PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בעת קניית רכב חדש מול הסוכנות

moshe_levy
27-11-23, 13:16
מעשה שהיה כך היה...
בתאריך 9/11/23 נכנסתי עם אישתי לסוכנות צ'רי לרכישת רכב חדש טיגו 8 פרו, לאחר נסיעת מבחן ברכב אישתי החליטה שהרכב מתאים ונכנסנו למשא ומתן כאשר הוצע לנו לרכוש רכב מתצוגה בהנחה וזאת בגלל שלא משווקות יותר מדרגות צד סטטיות אלא אלה החשמליות שמתקפלות בעת סגירת הדלת ואישתי לא רצתה.
לאחר דין ודברים היה בתצוגה רכב צבע לבן עם כל מה שטוב בעינינו והוחלט לסגור עליו בהנחה כמובן.
על הרכב שלי, ניסן איקס טרייל 2017 ניתן לי מחיר של 96 אלף בכפוף לבדיקה, הסכמתי ,ולאחר כשלושה ימים הייתי בבדיקה ,וכשסיימתי אותה נכנסתי לסוכנות עם הבדיקה, אשר נשלחה לקניין כולל תמונות של הרכב, המחיר שניתן 80,000 אלף.
לאחר דין ודברים הקניין של הטרייד אין הסכים להעלות ב 1500 והמחיר עמד על 81,500.
למחרת הסוכן שמולו התנהל כל העסקה היה בחופש והתקשר אליי מנהל הסוכנות, שאלתי אותו מה המחיר הסופי שאני אדע כמה הלוואה לקחת, חזר אליי אחרי כשעה ואמר לי ויש לי שיחה מוקלטת, המחיר של הרכב שלך 86,000 אלף הצלחתי להוציא לך עוד קצת ואתה צריך להוסיף 100,000 אלף עגול על הרכב מהתצוגה, תוך שעה העברתי לו את הכסף נשלחה לי קבלה.
לאחר כיומיים נוספים ב-15/11/23 נשלח אליי החוזה של הטרייד אין ושל הקנייה של הרכב החדש, ואני כמו כל אדם מאושר שקנה רכב חתמתי.
ב-20/11/23 שולח לי הסוכן מכירה שהוא צריך את הטיפולים של הרכב וזאת הפעם הראשונה שהוא מדבר איתי על טיפולים וזאת לאחר שבדקו ונתנו לי מחיר והעברתי להם את הסכום המבוקש, בתגובה אמרתי לו שיש לי טיפולים במוסך מורשהה עד גמר האחריות ולאחר מכן הרכב טופל אבל אין לי תיעוד.
מפה הוא לא ענה לי.
יום לפני שאנ אמור למסור את הניסן אני שואל את הסוכן מה קורה עם הרכב החדש והוא בתגובה אומר לי שהם לא מוכנים לשחרר לי את הרכב כי אין טיפולים לרכב שלי ושזה דבר סטנדרטי בכל טרייד אין ושאשלם כ 2000₪ על כל טיפול שחסר...., כלומר רוצים עוד כסף.
אני לא הסכמתי בטענות האלו:
1. לא התבקשתי להציג טיפולים.
2. הרכב נבדק במכון על ידם בוצע לגביו חקירה בחברות הביטוח וניתן מחיר.
3. ההסכם עליו חתמתי נחתם יומיים לאחר שהעברתי את הסכום המבוקש.
כלומר בדיעבד יכל להכניס להסכם עוד כאלו וכאלו סעיפים שאני צריך להוסיף עוד X סכום.
הטענה שלהם אתה ידעת שאתה צריך להעביר טיפולים וחתמת על החוזה.
הטענה שלי לא נאמר לי כלום על טיפולים ולא תקין שמחתימים אותי על חוזה לאחר שהעברתי את הסכום העסקה הכולל.
עכשיו מה שאני מתבקש זה או להעביר 4000₪ על 2 טיפולים שכביכול חסרים או לשלם 4000₪ לטרייד אין ועוד 3% מערך הרכב ביטול עסקה.
דעתכם....?

