים בחרדה על עתידם, לכן גם לא מתחדשים.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

הדסופה
14-08-23, 15:22
מה זה רשיונות אדומים ?

M404
14-08-23, 15:54
לא רק שוק המכוניות, כל השוק מת לחלוטין, תראו מה קורה בשוק הנדלן, תקופה הזוייה של חוסר ודאות של העתיד, הציבור פוחד להוציא כספים, הריבית גבוהה, הדולר בשמיים, מצב רוח רע, אנשים חיים בחרדה על עתידם, לכן גם לא מתחדשים.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

זה היה נכון אם השנה לא היו 9% יותר מסירות מאשר התקופה המקבילה אשתקד.
השוק עובר לחשמלי פשוט, זה ילך ויחמיר עם הזמן לשוק המנועי בעירה.

- - - Updated - - -

מה זה רשיונות אדומים ?

כל יבואן יכול לאחסן רכב בנמל/מדבר עד שנה ללא תשלום מיסים. לאחר מכן הוא חייב לרשום אותו על שם החברה או למכור אותו ללקוח/ליסינג וכו.
זה גורר 15% ירידה במחירון, לכן היבואן מגלגל את ההנחה הזאת ללקוח, הוא מעדיף את הלקוח הפרטי מאשר חברות ליסינג או סוחרים שינסו לשחוט אותו ב-25-30% פחות.
כל מה שאתה רואה במדבר? רכבים עם שעון חול תרתי משמע של 8-10 חודשים לפני שהיבואן מוריד במחיר.

שולץ האיום
14-08-23, 20:56
נביאי השחורות והזעם בכל תחום…

הכל בסדר, אין קריסה בנדלן, יש הקפאה, גם שוק הרכב כולו קפוא, בגלל הריבית, בגלל ההאטה הכללית.

מי שלחוץ למכור - מוריד. מי שלא, לא מוכר עכשיו.

Jeep זאת נישה, כך גם רכבי שטח אחרים, ולא כולכך מהר יעברו לחשמלי שם, בינתיים הנסיונות עלובים. שלא לומר נכשלו.

לגבי שאר השוק, גם לא כולכך מהר, התשתית בכלל לא מוכנה לזה.

מה שכן, התעשייה המסורתית הישנה חוטפת בגדול, המספרים כבר לא יהיו אותם המספרים, כשהסיניות וטסלה נוגסות.

M404
14-08-23, 23:19
נביאי השחורות והזעם בכל תחום…

הכל בסדר, אין קריסה בנדלן, יש הקפאה, גם שוק הרכב כולו קפוא, בגלל הריבית, בגלל ההאטה הכללית.

מי שלחוץ למכור - מוריד. מי שלא, לא מוכר עכשיו.

Jeep זאת נישה, כך גם רכבי שטח אחרים, ולא כולכך מהר יעברו לחשמלי שם, בינתיים הנסיונות עלובים. שלא לומר נכשלו.

לגבי שאר השוק, גם לא כולכך מהר, התשתית בכלל לא מוכנה לזה.

מה שכן, התעשייה המסורתית הישנה חוטפת בגדול, המספרים כבר לא יהיו אותם המספרים, כשהסיניות וטסלה נוגסות.

אין פה נבואות זעם אלא רק הכרה באמת. אני לא באמת מחובבי המיקרוגלים על גלגלים ולא רואה את עצמי נוסע באחת.
הסינים נגסו חזק בעולם עד לרמה ש VAG עצמם מדברים על עתיד מאוד קודר כולל סגירת מפעלים וייצור בגרמניה.
יש בזה גם טוב, מחירי הפטרול יחזרו לשפיות לאט לאט לרמה שהייתה לפני הקורונה.
חלק מהאנשים שמוכרים כרגע לא מוכרים מרצון אלא מהפחד של גניבה נטו, לא מעבר.
לגבי חשמל, עד כה הניסיונות היו כושלים כי הם חושבים חשמל במקום היברידי.

nirs
15-08-23, 17:01
הזדמנות למי שרוצה להתחדש עם הדבר האמיתי…

-->