PDA

צפייה בגרסה מלאה : [שאלה] מאגרי מידע על מידות צמיגים

zvih
14-09-23, 19:49
שלום לכולם,

בהמשך לכתבה שקראתי בדבר שינוי מידת צמיגים לרכב, נכנסתי היום למכון רישוי וביקשתי שיבדקו עבורי את המידות המופיעות במאגר משרד התחבורה.
המכון היה מאוד נחמד, ונתן לי פלט ממאגר המידע של קארדאטא, עליו צויין "מאגר המידע קארדאטא מאושר ע"י משרד התחבורה".

מאחר ומהכתבה עולה כי ישנו מאגר נוסף, בו מצויין את כל המידות שמשרד התחבורה אישר לדגם הרכב, ביקשתי מהם שיבדקו במאגר הנוסף, אך ענו לי שאין דבר כזה, ומאגר המידע היחיד הוא "קארדאטא".

שאלתי היא האם אכן יש מאגר נוסף, או שהמידע ממאגר קארדאטא הוא היחיד הקיים?

צבי

ybar
16-09-23, 03:31
לפי מיטב ידיעתי מאגר המידע אוטודאטה כבר אינו מאושר ע״י משרד התחבורה, המאגר היחיד שלפיו עובדים כיום במכוני הרישוי/טסטים הינו קארדאטה.

KOOKE
16-09-23, 10:08
יש מאגר של "הוראות רישום" - שזהו המסמך שמוציא משרד התחבורה לכל רכב שמיובא ארצה ועל פי הוראת רישום זו מופק רישיון הרכב.

תכלס זה המאגר הקובע והמחייב מבחינה חוקית.

מאגר הוראות הרישום פתוח לעיון הציבור באתר משרד התחבורה.

בהוראת הרישום מצויינות מידות הצמיג השונות המאושרות לרישום ברכב.

https://www.gov.il/he/departments/dynamiccollectors/vehicle_registration_instructions?skip=0

איל מ
16-09-23, 10:39
כבר תקופה ארוכה שהאתר הזה לא פעיל.

ybar
16-09-23, 13:26
יש מאגר של "הוראות רישום" - שזהו המסמך שמוציא משרד התחבורה לכל רכב שמיובא ארצה ועל פי הוראת רישום זו מופק רישיון הרכב.

תכלס זה המאגר הקובע והמחייב מבחינה חוקית.

מאגר הוראות הרישום פתוח לעיון הציבור באתר משרד התחבורה.

בהוראת הרישום מצויינות מידות הצמיג השונות המאושרות לרישום ברכב.

https://www.gov.il/he/departments/dynamiccollectors/vehicle_registration_instructions?skip=0

יש בבעלותי רכב אספנות שיובא ארצה בזמנו בייבוא אישי לפני יותר מ22 שנה ולא מצוין שום קוד/הוראת רישום ברישיון הרכב שלו, יש לו מידת צמיגים חריגה שמעולם לא היתה קיימת בארץ ומעולם גם לא הצלחתי לשנות אותה בצורה חוקית(וניסיתי הכל תאמין לי), ולכן לצערי תמיד נאלצתי לייבא צמיגים מחו״ל.

zvih
17-09-23, 20:48
לעיתים, משרד התחבורה מאשר צמיגים במידות אחרות מאלו המופיעות בהוראת הרישום, בדרך של אישורים פרטניים (נדמה לי שזה קשור למעבדת רכב של הטכניון, או משהו כזה).

השאלה שלי היא מגיעים למאגר הזה?
איך אפשר לדעת מהן מלוא המידות שאושרו לקוד דגם מסויים?

erezgur
17-09-23, 23:57
אישור פרטני זה מסלול לא זול ודורש אכן אישור של מעבדה מוכרת (יש כמה כאלו בארץ,אבל מעט).
אם תעבור את כל הבדיקות ומהנדסי הרכב במעבדה יאשרו את המידע על הרכב שלך אתה מתקדם במסלול פרטני, כלומר אתה מקבל אישור ספציפי עבורך, זה לא מאגר שבו רשומים מידות שכל אחד יכול לעבור אליהם.

