PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקרוב,מבחן רישוי שנתי בכל מוסך!

שפן13
07-06-23, 11:34
ראו:
https://rotter.net/forum/scoops1/798807.shtml

מה דעתכם?

om2
07-06-23, 22:04
לא בכל מוסך.
ואני לא בטוח שהמצב יטיב איתנו.

עכשיו גם מוסכים יעקצו אותנו?

asafk
07-06-23, 22:23
כמקובל בעולם.
לשם שינוי משהו טוב.
מה שכמובן גורם לי לחשוד....

אסף.

חנן-ג'יפולוג
07-06-23, 22:28
עד שלקחו לחתולים את השמנת, והפרידו בין ההכשלה לרווח המהיר והמוגזם, אז עכשיו מחזירים את המצב הישן? זה שמכשיל הוא זה שמתקן. לא יודע.
מצד שני, כמות המתחרים תגבר, אז אולי בכל זאת יצא מזה משהו טוב.
במשהו כמו שבע השנים האחרונות, לאחר שהפסקתי להעביר את הרכב דרך צד ג' זכיתי רק ליחס הוגן במכון הטסטים.

nirs
07-06-23, 23:10
כמו שכתב אסף, ככה נהוג בעולם.
אם המוסך בו אני מטפל (ומן הסתם סומך עליו) הוא גם זה שאחראי לטסט, זה סידור לא רע בכלל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
08-06-23, 06:38
ואם הוא לא מורשה...?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

דור אריאל
08-06-23, 07:17
עד שלקחו לחתולים את השמנת, והפרידו בין ההכשלה לרווח המהיר והמוגזם, אז עכשיו מחזירים את המצב הישן? זה שמכשיל הוא זה שמתקן. לא יודע.
מצד שני, כמות המתחרים תגבר, אז אולי בכל זאת יצא מזה משהו טוב.
במשהו כמו שבע השנים האחרונות, לאחר שהפסקתי להעביר את הרכב דרך צד ג' זכיתי רק ליחס הוגן במכון הטסטים.

נלך למוסך שלא יכול לתקן את הרכב שלנו ולא יצא לו כלום מלהכשיל אותי

YoavR
08-06-23, 07:39
ואם הוא לא מורשה...?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

מורשה משרד התחבורה.

מוסך לא מורשה הוא מסך מדרכה

ד ו ר ו ן
08-06-23, 08:03
אם המוסך בו אני מטפל (ומן הסתם סומך עליו) הוא גם זה שאחראי לטסט, זה סידור לא רע בכלל.

++
הרכב שלי נדרש לאישור רכב מיושן לפני כל טסט.
סוג של ״טסט מקדים״.
שום דבר לא מונע מהמוסך ״לדחוף״ דברים כבר בשלב הזה, וזה לא קורה.
הוא ענייני ומקצועי.
מבחינתי זה רק יתרון לסגור הכל אצלו בלי טרטור כפול למכון טסטים.

איל מ
08-06-23, 11:45
כמו שאמרו, זה לא יהיה בכל מוסך. אני מנחש שרק המוסכים הגדולים ביותר יוכלו להרשות לעצמם את העלות של הציוד הנדרש. מן הסתם אלו יהיו בעיקר מוסכי רשת ויבואן. אלו האחרונים יתכן ויבדקו בציציות לא פחות מכל מכון. אם זאת, תחרות זה תמיד דבר בריא. אולי מכוני רישוי שיהיו קצת יותר רעבים, יתנו חוויית שירות יותר הגיונית.
(או שידבקו בשיטה של לנסות להרוויח את לחמם מאח שלה וקביעת כסף על טסט חוזר. מקוה שהם לא ישרדו).

אומי5
08-06-23, 11:48

ואם אני מטפל בבית?

כבר קרה לי שמוסך ניסה לשכנע אותי שמשהו לא יעבור טסט ואני חייב להחליף.
דוגמא אחת ממש לא מזמן, היאריס של האישה.
המוסך היה צריך לעשות טיפול וטסט.
התקשרו אלי (היינו בטיול ארוך) ואמרו שהצמיגים גמורים ולא יעברו טסט בחיים!.
אני ידעתי שצריך להחליף צמיגים אבל שהם עדיין אמורים לעבור טסט.
נתנו לי הצעת מחיר גבוהה לטעמי, אז סגרנו שהם הולכים לטסט ואם נכשל אני אחליף ואלך לטסט חוזר.
הצמיגים עברו טסט והוחלפו אחרי חודש במחיר טוב יותר.

עכשיו לך תתווכח עם המוסכניק שלך אם הצמיגים תקינים או לא?

מצד שני...לא שהמצב היום טוב בהרבה.

