PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין אאוטבק,אקס וי ופורסטר שנתונים 17/18

shishi12
12-04-23, 16:03
שלום
אני מחפש רכב משפחתי ל4 נפשות, עם אופציה לטיולי שבילים בעיקר, אך נחמד לי שתהיה לי אופציה ליותר מזה, גם אם לא אנצל הזדמנויות
בכביש אני אוהב רכב נוח ונעים מבחינת כיול המתלים, כייפי לנהוג בו, ושיש קצת כוח דחף בלחיצה על דוושת הגז, מה שאני מבין שבעניין הזה כל הסובארואים המשפחתיים מאכזבים ועדיף לי לחפש מאזדה 3 בשביל זה
דבר נוסף שמאוד חשוב, זה אמינות. מתלבט בין המרחבים שבאאוטבק לבין הפורסטר לאקס וי(מנוע 2.0) היותר מצומצם ומדאיג מבחינת תא מטען, מנגד, עם ההאוטבק יהיה יותר קשה בפרקטיקה ביום יום עם חניות
מי מהם עדיף? בעניין דלק מניח שפחות או יותר כולם על
1-10 ממוצע
הנסועה שלי היא 12/13 אלף קמ בשנה.

גם בעניין האמינות הסובארואית שאלה- יש מן תדמית אמינה בישראל למותג סובארו, אך בוא נאמר שמבחינת סקרים בחול, גם מבחינת קריאה בפורומים פה ובמקומות אחרים, יש כל מיני בעיות וזה כנראה לא יצרן שבונה מכונות אמינות ברמה של מאזדה וטויוטה, גם לא הונדה. מישהו חולק ורוצה לעודד?
בעניין הזה, ספציפית האם האוטבק ופורסטר בני 6 עם 120/130 אלף קמ זה כבר קרוב לכל מיני צרות איתם?
רוצה להחזיק רכב כמה שיותר בשקט למשך 5-6 שנים.

shishi12
12-04-23, 16:13
ושאלה בנושא
האם פורסטר מהדור החדש(2020) שהיה בליסינג פרטי וטופל ביבואן זה משהו שעדיף להתרחק?(רכב כזה בליסינג יכול להריח כמו התעללות בשטח)

אם זה דגם שעולה על השאר במה שהוא מציע(שיפרו את הכוח סוס)

GodsFather
12-04-23, 16:13
האמינות היא תלות באיכות הטיפולים - הקפדה על חלפים ונוזלים אכותיים ע"פ המלצת היצרן, זמני הטיפול וכיוב. כמובן מוסך איכותי ולא חפיפניק.

לא רואה הבדל בהתניידות בין פורסטר לאאוטבק כפי שציינת, בעוד שמבחינת תא נוסעים ומטען, לאאוטבק יתרון. גם מבחינת חוסן מכלולים, לאאוטבק יתרון.

בדקת רכבים עד כה? ישבת/נהגת?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

Asaf-a
12-04-23, 16:22
הפורסטר החדש והאוטבק עדיפים מבחינת מנוע 2.5 (לא זהה, דומה) ואכן הפורסטר דור4 מגיע עם מנוע 2 ליטר עם מנוע חלבי.

מבחינת אמינות הגנטיקה טובה בכולם למעט xv 1600, אך זה תלוי איכות הטיפול ברכב, נכון לכל יצרן ולא רק בסובארו.

