PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מגישים תלונה על סוכן ביטוח ?

גיא
16-07-23, 10:11
אז הסיפור הוא ככה:

הילד נסע בבוקר לרכבת ואוטובוס ש"קיצור" פניה דפק את הכנף הימנית הקדמית של האוטו.
שלחתי לסוכן הביטוח [ שהומלץ על ידי אושייה רצינית ואני משלם לו כבר כמה שנים לא מעט כסף על כמה רכבים ]
הוא קבל את הסרטון ואת הפניה, פנה לחברת האוטובוסים ואמר שהם מכירים במקרה אבל הנהג הוא שישלם.

ונעלם אחרי כמה פעמים שאני שואל "מה חדש ? " ופתאום חלפו 6 חודשים [ שבהם הייתי בחו'ל מספר פעמים ]
ואני מתחיל להתעקש .. הסוכן חוזר אלי שסגר עם הנהג אוטובוס שהוא [ הנהג ] ייקח את האוטו וייסע איתו לעכו למוסך של חבר שלו ויתקן שם ויחזיר לי את האוטו ... קבלתי חום מזה ואמרתי שבשום פנים ואופן. עוד חודש חלף והגענו להסכמה שאני אלך לקבל הצעת מחיר, קבלתי ושלחתי לו, חלפו עוד כמה שבועות ובסופו של דבר התעקשתי שאני לוקח את האוטו למוסך ומצפה לקבל את הכסף.

הוא נעלם לא ענה ולא חזר אלי, האוטו תוקן ואני שילמתי.
אחרי עוד כמה וכמה פניות הוא חזר שהוא "היה בחופש" .. מאז חלף עוד חודש ואין כסף ואין סוכן ביטוח .. אני התחלתי ממש להתעצבן והשארתי לו הודעה בואצאפ שאני מבטל את הביטוח ואני אגיש נגדו תלונה.

אז הוא חסם אותי.
אני עכשיו כבר הבנתי שהוא זימבר אותי ואני רוצה לזמבר אותו בחזרה.

איך עושים את זה ?

Pageup
16-07-23, 11:21
פה: https://pe.cma.gov.il/sp/sp

אבל אם הסוכן לא מתפקד, למה לא תבעת את חברת הביטוח שלך (הרי יש לך פוליסה) ישירות ?

tom1105
16-07-23, 11:28
תלונה נגד סוכן ביטוח לא שווה כלום...

תביעה קטנה נגד חברת האוטובוסים
תביעת ביטוח נגד הפוליסה.

את כל הפוליסות תעביר לביטוח הזול ביותר, (לדעתי) היום כבר אין שום תועלת בסוכן ביטוח לרכב. חבל לשלם פרמיה על שירות שאפשר לקבל בחינם ובאותה רמת עצבים

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

איל מ
16-07-23, 12:31
תלוי.
הסוכן שלי היה היחיד שביטח לי את האוטו כפרטי ולא משא אחוד

גיא
16-07-23, 13:04
פה: https://pe.cma.gov.il/sp/sp

אבל אם הסוכן לא מתפקד, למה לא תבעת את חברת הביטוח שלך (הרי יש לך פוליסה) ישירות ?לא ידעתי שזה אפשרי.

תודה רבה !

Sent from my DN2103 using Tapatalk

גיא
16-07-23, 13:05
תלונה נגד סוכן ביטוח לא שווה כלום...

תביעה קטנה נגד חברת האוטובוסים
תביעת ביטוח נגד הפוליסה.

את כל הפוליסות תעביר לביטוח הזול ביותר, (לדעתי) היום כבר אין שום תועלת בסוכן ביטוח לרכב. חבל לשלם פרמיה על שירות שאפשר לקבל בחינם ובאותה רמת עצבים

Sent from my SM-S901E using Tapatalkכך אעשה

Pageup
16-07-23, 13:47
לא ידעתי שזה אפשרי.

תודה רבה !

לכל חברת ביטוח יש קשרי לקוחות והם אמורים לפתור לך מצב שבו הסוכן לא מגיב.
בסוף הסוכן אמור לעשות לך את הבירוקרטיה של להגיש לחברת הביטוח את הטפסים ולרוב יש לנו נגישות יותר גבוהה ממך.
העניין הוא, שאם תבעת את חברת הביטוח אתה מתחיל תהליך שהם יגבו ממך השתתפות עצמית ואז הם יתבעו את החברה השניה או את חברת האוטובוסים ואז בינתיים הפרמייה עולה. שהם יזוכו הם יחזירו לך את ההשתתפות העצמית ואת הפרשי הפרמייה, אתה משאיר צ'ק במוסך ומשאיר צ'ק לשמאי, אם התליך נגמר לפני הם יחזרו אלייך, אם לא, זה יחזור אלייך שנה אחרי. אם אתה אשם זה "יותר פשוט", אתה משלם השתתפות עצמית
ופרמייה יותר גבוהה וזהו.

