PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת חשמל בנושא ריליי

gali
18-04-06, 15:15
אני עומד להחליף את הצופר הנקניק בדיפנדר שלי ואיך אומרים, כשמחפשים אז גם מוצאים! לא היה ריליי על הצופר הקודם ואני לא אחד שמחפף.

ריליי אין לי בעיה לחבר אבל אני לא סגור מאיפה כדאי לקחת קו מתח חיובי לאמפר הגבוה (לא המיתוג).
חשבתי להעביר קו חדש ישירות מן המצבר לריליי אשר ישמש את הצופרים, כמובן דרך פיוז (כמה אמפר?). אם אני אקח אותו ישירות מהמצבר (לא דרך הסוויץ') זה לא יקצר את חייו של הריליי? או שאין כל קשר כי עדיין לא נסגר המעגל המשני (דרך הסליל).
ממש לא בא לי לחבר דרך הסוויץ' את מעגל הזרם הגבוה.

המיתוג עדיין ישאר דרך הסוויץ' כך שלא אקבל צופר עובד ללא הסוויץ' (במצב תקין).
השאלה היא האם יש סיכוי שהריליי "יקרוס" יום אחד ואז הצופר מקבל מתח ישיר מהמצבר ללא שליטה וללא סוויץ'?

אז יאללה, קצת מחשבה.

UNIX
18-04-06, 18:00
אני עומד להחליף את הצופר הנקניק בדיפנדר שלי ואיך אומרים, כשמחפשים אז גם מוצאים! לא היה ריליי על הצופר הקודם ואני לא אחד שמחפף.

ריליי אין לי בעיה לחבר אבל אני לא סגור מאיפה כדאי לקחת קו מתח חיובי לאמפר הגבוה (לא המיתוג).
חשבתי להעביר קו חדש ישירות מן המצבר לריליי אשר ישמש את הצופרים, כמובן דרך פיוז (כמה אמפר?). אם אני אקח אותו ישירות מהמצבר (לא דרך הסוויץ') זה לא יקצר את חייו של הריליי? או שאין כל קשר כי עדיין לא נסגר המעגל המשני (דרך הסליל).
ממש לא בא לי לחבר דרך הסוויץ' את מעגל הזרם הגבוה.

המיתוג עדיין ישאר דרך הסוויץ' כך שלא אקבל צופר עובד ללא הסוויץ' (במצב תקין).
השאלה היא האם יש סיכוי שהריליי "יקרוס" יום אחד ואז הצופר מקבל מתח ישיר מהמצבר ללא שליטה וללא סוויץ'?

אז יאללה, קצת מחשבה.
יש סיכוי שהריליי יקרוס אבל זה יכול לקרות לכל ריליי שהוא נתפס ככה שזה לא צריך לעניין אותך וזה גם לא משנה מאיפה תיקח אותו והכי טוב זה לקחת מהמצבר אבל שיהיה כמו שצריך ,
ואולי כן יש ריליי ולא שמת לב??

gali
18-04-06, 19:03
טוב, חיברתי ישירות למצבר.
מדובר בזוג צופרים של HELLA כך שהריליי שהגיע איתם הוא יחסית איכותי.
אני מקבל עכשיו צופר גם לא סוויץ'.
השתמשתי בפיוז של 20A.

לא היה ריליי לפני כן. הוצאתי את החוט מן הצופר הקודם, לחצתי על המתג ולא שמעתי תקתוק של ריליי (ויש לי שמיעה טובה).
תשמע, זה דיפנדר ואין מה לעשות. אם ג'וני לא שם ריליי ע מתג האורות במפעל אז הוא בטוח לא הרכיב אחד גם על הצופר.

אמה מה, הצליל עכשיו משגע; יכול להזיז ספינות בלב ים.

UNIX
18-04-06, 20:55
לא הגיוני מה שאתה אומר לריליי פשוט יש 4 רגליים
1-פלוס קבוע
2- יציאה של פלוס אל הצופר
3- מינוס קבוע
4- remote שזה בעצם מה שמפעיל את הריליי וסוגר מעבר בין 1 ל 2 , זה החוט שבא מן המתג

עכשיו מה שלא הגיוני זה שלפני זה הצופר עבד רק אחרי סוויץ ועכשיו הוא עובד גם ללא סוויץ
וזה כי הרימוט שמפעיל את הריליי הוא פלוס רק אחרי סוויץ מבין?

gali
18-04-06, 22:35
מבין טוב מאוד, האמת לא ציפיתי שיפעל ללא הסוויץ' ודי הופתעתי.
אבל אין מצב שפיספסתי ריליי קודם.

השתמשתי בריליי שנתנו, 4 רגליים ללא ה 87a.

UNIX
18-04-06, 23:04
מבין טוב מאוד, האמת לא ציפיתי שיפעל ללא הסוויץ' ודי הופתעתי.
אבל אין מצב שפיספסתי ריליי קודם.

השתמשתי בריליי שנתנו, 4 רגליים ללא ה 87a.

איך חיברת את הריליי?

-->