כל הדגמים שציינת נותנים איכות חיים טובה בכביש

shishi12
12-04-23, 16:51
לא נסעתי ולא נהגתי, רק יצא לי לשבת בכולם(באאוטבק לא, אבל בb4 כן ואני מניח שהם אותו רכב כמעט)
האמת שמבחינת מושב, דווקא הפורסטר הדור הקודם, הרגיש הכי נוח.
מניח שאכן בכל יצרן האמינות היא פועל יוצא של טיפול, אבל להרגשתי אולי סובארו יותר רגיש לטיפולים מאשר מאזדות או טויוטות שכנראה יהיו יותר סלחניות לטיפול פחות לפי הספר.
באשר לכך, מבחינת מועמדים לרכישה, מלבד בדיקה אם הרכב טופל כל חייו(רכב בן 5-6)ביבואן ולראות תיעוד של זה, האם יש עוד דגשים שצריך לבדוק?
קצת מטריד אותי מספר קמ של 120/130 אלף(אין הרבה אופציות טובות מזה במחיר שאני מוכן לשלם) גם אם הרכב טופל ביצרן, היות ואני מתכנן להחזיק ברכב 5-6 שנים עם נסועה של 12/13 אלף קמ בשנה.
מבחינת הגיר, שהבנתי שחייו פחות ארוכים

בוץ
12-04-23, 22:22
אאוטבק בלי שום היסוס.
יש דברים שלא צריכים הסברים.
מנסיון., רכב מדהים - מרחב מחייה ענק לכולם ותא מטען ענק - אפשר לישון בו בקמפינג.
מנוע 2.5 לפחות - אם אתה מוצא 3 ליטר או 3.6 תחטוף אותו.

shishi12
13-04-23, 09:40
תודה לכולם
לגבי פורסטר שהיה בחברת ליסינג(טופל ביבואן), כשר או עדיף שלא?
או אופציה אחרת לxv עם מעט קמ פרטי אבל אין תיעוד טיפולים במורשה, חוץ מטיפול שנתי ראשון, חסרים שניים אחרים בהמשך(כנראה חסך ועשה במוסכים אחרים), לא לגעת?

GodsFather
13-04-23, 12:17
ההשוואה לא מדויקת מבחינת סוג הרכב. פורסטר וxv לא דומים למעט הסמל. אלא אם זה לא משנה לך ואתה מחפש את הרכב הצעיר יותר / משתלם יותר לרכישה/מכירה ואז התשובות הן ביחס לפרייבט נטו

shishi12
13-04-23, 12:44
ההשוואה לא מדויקת מבחינת סוג הרכב. פורסטר וxv לא דומים למעט הסמל. אלא אם זה לא משנה לך ואתה מחפש את הרכב הצעיר יותר / משתלם יותר לרכישה/מכירה ואז התשובות הן ביחס לפרייבט נטו

זה משנה לי
פחות לעבירות בשטח, כי אין לי מושג עד כמה ארצה להכנס לעומק, מעבר לאתגרים פשוטים, יותר משנה לגבי ההבדלים בכביש בנסיעה בניהם

GodsFather
13-04-23, 13:17
הפורסטר טוב/נוח מהxv, ואאוטבק עוד יותר, אם זה השיקול.

erezgur
13-04-23, 13:39
לגבי פורסטר שהיה בחברת ליסינג(טופל ביבואן), כשר או עדיף שלא?
או אופציה אחרת לxv עם מעט קמ פרטי אבל אין תיעוד טיפולים במורשה, חוץ מטיפול שנתי ראשון, חסרים שניים אחרים בהמשך(כנראה חסך ועשה במוסכים אחרים), לא לגעת?
העולם לא שחור /לבן וגם לא כשר / טרף, אם אתה מעדיף.

אתה צריך לחפש רכב שטופל היטב (הרבה פעמים עדיף מוסך טוב המכיר את הרכב ממוסך יבואן.

"מוסך מורשה" - אם אתה מתכוון למוסך מורשה מטעם היבואן אז ראה המשפט הקודם שלי. אם אתה מתכוון מוסך מורשה משרד התחבורה אז אין בעיה אם הוא מוסך טוב המכיר את הרכב.

הרבה פעמים הבעיה היא בנסיונות לחסוך היכן שלא כדאי, שימוש בחומרים זולים, שמנים, מסננים, תחליפים זולים וכו'. בדוק את היסטוריית הטיפולים ברכב, את סוג הזמנים, את התיקונים החריגים וכו' ולא האם זה מוסך יבואן או לא.

