PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפים להורדת גיר אוטומטי בפאג'רו?

shmil
21-04-06, 22:11
בהמשך לשרשור הג'יפים הבורגניים- 1,2,3, נסיון ;-) .

אני עומד להוריד את הגיר (אוטומטי, בנזין 3000) בפאג'רו, קצר 96.
המטרה, להחליף מחז"ש אחורי במנוע, שמזיל לי ק"ג ב-3000 ק"מ (מבין לליבך, חנן, משתתף בצערך וצער ההיילקס :???: ). זמן מצויין לעשות זאת, מבחינתי, זה כבר יחד עם טיפול 180, כלומר, ממילא הזמן להחליף שמנים כולל שמן גיר, טרנספר, סרנים וכיו"ב.

החלפת המחז"ש עצמו אחרי הורדת הגיר אמורה להיות קלה וטריביאלית, עניין של כמה ברגים.

כל מה שמכנית מסביב להורדת הגיר (דריישפטים, שטנגות וכיו"ב) גם הוא אמור להיות טריביאלי, למעט, נדמה לי, איזה בורג אחד במיקום מחורבן (למעלה) בין ההאוזינג למנוע.
האם מישהו מכיר ויודע על אילושהם טריקים שעשויים לעכב אותי בלמצוא אותם, ו/או קיצורי דרך או פטנטים דוגמת ה"סיבוב" בהיילקס, ואו פטנטים לניקוז האויר מהשמן בהרכבה מחדש.

בקשה מהקוראים - חסכו לי נסיונות הדרכה כלליים, אין לי צורך בהם. פירקתי גירים רבים הרבה פעמים, והחלפתי מחז"שים יותר מפעם אחת, רק לא בסוג הרכב הספציפי הזה.

אבקש תגובה רק ממי שמכיר, יודע, ביצע, או יש לו נתוני ספר ספציפיים לרכב הזה.

קיד
21-04-06, 23:39
שמיל שלום,

היות שאתה מחליף רצועת תזמון על הדרך, אז תפרק את הרדיאטור והמניפה לפני פרוק הגיר. כך תקבל זוית הנמכה יותר טובה להאוזינג של הגיר.
מעבר לכך, את הורדת הגיר עושים בשני שלבים: שלב ראשון אחורה בלבד ללא הנמכת הזנב. שלב שני קדימה רק הגיר ולמטה. מבט על הגשר האחורי יבהיר לך את הסיבה. פשוט לא ניתן לשלוף את הזנב החוצה.
בברכה,
קיד.

-->