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

Yaron.nahum
27-11-23, 14:15
זאת לא החברה שמפרסמת עכשיו בטלביזיה שהיא משלמת 3 תשלומים ראשונים ?
לא מוכנים לוותר על סכום כזה ?

אני הייתי הולך לסוכן מכירות לפגישה פיזית , מסביר לו בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שאו שאני מקבל את הרכב במחיר שסוכם
או שאני מבטל עסקה.
רק צריך לדעת שאם אתה מאיים במשהו , אתה צריך להיות מוכן לממש את האיום שלך.

במקרה כזה הייתי סופג את הנזק , לומד שלא אני ולא אף אחד מהקרובים שלי לא דורך יותר בפריזבי (קרסו לשעבר )

ואז הייתי מחפש רכב אחר.

אפשרות אחרת היא לנסות לערב גורמים צרכניים שונים לשאול את דעתם.

אבל זה אני שבמקרים כאלו מאבד את זה ופועל מהבטן ולא מהראש. חסרון ידוע שלי.

moshe_levy
27-11-23, 14:18
אני מוכן לבטל את העסקה אך הם רוצים 4000₪ ביטול לטרייד אין, ו 3% מערך הרכב ביטול לסוכנות שזה יוצא 5580₪ אז אם אני סופג אני אשלם 4000 על הטיפולים ואקח את הרכב, בינתיים פניתי לעו"ד שיוציא להם מכתב נעדכן....
ודרך אגב אני כמוך גם ישר יורה טילים אחר כך פותח במשא ומתן

שולץ האיום
27-11-23, 14:19
סחיטה.

נדב42
27-11-23, 14:39
או, אז מחיר ביטול העסקה ידוע: 5580 ש"ח.
תודיע להם שיקיימו את העסקה או שישלמו את מחיר הביטול שהם נקבו בעצמם.

Tzvika-Pick
27-11-23, 16:15
כתבתי ומחקתי את דעתי כמה פעמים. בסוף הלכתי על הנוסח הכי עדין שהצלחתי למצוא, מתנצל מראש על חוסר הנחמדות....

הטעות שלך התחילה כשניגשת לקנות רכב סיני ב-200 אלף ש"ח מקרסו מוטורס (או בשמם החדש - פריסבי).
אבל נניח שהטעות הזאת כבר נעשתה ואתם שלם איתה...

הפיתרון במילה אחת - תתעקש, ויוותרו לך על ה-4,000 ש"ח.
בשלב הזה, איש המכירות שסגר איתך את העסקה והמנהל שלו - לחוצים אפילו יותר ממך לסגור את העסקה. תן לי לעדכן אותך, בתור אחד שעובד בתחום, הם מתפרנסים מעמלות מכירה ובחודשיים האחרונים לא היו להם כמעט כאלו.
אז פשוט, תתעקש. אתה לא מבטל עסקה ואתה לא סופג כלום. אתה, לא ברור לי למה אבל סיבותיך עימך, לוקח את הרכב במחיר שסוכם. בקרסו כמו בקרסו, מישהו צריך לדבר עם מישהו שצריך לדבר עם מישהו שצריך לחטוף קצת צעקות, ובסוף זה יסתדר.

moshe_levy
27-11-23, 16:23
תשמע, התקשר עוד מישהו שהציג את עצמו בתור המנהל של המנהל שבסופו של דבר אמר לי את הכסף לטרייד אין צריך לשלם, והיום ממש לפני שכתבתי פה את ההודעה אומר לי המנהל של האולם תצוגה כביכול או שתשלם או שיש ביטול 3 אחוז מהעסקה ו 4000₪ לטרייד אין כלומר 9580₪ לא נראה לי שהם על הברכיים נכון לכרגע אולי המכתב העו"ד קצת יזעזע.
ועוד שאלה אם כבר אנחנו בעניין האם חוק הגנת הצרכן תקף על רכב גם, מה שאומר ש-14 יום לאחר חתימת חוזה אפשר לבטל עסקה בקנס של 100₪ או 1%מהעסקה הנמוך מבינהם?