לגבי סוכן, במקרים הפשוטים הסוכן לא רלוונטי, במקרים יותר מסובכים הוא יריץ לך את הבירוקרטיה, ייעץ ובאופן עקרוני ירוץ במקומך.
התפקיד שלו גם למצוא לך את הפוליסה היותר טובה.
הסוכן שלי מזכיר לי חודש לפני שהפוליסה פגה, הוא שולח לי 3-4 הצעות שונות מחברות שונות, עם דגשים מה עדיף בכל אחת (אם יש הבדלים).
במקרה האחרון (באלפא) , פגעה בי מישהי, המוסך שלי שבו רציתי לטפל בו לא היה בהסדר של החברת ביטוח שלי, אבל היה בהסדר של הביטוח שלה. כדי לחסוך צ'קים דחויים וריצות, הסוכן שלי פנה לחברת הביטוח שלה, טיפל בכל התהליך (בהתחלה היא סרבה להודות שהיא פגעה), דאג שהשמאי יפנה אליי, דאג לשלוח לי את דו"ח השמאי ובפועל אפילו לא כתבתי צ'ק. הסוכן שלי לא תמיד צדיק, ולפעמים צריך לרדוף אחריו (לרוב הוא רודף אחריי) אבל במקרה הזה הוא חסך לי כאבי ראש, ריצות, המתנות ואיומים (על הנהגת הפוגעת).

asafk
16-07-23, 19:00
מי הסוכן?

אסף.

שולץ האיום
16-07-23, 21:09
יש סיכוי שאתה בכלל לא מבוטח?

אולי קצת הגזמתי, אבל מתחילה להסתובב שמועה על סוכן ״מפורסם״ ומומלץ בקהילה, שלא מתפקד כשצריך אותו.
אני כבר שמעתי גם ממקור ראשון.

נמרוד
16-07-23, 21:14

אולי קצת הגזמתי, אבל מתחילה להסתובב שמועה על סוכן ״מפורסם״ ומומלץ בקהילה, שלא מתפקד כשצריך אותו.

כנראה שקצת הגזמת, אבל אם יש ספק, קל לבדוק. כל פוליסה בתוקף תופיע באזור האישי באתר חברת הביטוח.

שולץ האיום
16-07-23, 21:18
כבר היו דברים מעולם, בדיוק כאלה.
ואיזה ספק יכול להיות כבר ללקוח ששנים מבוטח אצל אותו הסוכן.

נמרוד
16-07-23, 21:24
כאמור, היום בניגוד לעבר, לוקח עשר שניות לבדוק.

guy888
16-07-23, 21:28
כבר היו דברים מעולם, בדיוק כאלה.
ואיזה ספק יכול להיות כבר ללקוח ששנים מבוטח אצל אותו הסוכן.היו בהחלט. גם עם סוכן מוכר בקהילה, קרה לי שפתאום קיבלתי זיכוי מחברת הביטוח כי הביטוח בוטל (כבר חודש לפני) כי הסוכן לא העביר את ההיסטוריה הביטוחית.
מספר חודשים אחרי רכישת הביטוח.

אחרי שהעניין "הוסדר" על ידו בדיקה ישירות מול חברת הביטוח העלתה שוב כי המסמכים לא הועברו.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

שולץ האיום
17-07-23, 06:57
תכתוב לי בבקשה בפרטי מי הוא אותו סוכן.

גם פותח הפוסט, תכתוב לי בבקשה מי זה.

shmil
17-07-23, 08:20

זו לא "מתחילה להסתובב", זה כבר מעל עשור שיש אזהרות לגבי מישהו בקהילה, אנשים נפגעו וגם כתבו זאת כאן באתר במפורש, ככל שזכור לי גם כולל שמות.
גיא וגם אחרים שהזכירו פגיעה, בין אם זה אותו אחד, ובין אם אחר - חשוב שתתלוננו. יש ממונה על הביטוח, וסוכן ביטוח צריך רשיון.

גם אם לא למען עצמכם, כי אולי כבר מאוחר, אז עבור אחרים וכדי שלא יקום עוד מישהו עוד כמה שנים ויגיד "מתחילה להסתובב שמועה".
לחתוך. תלונה ממוקדת ומפורטת.

boaz avrahami
17-07-23, 08:41
בעבר גם הורי נתקלו בסוכן ביטוח גדול שביטח במושבים בעמק ובדיעבד היסתבר שאת המקיף לרכבים הוא לא שילם לחברות ונהיה מבטח משנה ללקוחותיו. מפה לשם החברה שהוא יצג נאלצה לשאת בהוצאות. הוא עדיין סוכן ביטוח עם משרד גדול בעפולה…
לכן לא חושב שתלונה תעשה הרבה אבל כדאי שתדאג לעצמך.

תתחיל מהר הביטוח ותוודא שיש ביטוח מקיף.
אם כן תבדוק אם כדאי לך להפעיל אותו ולאבד הנחות עתידיות של העדר תביעות ( לא ממש הבנתי אם הבן או צד ג אשמים המלצה זו תקפה למצב שהבן אשם).

