PDA

צפייה בגרסה מלאה : אני צריך עזרה עם פו"ה גיר-טרנספר מההיילקס, מחר.

חנן-ג'יפולוג
20-04-06, 15:12
המחזיר האחורי של המנוע דולף, ואני צריך עזרה ממי שיכול ובא לו לעזור.

אני אעשה לבד את כל הפו"ה למעט ההורדה וההרמה של גוש-הטרנספר-גיר הכבד ולכן אני לא צריך את העזרה להרבה שעות, אלא למשהו כמו שעתיים -שלוש, כולל הזמן של הבאת החלפים הדרושים, או שמתנדב אחד יעזור לי לחמש דקות להוריד את הגיר, ועוד מתנדב יעזור לי חמש דקות להחזיר את הגיר (שזה יכול להיות גם בשבת) .

אני גר בעופרים, שזה כשבעה ק"מ מזרחית משוהם, כשני ק"מ מעבר לקו הירוק.

תודה רבה מראש.

חנן
0547647027

אריק זמר
20-04-06, 15:57
חנן,
אני בארוע מחר ב13:00 אחה"צ...
סביר שאתפנה משם בסביבות 15:30 ואוכל לצאת לכוון שלך (מראשל"צ) - אז אם זה עוזר, סבבה.

אריק

חנן-ג'יפולוג
20-04-06, 16:06
זה יכול לעזור לי בהרכבה, תודה. את הפירוק אני אצטרך לגמור מוקדם יותר, כשחנויות חלפים עוד פועלות.

LAREDO
20-04-06, 17:51
חנן אנ אמנם לא בסביבה שלך ולא אוכל להגיע.
אבל הנה טיפ קטן - הטרנספר יוצא בחצי סיבוב, לא תסובב הוא לא ייצא.

איציק - 4X6ZH
20-04-06, 18:35
חנן מכלול הממסרה כבד עד כבד מאד !
המנוע צריך להיות בזוית חדה כלפי החלק האחורי כך שניתן יהיה למשוך את האוזינג ולהפריד אותו מגוף המנוע .
בדרך כלל אתה צריך להביא את הגיר לזוית המקסימלית האפשרית ( להפיל את החלק האחורי )
למשוך את גוך הממסרה ( לאפשר לפין המרכוז לצאת ) לסובב קצת ואז למשוך לאחור .
לא לחסוך את פרוק צינור האגזוז לנתק ולהוציא את הצינור בחלק האמצעי של הרכב .
לא לחסוך את ניתוק ופרוק גלי ההניעה את הקידמי חובה לפרק מהטרנספר .
את הדרישאפט האחורי אולי אולי אתה יכול להצמיד לחלק העליון ( רצוי לפרק להזיז לצד )
ובסוף או אולי לפני הכל אני ממליץ להכניס איזה מוט בין הדלתות חבל וגלגלגת דרך פתח ידיות הממסרה
שיהיה מוכן כשיגמר לכם הכח :grin:
איציק

חנן-ג'יפולוג
20-04-06, 22:42
איציק, זה אפשרי להוריד את הטרנספר בנפרד מהורדת הגיר, כדי להקל על החיים שלי?

בינתיים זה נראה שאני אצטרך לעשות את הפירוק בעצמי. כבר הורדתי לבד גיר וטרנספר כיחידה אחת מהסיקס, ושם יש טרנספר כבד עם קייס ברזל, אבל זה לא היה סימפטי במיוחד, ואני מעדיף להימנע מזה.
בהיינס כתוב שבשביל להוריד טרנספר צריך לפרק את הגיר ביחד עם הטרנספר ולנתק אותם מחוץ לרכב.

משקל הגיר כשלעצמו לא מפחיד אותי. כבר הורדתי פעמיים גיר AX15 של סופה, ולמיטב הבנתי הוא מאוד מאוד דומה לגיר של ההיילקס.

איציק - 4X6ZH
21-04-06, 05:44
לא אתה לא יכול להפריד בינהם . זה לא מעשי .
הטרנספר יושב מצד ימין וגורם למיכלול להסתובב ימינה ברגע שאתה מושך את הגיר לאחור .
אתה צריך לסובב את כל המיכלול שמאלה ( לכיוון הסטרטר )
וכאן אתה מעבד כח ;-)
המיכלול כבד לפחות כמו בסופה אבל הרבה יותר ארוך !
אני חוזר על הצעתי תיהיה מוכן עם ציוד עזר להפסקות .
לפרק בסוף זה יצא .
אבל בזמן ההרכבה אתה צריך להיזהר לא להפעיל כח על מרכז דיסק המצמד .
כאשר אתה בקלות יכול לעקם את השמש של פלאטת הלחץ ( הקפיץ הגדול ) .
איציק

itay-rover
21-04-06, 09:11
סליחה שאני קופץ,
אבל לא עדיף להוציא את המנוע לטובת העיניין?או שיש שם יותר מידיי צמות וצינורות לנתק?

חנן-ג'יפולוג
21-04-06, 10:53
הרבה תודה לכל מי שהתקשר אליי היום והציע עזרה, אבל זה כבר מאוחר מכדי להתחיל לעבוד על זה עכשיו . גיליתי את הנזילה לפני טיול של ארבעה ימים לדרום הרחוק , טיילתי עד יום רביעי בלילה, וזה התגלגל כך שביקשתי את העזרה רק אתמול בצהריים. לא נורא. חוץ מכמה כתמי שמן ליד המדרכה. קיבלתי כבר הצעה להדביק מדבקות גדולות אליפטיות ירוקות על האוטו, וככה השכנים יסלחו לי, ואפילו ירחמו עליי :razz: בשבוע הבא, אם אני אראה שזה מסתדר לי, אני אבקש עזרה עם התרעה מוקדמת יותר.

הצפרדע
21-04-06, 20:11
חנן, אם אתה מעונין לבצע את העבודה על ליפט, תוכל לעשות זאת אצלי.

יש לי את כל הכלים שתזדקק להם.

יש גם קפה, קרקרים של שיפון וכמה משקאות דיאט קרים.

אני אשב לי בצד, אסתכל איך אתה קורע את התחת, ואהנה מכל רגע:mrgreen:

lizard
21-04-06, 23:05
חנןף אשמח מאוד לעזור לך.

חנן-ג'יפולוג
07-05-06, 13:27
תודה לכל מי שהציע עזרה: אריק, דני, אורי, מיכה, יוני, ברוך ועם מי ששכחתי הסליחה.

תודה על העצות והטיפים, לאיציק ולאמיר. וליורם מאפאק על הייעוץ הטלפוני (מגן האבק מסביב למחזיר השמן היה קרוע, ולמוסכי טויוטה לא היה חלק כזה. סיליקון עשה את העבודה היטב במקום מגן האבק) .

תודה ליוני שעזר לי. סופ"ש של עבודה קשה עבר על כוחותינו. עכשיו צריך עוד חורף עד שהכתמים על החנייה ייעלמו...

-->