PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש את עזרתכם, קפיצי עלים חורקים שבא למות

torchak
17-04-06, 23:38
חג שמח חברים,
בטח כבר הבנתם מהכותרת - הקפיצים שלי חורקים בטירוף וכל ניסיונותי לא הועילו.
מדובר בהיילקב 94, עם עלים של TJM. החריקות ממש כבר בלתי ניסבלות - ניסתי שטיפה בלחץ מים עם גרניק, ניסתי לרסס תערובת של נפט ובנזין עם פיסטולט, ניסתי לגרז אותם עם ספריי גריז סיליקוני וכלום. אגב, נראה לי שזה מחמיר אחרי טיולים עם מעברי מים.
אשמח לשמוע כל עצה שתעזור לי להלחם בבעיה.
תודה רבה רבה,
נועם.

אלון_ק
17-04-06, 23:53
הבושינגים עשויים מגומי או ניילון?
אם גומי, תחליף.
אם ניילון, פרק וגרז במידה והם אינם גריזים.

יש רפידות בין העלים או שאלו נשחקו מזמן?

torchak
17-04-06, 23:56
אני לא ממש זוכר ממה עשויים הבושינגים (אני חושב אוקולון), אבל בכל אופן הם אמורים להיות במצב טוב כי החלפתי אותם לא מזמן.
אני לא בטוח כל כך שיש רפידות בין העלים. יש איזשהי דרך לטפל בזה לבד או שזה מכריח פניה לקפיצולוג?

אלון_ק
18-04-06, 00:02
תתחיל מזיהוי הבעיה ע"י אלימינציה. גרז את הבושינגים (קשה לי להאמין שהם מפלסטיק כלשהו, אם כי קיימים כאלו). אם הם לא הגומי המקורי, אתה יכול להסתפק בגירוז הבורג שעובר דרכם. אם זה לא פותר את הבעיה, אז פנה לרפידות.

torchak
18-04-06, 00:09
מה זאת אומרת פנה לרפידות?
מה אני אמור לעשות איתם?
אני יכול להחליף כאלה לבד?
איפה אני בכלל משיג כאלה?

אלון_ק
18-04-06, 00:12
פנה לרפידות, כלומר אם הרעשים אינם תוצאה של הבושינגים אזי הרפידות אשמות. יש להניח שזה שניהם כאשר בעיקר הבושינגים אשמים.

בהנחה שהיו שם כאלו קודם, אתה יכול להתקין חדשות לבד בלי בעיה - קונים ממישהו (אני יודע שלמתלם יש, לא יודע אם לאחרים), מוציאים את השאריות של הישנות, מכניסים חדשות. זה המון עבודה שחורה, כולל פירוק הקפיצים.

torchak
18-04-06, 00:21
סבבה, אני אעבוד על זה.
תודה רבה גייבר.
אגב, מזמן לא קראתי לי לאיזה טיול.......

נועם.

ד ו ר ו ן
18-04-06, 01:14
קפיץ קידמי או אחורי?

torchak
18-04-06, 01:20
קפיץ קידמי או אחורי?

לי זה נשמע כמו מהקפיצים האחוריים

ד ו ר ו ן
18-04-06, 09:07
אחרי פרוק הקפיץ הקידמי הופיעו חריקות בעיקר בעת עבודה עם ההגה.
אחרי הידוק נוסף של הUבולט זה נעלם-יש סיכוי שמשהו לא מהודק אצלך?

בורג מרכוז שבור שנותן לעסק לזוז?

ERAN NO 1
18-04-06, 10:06
על העלה התחתון יש מין פלח בצורת ח שמגביל את את תזוזת העלים לצדדים גם בחלק (של העלה) קידמי ואחורי

לפעמים הם נדבקים אליו ואז בפעולתם זה עושה רעש מחריד תבדוק שהם לא נוגעים ואם כן ע"י פתיחה קלה של הU BOLT לא צריך הרבה ומכות קלות תמרכז אותם שוב

-->