PDA

צפייה בגרסה מלאה : (הועבר) בונים בית - נקודת טעינה לרכב חשמלי

zivo
24-08-23, 12:06
מעבר לאמירה הכללית של להעביר קו \ צינור לחניה.
האם יש תקן \ הנחייה לגבי מיקום יחסית לרכב ( שמאל, ימין, קדימה, אחורה).
איזה גודל לתכנן \ להשאיר למתקן עצמו?

sus
24-08-23, 12:26
לא יודע לגבי הנחיה כללית אבל באיוניק 5 שקע הטעינה נמצא בחלק האחורי של הרכב בצד נוסע.
עמדת הטעינה שאני רכשתי מגיעה עם כבל של 7 מטר ככה שהתקע יכול להגיע בקלות לשלוש פינות של הרכב ובהנחה שאתה יכול להחנות ברוורס או עם הפנים קדימה אז לא ממש משנה איפה ממוקמת העמדה .
המשטח שעליו הותקנה אצלי העמדה הוא במידות 70*50 ס"מ. מספיק בצורה (מאד) מרווחת ללוח חשמל עם פחת , מאמטים, שני שקעים חד פאזיים ושקע אחד תלת פאזי ולעמדת הטעינה עצמה.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

מיכה100
24-08-23, 13:19
לא איש מקצוע, אז אעיד רק מנסיוני:
עמדה של ג'נרג'י, מידות מקסימליות 21X21 ס"מ, הכבל מגיע מאחורה דרך קידוח בקיר.
בדיעבד יש טעות קטנה בהתקנה, העמדה צמודה לעמוד מימין, מה שמקשה על סריקה של הברקוד בעת קריאת שירות (והיו).
מיקמתי את העמדה מול השקע של האיוניק (ימין אחורה), מה שעושה לי חיים קלים להפליא בחיבור ובניתוק: רק כריכה אחת יורדת והכבל אף פעם לא נוגע בריצפה.
במכונית הבאה, לא שיש לי תאריך לזה, מיקום השקע יהיה פרמטר חשוב מאוד בקניה: חייב לחנות קדימה וצמוד לקיר עקב חנייה צפופה, ולא בא לי לנהל כבל ארוך מסביב למכונית כל פעם.
144621

נמרוד
24-08-23, 15:24
תכין שקע תלת פאזי.
החנייה שלי טיפה מרוחקת מהמבנה, אז משכנו כבל 5X6 ממ"ר שהוא יותר ממה שצריך, ללוח חשמל מודולרי תקני.
שמנו את הלוח באמצע, ככה שלא משנה איפה חונים.
אם החנייה פרטית והרכב פרטי אין באמת טעם להתקין עמדה מנוהלת או חכמה. עמדה ניידת, תלת פאזית 11 קילוואט עלתה לי 200$ באליאקספרס (המלצה של חנן).
144671
144672

Asaf-a
24-08-23, 17:28
שווה להשקיע מחשבה האם הרכב החשמלי יחנה רק בתוך החצר או מחוץ לחצר.
אצלי הבית בפינה של הרחוב, זאת אומרת שניתן לחנות צמוד לחומת המגרש אך לא על המדרכה, זה יתרון כי אנו חונים בחוץ עם כל הרכבים, אין מצוקת חניה.
העמדה מותקנת על חומת המגרש בצד הפנימי, אך כבל הטעינה יוצא מהגדר ומאפשר טעינת הרכב החונה בחוץ, מאוד נוח כי כיום אין לי שער חשמלי, חניה בפנים הייתה מחייבת שידרוג השער, ולמצוא פתרון לאי בריחת הכלבים…

הכנתי גם תשתית לעמדה עתידית במקרה ונחנה בפנים או לרכב נוסף.

heminew
20-09-23, 22:40
מתלבש על השרשור - אני עובר על תכניות חשמל לבית שייבנה בקרוב:
מה צריכה להיות ההכנה - אם בכלל - לעמדת טעינה לרכב חשמלי (עתידי. אין לי כרגע) בבנית בית פרטי חדש?
האם זה כלכלי להכין מראש או שעדיף להשאיר את זה להמשך, אם אקנה רכב חשמלי?
חמי

mugi8675
21-09-23, 10:12
מתלבש על השרשור - אני עובר על תכניות חשמל לבית שייבנה בקרוב:
מה צריכה להיות ההכנה - אם בכלל - לעמדת טעינה לרכב חשמלי (עתידי. אין לי כרגע) בבנית בית פרטי חדש?
האם זה כלכלי להכין מראש או שעדיף להשאיר את זה להמשך, אם אקנה רכב חשמלי?
חמי

לא חושב שיש כאן שאלה בכלל. במסגרת שיפוץ מאוד מקיף שעשיתי בבית, נקודה תלת-פאזית לרכב חשמלי פלוס פאקט עלתה לי 600 ש״ח (לא כולל מע״מ) קבורה בקיר ישירות מארון חשמל (כולל חיווט). מאחר ואני לא חושד בקבלן שעשה לי הנחה כלשהיא, זה כנראה המחיר הממוצע בשוק. מה שעלה לי הרבה יותר הוא שדרוג של מערכת החשמל ל- 63x3. אגב, רכב חשמלי עדיין אין לי.

באותה הזדמנות הייתי מציע לך להניח צינור קוברה טמון בין הגג ללוח החשמל כהכנה עתידית למערכת קולטים

heminew
26-09-23, 07:42
נשמע הגיוני, תודה

-->