אם הרצון לחסוך מתבטא באיכות החלקים, תדירות הטיפולים, טיפולי שבר בלבד - תתרחק. אם הרצון לחסוך הוא בבחירת מוסך שאינו מוסך היבואן - לדעתי אין כל בעיה (אבל דאג לקבל תיעוד של הטיפול (חשבוניות).

shishi12
13-04-23, 19:48
תודה🙏

שאלות לגבי הXV

1. מה ההבדלים הספציפים בין גירסת הקלאסיק 2.0(אגב זה לא מופיע בחול הגירסה הזו) לגירסת הקרוסטרק/הייסייט, המאובזרות יותר? יש בניהם הפרשים לא מעטים במחיר

2. נסעתי היום בXV מהדור הקודם והכיסא והאוטו רך(לטובה כמעט כמו רכבים צרפתיים מפעם) הדור החדש יותר מוקשח?

לביא
13-04-23, 20:02
למיטב ידיעתי, הפורסטר 2.0 וה xv שני ליטר משתמשים באותה רכבת כוח בדיוק. אותו מנוע ואותו גיר. בשנים האחרונות התחילו ליבא את הפורסטר עם מנוע 2.5 ליטר.
לנושא מה עדיף, אם אתה בטוח שה xv אכן נסע את מספר הקילומטרים המוצהר ושהוא אכן טופל, לא נראה לי קריטי הטיפול במוסך מורשה, אלא אם האוטו עדיין באחריות ואז צריך קבלות של מוסך מורשה משרד התחבורה.
ההבדלים בין הגרסאות השונות באים לידי ביטוי בד"כ באיבזור.
מערכת x-mode, החלפת הילוכים עם ידיות מההגה, מושבים מחוממים, התנעה ללא מפתח וכו. לא משהו שצריך לסכל קניה של רכב טוב.
יש חשיבות עצומה להתרשמות שלך מהמוכר...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

shishi12
13-04-23, 21:13
זהו שאני לא בטוח שהוא טופל בכלל
חסר תיעוד(חסרים שני טיפולים שנתיים) מכל מוסך שהוא חוץ מתחילת הדרך של הרכב.
דווקא הרכב חיצונית נראה טוב, אבל גם תפוח עץ נראה יפה ומבריק מבחוץ לפעמים ומלא מפגעים מבפנים
אני נוטה לכיון האאוטבק, בעיקר כיוון שבדרך כלל הבעלים יהיה בנאדם מבוגר יותר וזה קצת משחק תפקיד בשמירת הרכב, מאשר מבעלי אקס וי, אך אשתי יותר רוצה אקס וי, בגלל המראה והעניין שהאוטבק ארוך ופחות יסתדר בחניות

Asaf-a
13-04-23, 21:17
אז תתפשרו באמצע על…

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
13-04-23, 21:34
אאוטבק מסתדר מצוין בחניות, אלא אם אתה גר בתל אביב, שם גם קורקינט מסתבך.

חיישני רוורס, מצלמת רוורס, תם הטקס.

וכן, כמו שהציעו - פורסטר זה אחלה "באמצע"

shishi12
14-04-23, 08:59
לגבי פורסטר 2.0, מה יש בגירסת הxs שאין באוסקה ובz(או x) מדובר על שנתון 17/18
בנוסף, כרכב שאולי היה רבות בשטח, במכון בדיקה נורמטיבי, הם בודקים אם המתלים כבר שחוקים מעבודת שטח?

