PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבחירת משקפת

כרובי
30-11-23, 08:43
אחרי שהמשקפת הותיקה הלכה לאיבוד, מחפש משקפת חדשה.
הייעוד - תצפית על ציפורים ובאופן כללי לטיולים בשטח.
תקציב - סביב 700 שח, לא יודע אם זה תקציב הגיוני.
אשמח להמלצות וכן לכללי אצבע כלליים לרכישה - למה לשים לב, מה חשוב וכו...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

amitaikl
30-11-23, 09:08
כללי אצבע:
יחסי של 1:7 עצמית:עינית נותן את הבהירות הטובה ביותר. למשל - משקפת 7:50 וכו'...

המחיר שאתה משלם הוא על איכות וליטוש העדשות. לדעתי עדיף הגדלה נמוכה יותר של חברה טובה, על הגדלה מאסיבית של משהו קיקיוני.

יש משקפות עם זום. הוא "משטח" את התמונה, אבל מוסיף הגדלה נחמדה.

לי יש ניסיון טוב עם משקפות ניקון בשנים האחרונות. לא זוכר את הדגם כרגע

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

מוטי ג.
30-11-23, 09:36
בדיוק בזמן, מחפש גם. לינק למוצר טוב יתקבל בברכה.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

amitaikl
30-11-23, 10:24
יש לנו כמה משקפות כאלו והן מצויינות https://uploads.tapatalk-cdn.com/20231130/e0e7dd0ed9fa6d695c835926facf8d23.jpg

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

איל מ
30-11-23, 15:15
אני הלכתי על תמורה לשקל, קניתי טאסקו 10x42.
נכון, הבהירות לא 7, ורוחב השדה יותר מצומצם, אבל העדפתי זום גדול ומשקפת יחסית קומפקטית.כי הבנתי ש7x50 לא מגדילה מספיק בשבילי ומשקפות זום עם בהירות גדולה הן ענקיות ויישארו בבית. לא חש בנחיתות בנושא הבהירות. זה יבוא לידי ביטוי בעיקר בשימוש צבאי.
קניתי דרך זאפ מאיזו חנות אינטרנטית בפתח תקווה (הלכתי אליהם פיזית).
עלה לדעתי באזור ה300 ש"ח.
כזאת:
https://cpnclub.co.il/product/21778?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAgqGrBhDtARIsAM5s0_lcCWYhL4 M0WSC-wAOH4SsA5cTihHB6xh9Pl_gE7N5Qru4JXbwIU0ca AhVHEALw_wcB

boaz avrahami
01-12-23, 20:06
לנו יש כזו.
היא לא קומפקטית אבל היא די מפלצת מבחינת הגדלה והאיכות מצויינת ככה אישתי טוענת…

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20231201/5279fb0a6a5265e5c5f1721bf3599d59.jpg

מתחת לרף המיסים.

Bushnell Powerview Wide Angle Binocular, Porro Prism Glass BK-7 https://a.co/d/hANBA3m

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ניר ל
02-12-23, 10:23
מצאתי מודעה ביד2 שחשבתי שתעניין אותך https://www.yad2.co.il/s/c/5yg9auv1

סביב התקציב שלך נראה לי שווה, במחיר שהוא מבקש אתה מביא חדשה 7/50 מאמאזון

boaz avrahami
02-12-23, 11:19
אם אני לא טועה ( אין לי כח לבדוק) המספר הראשון הוא פקטור ההגדלה והשני הוא קוטר העדשה ( שזה משקף כמות אור ושטח ראיה).

משקפת של 8 x לא נראית לי מתאימה כל כך לציפורים למעט תוכים בכלוב בגינה אבל מה אני כבר מבין…

ehudzeelim
02-12-23, 11:31
אחרי שהמשקפת הותיקה הלכה לאיבוד, מחפש משקפת חדשה.
הייעוד - תצפית על ציפורים ובאופן כללי לטיולים בשטח.
תקציב - סביב 700 שח, לא יודע אם זה תקציב הגיוני.
אשמח להמלצות וכן לכללי אצבע כלליים לרכישה - למה לשים לב, מה חשוב וכו...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

סתם שאלה צדדית,
שקלת גם מונוקולר (משקפת חד עינית)?
יש כמה יתרונות, לצד חסרונות כמובן.

raanan
02-12-23, 12:59
משקפת איכותית ביותר שמשמשת אותי שנים רבות.
נקנתה מאתר קוסמוס בקישור המצורף (https://www.cosmos.co.il/wfile/bundle-bino/cosmos10x56ED-bundle.htm).

רענן

asafk
02-12-23, 13:23
סתם שאלה צדדית,
שקלת גם מונוקולר (משקפת חד עינית)?
יש כמה יתרונות, לצד חסרונות כמובן.לפני שנים הטיולים נשאתי משקפת חד עינית קומפקטית. מאוד נוח ומאוד ברור - אבל מאבדים את תחושת העומק. מבחינתי זה לא שונה מהצצה דרך עינית של מצלמה עם עדשה טלסקופית.
היחס גודל נשיאה להגדלה ואיכות - טוב יותר ממשקםת.

