PDA

צפייה בגרסה מלאה : עליאקספרס שלחה חבילה בחינם-אך הדואר דורש תשלום משלוח

hadtomer
01-04-23, 06:26
אהלן- כיסוי למושב אופניים נרכש בעליאקספרס לפני שבוע. מחירו הוא כתשעה שקלים. המשלוח- כתוב שחור על גבי לבן-הוא חינם. לא רכשתי בעלי שום דבר אחר כבר כמעט חודשיים כך שאין חבילות אחרות בדרך.

לפתע אני מקבל הודעה שאינה נראית לי הודעת פישינג-עם דרישה לתשלום על המשלוח האמור (מספר מעקב מתאים). המוכר מציין שחור על גבי לבן שהמשלוח חינמי. אין אפשרות לפתוח דיספיוט עד עוד כחודשיים.

הסכומים זעומים אך הפרנציפ חשוב.

כיצד עלי לנהוג?

143033

erezgur
01-04-23, 07:51
עריכה - התשובה למטה נכתבה מבלי שעיינתי היטב במה ששלחת.
אתה רואה את ההודעה באפליקציה / אתר של הדואר או שזו הודעה שקיבלת בצורה זו לנייד?
|---------

פישינג (דיוג) !

הדואר לא מבקש תשלום ללא ציון מספר המעקב!
הסכום לתשלום לא הגיוני! (עמלת ens היא כ-30 שח, מע''מ נדרש לשלם רק מעל ל-75 דולר ואז הסכום יהיה לפחות 17 אחוז מ-75 דולרים...)

וכמובן - סוני תופעה נפוצה, סכום בכוונה נמוך כדי שתשלם במקום לריב וכו'...

תתעלם מההודעה

נשלח מהנייד

hadtomer
01-04-23, 07:59
Fאן הקטע המוזר- זה הגיע עם SMS. האתר שנפתח נראה לי כמו אתר דואר ישראל. למעלה מצורף בפוסט המקורי מה שרואים כאשר פותחים את הקישור. כמובן-לא העזתי לשלם או לתת פרטים

erezgur
01-04-23, 09:03
אני לא רואה בצילום שלך את כתובת האתר, אבל הכי פשוט - כנס לאזור האישי שלך בדואר ישראל, mypost, ותראה אם יש שם דרישת תשלום...

נשלח מהנייד

ד ו ר ו ן
01-04-23, 09:21
אבל הכי פשוט - כנס לאזור האישי שלך בדואר ישראל, mypost, ותראה אם יש שם דרישת תשלום...
נשלח מהנייד
הכי פשוט והכי נכון.
מה גם שהדואר לא טורח במקרים רבים לשלוח הודעה אלקטורנית כשיש חוב כלשהו (וההודעה לא נראית ככה).
ואז נוחת בתיבת דואר מכתב נייר עם דרישת תשלום.
לפעמים המכתב מגיע אחרי שכבר שילמת.

מקום נוסף להצליב דרישות מכס הוא אתר המכס:
https://shaarolami-query.customs.mof.gov.il/CustomspilotWeb/he/UrlHash/CargoSearch?hash=4hX52fruLM5INozP4GSihDA 5lCFO9EdvovjEitG9YrDlJm1l8Xdb9nTfGAl79Z5 txeImkT14syqPm%2BDiuF7pW1SP68HNsgiDIHBdF PwbGjjE2D9K3HmC4pnaDifp1QjW

לא מעט פעמים הוא מדויק ומפורט יותר מהדואר לגבי סטאטוס טיפול בחבילה בארץ.

תיקון לעמלת עננים של EMS:
אין מגבלה לשווי החבילה.
כל חבילה דרכם מחוייבת בעמלת עננים.

אם יש הגשת ניירת למכס, גם אם המוצר מתחת לרף המכס, זה קופץ ל-180שח גם אם תגיש את הניירת לבד.

אני כותב בהערות למוכר תנאי לא לשלוח עם EMS.
כהקדמה למצב שזה פתאום מגיע דרכם, והיו מקרים.

hadtomer
01-04-23, 10:32
פישינג. ולזכותם יאמר שמאוד מתוחכם. היזהרו!

איל מ
01-04-23, 18:09
מה שאותך צריך להטריד, הוא ש(לטענתך), היה להם את מספר המעקב הנכון.
להצליב מספר טלפון עם מספר חבילה אמיתית שאמורה להגיע לאותו טלפון, זה לא לשלוח הודעה גנרית לאוסף דל מספרי טלפון אקראיים. לי זה היה גורם לדאוג הרבה יותר מאשר הנסיון הספציפי הזה. צא ובדוק.

-->