PDA

צפייה בגרסה מלאה : Insta 360 X3 vs GoPro 11 מי עדיף

boaz avrahami
16-09-23, 15:14
היי

מתלבט בין שתי האפשרויות.
למי יש תובנות לחלוק איתי?

יתרונות וחסרונות של כל דגם…

רעיונות למשהוא עדיף באותו תקציב?

תודה

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

erezgur
16-09-23, 19:15
למיטב זכרוני אצלנו במשפחה הייתה התלבטות דומה ונבחר ה-360.
איכות הצילום מעולה ויש המון יכולות צילום מתוחכם. מלבד ה-360 מעלות גם נושאים כמו הסתרת המוט בעת הצילום, ויכולות עריכה מתקדמות.

אנסה לשאול לגבי שאר היתרונות ואעדכן בהמשך.

לביא
18-09-23, 21:51
אהלן.
יש כבר gopro 12. רק אומר.
לא היה לי אף אחד מהנל. לפי מה שאני מבין מהסאב טקסט מסרטי וידאו שצפיתי בהם, ה insta 360 דורשת עריכה ולקיחת החלטות אחרי הצילום. ניתן גם לצלם רר צד אחד סטייל gopro אבל באיכות נמוכה מאשר ב gopro.
מהיכרותי, כמה אתה אוהב עריכה, קח זאת בחשבון ומה שלא תקנה תיהנה ותצלם הרבה...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

boaz avrahami
18-09-23, 22:14
תודה לביא.
נלקחה החלטה לפני כשעה.
אם לא אצליח להתגבר על הסלידה מהעריכה היא תוצע למכירה אחר כבוד.
יש וידאו ללא צורך בעריכה?
לפחות ב x3 אפשר למיטב הבנתי לתקן הרבה מהטעויות של זמן האמת.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230918/04d84a6397a009418752d7884639f0ff.jpg

asafk
19-09-23, 19:29
אני חסר נסיון אך שותף להתלבטות ולמען הדוקות הבאים התייעצתי עם משתמשים כבדים וזה מה שאומרים

גופרו - יש לו מתחרה מצויין של dji והמון ממשתמשי גופרו הכבדים עוברים אחיו בגלל בעיות אמינות של גופרו שהן בעיקר שהוא פתאום אומר ביי-ביי ומפסיק לצלם ללא התראה.
משזה נאמר היתרון העיקרי הוא שבתכנון נכון ובמחשבה נכונה אפשר ואפילו קל לצלם ישר ל'ללא עריכה'. (כלומר עריכה מינימלית של תפירת שוטים קצרים זה לזה). התאמנתי קצת עם הטלפון כדי לראות שזה אפשרי ומתקבלים סרטונים ראויים - וזה אפשרי.
לגבי ה360- היתרון כאן הוא שאפשר לבחור את זוית הצילום לאחר מעשה - ולמרות שאפשר מראש לצלם רק זוית אחת כמו בגופרו אף אחד לא עושה את זה. כלומר כמעט תמיד תהיה לך ערמה של חומר ב 360 מעלות שצריך לחתוך ממנו את זוית הצילום לכל פריים ופריים. זה יכול להיות נהדר אבל דורש 'סדר עבודה' שונה ו'עצם ישבן' מעט חזקה יותר. התנסיתי באפליקציית העריכה והיא מאוד קלה לשימוש ומאוד נוחה. לא סיפור גדול. מצד שני יש את היתרון של ה360 וזוויות מיוחדות ועוד. זה ממש מגניב. עם מקל ארוך אפשר לקבל זוויות של 'כמו רחפן ' ממש בקלות.

בסוף אף אחד לא המליץ לי רק על זה או רק על זה - אלא ידעו לומר שמשלוש החלופות לא משנה מה לוקחים החשוב הוא לבנות לעצמך 'סדר עבודה' שיבטיח שלא תהיה במצב הידוע של כרטיס זיכרון מלא ואפס זכרונות בצורת סרטונים

אסף.

boaz avrahami
19-09-23, 21:07
המשפט האחרון שלך ראוי מאוד להדגשה.
לביא לא סתם ציין את חיבתי לעריכה. חזרנו ממואב עם חומר מצולם מרחפן. בתור מי שראה עורכי וידאו מקצועיים ישר ישבתי ובניתי אינדקס לחומר במטרה לעבור לעריכה.
אחרי אי אלו חודשים (בטח חצי שנה) של תרוצים מאכזבים לחברים והפצרה מלביא שאעביר לו את החומר הסאגה נפתרה על ידי לביא. חולצתי מהבושה.

ננסה מחדש בטיול הנוכחי. מקסימום יהיה לי בארון עוד צעצוע חדש שלא הפקתי ממנו את המיטב. לאא הראשון ולא האחרון כנראה…

לפחות הכרטיס זיכרון עובר מאחד לשני [emoji849]

asafk
19-09-23, 21:18
אז באמת תלמד לצלם ל'סרטון ללא עריכה'.
זו טכניקה קלה ללימוד. אני ממש לא מקצוען וידאו ואולי בגלל זה הצלחתי יחסית מהר להבין.
העיקר הוא, אגב, לצלם מעט.

אסף.

boaz avrahami
19-09-23, 21:45
תודה על הטיפ. לא הכרתי. אנסה ללמוד מזה.
לינקים לחומר הדרכה שמצאת כמוצלחים?

-->