אסף.

כרובי
02-12-23, 15:45
תודה על התגובות עד כה. אכן מתלבט אם משקפת או חד עיני - אני מבין שאפשר באותו הסכום לרכוש חד עיני שיגדיל יותר ויהיה קטן יותר ממשקפת במחיר זהה, אבל יפגע בתחושת העומק.
לא הצלחתי להבין איך היחס בין העדשות בא לידי ביטוי ומה יהיה בפועל ההבדל בין משקפת 50×7 ל 50×10 כלומר בין יחס 1:7 ו 1:5..

raanan
02-12-23, 17:02
ככל שהגדלה גבוה יותר, קשה לראות ללא חצובה (לדעתי מעל הגדלה 10 כבר בעייתי)
וכן שדה הראיה יותר צר.
גודל העדשות הקידמיות קובע את כמות האור הנכנסת ובגדול מאפשר
לצפות באיכות טובה יותר גם בשעות בין הערביים והזריחה.
כמובן שככל שהעדשות בקוטר גדול יותר, כל האופטיקה גדולה יותר וזה מתבטא במשקל.
10X50 היה לי אופטימלי מבחינת איכות ומכסימום הגדלה בהחזקה ידנית.

רענן

איל מ
02-12-23, 17:23
מהניסיון שלי עם 10x 42, הבהירות היחסית נמוכה שלה, לא באמת מפריעה אלא אם משתמשים בה בחושך מוחלט. לכן רשמתי קודם שימושים צבאיים.
בכל מקרה, לצפרות מקובל להשתמש בהגדלות גבוהות יותר.

נקודה נוספת למחשבה ובדיקה,
עוצמית רחבה ושדה ראיה רחב מקלים על ילדים להשתמש. בד"כ קשה להם יותר לייצב משקפת על אובייקט מאשר לנו. לעומת זאת, גם משקפת כבדה (לעתים מחיר שמשלמים כשהעדשות גדולות) מקשה עליהם. אם השימוש המבוקש הוא גם לטובת ילדים שווה להתחשב לכל אלו וגם לראות שניתן לצמצם את המרווח בין העיניות לגודל כזה שמתאים גם לקטנטנים.

boaz avrahami
02-12-23, 17:50
המספרים שעל המשקפת נראים כך

AA x BB

כאשר AA מיצג את פקטור ההגדלה
אם ה AA הוא כפול 8 התמונה שתקבל היא הגדלה פי 8.
אם היא 20 אז ההגדלה היא פי 20.
לפיכך ככול שהמספר AA גבוה יותר ה״זום״ שלה חזק יותר.

לגבי ה BB - מדובר בקוטר העדשה.
זה הולך בקפיצות די קבועות כאשר במשקפות ידניות הערך הגבוה ביותר המקובל הוא 50 (ממ).
למה ואיך זה חשוב למשתמש?
ככול שקוטר העדשה גבוה יותר כך גודל שדה הראיה הוא גדול יותר ( תחשוב על זה כאל המסך של המצלמה).
זה אומר שיותר קל לתפוס את האובייקט וגם שהמשקפת פחות רגישה לרעידות כי האובייקט פחות יכול לצאת מהמסגרת.
אפקט צדדי אבל חשוב הוא שככול שהעדשה רחבה יותר היא גם מכניסה יותר אור והאובייקט ייראה טוב יותר.

נתונים שלא תמיד רשומים ועדיין משפיעים על המחירים גם אם הערכים על פניו זהים ( אפילו אצל אותו יצרן).
איכות העדשות, עמידות לזעזועים
אטימות המצלמה למים ולחות ( שלא יופיע עננים בתוך העדשות).
אלו עיקרי הדברים כפי שאני זוכר כשבדקתי לפני כמה שנים לפני שהחלטתי מה לרכוש ואחרי אי אלו אכזבות ממשקפות שהתגלגלו לנו לידיים.

יש מס יצרנים מובילים ועוד לא מעט אחרים.
כדאי לקרוא ביקורות.

כרובי
02-12-23, 20:18
אוקיי,
נראה לי שמשקפת 10X50 או 10X40 תספק מענה ראוי, אבדוק גם עמידות למים ולחות - נראה לי חשוב.

פירמות מומלצות חוץ מניקון?