GodsFather
14-04-23, 09:10
תקרא פה שרשורים בנושא הדעה שלנו על מכוני בדיקות. אמל"ק - אין מה לסמוך עליהם לבדקנ קרובה למציאות. אולי זה שחק לטובתך כקונה, אבל אולי גם יפחיד אותך ויוריד אותך מרכבים טובים.

erezgur
14-04-23, 10:17
חוץ מזה, סובארו שעשה הרבה שטח, כנראה שלא המתלים צריכים להיות החשש שלך.
תלוי כמובן בסוג השטח וצורת הנהיגה, אבל הייתי חושש יותר ממצב הגיר למשל.
גילוי נאות - מעולם לא היה לי רכב שטח ללא הילוך כח, ניזון משמעות וצםיה בסרטונים בלבד.

נשלח מהנייד

shishi12
15-04-23, 18:19
כעקרון רכב(אאוטבק) כבר בן 6 עם 124 אלף קמ, שטופל טוב בסובארו, אני יכול לבנות עליו בשקט לעוד 6 שנים בנסועה של 13 אלף קמ בשנה?

GodsFather
15-04-23, 18:24
יודע למי ניתנה הנבואה?

מהשאלה שלך יש לך משהו על הכוונת - קח אותו לבדיקה במוסך שמתמחה.
תבדוק שקיבל את כל הריקולים שלו (היה אחד של גיר בחלק מהדגמים, למשל).

תאמוד ותעמוד את בעליו

וקדימה לקבלת החלטות

איל מ
15-04-23, 18:30
אתה בעצם שואל האם סובארו יכול להגיע לגיל 12 ולמעל 200 אלף ק"מ?
התשובה היא כן.

shishi12
18-04-23, 15:26
אשמח להמלצה למכון בדיקה מומלץ לסובארו באזור פתח תקווה

בוץ
18-04-23, 15:42
אשמח להמלצה למכון בדיקה מומלץ לסובארו באזור פתח תקווה

לא לשכוח לבדוק אם הם מבצעים בדיקה ל 4X4 - לא כל המכונים מבצעים בדיקות לסובארו. תתקשר לוודא לפני.
להקפיד על בדיקת נוזל קירור - אם יש בועות במיכל עיבוי כשהאוטו חם או חוסר בנוזל קירור שמעיד על דליפה מאטם מנוע (מנסיון)
ישנם דגמים ללא מד חום מנוע - ישנה התראת נורה כשהמנוע מתחמם. אם יש לך OBD2 לחבר לרכב ולבדוק לאחר נסיעה ראשונית מה טוב.

shishi12
18-04-23, 15:56
סבבה
ומבחינת מרחק ממקום רכישת הרכב, זה קריטי? כולם חברים של כולם?
אם כן קריטי להתרחק, אם המוכר(סוכנות) לא מעוניין שנתחרחק מידי או דורש סכום ערבות/מקדמה?

GodsFather
18-04-23, 18:00
תתרשם אם בכלל יש על מה לדבר מול סוכנות מבחינת מקח. אתה יכול להוציא לו תוצאות בדיקה שיטיבו עמך והוא בכלל לא יסכים לזוז ואתה סתם בזבזת זמן וכסף

erezgur
18-04-23, 18:13
סבבה
ומבחינת מרחק ממקום רכישת הרכב, זה קריטי? כולם חברים של כולם?
אם כן קריטי להתרחק, אם המוכר(סוכנות) לא מעוניין שנתחרחק מידי או דורש סכום ערבות/מקדמה?

אתה בטוח שהמוכר יסכים שתיקח את הרכב למקום מרוחק לבדיקה?

לגבי מקום בדיקה באזור פתח תקווה, אני זוכר שנכתב בפורום על מוסך מומחה וטוב בכפר סבא ... חפש :)
יש גם מקום נוסף שהוזכר כנראה באזור אבל שכחתי את שמו, הבחור שהופך סובארו למכונת שטח גיבורה (חפש שרשורים של רוסלן).