Yaron.nahum
27-11-23, 17:11
לדעתי אתה צודק.

https://www.consumers.org.il/category/car-import

אם לא עשו העברת בעלות על שמך לרכב החדש , אתה רשאי לבצע ביטול עסקה.
אם הם כבר עשו העברת בעלות אתה אמור לראות את הרכב רשום על שמך באתר הממשלתי gov.il

אבל בפירסומים של פריזבי הם כותבים שמותר להתחרט ולהחזיר את הרכב

אז לא רואה למה אתה צריך לספוג קנס של 10K

Asaf-a
27-11-23, 18:07
מה שאני לוקח מכאן שעדיין המוניטין הרע של קרסו כיבואן נותר במקומו למרות שמייצגים כמה יצרנים לא רעים (לא התכוונתי לסיני המדובר)

moshe_levy
27-11-23, 19:36
האם הגיוני שהם טוענים שהרכב על שם אישתי כבר, אך ב-GOV.IL לא מופיע הרכב עדיין?

shmil
27-11-23, 19:53
תוציא להם מכתב שאתה כופר בטענותיהם, תסביר איפה הם לא עמדו בהסכם, תבדוק שאתה לא טועה מול החתום, שמור מסמכים,
ו..... תודיע להן שתתבע אותם על סכום הנזק שייגרם לך.
לא בדיוק השאירו לך הרבה ברירות, ולכן - ברומניה התנהג כרומני. :cool:

Yaron.nahum
27-11-23, 19:58
ראשית כמובן אם הרכב על שם אשתך , היא צריכה להתחבר. לא אתה
(מניח שזה ברור , אבל כותב למען הסר ספק )

אם הם טוענים שהרכב כבר רשום על שמה , אז צריך להיות להם רשיון רכב.
על הרשיון צריך להיות מודפס תאריך הרישום. הם יכולים לשלוח לך צילום בווטסאפ

אם ביקשת מהם לבטל והם בכל זאת לאחר מכן העבירו את הבעלות , זאת נבזות. אבל אמרת קרסו , המוניטין שלהם ידוע בשוק, לא סתם החליפו את השם לפריזבי . חברה לא מחליפה שם סתם. במיוחד שהיא חברה מאוד ותיקה בארץ ולא התבצעה החלפת בעלים או רכישה (לדעתי הם התחילו לייבא רכבים עוד לפני קום המדינה ) לא רואה את שטראוס למשל מחליפים את השם שלהם לדוגמא

ואם יש לך תיעוד לבקשה , והתאריך של הרשיון הוא מאוחר יותר , הייתי מתעקש לבטל שיספגו את הירידה בערך של יד.

אפשרות אחרת שהם מיהרו לרשום את הרכב היום , ומחר אתה רק תראה את זה

(למיטב ידיעתי ,לרוב משרדי הממשלה עדיין עובדים בשיטה של עיבוד לילי שרק לאחריו הכל נרשם ומופץ לכל המערכות האחרות )

moshe_levy
27-11-23, 20:17
תודה על התשובה, ההתנהלות כרגע היא כזו, אנחנו הוצאנו להם מכתב מעורך דין עדיין לא שלחנו להם, הם שלחו מישהו שמנסה לגשר שטוען שהוא סוכן שרוצה שיהיה לנו רק טוב.....
וההצעה שלו היא כזו שהוא ינסה לרשום לנו את הרכב על שנת 2024 ולא על שנת 2023 ואז נקבל אותו בינואר וכביכול נרוויח שנה אך את ה 4000 לטרייד אין עדיין צריך לשלם.
השאלה שלי היא אם הרכב כבר נרשם על שמנו כלומר יש רישיון רכב על שנת 2023, הם יכולים לומר למשרד הרישוי סליחה טעינו קבלו ביטול תרשמו את זה 2024 ונדחה את המסירה?

asafk
27-11-23, 21:58
לא.
זה לא עובד ככה.