אולי יהיה יותר קל אם תגלה באיזה רכב מדובר, מהן המידות הנוכחיות ומה המידה המבוקשת - ייתכן ותוכל להנות מנסיונו של מישהו שכבר עשה תהליך דומה לרכב כזה.

zvih
18-09-23, 08:41
הרכב הוא רקסטון 2014. דגם G0B1T. מידת הצמיגים הנוכחית היא 255/70/16.
המידה המבוקשת איננה מידה ספציפית, אלא כל מידה שתאפשר בחירה מתוך מגוון רחב יותר.
אם אפשר לעלות מעט בקוטר, עוד יותר טוב.

כאשר ניתן אישור פרטני עבור רכב אחר, סטנדרטי, מדוע הוא לא תקף על כל הרכבים מאותו הדגם?

דרור ברלי
18-09-23, 10:15
מידות הצמיגים המקוריות של רכבי שטח קוריאניים זה נושא שראוי לערך משלו בויקיפדיה......;)

erezgur
18-09-23, 12:03
כאשר ניתן אישור פרטני עבור רכב אחר, סטנדרטי, מדוע הוא לא תקף על כל הרכבים מאותו הדגם?

כי אז הוא לא פרטני ...

נמרוד
21-09-23, 20:31
שלום לכולם,

בהמשך לכתבה שקראתי בדבר שינוי מידת צמיגים לרכב, נכנסתי היום למכון רישוי וביקשתי שיבדקו עבורי את המידות המופיעות במאגר משרד התחבורה.
המכון היה מאוד נחמד, ונתן לי פלט ממאגר המידע של קארדאטא, עליו צויין "מאגר המידע קארדאטא מאושר ע"י משרד התחבורה".

מאחר ומהכתבה עולה כי ישנו מאגר נוסף, בו מצויין את כל המידות שמשרד התחבורה אישר לדגם הרכב, ביקשתי מהם שיבדקו במאגר הנוסף, אך ענו לי שאין דבר כזה, ומאגר המידע היחיד הוא "קארדאטא".

שאלתי היא האם אכן יש מאגר נוסף, או שהמידע ממאגר קארדאטא הוא היחיד הקיים?

צבי

גם אם באיחור...

"קארדאטה" זה המאגר שמשרד התחבורה מכיר בו רשמית כיום ולכן מכוני הרישוי מחויבים אליו. פעם זה היה "אוטודאטה", ובעתיד זה יהיה מישהו אחר שיזכה במכרז. המידע הוא אותו מידע.

עניינית - המאגר https://www.wheel-size.com/ , למיטב הבנתי ובכל מקרה ספציפי שיצא לי לבדוק עד היום, מכיל את אותה האינפורמציה וקל מאד לחפש ולהצליב בו מידע. והוא בחינם.

cardata
23-09-23, 18:42
שלום רב,
אינני נוהג לכתוב בפורומים אך בעקבות התסכול של בעלי רכבים רבים אנסה לעזור, במידה ואפשר.

ככלל - הצמיגים (והחישוקים) המותרים להתקנה הם רק אלו שיצרן הרכב אישר בין אם הוצגו באמצעות קארדאטא או היבואן הרשמי (בשני המקרים מכון הרישוי יאשר).
בפרט - במידה ורוצים מידה חריגה/ הרכב לא נמצא במאגרים ניתן לפנות למספר מעבדות רכב מאושרות (מכון התקנים/טכניון/אונ אריאל) ושם יבדקו את כל הפרטים ואם ניתן יאשרו.

לגבי אתרים כדוגמת wheelsize ושות' - אכן מופיעים שם נתונים רבים - אך אלו לא נתוני יצרן רשמיים(!) אלא נתונים של צמיגים וחישוקים שנכנסים פיזית לתוך בית הגלגל - ולכן אין להסתמך על מקורות אלו.

במידה ומחפשים מידה ספציפית יש להגיע למכון רישוי, ולהתעקש שיחפשו או יתקשרו לקארדאטא לברר באם לרכב מותר יותר מהנתונים המוצגים או לא מוצגים ברשימה - לעיתים עפי בדיקה לפי מס שלדה ייתכנו מידות נוספות לרכב הנבדק.

חשוב להבין אנו לא בארה"ב שם ניתן להרכיב "גלגלי אופניים על האמר H1". מכיוון שמדינת ישראל מבטחת כל נוסע/נהג/הולך רגל על כן גם מחייבת בדרישות כאלו ואחרות. בתחום הרכב - לעבוד עפ"י נתוני יצרן, איסור על שיפורים מכאניים וכדומה.

ינון
קארדאטא

asafk
23-09-23, 18:45
תודה ינון. מידע מועיל.

אסף.

-->