PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש תושבת בולם קדמי "מקורית" לדאסטר

nadav1
21-06-23, 20:23
הלכה לי כנראה התושבת!! (אולי גם הבולם?)
להזמין מחו"ל לוקח חודש ואצל קארסו רוצים 400 שקל.
לכן מחפש לקנות ממישהו שאולי הזמין אחת יותר מדי.

אם אני לא טועה זה המק"ט רנו שלה re6001547499 (להבנתי זה אותה תושבת לדור 1 ודור 2 אם אני טועה אשמח אם תתקנו אותי)
רכב: דאסטר דיזל 2020

אודה על כל עזרה שתמנע ממני לפרנס את משפחת קארסו

נדב

yovavz
21-06-23, 20:44
רק לדייק,
מבין שאתה מדבר על "כרית" בולם - בד"כ מוחלף בזוגות (גם בבולם המקביל) ורצוי גם לכלול מיסב.
נדמה לי שזה אמור להיות משהו באזור ה-500 לסט של צמד כריות עם מיסבים מיצרן סביר בחנויות החלפים.
בטח המחיר עלה בינתיים.
אם אתה מעוניין בהמלצות על מוסך/מכון שיבצע את העבודה, כדאי לציין את זה וגם את האזור המועדף.

nadav1
21-06-23, 22:33
הסיפור שלא בטוח אם הבעיה היא בולם או כרית
והבולם עוד באחריות לכן אני יבצע את התיקון אצל המתקין של ההגבהה או אצל אספיר

בגדול האפיון של התקלה זה רעש של טריקה מכיוון המתלה קידמי ימני כאשר יורדים ממכשול/נכנסים לבור במהירות (ע"פ תחושה, שהגלגל מוצא עצמו לפתע באוויר)
בנוסף בעיין נראה שה"תושבת העליונה" (זאת שניתן לראות במכסה מנוע) הימנית גבוהה יותר מהמקבילה השמאלית(נבדק על משטח ישר הגה מיושר)
נשלל חופשים בגלגל/משולש/מוט מיצב/פריצת בולם

- - - Updated - - -

הסיפור שלא בטוח אם הבעיה היא בולם או כרית
והבולם עוד באחריות לכן אני יבצע את התיקון אצל המתקין של ההגבהה או אצל אספיר

בגדול האפיון של התקלה זה רעש של טריקה מכיוון המתלה קידמי ימני כאשר יורדים ממכשול/נכנסים לבור במהירות (ע"פ תחושה, שהגלגל מוצא עצמו לפתע באוויר)
בנוסף בעיין נראה שה"תושבת העליונה" (זאת שניתן לראות במכסה מנוע) הימנית גבוהה יותר מהמקבילה השמאלית(נבדק על משטח ישר הגה מיושר)
נשלל חופשים בגלגל/משולש/מוט מיצב/פריצת בולם

yovavz
21-06-23, 23:22
כשאצלי היה צורך להחליף את כריות הבולם, היתה אפשרות לאבחן את זה על הליפט ע"י נסיון להרים את הגלגל כלפי מעלה והרגשה של חופש בכיוון האנכי של המתלה.
התופעה שאתה מתאר נשמעת כמו טריקה של המתלה כאשר הוא נפתח - כלומר, שיכוך פתיחה של הבולם לא עובד כמו שצריך.
האם זו תופעה חדשה שלא היתה אחרי ההגבהה?
באיזה קיט הגבהה מדובר?
האם היה אירוע כלשהו שקדם לתחילת התופעה, כמו עליה מהירה על מדרכה/מכשול?

erezgur
22-06-23, 09:16
להזמין מחו"ל לוקח חודש ואצל קארסו רוצים 400 שקל.

נדב,

ערכתי את המשפט המקורי (נשאר המקטע המצוטט) - לא משנה מה דעתך על יבואן כזה או אחר, כינויים השמורים לצוררי העם היהודי מקומם אינם בפורום שלנו.

nadav1
22-06-23, 09:42
ערכתי את המשפט המקורי (נשאר המקטע המצוטט) - לא משנה מה דעתך על יבואן כזה או אחר, כינויים השמורים לצוררי העם היהודי מקומם אינם בפורום שלנו.

לא מסכים אבל מכבד את בקשתך

יש לי קייט של פדרס ,

התופעה התחילה לאחרונה

לא זכור לי שהגלגל קיבל מכה חזקה מדי במהלך נסיעה, עליה על מדרכה במהירות בודאי שלא היה, וגם לא יתנפצות על מדרגות בשטח.

האוטו היה על לייפט ולא מצאנו חופשים (לא אומר שבהכרח אין)

בקיצור כנראה שאין ברירה אלא לפרק בולם ולראות אך מתקדמים.
אעדכן

nadav1
03-07-23, 14:23
ממצאים לאחר פירוק הבולם והכרית
א. בלחיצה על הבולם התנגדות מתחילה רק לאחר מספר ס"מ
ב. יש רעש בתחילת המהלך של הבולם
ג. כרית קצת בלויה

בקיצור לאחר החלפה של הבולם והכרית הרכב מתנהג כרגיל (כמו לפני התקלה) ללא הטריקה של הגלגל
נשאר איזה רעש מאזור הגלגל לא מצליח עדיין לשים את האצבע מה זה בדיוק (אולי זה רק פלסטיקה משוחררת שם) נחכה ונראה.)
אם יש רעין מדוע הבולם הלך (למעט האפשרויות של בולם תקול מלכתחילה ונהיגה אגרסיבית ) אשמח לרעיונות .

תודה
נדב

asafk
04-07-23, 18:49
אם זהו קיט הגבהה המיועד לרכב הזה (כלומר אין בעיה גאומטרית) אז בלאי של בולם הוא פשוט בלאי כתוצאה משימוש. קורה. וטוב שיש אחריות ושמכבדים אותה.

אסף.

איל מ
04-07-23, 21:30
לא יודע אם כבר הוזכר,
אבל גיא דיבר רבות על חיזוק תת שלדה.

-->