אסף.

moshe_levy
27-11-23, 22:01
אז השקרים שלהם ממשיכים אם ככה....

asafk
27-11-23, 22:03
מה כתוב בחוזה לגבי הטיפולים?

אסף.

moshe_levy
27-11-23, 22:08
זה מה שכתובhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20231127/423a33c8b0c8df6d5d9c285ea2a0ad63.jpg

asafk
27-11-23, 22:57
אז כתוב במפורש שאם יתגלה במועד המכירה שאין טיפול בתוקף ל4 חודשים - יש להם זכות לחייב אותך בעלות מלאה של טיפול.
ואם לא נתת להם אסמכתא על טיפול - מבחינתם אין תוקף של 4 חודשים לטיפול.

אסף.

moshe_levy
27-11-23, 23:04
נכון אבל כל זה נחתם בתמימות דעים לאחר שהייתי עם הרכב במכון בדיקה מטעמם ועם הבדיקה בסוכנות ולאחר שנשלח לקניין כל הממצאים וניתן לי מחיר ושאלתי את מנהל אולם התצוגה האם זה כל מה שאני חייב להם אמר שכן אמרתי לו אני מעביר לך את היתרה ואתה מתקדם אמר שכן ( השיחה מוקלטת), מבחינת לקוח תמים שחותם על החוזה יומיים מאוחר יותר אחרי העברת הסכום שסוכם לא אמורים להיות הפתעות, באותה נשימה ובציניות הוא יכל להוסיף סעיף שאני משאיל לו את אישתי לשבוע והייתי מחוייב כי חתמתי.
איך קורה שהם קובעים מחיר ואחרי יומיים תמימים יכולים לעשות מה שבא להם בטענה שככה זה בטרייד אין ושאני צריך לדעת, משקרים שאני התחייבתי להביא ספר טיפולים וממשיכים לשקר ולומר לי שהרכב כבר על שם אישתי כשהוא לא??

tom1105
28-11-23, 10:29
נכון אבל כל זה נחתם בתמימות דעים לאחר שהייתי עם הרכב במכון בדיקה מטעמם ועם הבדיקה בסוכנות ולאחר שנשלח לקניין כל הממצאים וניתן לי מחיר ושאלתי את מנהל אולם התצוגה האם זה כל מה שאני חייב להם אמר שכן אמרתי לו אני מעביר לך את היתרה ואתה מתקדם אמר שכן ( השיחה מוקלטת), מבחינת לקוח תמים שחותם על החוזה יומיים מאוחר יותר אחרי העברת הסכום שסוכם לא אמורים להיות הפתעות, באותה נשימה ובציניות הוא יכל להוסיף סעיף שאני משאיל לו את אישתי לשבוע והייתי מחוייב כי חתמתי.
איך קורה שהם קובעים מחיר ואחרי יומיים תמימים יכולים לעשות מה שבא להם בטענה שככה זה בטרייד אין ושאני צריך לדעת, משקרים שאני התחייבתי להביא ספר טיפולים וממשיכים לשקר ולומר לי שהרכב כבר על שם אישתי כשהוא לא??

Sent from my SM-F946B using Tapatalkמה הבעיה ללכת למוסך שטיםל ולקבל פלט של הסטוריית טיפולים (אם יש)?