חנן-ג'יפולוג
08-06-23, 12:36
כדאי לשים לב לעוד דבר:

מוסך מחויב לדווח מיידית למשרד התחבורה על רכב שיוצא ממנו במצב טכני לא בטיחותי, לדעתו. אתם תחליטו לבדוק הצעות מחיר לתיקון במוסכים שונים ובינתיים מורם דגל עם המספר שלכם במשרד התחבורה. זה לא קורה הרבה, אבל זה קורה, מנסיון אישי.
במכון טסטים זה המצב הסטנדרטי שרכבים יוצאים מהם לא תקינים בטיחותית, לתיקונים.

ועכשיו אני מציע לחשוב שוב על המושג "בני ערובה".

nir.samo
08-06-23, 16:27
ואי ואי איזה רואי שחורות!
נכון שכל דבר טוב שמגיע לפה עובר מוטציה אבל סה"כ זה מהלך שלאורך השנים דובר (גם פה) שזה דבר טוב ונוח תנו לזה צאנס. ולמיטב ידיעתי לא הולכים לסגור את מכוני הרישוי, בטח לא בשלב הראשון אז אני באמת לא מבין על מה התסכול.

חנן-ג'יפולוג
08-06-23, 16:48
מי שילך למכון רישוי (אם ישארו כאלה) , יתכן שלא ירגיש הבדל. מי שיעדיף את הנוחות ויתן למוסך שלו לבצע טסט, חושף את עצמו בדיוק למה שציינתי. תקרא לי פסימיסט? אני זורם. אולי אופטימיסט עם נסיון.

רק אתמול ידידה שלחה לי תמונה של בלמי הטוסון שלה, שהמוסך שלח לה במהלך הטיפול. הרכב עבר 45000ק"מ, והטיפול הבא הוא עוד 15000.
ברפידות נשארו עוד לפחות 7מ"מ בשר מתוך ה10 שיש בחדשות. כנראה יותר. כתבתי לה שמיותר להחליף. המוסך התעקש שהוא חייב להחליף והיא נכנעה תחת הלחץ.
ואם המוסך היה מעביר אצלו טסט? אפילו לא היתה לה אופציה לבצע סקר שוק, אלא אם היא היתה עקשנית במיוחד ונכונה לקבל טלפון ממשרד התחבורה. מהנסיון שלי בעלי רכבים לא עומדים בלחץ של איום בדיווח כנ"ל. גם לגבי האירוע של אתמול אני לא אופתע אם יסתבר שהוא רמז לה שאין לה אופציה.

שלא יובן שאני אוהב את השיטה הקיימת. ממש לא. למדתי לחיות איתה בשלום קר.

ehudzeelim
08-06-23, 18:17
חנן, היא לא היתה מקבלת שום טלפון, כי הרמאים עובדים בשיטת מצליח, ורק אידיוט מושלם מדווח על הרמאות של עצמו [emoji16].
גם במקרה התיאורטי שהמוסך הנ"ל היה מוסמך טסטים, ידידתך היתה צריכה לומר לו תרכיב הכל ואל תחליף כלום וביי ביי. והוא היה מתנהג כמו ילד טוב ועובר בשיטת מצליח ללקוח הבא..

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
08-06-23, 18:38
זו לא חייבת להיות רמאות.
זו יכולה להיות תקלה בטיחותית אמיתית שממכון טסטים היתה שולחת אותך לתקן היכן שמתאים לך, ואילו מהמוסך לא היית יוצא- בכפייה. גם המוסך, כפי שרשמתי, לא רשאי לתת לך לצאת משעריו עם תקלה כזו ללא דיווח.

ehudzeelim
08-06-23, 18:46
כמובן שהתייחסתי לדוגמה שנתת, שהיא רמאות נטו.
אבל אם להתייחס לעניין הבטיחותי, אין ולא יהיה דבר כזה. כל עוד לא נותנים לכלל המוסכים אישור להעביר טסט, לא יכולים לכפות עליך לתקן במוסך מסוים רק בגלל שהוא זה שמעביר אותך טסט. גם אם הוא יכול לדווח, אתה תצטרך לתקן תוך פרק זמן נתון, ומהבחינה הזו לא ישתנה כלום.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

tu3s
08-06-23, 20:36
1.האם המוסכים הנ''ל יחליפו את מכוני הרישוי ביום מן הימים לחלוטין?
2.דובר על הצמדות לתקן אירופאי - מה בדבר רכבים "מיושנים" מעל 20 שנים על הכביש? עדיין אצטרך לעשות לזקנה שלי פעמיים טסט בשנה?

09-06-23, 07:37
בשבוע שעבר עשיתי טסט לרכב בן 20 בקפריסין שם יש רשת MOT של מוסכים
אתה מגיע למקום קטן בן אדם אחד הוא לוקח את הרכב עושה
את כול הבדיקות לבד בזמן שאתה שותה קפה .
לקח כ15 דקות קיבלתי רשיון חדש לשנתיים
בלי אישורי ברקסים בלי טסט כול חצי שנה
בלי עקיצות בלי תורים.
אחרית הימים למי שמגיע ממדינת השוד והקומבינה
המחיר 40 יורו

-->