לביא
02-12-23, 22:12
קניתי לפני כמה שנים אולימפוס.
מאז הם החליפו בעלות והיום הם om system.
אני מרוצה.

https://www.amazon.com/Olympus-10-50-Standard-Binoculars/dp/B08H2JJHK5/ref=mp_s_a_1_3?crid=2Q2P3ZL5HNDPJ&keywords=olympus+trooper+10x50&qid=1701547779&sprefix=olympus+trooper+10x50%2Caps%2C51 5&sr=8-3
לביא

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

ymandel
03-12-23, 12:33
יש לי משקפת סופר איכותית של Zeiss, 8x32, ויצא לי לשבת כ"עוזר צייד" עם חברים שמחזיקים 50×10, ההבדל היחיד הוא כשיורד הערב.
כשאני כבר לא רואה כלום, המשקפת 50×10 עדיין מאפשרת מעט צפייה.

raanan
03-12-23, 12:51
יש לי משקפת סופר איכותית של Zeiss, 8x32, ויצא לי לשבת כ"עוזר צייד" עם חברים שמחזיקים 50×10, ההבדל היחיד הוא כשיורד הערב.
כשאני כבר לא רואה כלום, המשקפת 50×10 עדיין מאפשרת מעט צפייה.
וההבדל הנוסף שהמשקפת שלך במימדים ומשקל קטנים ביחס למשקפות של החברים 10X50

הדסופה
03-12-23, 13:03
צפר הרבה פעמים יחזיק 2 משקפות , אחת קלה ואחת כבדה
משהו כמו 8x20 ו 10x50

אחת לסריקה ואחת לזיהוי , כי יש גבול כמה זמן אפשר להחזיק את הגדולות בצורה יציבה
זה מה אני זוכר מתקופות הצפרות בהקשר של ספירת וזיהוי דורסים נודדים

Sent from my iPhone using Tapatalk

YDF
03-12-23, 16:45
עבור ספארי ערב הקורונה הכתובת היא אמזון. אמנם לא שולחים את כל הדגמים אבל תוכל למצוא מבחר נחמד לתקציבך למרות שאולי כדאי למתוח אותו טיפה אם חשקה נפשך במוצר איכותי.
אם תרצה להעמיק, מומלץ מאד אתר/ערוץ יוטיוב של Best Binocular Review שעזר לי מאד בתהליך ההצטיידות.
ככלל, משקפות ROOF איכותיות מאפשרות לך להניח את המשקפת ישר על העיניים בלי כל הצלליות שמתלוות במשקפות פשוטות ובכלל חווית הצפיה מנסיוני- הרבה יותר נוחה ונעימה
כמה דגשים וטיפים מהמחקר שלי:
- יש 2 סוגים עיקריים של משקפות- ROOF בו רואים ישירות מצד לצד. PORRO(רואים ששתי העדשות אינן באותו קו) בו התמונה עוברת מערכת של פריזמות. ל-ROOF יתרות של איכות תמונה וקומפקטיות. ה-PORRO זולות יותר. אני רכשתי רק משפות ROOF
- עצמה אופטימלית- 8/10-32 או 8/10-42(בניקון זה 30 או 40- כל ווריאציה בגודל זה בסדר). רכשתי מבחר מכל הגדלים האמורים ובעיקר 8/32 ו-8/42. בהגדלה של 8 לעומת 10 זוכים בד"כ בשדה צפיה רחב יותר ע"ח הגדלה). עדשה בקוטר 50 מ"מ גוררת בד"כ משקפת גדולה ומגושמת.
- איכות עדשות- המשקפות האיכותיות יותר משתמשות בעדשות שמכונות HD/ED, יש גם שם רמות ביניים שונות. היתרון הוא בחדות התמונה ובאיכות התמונה באור חלש
- אטימות למיים, לטעמי תנאי חובה
- ציפוי עדשות, גם כן חובה
- מרחק העיין מהעדשה(EYE RELIEF), ככל שגדול יותר מאפשר לצפות עם משקפיים(ראיה או שמש) מבלי להסירן
- רצוי להימנע ממשקפות עם פוקוס- הן בד"כ כבדות ומחייבות טריפוד לצפיה יציבה

אני רכשתי בזמנו גדלים שונים (בעיקר 8/42 ו-8/32) כי רציתי שדה ראיה רחב יחסית לתכלית אליה נרכשו. זה נותן ממוצע צפיה טוב מאד. כולן ROOF, אטומות למיים, עם ER גבוה, וחלקן HD. טווחי המחיר לדגמים כאלו היום צפויים להיות בין 120-270$ לפני מע"מ יבוא ולעיתים הוצ' משלוח.
מותגים שאני יכול להמליץ(חלק נרכש וחלק מבדק בחו"ל):
- VORTEX
-CELESTRON. אני מחזיק ברכב קבוע דגם NATURE DX HD 8/42
-NIKON
-CARSON
-VANGUARD
-LEUPOLD

ממה שנפוץ בארץ כדוגמת בושנל או טסקו לדעתי כדאי להשתדרג.
דגמי צייס, שטיינר, סוורובסקי וכו' מעולים אך בד"כ מתחילים סביב 500-1000$ לדגמי הבסיס

עשיתי בזמנו מחקר גדול מה לקנות, אם תרצה להתייעץ- מוזמן
יובל

-->