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

moshe_levy
28-11-23, 10:38
אם היה לא הייתי מעלה את הפוסטר כאן, אני טיפלתי לבד מאז שהרכב לא באחריות יש לי את הקבלות של כל החלקים שהחלפתי/טיפלתי הם רוצים מוסך

tom1105
28-11-23, 10:45
לא נעים להגיד. אבל קרסו צודקים.
תשלם את ה4000 שקל או תנסה לקבל הנחה מסויימת.
מציע לשנות גישה ולבוא בטוב...

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

raanan
28-11-23, 10:46
מציע שתשלם וראה זאת כשכר לימוד לאוניברסיטת החיים

moshe_levy
28-11-23, 10:52
חברים העניין הוא לא אם יש טיפולים או אין העניין הוא שהם לא ביקשו את הטיפולים במעמד הקנייה ועד לאחר העברת הכסף, והחוזה נחתם יומיים לאחר העברת הכסף כשנאמר לי שעל הרכב שלי כמו שהוא עם מנוע בלי מנוע עם אישתי בפנים או בלי אני מקבל 86,000 אלף, ואז בחוזה מופיעים סעיפים שכאמור נחתם לאחר העברת תשלום ולא לפני כמו שמקובל עם מקדמה כלשהי, ועכשיו תוסיף 4000. אולי אם היו אומרים לי לפני כן המחיר של הרכב שלך 80,000 לא הייתי מקבל את ההצעה זכות הבחירה היא שלי, ופה על סמך חוזה שנחתם לא כדין זה הופך לחובה.

שולץ האיום
28-11-23, 11:27
אז ה 4000 ש"ח הנוספים נדרשים בצדק, עפ ההסכם שחתמת עליו.
לא סיפרו, וגם לא מאפשרים לצאת מהעסקה בלי דמי ביטול, זה כבר שלהם, ומלמד אותי עם מי יש לנו עסק.

חיפשת נוחות (טרייד אין), היה ברור לך שזה יעלה לך, אין מתנות חינם.

מעולם לא רכשתי רכב חדש דרך היבואן הזה, אבל אני לומד מהסיפור על זה על מי מדובר.

אגב, יצא לי כבר לבטל הזמנות, כשצצו אלטרנטיבות שוות יותר, ולא שילמתי דמי ביטול, אולי דמי טיפול סמליים של 100 ש"ח.

erezgur
28-11-23, 12:21
כתבת שפנית לעורך דין (שכתב מכתב) - האם הוא גם נתן לך ייעוץ משפטי בנושא זה? לא תמיד מה שנראה לנו הוגן או הגיוני הוא כזה גם מבחינה חוקית.

ברור ומובן שאתה חש נפגע, נעלב וכועס ומרגיש שנעשה לך עוול, אבל עורך דין יכול אולי לייעץ האם יש כאן מקום לבטל / להקטין את ה"קנס" או אפשרות נסיגה אחרת.

אני חושב שמלבד ללמוד על התנהגות היבואן / אנשי המכירות ולהפיק מכך לקח להבא, שווה לנסות למצוא דרך מגשרת (פשרה) בהתאם לרעיונות והצעות שנכתבו כאן בתגובות, או להחליט ששוה לך לבטל את העסקה (איבדת אמון ואינך רוצה להמשיך להזדקק לשירותי היבואן בשנים הקרובות) גם אם צעד זה כרוך בקנס כספי.

moshe_levy
28-11-23, 12:28
עורך הדין אמר לי שיש כאן עילה,ושאני חתמתי על החוזה בהסתמך על סגירת המחיר והעברת הכסף לפני חתימת החוזה, מה גם שלי יש הוכחה שהוא מבקש את הטיפולים חמישה ימים לאחר חתימת החוזה בעוד לו אין כל הוכחה שהוא ביקש ממני דבר כזה.

נמרוד
28-11-23, 12:34
סיפור מעצבן מאד. נראה שאתה הולך לשלם עוד כמה אלפי שקלים בכל מקרה, או להם או לעורך דין.

אני משתדל לא להתבאס ממקרים כאלו, לרשום את הכסף תחת סעיף "שכר לימוד". לא מפסיקים ללמוד כל החיים.

