PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיאט ארונה - "יכולת" שטח

sumer324
05-07-23, 11:31
שלום.
רציתי לקנות סיאט איביזה. בגלל שאני מטייל המון, חשבתי ללכת על סיאט ארונה במקום.
אני מטייל לא מעט, ויוצא לי לסוע הרבה על שבילים [שמוגדרים כשבילים שעבירים לכל רכב], בדרך למסלולים או אתרי קמפינג. בניגוד לשבילים כבושים שיש בד"כ ביערות , השבילים האלו, במיוחד בנגב, רווים באבנים ובורות קטנים. יצא לי לסוע המון בשבילים אלו עם פולו, והייתי צריך לסוע מאוד לאט (אני לא מדבר על זה שלא עברתי את ה 15 קמ"ש אף פעם, אלא שבכל בור או אבן צריך הייתי צריך להוריד מהירות לזחילה איטית של 1-2-3 קמ"ש, שזה מאוד מתסכל - לעיתים השביל רווי מאוד בבורות כאלה), בנוסף לחשש מעצבן לקבל מכה. דבר שקרה מדי פעם (אבל בקטנה כי באמת הייתי זהיר), אבל לא נגרם אף פעם נזק.
מה שהארונה נותנת לי זה פשוט מרווח גחון גבוה יותר ומכאן בטחון ויכולת לעבור מכשולים לא בזחילה
רציתי לשמוע את דעתכם על השיקול שלי
חוץ מהשבילים אני נוסע לרוב בבינעירוני, ובגלל ההגבהה של הארונה לעומת האיביזה תהיה הקרבה של האחיזה ומכאן בטיחות של הרכב במהירות גבוהה. אז אני תוהה כמה יתרון נותן לי המרווח גחון של הארונה, כי בסופו של דבר צלחתי עם הפולו הכל, למרות אי הנעימות (אני חושב שרק פעמיים קרה שלא הצלחתי להמשיך בשביל מסויים - בגלל שלא הייתי מוכן לנסות, לא בגלל פאנצ'ר או משהו)
למען הסר ספק: אני מבין שארונה זו פריווט רגילה, אני מתכנן לסוע איתה באותם שבילים שעבירים לכל רכב (אבל רבים מהם מרגישים לי מאוד גבוליים..)

om2
05-07-23, 14:21
שבילי כורכר מהודקים.
אין לה באמת יתרון על כל פרייבט אחר

אולי 4-5 ס"מ גובה מעל השאר וגם זה לא בטוח
בלי 4*4 אין לך שום רצון/יכולת לשטח

נמרוד
05-07-23, 14:28
אין לסיאט ארונה שום יתרון על פריבט אחר. ההבדל בגובה לעומת פולו? אם ישנו, הוא מזערי.
נשמע שאתה צריך קצת יותר מפרייבט - ברירות המחדל הן סובארו או דאצ'יה דאסטר.

*גילוי נאות: לחמותי יש סיאט ארונה.

שמוליקו
05-07-23, 14:56
לאשתי יש ארונה.
אנחנו לא יורדים איתה לשטח, אבל בהשוואה לפג'ו 206 של הבן שלי בשבילים לכל רכב היא הרבה יותר נוחה בגלל הגובה - חד משמעית.

יש את ה seat ateca היא קצת יותר גבוהה מהארונה ולכן הייתי שוקל אותה למטרות שלך.

יש לי חבר עם האטקה והוא נכנס לשבילים בבן שמן שעם האוקטביה שהייתה לו הוא היה מתאמץ לנסוע בהם ויורד כמעט ל 0 קמ"ש.

אז לצורך העניין ומנסיון אישי, הארנה תהיה יותר נוחה בשבילים אבל עדיין לא תוכל לטוס בהם והאטקה תהיה טובה משתיהן.

בהצלחה.

sumer324
05-07-23, 14:58
אין לסיאט ארונה שום יתרון על פריבט אחר. ההבדל בגובה לעומת פולו? אם ישנו, הוא מזערי.
נשמע שאתה צריך קצת יותר מפרייבט - ברירות המחדל הן סובארו או דאצ'יה דאסטר.

*גילוי נאות: לחמותי יש סיאט ארונה.

אין יתרון למרווח הגחון?
בארונה 19 ס"מ, באיביזה 14 ס"מ
זה הדבר היחיד שהטריד אותי. אני לא נוסע בחול\בוץ, רק שבילים לכל רכב, פשוט הבורות\אבנים היו גורמים לחיכוך במקרה הטוב (והמון פעמים צריך להאט עד כדי עצירה כדי לא לקבל מכה).
מרווח גחון גבוה יותר לא יעזור משמעותית לזה?

אני רוצה להבהיר: אני לא מחפש רכב שיגהץ את השבילים האלה ! אני עדיין אסע מאוד לאט. ובכל זאת, יש לאט 10 קמ"ש ויש לאט של זחילה איטית ומתסכלת על הברקס...

אומי5
05-07-23, 15:34
בשביל שבילי חצץ ושדות שבהם אין צורך ב4X4 אלא בקצת גובה, 5 ס"מ זה בהחלט משמעותי.
זה עדיין לא גבוה בשום צורה, ובהחלט כמו שכתבו יש רכבים שיתנו מענה יותר משמעותי, אבל אני בטוח שתרגיש בהבדל.
הרכב הקודם שלי היה פוקוס 2011 (צורה של 2012), כיום יש לי אוקטביה, ההבדל במרווח גחון הוא קצת יותר מס"מ, ולפוקוס היו טמבונים גדולים ונמוכים יותר, אין ספק שהאוקטביה נוסעת יותר בכיף בשבילים נוחים.
(ולא, זה לא רק בגלל שהאוקטביה ליסינג)
(פוקוס 127 ממ, אוקטביה 140 ממ)
הבעיה היא שתמיד ברגע שהיכולת עולה (או שאי היכולת מתמתנת) אז מתחילים להיכנס למקומות קשים יותר, ואז ממשיכים לדפוק את הרכב ה"גבוה" כמו שהיה עם הרכב הנמוך.

עדיין, אתה תצטרך לנסוע לאט.

אגב, אם כבר מרווח גחון ופרייבט, נסה להגיע לשטח כמה שיותר קל, ברכבים פרטיים משקל משפיע מאוד על הקפיצים.

ehudzeelim
05-07-23, 20:28
הבעיה היא שתמיד ברגע שהיכולת עולה (או שאי היכולת מתמתנת) אז מתחילים להיכנס למקומות קשים יותר, ואז ממשיכים לדפוק את הרכב ה"גבוה" כמו שהיה עם הרכב הנמוך.

זה נכון תמיד גם כשעוברים מ-30 ל-40..
לפות"ש, אני חושב ש-5 ס"מ מ-14 ל-19 יתנו לך הרבה יותר ממה שאתה מצפה.
תחזור לעדכן..

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

יונתןמצפה
05-07-23, 23:33
ארונה, כפרייבט, מרגישה מאוד בבית בשבילים שעבירים לכאורה לכל רכב. ואף טיפה מעבר.
אני לא חושש להיכנס לשבילים שלא בהכרח משדרים שסבירים לפרייבט.
בזכות מרווח גחון (נהדר ביחס לפרייבט), גלגלים יחסית גדולים, ומתלים לא רעים.
בכביש הי די שדה.

לדעתי מהתיאור שלך היא מתאימה לך.
קח בחשבון גיר רובוטי dsg על כל המשמעויות....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

-->