בוץ
18-04-23, 18:29
בדיקת רכב 4X4 עולה כ 850 ש"ח
בשביל השקט הנפשי לגבי רכב יש את דו"ח בלק"ר - תקרא קצת : https://balcar.co.il

GodsFather
18-04-23, 21:47
אתה בטוח שהמוכר יסכים שתיקח את הרכב למקום מרוחק לבדיקה?

לגבי מקום בדיקה באזור פתח תקווה, אני זוכר שנכתב בפורום על מוסך מומחה וטוב בכפר סבא ... חפש :)
יש גם מקום נוסף שהוזכר כנראה באזור אבל שכחתי את שמו, הבחור שהופך סובארו למכונת שטח גיבורה (חפש שרשורים של רוסלן).מוסך פרוטק כפר סבא. בהחלט מומלץ

shishi12
19-04-23, 21:44
אגב חבל שאין להשיג אאוטבק 3.6 במצב טוב
זאת החבילה המושלמת כנראה
איך לא המשיכו לייבא את הדגם? מדי פעם צץ דגם כזה בן 11-13 עם מינימום 200 אלף קמ

GodsFather
19-04-23, 22:30
אם אין קהל יעד רלוונטי, אין סיבה. בדיוק כמו שלא מביאים את הגרסאות המשופרות מהיצרן wilderness וכד.

shishi12
21-04-23, 15:16
לגבי מידות ג׳אנט, יש הבדל בין גירסה xs המאובזרת/מפוארת לגירסת הx באאוטבק(2016/17)?
מעבר לזה(אם בכלל), מה יפסיד מי שיבחר בגירסת הx ולא גירסת הxs?

shishi12
21-04-23, 17:25
בנוסף, האם יש שינויים בגובה גחון בין דגמים 2016/17 לאאוטבק העכשוי(21 סמ ומשהו)

shishi12
22-04-23, 13:44
להבנתי מרווח גחון ב16/17/18 היה 20 ס״מ, קטן ב2 סנטמ מהאקס וי.
לגבי הג׳אנט, בxs(לימיטד בחול?) הוא 18, בx הוא 17
אם כך, האם אמורה להיות מורגשת נוחות נסיעה טובה יותר בדגם הx?

Asaf-a
22-04-23, 14:33
להבנתי מרווח גחון ב16/17/18 היה 20 ס״מ, קטן ב2 סנטמ מהאקס וי.
לגבי הג׳אנט, בxs(לימיטד בחול?) הוא 18, בx הוא 17
אם כך, האם אמורה להיות מורגשת נוחות נסיעה טובה יותר בדגם הx?

כן

Sent from my iPhone using Tapatalk

shishi12
22-04-23, 15:33
מבין
אז מי שפחות משנה לו גג שמש קטן, מניח שיבחר בדגם הפחות מפואר

raanan
22-04-23, 15:35
אגב חבל שאין להשיג אאוטבק 3.6 במצב טוב
זאת החבילה המושלמת כנראה

במה היא "מושלמת" ?

GodsFather
22-04-23, 20:04
לא יודע להגיד על מושלמת אבל אם ההבדל היחיד הוא המנוע (ולהבנתי זה אכן) אז המנוע 3.6 עם 250 כ"ס משובחים, 90 יותר מהגרסה של 2.5.

shishi12
22-04-23, 20:11
במה היא "מושלמת" ?

נותן לה את הכוח שקצת חסר ב2.5
ואז מה כבר לא טוב בה? למעט שהיא פחות טובה בשטח מפורסטר

GodsFather
22-04-23, 20:54
למעט שהיא פחות טובה בשטח מפורסטר

לא באמת אמרת את זה עכשיו, נכון?

shishi12
22-04-23, 21:18

אשמח שתמקד אותי

קייס קינום
23-04-23, 14:23

מחבב מאד אאוטבק אבל על פניו - זויות גישה ונטישה, מרווח גחון ועד 2013 גם גיר פלנטרי וג׳נט 16 מדברים לטובת הפורסטר בשטח, לא?

-->