וכן, נראה שחברת פריסבי, לשעבר קרסו, הם אכן נבלות שאסור לקנות מהם מכוניות (https://freesbe.com/). (אל תדאגו הלינק זמני בשביל שהם ישימו לב)

moshe_levy
28-11-23, 12:37
למה זמני גם כל התקלות שהיו בניסן אפילו על אחת הם לא לקחו אחריות , ועד היום מתנהלים פה ושם תביעות על מאווררים, נזילות שמן ועוד כאלו וכאלו

שולץ האיום
28-11-23, 14:13
ואתה ממשיך איתם?

אפילו לאופציה ההרפתקנית של רכב חשמלי?

Yaron.nahum
28-11-23, 14:33
תודה על התשובה, ההתנהלות כרגע היא כזו, אנחנו הוצאנו להם מכתב מעורך דין עדיין לא שלחנו להם, הם שלחו מישהו שמנסה לגשר שטוען שהוא סוכן שרוצה שיהיה לנו רק טוב.....
וההצעה שלו היא כזו שהוא ינסה לרשום לנו את הרכב על שנת 2024 ולא על שנת 2023 ואז נקבל אותו בינואר וכביכול נרוויח שנה אך את ה 4000 לטרייד אין עדיין צריך לשלם.
השאלה שלי היא אם הרכב כבר נרשם על שמנו כלומר יש רישיון רכב על שנת 2023, הם יכולים לומר למשרד הרישוי סליחה טעינו קבלו ביטול תרשמו את זה 2024 ונדחה את המסירה?

אם הם אומרים את זה , סימן שהרכב עוד לא נרשם ברשות הרישוי, כלומר אין רישיון על שמך / שם אשתך
למיטב הבנתי , אתה יכול לבטל את העסקה לפי חוקי הגנת הצרכן לפי הקישור שהעלתי למעלה באתר הרשות להגנת הצרכן.

במקרה כזה הייתי מבטל , משלם את ה 100 שח ושיקפצו.
אבל אם יש לך עו"ד תתיעץ איתו לפני שאתה מבצע פעולה שכזאת, לוודא שאני צודק (אני לא עו"ד )

Yaron.nahum
28-11-23, 16:02
ואתה ממשיך איתם?

אפילו לאופציה ההרפתקנית של רכב חשמלי?

מדובר על צ'רי טיגו 8 , מנוע בנזין , רכב סיני .

לא חשמלי.

שולץ האיום
28-11-23, 16:17
לא ידעתי שיש כזה בכלל.

אז לקנות מהם בנזין סיני נשמע בסדר? 🤣

סתם צוחק, כל אחד והשיקולים שלו.

לי זה נראה ממש לחפש צרות בנרות.

אמוץ נ.
28-11-23, 17:25
לא ידעתי שיש כזה בכלל.

אז לקנות מהם בנזין סיני נשמע בסדר? [emoji1787]

סתם צוחק, כל אחד והשיקולים שלו.

לי זה נראה ממש לחפש צרות בנרות.

רכב ש״על הנייר״ נותן תמורה חסרת תקדים למחיר.
נשאר רק לראות איך הוא מזדקן (סיני, בנזין טורבו, גיר רובוטי…).
חברות ליסינג קנו הרבה כאלה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
28-11-23, 17:33
חברות ליסינג לא מחזיקות רכבים מעבר לתקופת האחריות...

שולץ האיום
28-11-23, 17:50
מה זה על הנייר?
מה זה רלוונטי בכלל על הנייר?

יש דברים שאני ממש לא מבין.
איך זה שיש לקוחות פרטיים שקונים לאנדרובר חדשה?
או רנו? פיג׳ו? ניסאן? אני לא מדבר על רכב ישן בשקל וחצי, אלא אשכרה ללכת ולהזמין סיטרואן חדשה.
אנחנו כלקוחות, לא אמורים להצביע ברגליים ולהעניש אותם על הזוועות?
זה לא שאין בעיות בטויוטה או הונדה, אבל בואו, יש הבדל.
נשגב מבינתי.

