PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט - קשת העמסה אחורית + ארגז נסגר - יש מתעניינים?

אלון_ק
14-04-23, 21:48
זה מיועד לשבת מעל ראמבוקס סגור. מאפשר הפרדה מפלסית גם לציוד שבתא הסגור (מוגן מים ואבק) וגם העמסה על התא מלמעלה.
מידות התא כ-1.8x1.25x0.35.
התכנון גמיש. אפשר להתאים את זה לארגז רגיל (בתמונה), להגביה או להנמיך, להתאים לסגירה של הארגז המקורי או למערכת מגירות קיימת.
יש מתעניינים לכזה דבר?
143223

מוטי ג.
15-04-23, 00:11
חצי טיול ברודוס אני תוהה מה ניתן/אפשרי לעשות מעל ראם-בוקס.
תודה!
חכה קצת... אולי [emoji6]

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

סולי
15-04-23, 07:22
מתעניינים למה בחרת לתכנן סגירה כזו...

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

אלון_ק
15-04-23, 08:48
זה כי אני רוצה גישה להכל, תמיד, בלי לעבוד קשה. רוצה לסגור את הציוד ולנעול אותו בלילה (זה רכב טיולים, ככה הוא חונה בבית). כמו כל פרוייקט על רכב שטח, כי אני יכול ולא כי אני צריך – זה פאקינג טנדר אמריקאי, אפשר להעמיס הכל מאחורה, רק נראה אותך מגיע לזה אח"כ בלי מגירות והפרדה מפלסית.
יש לי ראמבוקס עם סגירה (נגללת). מערכת המגירות תופסת הרבה מקום וגובה, אבל חיונית. היא ההפרדה המפלסית היחידה כרגע, וזה לא מספיק – הגובה שנותר מעליה לא מאפשר סגירה של הגלילה עם כל הציוד הנפחי.
למרבה האירוניה, אין הרבה עודף ציוד. אוהל, מזרנים, שקי שינה ותיק בגדים תופסים נפח ענק. שאר הציוד די מינימאלי – מקרר מגירה שוכב, מטבח (ארגז פלסגד), כירה וגריל של קולמן, כיסאות, מחצלת, עצים למדורה (ארגז פלסגד), אוכל יבש (ארגז פלסגד), צעצועי ילדים (ארגז פלסגד).
תחשוב על קיפול מאהל בבוקר עם כזה דבר. דוחף מזרנים פנימה ברגע. אח"כ את שקי השינה, האוהל ובסוף את המחצלת ותיק הבגדים. כולם ישארו נקיים ויבשים גם בגשם ונסיעות מאובקות. היום אני שם הכל בתיק נגד מים, אותו צריך להניף מעל הציוד ששוכב על המגירות (שזה כיסאות ומחצלת, כן?)... לא כיף ולא נגיש.

ד ו ר ו ן
18-04-23, 21:18
למרבה האירוניה, אין הרבה עודף ציוד. אוהל, מזרנים, שקי שינה ותיק בגדים תופסים נפח ענק. שאר הציוד די מינימאלי – מקרר מגירה שוכב, מטבח (ארגז פלסגד), כירה וגריל של קולמן, כיסאות, מחצלת, עצים למדורה (ארגז פלסגד), אוכל יבש (ארגז פלסגד), צעצועי ילדים (ארגז פלסגד).
תחשוב על קיפול מאהל בבוקר עם כזה דבר. דוחף מזרנים פנימה ברגע. אח"כ את שקי השינה, האוהל ובסוף את המחצלת ותיק הבגדים. כולם ישארו נקיים ויבשים גם בגשם ונסיעות מאובקות. היום אני שם הכל בתיק נגד מים, אותו צריך להניף מעל הציוד ששוכב על המגירות (שזה כיסאות ומחצלת, כן?)... לא כיף ולא נגיש.
הפתרון שלי לנושא הוא 2 קשתות, ביניהן גגון סל מונמך לחצי גובה (לא בולט מעל לקו הגג).
בסל אני מחבר צ'ימיגג גדול (500+ליטר) בוא יש את כל ציוד הלינה (שקשים, שמיכות, אוהל, מחצלת וצ'ימידן ביגוד).
בקיצור,
כל מה שלא צריך במשך היום.
בארגז יש סידור קבוע של הציוד בארגזים נשלפים ותאים.

הצ'ימיגג עולה על הרכב לטיולים.

החלוקה המפלסית שדרגה משמעותית את הנוחות בטיולים.