אם סוכן הביטוח רימה אותך תעדכן את חברת הביטוח. מקווה בשבילך שיש לך סימוכין לתרמית.
אני מעריך בזהירות שאם הייתה תרמית, סוכן הביטוח לא היה בורח ממך מפני שזה יחשוף אותו בקלות ועל סכום נמוך. לא רמאות כדאית.

להבא תבטח בביטוחים ישירים. לא רואה הרבי יתרון בלשלם עוד עמלה לסוכן שלרוב לא ממש עובד בשבילך וגם לא משפר את הפרמיה

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

שולץ האיום
17-07-23, 09:09
אני דווקא כן רואה יתרון בעבודה מול סוכן.
סוכן טוב ידאג לך להצעת מחיר טובה, במיוחד היום שנהיה טירוף.
וכשקורה משהו, פה הוא נמדד, ואתה לא לבד מולם.

אני כבר עם אותו סוכן משפחתי מעל 20 שנה.
פעמיים נזקקנו לעזרתו וזה הוכיח את עצמו מעל ומעבר.

לגבי השמועה, אני פעם ראשונה שומע על זה, מתנצל שלא עוקב באדיקות אחרי כל ההודעות.

אם יש בינינו איש מקצוע נוכל או גרוע במיוחד, צריך להציף את זה יותר, שלא יתפוס טרמפ על הקהילה כאילו הוא ג׳יפאי כמקדם מכירות.

תשלחו את השמות בהודעות פרטיות, או שתכתבו את השמות בצורה חוקית, נגיד -
לדעתי הסוכן xxxx לא מומלץ, אני לא מרוצה.

KOOKE
17-07-23, 09:30
לא ברור מהפוסט הפותח אם לרכב הניזוק יש פוליסת ביטוח מקיף.

רק אבהיר שסוכן הביטוח הוא מעין מתווך בין המבוטח ובין חברת הביטוח שלו עצמו.

בתחום נזקי הרכוש לרכב במיוחד כשמדובר בנזק שאינו גדול, הרבה סוכני ביטוח כשירות ללקוחות שלהם כשהאשם לקרות התאונה מוטל על הרכב האחר, מציעים שלא להפעיל את הביטוח המקיף ומסייעים ללקוח לדרוש את הפיצוי מהרכב הפוגע כדי שהלקוח לא יפסיד את ההשתתפות העצמית ואת הנחת היעדר התביעות בחברת הביטוח שלו.

הסיוע בתביעה מול הרכב הפוגע אינו חלק מובנה מתפקידו של סוכן הביטוח וכאמור זה שירות שהרבה סוכני ביטוח מציעים. בהקשר הזה יש לסוכן הביטוח אינטרס כפול - אחד לרצות ולשרת את לקוחותיו והשני שבעיני חברת הביטוח איתה עובד הוא ייחשב כסוכן טוב - חברות הביטוח מודדות את ביצועי סוכני הביטוח שלהם הן בהיקף הביטוחים שסוכני הביטוח מפיקים להם אבל גם בהיקף התביעות או יותר נכון היקף הסכומים שמשולמים ללקוחות של אותו סוכן.

אז אם סוכן הביטוח של פותח השירשור לא הצטיין במתן שירות האקסטרא הזה של מיצוי הזכויות מול צד ג' לא בטוח שתלונה תועיל עת שזה לא חלק מתפקידו המוגדר בחוק.
בל מקרה לא יזיק להגיש תלונה למפקח על הביטוח ולמחלקת פניות הציבור של חברת או חברות הביטוח שאיתן עובד אותו הסוכן.

במקביל, אם יש לרכב הניזוק פוליסת מקיף, להפעיל הפוליסה ולקבל הפיצוי מחברת הביטוח ואת הפסד ההשתתפות העצמית+ הפסד הנחת היעדר תביעות לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות מנהג והבעלים של הרכב הפוגע.

גיא
17-07-23, 21:14
יש לי מקיף ( לפחות יש לי פוליסה של מקיף )

אני לא בישראל כרגע. אבל כשאחזור אבדוק את זה לעומק.

והבן לא אשם בתאונה.

לבן יש ביטוח 'לא נסעת לא שלמת' עם איזה מודול שתקוע בשקע מחשב של האוטו. אני מאמין שזה לפחות אמיתי. כלומר החובה.

הסכום לא גבוה ואני לא אפשוט רגל אם לא יחזירו לי את זה. אבל לדעת שאני 'ערום' והסוכן לא באמת עושה את העבודה שהוא קבל עבורה כסף. כואב לי.

כשאחזור לארץ אפתח במלחמת חרמה נגדו. אני מבטיח.

הוא יצטער על הקטע הזה. ברמה של מצידי שיאבד את האוכל שיש לו במקרר. הוא והילדים שלו. שימותו מרעב.

-->