PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה למשאבת מים חשמלית לערפול מחנה

נדב42
01-07-23, 13:17
הי,

מחפש המלצה למשאבת מים לצורך פיזור ערפל כדי שיהיה נעים מתחת לגזיבו.

קיבלתי ערכת עירפול שמיועדת ללחץ מים ביתי, אז אני צריך משאבה שתוכל לספק אותו. אני מניח שהספיקה תהייה נמוכה וכל משאבה תעמוד בה.

יכולה להיות משאבה טבולה (רק שתיכנס לג׳ריקן) או משאבת קו, ושתעבוד על 12 וולט, עדיף חסכונית בחשמל כי תופעל על סוללה +סולרי

לחפש באינטרנט אני יודע לבד, מחפש המלצה מנסיון לשימוש באופיין דומה.

תודה [emoji846]

ehudzeelim
01-07-23, 16:22
הייתי מדייק עם הנתון של הספיקה, כי במשאבה עם פרשוסטט אתה לא רוצה שהיא תתחיל ותעצור כל כמה שניות כי הספיקה נמוכה מדי והמשאבה בונה לחץ גבוה מדי. ובמשאבה ללא פרשוסטט אתה לא רוצה שהיא תעבוד ו"תטחן מים" תרתי משמע (וכתוצאה מכך תתחמם ותצרוך חשמל שלא לצורך), מאותה סיבה של ספיקה נמוכה מדי.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

נדב42
01-07-23, 16:30
אני לא יודע את נתון הספיקה ...

ehudzeelim
01-07-23, 16:39
ואי אפשר לחבר ולהפעיל על קו ביתי בשביל בדיקת ספיקה?

נדב42
01-07-23, 17:25
אני יכול לנסות, אבל ייקח לי קצת זמן לארגן את המתאים, יש לי ברז ממש ליד שעון המים..

ehudzeelim
01-07-23, 18:27
אין צורך בשעון מים,
תכניס מערפל אחד לכוס/בקבוק/סיר,
תפעיל למשך דקה, את כמות המים שהצטברה בדקה תכפיל במספר יחידות העירפול במערכת ותקבל את הספיקה המדויקת.

amirmoshe
01-07-23, 23:22
בעקרון נשמע פשוט.

תשים על הקו מחבר t. צד אחד ישירות למערפלים. ויציאה שניה עם ברז וצינור חוזר לכיוון המיכל. תפתח אותו טיפה ותוודא שהלחץ במערפלים מספק. אם מספק אחלה. אם חלש מדי תסגור קצת את הברז. אם המשאבה נעצרת ומתחילה תפתח טיפה.

לגבי משאבה יש משאבות איכותיות מאיביי ודומיו שיודעות לתת לחץ לאורך זמן.

כדאי לחשב כמה מים נדרש לזמן הפעלה מסויים ולשים מיכל בהתאם. מומלץ לתת הגנה לחוסר מים במערכת.

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

-->