PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב לימוד נהיגה

na tan
18-10-23, 11:49
שלום לכולם.
לא ראיתי שרשור עדכני בנושא, אז מעלה את השאלה.
עד כמה קריטי לדעתכם קניית רכב ששימש ללימוד נהיגה?
כמובן בהנחה שנבדק במכון בדיקה או מוסך ולא נמצאו פרוגרומים.
מצד אחד ברור שנסעו עליו אנשים שלא יודעים לנהוג, מצד שני היה מורה שככל הנראה אתה לשמור על הרכב שלו ולא נתן להם להשתולל יותר מדי...

יש דברים מיוחדים שלא נבדקים בד"כ במכון ששווה לשים לב אליהם?

erezgur
18-10-23, 12:07
אתה מדבר על רכב שטח?

אם כן, מעניין איזה רכב שטח משמש גם ללימוד נהיגה (סובארו? דאסטר?)... בכל מקרה, ההמלצה הרווחת בפורום היא לבדוק רכב שטח במוסך המתמחה בסוג הרכב ולא במכון בדיקה (אלא אם כן כל המטרה שלך היא לקבל דוח "שחור" מלא ליקויים כדי לנסות לקבל מחיר טוב יותר מהמוכר.

אישית - צריכה להיות סיבה מאד מיוחדת כדי שאשקול רכב ששימש ללימוד נהיגה, לא רק בגלל הסיבות שציינת אלא גם כי רכב כזה בילה כנראה הרבה מאד שעות בתנועה איטית בעיר, בלאי גבוה גם בק"מ לא מאד גבוה. אם זה לא רכב נדיר במיוחד שקשה למצוא או רכב במחיר כל כך אטרקטיבי שמגלם החלפת רכיבים יקרים (מנוע, גיר וכו') שאולי תצטרך לעשות.

na tan
18-10-23, 19:03
אתה מדבר על רכב שטח?

אם כן, מעניין איזה רכב שטח משמש גם ללימוד נהיגה (סובארו? דאסטר?)... בכל מקרה, ההמלצה הרווחת בפורום היא לבדוק רכב שטח במוסך המתמחה בסוג הרכב ולא במכון בדיקה (אלא אם כן כל המטרה שלך היא לקבל דוח "שחור" מלא ליקויים כדי לנסות לקבל מחיר טוב יותר מהמוכר.

אישית - צריכה להיות סיבה מאד מיוחדת כדי שאשקול רכב ששימש ללימוד נהיגה, לא רק בגלל הסיבות שציינת אלא גם כי רכב כזה בילה כנראה הרבה מאד שעות בתנועה איטית בעיר, בלאי גבוה גם בק"מ לא מאד גבוה. אם זה לא רכב נדיר במיוחד שקשה למצוא או רכב במחיר כל כך אטרקטיבי שמגלם החלפת רכיבים יקרים (מנוע, גיר וכו') שאולי תצטרך לעשות.

תודה על התגובה, אכן מדובר בדאסטר.
יש המלצות למוסך שמתמחה בדאסטר באיזור חיפה?
והסיבה העיקרית היא מחיר שהוא בערך ב20% נמוך יותר מרכבים דומים שראיתי. וזה שהוא יחסית באיזור שלי ולא אצטרך לנסוע למרכז בשביל זה.
השאלה היא באמת כמה זה מעלה את הסיכון לתיקונים יקרים בהמשך...

ד ו ר ו ן
19-10-23, 00:58
והסיבה העיקרית היא מחיר שהוא בערך ב20% נמוך יותר מרכבים דומים שראיתי...
ומצד שני המנוע עבד בערך 30% אם לא יותר, (בחישוב שעות מנוע), בהשוואה לרכב אחר עם אותו הקמ, כי בילה את כל חייו בנסיעות קצרות עירוניות.

erezgur
19-10-23, 08:33
אני מנחש שזה דאסטר דיזל ידני 4x4.

האם אתה קונה ישירות ממורה הנהיגה או שמדובר ברכב שכבר נסע 5 שנים אצל בעלים פרטי?
מאיזה שנתון הוא?

נכתב מהנייד

גיא
19-10-23, 14:56
ריאד ממוסך רכסים באזור תעשיה רכסים.

+972 52-375-9936

Sent from my DN2103 using Tapatalk

AvigdorAharon
19-10-23, 15:42
יש כול כך הרבה פרמטרים למעט בלאי מנוע שלא תמיד חושבים עליהם, למשל מצב הקפיצים בכיסא....
לימדתי נהיגה בעברי, מוזמן ליצור קשר ואתן לך את "אני מאמין" שלי.

אביגדור

-->