סולי
18-04-23, 22:05
הפתרון שלך לא יעבוד פה, על פי השיטה שלך הסלסלה שלו תהייה גבוהה בחצי מטר לפחות.

צריך לומר שלהכניס ציוד לתוך תיק ואז לתוך תיק גדול ולהעמיס אחכ את אותו תיק גדול לגובה רב נמשע פחות נוח מפשוט לזרוק את התיוד בתוך תא אטום.

ובהמשך לשיחתנו אלון,
אוהל גג באמת נשמע כמו הפתרון הנכון ביותר. רק שעל נוחות משלמים.

ד ו ר ו ן
18-04-23, 22:19
הפתרון שלך לא יעבוד פה, על פי השיטה שלך הסלסלה שלו תהייה גבוהה בחצי מטר לפחות.
צריך לומר שלהכניס ציוד לתוך תיק ואז לתוך תיק גדול ולהעמיס אחכ את אותו תיק גדול לגובה רב נמשע פחות נוח מפשוט לזרוק את התיוד בתוך תא אטום.
אתה מעוות את הפתרון לזווית השקפה שלך..
אני לא מוריד את התיק מהסלסלה בטיול.
מעלה אליו את הדברים, וזה מאד מפשט את הדברים כאשר עושים את זה פעם ביום.

אני מציע לו כיוון נוסף.
במקום תא סגור (ומגביל) יש פתרון נוסף להפרדה המפלסית לגבי ציוד הלינה/נפחי.
אין סיבה שזה יהיה יותר גבוה.

סולי
18-04-23, 22:28
ככה העמסתי תמיד את התיק גג, על הקרקע והנפתי אותו לגג/לארגז...
סליחה לא התכוונתי לעוות.

OFF-RoaD
19-04-23, 19:07
למה לא סגירה בגודל מלא (קונטור זהה לארגז, גובה גג הקבינה), ללא מסגרת תחתונה, כך שכשהכנפיים הצידיות פתוחות - ניתן לפתוח את הראם בוקס?

אני עם אלו קאב על טקומה, בפנים מגירה אחת ולמעלה פסי רוחב שמאפשרים העמסה של צ'ימיגג או כל דבר אחר. שינה לי את החיים. הייתי מנסה למקסם את הגודל והנפח של הארגז הסגור.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

אלון_ק
22-04-23, 20:38
כי זה ראם על 37 ולא טקומה על 32. הרבה יותר גבוה, הרבה יותר עמוק. לא נגיש בלי לטפס פנימה.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

סולי
22-04-23, 20:42
50שח .. זה כל ההבדל בין "37 ל"32... (;
https://www.jumbo-stock.co.il/items/4044297-%D7%A9%D7%A8%D7%A4%D7%A8%D7%A3-%D7%9E%D7%AA%D7%A7%D7%A4%D7%9C-%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C-%D7%A2%D7%92%D7%9E%D7%99

OFF-RoaD
22-04-23, 20:42
גם אצלי החלק הפנימי של הארגז דורש אקרובטיקה, ובהעמסה צריך לחשוב מה יוצא מהדלת האחורית, מה מהכנפיים בצד, ויש שרפרף מתקפל במיקום אסטרטגי שיוצא ראשון כשנפתחת הדלת האחורית...

זה נראה לי פתיר והרבה יותר פשוט מלבנות גם ארגז סגור וגם קשת העמסה, ובטוח ניצול טוב יותר של המרחב האווירי של הארגז

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

נדב ש.
22-04-23, 21:10
חכה קצת... אולי [emoji6]

+1.

ועוקב.

מוטי ג.
22-04-23, 21:14
שרפרף זה לחלשים
₪ 867.90 | Universal Foldable Truck Step Tailgate Ladder Fits for Dodge RAM 1500 2001-2022 Foot Ladder
https://a.aliexpress.com/_EwW02UP

באמזון יותר זול
Truck Tailgate Ladder, Ladder Foldable for Truck Bed, Universal Extension Step Ladder with Upgrade Aluminum Step Grip Plates https://a.co/d/bwLMttH

סולי
22-04-23, 21:31
אני התכוונתי לשרפרף כדי לגשת לציוד מצד הארגז.

אבל באמת, כל הארגז ציוד שינה הזה מיותר.. ואולי נוח להעמיס אל ולפרוק מ... אבל לא הרבה הרבה הרבה יותר נוח אוהל גג שמכיל כבר את כל הציוד שינה ויותר לא צריך לפרוק מ... ולהעמיס אל...?

-->