רכב סיני חדש, בסכומים האלה, לי זה נראה כעסקה הרפתקנית.
כמה מוניטין יש ליצרן? שוק היד 2 העתידי בעולם הדינמי הזה? כל יומיים דגם חדש.

אני זוכר שפולקסווגן גולף היו מוציאים דור חדש בערך כל 6-7 שנים.
אלו היו רכבים.

אבל, איך מכר שלי, בחור מבוגר, אמר לי - היום כולם קונים חשמלי, זה מה שהולך.
זה מה שהולך…

סליחה על הסטייה מהנושא הראשי
בהצלחה
אולי אני סתם טרחן וצריך קצת להקליל.

אמוץ נ.
28-11-23, 18:26
חברות ליסינג לא מחזיקות רכבים מעבר לתקופת האחריות...

השאלה אם מעניין אותן ערך המכירה בתום העסקה, או שמחיר הרכישה המצחיק מלכתחילה מצדיק את זה.

אמוץ נ.
28-11-23, 18:28
מה זה על הנייר?
מה זה רלוונטי בכלל על הנייר?

יש דברים שאני ממש לא מבין.
איך זה שיש לקוחות פרטיים שקונים לאנדרובר חדשה?
או רנו? פיג׳ו? ניסאן? אני לא מדבר על רכב ישן בשקל וחצי, אלא אשכרה ללכת ולהזמין סיטרואן חדשה.
אנחנו כלקוחות, לא אמורים להצביע ברגליים ולהעניש אותם על הזוועות?
זה לא שאין בעיות בטויוטה או הונדה, אבל בואו, יש הבדל.
נשגב מבינתי.

רכב סיני חדש, בסכומים האלה, לי זה נראה כעסקה הרפתקנית.
כמה מוניטין יש ליצרן? שוק היד 2 העתידי בעולם הדינמי הזה? כל יומיים דגם חדש.

אני זוכר שפולקסווגן גולף היו מוציאים דור חדש בערך כל 6-7 שנים.
אלו היו רכבים.

אבל, איך מכר שלי, בחור מבוגר, אמר לי - היום כולם קונים חשמלי, זה מה שהולך.
זה מה שהולך…

סליחה על הסטייה מהנושא הראשי
בהצלחה
אולי אני סתם טרחן וצריך קצת להקליל.

א. אתה טרחן שצריך להקליל, אבל אחד נחמד ולא מזיק [emoji13]
גם יש לך רנגלר, אז אתה מהמשפחה.

ב. לכל מוצר יש קונים, במחיר הנכון.
ג. אני כמוך, לא הייתי שם עצמי בפוזיציה הזאת.

shmil
28-11-23, 21:23
אני אהיה לא פופולארי, ואני עורך דין.
לפי המסמך שצירפת - חתמת והם יכולים לקזז.
למה חתמת, מתי חתמת, אלו סיפורים. אתה אדם בוגר שאמור לבדוק על מה ולמה הוא חותם.
בתאבון.

moshe_levy
28-11-23, 21:37
אז בתור עורך דין אתה אומר לי שללכת לקנות רכב צריך עורך דין אחרת עובדים עליך כי הוא יכל בתמימות או ברמאות לדחוף לי כל סעיף וסעיף שהיה חפץ בו ואני בתמימות בהיותי אזרח שהולך לסוכנות רכב מקבל מחיר על הרכב שלי לאחר שנבדק לשביעות רצונם ומקבל מחיר על הרכב החדש אמור לחשוד/לחשוב שיהיו עוד הפתעות בהמשך זה מה שאתה אומר?

asafk
28-11-23, 23:00
מה שהוא אומר לך בתור עורך דין זה שיש נבלות, סוחרים מהסוג הגרוע ביותר על סף נוכלות, ואם לא תהיה זהיר ותשים לב על מה אתה חותם - הם יכניסו לך.
וכשחתמת - חתמת.
יש הגנה על עסקאות מכר מרחוק למשל שבהן אם יש פער בין שיחת הטלפון לבין החוזה - יש לך את הזכות לבטל את העסקה. אבל כאן אשכרה חתמת על חוזה.

