PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציריות דנה 30

שחר 9
30-09-03, 00:12
שלום לכולם.

אני רוצה לקנות זוג ציריות לדנה 30.
נאמר לי ממקורות מעורפלים שיש שני רוחבים לנ"ל , דהינו סרן צר, וסרן רחב.

האמת נכון הנתון הנ"ל? (מדובר בסיקס 89 ארוך.)

ואם כן אין אני בודק את המידה שיש אצלי מבלי לפרק את הציריות הקיימות.

בנוסף מה אמור להיות המחיר של זוג ציריות מפרוק.

תודה, שחר

חנן א.
30-09-03, 00:35
מ82 וצפונה מדובר בסרן רחב, וזה כנראה מה שיש אצלך.
בסביבות ה300 ש"ח לציריה מושלמת.

שחר 9
30-09-03, 00:51
חנן ,

מושלמת הכוונה לחלק הפנימי +החיצוני ?
והאם החיצוני לא זהה בשני הצדדים?

תודה , שחר

חנן א.
30-09-03, 01:00
מושלמת הכוונה לחלק הפנימי +החיצוני ?

חיובי

והאם החיצוני לא זהה בשני הצדדים?

למיטב ידיעתי, כן, אבל אני לא שם את הראש שלי על זה.

ניר ל
30-09-03, 08:30
החיצוני זהה,
המחיר לציריה אחת הוא 500- 600 ש"ח למיטב ידיעתי,
משתלם בד"כ לקנות סרן שלם במחיר שתי ציריות. אם אתה רוצה להחזיק ציריות ספייר, אני מציע לך להסתפק בציריה הארוכה בלבד, היא שנוטה לפשל בד"כ.

אריק זמר
30-09-03, 12:59
ניר,
דווקא הארוכה ?

ניר ל
30-09-03, 13:48
ניר,
דווקא הארוכה ?

כן!

אני מבין מאיפה נובעת השאלה - ציריה ארוכה אמורה לספוג פיתול חריף יותר,
אבל בפועל הכשל הוא בצלב והוא נוטה להישבר דווקא בארוכה.

אריק זמר
30-09-03, 15:12
את האמת, ניסיתי להכניס אותך לפינה...אך יצאת משם.
באמת, ממש שאני ראיתי, הכשל הוא בצלב...ואולי ישנה שם בעיה.
זה שלרוב צלב סוחף אחריו ציריה זה לא אומר שכך צריך להיות...כי 'תכלס אם ציריה אמורה לקרוס, זו אמורה להיות הקצרה...
מפה ניתן לגלוש להרבה מקומות אחרים כגון שאולי הצלב הקדמי שמאלי (בצד הנהג) היה קצת בלוי ונשבר ??

חנן א.
30-09-03, 15:17
לגלוש תמיד אפשר, אבל אם אתה רוצה לרשום סטטיסטיקות, תרשום פעמיים ציריה שמאלית אצלי.

אריק זמר
30-09-03, 15:25
אז בוא נחלק קצת...
במידה והשבר הינו ציריה בלבד, איזו היא ?

ניר ל
30-09-03, 15:30
מפה ניתן לגלוש להרבה מקומות אחרים כגון שאולי הצלב הקדמי שמאלי (בצד הנהג) היה קצת בלוי ונשבר ??

נתקלתי בערך בעשרה מקרים של שבירת ציריות קדמיות/שבירת צלבים, חצי מהם בוודאות עם צלבים חדשים. אף אחד מהמקרים לא נבע מכשל של ציריה - בכולם נשברו צלבים וגרמו להשמדת הציריה. במקרה אחד בלבד היה מדובר בציריה קצרה (אצל חנן) ובמקרה זה התקלה נבעה מגורם חיצוני לחלוטין שלא קשור לא לציריה ולא לצלב. אם תרצה הסבר טכני - אולי הציריה הארוכה תופסת זווית בגלל המרחק מהדיפ'. זה נראה לי מדגם סביר, אבל אם מישהו יכול להוסיף מנסיונו ע"מ להרחיב את המדגם - קדימה !

חנן א.
30-09-03, 15:36
אריק, כמו שניר ציין ואני בכוונה לא הזכרתי, היתה עוד פעם ששברתי ציריה, ציריה קצרה, אבל זה היה בגלל טעות תחזוקה שלי שנעלה את הבלם, ולכן זה לא הוזכר כי לא ניתן ללמוד מזה כלום בהקשר שאנו דנים עליו.
בכל מקרה, בכל השברים שראיתי, הצלב הוא מה שנשבר, לא הציריה. בהמשך אזני הציריה נדפקות בגלל הצלב השבור .
בשני המקרים שנשברה לי ציריה ארוכה, הצלב היה חדש או כמעט חדש.

אריק זמר
30-09-03, 15:41
ברשותכם, אני מתקדם טיפה קדימה...
הצלב בדנה 30 של CJ שווה בגודלו לזה שבסופה ?
ומה קורה מבחינת השברים בסופה ?

ניר ל
30-09-03, 15:45
הצלבים בסופה הם זהים וגם התופעות דומות, בדגמים החדשים יש צלבים מחוזקים (ציריות מחוזקות) לא יודע מאיזה שנתון. ניתן לאחרים להגיב (מי אמר זאביק?)

אריק זמר
30-09-03, 15:48
זאביק למיטב ידיעתי שבר את הקצרה לפני החלפה לציריות עם צלבים גדולים יותר - שנתון 97...
ובאמת, ניתן לאחרים להכנס לדיון...

זאביק
30-09-03, 15:51
אצלי נשברה הציריה הקצרה דווקא, וכנראה שבסופה זה המקרה הנפוץ.
כאשר חיפשתי ציריה מפירוק, ברגע שאמרתי ציריה קצרה, הזמינות ירדה פלאים, והמחיר עלה.
כולם אמרו לי שאין בעייה להשיג ציריה ארוכה, ושהקצרה היא זו שנשברת בדר"כ.

בסופו של דבר הורכבה ציריה "מחוזקת" עם צלב 296 (של דנה44).

נמרוד
15-10-03, 19:58
בקיצור, תחזיק שתי ציריות ספייר... למרות נטייתנו הטבעית כבני אדם להכליל, גם עשרת הציריות של ניר הם לא מדגם סטטיסטי. לדעתי אין טעם לקנות ציריות בלבד, אלא סרן שלם מג'יפ ימ"ח, בשותף עם מישהו שצריך חלקים אחרים (נאבות/דיסקים/דיפרנציאל...).

ערן המסוקס
15-10-03, 20:23
לדעתי הסיבה לשבירת צריה ארוכה ב CJ וקצרה בסופה היא, פשוט כי זה יוצא הגלגל במול הנהג. הגלגל הזה בדרך כלל יעבוד הכי קשה ויהיה זה שיתקל את רוב המכשולים ראשון, כי אותו אפשר לראות בעין.

-->