PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזגן - פירוק ושיפוץ בחו"ל

Y.C
07-10-23, 07:28
הי חברים
רוצה לשתף בטיפול שעשיתי למזגן שלי.
לאורך שנתיים הייתה לי בעיה של מזגן שלא מספיק חזק ובשלבים מסויימים הוא פשוט מפסיק לקרר.
פעם אחת החלפתי מדחס למקורי משופץ (פה בארץ)
אבל הוא אחרי שנה גם היה עם אותה בעיה ובגלל שהתחילה גם בעיה במיסב התחלתי לבחון תיקון המדחס בחו"ל (וזאת לאחר שלא מצאתי
מדחס חדש).
פניתי לחברת airstal בפולין לגבי שיפוץ. הם אמרו שבמידה והמזגן לא תקוע (כלומר פורק עובד ולא ברזל חלוד)
הם יוכלו לשפץ אותו .
בניגוד למה שעושים בארץ הם ממש פותחים את המזגן מחליפים שמן + מטפלים בו החלפת מיסב + קלאץ
כאשר בסוף הם מעבירים בדיקת תקינות אצלם למדחס(ורק לאחר שהכול עובד הם שולחים את המדחס).

בקיצור פרקתי את המדחס , שלחתי את המדחס בדואר אליהם ,במכס שלהם יש פרוצדורה קצרה (הספק עזר לי לשחרר)
וקיבלתי את המדחס בקופסא כמו חדש עם תגיות ותוצאות בדיקת השמישות .חיברתי והלכתי למשהו שימלא את הגז. המזגן עובד פצצה כבר חצי שנה .

לגבי הפירוק אז זה פשוט מאוד . מפרקים את המצבר ליד (צריך לראות שעוטפים את ה+ של הכבלים שלא יהיה קצר).
מפרקים רצועות ואז יש 4 ברגים שמחזיקים את המדחס למנוע.
כדאי לפרק גם את החלק האחורי קצת (2 ברגים מאחורה).
פותחים את כל הברגיה שציינתי והמדחס יוצא החוצה.
מחיבור המזגן מורידים את האורינגים על מנת לקנות חדשים ושולחים את המדחס.
בחיבור עובדים הפוך .מחברים את המזגן(צריך להיכנס עד הסוף)
מחברים את 4 הברגים ,מחברים רצועות (רצוי החלפה של הרצועות בשלב זה)
ומילוי גז.

עובד כמו חדש (גם האיש שמלא את המזגן היה המום):)

יום טוב
יוני

נ.ב
במידה ואתם רוצים לרכוש מהם זה גם אפשרי אבל צריך לראות שהדגם בדיוק מתאים ולוודא כי החלק האחורי של המזגן מתאים למחברים שלכם.(לא מפרקים את זה פה בארץ כי זה דורש פירוק שלם של המדחס)
אצלי לדוגמא המחברים מצד הצנרת ארוכים ויש פלטות אחורית שהן לא מספיק עמוקות ואז ה פינים לא מצליחים להיכנס.
יש מדחסים מתואמים לחיבור בצד שני(זה משהו שניתן לסדר אבל דורש עבודה מיותרת)

איל מ
07-10-23, 07:43
הבעיה היא שאם המדחס נטחן, כל המערכת מלאה בשבבים, והם עם הזמן יטחנו גם את המדחס החדש. צריך לשטוף מערכת.

Y.C
07-10-23, 11:41
הבעיה היא שאם המדחס נטחן, כל המערכת מלאה בשבבים, והם עם הזמן יטחנו גם את המדחס החדש. צריך לשטוף מערכת.

מסכים לגמרי כדאי להוסיף את זה לתהליך

-->