ואני אומר שלא משנה איך קוראים למותג - קרסו זה קרסו ולא צריך להיות עורך דין ולא להעסיק עורך דין כדי להיזהר מהם.

אסף.

sgill
28-11-23, 23:15
אני רק אסכם את הדברים שקראתי ואני מסכים איתם, בלי סדר מסויים.

1. החוזה מחייב. חתמת, אתה אמור לשאת בתוצאות/הוצאות. אם היית קורא אותו במלואו, היית גם בלי עורך דין שם לב לסעיף הטיפולים והקנס והייתי משכלל אותו לתמחור ולהחלטה. וכן, אני מבין שקודם שילמת אבל גם את זה לא הייתי עושה בלי חוזה חתום.
2. הייתי בודק טוב עם עו"ד בנוגע לחוק הגנת הצרכן ואם הוא חל במקרה הזה למרות החוזה החתום ובהנחה שהרכב עדיין לא רשום על שמך/אשתך.
3. אנשי מכירות בתחום הרכב הם בעיתיים ונוטים למכור בכל מחיר ולא בוחלים בשקרים, הסתרת פרטים והליכה על קו דק בין חוקי לאפור. העיקר העמלות. אני בודק הכל מראש ולבד ולא מקשיב לאף מילה שלהם. כל מה שהם אומרים ולא כתוב, לא קיים.
4. גם אני חושב שרכב בנזין סיני במחיר כזה (וגם בהרבה פחות) הוא לא בחירה מושכלת, אבל פה אני לא יכול לבוא אלייך בטענות, כל אחד ושיקוליו.

בקיצור, תתחיל מחוק הגנת הצרכן ואם זה לא עובד תנסה למזער נזקים ולצאת מהעסקה.
דעתי האישית היא שהעסקה לא משתלמת גם בלי הקנסות שהם מנסים להשית עלייך.

Asaf-a
29-11-23, 10:12
אני מכיר חברה שביטלה הזמנות לצ׳רי והסירה אותו מרשימת האופציות לעובדים אחרי שהבינו מה יהיו עלויות הדלק של השתיין הסיני…

asypeer
29-11-23, 12:00
לגיסי יש את הרכב המדובר בליסינג, פח אשפה על גלגלים. מגיע עם צמיגים סיניים נחותים כל כך שהמעביד החליף על חשבונו לכל העובדים שזכו ברכב השתיין הזה.

shmil
30-11-23, 07:09
אז בתור עורך דין אתה אומר לי שללכת לקנות רכב צריך עורך דין אחרת עובדים עליך כי הוא יכל בתמימות או ברמאות לדחוף לי כל סעיף וסעיף שהיה חפץ בו ואני בתמימות בהיותי אזרח שהולך לסוכנות רכב מקבל מחיר על הרכב שלי לאחר שנבדק לשביעות רצונם ומקבל מחיר על הרכב החדש אמור לחשוד/לחשוב שיהיו עוד הפתעות בהמשך זה מה שאתה אומר?

אסף תרגם אותי לא רע.

למה אתה מגביל את דבריי רק לקניית רכב?
אם הכסף נוזל לך בין האצבעות, תמשיך להעביר מעל עשרות אלפי שקלים ללא הסכם חתום.
אם זה לא המצב - וודא יש לך הסכם (הסכם=מה שסוכם) לפני שאתה מעביר כסף.
שוב, כמו שאמרתי - בתאבון.

-->